KATALOG DYSTRYBUCJI DARKZONE PRODUCTIONS - MAJ 2015

Najnowszy katalog DarkZone Productions do pobrania tutaj
Wiele tytułów w wyprzedaży w cenach promocyjnych!!!
Zamówienia można składać pisząc na maila mrocznastrefa@go2.pl.

UWAGA! Ilość produktów jest ograniczona - zanim zamówicie, zapytajcie o dostępność danego tytułu. Przy zamówieniu powyżej 200 PLN koszt wysyłki bierzemy na siebie. Wysyłka najpóźniej w 2 dni po zaksięgowaniu wpłaty na konto w ING Banku Śląskim: 65 1050 1793 1000 0090 6564 5120
Zapraszamy do zakupów!!!


WSPÓŁPRACOWNICY POSZUKIWANI!

Mroczna Strefa poszukuje osób, które chciałyby rozwijać swoje muzyczne pasje poprzez przygotowywanie materiałów do naszego serwisu. Zależy nam głównie na tych, którzy podchodzą do sprawy poważnie, rzetelnie i bezkompromisowo, mających co najmniej podstawową wiedzę na temat metalu i muzyki jej pokrewnej lub choćby części jego podgatunków. Ze swojej strony oferujemy dostęp do wszelkich możliwych materiałów w postaci muzyki (generalnie w formacie cyfrowym, otrzymywanym przez nasz serwis oficjalnie od wydawców lub samych zespołów) oraz pomoc przy aranżowaniu wywiadów lub otrzymaniu bezpłatnych wejściówek/akredytacji na wybrane koncerty, nad którymi serwis Mroczna Strefa sprawuje patronat medialny. W pierwszej kolejności potrzebujemy osób do pisania recenzji, przeprowadzania wywiadów oraz redagowania newsów, ale również tych co chcieliby pisać relacje z koncertów oraz artykuły o treści muzycznej i wokółmuzycznej. Jest oczywiście możliwość wybrania sobie pewnych podgatunków metalowych, w których najlepiej się czujecie, a ponieważ MS jest miejscem, gdzie nie ograniczamy się ramami, to tych stylistyk jest całe mnóstwo: heavy, power, thrash, death, doom, black i post metal, industrial, dark ambient, neo-folk, post-rock, noise etc.
Wszelkie zgłoszenia i zapytania kierujcie mailowo na adres mrocznastrefa@go2.pl. Próbki tekstów mile widziane.


NOWY ALBUM DEEP DESOLATION WCIĄŻ DOSTĘPNY

Wciąż dostępne jest nowe wydawnictwo DarkZone Productions, czyli drugi pełny album łódzkiego DEEP DESOLATION - "Rites of Blasphemy". Wydany w formacie limitowanego do 666 kopii, 3-panelowego digipaka wspólnymi siłami DarkZone Productions i The End Of Time Records. Pozycja zdecydowanie dla fanów BLACK SABBATH, SAINT VITUS, CELTIC FROST i MERCYFUL FATE, tradycyjnego doom metalu oraz pierwszej i drugiej fali black metalu. Płyta jest do kupienia w sklepie DarkZone pod adresem http://darkzoneproductions.8merch.com. Zamówienia można również składać na maila mrocznastrefa@go2.pl. Cena płyty to 21,99 zł + wysyłka 5 zł (list polecony priorytetowy). Jeden z nowych utworów („Searching For Yesterday”) jest do odsłuchania na stronie MySpace DarkZone Productions: www.myspace.com/darkzonepl.

NEW ALBUM OF DEEP DESOLATION IS ALREADY OUT

Brand new release of DarkZone Productions - a second full-length album of Polish band DEEP DESOLATION titled "Rites of Blasphemy" - is already out. Released in a format of limited to 666 copies, 3-panel digipack by common forces of DarkZone Productions and The End Of Time Records. The band plays that kind of music that should amaze The album is must have for all fans of BLACK SABBATH, SAINT VITUS, CELTIC FROST and MERCYFUL FATE, traditional doom metal, and first and second wave of black metal. You can order it by e-mail diovis@go2.pl. One of the songs („Searching For Yesterday”) you can hear of MySpace site of DarkZone Productions: www.myspace.com/darkzonepl. Buy your copy for 12 Euro (incl. postage and shipping) and play it loud!!!Newsy

NOWY SPLIT VI, TEMPLE OF BAAL I THE ORDER OF APOLLYON UKAŻE SIĘ W MARCU

Na 31 marca została zaplanowana premiera nowego splitu francuskich black/death metalowców VI, TEMPLE OF BAAL oraz THE ORDER OF APOLLYON. Wydawnictwo ukaże się nakładem Agonia Records na płycie winylowej w trzech różnych wersjach:
- czarnej (z laserowym grawerem na stronie B),
- limitowanej do 200 sztuk czerwonej (z laserowym grawerem na stronie B),
- limitowanej do 100 kopii złotej (z laserowym grawerem na stronie B i naszywką).
Utwory:
- Chapter One: "Trident Of Flesh" (The Order Of Apollyon),
- Caput Secundum: "Non Sum Dignus" (Temple Of Baal),
- Troiseme Chapitre: "Aucun d'entre vous ne sera sauvé. Car c'est impossible aux hommes et tout est possible a dieu. Il ne va rien rester de vous, rien de votre nombre, de votre grandeur" (VI).
Za produkcję splitu odpowiada BST (Aosoth, ex-Aborted, The Order Of Apollyon oraz VI). Nagrania, miks oraz mastering miały miejsce w jego własnym studiu (poza perkusją, która zastała nagrana w Hybreed Studios oraz Studio Vallet). Każdy z zespołów nagrał na potrzeby spiltu jeden nowy utwór.
VI: "Oczekujcie czegoś unikalnego, a za razem odrobinę innego niż na naszym debiutanckim albumie, De Praestigiis Angelorum".
TEMPLE OF BAAL: "Przez lata wydaliśmy wiele spiltów i każdy z nich jest wyjątkowy. Decydujemy się na współpracę tylko z zespołami które mają dla nas szczególne znaczenie i nie inaczej jest w tym wypadku".
THE ORDER OF APOLLYON: "Łącząc siły z Agonią na nowy start dla The Order, pomyśleliśmy, że warto wydać coś szczególnego. Zdecydowaliśmy się na ten split by wydać coś łącznie z artystami, których szanujemy nie tylko jako muzyków, ale jako również jako ludzi. Utwór który napisaliśmy na tę okazję da wam przedsmak nadchodzącego albumu".
VI wydał swój pierwszy album w zeszłym roku. Jest to nowa grupa założona przez muzyków Antaeus, Aosoth oraz byłego członka Aborted, którzy pod szyldem VI wymienili się instrumentami. Głównym pomysłodawcą jest INVRI, który w VI odpowiada za partie gitar i wokale. 
THE ORDER OF APOLLYON (również TOOA) powstał w 2008 z inicjatywy BST oraz Daniel'a Wilding'a (Carcass). Zespół wykonuje black/death metal z elementami martial ambient. Do tej pory ukazały się ich dwa pełne albumy: "The Flesh" (2010) oraz "The Sword And The Dagger" (2015). W skład zespołu wchodzą członkowie Aosoth, Hell Militia oraz Temple Of Baal.
TEMPLE OF BAAL istnieje na metalowej scenie już ponad 15 lat. Formacja zmieniała swój styl, przechodząc od prymitywnego black/thrash metalowego projektu do black/death metalowej maszyny o epickim wymiarze. Ich ostatni album "Mysterium" (2015) to zwrot w stronę black metalowych korzeni grupy, w których nacisk został położony na atmosferę oraz szerokie spektrum muzyczne.


VI on-line:
www.facebook.com/VIthdevotion
THE ORDER OF APOLLYON on-line:
www.facebook.com/theorderofapollyon
www.tooa.org
TEMPLE OF BAAL on-line:
www.facebook.com/pages/Temple-Of-Baal
Agonia Records:
http://agoniarecords.com
https://facebook.com/agoniarecords


2017-03-09

DERANGED: NOWY WOKALISTA I NOWE KONCERTY NA WIOSNĘ

Szwedzcy death metalowcy DERANGED rozstali się ze swoim dotychczasowym wokalistą, Anders'em Johansson’em. Anders dołączył do składu w 2011 roku i od tego czasu nagrał z zespołem jeden album - wydany przed kilkoma miesiącami "Struck By a Murderous Siege". Jego następcą został Johan Bergström (Visceral Bleeding).
Jak informuje DERANGED: "2016 rok był dla na bardzo owocny. Pierwszy występ w USA, niesamowita trasa po Indonezji, nowa umowa z Agonia Records i wydanie dziewiątego albumu. To wszystko kosztowało nas dużo pracy, dlatego chcielibyśmy podziękować organizatorom, prasie oraz przede wszystkim naszym fanom. Rozpoczynając 2017 rok, mamy zarówno dobre jak i złe wieści. Najpierw złe: Anders opuścił zespół. Zdecydował się poświęcić rodzinie. Rozstaliśmy się w przyjaźni i życzymy mu jak najlepiej. Jeśli chodzi o dobre wiadomości: znaleźliśmy już nowego wokalistę, Johan'a. To stary przyjaciel, świetny za mikrofonem i tętniący energią na scenie. Przekonacie się o tym wiosną, podczas nadchodzących koncertów po Europie". 


Nowe koncerty:
10.03.2017: The Hague @ Musicon, NL
11.03.2017: Heidelberg @ Deathfest, DE
30.03.2017: Madrid @ Sala Silikona, ES
31.03.2017: Salamancea @ Nave Bunker, ES
01.04.2017: Tondela @ Tondela Rocks II, PT
02.04.2017: Vigo @ Transylvanie Club, ES
21.04.2017: Erfut @ From Hell, DE
22.04.2017: April Valley Festival, DE
12.05.2017: Holsteiner @ Deathfest, DE
13.05.2017: London @ Incineration Fest, UK
18.05.2017: Vienna @ Viper Room, AU
19.05.2017: Leipzig @ Bandhaus, DE
20.05.2017: Deinze @ Elpee, BEL


Najnowszy album DERANGED został nagrany w Berno Studio (Amon Amarth, The Crown, Witchery). Dzieli go pięć lat od poprzednika, "Cut Carve Rip Serve" z 2011. Autorem okładki jest Mike Hrubovcak (Grave, Six Feet Under, Sinister). W ubiegłym roku ukazał się także kompilacyjny album formacji, "Postmortem Rituals". Znalazło się na nim wiele trudno dostępnych nagrań demo oraz siedmiocalówek, zremasterowanych z oryginalnych taśm DAT.
DERANGED powstał w 1991 roku w południowej Szwecji. Jego początki zostały zainspirowane flagowymi zespołami wczesnych lat dziewięćdziesiątych, takimi jak Carcass, Napalm Death, Imetigo czy Suffocation. Inspiracje te odzwierciedla muzyka Szwedów - siarczysty i brutalny death metal w starym stylu. Grupa funkcjonuje już ponad dwadzieścia lat i wydała osiem pełnych albumów. Jej założycielem, a obecnie jedynym oryginalnym członkiem jest Rikard Wermén, autor muzyki i perkusista.
"Reverent Decomposition" (nowy utwór): https://youtu.be/GhpCegVlN8M
"The Frail Illusion Of Osteology" (wideo z tekstem): https://youtu.be/lBsbIpyH7rg
"Hello From The Gutters" (studyjny fragment nowego utworu / wideo): https://youtu.be/VfHmhZNSWHQ
Stream nowego albumu: https://youtu.be/wWOCr7LunnQ


DERANGED on-line:
www.facebook.com/derangedband
Agonia Records:
http://agoniarecords.com
https://facebook.com/agoniarecords


2017-03-09

IMPIETY NA JEDYNYM KONCERCIE W POLSCE

Legendarna bestia ze wschodu przyjedzie do Polski na jedyny koncert w ramach trasy „Armageddon Supremacy Tour 2017”. Bestialskie komando z Singapuru, dowodzone od prawie 30 lat przez Shyaitana wystąpi w Gliwicach w piątek 6 października; a wspomogą ją szwedzki Wormwood, norweski Asagraum oraz coraz bardziej szanowana na świecie bestialska horda z Brazylii - Bode Preto. IMPIETY występuje aktualnie w barwach samego Hell's Headbangers, a ich albumy „Skullfucking Armageddon”, czy „Kaos Kommand 696” to dzisiaj pozycje owiane kultem. Każdy, kto miał okazję obcować z IMPIETY na żywo potwierdzi, że po ich koncertach raczej nie ma co zbierać, bo barbarzyńska horda ze wschodu zwyczajnie nie bierze jeńców.
Profanacja. Chaos. Zniszczenie.
Wydarzenie: www.facebook.com/events/212694389197130
Data: 06.10.2017
Miejsce: Mrowisko, ul. Pszczyńska 85, 44-121 Gliwice
Ceny biletów:
45 zł - przedsprzedaż
55 zł - w dniu koncertu


2017-03-09

NOWY ALBUM HELLIAS JUŻ DOSTĘPNY

Po siedmiu latach HELLIAS, legenda polskiego podziemia, powraca z nowym bezkompromisowym thrash metalowym materiałem "Eight Cardinal Sins". Dwanaście metalowych utworów wykutych w najtwardszych kanonach thrash metalu na modłę EXODUS i SLAYER! Obok autorskich utworów zespołu, na płycie pojawił się cover AC/DC "Sin City" z gościnnym udziałem Roberta Mastalerza z formacji 4 SZMERY. Płyta ukazała się nakładem Thrashing Madness Prod. "Release party" krążka odbyło się 10 lutego 2017 w krakowskim klubie Spółdzielnia Ogniwo.


Więcej info:
www.facebook.com/helliasthrash
www.hellias.com.pl
http://oldschool-metal-maniac.com


2017-03-09

AZARATH POWRACA Z NOWYM ALBUMEM „IN EXTREMIS”

Pomorscy black/death metalowcy ujawniają szczegóły najbardziej niszczycielskiego dzieła w swoim dorobku. Premiera "In Extremis" już 7 kwietnia w Agonia Records. Każde wydawnictwo w blisko dwudziestoletniej karierze hordy z Pomorza pozostawiło po sobie trwały i bolesny ślad. Nadchodzące, szóste dzieło AZARATH nie będzie od tej reguły wyjątkiem. Ukazujący się po sześciu latach od poprzednika "In Extremis" potwierdza totalną dominację zespołu będącego u szczytu sił twórczych. Album złożony z dziesięciu cuchnących siarką utworów nie pozostawia żadnego pola dyskusji z jego zawartością. To czarny jak smoła black/death metal, huragan chaosu gotów rozerwać wszystkie świętości na strzępy. Tytuł płyty, oznaczający po łacinie "w chwili śmierci" koresponduje z zawartością, będącą rezultatem kolejnych przekraczanych granic. Niczym wściekła jazda przez królestwo zmarłych, "In Extremis" to jedyne w swoim rodzaju "doświadczenie najwyższej próby Metalu Śmierci". Wizję zespołu i oddanie śmiertelnemu żywiołowi doskonale uchwycił obraz Marty Promińskiej (Hypnagogic Painting), znajdujący się na okładce. Rejestrowany w różnych studiach na przestrzeni 2016 r., album został zmiksowany w Satanic Audio Haldora Grunberga. Projekt graficzny i layout jest zasługą Mentalporn z kaligrafią autorstwa Ihasan Art i dodatkowymi grafikami Holy Poison Design.


Lista utworów:
1. The Triumph of Ascending Majesty
2. Let My Blood Become His Flesh
3. Annihilation (Smite All the Illusions)
4. The Slain God
5. At the Gates of Understanding
6. Parasu Blade
7. Sign of Apophis
8. Into the Nameless Night
9. Venomous Tears (Mourn of the Unholy Mother)
10. Death
"In Extremis" ukaże się w następujących formatach:
- Digipack CD z 36-stronicową książeczką.
- Limitowany do 100 sztuk czerwony winyl z 20-stronicową książeczką.
- Limitowany do 150 sztuk biały winyl z 20-stronicową książeczką.
- Limitowany do 250 sztuk picture disc z 20-stronicową książeczką.
- Klasyczny czarny winyl.
- Cyfrowy.
- T-shirt w dwóch wersjach.
- Bluza.
- Bluza z zamkiem.
Tuż po premierze albumu, AZARATH wystąpi na Inferno Festival w Norwegii oraz Party.San Open Air w Niemczech. Koncertowa premiera płyty odbędzie się w Warszawie kilka tygodni po jej wydaniu.
Powstała w 1998 roku formacja zrzesza obecnie Inferno (Behemoth) na perkusji, Barta (Armagedon, Damnation) na gitarach, Necrosodoma (Anima Damnata, Deus Mortem, ex-Infernal War) na wokalu i gitarach, oraz Peter'a (ex-Lost Soul) na basie. Ich najnowszy krążek "In Extremis" jest następcą "Blasphemers' Maledictions" z 2011, oraz pierwszym albumem od 2009, który ukaże się nakładem Agonia Records.


AZARATH on-line:
www.facebook.com/AzarathBand
www.azarath.pl
Agonia Records:
http://agoniarecords.com
https://facebook.com/agoniarecords


2017-03-09

LUNATIC SOUL: TEASER NOWEGO ALBUMU

Znamy już tytuł najnowszego albumu LUNATIC SOUL - solowego projektu, za którym stoi Mariusz Duda, lider Riverside. Piąty album Lunatic Soul będzie zatytułowany „Fractured” i ukaże się we wrześniu 2017 r. Teaser albumu można zobaczyć tutaj: https://youtu.be/4Kk6k2OBXmk
„Lunatic Soul się zmienia. Gdybym miał tę muzykę w jakiś sposób określić, to nazwałbym ją „mroczną i transową melancholią”, z większą ilością elektroniki i ostrzejszego brzmienia. Nie zabraknie jednak lirycznych fragmentów, w dwóch utworach pojawi się bowiem orkiestra symfoniczna, z którą współpracowałem po raz pierwszy w swojej karierze. Nowy Lunatic Soul będzie odważnym, bogatym i bardzo intensywnym muzycznie albumem, będącym raczej początkiem nowego stylu niż kontynuacją poprzedniego. Mam wrażenie, że wszystkie moje muzyczne doświadczenia zmierzały właśnie tutaj i że będzie to jedna z najlepszych płyt, jakie udało mi się stworzyć” - mówi Duda.
„Fractured” LUNATIC SOUL ukaże tradycyjnie dzięki firmie Kscope na całym świecie oraz Mystic Production w Polsce. Więcej szczegółów już niebawem.


www.mystic.pl


2017-03-09

DRAGONFORCE ZAPOWIADA “REACHING INTO INFINITY” 

Międzynarodowe gwiazdy metalu, DRAGONFORCE, wracają z nowym albumem „Reaching Into Infinity”, który ukaże się 19 maja 2017 r. Wydawnictwo dostępne będzie w formatach CD, LP i specjalne wydanie CD+DVD. Ciekawostką jest fakt, że na DVD znajdzie się 6 utworów zarejestrowanych podczas Przystanku Woodstock w 2016r. Większość materiału na nowy krążek została nagrana w Szwecji w Fascination Street Studios z producentem Jensem Bogrenem. Część ścieżek została zarejestrowana podczas trasy koncertowej promującej kompilację „Killer Elite”, w Lamerluser i Dark Lane Studios w Anglii, a także w należącym do zespołu Evil1 Studios we Francji i Shredforce One Studios w USA. „Lecieliśmy na koncerty, graliśmy na festiwalach, potem jechaliśmy do studia i tak cały czas” - mówi basista Frédéric Leclercq, który jest także odpowiedzialny za większość kompozycji na płycie. - „To bardzo intensywna praca, ale także bardzo męcząca. Nagrałem oczywiście bas, ale także dużo gitar rytmicznych i akustycznych. Myślę, że już udowodniliśmy, że jesteśmy dobrzy w graniu szybkich rzeczy, a tym razem postanowiliśmy postawić na różnorodność. To świetne stawiać przed sobą wyzwania zamiast siedzieć w swojej strefie komfortu. Bardzo zależało mi na eksperymentowaniu z wokalami Marca. Myślę, że ludzie będą zaskoczeni ich brutalnością”.
Będzie to pierwsza płyta, którą z zespołem nagrywał włoski perkusista Gee Anzalone. Pierwszy raz zespół zaprezentuje nowe utwory podczas koncertu w londyńskim Camden 12 kwietnia 2017 roku.


Lista utworów wydania standardowego:
1. Reaching into Infinity
2. Ashes of the Dawn
3. Judgement Day
4. Astral Empire
5. Curse of Darkness
6. Silence
7. Midnight Madness
8. WAR!
9. Land of Shattered Dreams
10. The Edge of the World
11. Our Final Stand
Lista utworów wydania specjalnego z DVD:
CD 1
1. Reaching into Infinity
2. Ashes of the Dawn
3. Judgement Day
4. Astral Empire
5. Curse of Darkness
6. Silence
7. Midnight Madness
8. WAR!
9. Land of Shattered Dreams
10. The Edge of the World
11. Our Final Stand
Bonusy:
12. Hatred and Revenge
13. Evil Dead
Bonus DVD:
DragonForce Live at Woodstock Festival Poland 2016
1. Holding On
2. Heroes of Our Time
3. Operation Ground and Pound
4. Holding On (Multi-angles)
5. Heroes of Our Time (Multi-angles)
6. Operation Ground and Pound (Multi-angles)


www.mystic.pl


2017-03-09

DEMÓWKI INFESTUS NA JEDNYM CD

10 lutego Xtreem Music zaprezentowało światu kompilację demosów hiszpańskiej, death metalowej formacji INFESTUS. „Origen” zbiera demosy z 1993, 1994 i 2015 roku, a te dwie ostatnie nie były do tej pory opublikowane. Zespół prezentuje szybki, ciężki, mroczny i brutalny death metal w stylu zbliżonym do wczesnego MORBID ANGEL, wczesnego GORGUTS i SUFFOCATION.


Tracklista:
"Unnatural Legacy" (Demo '93)
01. The End of the Biosphere
02. Unnatural Legacy
03. Lusting the Fruit
04. Ancestral Cataclysm of Life
05. Theatre of Cruelty
"Atmósfera de Asfixia" (Unreleased Demo '94)
06. Atmósfera de Asfixia
07. Ciudad de la Miseria
08. Interludio
09. Madera Muerta
10. Suenos de Erosión
"Origen" (Unreleased Demo ‘15)
11. El Día Después
12. Inmolación
13. La Pérdida de los Cuerdos
14. Otros Seguirán
15. Lágrimas de Odio
16. Fauna Inerte
17. El Ocaso
18. Sombras de Genocidio


Album jest do odsłuchania w całości pod linkiem http://xtreemmusic.bandcamp.com
Strona zespołu: https://goo.gl/D90QF8
Pojedyncze utwory do przesłuchania:
https://youtu.be/HY4GRhhNYoI
https://soundcloud.com/xtreemmusic


Więcej info:
www.xtreemmusic.com


2017-03-05

STEEL PANTHER: NOWY KLIP „POONTANG BOOMERANG”

Czwarty studyjny album STEEL PANTHER, zatytułowany „Lower the Bar”, ukaże się 24 marca. Muzycy zaprezentowali kolejne video zapowiadające krążek. Teledysk zatytułowany „Poontang Boomerang” miał swoją premierę na portalu... Pornhub.com, ale zespół ostrzega, że za wchodzenie tam możecie zostać zwolnieni, albo dostać awans. Teraz klip można zobaczyć też pod tym adresem: http://smarturl.it/sp_pb_vevo
Fani mogą być spokojni o to, że zespół pozostał wierny swoim ideałom najlepszego rocka i imprez. „Chcieliśmy napisać kawałek, który byłby szczery” - mówi frontman Michael Starr o utworze „Poontang Boomerang”.
„Lower the Bar” to czwarty studyjny album Steel Panther, a zarazem następca wydanego w 2014 roku "All You Can Eat", który zadebiutował na 24 miejscu Top 200 albumów. „LTB” ukaże się 24 marca 2017.


Lista utworów:
1. Goin’ In The Backdoor
2. Anything Goes
3. Poontang Boomerang
4. That’s When You Came In
5. Wrong Side Of The Tracks (Out In Beverly Hills)
6. Now The Fun Starts
7. Pussy Ain’t Free
8. Waster Too Much Time
9. I Got What You Want
10. Walk Of Shame
11. She’s Tight
Bonusy (tylko na Deluxe CD)
12. Red Headed Step Child
13. Momentary Epiphany


www.mystic.pl


2017-03-05

ERIC GALES PREZENTUJE „BOOGIE MAN”

24 lutego to data premiery "Middle of the Road", najnowszego albumu urodzonego w Memphis gitarzysty Erica Galesa. Bluesman zaprezentował nowy kawałek z tego krążka, zatytułowany „Boogie Man”. W utworze gościnnie wystąpił Gary Clark Jr. Utworu można posłuchać tutaj: https://youtu.be/rnGywPZu_RI
Debiutancki krążek Galesa ukazał się w 1991 roku i od tamtego czasu mówi się o nim jako o specyficznym połączeniu Milesa Davisa i Jimmy’ego Hendrixa. Album "Middle of the Road" powstawał w kilku różnych studiach, między innymi Room A Studio oraz Fab’s Lab w Hollywood, ale także w Cuz Studio & Sound w Cleveland i MS & ‘Cotton Row Studios w Memphis. W nagraniach udział wzięli Aaron Haggerty (perkusja), Dylan Wiggins (organy), LaDonna Gales (chórki) oraz oczywiście sam Eric Gales, który jest odpowiedzialny za partie gitar, basu i wokale. Album "Middle of the Road" to najbardziej jak dotąd osobiste dzieło artysty, które jest rozliczeniem ze swoją własną przeszłością. Przeszłość gitarzysty nie zawsze była bowiem usłana różami - muzyk ma za sobą między innymi odsiadkę za posiadanie narkotyków i broni. Jak to zwykle w przypadku bluesowych albumów, także i na "Middle of the Road" nie zabrakło gości. Lista jest ciekawa: Lauryn Hill, Gary Clark Jr, Eugene Gales, LaDonna Gales, Lance Lopez, Raphael Saadiq oraz Christone ‘Kingfish’ Ingram.


Szczegółowa tracklista wydawnictwa przedstawia się następująco:
01.      Good Time
02.      Change In Me (The Rebirth)
03.      Carry Yourself
04.      Boogie Man (feat. Gary Clark Jr.)
05.      Been So Long
06.      Help Yourself (feat. Christone “Kingfish” Ingram)
07.      I’ve Been Deceived
08.      Repetition (feat. Eugene Gales)
09.      Help Me Let Go
10.      I Don’t Know
11.      Swamp


Album "Middle of the Road" będzie dostępny 24.02 dzięki Mystic Production.
www.mystic.pl


2017-03-05


Archiwum newsów:

2010:
marzec luty styczeń

2009:
grudzień listopad pażdziernik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2008:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2007:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2006:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

Archiwum - 2005