KATALOG DYSTRYBUCJI DARKZONE PRODUCTIONS - MAJ 2015

Najnowszy katalog DarkZone Productions do pobrania tutaj
Wiele tytułów w wyprzedaży w cenach promocyjnych!!!
Zamówienia można składać pisząc na maila mrocznastrefa@go2.pl.

UWAGA! Ilość produktów jest ograniczona - zanim zamówicie, zapytajcie o dostępność danego tytułu. Przy zamówieniu powyżej 200 PLN koszt wysyłki bierzemy na siebie. Wysyłka najpóźniej w 2 dni po zaksięgowaniu wpłaty na konto w ING Banku Śląskim: 65 1050 1793 1000 0090 6564 5120
Zapraszamy do zakupów!!!


WSPÓŁPRACOWNICY POSZUKIWANI!

Mroczna Strefa poszukuje osób, które chciałyby rozwijać swoje muzyczne pasje poprzez przygotowywanie materiałów do naszego serwisu. Zależy nam głównie na tych, którzy podchodzą do sprawy poważnie, rzetelnie i bezkompromisowo, mających co najmniej podstawową wiedzę na temat metalu i muzyki jej pokrewnej lub choćby części jego podgatunków. Ze swojej strony oferujemy dostęp do wszelkich możliwych materiałów w postaci muzyki (generalnie w formacie cyfrowym, otrzymywanym przez nasz serwis oficjalnie od wydawców lub samych zespołów) oraz pomoc przy aranżowaniu wywiadów lub otrzymaniu bezpłatnych wejściówek/akredytacji na wybrane koncerty, nad którymi serwis Mroczna Strefa sprawuje patronat medialny. W pierwszej kolejności potrzebujemy osób do pisania recenzji, przeprowadzania wywiadów oraz redagowania newsów, ale również tych co chcieliby pisać relacje z koncertów oraz artykuły o treści muzycznej i wokółmuzycznej. Jest oczywiście możliwość wybrania sobie pewnych podgatunków metalowych, w których najlepiej się czujecie, a ponieważ MS jest miejscem, gdzie nie ograniczamy się ramami, to tych stylistyk jest całe mnóstwo: heavy, power, thrash, death, doom, black i post metal, industrial, dark ambient, neo-folk, post-rock, noise etc.
Wszelkie zgłoszenia i zapytania kierujcie mailowo na adres mrocznastrefa@go2.pl. Próbki tekstów mile widziane.


NOWY ALBUM DEEP DESOLATION WCIĄŻ DOSTĘPNY

Wciąż dostępne jest nowe wydawnictwo DarkZone Productions, czyli drugi pełny album łódzkiego DEEP DESOLATION - "Rites of Blasphemy". Wydany w formacie limitowanego do 666 kopii, 3-panelowego digipaka wspólnymi siłami DarkZone Productions i The End Of Time Records. Pozycja zdecydowanie dla fanów BLACK SABBATH, SAINT VITUS, CELTIC FROST i MERCYFUL FATE, tradycyjnego doom metalu oraz pierwszej i drugiej fali black metalu. Płyta jest do kupienia w sklepie DarkZone pod adresem http://darkzoneproductions.8merch.com. Zamówienia można również składać na maila mrocznastrefa@go2.pl. Cena płyty to 21,99 zł + wysyłka 5 zł (list polecony priorytetowy). Jeden z nowych utworów („Searching For Yesterday”) jest do odsłuchania na stronie MySpace DarkZone Productions: www.myspace.com/darkzonepl.

NEW ALBUM OF DEEP DESOLATION IS ALREADY OUT

Brand new release of DarkZone Productions - a second full-length album of Polish band DEEP DESOLATION titled "Rites of Blasphemy" - is already out. Released in a format of limited to 666 copies, 3-panel digipack by common forces of DarkZone Productions and The End Of Time Records. The band plays that kind of music that should amaze The album is must have for all fans of BLACK SABBATH, SAINT VITUS, CELTIC FROST and MERCYFUL FATE, traditional doom metal, and first and second wave of black metal. You can order it by e-mail diovis@go2.pl. One of the songs („Searching For Yesterday”) you can hear of MySpace site of DarkZone Productions: www.myspace.com/darkzonepl. Buy your copy for 12 Euro (incl. postage and shipping) and play it loud!!!Newsy

AZARATH POWRACA Z NOWYM ALBUMEM ?IN EXTREMIS?

Pomorscy black/death metalowcy ujawniają szczegóły najbardziej niszczycielskiego dzieła w swoim dorobku. Premiera "In Extremis" już 7 kwietnia w Agonia Records. Każde wydawnictwo w blisko dwudziestoletniej karierze hordy z Pomorza pozostawiło po sobie trwały i bolesny ślad. Nadchodzące, szóste dzieło AZARATH nie będzie od tej reguły wyjątkiem. Ukazujący się po sześciu latach od poprzednika "In Extremis" potwierdza totalną dominację zespołu będącego u szczytu sił twórczych. Album złożony z dziesięciu cuchnących siarką utworów nie pozostawia żadnego pola dyskusji z jego zawartością. To czarny jak smoła black/death metal, huragan chaosu gotów rozerwać wszystkie świętości na strzępy. Tytuł płyty, oznaczający po łacinie "w chwili śmierci" koresponduje z zawartością, będącą rezultatem kolejnych przekraczanych granic. Niczym wściekła jazda przez królestwo zmarłych, "In Extremis" to jedyne w swoim rodzaju "doświadczenie najwyższej próby Metalu Śmierci". Wizję zespołu i oddanie śmiertelnemu żywiołowi doskonale uchwycił obraz Marty Promińskiej (Hypnagogic Painting), znajdujący się na okładce. Rejestrowany w różnych studiach na przestrzeni 2016 r., album został zmiksowany w Satanic Audio Haldora Grunberga. Projekt graficzny i layout jest zasługą Mentalporn z kaligrafią autorstwa Ihasan Art i dodatkowymi grafikami Holy Poison Design.


Lista utworów:
1. The Triumph of Ascending Majesty
2. Let My Blood Become His Flesh
3. Annihilation (Smite All the Illusions)
4. The Slain God
5. At the Gates of Understanding
6. Parasu Blade
7. Sign of Apophis
8. Into the Nameless Night
9. Venomous Tears (Mourn of the Unholy Mother)
10. Death
"In Extremis" ukaże się w następujących formatach:
- Digipack CD z 36-stronicową książeczką.
- Limitowany do 100 sztuk czerwony winyl z 20-stronicową książeczką.
- Limitowany do 150 sztuk biały winyl z 20-stronicową książeczką.
- Limitowany do 250 sztuk picture disc z 20-stronicową książeczką.
- Klasyczny czarny winyl.
- Cyfrowy.
- T-shirt w dwóch wersjach.
- Bluza.
- Bluza z zamkiem.
Tuż po premierze albumu, AZARATH wystąpi na Inferno Festival w Norwegii oraz Party.San Open Air w Niemczech. Koncertowa premiera płyty odbędzie się w Warszawie kilka tygodni po jej wydaniu.
Powstała w 1998 roku formacja zrzesza obecnie Inferno (Behemoth) na perkusji, Barta (Armagedon, Damnation) na gitarach, Necrosodoma (Anima Damnata, Deus Mortem, ex-Infernal War) na wokalu i gitarach, oraz Peter'a (ex-Lost Soul) na basie. Ich najnowszy krążek "In Extremis" jest następcą "Blasphemers' Maledictions" z 2011, oraz pierwszym albumem od 2009, który ukaże się nakładem Agonia Records.


AZARATH on-line:
www.facebook.com/AzarathBand
www.azarath.pl
Agonia Records:
http://agoniarecords.com
https://facebook.com/agoniarecords


2017-03-09

LUNATIC SOUL: TEASER NOWEGO ALBUMU

Znamy już tytuł najnowszego albumu LUNATIC SOUL - solowego projektu, za którym stoi Mariusz Duda, lider Riverside. Piąty album Lunatic Soul będzie zatytułowany „Fractured” i ukaże się we wrześniu 2017 r. Teaser albumu można zobaczyć tutaj: https://youtu.be/4Kk6k2OBXmk
„Lunatic Soul się zmienia. Gdybym miał tę muzykę w jakiś sposób określić, to nazwałbym ją „mroczną i transową melancholią”, z większą ilością elektroniki i ostrzejszego brzmienia. Nie zabraknie jednak lirycznych fragmentów, w dwóch utworach pojawi się bowiem orkiestra symfoniczna, z którą współpracowałem po raz pierwszy w swojej karierze. Nowy Lunatic Soul będzie odważnym, bogatym i bardzo intensywnym muzycznie albumem, będącym raczej początkiem nowego stylu niż kontynuacją poprzedniego. Mam wrażenie, że wszystkie moje muzyczne doświadczenia zmierzały właśnie tutaj i że będzie to jedna z najlepszych płyt, jakie udało mi się stworzyć” - mówi Duda.
„Fractured” LUNATIC SOUL ukaże tradycyjnie dzięki firmie Kscope na całym świecie oraz Mystic Production w Polsce. Więcej szczegółów już niebawem.


www.mystic.pl


2017-03-09

DRAGONFORCE ZAPOWIADA ?REACHING INTO INFINITY? 

Międzynarodowe gwiazdy metalu, DRAGONFORCE, wracają z nowym albumem „Reaching Into Infinity”, który ukaże się 19 maja 2017 r. Wydawnictwo dostępne będzie w formatach CD, LP i specjalne wydanie CD+DVD. Ciekawostką jest fakt, że na DVD znajdzie się 6 utworów zarejestrowanych podczas Przystanku Woodstock w 2016r. Większość materiału na nowy krążek została nagrana w Szwecji w Fascination Street Studios z producentem Jensem Bogrenem. Część ścieżek została zarejestrowana podczas trasy koncertowej promującej kompilację „Killer Elite”, w Lamerluser i Dark Lane Studios w Anglii, a także w należącym do zespołu Evil1 Studios we Francji i Shredforce One Studios w USA. „Lecieliśmy na koncerty, graliśmy na festiwalach, potem jechaliśmy do studia i tak cały czas” - mówi basista Frédéric Leclercq, który jest także odpowiedzialny za większość kompozycji na płycie. - „To bardzo intensywna praca, ale także bardzo męcząca. Nagrałem oczywiście bas, ale także dużo gitar rytmicznych i akustycznych. Myślę, że już udowodniliśmy, że jesteśmy dobrzy w graniu szybkich rzeczy, a tym razem postanowiliśmy postawić na różnorodność. To świetne stawiać przed sobą wyzwania zamiast siedzieć w swojej strefie komfortu. Bardzo zależało mi na eksperymentowaniu z wokalami Marca. Myślę, że ludzie będą zaskoczeni ich brutalnością”.
Będzie to pierwsza płyta, którą z zespołem nagrywał włoski perkusista Gee Anzalone. Pierwszy raz zespół zaprezentuje nowe utwory podczas koncertu w londyńskim Camden 12 kwietnia 2017 roku.


Lista utworów wydania standardowego:
1. Reaching into Infinity
2. Ashes of the Dawn
3. Judgement Day
4. Astral Empire
5. Curse of Darkness
6. Silence
7. Midnight Madness
8. WAR!
9. Land of Shattered Dreams
10. The Edge of the World
11. Our Final Stand
Lista utworów wydania specjalnego z DVD:
CD 1
1. Reaching into Infinity
2. Ashes of the Dawn
3. Judgement Day
4. Astral Empire
5. Curse of Darkness
6. Silence
7. Midnight Madness
8. WAR!
9. Land of Shattered Dreams
10. The Edge of the World
11. Our Final Stand
Bonusy:
12. Hatred and Revenge
13. Evil Dead
Bonus DVD:
DragonForce Live at Woodstock Festival Poland 2016
1. Holding On
2. Heroes of Our Time
3. Operation Ground and Pound
4. Holding On (Multi-angles)
5. Heroes of Our Time (Multi-angles)
6. Operation Ground and Pound (Multi-angles)


www.mystic.pl


2017-03-09

DEMÓWKI INFESTUS NA JEDNYM CD

10 lutego Xtreem Music zaprezentowało światu kompilację demosów hiszpańskiej, death metalowej formacji INFESTUS. „Origen” zbiera demosy z 1993, 1994 i 2015 roku, a te dwie ostatnie nie były do tej pory opublikowane. Zespół prezentuje szybki, ciężki, mroczny i brutalny death metal w stylu zbliżonym do wczesnego MORBID ANGEL, wczesnego GORGUTS i SUFFOCATION.


Tracklista:
"Unnatural Legacy" (Demo '93)
01. The End of the Biosphere
02. Unnatural Legacy
03. Lusting the Fruit
04. Ancestral Cataclysm of Life
05. Theatre of Cruelty
"Atmósfera de Asfixia" (Unreleased Demo '94)
06. Atmósfera de Asfixia
07. Ciudad de la Miseria
08. Interludio
09. Madera Muerta
10. Suenos de Erosión
"Origen" (Unreleased Demo ‘15)
11. El Día Después
12. Inmolación
13. La Pérdida de los Cuerdos
14. Otros Seguirán
15. Lágrimas de Odio
16. Fauna Inerte
17. El Ocaso
18. Sombras de Genocidio


Album jest do odsłuchania w całości pod linkiem http://xtreemmusic.bandcamp.com
Strona zespołu: https://goo.gl/D90QF8
Pojedyncze utwory do przesłuchania:
https://youtu.be/HY4GRhhNYoI
https://soundcloud.com/xtreemmusic


Więcej info:
www.xtreemmusic.com


2017-03-05

STEEL PANTHER: NOWY KLIP ?POONTANG BOOMERANG?

Czwarty studyjny album STEEL PANTHER, zatytułowany „Lower the Bar”, ukaże się 24 marca. Muzycy zaprezentowali kolejne video zapowiadające krążek. Teledysk zatytułowany „Poontang Boomerang” miał swoją premierę na portalu... Pornhub.com, ale zespół ostrzega, że za wchodzenie tam możecie zostać zwolnieni, albo dostać awans. Teraz klip można zobaczyć też pod tym adresem: http://smarturl.it/sp_pb_vevo
Fani mogą być spokojni o to, że zespół pozostał wierny swoim ideałom najlepszego rocka i imprez. „Chcieliśmy napisać kawałek, który byłby szczery” - mówi frontman Michael Starr o utworze „Poontang Boomerang”.
„Lower the Bar” to czwarty studyjny album Steel Panther, a zarazem następca wydanego w 2014 roku "All You Can Eat", który zadebiutował na 24 miejscu Top 200 albumów. „LTB” ukaże się 24 marca 2017.


Lista utworów:
1. Goin’ In The Backdoor
2. Anything Goes
3. Poontang Boomerang
4. That’s When You Came In
5. Wrong Side Of The Tracks (Out In Beverly Hills)
6. Now The Fun Starts
7. Pussy Ain’t Free
8. Waster Too Much Time
9. I Got What You Want
10. Walk Of Shame
11. She’s Tight
Bonusy (tylko na Deluxe CD)
12. Red Headed Step Child
13. Momentary Epiphany


www.mystic.pl


2017-03-05

ERIC GALES PREZENTUJE ?BOOGIE MAN?

24 lutego to data premiery "Middle of the Road", najnowszego albumu urodzonego w Memphis gitarzysty Erica Galesa. Bluesman zaprezentował nowy kawałek z tego krążka, zatytułowany „Boogie Man”. W utworze gościnnie wystąpił Gary Clark Jr. Utworu można posłuchać tutaj: https://youtu.be/rnGywPZu_RI
Debiutancki krążek Galesa ukazał się w 1991 roku i od tamtego czasu mówi się o nim jako o specyficznym połączeniu Milesa Davisa i Jimmy’ego Hendrixa. Album "Middle of the Road" powstawał w kilku różnych studiach, między innymi Room A Studio oraz Fab’s Lab w Hollywood, ale także w Cuz Studio & Sound w Cleveland i MS & ‘Cotton Row Studios w Memphis. W nagraniach udział wzięli Aaron Haggerty (perkusja), Dylan Wiggins (organy), LaDonna Gales (chórki) oraz oczywiście sam Eric Gales, który jest odpowiedzialny za partie gitar, basu i wokale. Album "Middle of the Road" to najbardziej jak dotąd osobiste dzieło artysty, które jest rozliczeniem ze swoją własną przeszłością. Przeszłość gitarzysty nie zawsze była bowiem usłana różami - muzyk ma za sobą między innymi odsiadkę za posiadanie narkotyków i broni. Jak to zwykle w przypadku bluesowych albumów, także i na "Middle of the Road" nie zabrakło gości. Lista jest ciekawa: Lauryn Hill, Gary Clark Jr, Eugene Gales, LaDonna Gales, Lance Lopez, Raphael Saadiq oraz Christone ‘Kingfish’ Ingram.


Szczegółowa tracklista wydawnictwa przedstawia się następująco:
01.      Good Time
02.      Change In Me (The Rebirth)
03.      Carry Yourself
04.      Boogie Man (feat. Gary Clark Jr.)
05.      Been So Long
06.      Help Yourself (feat. Christone “Kingfish” Ingram)
07.      I’ve Been Deceived
08.      Repetition (feat. Eugene Gales)
09.      Help Me Let Go
10.      I Don’t Know
11.      Swamp


Album "Middle of the Road" będzie dostępny 24.02 dzięki Mystic Production.
www.mystic.pl


2017-03-05

HEAVY METAL TERROR W KATOWICACH JUŻ 3 MARCA

Przeszło trzy dekady temu, kiedy metal nie był poszatkowany na różne podgatunki, odnogi i rodzaje, rządził jeden byt - HEAVY kurwa METAL. Tym właśnie czasom hołduje impreza Heavy Metal Terror, która odbędzie się w piątek, 3 marca 2017 r. w katowickiej Korbie. Organizatorzy na pierwszy sztych zebrali skład, którego ogniwa doskonale pasują do hasła przewodniego imprezy.
Honory gospodarza wieczoru pełnić będzie krakowski ROADHOG, który uraczy zebranych swoim świetnym, debiutanckim krążkiem "Dreamstealer" wydanym w Polsce przez Thrashing Madness, a gdzie indziej za sprawą Stormspell Records. Do setu koncertowego dorzucą coś z najnowszej EPki "(Don't) Follow Them" i pozamiatane.
www.facebook.com/roadhogband
Zaraz przed nimi do heavy metalowego pieca dołożą wrocławianie z SAVAGER, którzy udowodnili swoją najnowszą EPką "Casus Belli", że "ryzyko wojny" z ich udziałem rośnie z każdym kolejnym dniem. Jeśli potajemnie wielbicie Accept, Metal Church i Running Wild, SAVAGER wejdzie wam bez popitki.
www.facebook.com/savagerofficial
Oldschoolowe rozkroki umili przerywnik w postaci występu "zespołu pieśni i tańca" TWOYASTARA OF DEATH z Chebzia lub jak kto woli traszowo-drobiowej załogi z kurnika w Rudzie Śląskiej. Jeśli przemawiają do was stare, dobre PIERSI pomieszane z dokonaniami mocarzy z CREMASTER, numery takie jak "Agresywna Kura", "Ciepła Wódka" czy "Szatan Mrok Cały Rok" na stałe i z całą mocą wejdą do waszego repertuaru pieśni przy goleniu.
www.facebook.com/twoyastaraofdeath
Koncert otworzy MIECZ z Wrocławia. Zespół objawił się światu za pośrednictwem udanego debiutu "Invisible War", na którym z dziką nostalgią oddaje cześć monstrualnym zjawiskom sonicznym pod wezwaniem Slayer, Dark Angel, Destruction i Kreator. I wszystko jasne.
www.facebook.com/miecz.band
Diabeł tkwi w szczegółach, a więc:
HEAVY METAL TERROR
Roadhog, Savager, Twoyastara of Death, Miecz
3 marca 2017, piatek
Pub KORBA, Katowice, ul. Złota 1
start: 19:00, bilety: 15 zł
Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/1747603952131165


2017-03-05

NOCNY KOCHANEK I ZENEK ZAGRAJĄ W CK WIATRAK

25.03.2017 w CK Wiatrak w Zabrzu zagoszczą NOCNY KOCHANEK i ZENEK. Koncert odbędzie się w ramach dużej trasy pod kryptonimem ZDRAJCY METALU 2017.
Start: godz. 20:00
Wejście do klubu od 19:00
Bilety:
30 zł - przedsprzedaż
40 zł - w dniu koncertu
NOCNY KOCHANEK to jeden z nielicznych polskich zespołów metalowych, który traktuje muzykę oraz teksty z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem. Słychać tutaj wyraźne inspiracje takimi zespołami jak: Iron Maiden, Judas Priest, Helloween czy Black Sabbath. Teksty natomiast napisane są z dużym przymrużeniem oka, co nadaje całości niepowtarzalnego, wręcz groteskowego klimatu. Po sukcesie albumu „Hewi Metal” czas na drugą płytę! „Zdrajcy Metalu” to 12 melodyjnych utworów nawiązujących do twórczości klasyków heavy metalu. Teksty - często dwuznaczne - napisane są z ogromną dawką dystansu do subkultury metalowej. Ilustrację okładki tak jak w przypadku debiutu wykonał Robert Adler. Premiera nowego materiału wypadła w piątunio 13.01.2017. W jednym z wywiadów wokalista Krzysztof Sokołowski opowiada o powstaniu Nocnego Kochanka w następujący sposób: „Wszystko wyszło dosyć spontanicznie. Począwszy od jednego utworu nagranego trzy lata temu, na potrzeby produkcji „Zemsty Faraona”. Ludzie sami oczekiwali od nas wydawania utworów na podobieństwo Minerału, który nagraliśmy jeszcze jako Night Mistress. Stworzyliśmy zatem osobny projekt, będący alter ego naszego matczynego zespołu.”
www.facebook.com/nocnykochanek
www.nocnykochanek.pl
www.youtube.com/c/NocnyKochanek
ZENEK to solowy projekt wokalisty zespołu Kabanos. Wiecznie głodny i bardzo płodny muzorobol nagrał i wydał w roku 2016 dwie płyty: "33" i "Płachta na Byka", w tym jedną w wymyślonym języku, jaki to jest problem? Metalowa wersja nieposkromionej, bezkompromisowej twórczości Zenka, różniąca się od Kabanosa jak różowe baloniki na urodzinach dwunastoletniego dziecka i jedno wielkie cmentarzysko po wojnie nuklearnej, reprezentować będzie klasyczne trio w składzie: Zenek - gitara, wokal, Krzysztof Fuckin' Corzeniowski - bas i Wasyl Bieńkov - perkusja.
www.facebook.com/zenekoficjalny
www.zenek33.pl


Więcej info:
www.wiatrak.art.pl
www.facebook.com/klubwiatrak


2017-03-05

RE-EDYCJA MATERIAŁÓW DEMO NEOLITH W KWIETNIU

Na 21 kwietnia 2017 r. rosyjska wytwórnia GS Productions zapowiedziała wydanie kompilacji nagrań demo polskiego NEOLITH. Płyta nosi tytuł "Primal Sins" i ukaże się w dwóch wersjach: cyfrowej oraz ściśle limitowanego do 100 sztuk podwójnego digipak CD. W skład "Primal Sins" wchodzą "Death Comes Slow" (demo 1993), "Journeys Inside the Maze of Time" (demo 1995) oraz "Promo '96". Za oprawę graficzną wydawnictwa odpowiadają dwaj krośnieńscy artyści Krzysztof Brynecki (front cover) oraz Mirosław Rymar (layout). "Primal Sins" można zamówić oraz odsłuchać w całości na profilu Bandcamp wytwórni:
https://gsproduction.bandcamp.com/album/primal-sins


NEOLITH rozpoczął swój mariaż z podziemiem w 1991 r., a w 1993 r. zadebiutował materiałem demo "Death Comes Slow". W kolejnych latach potwierdzał tylko swoją klasę kolejnymi nagraniami, z których kompilacja "Trips Through Time And Loneliness"(1996) oraz debiutancki album"Igne Natura Renovabitur Integra" (1998) po dziś dzień są perłami polskiego doom metalu. Potem przyszła pora na rozszerzenie sonicznej formuły w kierunku wyrafinowanego, okraszonego charakterystycznym dla Neolith sznytem death metalu. Zdefiniowany na płytach "Immortal" (2004) oraz "Individual Infernal Idimmu" (2010) własny styl Neolith nadal ma się znakomicie, czego najlepszym dowodem jest najnowszy, wydany w 2015 r. przez holenderską Non Serviam Records, krążek "Izi.Im.Kurnu-Ki". W 2016 r. zespołowi stuknęło 25 lat działalności, a fakt ten został uczczony specjalnym koncertem rocznicowym z udziałem Furia i Ragehammer.


Więcej informacji:
www.neolith.pl
www.gsp-music.com


2017-03-05

VI: REEDYCJA DEBIUTANCKIEJ EPKI

31 marca ukaże się reedycja debiutanckiej epki francuskich black metalowców VI. W skład zespołu wchodzą byli i obecni muzycy Aosoth oraz Antaeus. "De Praestigiis Daemonum" ukaże się na winylu oraz w formie cyfrowej. Epkę ozdobi nowa szata graficzna oraz okładka autorstwa Andriana Baxter'a. Materiał został zremasterowany przez M. (Mgła) w No Solace Studio.
Tak o reedycji wypowiada się założyciel zespołu, INVRI (Aosoth, ex-Antaeus): "Ta epka wiele dla nas znaczy. To od niej wszystko się zaczęło. Często do niej wracamy, zastanawiając się, w jaki sposób udało nam się nagrać taki materiał. Pracę nad nią postępowały bardzo szybko, począwszy od komponowania utworów, aż po pierwsze wydanie w 2007 roku. Ta reedycja to okazja powrotu do naszych korzeni. W pracę na ponownym wydaniem zaangażowali się Adrian Baxter (nowa okładka), Kontamination Design (layout) oraz No Solace Studio. Również i tym razem, wszystko potoczyło się niezwykle szybko, w zasadzie z dnia na dzień. Jest nam niezmiernie miło widząc, jak wiele pracy zostało włożonej w to wydanie, podczas gdy jeszcze kilka lat temu, mogliśmy oczekiwać wsparcia zaledwie małej grupki osób. Przy tej okazji chcielibyśmy podziękować wydawcy za udział w zapewnieniu naszej debiutanckiej epce drugiego życia. Ceux qui moururent dans la douleur ne se releveront pas dans la joie".
W skład VI wchodzą wspomniany wyżej INVRI na gitarach i wokalach, BST (Aosoth, ex-Antaeus, The Order Of Apollyon) na basie oraz Blastum (ex-Aosoth, ex-Antaeus, Merrimack) na perkusji. Ich muzyka jest utrzymana w klimatach charakterystycznych dla formacji pokroju Aosoth czy Antaeus, wyróżniających się duszną i przenikliwą atmosferą, która w VI została dodatkowo urozmaicona o rozbudowane partie gitar, chórów i subtelnych sampli. Sam VI opisuje swoją muzykę jako "ekstremalny, ortodoksyjny black metal połączony z oświeconym chaosem". Powstały w 2007 VI jest rekomendowany dla fanów Deathspell Omega, Funeral Mist, Aosoth, Ascension, Svartidau?ii oraz Antaeus.
Utwory:
I) Et maintenant je lui appartiens ainsi ma chair mon sang et mes actes lui sont dédiés.
II) Je me dresse devant le trône et j'attends mon jugement en crachant sur le livre de vie.
III) Si le sommeil de ma raison se fait trop lourd, je deviendrai le monstre qu'il aura tenté d'engendrer.
IV) Il n'y a pas de repos, ni le jour ni la nuit, pour ceux qui ont adoré la bete et son image et pour quiconque a reçu la marque de son nom.
Formaty:
- czarny vinyl,
- złoty vinyl,
- edycja cyfrowa


VI on-line:
www.facebook.com/VIthdevotion


Agonia Records:
http://agoniarecords.com
https://facebook.com/agoniarecords


2017-03-05


Archiwum newsów:

2010:
marzec luty styczeń

2009:
grudzień listopad pażdziernik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2008:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2007:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2006:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

Archiwum - 2005