---------------

MROCZNA STREFA - nadal działa !!!

Przepraszamy wszystkich naszych czytelników za brak nowych materiałów. W chwili obecnej pracujemy nad nową stroną Mrocznej Strefy, więcej informacji wkrótce. Zapraszamy do odwiedzenia Mrocznej Strefy na Facebooku---------------
KATALOG DYSTRYBUCJI DARKZONE PRODUCTIONS - MAJ 2015

Najnowszy katalog DarkZone Productions do pobrania tutaj
Wiele tytułów w wyprzedaży w cenach promocyjnych!!!
Zamówienia można składać pisząc na maila mrocznastrefa@go2.pl.

UWAGA! Ilość produktów jest ograniczona - zanim zamówicie, zapytajcie o dostępność danego tytułu. Przy zamówieniu powyżej 200 PLN koszt wysyłki bierzemy na siebie. Wysyłka najpóźniej w 2 dni po zaksięgowaniu wpłaty na konto w ING Banku Śląskim: 65 1050 1793 1000 0090 6564 5120
Zapraszamy do zakupów!!!


WSPÓŁPRACOWNICY POSZUKIWANI!

Mroczna Strefa poszukuje osób, które chciałyby rozwijać swoje muzyczne pasje poprzez przygotowywanie materiałów do naszego serwisu. Zależy nam głównie na tych, którzy podchodzą do sprawy poważnie, rzetelnie i bezkompromisowo, mających co najmniej podstawową wiedzę na temat metalu i muzyki jej pokrewnej lub choćby części jego podgatunków. Ze swojej strony oferujemy dostęp do wszelkich możliwych materiałów w postaci muzyki (generalnie w formacie cyfrowym, otrzymywanym przez nasz serwis oficjalnie od wydawców lub samych zespołów) oraz pomoc przy aranżowaniu wywiadów lub otrzymaniu bezpłatnych wejściówek/akredytacji na wybrane koncerty, nad którymi serwis Mroczna Strefa sprawuje patronat medialny. W pierwszej kolejności potrzebujemy osób do pisania recenzji, przeprowadzania wywiadów oraz redagowania newsów, ale również tych co chcieliby pisać relacje z koncertów oraz artykuły o treści muzycznej i wokółmuzycznej. Jest oczywiście możliwość wybrania sobie pewnych podgatunków metalowych, w których najlepiej się czujecie, a ponieważ MS jest miejscem, gdzie nie ograniczamy się ramami, to tych stylistyk jest całe mnóstwo: heavy, power, thrash, death, doom, black i post metal, industrial, dark ambient, neo-folk, post-rock, noise etc.
Wszelkie zgłoszenia i zapytania kierujcie mailowo na adres mrocznastrefa@go2.pl. Próbki tekstów mile widziane.


NOWY ALBUM DEEP DESOLATION WCIĄŻ DOSTĘPNY

Wciąż dostępne jest nowe wydawnictwo DarkZone Productions, czyli drugi pełny album łódzkiego DEEP DESOLATION - "Rites of Blasphemy". Wydany w formacie limitowanego do 666 kopii, 3-panelowego digipaka wspólnymi siłami DarkZone Productions i The End Of Time Records. Pozycja zdecydowanie dla fanów BLACK SABBATH, SAINT VITUS, CELTIC FROST i MERCYFUL FATE, tradycyjnego doom metalu oraz pierwszej i drugiej fali black metalu. Płyta jest do kupienia w sklepie DarkZone pod adresem http://darkzoneproductions.8merch.com. Zamówienia można również składać na maila mrocznastrefa@go2.pl. Cena płyty to 21,99 zł + wysyłka 5 zł (list polecony priorytetowy). Jeden z nowych utworów („Searching For Yesterday”) jest do odsłuchania na stronie MySpace DarkZone Productions: www.myspace.com/darkzonepl.

NEW ALBUM OF DEEP DESOLATION IS ALREADY OUT

Brand new release of DarkZone Productions - a second full-length album of Polish band DEEP DESOLATION titled "Rites of Blasphemy" - is already out. Released in a format of limited to 666 copies, 3-panel digipack by common forces of DarkZone Productions and The End Of Time Records. The band plays that kind of music that should amaze The album is must have for all fans of BLACK SABBATH, SAINT VITUS, CELTIC FROST and MERCYFUL FATE, traditional doom metal, and first and second wave of black metal. You can order it by e-mail diovis@go2.pl. One of the songs („Searching For Yesterday”) you can hear of MySpace site of DarkZone Productions: www.myspace.com/darkzonepl. Buy your copy for 12 Euro (incl. postage and shipping) and play it loud!!!Newsy

AVULSED UJAWNIA SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE TRZYDYSKOWEGO ALBUMU KONCERTOWEGO 

Tak jak muzycy hiszpańskiego AVULSED zapowiadali przy okazji kampanii crowfundingowej podwójnego, jubileuszowego albumu "Deathgeneration", grupa nagrała w całości specjalny koncert, który miał miejsce 19 listopada 2016 roku w Madrycie, a rejestracja powstała przy użyciu sześciu kamer. Efekty tego będzie można poznać na wydawnictwie składającym się z dwóch płyt audio oraz DVD, a które opatrzono tytułem "Night of the Living Deathgenerations". Składać się będzie na to dwugodzinny koncert, na którym AVULSED zagrało wszystkie kawałki z albumu "Deathgeneration". Całość zostanie wydana w 8-panelowym digipaku z 16-stronicową książeczką, gdzie znajdzie się aż 150 profesjonalnych zdjęć zrobionych przez Unai Endemano i Raquel García. Okładkę stworzył Juanjo Castellano i chociaż wydawnictwo to oficjalnie ukaże się dopiero 17 lipca, to będzie dostępne podczas kwietniowej trasy po Europie, na której AVULSED towarzyszyć będzie między innymi francuski MERCYLESS. 


Tracklista "Night of the Living Deathgenerations":
- CD 1 -
01. Prelude & Intro
02. Amidst the Macabre (instr.)
03. Stabwound Orgasm
04. Breaking Hymens
05. Carnivoracity
06. Powdered Flesh
07. Sick Sick Sex
08. Horrified by Repulsion
09. Gorespattered Suicide
10. Addicted to Carrion
11. Devourer of the Dead
- CD 2 -
01. Elegy for the Rotting (interlude)
02. Dawn of the Apocalypse (instr.)
03. Dead Flesh Awakened
04. Sweet Lobotomy
05. Daddy Stew
06. Red Viscera Serology
07. Blessed by Gore
08. Nullo (The Pleasure of Self-mutilation)
09. Hidden Perversions
10. Burnt But Not Carbonized
11. Exorcismo Vaginal


*DVD zawiera cały koncert + wywiad + galerię zdjęć + dodatki
Premiera "Night of the Living Deathgenerations" będzie miała miejsce 17 kwietnia dzięki Xtreem Music, a wersja 2CD + DVD będzie limitowana do 1000 sztuk. Reklamowy trailer jest do obejrzenia pod linkiem https://youtu.be/d7Hd7rSsXBw


Więcej na:
www.xtreemmusic.com


2017-04-08

DRUGI ALBUM PANIKK JUŻ NA ŚWIECIE

Od 15 marca, dzięki hiszpańskiej Xtreem Music, jest dostępny drugi album słoweńskich thrasherów z PANIKK. Najnowszy materiał nosi tytuł „Discarded Existence” i składa się z następujących numerów:


1. Instigator of War
2. Sedated in Utopia
3. Under Pretence
4. Individual Right
5. Rotten Cells
6. Discarded Existence
7. Eyes Don't Lie
8. Reconstruction
9. Outro


Przypomnijmy, że Słoweńcy grają intensywny thrash metal w tradycji Bay Area, który jest pod silnym wpływem VIO-LENCE, DEMOLITION HAMMER, FORCED ENTRY, EXODUS i FORBIDDEN.
Album do przesłuchania w całości: http://xtreemmusic.bandcamp.com
Strona zespołu: www.facebook.com/panikkofficial
Pojedyncze kawałki do odsłuchu:
https://youtu.be/TafBgFYU3mE
http://soundcloud.com/xtreemmusic


Więcej:
www.xtreemmusic.com


2017-04-08

NADIMAC NAGRYWA SWÓJ PIĄTY ALBUM 

Serbscy maniacy ekstremalnego crossover thrashu NADIMAC rozpoczęli sesję nagraniową, która ma miejsce w Citadela Sound Productions Studio w Belgradzie. Grupa powstała w 2003 roku i ma już na koncie sporo różnych wydawnictw, w tym cztery pełne albumy. Ich muza na pewno spodoba się fanom TANKARD, CRYPTIC SLAUGHTER, RAZOR, ASSASSIN, THE EXPLOITED, SOD, CRUMBSUCKERS, DRI i SODOM. Teksty mają poruszać bardzo różną tematykę: od antyglobalizmu w "Kapitalizam je Kanibalizam" (Capitalism Is Cannibalism), czarny humor w "Prvi put Zbog Keve na Semu" (Getting Weed For My Mum For the First Time) i sarkazm w "Nesportski Dan" (Vice Sport Day), aż po polityczno - społeczne kwestie w "Analni Ovcar" (Anal Shepherd). Nagraniami, miksem i masteringiem zajmuje się Luka Matkovic (ex-Space Eater Space Eater, Quasarborn, Citadela Sound Productions), a na płycie znajdzie się 12 numerów.


Więcej info:
https://goo.gl/YTW8QB
www.xtreemmusic.com


2017-04-08

NOWY ALBUM CALLIOPHIS W BARWACH SOLITUDE PRODUCTIONS

27 marca miała miejsce premiera drugiego albumu niemieckiego CALLIOPHIS - "Cor Serpentis". Nowy materiał powstał po dłuższej przerwie w działalności tej grupy, ponieważ debiut zatytułowany "Doomsday" ukazał się w 2008 roku. W ślad za wydaniem tamtego materiału poszło sporo koncertów, jakie Niemcy dali w swoim ojczystym kraju, jak również we Francji, w Belgii, Szwajcarii, Czechach i Austrii. Najnowszy album kontynuuje stylistykę z pierwszego krążka, co oznacza, że możemy spodziewać się perfekcyjnie ułożonych kompozycji z potężnymi partiami gitarami, głębokimi growlami i wszystkim tym, co charakteryzuje wyśmienity doom/death metal.


Więcej na: 
www.youtube.com/watch?v=n2xA_AA5uKQ
http://solitude-prod.com


2017-04-08

SZCZEGÓŁY NOWEGO MATERIAŁU SOULSKINNER

Grecy z epickiego i mrocznego death metalowego zespołu SOULSKINNER powracają z czwartym albumem, który będzie nosić tytuł "Descent To Abaddon" i ukaże się w maju nakładem Xtreem Music. Przypomnijmy, że SOULSKINNER narodził się w 2000 roku z inicjatywy dwóch członków mitycznego już THOU ART LORD: Billa Zobolasa "EL" (gitara) i Gothmog’a (wokale). Do tej pory nagrał trzy albumy (2003, 2007 i 2014), a ostatni z nich, "Crypts of Ancient Widsom", pojawił się z logo Xtreem Music i przyniósł zmianę w muzycę, która stała się mniej brutalna, a za to postawiła na cięższą, mroczniejszą i bardziej melodyjną wersję death metalu. W 2016 roku, już w pełnym składzie, grupa zaczęła koncertować i tworzyć materiał na czwartego długograja, na którym można spodziewać się elementów zbliżonych do BOLT THROWER, wczesnego SEPTIC FLESH, wczesnego GOREFEST i równie wczesnego ASPHYX. Okładkę stworzył sam Mark Riddick.


Tracklista "Descent To Abaddon":
01. Fracticide
02. Soul of Death
03. Nemesis
04. Chorus of the Initiated
05. The Dead Have Ravished
06. True Bliss
07. The Fall
08. A Spectral Vision
09. Murder
10. Descent to Abaddon


Album ujawni się 22 maja na CD, a w tak zwanym międzyczasie można odwiedzić po więcej newsów oficjalnego Facebooka SOULSKINNER: www.facebook.com/Soulskinnerband i posłuchać jednego premierowego kawałka pod jednym z poniższych linków:
https://youtu.be/VV_LH1oxHGw
http://soundcloud.com/xtreemmusic


Jeszcze więcej info:
www.xtreemmusic.com


2017-04-08

PSYCHOFILIA MINI TOUR 2017 Z UDZIAŁEM BOTTOM i STRAIGHT HATE JESZCZE W KWIETNIU

W końcówce kwietnia BOTTOM i STRAIGHT HATE zagrają trzy koncerty w ramach Psychofilia Mini’Tour 2017. W dniach 28-29-30.04.2017 skład odwiedzi odpowiednio: Rzeszów, Katowice i Wrocław. Okazją do koncertowania jest premiera trzeciego pełnego albumu Bottom "Psychofilia", którego data wydania wyznaczona została na 28.04.2017. Na wszystkich trzech koncertach skład poszerzony będzie o dodatkowe zespoły: Offence, Rotengeist, Psycho Visons, Torched oraz Underule. Gościem specjalnym w Katowicach będzie Psychoneurosis (wartym odnotowania jest fakt, że będzie to pierwszy koncert po 15 letniej przerwie).


Szczegóły oraz linki do wydarzeń poniżej:
28.04.2017. Rzeszów, Klub Vinyl, godz. 19.00, cena biletu: 20 zł.
Straight Hate / Rotengeist / Bottom / Psycho Visions
www.facebook.com/events/1191196104311827
29.04.2017. Katowice, Pub Korba, godz. 18.00, cena biletu: 20 zł.
Bottom / Psychoneurosis / Straight Hate / Rotengeist / Underule
www.facebook.com/events/619761408148461
30.04.2017. Wrocław, Klub Muzyczny Liverpool, godz. 19.00, cena biletu: 20 zł.
Bottom / Offence / Straight Hate / Torched
www.facebook.com/events/234396313677986


2017-04-06

APOSENTO UJAWNIA OKŁADKĘ NA SWÓJ DRUGI ALBUM 

Jedna z najdłużej istniejących hiszpańskich grup death metalowych APOSENTO ujawniła niedawno obrazek, który będzie widniał na drugim albumie "Bleed To Death", który ma się ukazać ze znaczkiem Xtreem Music 12 czerwca. Tak jak poprzedni krążek, nagrania miały miejsce w hiszpańskim Haro w Rocklab Studios z Dan’em Díez’em za sterami. Miksy i mastering zostaną natomiast dokonane w niemieckim Soundlodge Studios z Jörg’em Uken’em, który wcześniej miał okazję pracować między innymi z SINISTER, GOD DETHRONED, DEW-SCENTED czy SUICIDAL ANGELS. Na koniec zdanie o okładce, którą ponownie stworzył Abigor Artaburu - odpowiedzialny za obraz na pierwszej płycie APOSENTO, ale także za front covery dla OUIJA, CENTINEX, FAMISHGOD, NUMEN, SPELLCRAFT, SÖNAMBULA i DORMANTH.


Więcej info:
https://goo.gl/Osensw
www.xtreemmusic.com


2017-04-06

ŚWIŃSKI FEST W GDAŃSKU

Zapraszamy na pierwszą i mamy nadzieję, że nie ostatnią edycję Świńskiego Festu. Odbędzie się ona 10 czerwca 2017 w gdańskiej Protokulturze na letniej scenie. W razie niepogody całość odbędzie się wewnątrz klubu. Tańce, hulanki i swawole uświetnią:
- Mistrzowie kału i wymiocin z Strzelec Opolskich, czyli PORKY VAGINA,
- Trójmiejscy zwyrodnialcy z PURTRID EVIL, serwujący miks Old School Death/Grind'u,
- Uważający się za najgorszy i najgłupszy zespół świata słupski ZNMR prezentujący grind & punk,
- Pochodzący ze Świdnika NUCLEAR HOLOCAUST, który zrówna on z ziemią Gdańską scenę niczym atomówka zrzucona na pewną wieś w Japonii, 
- Brutalne niczym poród po gwałcie, brutal death grindowe trio z Bydgoszczy UNBORN SUFFER zmiażdży was swoim 15 letnim stażem rozsiewania perwersji.
- Mocny niczym klaps od ojca na gołe dupsko, łupiący czaszki ASTAROT z Leszna pokaże co oznacza prawdziwy slamming brutal death metal,
- Postrach Słupskich pierogarni, czyli KLASZCZĄCE PIEROGI zaprezentuje Państwu pierogowy grindcore. Na pewno niejeden z Was zaklaszcze swoim pierożkiem na ich występie.
Więcej informacji: www.facebook.com/events/1786908571635180


2017-04-06

BLAZE BAYLEY PONOWNIE W POLSCE

W maju po raz kolejny odwiedzi Polskę z koncertami Blaze Bayley (wokalista Iron Maiden w latach 1994 - 1998). Poszczególne koncerty odbędą się w następujących miastach i klubach: 


04.05.2017 – Wrocław, Liverpool
05.05.2017 – Tychy, Underground
06.05.2017 – Stalowa Wola, Labirynt
07.05.2017 – Olsztyn, Nowy Andergrant


2017-04-06

ROBIN ZIELHORST WYPUSZCZA SOLOWE VIDEO CLIPY 

Robin Zielhorst, holenderski basista znany ze współpracy z różnymi progresywnymi kapelami, jak CYNIC, EXIVIOUS, TEXTURES, OUR OCEANS czy ONEGODLESS wypuścił teledyski do czterech utworów, w których prezentuje się solowo, grając na basie. Można je zobaczyć pod następującymi linkami: https://youtu.be/JNxALbWtDzk?list=PLfAmpS-TZYLq_txpPWKpzTC9A-Wq-s2IF
https://youtu.be/59zxPrxhjic
Poza tymi nagraniami, Robin pracuje obecnie nad wydaniem debiutanckiego albumu OneGodLess, który ma się ukazać w maju 2017 roku. Pierwszy singiel ukazał się już w lutym, a drugi jest dostępny od niedawna. Można je zobaczyć klikając na www.youtube.com/watch?v=AgzAj8fdnyM&feature=youtu.be i www.youtube.com/watch?v=0O23_gLmUrw&feature=youtu.be


Więcej na:
www.facebook.com/onegodlessofficial


2017-04-06


Archiwum newsów:

2010:
marzec luty styczeń

2009:
grudzień listopad pażdziernik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2008:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2007:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2006:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

Archiwum - 2005