KATALOG DYSTRYBUCJI DARKZONE PRODUCTIONS - MAJ 2015

Najnowszy katalog DarkZone Productions do pobrania tutaj
Wiele tytułów w wyprzedaży w cenach promocyjnych!!!
Zamówienia można składać pisząc na maila mrocznastrefa@go2.pl.

UWAGA! Ilość produktów jest ograniczona - zanim zamówicie, zapytajcie o dostępność danego tytułu. Przy zamówieniu powyżej 200 PLN koszt wysyłki bierzemy na siebie. Wysyłka najpóźniej w 2 dni po zaksięgowaniu wpłaty na konto w ING Banku Śląskim: 65 1050 1793 1000 0090 6564 5120
Zapraszamy do zakupów!!!


WSPÓŁPRACOWNICY POSZUKIWANI!

Mroczna Strefa poszukuje osób, które chciałyby rozwijać swoje muzyczne pasje poprzez przygotowywanie materiałów do naszego serwisu. Zależy nam głównie na tych, którzy podchodzą do sprawy poważnie, rzetelnie i bezkompromisowo, mających co najmniej podstawową wiedzę na temat metalu i muzyki jej pokrewnej lub choćby części jego podgatunków. Ze swojej strony oferujemy dostęp do wszelkich możliwych materiałów w postaci muzyki (generalnie w formacie cyfrowym, otrzymywanym przez nasz serwis oficjalnie od wydawców lub samych zespołów) oraz pomoc przy aranżowaniu wywiadów lub otrzymaniu bezpłatnych wejściówek/akredytacji na wybrane koncerty, nad którymi serwis Mroczna Strefa sprawuje patronat medialny. W pierwszej kolejności potrzebujemy osób do pisania recenzji, przeprowadzania wywiadów oraz redagowania newsów, ale również tych co chcieliby pisać relacje z koncertów oraz artykuły o treści muzycznej i wokółmuzycznej. Jest oczywiście możliwość wybrania sobie pewnych podgatunków metalowych, w których najlepiej się czujecie, a ponieważ MS jest miejscem, gdzie nie ograniczamy się ramami, to tych stylistyk jest całe mnóstwo: heavy, power, thrash, death, doom, black i post metal, industrial, dark ambient, neo-folk, post-rock, noise etc.
Wszelkie zgłoszenia i zapytania kierujcie mailowo na adres mrocznastrefa@go2.pl. Próbki tekstów mile widziane.


NOWY ALBUM DEEP DESOLATION WCIĄŻ DOSTĘPNY

Wciąż dostępne jest nowe wydawnictwo DarkZone Productions, czyli drugi pełny album łódzkiego DEEP DESOLATION - "Rites of Blasphemy". Wydany w formacie limitowanego do 666 kopii, 3-panelowego digipaka wspólnymi siłami DarkZone Productions i The End Of Time Records. Pozycja zdecydowanie dla fanów BLACK SABBATH, SAINT VITUS, CELTIC FROST i MERCYFUL FATE, tradycyjnego doom metalu oraz pierwszej i drugiej fali black metalu. Płyta jest do kupienia w sklepie DarkZone pod adresem http://darkzoneproductions.8merch.com. Zamówienia można również składać na maila mrocznastrefa@go2.pl. Cena płyty to 21,99 zł + wysyłka 5 zł (list polecony priorytetowy). Jeden z nowych utworów („Searching For Yesterday”) jest do odsłuchania na stronie MySpace DarkZone Productions: www.myspace.com/darkzonepl.

NEW ALBUM OF DEEP DESOLATION IS ALREADY OUT

Brand new release of DarkZone Productions - a second full-length album of Polish band DEEP DESOLATION titled "Rites of Blasphemy" - is already out. Released in a format of limited to 666 copies, 3-panel digipack by common forces of DarkZone Productions and The End Of Time Records. The band plays that kind of music that should amaze The album is must have for all fans of BLACK SABBATH, SAINT VITUS, CELTIC FROST and MERCYFUL FATE, traditional doom metal, and first and second wave of black metal. You can order it by e-mail diovis@go2.pl. One of the songs („Searching For Yesterday”) you can hear of MySpace site of DarkZone Productions: www.myspace.com/darkzonepl. Buy your copy for 12 Euro (incl. postage and shipping) and play it loud!!!Newsy

HUNTER W CK WIATRAK

17.03.2017 w zabrzańskim CK Wiatrak wystąpi HUNTER. To koncert w ramach trasy promującej nową płytę tego zespołu.
Początek w piątek, start o godz. 20:00
Wejście do klubu od 19:00
Bilety:
40 zł - przedsprzedaż
50 zł - w dniu koncertu


Więcej info:
www.wiatrak.art.pl
www.facebook.com/klubwiatrak


2017-03-05

INFO NA TEMAT NOWEGO ALBUMU SHIBALBA

W internecie pojawił się trailer nowego albumu SHIBALBY, "Psychostasis - Death of Khat", który ukaże się 30 kwietnia nakładem Agonia Records. W swej twórczości, zespół scala medytacyjny dark trance z muzyką szamańską oraz muzyką ambient. Twórcami klipu są Sebastian Dorner oraz Anna Apostata. Trailer można obejrzeć tutaj: https://youtu.be/UpjSRNBX59Q
Zespół ogłosił również formaty w jakich dostępny będzie album:
- Czarny 12" winyl (gatefold).
- Transparentny pomarańczowy 12" winyl (gatefold) limitowany do 125 kopii (z plakatem A2).
- Sześciopanelowy digipack CD z książeczką.
- Ciemnobrązowa bluza z zamkiem.
- Czarny t-shirt (z kolorowym przodem oraz srebrnym bokiem i rękawami).
- Wersja cyfrowa.
SHIBALBA to Acherontas V.Priest (Acherontas), Karl NE/Nachzehrer (Nastrond) oraz Aldra-Al-Melekh. Nagrania ich najnowszej płyty miały miejsce w Grecji oraz w Szwecji. Całość została zarejestrowana w formie analogowej, zachowując bardzo wysokie standardy rejestracji dźwięku. Okładkę krążka przygotował Karl NE.
Muzyka SHIBALBY jest przesiąknięta wschodnim mistycyzmem. Cechuje ją przywiązanie do szczegółu, wielowymiarowość oraz elementy charakterystyczne dla szeroko pojętej, tradycyjnej muzyki rytualnej i szamańskiej. Towarzyszą jej intonacje oraz szepty. Poza syntezatorami i gitarowymi dronami, zespół korzysta z takich instrumentów, jak tybetańskie rogi, tybetańskie misy dźwiękowe, darbuki (bębny kielichowe), ceremonialne gongi i dzwony oraz trąbki wykonane z rogów i kości. 


Utwory:
1. Phychostasis-Death of Khat
2. Ihag Mthong
3. Kaoshikii Mahayana
4. Aether Ananda Aiwass
5. Naljorpa
6. Reanimation of Akh
7. Five Points of Desire
8. Orgasmic Inebriation
9. Opening the shadow box
10. Svarna Khecari Mudra


SHIBALBA on-line:
www.facebook.com/ShibalbaHalls
https://shibalbahalls.bandcamp.com


Agonia Records:
http://agoniarecords.com
https://facebook.com/agoniarecords


2017-03-05

NOWE WYDAWNICTWA FAT ASS RECORDS

Fat Ass Records z duma przedstawia dwa nowe wydawnictwa:


- ANTIGAMA/TOTAL FUCKING DESTRUCTION 7'EP

Na ten split czekaliśmy ponad 2 lata, ale nareszcie jest i warto było czekać, bo efekt finalny jest rewelacyjny! Obu zespołów nie trzeba nikomu przedstawiać. Antigama to uznany na scenie zespół. Kilka płyt na koncie, z czego dwie w Relapse Records. Zagrali mnóstwo koncertów i trzymają poziom od lat! Na split wrzucili trzy utwory: dwa specjalnie nagrane z myślą o tym wydawnictwie, a na dokładkę ''Stone Cold Bitch'' z repertuaru Righteous Pigs!
Total Fucking Destruction to zespół dowodzony przez Richa Hoaka, byłego już perkusistę Brutal Truth. Na koncie kilka dużych płyt, uznanie fanów na całym świecie, a przede wszystkim unikalny i rozpoznawalny styl w ekstremalnej muzyce grind core! Z ich strony cztery nowe, specjalnie nagrane na to wydawnictwo utwory! 
Dodatkowym atutem jest świetna oprawa graficzna przygotowana przez Łukasza, wokalistę Antigamy, a na dokładkę do wyboru dwa limitowane do 250 sztuk kolory płyt: czerwony i biały!


- ŁEB PROSIAKA/NUCLEAR HOLOCAUST CD digipak

Po ponad 10 latach przerwy, kultowy w niektórych kręgach warszawski Łeb Prosiaka wraca na scenę z nowym materiałem, który przynosi 7 nowych, jeszcze ciepłych, specjalnie przygotowanych na to wydawnictwo utworów, zarejestrowanych w lutym w Rumoria Studio. Zdecydowanie najlepszy materiał w całym dorobku grupy! Utwory są bardziej zróżnicowane i rozbudowane, przy czym nadal dzikie, okraszone szalonymi solówek i pokręconymi rytmami. Te piosenki stworzone są po to, żeby zranić Twoje uszy! Mniej czytelne wokale tym razem nie przedstawią nam zabawnych historyjek, nadając materiałowi bardziej obskurnego klimatu! Jednak nie ma co się smucić z tego powodu, bo nie zabrakło kilku humorystycznych akcentów i niespodzianek, dzięki którym każdy będzie ZASPOKOJONY!
Niecałe dwa lata minęły od czasu, kiedy to świdnicki Nuclear Holocaust nagrał "Mutant Inferno" - materiał demo, dzięki któremu zaprezentowali się szerszemu gremium i od razu wskoczyli na wysoką pozycje na lokalnej scenie. Na koncie mają zagranych ponad 50 koncertów, dużą płytę, a jest to ich trzeci split, a przecież to dopiero początek! Same pozytywne recenzje i tłumy na koncertach świadczą o potencjale zespołu, który sprawdza się w stylu Thrash Grind Punk najlepiej. Pięć nowych utworów, które jeszcze dobitniej udowadniają, że w tej stylistyce nie mają sobie równych!!
Wisienką na torcie jest limitowany do 500 sztuk digipack z oprawą graficzną autorstwa Elvisa Castrello oraz designem autorstwa Pawła Ozona. Efekt końcowy zarówno pod względem muzycznym, jak i edytorskim - ROZPIERDALAJĄCY!!


Więcej informacji:
www.fatassrecords.com
https://fatassrecords.bandcamp.com


2017-03-05

PALMER: NOWE VIDEO, NOWA PŁYTA

Szwajcarski PALMER stworzył niezwykłe, mroczne video do kawałka „Misery”, który reklamuje najnowszy album pt. „Surrounding the Void”. Materiał ukazuje się 24 lutego w formacie CD oraz cyfrowym. Wersja winylowa jest zapowiadana na 24 marca.
Wspomniane video można obejrzeć pod linkiem www.youtube.com/watch?v=hGs_yznZu7I


Więcej info:
www.palmernoise.com
www.facebook.com/Palmernoise
www.czarofcrickets.com
www.facebook.com/czarofcrickets


2017-03-05

MARCHE FUNEBRE DEBIUTUJE W SOLITUDE PRODUCTIONS

Belgowie z MARCHE FUNEBRE wydali 20.02.2017 nakładem Solitude Productions swój trzeci album o tytule "Into the Arms of Darkness". Ten materiał ma być kamieniem milowym dla zespołu, bo w końcu udało się im połączyć masywną produkcję z dojrzałymi kawałkami. Na nowej płycie, obok zdecydowanych, doom/death metalowych elementów więcej jest wpływów black i post-black metalu.


Poniżej tracklista: 
1. Deprived (Into Darkness)
2. Capital Of Rain
3. Uneven
4. Lullaby Of Insanity
5. The Garden Of All Things Wild


Stream albumu: https://marchefunebre.bandcamp.com/album/into-the-arms-of-darkness


Więcej info:
http://solitude-prod.com


2017-03-05

WCZESNO-WIOSENNE TRASY KONCERTOWE DISPERSE

Rodacy z DISPERSE ogłosili daty dwóch kolejnych tras koncertowych, które odbędą wczesną jesienią. Podczas pierwszej z nich zaprezentują się krajowej publiczności przy asyście takich grup jak RETROSPECTIVE czy AYDEN. W ramach zagranicznego tournee prog metalowcy będą natomiast wspierać australijskich instrumentalistów z PLINI. Komentarz DISPERSE: "Z Davidem i PLINI znamy się od dobrych kilku lat. Wzajemne udziały gościnne na płytach, wspólne koncertowanie w różnych zakątkach świata – wszystko to zacieśniło tylko nasze więzi. Dlatego też pojedziemy z nimi w tę niespełna miesięczną trasę z ekscytacją. Będziemy grać muzykę, którą kochamy i jammować każdej nocy - zwłaszcza te pijackie, bluesowe solówki. Dobrze wiedzieć, że coś, o czym marzyliśmy od wieków nareszcie się dzieje. Mamy nadzieję, że w niedługim czasie dołączycie do zabawy również i Wy."


Rozpiski:
25 luty, Haarlem (Holandia) Patronaat (Complexity Fest 2017)
Tegoroczne, polskie koncerty w marcu z RETROSPECTIVE oraz AYDEN:
01 Poznań, Klub u Bazyla 
02 Wrocław, Klub Firlej 
03 Piekary Śląskie, Ośrodek Kultury Andaluzja
04 Warszawa, VooDoo Club 
10 Łódź, Klub Muzyczny 
11 Kraków, Klub Zaścianek 
12 Rzeszów, Klub VinylA oto daty również marcowej trasy z PLINI i DAVID MAXIM MICIC:
15 Cardiff (UK) The Globe 
16 Manchester (UK) Satans Hollow 
17 Birmingham (UK) O2 Institute 3
18 Glasgow (UK) Audio 
19 London (UK) Borderline
21 Haarlem (Holandia) Patronaat
22 Hamburg (Niemcy) Hafenklang
23 Berlin (Niemcy) Musik & Frieden
24 Praha (Czechy) Rock Cafe 
25 Bratislava (Słowacja) Randal
27 Budapeszt (Węgry) A38


Więcej informacji:
www.season-of-mist.com/bands/disperse
www.season-of-mist.com/home
https://disperseband.bandcamp.com
www.facebook.com/disperseofficial


2017-02-18

THE GREAT OLD ONES UDOSTĘPNIAJĄ W CAŁOŚCI NOWY ALBUM I OGŁASZAJĄ DATY WYSTĘPÓW

THE GREAT OLD ONES odsłonili przed Wami w pełnej okazałości splendor grozy i złowrogie rozkosze zaklęte w najnowszym ich dziele pod tytułem "EOD - A Tale of Dark Legacy". Koncept album, którego historia stanowi swoisty sequel "Koszmaru w Innsmouth" H. P. Lovecrafta, ukazał się już w sprzedaży za sprawą Season Of Mist. Czy warto zainwestować weń srebrniki? Zdecydujcie sami oddając się odsłuchowi na wirtualnych łamach brytyjskiego Terrorizer: www.terrorizer.com/news/listen-new-album-great-old-ones-eod-tale-dark-legacy/
Komentarz zespołu: "Nadszedł czas by w pełni uwolnić te cyklopowe byty. Nadszedł czas celebracji powrotu Ezoterycznego Porządku Dagona. Najwyższy czas byśmy zaprezentowali Wam całość naszej nowej płyty. Z dumą odsłaniamy zatem "EOD - A Tale of Dark Legacy" w jego pełnej, mrocznej i posępnej emocjonalnej krasie! Ledwo możemy doczekać się występów, podczas których dostaniecie nasze koncertowe show. Ciężko pracujemy nad dostarczeniem Wam prawdziwie lovecraftowego doświadczenia. Miłej, mrocznej podróży!" Francuzi nie są najwidoczniej gołosłowni, gdyż właśnie pochwalili się datami potwierdzonych występów w towarzystwie DELUGE:


Luty:
25 Genève (Szwajcaria) Wild Boar Festival
26 Brescia (Włochy) Circolo Colony
27 Marseille (Francja) Jas Rod
28 Bordeaux (Francja) Fridge
Marzec:
01 Nantes (Francja) Le Ferrailleur
02 Paryż (Francja) La Boule Noire
04 Denain (Francja) In Theatrum Denonium
11 Saint-Germain-en-Laye (Francja) La Clef


Więcej informacji:
www.metal-archives.com/bands/The_Great_Old_Ones/3540343608
www.season-of-mist.com/bands/great-old-ones-the
www.facebook.com/thegreatoldones
www.thegreatoldonesband.com


2017-02-18

WHITE WARD PAKTUJE Z DEBEMUR MORTI PRODUCTIONS

Debemur Morti Productions dorzucili do swego rozległego katalogu kolejną nazwę. WHITE WARD to ukraińska kapela powstała w 2012 roku w Odessie i zakorzeniając swój styl w surowym post-black metalu maluje dźwiękami na tej kanwie emocjonujące, mroczne, depresyjne krajobrazy, wzbogacając całość dark jazzowymi, eksperymentalnymi partiami saksofonu. Tekstowo eksplorują oni zagadnienia stanów granicznych towarzyszących śmierci oraz zjawisk paranormalnych związanych z życiem pozagrobowym. Zanim francuski wydawca pójdzie za ciosem wydając na mocy rzeczonego paktu świeży materiał sekstetu, możecie sprawdzić jak szło im granie we wczesnym etapie kariery, słuchając kompilacji "Origins": https://whiteward.bandcamp.com/album/origins
Nie sądźcie ich jednak pochopnie, gdyż WHITE WARD prezentuje dziś zupełnie inne podejście do grania. 


Na ich pełnoprawny debiut pod tytułem "Futility Report" trafią utwory o następujących tytułach:
1. Deviant Shapes
2. Stillborn Knowledge
3. Homecoming
4. Rain as Cure
5. Black Silent Piers
6. Futility Report


Krążek ukaże się jeszcze w tym roku na CD, LP oraz w formie digitalnej. 


Więcej informacji:
www.metal-archives.com/bands/White_Ward/3540354631
www.debemur-morti.com/en/295-white-ward
https://soundcloud.com/whiteward
www.debemur-morti.com/en


2017-02-18

MERRIMACK W SEASON OF MIST

Season Of Mist z dumą prezentują swój nowy nabytek - paryską, blackmetalową hordę o nazwie MERRIMACK. Komentarz zespołu: "Z rozkoszą informujemy, iż MERRIMACK dołącza do Season Of Mist. Podpisanie paktu z wiodącą siłą francuskiej sceny to decydujący krok w kierunku obranego przez nas celu, czyli dostarczenia światu najczerniejszego metalu bez kompromisów w ramach naszej twórczości, korzystając ze środków, jakie udostępnia nam marka ciesząca się pozycją pewną, która niejednokrotnie okazała się wydawcą artystów z najwyższej półki. Praca pod egidą naszych rodaków wzmocni owocną kooperację, a ich niekwestionowany profesjonalizm może być dla nas wyłącznie motywacją do długoterminowej kolaboracji." MERRIMACK powstał z inicjatywy gitarzysty Perversifiera w roku 1994, który powołał do życia ów szyld z jasnym zamiarem podsycania blackmetalowego płomienia. Za sprawą wydawnictw demo ("Prologue" z 1995 roku, "Act 1" z 1995 czy "Horns Defeat Thorns" z 2001) oraz splitów (z grupą HIRLION z 1998 czy wydawnictwa z 2002, które podzielili z "Sargeistem") formacja zdobyła pierwsze przyczółki rozpoznawalności i estymy ze strony fanów diabolicznej muzy. Ich pełnogrający debiut, "Ashes of Purification", ukazał się w 2002 roku. Łącznie MERRIMACK ma na koncie cztery duże krążki studyjne, a ostatnim jest wydany w 2012 roku, sumptem AFM Records "Acausal Mass". Obecnie wykuwają dla nowego wydawcy kolejny opus. 


Więcej informacji:
www.metal-archives.com/bands/Merrimack/7714
www.season-of-mist.com/bands/merrimack
www.facebook.com/merrimackofficial
https://funeralmist.bandcamp.com/releases
http://merrimack.satanslegions.com


2017-02-18

CAŁOŚĆ NOWEGO ALBUMU EMPTINESS DO POSŁUCHANIA ZA POŚREDNICTWEM NOISEY

EMPTINESS udostępnili całość świeżo wydanego nakładem Season Of Mist albumu "Not For Music". Wyprodukowanego przez Jeordie'go 'Twiggy'ego Ramireza' White'a (współpraca z MARILYN MANSON, A PERFECT CIRCLE czy NINE INCH NAILS na koncie) materiału możecie posłuchać w serwisie Noisey: https://noisey.vice.com/en_us/article/how-marilyn-mansons-twiggy-ramirez-helped-emptiness-embrace-their-inner-goth
Komentarz grupy dotyczący wspomnianej premiery: "Cała debata dotycząca EMPTINESS toczy się wokół właściwego skategoryzowania, choć odrębność jest esencją naszej tożsamości. W tak rozległym uniwersum, konfrontując z tyloma potencjalnymi źródłami inspiracji, powinniśmy po prostu pozostać sobą. Tytuł naszej nowej płyty to kwestia prowokacji, ale również deklaracji, że naszą muzyką jest 'nicość'."


Lista utworów:
1. Meat Heart
2. It Might Be
3. Circle Girl
4. Your Skin Won't Hide You
5. Digging The Sky
6. Ever
7. Let It Fall


EMPTINESS zaczerpnęli pierwsze tchnienie w Brukseli w 1998 roku. Od początku chcieli grać z wyraźną mroczną, horrorystyczną nutką, lecz o ile inicjalnie robili to w duchu black czy deathmetalowym, o tyle później ruszyli z odważnymi eksperymentami. Na "Not For Music" słychać wpływy tych pierwszych nagrań, ale w ambientowej oprawie i gitarowe granie koegzystuje tu w płynnej symbiozie z elektronicznym. Po wstępnych nagraniach w należącym do muzyków Blackout Studio wyskoczył z propozycja współpracy Jeordie White, czyli inaczej Twiggy Ramirez (MARILYN MANSON, A PERFECT CIRCLE, NINE INCH NAILS), co uczynił mając na uwadze poprzedni materiał Belgów, czyli wydany w 2014 "Nothing But the Whole". Chętnie skorzystawszy z jego zaproszenia do Los Angeles, nie odmówili sobie również przyjemności spotkania z Seanem Beavanem (GUNS'N'ROSES, NIN, SLAYER) w Redrum Studio, gdzie dokonał on ostatecznego miksu i masteringu materiału. Zespół ma póki co na koncie dwie demówki i cztery duże płyty studyjne. 


Więcej informacji:
www.season-of-mist.com/bands/emptiness
www.season-of-mist.com/home
www.facebook.com/Emptiness.be
www.emptiness.be


2017-02-18


Archiwum newsów:

2010:
marzec luty styczeń

2009:
grudzień listopad pażdziernik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2008:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2007:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2006:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

Archiwum - 2005