KATALOG DYSTRYBUCJI DARKZONE PRODUCTIONS - MAJ 2015

Najnowszy katalog DarkZone Productions do pobrania tutaj
Wiele tytułów w wyprzedaży w cenach promocyjnych!!!
Zamówienia można składać pisząc na maila mrocznastrefa@go2.pl.

UWAGA! Ilość produktów jest ograniczona - zanim zamówicie, zapytajcie o dostępność danego tytułu. Przy zamówieniu powyżej 200 PLN koszt wysyłki bierzemy na siebie. Wysyłka najpóźniej w 2 dni po zaksięgowaniu wpłaty na konto w ING Banku Śląskim: 65 1050 1793 1000 0090 6564 5120
Zapraszamy do zakupów!!!


WSPÓŁPRACOWNICY POSZUKIWANI!

Mroczna Strefa poszukuje osób, które chciałyby rozwijać swoje muzyczne pasje poprzez przygotowywanie materiałów do naszego serwisu. Zależy nam głównie na tych, którzy podchodzą do sprawy poważnie, rzetelnie i bezkompromisowo, mających co najmniej podstawową wiedzę na temat metalu i muzyki jej pokrewnej lub choćby części jego podgatunków. Ze swojej strony oferujemy dostęp do wszelkich możliwych materiałów w postaci muzyki (generalnie w formacie cyfrowym, otrzymywanym przez nasz serwis oficjalnie od wydawców lub samych zespołów) oraz pomoc przy aranżowaniu wywiadów lub otrzymaniu bezpłatnych wejściówek/akredytacji na wybrane koncerty, nad którymi serwis Mroczna Strefa sprawuje patronat medialny. W pierwszej kolejności potrzebujemy osób do pisania recenzji, przeprowadzania wywiadów oraz redagowania newsów, ale również tych co chcieliby pisać relacje z koncertów oraz artykuły o treści muzycznej i wokółmuzycznej. Jest oczywiście możliwość wybrania sobie pewnych podgatunków metalowych, w których najlepiej się czujecie, a ponieważ MS jest miejscem, gdzie nie ograniczamy się ramami, to tych stylistyk jest całe mnóstwo: heavy, power, thrash, death, doom, black i post metal, industrial, dark ambient, neo-folk, post-rock, noise etc.
Wszelkie zgłoszenia i zapytania kierujcie mailowo na adres mrocznastrefa@go2.pl. Próbki tekstów mile widziane.


NOWY ALBUM DEEP DESOLATION WCIĄŻ DOSTĘPNY

Wciąż dostępne jest nowe wydawnictwo DarkZone Productions, czyli drugi pełny album łódzkiego DEEP DESOLATION - "Rites of Blasphemy". Wydany w formacie limitowanego do 666 kopii, 3-panelowego digipaka wspólnymi siłami DarkZone Productions i The End Of Time Records. Pozycja zdecydowanie dla fanów BLACK SABBATH, SAINT VITUS, CELTIC FROST i MERCYFUL FATE, tradycyjnego doom metalu oraz pierwszej i drugiej fali black metalu. Płyta jest do kupienia w sklepie DarkZone pod adresem http://darkzoneproductions.8merch.com. Zamówienia można również składać na maila mrocznastrefa@go2.pl. Cena płyty to 21,99 zł + wysyłka 5 zł (list polecony priorytetowy). Jeden z nowych utworów („Searching For Yesterday”) jest do odsłuchania na stronie MySpace DarkZone Productions: www.myspace.com/darkzonepl.

NEW ALBUM OF DEEP DESOLATION IS ALREADY OUT

Brand new release of DarkZone Productions - a second full-length album of Polish band DEEP DESOLATION titled "Rites of Blasphemy" - is already out. Released in a format of limited to 666 copies, 3-panel digipack by common forces of DarkZone Productions and The End Of Time Records. The band plays that kind of music that should amaze The album is must have for all fans of BLACK SABBATH, SAINT VITUS, CELTIC FROST and MERCYFUL FATE, traditional doom metal, and first and second wave of black metal. You can order it by e-mail diovis@go2.pl. One of the songs („Searching For Yesterday”) you can hear of MySpace site of DarkZone Productions: www.myspace.com/darkzonepl. Buy your copy for 12 Euro (incl. postage and shipping) and play it loud!!!Newsy

SZCZEGÓŁY NOWEGO ALBUMU IN THOUSAND LAKES

Hiszpańscy, melodic death metalowcy z IN THOUSAND LAKES ujawnili nowy kawałek pochodzący z długo oczekiwanego albumu "Age of Decay", który ukaże się na CD nakładem Xtreem Music 20 lutego 2017 roku, czyli 19 lat po debiutanckim "Lifeless Waters..." z 1998 roku. Otwierający płytę utwór "Death Train", tak jak pozostałe, został nagrany w Chromaticity Studios (VHÄLDEMAR, RISE FO FALL...) i można go posłuchać pod jednym z tych linków:
https://youtu.be/4snJOPg7UQE
http://soundcloud.com/xtreemmusic
Można się spodziewać europejsko zagranego death metalu z elementami heavy metalu, thrashu i progresywu.


Poniżej tracklista albumu:
01. Death Train
02. Fall Into the Void
03. I Rise
04. True North
05. Age of Decay
06. Hunter of Souls
07. Blind Eyes
08. Ethereal
09. Vanished
10. Wolfzeit
11. 4 Walls (Scars)


Więcej info:
www.facebook.com/inthousandlakesband
www.xtreemmusic.com


2017-01-23

CRITICAL NOISE INDUSTRY W KATOWICACH PO RAZ PIERWSZY.

Już niebawem w katowickiej Korbie zrodzi się nowa, świecka tradycja. 21 stycznia w murach tego szacownego przybytku wystartuje pierwsza edycja CRITICAL NOISE INDUSTRY, nowej imprezy muzycznej, która stawia sobie za cel koncertową promocję nietypowych zjawisk z pogranicza szeroko rozumianego ekstremalnego grania. Jedni nazwą to awangardą, inni sonicznym poqrwieniem, a jeszcze inni w ogóle nie będą chcieli słuchać. Jedno jest pewne, ani typowo, ani kwadratowo nie będzie. W dziewiczy rejs tej muzycznej łajby wyruszą:
SHINE - robiąca za gwiazdę wieczoru formacja z Bielska-Białej, miasta słynącego z wysokiej klasy wynalazków dźwiękowych. Grają muzykę z pogranicza stoner/doom/psychedelic, a w kartotece maja współudział w Moanaa czy Unipolar Manic-Depressive Psychosis.
https://shinedoom.bandcamp.com
LOW STANDARDS - pochodzący z Zabrza przedstawiciele sceny noise/powerviolence. Sami twierdzą, że uprawiają "lo-fi audio terrorism" i z pewnością nie są im obce standardy "D.I.Y.". 
https://lwstndrds.bandcamp.com
LUGOLA - niewątpliwa ciekawostka wieczoru czyli tarnogórski, jednoosobowy projekt Michała "Neithana" Kiełbasy, znanego  z Whalesong. Jedna z niewielu okazji do sprawdzenia w warunkach koncertu estetyki noise/drone/ambient. 
https://lugola.bandcamp.com
ABNORMAL SICKNESS - sprowadzeni specjalnie na tą okazję z samiuśkich Katowic patolodzy dźwięku będą czuwać nad nierównościami pod sufitem zgromadzonych. Będą cha-che, walce i rumby, więc "Lepiej idź nazbierać patyków". 
www.facebook.com/AbnormalSickness
DETHRONED - młodociani adepci metalu śmierci z Zawiercia, dla niepoznaki otworzą koncert w stylu "„Proszę pana, ja jestem umysł ścisły. Mnie się podobają melodie, które już raz słyszałam. Po prostu. No... To... Poprzez... No reminiscencję."
www.facebook.com/Deathroned666


Szczegóły:
CRITICAL NOISE INDUSTRY
21 stycznia 2016 (sobota)
Pub KORBA - Katowice, ul. Złota 1
Start:19:00 Bilety: 15 zł
Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/230655327385847


2017-01-23

LUNATIC SOUL: NOWY ALBUM W 2017 ROKU

Mariusz Duda, lider RIVERSIDE, kończy nagrywanie piątego już albumu LUNATIC SOUL. Premiera płyty przewidziana jest na jesień tego roku. Następca „Walking On a Flashlight Beam” ukaże się we wrześniu 2017 i jak możemy wyczytać z notatki opublikowanej przez muzyka, będzie inny muzycznie i kolorystycznie. Temat płyty zainspirowany będzie wydarzeniami jakie ostatnio miały miejsce w prywatnym życiu twórcy LUNATIC SOUL, a szata graficzna będzie tym razem w kolorze czerwonym. Nowy album LUNATIC SOUL ukaże się w Polsce dzięki firmie Mystic Production, a na całym świecie pod szyldem wytwórni Kscope.
Mariusz Duda: „Jedną z najbardziej fascynujących rzeczy w byciu artystą jest możliwość tworzenia własnego alternatywnego świata. Świata, w którym można zamknąć się na kluczyk w szkatułce i z nogami pod brodą przed nie alternatywnym światem się ukryć. Jedną z najbardziej wdzięcznych dla artysty rzeczy jest możliwość tworzenia alternatywnego świata pod wpływem niewdzięczności świata rzeczywistego. A im większa niewdzięczność, tym więcej miejsca w szkatułce. Można i nogi rozprostować, i ogólnie mieć więcej miejsca i swobody, a dzięki temu i więcej siły po wydostaniu się na zewnątrz. Siła oznacza większą pewność siebie. Pewność siebie - większą bezczelność w tworzeniu. Gdzieś zanikają wcześniejsze granice, lęki. Pojawia się chęć większych zmian. I mimo że jestem świadomym niewolnikiem własnej estetyki, tym razem różnice są słyszalne. Moja dusza i ciało domagały się rozliczenia z niedawną przeszłością. Domagały się poskładania rzeczy rozrzuconych. Sklejenia tego, co popękane. Zaszycia tego, co rozdarte. Opowiedzenia o tym, jak to było, kiedy wszystko rozpadło się na kawałki. Może przez te ostre krawędzie muzyka nie będzie już taka jak wcześniej. Lunatic Soul się zmienił. Przeszedł transformację i trafił do świata zupełnie innych kolorów. Wciąż mrocznych, ale już nie takich zachowawczych. Pracuję nad tym albumem od kwietnia 2016 r. Wchodzę w ostatnią fazę nagrań. Ostatnie dogrywki, poprawki, wokal. Pierwotnie miał to być album dwupłytowy, ale zrobiłem stosowną selekcję. Nie chcę się rozmieniać na drobne - zostawiam samą esencję tego, co najlepsze. Tego, co zawsze chciałem, żeby było odzwierciedleniem mojej duszy. „I did not look good in red” - pisałem kiedyś, odnosząc się do okładki jednej z płyt. We wrześniu 2017 r. spróbuję to zmienić.”


Więcej na:
www.mystic.pl


2017-01-23

GRIN DEBIUTUJE W DEFORMEATHING PRODUCTION

21 lat od momentu zawiązania szyków i odbyciu pierwszej próby nadszedł czas na oficjalny materiał w barwach Deformeathing Production. 27.01.2017 to data premiery albumu GRIN - „A Scanner Darkly” z „Promo ‘98” jako bonusem. GRIN to zespół, w którego składzie możemy znaleźć byłych lub obecnych członków takich ekip jak Ghost, Yattering, Blindead czy Trauma. Dopracowany, precyzyjny, techniczny thrash/death/groove Metal inspirowany twórczością takich grup jak Voivod, Coroner czy Mekong Delta nie pozbawiony jednak własnego, indywidualnego pierwiastka. Nagrań „A Scanner Darkly” dokonano w gdańskim Complex Studio pod okiem Mateusza Machnikowskiego. „Promo ‘98” to nigdy niepublikowany materiał nagrany przez Piotra Łukaszewskiego w Red Studio w Gdańsku. Całość na potrzeby wydawnictwa DP została zremasterowana przez Satanic Audio (Piotr Gruenpeter). Za oprawę graficzną odpowiedzialne jest studio Mentalporn (Piotr Kurek).


Wydawnictwo promuje tytułowy numer dostępny na profilu Bandcamp Deformeathing Production:
https://deformeathing.bandcamp.com/track/a-scanner-darkly
Płyta dostępna w pre-orderze:
- CD pre-order: http://deformeathing.com/index.php/grin-a-scanner-darkly-promo-98-cd.html
- Digital pre-order: https://deformeathing.bandcamp.com/album/a-scanner-darkly-promo-98-dp-022cd


2017-01-23

ABERRATION: „MASSACRE ON THE EARTH” PO RAZ PIERWSZY NA CD

Po raz pierwszy na CD ukażą się dwa materiały brutal death metalowego zespołu ABERRATION. Jak najbardziej polska formacja, inspirowana dokonaniami SUFFOCATION, CANNIBAL CORPSE, MORBID ANGEL czy DYING FETUS ujawni w ten sposób wielu nie pamiętających oryginalnych wersji demo z 1993 roku pt. "Massacre On the Earth" oraz "Promo'94". CD powinno zostać wydane nakładem Wydawnictwa Psycho w kwietniu tego roku.


Więcej informacji:
www.wydawnictwopsycho.com
www.facebook.com/pages/Wydawnictwo-Psycho/139328649458036


2017-01-23

NOWY VIDEOCLIP PLANET HELL

Płyta "Mission One" jest przez zespół PLANET HELL pieszczona w sposób nieziemski! Po obrazku do "Mask" tym razem utwór "Inquest" doczekał się swojego uszlachetnienia! Clip do tego numeru jest dostępny pod tym linkiem: www.youtube.com/watch?v=hK5RCV9pNzE
Teledysk do "Inquest" jest jednocześnie salwą informującą o rozpoczynającej się sprzedaży digitalnej albumu (płyta jest dostępna m.in. w serwisach ITunes, Spotify, Deezer, Apple, Tidal, etc., kompletny zbiór serwisów z których można pobrać/odsłuchać "Mission One" znajduje się pod tym linkim):
www.soundline.biz/PlanetHellMissionOne
Streaming całej płyty dostępy jest tutaj:
www.youtube.com/watch?v=aW-7enJzpuQ&list=PLstG74kodXuHsSnR8K1gq8hjMHHy_AQ6l


Więcej na:
www.madlion.eu
www.facebook.com/madlionrecords


2017-01-23

RELEASE PARTY NOWEGO ALBUMU INVERTED MIND

28 stycznia 2017 r. w kultowym, krakowskim klubie ALCHEMIA (ul. Estery 5) premierę będzie miał „Broken Mirror”, najnowszy album sludge metalowego INVERTED MIND (www.facebook.pl/invertedmind). W roli gości specjalnych "release party" wystąpią - po raz pierwszy w Krakowie - black'n'rollowy MENTOR (www.facebook.com/mentorrock) oraz instrumentalna formacja The Gentle Art Of Cooking People (www.facebook.com/tgaocp). Bilety w cenie 15 zł do nabycia przed koncertem. Start o 19:00.
„Broken Mirror”, drugi w dorobku INVERTED MIND długograj, ukaże się nakładem Defense Records (www.defensemerch.com) i przyniesie ponad 50 minut sludge metalu w stylu odwołującym się do dokonań Crowbar, Eyehategod, Dopethrone czy Amenra. Nagrań albumu dokonano w Studio 67 pod okiem producenta Dominika Burzyma (Mord’A’Stigmata, Atrophia Red Sun, Fleshworld, Planet Hell), a za misterną oprawę graficzną płyty odpowiada Przemysław ‘Gaclav’ Gacka.


Tracklista:
1. Cold Breath  
2. Broken Mirror  
3. Self-Portrait 
4. Subconscious  
5. Perception Chains  
6. Fear  
7. Deep Hole  
8. Lost in My Own Fears  
9. Let Your Freedom Be Your Grave


Album zostanie udostępniony do pełnego odsłuchu dzień po oficjalnej premierze, tj. 29 stycznia 2017 r. za pośrednictwem profilu Bandcamp zespołu (https://invertedmind.bandcamp.com), a w międzyczasie poprzez YouTube można zapoznać się przedpremierowo z dwoma utworami z "Broken Mirror":
“Self-Portrait”: https://youtu.be/9ejg7n8oft4
“Broken Mirror”: https://youtu.be/rAdUudZN1Io
INVERTED MIND został założony w Krakowie w 2011 roku przez Jana Słomskiego i obecnie funkcjonuje jako trio w składzie: Jan Słomski - gitary, wokale, Michał Tomaszek - bas, Dariusz Darasz - perkusja. Zespół ma na koncie dwa wydawnictwa: „Introduction To Mandness” (demo 2012) i „Nothing But Suffering” (CD 2013).
Szczegóły:
RELEASE PARTY PŁYTY INVERTED MIND "BROKEN MIRROR"
28 stycznia 2017 r., start: 19:00
Klub ALCHEMIA, Kraków, ul. Estery 5 (www.facebook.com/alchemiaklub)
Wystąpią: INVERTED MIND, MENTOR, THE GENTLE ART OF COOKING PEOPLE
Bilety: 15 zł (do nabycia przed koncertem)
Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/1815927075342636


2017-01-23

GUTULAX, TORTHARRY I MALLEPHYR NA DWÓCH KONCERTACH W POLSCE 

Po świetnych spektaklach, jakie te trzy zespoły miały okazję stworzyć na Gore Grind Death MAD LION Festival Vol.2 we Wrocławiu (11.11.2016), wszystkie, jednogłośnie, urzekłszy się niesamowitą atmosferą panującą podczas tej imprezy przed sceną, na scenie, obok sceny, za sceną i ponad sceną ;), zapowiedziały rychły powrót z koncertami do Polski! I oto są! Ekstremalnie szalone sztuki będą miały miejsce w:
10.02.2017 CHORZÓW, Leśniczówka
11.02.2017 WARSZAWA, VooDoo Club (Stage 2)
Zapraszamy odważnych!


GUTALAX

www.youtube.com/watch?v=dL0Mjm77yG0
www.facebook.com/GUTALAX-cz-gore-grind--116773548349011


TORTHARRY

www.youtube.com/watch?v=R2iMF1ACoDM
www.facebook.com/tortharry

MALLEPHYRwww.youtube.com/watch?v=8mr05QCXbW4
www.facebook.com/mallephyr


Więcej info:
www.madlion.eu
www.facebook.com/madlionrecords


2017-01-23

DEBIUT NASTY SURGEONS W XTREEM MUSIC

15 stycznia ukazał się debiutancki album hiszpańskiego bandu NASTY SURGEONS, złożonego z muzyków MISTWEAVER i MASS BURIAL. „Exhumation Requiem” składa się z 10 utworów utrzymanych w klimacie gore death / grindu, który powinien przypaść do gustu fanom starego CARCASS, NECRONY, EXHUMED, THE COUNTY MEDICAL EXAMINERS i GENERAL SURGERY.


Poniżej tracklista:
01. The Resurrectionists
02. The Creation of the Monstrosity
03. Human Flesh is Also Food
04. Antemortem Dissection
05. Autopsy's Protocol
06. Nasty Surgeons
07. Ode to Bad Taste
08. Burnt with Sulfuric Acid
09. Devoured Alive
10. Exhumation Requiem


Albumu można odsłuchać pod linkiem http://xtreemmusic.bandcamp.com
Strona zespołu: www.facebook.com/nastysurgeons
Pojedyncze kawałki do odsłuchu:
https://youtu.be/wZkl6FHnmnE
https://soundcloud.com/xtreemmusic


Więcej info:
www.xtreemmusic.com


2017-01-23

GOAT WORSHIP ZADEBIUTOWAŁ

Brazylijski GOAT WORSHIP wypuścił 10 grudnia za sprawą Xtreem Music swój debiutancki album zatytułowany „Blood And Steel”. Jego zawartość to furiacki, dziki i prymitywny black metal przypominający esencjonalne, pierwsze krążki BATHORY. Fani wczesnych dzieł Quorthona, utrzymanych w black/thrash/punkowym stylu powinni rzucić uchem na ten stuff.


Poniżej tracklista: 
1. Intro
2. Falklands War
3. Hall of the Dead
4. Cremation Funeral
5. Only the Strong Will Survive
6. God of Thunder
7. Goddess of Lust
8. Religion of Lies
9. Helheim


Album do odsłuchania w całości pod linkiem http://xtreemmusic.bandcamp.com
Strona zespołu: www.facebook.com/goatworship888
Pojedyncze utwory do odsłuchu:
https://youtu.be/12PGTjqrdZE
http://soundcloud.com/xtreemmusic
Jeszcze więcej info:
www.xtreemmusic.com


2017-01-14


Archiwum newsów:

2010:
marzec luty styczeń

2009:
grudzień listopad pażdziernik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2008:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2007:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2006:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

Archiwum - 2005