---------------

MROCZNA STREFA - nadal działa !!!

Przepraszamy wszystkich naszych czytelników za brak nowych materiałów. W chwili obecnej pracujemy nad nową stroną Mrocznej Strefy, więcej informacji wkrótce. Zapraszamy do odwiedzenia Mrocznej Strefy na Facebooku---------------
KATALOG DYSTRYBUCJI DARKZONE PRODUCTIONS - MAJ 2015

Najnowszy katalog DarkZone Productions do pobrania tutaj
Wiele tytułów w wyprzedaży w cenach promocyjnych!!!
Zamówienia można składać pisząc na maila mrocznastrefa@go2.pl.

UWAGA! Ilość produktów jest ograniczona - zanim zamówicie, zapytajcie o dostępność danego tytułu. Przy zamówieniu powyżej 200 PLN koszt wysyłki bierzemy na siebie. Wysyłka najpóźniej w 2 dni po zaksięgowaniu wpłaty na konto w ING Banku Śląskim: 65 1050 1793 1000 0090 6564 5120
Zapraszamy do zakupów!!!


WSPÓŁPRACOWNICY POSZUKIWANI!

Mroczna Strefa poszukuje osób, które chciałyby rozwijać swoje muzyczne pasje poprzez przygotowywanie materiałów do naszego serwisu. Zależy nam głównie na tych, którzy podchodzą do sprawy poważnie, rzetelnie i bezkompromisowo, mających co najmniej podstawową wiedzę na temat metalu i muzyki jej pokrewnej lub choćby części jego podgatunków. Ze swojej strony oferujemy dostęp do wszelkich możliwych materiałów w postaci muzyki (generalnie w formacie cyfrowym, otrzymywanym przez nasz serwis oficjalnie od wydawców lub samych zespołów) oraz pomoc przy aranżowaniu wywiadów lub otrzymaniu bezpłatnych wejściówek/akredytacji na wybrane koncerty, nad którymi serwis Mroczna Strefa sprawuje patronat medialny. W pierwszej kolejności potrzebujemy osób do pisania recenzji, przeprowadzania wywiadów oraz redagowania newsów, ale również tych co chcieliby pisać relacje z koncertów oraz artykuły o treści muzycznej i wokółmuzycznej. Jest oczywiście możliwość wybrania sobie pewnych podgatunków metalowych, w których najlepiej się czujecie, a ponieważ MS jest miejscem, gdzie nie ograniczamy się ramami, to tych stylistyk jest całe mnóstwo: heavy, power, thrash, death, doom, black i post metal, industrial, dark ambient, neo-folk, post-rock, noise etc.
Wszelkie zgłoszenia i zapytania kierujcie mailowo na adres mrocznastrefa@go2.pl. Próbki tekstów mile widziane.


NOWY ALBUM DEEP DESOLATION WCIĄŻ DOSTĘPNY

Wciąż dostępne jest nowe wydawnictwo DarkZone Productions, czyli drugi pełny album łódzkiego DEEP DESOLATION - "Rites of Blasphemy". Wydany w formacie limitowanego do 666 kopii, 3-panelowego digipaka wspólnymi siłami DarkZone Productions i The End Of Time Records. Pozycja zdecydowanie dla fanów BLACK SABBATH, SAINT VITUS, CELTIC FROST i MERCYFUL FATE, tradycyjnego doom metalu oraz pierwszej i drugiej fali black metalu. Płyta jest do kupienia w sklepie DarkZone pod adresem http://darkzoneproductions.8merch.com. Zamówienia można również składać na maila mrocznastrefa@go2.pl. Cena płyty to 21,99 zł + wysyłka 5 zł (list polecony priorytetowy). Jeden z nowych utworów („Searching For Yesterday”) jest do odsłuchania na stronie MySpace DarkZone Productions: www.myspace.com/darkzonepl.

NEW ALBUM OF DEEP DESOLATION IS ALREADY OUT

Brand new release of DarkZone Productions - a second full-length album of Polish band DEEP DESOLATION titled "Rites of Blasphemy" - is already out. Released in a format of limited to 666 copies, 3-panel digipack by common forces of DarkZone Productions and The End Of Time Records. The band plays that kind of music that should amaze The album is must have for all fans of BLACK SABBATH, SAINT VITUS, CELTIC FROST and MERCYFUL FATE, traditional doom metal, and first and second wave of black metal. You can order it by e-mail diovis@go2.pl. One of the songs („Searching For Yesterday”) you can hear of MySpace site of DarkZone Productions: www.myspace.com/darkzonepl. Buy your copy for 12 Euro (incl. postage and shipping) and play it loud!!!Newsy

AVULSED NA SIEDMIOCALOWEJ EPCE Z MERCYLESS

Dwa legendarne w swoich ojczystych krajach death metalowe zespoły: AVULSED (Hiszpania) i MERCYLESS (Francja), które ruszają na europejską trasę 7 kwietnia z innymi Francuzami z SAVAGE ANNIHILATION, wypuszczą braterską, limitowaną, siedmiocalową epkę z eksluzywnymi nagraniami każdego z zespołów. Wydana w kolaboracji Xtreem Music & Xenokorp (ex-Kaotoxin) EP będzie zawierać na nowo nagrany z okazji 25-lecia AVULSED utwór "Hidden Perversions" oraz związany z 30-leciem MERCYLESS, również na nowo zarejestrowany kawałek "Without Christ". Datę premiery tego wydawnictwa wyznaczono na 5 maja, ale będzie już dostępna podczas koncertów w ramach European Deathgeneration Tour 2017, a daty poniżej.


07.04 FRA / Volmerange (No Man’s Land)
08.04 GER / Frankfurt Deathfest
09.04 HOL / Tilburg (Little Devil)
10.04 HOL / Utrecht (dB’s)
11.04 GER / Koln (Sonic Ballroom)
12.04 CZE / Prague (Modra Vopice)
13.04 GER / Erfurt (From Hell)
14.04 FRA / Colmar (Le Grillen)
15.04 ITA / Milano (Blue Rose)


Więcej info:
www.xtreemmusic.com


2017-04-06

RIVERSIDE POTWIERDZA SKŁAD KONCERTOWY NA NADCHODZĄCĄ TRASĘ

Coraz większymi krokami zbliża się „Towards The Blue Horizon Tour” - pierwsza po dłuższej przerwie trasa RIVERSIDE, która wystartuje już 20 kwietnia 2017 r. w Olsztynie i obejmie 9 koncertów w Polsce i 19 na Zachodzie. Pod koniec 2016 r. zespół oficjalnie ogłosił, że pozostaje trio - w tym roku oficjalnie potwierdza skład koncertowy na tegoroczne występy. „Jest nam niezwykle miło zakomunikować, że wszystkie koncerty roku 2017 zagramy z naszym przyjacielem Maciejem Mellerem, gitarzystą, dzięki któremu nasza muzyka zabrzmi tak, jak powinna, nie tylko dlatego, że jest bardzo dobrym muzykiem, ale przede wszystkim dlatego, że ma w sobie skromność i pokorę, która na scenie zawsze była dla nas niezwykle ważna”. Mówi Mariusz Duda: „Z Maćkiem znamy się z czasów, kiedy nie było jeszcze Riverside. Dokładnie od 1993 r., od wspólnego festiwalu, na którym ja grałem w zespole Xanadu, a Maciej w Deep River, który potem przerodził się w Quidam. Przez lata zdążyliśmy się dobrze poznać, a nawet stworzyć coś razem. Maciek w 2008 r. zagrał na pierwszej płycie Lunatic Soul w utworze „Adrift”, w 2015 r. wspólnie nagraliśmy płytę, którą pod koniec ubiegłego roku wydaliśmy pod szyldem „Meller Gołyźniak Duda”. Znamy dobrze naszą muzyczną wrażliwość. Obaj jesteśmy z tego samego rocznika, z którego jest również Piotrek Grudziński, i obaj mamy wspólne korzenie muzyczne. Nie sztuką jest znaleźć muzyka, który zagra wszystko o każdej porze dnia i nocy, technika, który przyćmi swoją charyzmą i umiejętnościami. Sztuką jest znaleźć kogoś, kto będzie potrafił przekazać na scenie muzykę i charakter zespołu, i jednocześnie doda swoje własne brzmienie i interpretację. Od samego początku Maciek wydawał się jedynym słusznym uzupełnieniem naszego krajobrazu po bitwie. Wiem, że dzięki niemu na scenie znowu będzie można zobaczyć zespół. A siłą Riverside zawsze było to, że na scenie byliśmy przede wszystkim zespołem”. 
RIVERSIDE po dwóch wyprzedanych koncertach w warszawskiej Progresji, na których zagrał dla 4000 osób, pierwszy egzamin ma już za sobą. Trasa „Towards The Blue Horizon Tour” zapowiada powrót w zupełnie innym muzycznym stylu. Usłyszymy na niej kompozycje odpowiednio dobrane do historii i wydarzeń, jakie miały miejsce w ostatnim czasie. „Jesteśmy naznaczeni przez życie, bardziej dojrzali, poważniejsi i zaczynamy nowy rozdział w naszej muzycznej karierze. W tym roku chcemy zagrać swoje najlepsze koncerty, wiemy, że ta trasa będzie wyjątkowa i niepowtarzalna, bo każdy koncert wywoła inny rodzaj emocji. Wszystkich, którzy chcieliby być z nami, zapraszamy serdecznie do następujących miejsc:


20.04. Nowy Andergrant, Olsztyn 
21.04. Stary Maneż, Gdansk
22.04. B17, Poznań
23.04. A2, Wrocław
26.04. Stara Kopalnia, Wałbrzych
27.04. Mega Club, Katowice
28.04. Rude Boy, Bielsko Biała
29.04. Estrada, Bydgoszcz
05.05. Berlin, Columbia Theater, (Germany)
06.05. Worpswede, Music Hall, (Germany)
07.05. Hamburg, Markthalle (Germany)
09.05. Aschaffenburg, Colos-Saal (Germany)
10.05. Pratteln, Z7 (Switzerland) 
12.05. Lyon, MJC Ô Totem (France)
13.05. Barcelona, Salamandra 1 (Spain)
14.05. Madrid, Teatro Barcelo (Spain) 
16.05. Bordeaux, Krakatoa (France) 
17.05. Paris, Divan du Monde (France)
19.05. Edinburgh, Liquid Room (UK) 
20.05. Bristol, Marble Factory (UK)
21.05. Royal Leamington Spa (UK) 
22.05. London, Islington Assembly Hall (UK)
24.05. Maastricht, Muziekgieterij (The Netherlands)
25.05. Zoetermeer, De Boerderij (The Netherlands)
26.05. Zwolle, Hedon (The Netherlands)
27.05. Uden, De Pul (The Netherlands)
28.05. Cologne, Die Kantine (Germany)
30.05. Łaźnia, Kraków 


Na polskiej trasie pojawią się gościnnie zespoły Lion Shepherd oraz Sounds Like The End Of The World.
Bilety dostępne na stronie: https://riversideband.pl/en/gigs
Zdjęcie: Radek Zawadzki
www.mystic.pl


2017-04-06

WSZYSTKIE EPKI I DEMOSY ANIALATOR WYDA XTREEM MUSIC

Legendarni, podziemni thrasherzy z USA ANIALATOR podpisali kontrakt z hiszpańską Xtreem Music na wznowienie wszystkich wypuszczonych w latach 80-ych demosów i epek, jak również na najnowszy mini-album, który ma być pierwszym materiałem po powrocie do żywych tego zespołu. Grupa pochodzi z Corpus Christi w amerykańskim Teksasie i powstała w 1986 roku. Pod koniec tego samego roku ANIALATOR nagrywa pierwsze demo, które ukazuje się na początku 1987 roku i daje im szansę na zaistnienie w barwach znanej dawniej firmy Wild Rags Records na wydanie dwóch dwunastocalowych epek. Ostatnim materiałem tego zespołu pod tą nazwą było nigdy nieujawnione demo z 1990 roku, a wkrótce potem grupa przemianowała się na SUFFERANCE. ANIALATOR wznowiło działalność w 2015 roku i może się wkrótce pochwalić wznowieniem całej swojej dyskografii na CD, a wydawnictwo będzie nosić tytuł "Mission of Death". To kawałek historii amerykańskiego, podziemnego thrash metalu, który powinien przypaść do gustu fanom takich zespołów, jak  SLAYER, DARK ANGEL czy wczesnego DEVASTATION (Teksas).


Oto tracklista tego wydawnictwa:
"Anialator" [EP '88]
01. Anialator
02. Nuclear Destruction
03. Extermination By Dawn
04. Mission of Death
"Anialator II" [EP '89]
05. Filicide
06. No Future
07. Fatal Decision
08. Anialator (Live)
09. Mission of Death (Live)
"Demo 1987"
10. Anialator
11. Feel the Pain
12. Nuclear Destruction
13. Mission of Death
"Demo 1990" [unreleased]
14. The Unexpected
15. Decimation
16. The Suffering


Na początku 2017 roku ANIALATOR wszedł do studia i nagrał nowe kawałki na mini-album, który powinien ukazać się ze znaczkiem Xtreem Music jeszcze latem tego roku. "Mission of Death" ujawni się natomiast już 10 maja, a już teraz warto zajrzeć na Facebooka zespołu (www.facebook.com/Anialatortx) i posłuchać jednego z zapowiadających to wydawnictwo utworów pod jednym z poniższych linków:
https://youtu.be/JeCs5CaXSiE
http://soundcloud.com/xtreemmusic


Więcej:
www.xtreemmusic.com


2017-04-06

PERCIVAL SCHUTTENBACH I GOŚCIE 29 KWIETNIA W ZABRZU

29.04,2017 w CK Wiatrak zagrają: PERCIVAL SCHUTTENBACH, UKANOSE ( Litwa) oraz HELROTH. 
PERCIVAL SCHUTTENBACH to potentat na scenie folk-metalowej i medieval-folkowej w Polsce. Zespół działający aktywnie od 1999 roku zgromadził od tego czasu na koncie wiele osiągnięć, w tym koncerty i występy na festiwalach w krajach całej Europy, najważniejsze wyróżnienia na festiwalach folkowych (Wirtualne Gęśle) , a także - jako jeden z niewielu wykonawców w Polsce - Diamentową Płytę za współautorstwo muzyki do projektu Równonoc - spektakularnego połączenia hip-hopu ze słowiańskim folkiem. Percival to również twórcy licznych projektów związanych z rekonstrukcją historyczną. Grupa zagrała ponad 1000 koncertów na wszelkiego ro dzaju festiwalach, turniejach oraz inscenizacjach historycznych. Regularnie pojawiają się na najważniejszych imprezach historycznych w Polsce (Biskupin, Wolin, Ogrodzieniec, Grunwald), a ich fankluby można znaleźć nawet w Brazylii i Chinach! Zespół, którego dźwięki w dużym stopniu uświetniają najnowsze wydanie najbardziej eksportowej polskiej gry Wiedźmin 3 - Dziki Gon utytułowanej ponad 250 branżowymi nagrodami (w tym również za ścieżkę dźwiękową - min. statuetka MocArta 2015, Hollywood Music In Media Awards 2015 oraz Game Music Awards 2015 przyznane Percivalowi obok głównych kompozytorów gry -
Marcinowi Przybyłowiczowi i Mikołajowi Stroińskiemu. Zespół w 2016 r. podpisał umowę wydawniczą z Sony Music Poland której następstwem było wydanie płyty “Strzyga” podsumowującej kilkunastoletnią działalność zespołu.
Członkowie zespołu: Mikołaj Rybacki, Katarzyna Bromirska, Joanna Lacher, Andrzej Mikityn, Christina Bogdanova, Marcin "Froncek" Frąckowiak
HELROTH został założony w grudniu 2012 roku przez trójkę przyjaciół, Marthę, Zapora i Ernesta. W kwietniu 2013 roku zespół udał się na polsko-czeską trasę ze słoweńskim zespołem Avven. W tym samym roku, Helroth wydał swoją pierwszą EP-kę "Wataha" i wystąpił w Warszawie na Folk Metal Harvest Festival razem z Dalriada, Silent Stream of Godless Elegy i Litvintroll. Wiosną 2014 roku grupa zagrała z Arkoną, Percival Schuttenbach i SSOGE we Wrocławiu i Katowicach, a jesienią na niemieckim Weltenbaum Festival w Erfurcie. Następnie suportował Eluveitie, Skálmöld i Arkonę na polskim odcinku ich trasy (Kraków, Warszawa, Szczecin). W 2015 roku Helroth zagrał jako headliner na Medieval Festival w Trokach (Litwa) i zagościł we Francji na Ragnard Rock Festival, po czym udał się na krótkie tournee po Włoszech i Słowacji. W październiku zespół wspierał we Wrocławiu Ensiferum, Skyforger i Metsatöll. W grudniu 2015 opublikował teledysk "Wiedźma" zapowiadający wydanie swojego pierwszego LP "I, Pagan". Latem 2016 Helroth ponownie zawitał na Ragnard Rock Festival we Francji. Po wydaniu debiutanckiego albumu „I, Pagan”, Helroth zagrał kilka koncertów promocyjnych w kraju a następnie towarzyszył zespołowi Percival Schuttenbach na trasie „Strzyga Tour”. Rok zakończył jako główny polski support Eluveitie w katowickim Mega Club.
Członkowie zespołu: Orthank – wokale, Martha - flet, drugi wokal, Ernest – skrzypce, Zapor – gitara, Jan Machalski – gitara, Morwin – bas, Marcin - bębny
www.facebook.com/pg/Helroth
?kanose to litewski, folk metalowy zespół założony w Wilnie, na Litwie, w 2012 roku przez gitarzystę, kompozytora Linasa, akordeonistę i kompozytora Tadasa oraz perkusistę Viliusa.  W 2014 roku ukazał się singiel "Trij? seseli?"( Trzy siostry) zapowiadający album "?kanose". Jesienią 2015 roku z zespołem rozstali się basista i obaj wokaliści a w ich miejsce dołączyli: Andrius (bas) i Robertas (gitara). Na początku roku 2016 do zespołu dołączył Martynas (który nagrał część wokali na debiutanckim albumie). Zespól wystąpił na wielu festiwala ch na Litwie , m.in.: “Iš kartos ? kartą - 2013”, “Margos pievos - 2013 ” “Kilkim žaibu - 2015 i Łotwie ”, "Zobens un Lemess - 2015 ". Na debiutancki album "?kanose"składa się dziewięć utworów. nagrania i miksy zostały wykonane przez Muzikos laboratorija. Album zaprojektowany przez Kornelija Joci?t? zdobi grafika autorstwa Natalii Nadii Osipy. 
Członkowie zespołu: Martynas – wokal, Tadas – akordeon, Linas – gitara, Robertas – gitara, Andrius – bas, Vilius - bębny
www.facebook.com/Ukanose
PUNKTY SPRZEDAŻY BILETÓW:
ZABRZE: Klub Wiatrak:
- zakup wprost ze strony klubowej za pośrednictwem systemu tpay.com (płatność przelewem, odbiór w dniu koncertu)
- w trakcie imprez oraz innych koncertów.
- w dniu koncertu od godz:19.00
EVENTIM: cały kraj EMPik (sieć dolicza prowizję do ceny biletu)
oraz punkty stacjonarne (od 18 marca):
ZABRZE: Music Centrum, DW.PKP.
GLIWICE: Czas, Zwycięstwa 1.
KATOWICE: All, Mickiewicza 14


Więcej info:
www.wiatrak.art.pl
www.facebook.com/klubwiatrak
MROCZNA STREFA jest patronem medialnym tego koncertu!!!


2017-04-06

NEO NOIRE: NOWY ZESPÓŁ ZE SZWAJCARII DEBIUTUJE W CZAR OF REVELATIONS

NEO NOIRE to nowy zespół stworzony przez znanych w Szwajcarii muzyków: Frederyka Rottera (ZATOKREV, THE LEAVING, CROWN) i Thomasa Baumgartnera (Ex-GURD, EROTIC JESUS, UNDERGOD), do których dołączyli jeszcze Franky Kalwies (ex-DISGROOVE) i David Burger (ex-SLAG IN CULLET). We współpracy z Raphaelem Bovëy’em w MyRoom Studios zrodzili muzyczne monstrum, które powinno zainteresować wielu fanów. Na swoim debiutanckim albumie NEO NOIRE miesza ze sobą różne style alternatywnego i post/psychodelicznego rocka z metalem. Ich hybrydowe, rockowe granie odwołuje się do złotych lat takich zespołów, jak THE SMASHING PUMPKINS i JANE’S ADDICTION, ale bez kopiowania stylu tych grup. Już teraz można obejrzeć lyric video do utworu “Home” z albumu “Element”. Oto link: www.youtube.com/watch?v=eeeciwHe5jQ&feature=youtu.be. Album ma się ukazać 5 maja nakładem Czar Of Revelations.


Więcej na:
www.neonoire.net
www.facebook.com/neonoiremusic
www.youtube.com/channel/UCv1dNo5V-cpsDDNX0SGRC3g
www.czarofcrickets.com


2017-04-06

NOWA PŁYTA FORMIS W BARWACH DEFENSE RECORDS

17 marca 2017 r. krakowska Defense Records wydała "Chaozium" - najnowszą, trzecią płytę death metalowców z FORMIS. Zgodnie z zapowiedziami muzyków, album jest zdecydowanie mroczniejszy od poprzednich dokonań, a partie wokalne wykonane w języku polskim. Jako przedsmak wydawnictwa, zespół udostępnił przedpremierowo utwór "Haeresis", w którym gościnnie wystąpił Dariusz "Daron" Kupis z Frontside.
Link: www.youtube.com/watch?v=m_uzZPAvGJI
Oprócz Darona, w sesji nagraniowej gościnnie udział wzięli Chris z Voidhanger i Infernal War oraz Przemysław Latacz z Planet Hell. "Chaozium" zarejestrowany został w JNS Studio, a miksami i masteringiem zajął się Piotr Gruenpeter (Satanic Audio). Za okładkę odpowiada Izabela Krawczyk.


Tracklista:
1. Arcanum
2. Skaven
3. Alchemizer
4. Fornelius
5. Epigon
6. Silurian
7. Haeresis
8. Luminescent
9. Chaozium


Ponadto, Defense Records po marcowych premierach płyt FORMIS "Chaozium" i UGANGA "Opressor", zapowiada kolejne wydawnictwa. Na kwiecień planowane jest trashowe uderzenie w postaci nowych płyt WHOREHOUSE "Corporation" (utwór tytułowy do odsłuchu tutaj: www.youtube.com/watch?v=iYHmWFcBHyI) oraz ROTENGEIST "The Test That Divides Us All".


Więcej informacji:
www.facebook.com/formismetal
www.defensemerch.com
www.facebook.com/defensemerch
 


2017-04-06

DRUGA EDYCJA BLACK SILESIA FESTIVAL JUŻ 1 KWIETNIA

Black Silesia Festival to flagowa impreza Black Silesia Productions i zarazem realizacja własnej wizji festiwalu klubowego. Wyłącznie ekstremalny metal. Wyłącznie oldschoolowy metal. Wyłącznie kultowe zespoły. Żadnych kompromisów. Żadnych półśrodków.

Data: 01.04.2017

Miejsce: Mrowisko, ul. Pszczyńska 85, 44-121 Gliwice

Wydarzenie: www.facebook.com/events/155179541623754

Zagrają:

DESASTER (Niemcy) - ikona niemieckiego black/thrashu, autorzy kultowych „Hellfire's Dominion” oraz „Tyrants of the Netherworld” przylecą na ten jeden ekskluzywny koncert specjalnie na Śląsk. Po prawie 30 latach istnienia i ośmiu doskonałych płytach, Black Silesia Productions udało się ściągnąć ich po raz pierwszy i jedyny do Polski.

GEHENNAH (Szwecja) - niepokorni szwedzcy Rock'n'Rollowcy, deprawujący scenę od ponad ćwierćwiecza; autorzy kultowych „Hardrocker” i „King of the Sidewalk”, a przy tym ojcowie założyciele legendarnej kampanii „Headbangers Against Disco”; przylecą do nas na zaproszenie Black Silesia Productions na ten jeden ekskluzywny koncert. Zaskakującym jest fakt, że pomimo tak kultowego statusu w naszym kraju, będzie to również ich pierwsza wizyta w Polsce.

VIOLENTOR (Włochy) - włoscy speed/thrash metalowcy, kultywujący tradycyjną szkołę grania przyjadą do nas na ten jedyny koncert. Będzie to ich druga wizyta w naszym kraju.

NEKKROFUKK - swój drugi koncert w historii i zarazem jedyny aktualnie planowany zagra horda, która przez zaledwie kilka lat działalności dorobiła się kultowej pozycji na scenie ekstremalnej. Zespół, lub jak kto woli - koncertowe oblicze projektu Lorda Kaosa okazuje się mieć tak zagorzałych "die hard" fanów, że już dochodzą nas słuchy o maniakach, dla których ten koncert będzie jednym z najważniejszych punktów festiwalu. Dla Nekkrofukk będzie to drugi koncert w historii i jedyny, jaki aktualnie mają w planach.

SLAUGHTER MESSIAH (Belgia) - Black Speed Terror prosto z Belgii. Black/thrashowy wymiot przyjedzie do Polski na swój pierwszy i jedyny koncert. Dowodzony przez Lorda Sabathana, były mózg Enthroned, który wspomniany zespół opuścił, żeby siać zniszczenie bardziej prymitywne i śmierdzące zgnilizną. Jako, że za jego czasów Enthroned nigdy nie zagościł w Polsce - będzie to pierwsza wizyta Lorda S. w naszym kraju.

BESTIALITY - wieczór otworzy młoda, aczkolwiek bardzo uznana już w polskim podziemiu formacja. Bestiality zaprezentuje  na żywo m.in. nie grane jeszcze utwory z nadchodzącej płyty.


2017-03-30

TERRORDOME NA TRASIE MORBID INTOXICUNTS JUŻ W KWIETNIU

TRDM booking, Mythrone Promotion i Defense Records zapraszają na kwietniowe koncerty TERRORDOME, CHAOS SYNOPSIS oraz DIRA MORTIS w ramach kwietniowej trasy Morbid Intoxicunts Tour 2017!

Poszczególne koncerty:

Sobota, 1 kwietnia 2017 - Olkusz, Koneser

www.facebook.com/events/274907486277734

Niedziela, 2 kwietnia 2017 - Rzeszów, Vinyl

www.facebook.com/events/1108751592569023

Poniedziałek, 3 kwietnia 2017 - Przemyśl, Fort XXII

www.facebook.com/events/1876103685962494

Wtorek, 4 kwietnia 2017 - Białystok, Hary Pub

www.facebook.com/events/637142343138856

Środa, 5 kwietnia 2017 - Warszawa, Voodoo

www.facebook.com/events/1690624371238181

Czwartek, 6 kwietnia 2017 - Łódź, Klub New York

www.facebook.com/events/238009533336057

Piątek, 7 kwietnia 2017 - Poznań, Elizjum

www.facebook.com/events/257664184686214

Sobota, 8 kwietnia 2017 - Gdańsk, Torpeda

www.facebook.com/events/201635490321892

Niedziela, 9 kwietnia 2017 - Słupsk, Motor Rock Pub

www.facebook.com/events/1332401850168430

 

Info o zespołach:

TERRORDOME to polski kwartet grający szybki i brutalny Crossover Thrash Metal utrzymany w stylistyce lat 80. Główne inspiracje to Razor, Nuclear Assault, Slayer czy Cryptic Slaughter. Muzykę Terrordome cechują bardzo szybkie, energiczne tempa i solówki oraz agresywny wokal. Będąc aktywnym na scenie od 12 lat, zespół zagrał jak dotąd kilkaset koncertów w kraju i za granicą, dzieląc scenę z takimi kapelami jak: Suicidal Tendencies, Anthrax, Destruction, D.R.I., Whiplash, Hobbs’ Angel of Death, Vader oraz innymi.

www.terrordome.net.pl

www.facebook.com/terrordomeband

https://youtu.be/KigZ4tpIR6c

 

CHAOS SYNOPSIS to brazyliski Death Metal z wpływami oldschoolowego Thrashu. Szybkie tempa i brutalne wokale sprawiają, że koncerty Chaos Synopsis pełne są energii i nie pozwalają obojętnie spojrzeć na ich dorobek muzyczny. Po wielu europejskich trasach Chaos Synopsis wraca do nas z najnowszym wydawnictwem "Gods of Chaos", który będą promować jako pierwsi w Europie, zaczynając od Polski.

www.chaossynopsis.com

www.metal-archives.com/bands/Chaos_Synopsis/63568

https://youtu.be/_vRYIV_P5co

 

DIRA MORTIS to podziemny, cuchnący trupem Death Metal. Powstali w 1998 roku i z każdym wydawnictwem zaskakują swoją brutalnością. Obecnie promują ich najnowsze dzieło "Psalms of Morbid Existence". Absolutny mus dla fanów Autopsy, Incantation, Sadistic Intent, Pentacle czy Cianide!

https://youtu.be/bGSYYR2BHFo

www.facebook.com/diramortis

www.metal-archives.com/bands/Dira_Mortis/42286

 

MROCZNA STREFA patronuje tej trasie!!!


2017-03-30

INFERNUM MEDIA ZAPRASZA NA INFERNAL BLOODY NIGHT DO WŁOCŁAWKA

Infernum Media wraz z zespołami zaprasza do Włocławka na perwersyjną krucjatę dla fanów ciężkiego grania! Razem wyruszymy w tę podróż poprzez pozornie niepowiązane gatunki takie jak death, grind, sludge, doom, z melodyjną nutą symfonii i industrialu. Przy dźwiękach ostrego łojenia popłyniemy prosto w nuklearny świt. Nikogo nie może zabraknąć gdy rozpocznie się ta surrealistyczna, obłąkana uczta. Do zobaczenia pod sceną!


Zagrają:
ORCHIVION
www.facebook.com/orchivionband
[extreme symphonic metal - Warszawa]
Do 2016 roku zespół działał pod nazwą STRAIN. Przez ten czas zagrał wiele koncertów z mniej i bardziej znanymi zespołami, m.in. Materia, Thy Disease, Valkenrag, Sphere, Pandemonium. W 2013 wydana została płyta EP "Reigncraft" nagrana w studio Demontażownia. Zespół rozpoczął promocję albumu i w 2014 odbył w marcu pierwszą mini-trasę w 3 miastach na wschodzie Polski z thrashmetalowym Psychopath. Trasa zaliczona została do udanych i na jesieni odbyła się kolejna, 6-koncertowa trasa z wiking-metalowym Valkenrag, po centralnej i południowej Polsce. W 2016 roku została wydana druga i ostatnia przed pełnym albumem płyta EP "Impairor". Miks i mastering płyty wykonał Arkadiusz "Malta" Malczewski, w Sound Division Studio. Na płycie pojawiają się dużo bogatsze aranżacje gitar, klawiszy i wokali, wliczywszy nagrany w studio chór męski.


ZACHLAPANY SZCZYPIOR
www.facebook.com/zachlapanyszczypior
[agro drunkcore - Włocławek]
Zachlapany Szczypior powstał na przełomie 1994 i 2012 roku z babraniny starego siana z domieszką woni odchodów kaczki wraz z kawałkiem kurnika. Miało to miejsce w pewnym centralnie położonym w Polsce mieście, tętniącym alkoholem, no i pewnie jeszcze kilkoma innymi rzeczami, lecz one już za bardzo nas nie obchodzą. Szczypiorowa twórczość inspirowana jest przede wszystkim tematyką związaną z problemami współczesnej wsi, martwych zwierząt hodowlanych, maszyn budowniczych, wspólnych wypadów na działkę, jak i również tym, że żelazkiem można zrobić sobie krzywdę. Skład zespołu waha się od 4 do 5 osób, w tym: dwóch tych co szarpią druty, jeden ten co wali we wszystko i jeden ten co wydobywa z siebie dziwne odgłosy oraz pieści harmoszkje. Czasem też Kubańczyk krząta się od kąta do kąta, ale tak naprawdę nic nie robi w tym zespole.... Zdecydowaliśmy się na nazwę Zachlapany Szczypior, bo stwierdziliśmy że fajnie będzie jak nasi fani zza granicy nie będą umieli wypowiedzieć jej poprawnie. Łączy nas wspólne, nieustające przekonanie, iż najważniejsze w życiu są dobre imprezy i że nawet te niedobre zawsze mogą być dobre. Jeśli chodzi o grilla, to też wchodzi w grę. Do widzenia…


KONTAGION
www.facebook.com/kontagion
[industrial/groove/post-metal]
Zespół powstał w 2007 roku z początku jako poboczny projekt muzyków UNBORN SUFFER oraz ENEMY DIVISION. Zespół ma na koncie Epkę „!” z 2008, debiutancką Płytę „[R-!-E]” wydaną w 2011, EPkę p.t. „[R-!-E]/[]|_+”, która ukazała się we wrześniu 2012 poprzez amerykańską wytwórnię Internetową TORN FLESH RECORDS, jak również występy przed takimi kapelami jak LOST SOUL, TRAUMA, HATE, SCHIZMA, ARMAGEDDON, TOXIC BONKERS, TORTURE SQUAD. 22 czerwca 2015 r. zespół wydał swój drugi album p.t. "[R-!-E]LEN+LESS" nakładem polskiej wytwórni INFERNUM MEDIA i wypuścił videoklip do utworów „My Deepest Despise” oraz "Soul Embrace". Obecne koncerty promują właśnie ten album.


CICATRIX
www.facebook.com/cicatrix666
[brutal death grind]
Cicatrix powstał na przełomie 94/95 roku z inicjatywy Bartka, Janka, Piotrka i Artka. W tym składzie po po roku wspólnych prób rejestruje pierwszą taśmie demo "Unearth". W roku 98 nakładem Novum Vox Mortiis wydaje swoje drugie demo "Disable" jako split-tape z Herezy. W roku 99 zespół rejestruje materiał na debiutancką płytę "Eviscerated". Z przyczyn niezależnych od zespołu i faktu przeciągającego się czasu wydania płyty materiał zostaje w 2000 roku wydany w formie demo przez zespół. W tym samym roku następuje zmiana na miejscu perkusisty Artura zastępuje Sławek. Kolejne wydawnictwo "Heading For Mental Suicide" zarejestrowane zostaje w 2001 roku a wydany jako MCD przez zespół w 2003 roku. W 2005 roku zespół nagrywa trzy utworowe promo, które było zapowiedzią nowego pełnego wydawnictwa. Rejestracja nowego CD pod roboczym tytułem "Beloved In Killing" odbyła sie na przełomie 2007/2008 roku. W trakcie sesji szeregi Cicatrix opuszcza Janek, którego obowiązki przejmuje Kuszol. W 2010 roku za sprawą Brute! Productions został wydany pierwszy pełnoprawny album „Beloved in Killing”. Po kilku latach prób i koncertów zespół nagrał nowy materiał pod tytułem „Suffocated Faith”. Dzięki młodej i prężnej wytwórni Infernum Media z początkiem czerwca 2016 roku najnowsze nagrania ujrzały światło dzienne.


PARH
www.facebook.com/parhband
[sludge/death/doom]
Parh powstał w 2014 rokuz inicjatywy trzech osób - Anslauta, Bediego i Szkiela. Od samego początku w zamysle było grać to co najbardziej obskurne, obleśne i zwyczajnie parchate. Wyciągnięcie wspólnego mianownika z old schoolowych death metalowych riffów i połączyć je z opętańczym sludge. Wynikiem pierwszych poczynań zespołu jest EPka "Nihil" z 2014 roku. Następnym epizodem ważnym dla zespołu było dołączenie Mariana i jego syna Pietra do składu - wynik - EPka "Journey Through Wasteland " z 2016 roku. Zespół jest właśnie po rejestracji 4 numerów, które niebawem zostaną wydane na splicie z naszymi ziomkami - black/deathowym Baalberith - w Necro Crew Records.


Start: 19:00
Bilety:
20zł przedsprzedaż
30zł w dniu koncertu
Rezerwacja biletów przelewem na konto:
Nazwa odbiorcy: Aleksander Bobynko
Numer konta: 15 1050 1025 1000 0092 2630 4005
Kod BIC SWIFT: INGBPLPW
Cena biletu w przedsprzedaży: 20,00zł
W tytule prosimy wpisać: Adres email - Imię i nazwisko - liczba biletów
Link do wydarzenia: www.facebook.com/events/148934042284837


2017-03-14

NIGHT OF TERROR PO RAZ 32.

Po raz pierwszy w tym roku, a po raz trzydziesty drugi w ogóle Śląskiem zawładnie Noc Terroru. Na sobotę 11 marca 2017 Organizatorzy tej cyklicznej jak wszyscy diabli imprezy przyszykowali wyjątkowo staroszkolny skład, któremu w murach katowickiej Korby przewodniczyć będzie NECROSADIST. Black/thrashowi mordercy ze Stalowej Woli udowodnią, że przez ponad15 lat szerzenia wojny i bluźnierstwa opanowali do perfekcji black/thrashowy wpierdol w starym stylu. Wydana dwa lata temu EPka "Infernal Stench of Blasphemy" to namacalny dowód znakomitej formy tej bandy! Nie spoczywają jednak na laurach, bo według zapowiedzi zespołu, zaraz po katowickim koncercie wchodzą do studia w celu nagrania nowego materiału. Jako, że NECROSADIST swoimi poprzednimi koncertami na Śląsku, w tym zeszłorocznym w ramach Black Silesia Festival przed Archgoat i Throneum, udowodnili niezbicie, że wiedzą, o co chodzi w ekstremalnym metalu, należy oczekiwać, że po ich koncercie pozostanie jedynie posprzątać zwłoki.
www.facebook.com/bastardsfromhell666
Bezpośrednio przed nimi swoje sztandary rozwinie śląski HATE THEM ALL, znany choćby z doskonałej płyty "Last Feast with the Beast" i wielu pomniejszych wydawnictw. Enigmatyczny twór ekstremalny swoim spojrzeniem na obskurny black metal nie bierze jeńców, o czym przekonali katowicką publikę już nie raz. Reszta do sprawdzenia na żywo...
www.facebook.com/HateThemAll666
Przed Ślązakami na scenie zamelduje się jeszcze bardziej enigmatyczna formacja z Raszyna, ukrywająca się pod nazwą TRUCHŁO STRZYGI. Katowicki koncert będzie jednym z ich pierwszych w ogóle, więc zalecamy sprawdzić, ile jest prawdy w stwierdzeniu, że uprawiają sport zwany Pierwszą Falą Black Metalu oparty na umiłowaniu Hellhammer i pierwszych wydawnictw Sepultury.
Koncert otworzy gliwicka GILOTYNA, której zasadniczo nie należy mylić z równie thrashową, nieżyjąca już Gilotyną z Bielska-Białej. Głoszą "mowę nienawiści", czego dowodem ciepła jeszcze płyta pod tym samym tytułem. "Hate Speech" to kawał dobrze zagranego thrash metalu na wysokich obrotach, więc w wydaniu koncertowym również nie będzie litości.
www.facebook.com/Gilotyna-971790896279902/?fref=ts
Ponadto, ponownie zapowiada się, że Noc Terroru będzie dobrym pretekstem do cotygodniowego zjazdu sklepikarzy muzycznych, zatem portfele warto wypchać czymś więcej niż tylko zużytymi biletami KZK GOP i paragonami z McDonalda.


Szczegóły:
NIGHT OF TERROR 32
Pub KORBA, ul. Złota 1, Katowice
11 marca 2017, sobota
start: 19:30, wjazd 15 zł
Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/368191820240425


2017-03-14


Archiwum newsów:

2010:
marzec luty styczeń

2009:
grudzień listopad pażdziernik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2008:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2007:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2006:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

Archiwum - 2005