---------------

MROCZNA STREFA - nadal działa !!!

Przepraszamy wszystkich naszych czytelników za brak nowych materiałów. W chwili obecnej pracujemy nad nową stroną Mrocznej Strefy, więcej informacji wkrótce. Zapraszamy do odwiedzenia Mrocznej Strefy na Facebooku---------------
KATALOG DYSTRYBUCJI DARKZONE PRODUCTIONS - MAJ 2015

Najnowszy katalog DarkZone Productions do pobrania tutaj
Wiele tytułów w wyprzedaży w cenach promocyjnych!!!
Zamówienia można składać pisząc na maila mrocznastrefa@go2.pl.

UWAGA! Ilość produktów jest ograniczona - zanim zamówicie, zapytajcie o dostępność danego tytułu. Przy zamówieniu powyżej 200 PLN koszt wysyłki bierzemy na siebie. Wysyłka najpóźniej w 2 dni po zaksięgowaniu wpłaty na konto w ING Banku Śląskim: 65 1050 1793 1000 0090 6564 5120
Zapraszamy do zakupów!!!


WSPÓŁPRACOWNICY POSZUKIWANI!

Mroczna Strefa poszukuje osób, które chciałyby rozwijać swoje muzyczne pasje poprzez przygotowywanie materiałów do naszego serwisu. Zależy nam głównie na tych, którzy podchodzą do sprawy poważnie, rzetelnie i bezkompromisowo, mających co najmniej podstawową wiedzę na temat metalu i muzyki jej pokrewnej lub choćby części jego podgatunków. Ze swojej strony oferujemy dostęp do wszelkich możliwych materiałów w postaci muzyki (generalnie w formacie cyfrowym, otrzymywanym przez nasz serwis oficjalnie od wydawców lub samych zespołów) oraz pomoc przy aranżowaniu wywiadów lub otrzymaniu bezpłatnych wejściówek/akredytacji na wybrane koncerty, nad którymi serwis Mroczna Strefa sprawuje patronat medialny. W pierwszej kolejności potrzebujemy osób do pisania recenzji, przeprowadzania wywiadów oraz redagowania newsów, ale również tych co chcieliby pisać relacje z koncertów oraz artykuły o treści muzycznej i wokółmuzycznej. Jest oczywiście możliwość wybrania sobie pewnych podgatunków metalowych, w których najlepiej się czujecie, a ponieważ MS jest miejscem, gdzie nie ograniczamy się ramami, to tych stylistyk jest całe mnóstwo: heavy, power, thrash, death, doom, black i post metal, industrial, dark ambient, neo-folk, post-rock, noise etc.
Wszelkie zgłoszenia i zapytania kierujcie mailowo na adres mrocznastrefa@go2.pl. Próbki tekstów mile widziane.


NOWY ALBUM DEEP DESOLATION WCIĄŻ DOSTĘPNY

Wciąż dostępne jest nowe wydawnictwo DarkZone Productions, czyli drugi pełny album łódzkiego DEEP DESOLATION - "Rites of Blasphemy". Wydany w formacie limitowanego do 666 kopii, 3-panelowego digipaka wspólnymi siłami DarkZone Productions i The End Of Time Records. Pozycja zdecydowanie dla fanów BLACK SABBATH, SAINT VITUS, CELTIC FROST i MERCYFUL FATE, tradycyjnego doom metalu oraz pierwszej i drugiej fali black metalu. Płyta jest do kupienia w sklepie DarkZone pod adresem http://darkzoneproductions.8merch.com. Zamówienia można również składać na maila mrocznastrefa@go2.pl. Cena płyty to 21,99 zł + wysyłka 5 zł (list polecony priorytetowy). Jeden z nowych utworów („Searching For Yesterday”) jest do odsłuchania na stronie MySpace DarkZone Productions: www.myspace.com/darkzonepl.

NEW ALBUM OF DEEP DESOLATION IS ALREADY OUT

Brand new release of DarkZone Productions - a second full-length album of Polish band DEEP DESOLATION titled "Rites of Blasphemy" - is already out. Released in a format of limited to 666 copies, 3-panel digipack by common forces of DarkZone Productions and The End Of Time Records. The band plays that kind of music that should amaze The album is must have for all fans of BLACK SABBATH, SAINT VITUS, CELTIC FROST and MERCYFUL FATE, traditional doom metal, and first and second wave of black metal. You can order it by e-mail diovis@go2.pl. One of the songs („Searching For Yesterday”) you can hear of MySpace site of DarkZone Productions: www.myspace.com/darkzonepl. Buy your copy for 12 Euro (incl. postage and shipping) and play it loud!!!Newsy

ALBUM UGANGA W DEFORMEATHING I DEFENSE

Kolejny raz drogi Deformeathing Prod. i Defense Rec. krzyżują się, przynosząc konkretny owoc wspólnej kooperacji. 3 marca ukazała się europejska wersja czwartego pełnego albumu UGANGA - combo prosto z Brazylii - operujące w klimacie energetycznego thrash / crossover. "Opressor" to płyta zawierająca 13 strzałów zamkniętych w nieco ponad 40 minutach. Album nagrany i zmiksowany w Rocklab Studio pod okiem Gustavo Vasqueza. Grafika przygotowana przez Beto Andrade. W składzie UGANGA między innymi Manu „Joker” występujący w Sarcofago w pierwszych latach działalności grupy. Na płycie cover zespołu Vulcano z gościnnym udziałem Murillo Leite z grupy Genocidio.


Płytę „Opressor” promują dwa video clipy:
„Guerra”: www.youtube.com/watch?v=hK1rn6XxywU
„Casa”: www.youtube.com/watch?v=k8UFjEcBJC4
Płyta zostanie wydana w klasycznym jewel case + 8 stronnicowy booklet.


2017-03-14

EUROPEJSKA TRASA IMPIETY 

Pochodzące z Singapuru IMPIETY rozsiewa swoje złowrogie, black/death metalowe dźwięki już od 1990 roku. To na pewno jeden z przodujących w południowo-wschodniej Azji zespół, mający na koncie 8 studyjnych albumów i koncertujący praktycznie na wszystkich kontynentach. Jesienią wracają do Europy na kilka gigów, a jeden z nich odbędzie się w Polsce, w Gliwicach, o czym zresztą pisaliśmy już w Mrocznej Strefie. Dziś możemy podać pełną rozpiskę tej trasy, na której IMPIETY będą towarzyszyć black metalowcy WORMWOOD ze Szwecji, norweski ASAGRAUM oraz BODE PRETO z Brazylii.


IMPIETY + WORMWOOD + ASAGRAUM + BODE PRETO - Armageddon Supremacy European tour 2017
29.09 Hultsfred - Mörkaste Smaland Festival (SE) *
01.10 Berlin - Nuke (DE)
02.10 Tilburg - Little Devil (NL)
03.10 Oberhausen - Helvete (DE)
04.10 Weiher-Mörlenbach - Live Music Hall (DE)
05.10 Praha - Modra Vopice (CZ)
06.10 Gliwice - Mrowisko (PL)
07.10 Löberschütz - Gleisberg (DE)
* tylko IMPIETY


Facebook-event
www.facebook.com/dreamtidemusic


2017-03-14

AYREON PREZENTUJE NOWY UTWÓR 

Nowy album AYREON ukaże się 28.04, i będzie nosił nazwę "The Source". Dziś prezentujemy efektowne lyric video do utworu „Everybody Dies”. Obrazek można zobaczyć pod tym linkiem: https://youtu.be/fUSoR4EdyIo
Arjen Lucassen, mózg całego przedsięwzięcia, bardzo słusznie ma w środowisku muzycznym opinię człowieka, który przywrócił do łask klasyczną rock operę. Podobnie jak w przypadku poprzednich wydawnictw AYREON, tak i tym razem na płycie nie zabrakło znakomitych gości. Na "The Source" można będzie usłyszeć takie sławy jak: James LaBrie (Dream Theater), Simone Simons (Epica), Floor Jansen (Nightwish), Hansi Kürsch (Blind Guardian), Tobias Sammet (Edguy, Avantasia), Russell Allen (Symphony X) oraz instrumentalistów takich jak Paul Gilbert (Mr.Big), Guthrie Govan (Asia, Steven Wilson), Ed Warby (Elegy, Gorefest, Hail Of Bullets) czy Mark Kelly (Marillion).
Sam Lucassen tak opisuje swoje najnowsze dzieło: "O ile "Theory Of Everything" (2013) był zdecydowanie progresywny, o tyle "The Source" nazywam albumem stricte rockowym. To rzecz o wiele bardziej gitarowa, przez to zdecydowanie cięższa, niż moje poprzednie wydawnictwa. Utwory pisane są w bardziej konwencjonalny sposób, melodie są niezwykle chwytliwe, co czyni ten materiał zdecydowanie bardziej przystępnym, niż np. ostatni album".


A oto szczegółowa tracklista "The Source":
CD1
Chronicle 1: The 'Frame
01. The Day That The World Breaks Down
02. Sea Of Machines
03. Everybody Dies
Chronicle 2: The Aligning Of The Ten
04. Star Of Sirrah
05. All That Was
06. Run! Apocalypse! Run!
07. Condemned To Live
CD2
Chronicle 3: The Transmigration
08. Aquatic Race
09. The Dream Dissolves
10. Deathcry Of A Race
11. The Rebirth
Chronicle 4: The Rebirth
12. Bay Of Dreams
13. Planet Y Is Alive!
14. The Source Will Flow
15. Journey To Forever
16. The Human Compulsion
17. March Of The Machines


Album "The Source” będzie dostępny w sprzedaży 28.04 w formatach Earbook [4CD+DVD], Digibook [2CD+DVD] oraz 2LP+MP3.


www.mystic.pl


2017-03-14

SZCZEGÓŁY NOWEGO ALBUMU ERUPTION

Słoweńscy thrasherzy ERUPTION zakończyli nagrywanie swojego trzeciego pełnego albumu zatytułowanego "Cloaks of Oblivion", który ma się ukazać nakładem Xtreem Music 2 maja. Przypomnijmy, że ERUPTION wyrywa się z modnego ostatnio naśladowania grup z kalifornijskiego Bay Area i brzmi bardziej w stylu amerykańskich zespołów z kręgu power/heavy metalu, czyli między innymi SANCTUARY, HELSTAR czy VICIOUS RUMORS, choć nie unikają też wpływów FORBIDDEN, VIO-LENCE i DEATH ANGEL. Za okładkę odpowiada Alex Boca.


Oto tracklista:
1. Pharos
2. Sanity Ascend
3. Cloaks of Oblivion
4. Drones
5. Reborn Into Demise
6. The Yearning
7. This Barren Existence
8. Seven Archons
9. The Prophet


Strona Facebook zespołu: www.facebook.com/EruptionMetal
Pierwszy singiel do odsłuchu: 
https://youtu.be/-S-gAP7TIlA
http://soundcloud.com/xtreemmusic


Więcej na:
www.xtreemmusic.com


2017-03-14

DEADFEST VOL. 1

Zapraszamy wszystkich maniaków brutalnego grania na pierwszą edycję DEADFEST! 2 maja w Klubie Zet Pe Te zawita VULVODYNIA [RPA], której raczej nie trzeba przedstawiać! Wspierać Hordę z Południowej Afryki będą Rzeźniki z Obsolete Incarnation [GER] oraz rodzime składy: Indignity, Oblivion oraz Astarot. Zapraszamy!
Rozkład jazdy:
19:00 [Brama]
19.30 start


- Oblivion
www.facebook.com/Oblivionpl
- Astarot
www.facebook.com/ASTAROT666PL
- Indignity
www.facebook.com/indignityofficial
- Obsolete Incarnation [GER]
www.facebook.com/obsoleteincarnation
- Vulvodynia [RPA]
www.facebook.com/vulvodyniaslam


Bilety:
Przedsprzedaż - 25PLN !! [Bilet do odebrania w dniu koncertu]
Zamawiać można pod linkiem http://indignityofficial.8merch.com/ticket_deadfest-id10981
Bilet w dniu koncertu - 30PLN


2017-03-14

MARCOWE KONCERTY NUCLEAR HOLOCAUST

Grindowi wojownicy z NUCLEAR HOLOCAUST nie zwalniają tempa. Nie dość, że dopiero co uraczyli nas nowym wydawnictwem w postaci kompaktowego splitu z Łbem Prosiaka (wyd. Fat Ass Records), to kolejny miesiąc z rzędu weekendy zamiast przy piłkarzykach w pubie koło domu, spędzają w koncertowych rozjazdach z zaprzyjaźnionymi kapelami. Z racji Wielkiego Postu "turbuk" skromniejszy jakby trochę, a wygląda on mianowicie tak:

11.03 Biała Podlaska@Fregata
Putrid METAL Madness vol. 1
Zagrają: Armagh, Incinerator, Nuclear Holocaust, Crippling Madness
www.facebook.com/events/1383136691750364/?ti=cl


17.03 Radom@Alibi
Thrashgig 2
Zagrają: Brüdny Skürwiel, Nuclear Holocaust, Christhole, Wostok 
www.facebook.com/events/177564566072804/?ti=cl


18.03 Piekary Śląskie@Piekarnik
Diabelny Piekarnik
Zagrają: Offence, Nuclear Holocaust, Brüdny Skürwiel, Abnormal Sickness, Bottom
www.facebook.com/events/1468674763157040/?ti=cl


Więcej informacji:
www.facebook.com/Nuclearmetalpunks


2017-03-14

DEBIUTANCKI ALBUM CRYPTIC BROOD JUŻ DOSTĘPNY

Od 1 marca jest już dostępny debiutancki album niemieckiego CRYPTIC BROOD - „Brain Eater”. Materiał wydany przez Xtreem Music jest hybrydą death i doom metalu z cholernie ciężkim i zgniłym brzmieniem, inspirowanym między innymi AUTOPSY, WINTER, DERKETA, UNDERGANG, wczesnym ASPHYX czy HELLHAMMER.


Poniżej tracklista:
01. A Box Full of Bones
02. Slurping Reeking Slime
03. Urban Coffin
04. Corroded Remains
05. Maggot-Infested Flesh
06. Ridden With Dementia
07. Gorging Severed Pieces
08. Brain Eater
09. Until it Starts to Rot


Album do odsłuchania w całości pod linkiem http://xtreemmusic.bandcamp.com
Strona zespołu: www.facebook.com/crypticbrood
Pojedyncze kawałki do odsłuchu:
https://youtu.be/s6NfPGn6Vtw
http://soundcloud.com/xtreemmusic
Więcej na:
www.xtreemmusic.com


2017-03-14

ROOT: VIDEO DO UTWORU ?MOMENT OF FRIGHT?

Legendarni czescy dark metalowcy ROOT wypuścili wideo do utworu „Moment of Wright”. Kawałek pochodzi z najnowszej płyty zespołu, "Kärgeräs - Return From Oblivion", która ukazała się w listopadzie nakładem Agonia Records. Wideo można obejrzeć tutaj: https://youtu.be/j-EyN-Ckr_Y
ROOT działa nieprzerwanie od 1987 roku wraz z ikonicznym wokalistą Jiri 'Big Boss' Valter'em na czele. W przeciwieństwie do Bathory oraz Venom, muzyka Czechów podążyła w nieco bardziej wyrafinowanym kierunku, charakteryzując się czystymi partiami wokalnymi, mrocznym brzmieniem oraz epickim podejściem. Łącznie stanowią one znak rozpoznawczy ROOT już od niemal trzydziestu lat. Zespół zawdzięcza swój styl w głównej mierze unikalnemu wokaliście, Big Boss'owi. Obecnie ROOT jest określany jako epicki heavy/black metal, bądź też jak sam siebie określa zespół, dark metal. Zgodnie z zapowiedziami, nowy album różni się od poprzednika, "Heritage of Satan", z 2011 roku: "Jak zawsze w historii Root, staraliśmy się nagrać coś wyjątkowego. Nasze płyty nigdy nie były do siebie podobne, każdy album był dla na czymś nowym. Tak też będzie w tym wypadku. Dark metal w doborowym wydaniu, urozmaicony o kilka niespodziewanych smaczków. Nagraliśmy jeden w pełni akustyczny utwór i jeden instrumentalny. Łącznie na płycie znajdujie się dziesięć kompozycji".
"Kärgeräs - Return From Oblivion" to dziesiąty album w karierze ROOT. Od strony lirycznej jest to płyta koncept, stanowiąca kontynuację albumu z 1996 roku o podobnej, lecz krótszej nazwie - "Kärgeräs". 
Okładka płyty została ręcznie namalowana przez Thomas'a Bruno. Album został nagrany, zmiksowany i zmasterowany w Shaark Studio w Czechach. Za jego produkcję odpowiada Big Boss.  


Utwory:
1. Life Of Demons
2. Osculum Infame
3. Moment Of Fright
4. The Book Of Death
5. Black Iris
6. Moment Of Hope
7. The Key To The Empty Room
8. New Empire
9. Up To The Down
10. Do You Think Is It The End?


Dostępne formaty:
- Digipack CD z 28-stroncową książeczką
- Czarna płyta LP 
- Czerwona płyta LP z plakatem A2*
- Transparentna, czerwono-czarna płyta LP (splatter) z plakatem A2 i naszywką**
- Koszulka w dwóch wersjach
*ręcznienumerowana i limitowana do 222 sztuk
**ręcznienumerowana i limitowana do 100 sztuk


ROOT zagrał w swojej karierze setki koncertów na całym świecie, dzieląc scenę z takimi zespołami jak Moonspell, Behemoth, Impaled Nazarene, Nifelheim, Anathema, Cradle Of Filth, Apocalyptica, Mercyful Fate, King Diamond, Sodom, Desaster, Pungent Stench, Master, Destroyer 666, Master´s Hammer, Enslaved, Testament, Marduk, Napalm Death, Krabathor, Hypnos oraz wieloma innymi. Wokalista ROOT, Big Boss, występował gościnnie na albumach wielu czołowych wykonawców muzyki metalowej, takich jak Moonspell czy Behemoth. Jest on jednym z najstarszych, a jednocześnie najbardziej charakterystycznych wokalistów gatunku.


Wideo do utworu "Black Iris": https://youtu.be/myfFgVG6JkU
Stream nowego albumu: https://youtu.be/J0JasaskA00
ROOT on-line:
www.rootan.net
www.facebook.com/pages/ROOT-Official/396971113678944
Agonia Records:
http://agoniarecords.com
https://facebook.com/agoniarecords


2017-03-14

RUSZYŁA TRASA PANDEMONIUM

W ramach Nihilist Tour 2017 legendarne już PANDEMONIUM w towarzystwie F. A. M. oraz gości objeżdża od 3 marca Polskę. Oto rozpiska koncertów, które jeszcze przed nami:


17.03. Rzeszów -Klub Vinyl, ul. Piłsudskiego 31
18.03. Skarżysko - Kamienna - Klub Muzyczny SEMAFOR, ul. Towarowa 2,
24.03. Chorzów - Red&Black ul. Rynek13/4
25.03. Wrocław - Ciemna Strona Miasta, Pl. Wróblewskiego 3
31.03. Białystok - Klub Gwint, Zwierzyniecka 10
07.04. Warszawa - Klub Znośna Lekkość Bytu, Lubelska 30/32


Ceny biletów :
w dniu koncertu 35 pln,
przedsprzedaż 30 pln,
studencki i do 21 roku życia 20 pln


Więcej info:
www.facebook.com/Nihilist2017/?fref=ts


2017-03-14

CHROME MOLLY PREZENTUJĄ ALBUM ?HOODOO VOODOO?

CHROME MOLLY pojawili się na scenie w drugiej połowie lat 80-tych, otwierając koncerty m. in. Alice'a Coopera i Ozzy'ego Osbourne'a. Wystąpili w legendarnym klubie Marquee ponad 20 razy, a także byli częstymi gośćmi w legendarnym klubie CBGB w Nowym Jorku. Na swojej nadchodzącej szóstej płycie, „Hoodoo Voodoo”, zespół postawił na to co lubi najbardziej - metal, którego siłą napędową są melodyjne riffy i wspaniałe solówki gitarowe. „Mollies” inspirowali się zespołami z nurtu NWOBHM tj. Judas Priest, UFO, wczesny Def Leppard czy Saxon, a nowa płyta jest oddaniem hołdu tym zespołom. Steve Hawkins, wokalista Chrome Molly, mówi: „Chcieliśmy stworzyć płytę, która spowodowałaby, że poczujemy się jak w latach 80-tych. Płytę, którą można włączyć w samochodzie i śpiewać razem z zespołem”.
Grupa udostępniła fragmenty płyty „Hoodoo Voodoo” do odsłuchu: https://youtu.be/mC5kb3shqOY


Lista utworów:
1. In The Beginning
2. Can't Be Afraid Of The Dark
3. Some Kind Of Voodoo
4. Pillars Of Creation (Albion)
5. Now That Those Days Have Gone
6. Indestructible
7. Save Me
8. Rock For You
9. Feeling Pressurised
10. Dial 'F' For Freakshow


Nowa płyta CHROME MOLLY „Hoodoo Voodoo” ukaże się 27 stycznia 2017 r.


Więcej na:
www.mystic.pl


2017-03-09


Archiwum newsów:

2010:
marzec luty styczeń

2009:
grudzień listopad pażdziernik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2008:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2007:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2006:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

Archiwum - 2005