---------------

MROCZNA STREFA - nadal działa !!!

Przepraszamy wszystkich naszych czytelników za brak nowych materiałów. W chwili obecnej pracujemy nad nową stroną Mrocznej Strefy, więcej informacji wkrótce. Zapraszamy do odwiedzenia Mrocznej Strefy na Facebooku---------------
KATALOG DYSTRYBUCJI DARKZONE PRODUCTIONS - MAJ 2015

Najnowszy katalog DarkZone Productions do pobrania tutaj
Wiele tytułów w wyprzedaży w cenach promocyjnych!!!
Zamówienia można składać pisząc na maila mrocznastrefa@go2.pl.

UWAGA! Ilość produktów jest ograniczona - zanim zamówicie, zapytajcie o dostępność danego tytułu. Przy zamówieniu powyżej 200 PLN koszt wysyłki bierzemy na siebie. Wysyłka najpóźniej w 2 dni po zaksięgowaniu wpłaty na konto w ING Banku Śląskim: 65 1050 1793 1000 0090 6564 5120
Zapraszamy do zakupów!!!


WSPÓŁPRACOWNICY POSZUKIWANI!

Mroczna Strefa poszukuje osób, które chciałyby rozwijać swoje muzyczne pasje poprzez przygotowywanie materiałów do naszego serwisu. Zależy nam głównie na tych, którzy podchodzą do sprawy poważnie, rzetelnie i bezkompromisowo, mających co najmniej podstawową wiedzę na temat metalu i muzyki jej pokrewnej lub choćby części jego podgatunków. Ze swojej strony oferujemy dostęp do wszelkich możliwych materiałów w postaci muzyki (generalnie w formacie cyfrowym, otrzymywanym przez nasz serwis oficjalnie od wydawców lub samych zespołów) oraz pomoc przy aranżowaniu wywiadów lub otrzymaniu bezpłatnych wejściówek/akredytacji na wybrane koncerty, nad którymi serwis Mroczna Strefa sprawuje patronat medialny. W pierwszej kolejności potrzebujemy osób do pisania recenzji, przeprowadzania wywiadów oraz redagowania newsów, ale również tych co chcieliby pisać relacje z koncertów oraz artykuły o treści muzycznej i wokółmuzycznej. Jest oczywiście możliwość wybrania sobie pewnych podgatunków metalowych, w których najlepiej się czujecie, a ponieważ MS jest miejscem, gdzie nie ograniczamy się ramami, to tych stylistyk jest całe mnóstwo: heavy, power, thrash, death, doom, black i post metal, industrial, dark ambient, neo-folk, post-rock, noise etc.
Wszelkie zgłoszenia i zapytania kierujcie mailowo na adres mrocznastrefa@go2.pl. Próbki tekstów mile widziane.


NOWY ALBUM DEEP DESOLATION WCIĄŻ DOSTĘPNY

Wciąż dostępne jest nowe wydawnictwo DarkZone Productions, czyli drugi pełny album łódzkiego DEEP DESOLATION - "Rites of Blasphemy". Wydany w formacie limitowanego do 666 kopii, 3-panelowego digipaka wspólnymi siłami DarkZone Productions i The End Of Time Records. Pozycja zdecydowanie dla fanów BLACK SABBATH, SAINT VITUS, CELTIC FROST i MERCYFUL FATE, tradycyjnego doom metalu oraz pierwszej i drugiej fali black metalu. Płyta jest do kupienia w sklepie DarkZone pod adresem http://darkzoneproductions.8merch.com. Zamówienia można również składać na maila mrocznastrefa@go2.pl. Cena płyty to 21,99 zł + wysyłka 5 zł (list polecony priorytetowy). Jeden z nowych utworów („Searching For Yesterday”) jest do odsłuchania na stronie MySpace DarkZone Productions: www.myspace.com/darkzonepl.

NEW ALBUM OF DEEP DESOLATION IS ALREADY OUT

Brand new release of DarkZone Productions - a second full-length album of Polish band DEEP DESOLATION titled "Rites of Blasphemy" - is already out. Released in a format of limited to 666 copies, 3-panel digipack by common forces of DarkZone Productions and The End Of Time Records. The band plays that kind of music that should amaze The album is must have for all fans of BLACK SABBATH, SAINT VITUS, CELTIC FROST and MERCYFUL FATE, traditional doom metal, and first and second wave of black metal. You can order it by e-mail diovis@go2.pl. One of the songs („Searching For Yesterday”) you can hear of MySpace site of DarkZone Productions: www.myspace.com/darkzonepl. Buy your copy for 12 Euro (incl. postage and shipping) and play it loud!!!Newsy

CRUENTATOR W XTREEM MUSIC

Włoscy agresorzy z thrash'owego CRUENTATOR podpisali cyrograf z Xtreem Music na wydanie ich debiutanckiego albumu "Ain't War Hell?" w styczniu 2018 roku. Sformowana w 2016 roku kapela składa się z członków brutal gore'owego BOWEL STEW, a CRUENTATOR powołany został w celu tworzenia najbardziej dewastującej odmiany thrash metalu w stylu zbliżonym do DEMOLITION HAMMER, MORBID SAINT, SLAUGHTER, RAZOR, KREATOR, SODOM, INCUBUS czy DEVASTATION... W tym celu muzycy, po kilku koncertach, na których występowali przed legendarnym NECRODEATH, weszli na początku 2017 roku do Toxic Basement Studios, gdzie nagrali 8 numerów składających się na "Ain't War Herll?". Okładkę albumu stworzył artysta Five Miligrams, który wcześniej był odpowiedzialny między innymi za obrazki dla MORBID SAINT i MASSACRE. Data wydania materiału nie została jeszcze dokładnie ustalona, ale będzie to prawdopodobnie styczeń 2018 roku.


Więcej info:
www.facebook.com/Cruentator
www.xtreemmusic.com


2017-10-29

FOAD FEST W GRUDNIU, ZNAMY PEŁNY SKŁAD KRAKOWSKIEGO FESTIWALU 

Ujawniamy finalny skład pierwszej edycji pierwszej edycji FOAD FEST, która odbędzie się 01-02 grudnia 2017 w Krakowie, w klubie Zet Pe Te. Do składu dołączyli: MEDICO PESTE, CIEŃ, OFFENCE i SPATIAL. Łącznie wystąpi 12 zespołów: ARKONA, PANDEMONIUM, EMBRIONAL, MORD'A'STIGMATA, MEDICO PESTE, ULCER, DEIVOS, HELLSPAWN, OFFENCE, CIEŃ, HATE THEM ALL i SPATIAL.
Przedsprzedaż biletów:
- od 01.X do 30.XI: 45 zł (jednodniowy) / 80 zł (dwudniowy)
w dniu koncertu: 50 zł
Bilety obecnie do nabycia na http://foadconcept.8merch.com/. Do odbioru na bramce przy wejściu na koncert.
Wszystkie aktualności dot. festiwalu znajdziecie na:
www.facebook.com/events/423679224638921
www.facebook.com/foadconcept/
email: foadconcept@gmail.com


2017-10-26

TRAUMA: RE-EDYCJA "COMEDY IS OVER" W DEFORMEATHING PRODUCTION 

22 września ukazała się reedycja debiutanckiego albumu TRAUMY „Comedy Is Over”. Oryginalne taśmy ze studia S.L. zostały poddane masteringowi, za który odpowiedzialny jest Piotr Gruenpeter z Satanic Audio. Zupełnie nowa szata graficzna przygotowana przez Archart Studio. Płyta poszerzona o jeden bonusowy utwór. Pre-order wydawnictwa dostępny jest na stronie Deformeathing Production. Na profilu Bandcamp wytwórni udostępniony został jeden utwór do odsłuchu.
„Comedy Is Over” to bezapelacyjnie jeden z kamieni milowych polskiej sceny death metal. Album pierwotnie ukazał się w 1996 roku i zdecydowanie wyprzedzał swoje czasy wizjonerstwem, odwagą kompozycyjną i pomimo, że był to debiut, dojrzałością aranżacji. Całości dopełniają zaskakujące i niebanalne teksty. Zespół zebrał za swój debiut masę pozytywnych recenzji goszcząc w największych magazynach na całym świecie. Problemem pozostawał fakt,  że od ponad 15 lat album ten był niedostępny… Aż do teraz.
Oto jak sprawę komentuje Mister: „Słuchając po latach tych utworów, czuje się jakbym przewracał kolejne strony rodzinnego albumu ze zdjęciami i przyznam, że łezka w oku przy tym się kręci. Widzę jak upływający czas zmieniał nas, rodził doświadczenie i dawał swobodę kreowania własnej  muzycznej przestrzeni. Wracają wspomnienia, klimat tamtych czasów, emocje jakie wówczas nami targały i muzyczne inspiracje, dzięki którym rozwijał się styl Traumy. To wszystko wyryte jest w kompozycjach zawartych na „Comedy Is Over” i ma dla mnie niezwykłą sentymentalna wartość. Po 20 latach ta muzyka smakuje jak stare wino, gdyż ma wyraźny aromat, charakter i moc. W moim subiektywnym odczuciu brzmi ona wciąż szczerze i aktualnie. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko życzyć Wam Traumatycznych doznań w zderzeniu z jej zawartością :).”
Więcej info:
www.deformeathing.com
www.deformeathing.bandcamp.com
www.facebook.com/deformeathing
www.facebook.com/trauma_official
www.trauma.art.pl
www.traumadeath.bandcamp.com


2017-10-26

WIESCI Z OBOZU DIRA MORTIS. TRASA Z HYPNOS, ZMIANY W SKŁADZIE ORAZ TELEDYSK

Jesienią DIRA MORTIS u boku czeskich tuzów death metalu z HYPNOS ruszyła z kolejną serią koncertów promujących ich drugi album "Psalms of Morbid Existence". W październiku i listopadzie zespół odwiedził. bądź jeszcze odwiedzi 6 miast w Polsce i na Słowacji. W polskiej części trasy (koncerty w Krakowie, Tarnowie i Lublinie) udział wziął również krakowski Deathreat oraz zaproszeni na poszczególne koncerty goście. 15.11.2017 DIRA MORTIS wraz z HYPNOS wystąpi w słowackiej Bratysławie ("Randal"),  16.11.2017 w Banskiej Bystricy ("Tartaros"), a 17.11.2017 w Popradzie ("Rock Fabric"). Po zakończeniu koncertowej promocji "Psalms of Morbid Existence", DIRA MORTIS zajmie się przygotowaniem kolejnej płyty, którą planuje nagrać w 2018 roku. Ponadto, od sierpnia 2017 roku skład zespołu poszerzył się o kolejnego muzyka w osobie Kamila Stadnickiego, na co dzień udzielającego się w Deivos i Ulcer. Kamil przejął w zespole obowiązki basisty, a tym samym Mścisław będzie pełnić rolę drugiego gitarzysty, tak jak miało to miejsce przy okazji ostatnich koncertów. Zespół pracuje również nad klipem do utworu "Self-Destructive Salvation" z ostatniej płyty Dira Mortis. Realizacją obrazu zajął się Rafał Chmielewski z SHOCK STUDIO (www.facebook.com/SHOCK-Studio-528274873867633), odpowiedzialny między innymi za teledyski Parricide (www.youtube.com/watch?v=avWLQxgp33c), Incinerator (www.youtube.com/watch?v=NRXYyksLyhk) czy Tupolev Disaster (www.youtube.com/watch?v=-oCGyH_qRnU). Informacje o premierze teledysku niebawem.


Więcej informacji:
www.facebook.com/diramortis/
www.facebook.com/HypnosCZ/
www.facebook.com/DeathreatPL/


2017-10-26

FETO IN FETUS PODPISAŁ KONTRAKT Z SELFMADEGOD RECORDS

Zespół FETO IN FETUS podpisał właśnie papiery na wydanie najnowszej, jeszcze nienagranej płyty w barwach Selfmadegod Records. Warmińsko-mazurski kwartet rozpocznie nagrania pod koniec listopada 2017 roku w 666studio (min. CHRIST AGONY, NORYLSK, F.A.M.). Jak komentuje zespół: „Materiał będzie zawierał ponad 30 minut brutalnego death/grind z elementami slamu i łamiących kości zwolnień. Tekstowo album poświęcony będzie patologicznej dewiacji, seryjnym mordercom oraz odbieraniu życia na różne sposoby. Minęło pięć lat od poprzedniej płyty, czas rozjebać wasze głowy!!!”. Trzeci album zatytułowany "From Blessing To Violence" ukaże się na początku 2018 roku.
Dyskografia:
Far From The Truth (2008)
The Strange Case Of The Missing Corpse – 3 Way Split (2010)
Condemned To The Torture (2013)
Human Abattoir - Split (2015)
Więcej na:
www.facebook.com/FetoInFetus
www.fetoinfetus.bandcamp.com
www.selfmadegod.com
www.facebook.com/selfmadegod


2017-10-26

PODWÓJNY WOE UNTO ME W SOLITUDE PRODUCTIONS

29 wrzesnia ukazał się podwójny album białoruskiej formacji WOE UNTO ME. "Among The Lightened Skies The Voidness Flashed" składa się z dwóch, różniących się od siebie muzycznie i koncepcyjnie części. Pierwsza pogrąża słuchacza w mrocznej i depresyjnej atmosferze doom death metalu, natomiast drugą wypełnia akustyczna melancholia jesiennego spleenu i smutnego piękna. Zespołowi pomogło w nagraniu kilka znanych person ze świata doom metalu: Thomas A.G. Jensen (SATURNUS), Daniel Neagoe (CLOUDS, EYE OF SOLITUDE, SHAPE OF DESPAIR), Jon Aldara (HAMFERD, BARREN EARTH, CLOUDS), Patryk Zwoliński (PROGHMA-C, ex-BLINDEAD, ex-NEOLITHIC, ex-ANTIGAMA).
Tracklista:
CD1:
1. Triptych: Shiver, Shelter, Shatter
2. Of Life That Never Showed Its Face
3. I Come To Naught
4. Breath Of A Grief
5. Drawn By Mourning
CD2:
6. In A Stranglehold
7. Leave Me To My Sorrows
8. Along Came The Imminence
9. Fall-Dyed Lament
10. A Year-Long Waiting
11. My Joy Lies Behind
12. The Snide Sun
Odsłuch materiału jest możliwy pod poniższymi linkami:
CD1 - www.youtube.com/watch?v=RuNoBrmN1_w
CD2 - www.youtube.com/watch?v=k8ulTGYV7ps
https://woeuntome.bandcamp.com/album/among-the-lightened-skies-the-voidness-flashed
Więcej info:
http://solitude-prod.com


2017-10-26

SZCZEGÓŁY NOWEGO ALBUMU NO AMNESTY

Hiszpańscy thrasherzy z NO AMNESTY ujawnili pierwszy singiel z debiutanckiego albumu have "Psychopathology", który ma się ukazać 14 listopada nakładem Xtreem Music. Zespół powstał w 2012 roku w Sant Boi de Llobregat (Barcelona), a stworzyli go wówczas 15-letni muzycy. Wyjątkiem jest 30-letni wokalista Albert (ex-FUCK OFF). W kwietniu 2013 roku nagrali swoją pierwszą epkę "A New Order For Attack". Na początku 2017 roku In 2015 NO AMNESTY weszli do Ax Studios, by nagrać swój debiutancki album "Psychopathy" i latem tego roku podpisali kontrakt z Xtreem Music. Składający się z dziewięciu numerów materiał to intensywny, zróżnicowany, świeży i agresywny thrash metal.
Poniżej tracklista:
1. NOTLD
2. Among the Blind
3. Evil Priest
4. The Prophecy
5. Fight Below the Fire
6. Snake Eyes
7. Eternal Night
8. Toxic World
9. Time to Bleed


Więcej info i muzyki:
www.facebook.com/noamnestyband
https://youtu.be/hJqyff7elRw
http://soundcloud.com/xtreemmusic
www.xtreemmusic.com


2017-10-26

DORMANT DISSIDENT CIĄGLE W TRASIE

Zespół DORMANT DISSIDENT jest w trakcie drugiej części trasy KNIGHTMARES TOUR 2017. Przypomnijmy, że wydarzenia dla każdego koncertu można odnaleźć na fanpage'u grupy w zakładce WYDARZENIA: www.facebook.com/DormantDissident. Oto lista koncertów, które pod naszym patronem ten band jeszcze zagra w najbliższych tygodniach:
21.10 Kraków - Boss Garage Pub
04.11 Sosnowiec - Underground 2
11.11 Łódź - KIJ Multitap & Cocktail Bar
18.11 Częstochowa - Muzyczna Meta
19.11 Szczecin - Schemat
02.12 Dąbrowa Górnicza - Rock Out
09.12 Poznań - Pod Minogą
Oprócz tego dodatkowo będziecie mogli ich usłyszeć nas jeszcze 27 października w Poznaniu, w klubie Pod Minogą, gdzie zagrają razem z zespołem Męczenie Owiec (wydarzenie już wkrótce!). Zapraszamy do zapisywania się do wydarzeń, śledzenia fanpejdżu oraz oczywiście do brania udziału w koncertach tej kapeli. Jak zawsze jest na co czekać :).


Więcej info:
www.facebook.com/367464690001254/photos/1437286416352404/
MROCZNA STREFA PATRONUJE TEJ TRASIE!!!


2017-10-26

DEMONICAL: NAGRANIA NOWEGO ALBUMU RUSZĄ W LISTOPADZIE

W przyszłym miesiącu, szwedzka death metalowa formacja DEMONICAL, rozpocznie nagrania swojego piątego albumu. Będzie to pierwszy studyjny album grupy, który ukaże się pod szyldem Agonia Records, na początku 2018 roku. 2015 i 2016 rok upłynął DEMONICAL głownie w trasie - zespół zagrał kilka tras koncertowych, pojawił się na festiwalach oraz pojedynczych koncertach. Wydał również epkę, "Black Felsh Redemption". Nowy album będzie następcą "Darkness Unbound", ostatniego albumu, który ukazał się w 2013 roku.  
DEMONICAL to bardziej melodyjny bliźniak Centinex. Zespół powstał na gruzach tego ostatniego w 2006 roku. Od kwietnia obydwie formacje posiadają tego samego wokalistę. Alexander Hogbom (October Tide) zajął miejsce Serker'a Widgern'a, wieloletniego członka grupy. Będzie to pierwszy album z jego udziałem.  
Komentarz zespołu: "8 listopada zaczniemy nagrywać album numer 5. Będzie to pierwszy album ze stałym, stabilnym składem. Nagrania będą miały miejsce w różnych studiach na terenie Szwecji. Miksem i masteringiem zajmie się nagradzany producent, Karl Daniel Liden, znany ze współpracy z Terra Tenebrosa, Katatonia czy Cult Of Luna. Nowy album będzie naturalną kontynuację tradycyjnej ścieżki obranej przez Demonical, prawdziwy szwedzki death metal. Znajdzie się również kilka pomysłów, nowych elementów, których nie mieliśmy okazji bliżej zaprezentować do tej pory. Przewidywana data wydania to wiosna 2018. Będziemy również promować album na licznych trasach". Więcej informacji niebawem.
Nowe koncerty:
19.04.2018 (ES) - Barcelona @ Sala Upload
20.04.2018 (ES) - Alicante @ Sala Babel
21.04.2018 (ES) - Madrid @ Sala Estudios
22.04.2018 (ES) - Zaragoza @ Utopia


DEMONICAL on-line:
www.demonical.net
www.facebook.com/Demonicalofficial
http://agoniarecords.com
https://facebook.com/agoniarecords


2017-10-26

RE-EDYCJA ALBUMU ARBEIT 

Wydawnictwo Boanerges Diy przygotowało reedycję znakomicie przyjętego w 2013 roku albumu ARBEIT -  „Budowle Socjalizmu Nasza Duma”. Poboczny projekt twórcy dark ambientowego HOARFROST przenosi słuchacza do upiorów socjalistycznej rzeczywistości czasów PRL. Przemówienia dygnitarzy, rzężące odgłosy maszyn i przekraczanie kolejnych norm produkcji. „Budowle Socjalizmu Nasza Duma” to obraz dnia codziennego widziany oczami zwykłego, szarego robotnika. Społeczno-polityczna satyra wytopiona w industrialno-noisowym piecu. Edycja limitowana więc warto się pospieszyć. Premiera 08.10.2017 r.
Więcej na:
www.boanergesdiy.blogspot.com
Klip: Arbeit - Fabryka: www.youtube.com/watch?v=pbSxYq7kt0s
www.facebook.com/officialwebsitehoarfrost
www.hoarfrost.darknation.eu
www.youtube.com/Hoarfrostdarknation


2017-10-26


Archiwum newsów:

2010:
marzec luty styczeń

2009:
grudzień listopad pażdziernik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2008:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2007:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2006:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

Archiwum - 2005