---------------

MROCZNA STREFA - nadal działa !!!

Przepraszamy wszystkich naszych czytelników za brak nowych materiałów. W chwili obecnej pracujemy nad nową stroną Mrocznej Strefy, więcej informacji wkrótce. Zapraszamy do odwiedzenia Mrocznej Strefy na Facebooku---------------
KATALOG DYSTRYBUCJI DARKZONE PRODUCTIONS - MAJ 2015

Najnowszy katalog DarkZone Productions do pobrania tutaj
Wiele tytułów w wyprzedaży w cenach promocyjnych!!!
Zamówienia można składać pisząc na maila mrocznastrefa@go2.pl.

UWAGA! Ilość produktów jest ograniczona - zanim zamówicie, zapytajcie o dostępność danego tytułu. Przy zamówieniu powyżej 200 PLN koszt wysyłki bierzemy na siebie. Wysyłka najpóźniej w 2 dni po zaksięgowaniu wpłaty na konto w ING Banku Śląskim: 65 1050 1793 1000 0090 6564 5120
Zapraszamy do zakupów!!!


WSPÓŁPRACOWNICY POSZUKIWANI!

Mroczna Strefa poszukuje osób, które chciałyby rozwijać swoje muzyczne pasje poprzez przygotowywanie materiałów do naszego serwisu. Zależy nam głównie na tych, którzy podchodzą do sprawy poważnie, rzetelnie i bezkompromisowo, mających co najmniej podstawową wiedzę na temat metalu i muzyki jej pokrewnej lub choćby części jego podgatunków. Ze swojej strony oferujemy dostęp do wszelkich możliwych materiałów w postaci muzyki (generalnie w formacie cyfrowym, otrzymywanym przez nasz serwis oficjalnie od wydawców lub samych zespołów) oraz pomoc przy aranżowaniu wywiadów lub otrzymaniu bezpłatnych wejściówek/akredytacji na wybrane koncerty, nad którymi serwis Mroczna Strefa sprawuje patronat medialny. W pierwszej kolejności potrzebujemy osób do pisania recenzji, przeprowadzania wywiadów oraz redagowania newsów, ale również tych co chcieliby pisać relacje z koncertów oraz artykuły o treści muzycznej i wokółmuzycznej. Jest oczywiście możliwość wybrania sobie pewnych podgatunków metalowych, w których najlepiej się czujecie, a ponieważ MS jest miejscem, gdzie nie ograniczamy się ramami, to tych stylistyk jest całe mnóstwo: heavy, power, thrash, death, doom, black i post metal, industrial, dark ambient, neo-folk, post-rock, noise etc.
Wszelkie zgłoszenia i zapytania kierujcie mailowo na adres mrocznastrefa@go2.pl. Próbki tekstów mile widziane.


NOWY ALBUM DEEP DESOLATION WCIĄŻ DOSTĘPNY

Wciąż dostępne jest nowe wydawnictwo DarkZone Productions, czyli drugi pełny album łódzkiego DEEP DESOLATION - "Rites of Blasphemy". Wydany w formacie limitowanego do 666 kopii, 3-panelowego digipaka wspólnymi siłami DarkZone Productions i The End Of Time Records. Pozycja zdecydowanie dla fanów BLACK SABBATH, SAINT VITUS, CELTIC FROST i MERCYFUL FATE, tradycyjnego doom metalu oraz pierwszej i drugiej fali black metalu. Płyta jest do kupienia w sklepie DarkZone pod adresem http://darkzoneproductions.8merch.com. Zamówienia można również składać na maila mrocznastrefa@go2.pl. Cena płyty to 21,99 zł + wysyłka 5 zł (list polecony priorytetowy). Jeden z nowych utworów („Searching For Yesterday”) jest do odsłuchania na stronie MySpace DarkZone Productions: www.myspace.com/darkzonepl.

NEW ALBUM OF DEEP DESOLATION IS ALREADY OUT

Brand new release of DarkZone Productions - a second full-length album of Polish band DEEP DESOLATION titled "Rites of Blasphemy" - is already out. Released in a format of limited to 666 copies, 3-panel digipack by common forces of DarkZone Productions and The End Of Time Records. The band plays that kind of music that should amaze The album is must have for all fans of BLACK SABBATH, SAINT VITUS, CELTIC FROST and MERCYFUL FATE, traditional doom metal, and first and second wave of black metal. You can order it by e-mail diovis@go2.pl. One of the songs („Searching For Yesterday”) you can hear of MySpace site of DarkZone Productions: www.myspace.com/darkzonepl. Buy your copy for 12 Euro (incl. postage and shipping) and play it loud!!!Newsy

LUNATIC SOUL PREZENTUJE NOWY UTWÓR I NOWY KLIP

LUNATIC SOUL, czyli projekt Mariusza Dudy z RIVERSIDE, prezentuje nowy singiel z piątego albumu, zatytułowanego „Fractured”, który ukazał się 6 października. Utwór nazywa się „Moving On” i można go posłuchać tutaj: https://mystic-production.lnk.to/suuTUFA
Przy okazji przypominamy, że LUNATIC SOUL zaprezentował jakiś czas temu także najnowszy videoclip do utworu „Anymore”. Klip można zobaczyć pod tym linkiem: https://youtu.be/uGGe_B44DTU
Już chyba cały świat wie, że pod szyldem LUNATIC SOUL ukrywa się lider RIVERSIDE Mariusz Duda: "Anymore jest inne niż wszystkie poprzednie lunatyczne kompozycje i otwiera nowy rozdział w mojej muzycznej karierze. Eksperymenty z subtelną elektroniką i inspiracje brzmieniem lat 80-tych zawsze były mi bliskie i tym razem odważniej niż zwykle chciałem wprowadzić je do świata Lunatic Soul. Tekst zainspirowany jest tragiczną śmiercią mojego ojca.” Video do „Anymore” nakręciła grupa Sightsphere, znana między innymi z teledysku do utworu „Found” RIVERSIDE.
Album „Fractured" to 8 premierowych kompozycji. Szczegółowa tracklista krążka przedstawia się następująco:
1. blood on the tightrope
2. anymore
3. crumbling teeth and the owl eyes
4. red light escape
5. fractured
6. a thousand shards of heaven
7. battlefield
8. moving on
Zdjęcie: Oskar Szramka


Więcej info:
www.mystic.pl


2017-10-26

CZAS BRUTALNEJ PROMOCJI!

 Kto by pomyślał, że tak szalony pomysł, jak stworzenie profesjonalnego festiwalu metalowego w Białymstoku uda się zrealizować i utrzymać przez lata? Sami o tym nie myśleliśmy. A jednak! Dziesiąta odsłona „Najlepszego metalowego festiwalu na wschód od Wisły” staje się faktem, a zatem pora odkryć karty.
Jubileuszowa, dziesiąta edycja odbędzie się tradycyjnie w Kawiarni Muzycznej „Fama” w Białymstoku, tradycyjnie w sobotę (28 października) i tradycyjnie już zagra na niej pięć różnorodnych stylistycznie zespołów z różnych miejsc naszego kraju. Nowością tej edycji jest jednak to, że tym razem dobór zespołów nie odbywał się na zasadzie zgłoszeń, a wyboru organizatorów. W latach ubiegłych otrzymaliśmy tyle zgłoszeń i propozycji, że zrezygnowaliśmy z kolejnego naboru i sięgnęliśmy do gotowej, pokaźnej już bazy kapel. Kogo zatem gościć będzie tym razem serce Podlasia? Proszę bardzo: MASACHIST jako headliner, a dalej CALM HATCHERY, RAGEHAMMER, STEEL HABIT oraz tajemnicze ŚLEDZIE ZAGŁADY.


Szczegóły:
Data: 28.10.2017 r.
Miejsce: Białystok, Kawiarnia Muzyczna „Fama”, ul. Legionowa 5
Start: 18:00
Bilety: 30zł (przedsprzedaż) / 35zł (w dniu koncertu)
UWAGA - ilość biletów ograniczona!!!


Zagrają:
ŚLEDZIE ZAGŁADY - death/grindowa formacja z Czarnej Białostockiej o żartobliwym charakterze, ale z graniem całkiem poważnym, bez amatorki. Muzycy takich kapel jak Enfeeblement czy Reincremation zwarli szyki i poślady, by do szarej, polskiej, smutnej rzeczywistości wnieść trochę szydery. Grindowy odpowiednik Nocnego Kochanka, tylko w wersji męskiej.
www.facebook.com/%C5%9Aledzie-Zag%C5%82ady-204754833353813
STEEL HABIT - heavy/thrash z Warszawy zagrany z energią i werwą. Ich koncerty to wyciskacze potu, więc i w Białymstoku przydadzą się ubrania na zmianę. Zespół istnieje od 2010 roku i ma na koncie jeden materiał demo oraz EPkę z 2013 roku, a już niebawem światło dzienne ujrzy najnowszy materiał „Dehumanized”. Na pewno zaprezentują coś premierowego.
www.facebook.com/steelhabit
RAGEHAMMER - krakowska horda, która w 2012 roku szturmem, rozpychając się łokciami, wkroczyła na krajową scenę thrashu podlanego blackowym, smolistym sosem. Kontrowersyjny wokalista znany z ostrego języka w wywiadach i na koncertach zadba, by każdy, kto przyjdzie na Ragehammer miał solidnie skopaną dupę. W dorobku entuzjastycznie przyjęte demo „War Hawks” z 2012 roku, split z Turbocharged i debiutancki album „The Hammer Doctrine” z ubiegłego roku to sporo jak na 5 lat działalności. Set koncertowy musi więc być wypchany po brzegi samymi hitami, których Ragehammer natłukł już sporo.
www.metal-archives.com/bands/Ragehammer/3540356536
CALM HATCHERY - deathmetalowa załoga założona w 2002 roku w Białymstoku, stacjonująca obecnie na Pomorzu, jest dobrze znana lokalnej publice, ale przez lata dała się poznać szerzej dzięki koncertom u boku światowych sław, czy występowi podczas światowego finału Wacken Metal Battle. Masa koncertów, sporo wydawnictw, w tym trzy albumy długogrające, z których ostatni to wydany w 2014 roku „Fading Reliefs”. Ostatnio Calm Hatchery zawitało do rodzinnego miasta w 2014 roku podczas trasy Blitzkrieg VII, gdzie towarzyszyło grupom Vesania i Vader.
www.facebook.com/calmhatchery
MASACHIST - deathmetalowi mordercy, którzy od kilkunastu już lat łupią na najwyższym poziomie. Zespół założony przez byłego muzyka Yattering z samymi znanymi postaciami w składzie, który od pierwszego albumu nie uległ zmianie. Obecni lub byli muzycy Vesanii, Hunter, Dimmu Borgir, Decapitated i wielu innych nie biorą jeńców. Trzy mocarne ciosy w postaci pełnych albumów, a najnowszy, wydany wiosną tego roku „The Sect (Death REALigion)” dowodzi, że mimo pięcioletniej przerwy wydawniczej Masachist nie stracił nic ze swojej mocy i nawet po takiej przerwie umie wziąć się w garść.
www.facebook.com/MASACHIST


Więcej informacji o Brutal East Festival X tutaj:
www.brutaleast.pl (zakładka „Festival”)
www.facebook.com/brutaleastfestivalpoland
www.facebook.com/events/104812603576333
www.facebook.com/BrutalEast-253551391356659
MROCZNA STREFA JEST PATRONEM MEDIALNYM TEJ IMPREZY!!!


2017-10-26

NUCLEAR HOLOCAUST, NO SALVATION I POSTHUMOUS NA WSPÓLNYM KONCERCIE W OLKUSZU

30 czerwca w olkuskim klubie Koneser szykują sie niezłe balety. Zagrają:
NUCLEAR HOLOCAUST (grinding thrash metal)
www.facebook.com/Nuclearmetalpunks
NO SALVATION (death metal)
www.facebook.com/nosalvation666
POSTHUMOUS (death metal/core/groove)
www.facebook.com/posthumousbb
start: 19:00
wstęp: 10 pln
Olkusz, Pub Koneser
Kazimierza Wielkiego 65
30.06.2017 (piątek)
NUCLEAR HOLOCAUST
Sprawdzone wielokrotnie w koncertowych bojach grindowe komando ze Świdnika. Na koncie demo Mutant Inferno, długograj Overkill Commando i split z Łbem Prosiaka. Na koncercie można się spodziewać koktajlu zmontowanego z tych trzech wydawnictw.
NO SALVATION
Death metalowe commando ze Śląska. Aktualnie ogrywa materiał z debiutu Defiling Verses i kończy nowy materiał na płytę.
POSTHUMOUS
Muza ekipy z Bielska to wypadkowa  thrashu i groove-metalu, okraszona deathem i corem. Czyli wrzuć do gara wszystko i zobacz co z tego wyjdzie.
Link do wydarzenia:
www.facebook.com/events/1828642780786606/?ti=cl


2017-06-27

ULVER NA KONCERTACH W POLSCE

Progresja z wielką przyjemnością zaprasza na trzy koncerty zespołu Ulver, które odbędą jesienią: w Gdańsku (26.11), Warszawie (27. 11) i we Wrocławiu (28.11). Norweskie wilki Kristoffera Rygga powracają do Polski z nowym projektem, nowym materiałem i nową produkcją. Grupa słynąca z tego, że każdy kolejny album jest muzycznym zaskoczeniem dla fanów i odbija się szerokim echem w muzycznym świecie w pełni zasługuje na miano eksperymentalnej. Ulver nie boi się zmian ani drastycznych rewolucji stylowych, podkreślając tym swoją własną muzyczną filozofię. W 1993 roku zadebiutowali blackmetalowym albumem Bergtatt, jednak nie dali się zaszufladkować i szybko pokazali, że ich styl wykracza poza metal, folk, a nawet rock. Eksperymentalne podróże Ulvera to także inspiracje muzyką progresywną, symfoniczną, akustycznymi brzmieniami, a jak pokazali na ostatniej płycie także synthpopem. W 1998 roku lider i wokalista Norwegów Kristoffer Rygg stworzył własną wytwórnię płytową Jester Records, która stała się muzycznym laboratorium zespołu. W 2009 r. w grupie zaszła kolejna ważna zmiana. Do Ulvera dołączył brytyjski multiinstrumentalista Daniel O'Sullivan. W tym samym roku po ponad dekadzie nieobecności na scenie zespół wrócił do koncertowania i to nie w byle jakim stylu, bo wystąpił m.in. w Norweskiej Operze Narodowej. Kolejne lata przyniosły Ulverowi ponad pół miliona sprzedanych płyt oraz liczne nagrody m.in. NATT&DAG za najlepszy występ na żywo w 2011 r. oraz nominację do Norweskiej Nagrody Grammy, Spellemannsprisen w kategorii Album Roku za „Shadows of the Sun” (2008). Najnowsze dzieło grupy to album „The Assassination of Julius Caesar”, który jak każda kolejna płyta budzi emocje, czasem kontrowersje i jest szeroko dyskutowana przez fanów. Inspirowany sythpopem i muzyką lat 80-tych krążek jednych zachwyca, podczas gdy dla innych romans z muzyką pop jest poważnym zarzutem. To czego nie można powiedzieć o tej płycie to to, że przejdzie ona bez echa. Zaskakujący muzycznie Ulver to także koncertowa uczta w każdej kolejnej odsłonie. Nie ma dwóch takich samych tras Ulvera i kto widział choćby dwa koncerty tej grupy podpisze się pod tym obiema rękami. Muzycznych show tego zespołu po prostu nie można ominąć!
Bilety dostępne w klubach: Progresja, B90 i A2, przez stronę progresja.com oraz eventim, a także w sieci salonów Empik, Saturn i Media Markt.
B90, Gdańsk
26 listopada 2017
ceny biletów: 99 zł w przedsprzedaży i 119 zł w dniu koncertu
Progresja, Warszawa
27 listopada 2017
ceny biletów: zwykłe 100 zł w przedsprzedaży i 120 zł w dniu koncertu | kolekcjonerskie 103 zł w przedsprzedaży i 123 zł w dniu koncertu A2, Wrocław 28 listopada 2017
ceny biletów: zwykłe 100 zł w przedsprzedaży i 120 zł w dniu koncertu | kolekcjonerskie 103 zł w przedsprzedaży i 123 zł w dniu koncertu.
Album „Assassination Of Julius Caesar” można nabyć pod tym linkiem:
www.mystic.pl/produkty.htm?search_text=ulver+assassination


Więcej na:
www.mystic.pl


2017-06-27

WORLD OF TANKS NAWIĄZUJE WSPÓŁPRACĘ Z SABATON 

Wargaming ma przyjemność ogłosić rozpoczęcie długofalowej współpracy z zespołem SABATON. Wieczorem, w O2 Arena w Londynie, odbyła się 15. edycja wręczenia prestiżowych nagród Metal Hammer Golden Gods. Strategicznym partnerem imprezy jest Orange Amplification, a w tym roku do grona partnerów dołącza także Wargaming z World of Tanks. Zespół SABATON wręczył nagrodę dla najbardziej przełomowej kapeli roku.
Dla Wargamingu i milionów graczy połączenie historii z muzyką to istotna kwestia w odbiorze gry jak kompletnej całości. Członkowie SABATON są zapalonymi graczami w World of Tanks i grają w „czołgi” w wolnych chwilach między koncertami. Również wśród miłośników gry jest wielu fanów szwedzkiej grupy heavy metalowej. Tegoroczne Golden Gods to nie pierwszy występ SABATON na tej imprezie. W 2011 to właśnie oni wygrali nagrodę dla najbardziej przełomowej kapeli roku, a w 2012 występowali przed zgromadzoną publicznością. W tym roku sami wręczą nagrodę, w kategorii w której zwyciężyli kilka lat temu.
“To fantastyczne obserwować jak członkowie Sabaton biorą aktywny udział w World of Tanks,” - mówi Max Chuvalov, marketing manager gry. „Wiemy, że zainteresowania naszych graczy wychodzą daleko poza samą rozgrywkę. Tą współpracą chcemy uczcić muzyczny talent wywodzący się z naszej społeczności, oraz fakt, że muzyka jest bardzo ważną częścią gry.”
„Historia to największe źródło inspiracji dla nas,” - mówi Joakim Brodén, wokalista SABATON. „Lubimy opowiadać historie, które wpłynęły na losy ludzkości. Wszyscy jesteśmy graczami World of Tanks i cieszy nas, że firma wychodzi poza ramę samej gry na wiele różnych sposobów. Cieszymy się, że możemy być tego częścią.”
Fani World of Tanks i SABATON mogą oczekiwać wielu niespodzianek związanych ze współpracą - warto więc regularnie sprawdzać co się dzieje w grze. I oczywiście słuchać metalu.
O World of Tanks
World of Tanks to pierwsza i jedyna drużynowa wieloosobowa sieciowa gra akcji poświęcona w pełni bitwom czołgów. Oficjalna strona gry - http://worldoftanks.eu
O Wargaming
Wargaming to prywatna firma wielokrotnie nagradzana rozlicznymi nagrodami na całym świecie, zajmuje się produkcją tytułów typu Free-To-Play MMO i jest jednym z liderów tego segmentu rynku gier komputerowych. Firma została założona w 1998 roku, przez ten czas wydała ponad 15 tytułów. Obecne działania koncentrują się na serii wojennych gier MMO opartych na współpracy graczy, czyli World of Tanks, World of Warplanes oraz World of Warships. Trylogia gier komputerowych Wargaming stworzy wspólne uniwersum wojenne zintegrowane przez portal www.wargaming.net. Jako część swojej strategii operacyjnej, Wargaming obrał sobie za cel obecność na zróżnicowanych platformach sprzętowych. Firma wydała World of Tanks na konsolach oraz World of Tanks: Blitz dostępne obecnie na komputerach, smartfonach i tabletach z systemami operacyjnymi iOS, Android, Windows 10, Mac OS X. W 2014 i 2015 swą premierę miały odpowiednio World of Tanks na Xbox 360 oraz Xbox One oferując po raz pierwszy w skali rynku możliwość rozgrywki pomiędzy oboma konsolami firmy Microsoft. W 2016 zadebiutowało World of Tanks na Playstation 4 kontynuując obecność gier firmy Wargaming na wiodących platformach sprzętowych. Oficjalna strona internetowa - www.wargaming.com
O grupie Sabaton
SABATON to szwedzka grupa heavy metalowa z Falun. W tekstach zespołu dominuje tematyka wojenna i historyczna. Bitwy i oręż są motywami przewodnim albumów “Primo Victoria”, “The Art of War”, “Attero Dominatus”, “Coat of Arms”, “Carolus Rex”, “Heroes”, czy ostatniej, “The Last Stand”, który zdobył liczne nagrody i znalazł się w notowaniach Top 10 na całym świecie w ubiegłym roku.


Więcej info:
www.mystic.pl


2017-06-27

DIABELNY PIEKARNIK PO RAZ WTÓRY

Baśń się baje, czas ucieka, a tu już 24 czerwca 2017 r., druga edycja Diabelnego Piekarnika, imprezy mającej rozruszać metalowy półświatek w Piekarach Śląskich. Okazja trafiła się po temu przednia, ponieważ daniem głównym koncertu jest 25 rocznica pierwszego występu scenicznego BESATT. Przez lata się trochę porobiło, zatem w muzycy odpowiedzialni za tamto wydarzenie z 1992 r. wystąpią pod dobrze znanym towarzystwu szyldem DET GAMLE BESATT. Niemniej, niezmiennie można oczekiwać od Beldaroha i towarzyszy tej samej, młodzieńczej pasji, co ćwierć wieku temu.
www.metal-archives.com/bands/Besatt/4795
www.metal-archives.com/bands/Det_Gamle_Besatt/3540376527
Jubileusz uświetnią swoimi koncertami hordy ze Śląska i nie tylko:
- HERETIQUE - gliwicki black/death metalowy hord, wyznający zasadę, że "kto nie umiał po łacinie, musiał pasać świnie", zaprezentuje materiał ze swoich dwóch płyt "Ore Veritatis" i "De Non Existentia Dei". 
www.metal-archives.com/bands/Heretique/3540274228
- ANTIFLESH - czyli wrocławscy reprezentanci sceny czarnoziemnej polecą z materiałem z niemniej łacińskiej demówy "In Peccatis Nostris In Sanguine" i czymś bardzo, bardzo złym.
www.metal-archives.com/bands/AntiFlesh/3540394796
- PROCH - młoda, wszechśląska horda parająca się - a jakże - black metalem uraczy słuchaczy materiałem ze swoch dwóch demówek. A czy obróci ich w perzynę? Przeżyjemy, zobaczymy.
www.metal-archives.com/bands/Proch/3540403846
- JEZEBEL to co prawda nie ABIGAIL, ale na wzór skośnookich bogów plugawego metalu zaprawiają się w black/thrashowej formule. A czy dają radę? Se przyjdź i se zobacz.
Szczegóły:
DIABELNY PIEKARNIK vol.2
24 czerwca 2017 r. (co ważne - sobota)
Klub Piekarnik, ul. Wyszyńskiego 49, Piekary Śląskie
start: 18:00, wjazd: 15 srebrników.
Info: www.facebook.com/events/184557628737760


2017-06-27

APOSENTO UDERZA PO RAZ DRUGI 

12 czerwca, nakładem Xtreem Music, ukazał się drugi album jednej z najbardziej legendarnych death metalowych kapel z Hiszpanii. „Bleed To Death” jest zapowiadany jako znacznie lepszy materiał od debiutu. Czysty death metal z doskonałą produkcją dla fanów CANNIBAL CORPSE, SINISTER, DEICIDE, MALEVOLENT CREATION i MASSACRE.


Poniżej tracklista:
01. Bleeding Flesh
02. Wishing Hell
03. Partially Deceased Syndrome
04. Portrait of a Killer
05. Maleficarvm
06. Slaughtered
07. Abandon All Hope
08. The Divine Art of Torture
09. Revenge Against God
10. Cannibalistic Communion


Album do odsłuchania w całości pod linkiem http://xtreemmusic.bandcamp.com
Strona zespołu: https://goo.gl/Osensw
Pojedyncze kawałki do przesłuchania:
https://youtu.be/iwRwMSh732I
https://youtu.be/z_73-dD5AVQ


Więcej info:
www.xtreemmusic.com


2017-06-25

GIZMODROME: STEWART COPELAND, MARK KING, ADRIAN BELEW I VITTORIO COSMA WE WSPÓLNYM PROJEKCIE

„Strange Things Happen” to jeden z tytułów na debiutanckiej płycie GIZMODROME. Niesamowite rzeczy dzieją się w studio, kiedy cztery unikalne talenty spotykają się, żeby stworzyć wspólnie jeden z najlepszych i najbardziej wszechstronnych albumów roku. GIZMODROME to w zasadzie supergrupa stworzona przez Stewarta Copelanda (The Police), Marka Kinga (Level 42), Adriana Belewa (ex-King Crimson, David Bowie, Frank Zappa, Talking Heads) i Vittorio Cosmę (który występował z włoskimi legendami muzyki PFM, a także z wieloma innymi gwiazdami z Włoch i świata). Ich debiutancka płyta ukaże się 15 września. W czasach, kiedy wielu muzyków pracuje na odległość przesyłając sobie plik i nie grając razem w tym samym pomieszczeniu, GIZMODROME rozpoczęło od oldschoolowego podejścia i wspólnego grania muzyków w sali prób. Nie dziwi fakt, że czterej muzycy pochodzący z tak różnych środowisk stworzyli muzykę, która jest nieobliczalna. Stewart Copeland opowiada o projekcie: „Vittorio i ja graliśmy razem od lat we Włoszech, ale ten projekt ruszył naprawdę kiedy dołączyli do nas Adrian i Mark i wspólnie nagrywaliśmy przez 15 dni. Jeżeli zamkniesz odpowiednich gości w sali prób, dzieją się dziwne rzeczy”.
„Stewart wysłał mi smsa z pytaniem czy nie dołączyłbym do niego i jego przyjaciół w studio w Mediolanie”, wspomina Mark King.
Adrian Belew dodaje: „Gizmodrome mnie zaskoczyło! Pojechałem do studia nie wiedząc czego się spodziewać, ale na koniec pierwszego dnia wiedziałem 2 rzeczy: chemia pomiędzy nami była niesamowita i granie razem to świetna zabawa”.
„Gizmodrome zabrało mnie do czasów, gdy miałem autentyczną przyjemność z grania”, mówi Vittorio.
Wynikiem tego doświadczenia jest wyjątkowa płyta, a pierwszym jej zwiastunem jest utwór "Amaka Pipa", którego można posłuchać tutaj: https://youtu.be/ygZyuB21gMU


Więcej:
www.mystic.pl


2017-06-25

ALICE COOPER PREZENTUJE OKŁADKĘ ORAZ NOWY SINGIEL

„Paranoiac Personality” to pierwszy singiel zapowiadający nowy album Alice'a Coopera. Utworu można posłuchać tutaj: https://youtu.be/nF_w79N418Y.  W lipcu singiel ukaże się w postaci limitowanego 7-calowego białego vinyla. W nagraniu albumu „Paranormal”, który ujrzy światło dzienne 28 lipca, gościnny udział wzięli: Larry Mullen Jr. (U2), Billy Gibbons z ZZ Top i Roger Glover z Deep Purple. Na bonusowym CD znajdą się dwa nowe utwory napisane i nagrane z członkami oryginalnego składu Alice'a Coopera: Dennisem Dunaway'em, Nealem Smithem i Michaelem Brucem, a także sześć starannie wybranych utworów koncertowych, takich jak „No More Mr. Nice Guy”, „Billion Dollar Babies” i „School’s Out”. Materał live został nagrany w Columbus (Ohio) w 2016 wspólnie z obecnymi muzykami z zespołu Alice'a Coopera. Album ukaże się jako 2CD, podwójny vinyl oraz limitowany box.


ALICE COOPER zaprezentował też okładkę nadchodzącego albumu „Paranormal".
Lista utworów „Paranormal”:
1. Paranormal
2. Dead Flies
3. Fireball
4. Paranoiac Personality
5. Fallen In Love
6. Dynamite Road
7. Private Public Breakdown
8. Holy Water
9. Rats
10. The Sound Of A
Bonus CD
Studio recordings with the Original Alice Cooper Band
1. Genuine American Girl
2. You And All Of Your Friends
Live in Columbus with the current Alice Cooper band
3. No More Mr. Nice Guy
4. Under My Wheels
5. Billion Dollar Babies
6. Feed My Frankenstein
7. Only Woman Bleed
8. School’s Out


Info:
www.mystic.pl


2017-06-25

NOWY MATERIAŁ THRONEUM W ARCULA MYSTICA

Arcula Mystica w kooperacji z Mephistopheles / Razored Flesh Conjuration wypuściło limitowanego singla winylowego (7-calowy, odtwarzany w szybkości 45 obrotów na minutę) THRONEUM i MORBID YELL. Każdy z zespołów przygotował po jednym ekskluzywnym kawałku.


Więcej na:
www.facebook.com/arculamystica


2017-06-25


Archiwum newsów:

2010:
marzec luty styczeń

2009:
grudzień listopad pażdziernik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2008:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2007:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2006:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

Archiwum - 2005