---------------

MROCZNA STREFA - nadal działa !!!

Przepraszamy wszystkich naszych czytelników za brak nowych materiałów. W chwili obecnej pracujemy nad nową stroną Mrocznej Strefy, więcej informacji wkrótce. Zapraszamy do odwiedzenia Mrocznej Strefy na Facebooku---------------
KATALOG DYSTRYBUCJI DARKZONE PRODUCTIONS - MAJ 2015

Najnowszy katalog DarkZone Productions do pobrania tutaj
Wiele tytułów w wyprzedaży w cenach promocyjnych!!!
Zamówienia można składać pisząc na maila mrocznastrefa@go2.pl.

UWAGA! Ilość produktów jest ograniczona - zanim zamówicie, zapytajcie o dostępność danego tytułu. Przy zamówieniu powyżej 200 PLN koszt wysyłki bierzemy na siebie. Wysyłka najpóźniej w 2 dni po zaksięgowaniu wpłaty na konto w ING Banku Śląskim: 65 1050 1793 1000 0090 6564 5120
Zapraszamy do zakupów!!!


WSPÓŁPRACOWNICY POSZUKIWANI!

Mroczna Strefa poszukuje osób, które chciałyby rozwijać swoje muzyczne pasje poprzez przygotowywanie materiałów do naszego serwisu. Zależy nam głównie na tych, którzy podchodzą do sprawy poważnie, rzetelnie i bezkompromisowo, mających co najmniej podstawową wiedzę na temat metalu i muzyki jej pokrewnej lub choćby części jego podgatunków. Ze swojej strony oferujemy dostęp do wszelkich możliwych materiałów w postaci muzyki (generalnie w formacie cyfrowym, otrzymywanym przez nasz serwis oficjalnie od wydawców lub samych zespołów) oraz pomoc przy aranżowaniu wywiadów lub otrzymaniu bezpłatnych wejściówek/akredytacji na wybrane koncerty, nad którymi serwis Mroczna Strefa sprawuje patronat medialny. W pierwszej kolejności potrzebujemy osób do pisania recenzji, przeprowadzania wywiadów oraz redagowania newsów, ale również tych co chcieliby pisać relacje z koncertów oraz artykuły o treści muzycznej i wokółmuzycznej. Jest oczywiście możliwość wybrania sobie pewnych podgatunków metalowych, w których najlepiej się czujecie, a ponieważ MS jest miejscem, gdzie nie ograniczamy się ramami, to tych stylistyk jest całe mnóstwo: heavy, power, thrash, death, doom, black i post metal, industrial, dark ambient, neo-folk, post-rock, noise etc.
Wszelkie zgłoszenia i zapytania kierujcie mailowo na adres mrocznastrefa@go2.pl. Próbki tekstów mile widziane.


NOWY ALBUM DEEP DESOLATION WCIĄŻ DOSTĘPNY

Wciąż dostępne jest nowe wydawnictwo DarkZone Productions, czyli drugi pełny album łódzkiego DEEP DESOLATION - "Rites of Blasphemy". Wydany w formacie limitowanego do 666 kopii, 3-panelowego digipaka wspólnymi siłami DarkZone Productions i The End Of Time Records. Pozycja zdecydowanie dla fanów BLACK SABBATH, SAINT VITUS, CELTIC FROST i MERCYFUL FATE, tradycyjnego doom metalu oraz pierwszej i drugiej fali black metalu. Płyta jest do kupienia w sklepie DarkZone pod adresem http://darkzoneproductions.8merch.com. Zamówienia można również składać na maila mrocznastrefa@go2.pl. Cena płyty to 21,99 zł + wysyłka 5 zł (list polecony priorytetowy). Jeden z nowych utworów („Searching For Yesterday”) jest do odsłuchania na stronie MySpace DarkZone Productions: www.myspace.com/darkzonepl.

NEW ALBUM OF DEEP DESOLATION IS ALREADY OUT

Brand new release of DarkZone Productions - a second full-length album of Polish band DEEP DESOLATION titled "Rites of Blasphemy" - is already out. Released in a format of limited to 666 copies, 3-panel digipack by common forces of DarkZone Productions and The End Of Time Records. The band plays that kind of music that should amaze The album is must have for all fans of BLACK SABBATH, SAINT VITUS, CELTIC FROST and MERCYFUL FATE, traditional doom metal, and first and second wave of black metal. You can order it by e-mail diovis@go2.pl. One of the songs („Searching For Yesterday”) you can hear of MySpace site of DarkZone Productions: www.myspace.com/darkzonepl. Buy your copy for 12 Euro (incl. postage and shipping) and play it loud!!!Newsy

CROSS OVER CRACOW #6

Przedstawiamy kolejną odsłonę Cross Over Cracow. To już szósta edycja krakowskiego thrash metalowego festu! W tym roku gościmy chilijską gwiazdę Thrash Metalu - zespół NUCLEAR! Na trasie towarzyszy im również chilijski CONFLICTED, a wspomogą ich gospodarze - krakowski TERRORDOME. Imprezę rozpocznie pabianicki MAGGOTH.
Zapraszamy w czwartek 29 czerwca 2017 do klubu Zaścianek
Adres: ul. Rostafińskiego 4, Kraków
Start: 19:00
Bilety: 20PLN (Przedsprzedaż) / 25PLN (w dniu koncertu)
Śmiertelnie poważni w tym co robią, NUCLEAR to najmocniejszy przedstawiciel chilijskiego undergroundu. Powstały w 2003 roku, bardzo aktywny na scenie zapewnia niesamowitą dawkę energii i agresji na scenie. Jak o sobie piszą, inspirują się thrashem z '80, hardcore-punkiem i oldschool death metalem! Do tej pory maja na koncie 5 studyjnych albumów oraz dziesiątki koncertów w Ameryce Łacińskiej oraz Europie!
Powstały w 2010 CONFLICTED zapewnia szybki, bezkompromisowy oldschool thrash metal inspirowany Sepulturą, Slayerem i Panterą. Tak samo jak Nuclear, pochodzą z Chile i towarzyszą im w ramach trasy Total Thrash Eurotour 2017!
TERRORDOME to polski kwartet grający szybki i brutalny Crossover Thrash Metal utrzymany w stylistyce lat 80. Główne inspiracje to Razor, Nuclear Assault, Slayer czy Cryptic Slaughter. Muzykę Terrordome cechują bardzo szybkie, energiczne tempa i solówki oraz agresywny wokal. Będąc aktywnym na scenie, zespół zagrał jak dotąd kilkaset koncertów w kraju i za granicą, dzieląc scenę z takimi kapelami jak: Suicidal Tendencies, Anthrax, Destruction, D.R.I., Whiplash, Hobbs’ Angel of Death oraz wieloma innymi. Mają w dupie biografie, bo i tak nikt ich nie czyta. Określają się jako 100% energii, muzycznej pasji i sonicznego wpierdolu jakie fundują w bezkompromisowy sposób słuchaczowi.
MROCZNA STREFA PATRONUJE TEJ IMPREZIE!!!


2017-06-25

DEEP PURPLE: VIDEO ?JOHNNY?S BAND?

Zespół DEEP PURPLE zaprezentował video do utworu „Johnny's Band” pochodzącego z najnowszej płyty grupy. Album „inFinite” ukazał się 7 kwietnia i uzyskał w Polsce status Złotej Płyty. Video można zobaczyć tutaj: https://youtu.be/wjuHdCFxN24
Utwór opowiada o zespole, który szybko osiąga sukces. Grupa czerpie z niego wszystko co najlepsze, co szybko doprowadza do jej rozpadu. Po jakimś czasie członkowie zespołu z tęsknoty za koncertami wracają na scenę. Wielkie sukcesy są już historią, ale muzycy nadal czują się tak, jakby grali wyprzedane koncerty w wielkich salach. Płyta „inFinite” trafiła do pierwszej dziesiątki list sprzedaży w osiemnastu krajach. To rekord działającej od 50 lat legendarnej grupy. Autorami scenariusza i reżyserami klipu „Johnny's Band” są Craig Hooper i Collin Games, którzy odpowiedzialni byli też za film dokumentalny „From Here To inFinite”, pokazujący proces tworzenia i nagrywania nowego albumu DEEP PURPLE.


Więcej na:  

www.mystic.pl


2017-06-25

NUCLEAR HOLOCAUST WRACA NA KONCERTOWE SZLAKI

Po małej przerwie regeneracyjnej, świdnicki NUCLEAR HOLOCAUST wraca na utarte koncertowe szlaki i wojenne ścieżki lewej ręki w celu szerzenia swych wdzięków... dźwięków z ciepłego jeszcze splita z ŁBEM PROSIAKA oraz dla utrwalenia zbiorowej pamięci o ich zeszłorocznym albumie "Overkill Commando'. 
Najbliższe plany zespołu przedstawiają się następująco:
1 lipca - Bielsko-Biała, Rudeboy
skład: Nuclear, Conflicted, Nuclear Holocaust, Consumer
szczegóły: www.facebook.com/events/720379614831933
Więcej informacji: www.facebook.com/Nuclearmetalpunks


2017-06-25

DRUGI ALBUM DRAP W XTREEM MUSIC

Od 1 czerwca, za pośrednictwem hiszpańskiej Xtreem Music, jest dostępny drugi album szwedzkiej formacji DRAP. „Roten Tll Allt Ont” to kolejna dawka crust/death/grindu z drobnymi elementami black metalu. W muzie zespołu słyszalne są wpływy takich wykonawców, jak  ROTTEN SOUND, SKITSYSTEM, ENTOMBED, DOOM, PORTAL, DISFEAR, a nawet DEATHSPELL OMEGA.


Tracklista:
1. Ner pa Knä
2. Ärrvävnad
3. Hat för en Livstid
4. Övervald
5. Roten Till Allt Ont
6. Yttersta Domen
7. Eremit
8. Nederlag


Album do odsłuchania pod linkiem http://xtreemmusic.bandcamp.com
Strona zespołu: www.facebook.com/drapswe
Pojedyncze kawałki do przesłuchania:
https://youtu.be/8FMHiPkasGU
http://soundcloud.com/xtreemmusic
Jeszcze więcej na www.xtreemmusic.com


2017-06-25

FESTIWAL SOUNDEDIT: WIĘCEJ DETALI 

Festiwal Soundedit od początku istnienia przedstawia i przybliża wszelkie aspekty związane z muzyką i jej produkcją. Do ogłoszonych już występów - Skalpel i Michael Nyman - dołączają zatem nowi goście. Daniel Miller, producent płyt Depeche Mode, powraca do Łodzi by zagrać swój set DJ-ski. Brian Griffin, wybitny fotograf muzyków, otworzy wystawę, na której światową premierę będzie miała jego książka „Pop”. W Wytwórni wystąpi legenda muzyki elektronicznej - Gary Numan.
Na wyjątkowym koncercie, który odbędzie się w Klubie Wytwórnia 27 października 2017 r. w ramach Festiwalu Soundedit wystąpi niekwestionowana gwiazda muzyki elektronicznej i industrialnej – Gary Numan. Unikatowy styl wokalu Numana wywołuje poczucie bezustannie pracującej maszynerii i lodowatego wyobcowania. Jednocześnie pobudza silne emocje „opakowane” elektronicznym hałasem. Ta energia sprawia, że lojalna baza fanów artysty, tzw. Numanoidów, wciąż zyskuje nowych członków. Koncert na Soundedit będzie częścią światowej trasy promującej nowy album Numana zatytułowany „Savage”.
Dzień później, również w Wytwórni, podczas uroczystej Gali artysta odbierze nagrodę „Człowieka ze Złotym Uchem” w uznaniu za „pionierskie dokonania w dziedzinie produkcji muzycznej”.
Fani Depeche Mode zapewne ogłoszą swoje święto. Do Łodzi ponownie przyjedzie Daniel Miller. Jest założycielem i prezesem Mute, jednej z najbardziej innowacyjnych wytwórni muzycznych na Świecie. Label posiada w swym dorobku obszerny katalog „numerów 1” na listach przebojów w Stanach Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii. Brytyjczyka cechuje nowatorskie podejście do produkcji płyt, pracy artystycznej, jak i kierowania wytwórnią. Niekończące się pasmo sukcesów Depeche Mode to przede wszystkim zasługa właśnie Daniela Millera. W 2011 r. podczas Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit Daniel Miller odebrał nagrodę „Człowieka ze Złotym Uchem” za „pionierskie dokonania w dziedzinie produkcji dźwięku”. Podczas Soundedit ’17 Brytyjczyk wystąpi z unikatowym setem DJ-skim. Afterparty z udziałem Millera odbędzie się w piątek, 27 października, w Klubie Wytwórnia. Wizyta producenta w Łodzi jest bezpośrednio związana z promocją książki „Pop” Briana Griffina, z którym przyjaźni się od początku lat 80.
Festiwal Soundedit oraz Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne (ul. Piotrkowska 102) zapraszają na wystawę oraz premierę książki nadwornego fotografa wielu artystów - Briana Griffina. Griffin przez lata fotografował zespoły i muzyków z takich nurtów jak: Post Punk, New Wave czy New Romantic. „Pop” dokumentuje głównie koniec lat 70. i 80. XX wieku. Materiał na książkę został zebrany z ponad 160 sesji zrealizowanych z więcej niż setką muzyków. W wydawnictwie znajdziemy wiele zdjęć nigdy wcześniej nieopublikowanych, w tym takich gwiazd jak: Ian Dury, The Clash, Depeche Mode, Echo And The Bunnymen, Iggy Pop, Kate Bush, The Specials, Elvis Costello i wiele, wiele więcej. Premiera tej wyjątkowej pozycji będzie miała miejsce właśnie w Łodzi. Oczywiście będzie okazja na zakup książki, zdobycie autografu oraz wymianę opinii z autorem.
Bilety na piątkowy koncert Gary’ego Numana oraz afterparty kosztują 115 zł. Bilety w sprzedaży: bilety24.pl, ticketpro.pl, oraz w kasie Klubu Wytwórnia (ul. Łąkowa 29, tel.: +42 639 55 55, bilety@wytwornia.pl). Absolwenci Uniwersytetu Łódzkiego, którzy pojawią się na w Klubie Wytwórnia z Kartą Absolwenta otrzymają 10 % zniżki.
Przypominamy również o biletach na koncert Michaela Nymana. Wydarzenie odbędzie się w Filharmonii Łódzkiej w niedzielę, 29 października o godz. 19:00. W programie znajdą się wszystkie najbardziej znane kompozycje artysty, w tym utwory skomponowane do filmów Greenawaya czy „Fortepianu”. Bilety w cenie: 199, 149 i 119 zł są dostępne wyłącznie na portalu Bilety24.pl. Współorganizatorem koncertu jest Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina. Michael Nyman zaprezentuje również instalację multimedialną „NYman With A Movie Camera” w Fabryce Sztuki (ul. Tymienieckiego 3). Ekspozycja będzie dostępna od 29 października do 18 listopada. Na tę atrakcję, podobnie jak i wystawę Briana Griffina wstęp będzie wolny.
Hasło Soundedit ‘17 pozostaje bez zmian: „I Am The Sound”. Tak będzie mógł powiedzieć o sobie każdy, kto zechce razem z nami w Łodzi w ostatni weekend października poznawać tajniki pracy producentów muzycznych, wysłuchać prelekcji, uczestniczyć w warsztatach i dyskusjach panelowych. Niebawem ogłosimy kolejne, zaskakujące punkty programu tegorocznej edycji Festiwalu, która odbędzie się w dniach 26-29 października 2017.


Więcej na:
http://soundedit.pl


2017-06-25

DESECRESY: SZCZEGÓŁY NOWEGO ALBUMU

Najcięższy, najbardziej mroczny, death metalowy zespół w Finlandii DESECRESY powraca ze swoim piątym już albumem zatytułowanym "The Mortal Horizon", który ma się ukazać - tak jak poprzednie albumy - ze znaczkiem Xtreem Music. Premierę CD przewidziano na 14 sierpnia. DESECRESY było wcześniej duetem, a od niedawna jest już jednoosobowym zespołem. Wszystkimi instrumentami zajmował się do tej pory Tommy Grönqvist, a tym razem przejął również działkę wokalną. Styl grupy pozostaje niezmienny i jest to mroczny, zgniły i hipnotyzujący death metal z doom’owymi elementami. Całość może przypominać takie bandy, jak fińskie ABHORRENCE, BOLT THROWER, ASPHYX, DERKETA, RIPPIKOULU, GRAVE, INCANTATION czy ROTTREVORE.


Tracklista "The Mortal Horizon" wygląda następująco:
01. Amidst
02. Horizon Blazing
03. Percussive Necromancy
04. Excavation
05. Concealed Depths
06. Atrophoid
07. Telekinetic Ignition
08. Perpetual Waves
09. Approaching Infinity


Więcej info oraz muzyki:
https://goo.gl/LF9SWt
https://youtu.be/a5gWvOQXChk
http://soundcloud.com/xtreemmusic
www.xtreemmusic.com


2017-06-25

CHILIJSKIE NUCLEAR I CONFLICTED W POLSCE

Evil Onion Booking zaprasza na koncerty chilijskich załóg NUCLEAR i CONFLICTED.
Południowoamerykańscy thrashers zagrają:
26 czerwca w Protokulturze w Gdańsku (wraz z Tersha i Resurrection)
www.facebook.com/events/1926731860872021
27 czerwca w Motor Rock Pubie w Słupsku
www.facebook.com/events/1363493073697285
28 czerwca w Harym w Białymstoku
www.facebook.com/events/1955559458010193
29 czerwca w Zaścianku w Krakowie (fest Cross Over Cracow 6)
www.facebook.com/events/1916343798644495
30 czerwca w Estradzie w Bydgoszczy (wraz z Deathinition i Exist, koncert organizowany przez Deathinition)
www.facebook.com/events/785376768291809
1 lipca w Rude Boy w Bielsku-Białej (wraz z Nuclear Holocaust i Consumer, koncert organizowany przez klub)
www.facebook.com/events/720379614831933
O zespołach:
NUCLEAR (THRASH METAL, CHILE)
Śmiertelnie poważni w tym co robią, Nuclear to najmocniejszy przedstawiciel czilijskiego undergroundu. Powstały w 2003 roku, bardzo aktywny na scenie zapewnia niesamowitą dawkę energii i agresji na scenie. Jak o sobie piszą, inspirują się thrashem z 80', hardcore-punkiem i oldschool death metalem! Do tej pory mają na koncie 5 studyjnych albumów oraz dziesiątki koncertów w Ameryce Łacińskiej oraz Europie!
Video: www.youtube.com/watch?v=vWsxSNgfKv8
Facebook: www.facebook.com/nuclearcl
Info: www.metal-archives.com/bands/Nuclear/47481
CONFLICTED (THRASH METAL, CHILE)
Powstały w 2010 Conflicted zapewnia szybki, bezkompromisowy oldschool thrash metal inspirowany Sepulturą, Slayerem i Panterą. Tak samo jak Nuclear, pochodzą z Chile i towarzyszą im w ramach trasy Total Thrash Eurotour 2017!
Video: www.youtube.com/watch?v=8T8IIqidCIg
Facebook: www.facebook.com/conflictedmetalcl
Info: www.metal-archives.com/bands/Conflicted/354031561


2017-06-24

OFICJALNY LIVE ALBUM AVULSED JUŻ JEST

17 kwietnia miała miejsce premiera oficjalnego koncertowego albumu legendy death metalu AVULSED. „Night of the Living Deathgenerations” ukazało się w formacie limitowanego deluxe digipacka 2-CD + DVD. Nagrania miały miejsce 19 listopada 2016 roku w Changó Club w Madrycie podczas obchodów 25-lecia zespołu. AVULSED zagrał wówczas 21 klasycznych numerów, a całość została wrzucona na dyski bez jakikolwiek nakładek i obróbek produkcyjnych.


Poniżej tracklista tego wydawnictwa:
- CD 1 -
01. Prelude
02. Amidst the Macabre (instr.)
03. Stabwound Orgasm
04. Breaking Hymens
05. Carnivoracity
06. Powdered Flesh
07. Sick Sick Sex
08. Horrified by Repulsion
09. Gorespattered Suicide
10. Addicted to Carrion
11. Devourer of the Dead
- CD 2 -
01. Elegy for the Rotting (interlude)
02. Dawn of the Apocalypse (instr.)
03. Dead Flesh Awakened
04. Sweet Lobotomy
05. Daddy Stew
06. Red Viscera Serology
07. Blessed by Gore
08. Nullo (The Pleasure of Self-mutilation)
09. Hidden Perversions
10. Burnt But Not Carbonized
11. Exorcismo Vaginal


*DVD zawiera cały występ + wywiad + galerię zdjęć + dodatki
Album do odsłuchu w całości pod linkiem http://xtreemmusic.bandcamp.com


Więcej info oraz muzyki:
www.avulsed.com
https://youtu.be/d7Hd7rSsXBw
www.xtreemmusic.com


2017-06-05

ASHCLOUD UJAWNIA DETALE NOWEGO ALBUMU 

Szwedzko-brytyjski death metalowy duet ASHCLOUD zakończył nagrywanie swojego trzeciego albumu. Tytuł tego wydawnictwa brzmi "Kingdom of the Damned" i ukaże się ze znaczkiem Xtreem Music w czerwcu tego roku. Nowy materiał będzie kontynuacją stylu znanego z dwóch poprzednich krążków, co oznacza, że mieścić będzie w estetyce tradycyjnego, szwedzkiego death metal z dużą dawką crustu. Pozycja będzie skierowana między innym do fanów DISMEMBER, BOMBS OF HADES, ENTOMBED, CARNAGE, VOMITORY i ich podobnych.


Tracklista albumu:
01. Among the Grotesque
02. Kingdom of the Damned
03. Suspended in Death
04. Dansa pa Krossade Skallar (feat David Nilsson)
05. The Serpent King
06. Under Dödens Vingar pt. 4 (feat Rogga Johansson)
07. The Seven Tumpets of Hell
08. A Breath of Decay
09. When Empires are No More
10. Megeddio


Dokładna data wydania "Kingdom of the Damned" to 20 czerwca, a format to CD.


Więcej info oraz muzyki: 
www.facebook.com/Ashcloud666
https://youtu.be/f4SU_q4UGE8
http://soundcloud.com/xtreemmusic
www.xtreemmusic.com


2017-05-31

DECAPITATED ZAPOWIADA NOWY ALBUM

DECAPITATED ogłosili właśnie szczegóły związane z ich siódmym wydawnictwem. Album będzie nazywał się "Anticult", a data premiery to 7 lipca. Dziś prezentujemy okładkę płyty oraz nowy utwór, zatytułowany "Never": https://youtu.be/Dzsnunj-5gg
Jak twierdzi zespół, "Never" bardzo dobrze reprezentuje zawartość muzyczną "Anticult”. Utwór jest techniczny i zawiera w sobie duży ładunek agresji i furii, a z drugiej strony jest chwytliwy i na długo pozostaje w pamięci. 
"Anticult" to kolejny album, który poszerza muzyczne horyzonty i przynosi nowe elementy w twórczości grupy, przez co wynosi zespół dalece poza ramy death metalu. Jak podkreśla Vogg, mózg i gitarzysta DECAPITATED, nowy album doskonale reprezentuje zarówno dziedzictwo, jak i przyszłość grupy, i jest najlepszą wizytówką muzyczną DECAPITATED.


Szczegółowa tracklista wydawnictwa prezentuje się następująco:
"Impulse"
"Deathvaluation"
"Kill the Cult"
"One Eyed Nation"
"Anger Line"
"Earth Scar"
"Never"
"Amen"


"Anticult" ukaże się 7.07 dzięki Mystic Production. 
Zdjęcie: Oskar Szramka
www.mystic.pl


2017-05-31


Archiwum newsów:

2010:
marzec luty styczeń

2009:
grudzień listopad pażdziernik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2008:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2007:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2006:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

Archiwum - 2005