---------------

MROCZNA STREFA - nadal działa !!!

Przepraszamy wszystkich naszych czytelników za brak nowych materiałów. W chwili obecnej pracujemy nad nową stroną Mrocznej Strefy, więcej informacji wkrótce. Zapraszamy do odwiedzenia Mrocznej Strefy na Facebooku---------------
KATALOG DYSTRYBUCJI DARKZONE PRODUCTIONS - MAJ 2015

Najnowszy katalog DarkZone Productions do pobrania tutaj
Wiele tytułów w wyprzedaży w cenach promocyjnych!!!
Zamówienia można składać pisząc na maila mrocznastrefa@go2.pl.

UWAGA! Ilość produktów jest ograniczona - zanim zamówicie, zapytajcie o dostępność danego tytułu. Przy zamówieniu powyżej 200 PLN koszt wysyłki bierzemy na siebie. Wysyłka najpóźniej w 2 dni po zaksięgowaniu wpłaty na konto w ING Banku Śląskim: 65 1050 1793 1000 0090 6564 5120
Zapraszamy do zakupów!!!


WSPÓŁPRACOWNICY POSZUKIWANI!

Mroczna Strefa poszukuje osób, które chciałyby rozwijać swoje muzyczne pasje poprzez przygotowywanie materiałów do naszego serwisu. Zależy nam głównie na tych, którzy podchodzą do sprawy poważnie, rzetelnie i bezkompromisowo, mających co najmniej podstawową wiedzę na temat metalu i muzyki jej pokrewnej lub choćby części jego podgatunków. Ze swojej strony oferujemy dostęp do wszelkich możliwych materiałów w postaci muzyki (generalnie w formacie cyfrowym, otrzymywanym przez nasz serwis oficjalnie od wydawców lub samych zespołów) oraz pomoc przy aranżowaniu wywiadów lub otrzymaniu bezpłatnych wejściówek/akredytacji na wybrane koncerty, nad którymi serwis Mroczna Strefa sprawuje patronat medialny. W pierwszej kolejności potrzebujemy osób do pisania recenzji, przeprowadzania wywiadów oraz redagowania newsów, ale również tych co chcieliby pisać relacje z koncertów oraz artykuły o treści muzycznej i wokółmuzycznej. Jest oczywiście możliwość wybrania sobie pewnych podgatunków metalowych, w których najlepiej się czujecie, a ponieważ MS jest miejscem, gdzie nie ograniczamy się ramami, to tych stylistyk jest całe mnóstwo: heavy, power, thrash, death, doom, black i post metal, industrial, dark ambient, neo-folk, post-rock, noise etc.
Wszelkie zgłoszenia i zapytania kierujcie mailowo na adres mrocznastrefa@go2.pl. Próbki tekstów mile widziane.


NOWY ALBUM DEEP DESOLATION WCIĄŻ DOSTĘPNY

Wciąż dostępne jest nowe wydawnictwo DarkZone Productions, czyli drugi pełny album łódzkiego DEEP DESOLATION - "Rites of Blasphemy". Wydany w formacie limitowanego do 666 kopii, 3-panelowego digipaka wspólnymi siłami DarkZone Productions i The End Of Time Records. Pozycja zdecydowanie dla fanów BLACK SABBATH, SAINT VITUS, CELTIC FROST i MERCYFUL FATE, tradycyjnego doom metalu oraz pierwszej i drugiej fali black metalu. Płyta jest do kupienia w sklepie DarkZone pod adresem http://darkzoneproductions.8merch.com. Zamówienia można również składać na maila mrocznastrefa@go2.pl. Cena płyty to 21,99 zł + wysyłka 5 zł (list polecony priorytetowy). Jeden z nowych utworów („Searching For Yesterday”) jest do odsłuchania na stronie MySpace DarkZone Productions: www.myspace.com/darkzonepl.

NEW ALBUM OF DEEP DESOLATION IS ALREADY OUT

Brand new release of DarkZone Productions - a second full-length album of Polish band DEEP DESOLATION titled "Rites of Blasphemy" - is already out. Released in a format of limited to 666 copies, 3-panel digipack by common forces of DarkZone Productions and The End Of Time Records. The band plays that kind of music that should amaze The album is must have for all fans of BLACK SABBATH, SAINT VITUS, CELTIC FROST and MERCYFUL FATE, traditional doom metal, and first and second wave of black metal. You can order it by e-mail diovis@go2.pl. One of the songs („Searching For Yesterday”) you can hear of MySpace site of DarkZone Productions: www.myspace.com/darkzonepl. Buy your copy for 12 Euro (incl. postage and shipping) and play it loud!!!Newsy

SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE NOWEGO ALBUMU NADIMAC

Serbscy maniacy crossover thrashu z NADIMAC ukończyli nagrania swojego piątego albumu, który będzie nosić tytuł "Besnilo" (Indignation), a jego premiera w barwach Xtreem Music nastąpi 3 lipca tego roku. Materiał będzie zawierać 14 wściekłych kawałków, które zaatakują niekomercyjnym crossover thrash metalem w stylu zbliżonym do TANKARD, CRYPTIC SLAUGHTER, RAZOR, ASSASSIN, THE EXPLOITED, SOD, CRUMBSUCKERS, DRI czy SODOM.


Tracklista płyty:
01. Uvod u Besnilo (The Indignation Echo)
02. Palikuca (Flaming Vendetta)
03. Jednom Nogom u Gradu (Escapism Against Modernism)
04. Kapitalizam je Kanibalizam (Capitalism is Cannibalism)
05. Revolucija u Izlogu (Shopping Revolution)
06. U Podrumu Žute Kuce (Organ Market Basement)
07. Anatomija Poslušnosti (Anatomy of Obedience)
08. Analni Ovcar (Anal Shepherd)
09. Teraj se u Kurac (Go Fuck Yourself)
10. Prvi Put sa Kevom na Šemu (My Mum's Drugs)
11. Rodjen u Ofsajdu (Nesportski Dan)
          (Born in Offside [Anti-Sport Day])
12. Zemlja Povraca (Mother Earth is Vomiting)
13. Crna Štampa (Diarrhea Newsweek)
14. Bez Ograda, bez Barijera (Against Elitism, Pro Unity)


Więcej info oraz muzyki NADIMAC: 
www.nadimac.com
https://youtu.be/xn0KdafmhFw
http://soundcloud.com/xtreemmusic
www.xtreemmusic.com


2017-05-31

WHO DIES IN SIBERIAN SLUSH NA WINYLU

Jeden z wyróżniających się reprezentantów funeral doom/death metalu w Rosji WHO DIES IN SIBERIAN SLUSH nagrał na nowo swój kultowy w pewnych kręgach album “Bitterness of the Years That Are Lost”, pierwotnie wydany przez Solitude Productions w 2010 roku. W procesie nagraniowym skorzystano z unikalnego arsenału muzycznych instrumentów, w tym fletu i puzonu. Miksami i masteringiem zajął się znany między innymi z ESOTERIC Greg Chandler w Priory Recording Studios w angielskim Birmingham. Materiał ten ukazał się ostatnio na rozkładanym, dwunastocalowym winylu, limitowanym do 300 ręcznie numerowanych sztuk. Wydawcą jest oczywiście Solitude Productions.


Tracklista:
Side I
A1 Leave Me
A2 The Woman We Are Looking For…
A3 Mobius Ring
Side II
B1 Through The Snow (Instrumental) 3:58
B2 Bitterness Of The Years That Are Lost
B3 The Testament Of Gumilev


Zakupu można dokonać poprzez stronę http://bit.ly/wdiss2017
Prezentacja video: www.youtube.com/watch?v=BeGU_TZdrrk
Więcej info:
https://solitude-prod.com
www.facebook.com/pages/Solitude-Productions/55837348615


2017-05-31

TRZECI ALBUM ERUPTION W BARWACH XTREEM MUSIC

1 maja ujawnił się trzeci w dyskografii ERUPTION album. Słoweński zespół zatytułował ten materiał “Cloaks of Oblivion” i potwierdził, że jest jednym z najlepszych zespołów w tym kraju, a ich muza to zabójcza mieszanka amerykańskiego power i heavy metalu w stylu zbliżonym do SANCTUARY, HELSTAR i VICIOUS RUMORS oraz thrash metalu z Bay Area podobnym do FORBIDDEN, VIO-LENCE i DEATH ANGEL.


Poniżej tracklista:
1. Pharos
2. Sanity Ascend
3. Cloaks of Oblivion
4. Drones
5. Reborn Into Demise
6. The Yearning
7. This Barren Existence
8. Seven Archons
9. The Prophet


Album do odsłuchania w całości pod linkiem http://xtreemmusic.bandcamp.com
Strona zespołu: www.facebook.com/EruptionMetal
Pojedyncze kawałki do posłuchania:
https://youtu.be/-S-gAP7TIlA
http://soundcloud.com/xtreemmusic
Więcej na:
www.xtreemmusic.com


2017-05-31

LIMITOWANA SPLIT-EPKA AVULSED I MERCYLESS JUŻ W SPRZEDAŻY

5 maja miała miejsce premiera Split-EP dwóch zasłużonych dla death metalu kapel hiszpańskiego AVULSED oraz francuskiego MERCYLESS, wydana przez Xtreem Music celem upamiętnienia europejskiej trasy obu tych kapel w kwietniu 2017 roku. Materiał składa się z jednego, umieszczonego tylko na tym nośniku utworu AVULSED oraz jednego MERCYLESS.


Tracklista:
side - A -
1. AVULSED "Hidden Perversions" [25th Anniversary re-recording]
side - B -
1. MERCYLESS "Without Christ" [30th Anniversary re-recording]


Materiał jest w całości do odsłuchania pod linkiem http://xtreemmusic.bandcamp.com
Strony zespołów:
www.facebook.com/1991Avulsed
www.facebook.com/mercylesscult
Więcej info:
www.xtreemmusic.com


2017-05-31

ZAPOWIEDŹ ATAKU DEVIL?S STARSHIP

Po milionach lat wojen międzywymiarowych, Devil's Starship przeprowadza ostateczny atak na Ziemię. Ze wsparciem kosmicznych zombie znanych z Bladych Loków, Hyoscyamus Niger i Jesus Rodriguez przybywamy zadać wam ból, cierpienie i śmierć. FULLMOONGLASSES - pierwszy album Szatanów z Kosmosu. Najgorszy koszmar waszego życia.


http://thechurchofsatansfromspace.com
https://devilsstarship.bandcamp.com
https://www.facebook.com/Devils-Starship-247457501943731/ 


2017-05-31

INFORMACJE NA TEMAT WYDAWNICTWA TOTENGOTT 

Hiszpańscy dark metalowcy z TOTENGOTT ujawnili szczegóły swojego debiutanckiego albumu "Doppelgänger", który ujawni się za pośrednictwem Xtreem Music na CD oraz Burning World na winylu 11 lipca tego roku. Krążek będzie składał się z trzech długich kompozycji nagranych, wyprodukowanych i zmiksowanych przez sam zespół w Anglagard Recording Studio (Grao, Hiszpania) pod koniec 2016 roku i na początku 2017 roku. Masteringiem zajął się sam James Plotkin, znany ze współpracy m.in. z Conan, Electric Wizard, Isis, Amenra, Thou czy Jesu). Artwork to zasługa Procesonegro Art Studio, natomiast promocyjną sesję zdjęciową zrobiło sławne Jaimephotolive.


Tracklista "Doppelgänger":
01. Delusion of Negation (8:48)
02. Satan Beside You (14:03)
03. Doppelgänger (21:31)


Więcej info i muzyki:
www.facebook.com/totengottmetal
https://youtu.be/OsjdfiUONG0
http://soundcloud.com/xtreemmusic
www.xtreemmusic.com


2017-05-31

RE-EDYCJA STARYCH NAGRAŃ ANIALATOR

10 maja Xtreem Music wydało oficjalne wznowienie wszystkich demosów i epek legendarnej thrash metalowej kapeli z Teksasu pod wspólnym tytułem „Mission of Death”. Nagrania z lat 1987-1990 powinny zainteresować fanów SLAYER, DARK ANGEL, wczesnego DEVASTATION (Teksas) i im podobnych.


Tracklista:
"Anialator" [EP '88]
01. Anialator
02. Nuclear Destruction
03. Extermination By Dawn
04. Mission of Death
"Anialator II" [EP '89]
05. Filicide
06. No Future
07. Fatal Decision
08. Anialator (Live)
09. Mission of Death (Live)
"Demo 1987"
10. Anialator
11. Feel the Pain
12. Nuclear Destruction
13. Mission of Death
"Demo 1990" [unreleased]
14. The Unexpected
15. Decimation
16. The Suffering


Album jest do odsłuchaniu w całości pod linkiem http://xtreemmusic.bandcamp.com
Strona zespołu: www.facebook.com/Anialatortx
Pojedyncze utwory do przesłuchania:
https://youtu.be/JeCs5CaXSiE
http://soundcloud.com/xtreemmusic


Więcej info:
www.xtreemmusic.com


2017-05-31

ALICE COOPER: NOWY ALBUM

„Paranormal" - tak zatytułowany będzie nowy, pierwszy od 6 lat, studyjny album Alice'a Coopera. Płyta ukaże się 28 lipca 2017. Na płycie znajdzie się 12 utworów zarejestrowanych w Nashville z wieloletnim współpracownikiem Alice'a Coopera, Bobem Ezrinem. Dodatkiem będzie bonusowe CD - mini-album, na którym znajdą się 3 nowe utwory napisane i nagrane z członkami oryginalnego składu Alice'a Coopera: Dennisem Dunaway'em, perkusistą Nealem Smithem i gitarzystą Michaelem Brucem, a także starannie wybrane utwory koncertowe. W nagraniu „Paranormal” gościnny udział wzięli Larry Mullen Jr. (U2), Billy Gibbons z ZZ Top i Roger Glover z Deep Purple. Album ukaże się jako 2CD, podwójny vinyl oraz limitowany box.


Więcej:
www.mystic.pl


2017-05-31

ORIGIN: WIDEO SFERYCZNE (360 STOPNI) I SZCZEGÓŁY NOWEGO ALBUMU

30 czerwca techniczni death metalowcy ze Stanów Zjednoczonych, ORIGIN, wydadzą nowy album sumptem Agonia Records. Tytuł krążka - następcy "Omnipresent" sprzed niecałych trzech lat - to "Unparalleled Universe". Można już podsłuchać pierwszego singla z płyty pod postacią wideo z tekstem w konwencji 360 stopni: https://youtu.be/LsMsPHpA_6A
W tym roku upływa 20 lat istnienia formacji, której ostatni album, "Omnipresent", sprzedał się najlepiej spośród jej dotychczasowych wydawnictw, plasując się m.in. w pierwszej dziesiątce zestawienia Billboard "Top Heastseekers Chart". Album został dobrze przyjęty w metalowej prasie, a sam zespół odbył liczne koncerty na świecie, w samej Europie grając trasy z Aborted, Exhumed, Immolation czy Marduk. Na mapie ORIGIN nie zabrakło Polski - dwa ostatnie koncerty odbyły się w zeszłym roku, w Warszawie i Katowicach. Najnowszy singiel, "Accident And Error", został po raz pierwszy zagrany (w jeszcze niedopracowanej wersji) podczas ubiegłorocznej, amerykańskiej trasy z Belphegor: "Prosiliśmy wtedy publiczność o pomoc w doborze tytułu dla tego numeru, ale nie mogliśmy do końca zrozumieć, co do nas krzyczy" - wspomina ze śmiechem Paul Ryan (gitarzysta). "Zazwyczaj jest tak, że nowe riffy rodzą się w mojej głowie właśnie na trasie". Opisując nowy album, dodaje: "Unparalleled Universe na pewno brzmi jak album Origin, ale jest bezprecedensowy w stosunku do tego, czego mógłby oczekiwać ktoś zaznajomiony z naszą muzyką, jeśli nie słyszał nas od jakichś 10 - 15 lat. Dla mnie, ten album jest odbiciem nas samych. Porównuje go z kinem akcji. Nasz wcześniejszy materiał jest wypełniony po brzegi akcją. Tym razem, dodaliśmy do niej dodać nieco więcej głębi i urozmaiconej dynamiki. Można powiedzieć, że w naszej muzyce znalazło się kilka zwrotów akcji, ujmując to językiem filmowym".   
"Unparalleled Universe" został zarejestrowany w Chapman Studios w lutym tego roku. Za konsolą zasiadł wieloletni współpracownik grupy, Robert Rebeck (Tech N9ne). Nagranych zostało 10 nowych utworów, wliczając w to cover Brujeria "Revolucion", których mastering odbył się w Menegroth - The Thousand Caves (Altar Of Plagues, Jarobe, Karllice) pod okiem Colin'a Marston'a. Za okładkę płyty odpowiada Filip Ivanovic (Dismember, Cryptopsy, Gorguts). 


Utwory:
1. Infinitesimal to the Infinite
2. Accident and Error
3. Cascading Failures
4. Mithridatic
5. Truthslayer
6. Invariance Under Transformation
7. Dajjal
8. Burden of Prescience
9. Unequivocal
10. Revolucion


Dostępne formaty albumu:
- Digipack CD.
- BOX CD (z otwieraczem do piwa z grafiką z albumu, flagą z logiem zespołu oraz alternatywną wersją CD).
- Czarny 12" winyl.
- Szary 12" winyl.
- 12" winyl z kolorowymi plamami.
- Pikczerdisc
- Pliki cyfrowe (iTunes, Google Play, Bandcamp etc.).
ORIGIN on-line:
www.facebook.com/Origin
Agonia Records:
http://agoniarecords.com


2017-05-30

POND: NOWA PŁYTA MUZYKÓW TAME IMPALA

Na półkach sklepowych można już znaleźć siódmy album zespołu POND, tworzonego przez muzyków grupy Tame Impala. Album „The Weather” zawiera najbardziej popowy materiał w historii tej australijskiej grupy.
Znaki charakterystyczne POND to niezwykła kreatywność i nieprzestrzeganie jakichkolwiek granic psychodelicznego rocka, słychać na nowym krążku, „The Weather”. Tak jak poprzedni album, „The Weather”, zostało wyprodukowane przez Kevina Parkera, jednak stylistycznie bardzo różni się od „Man, It Feels Like Space Again”. Nicholas Allbrook z POND mówi o płycie: „To koncept album. Nie o Perth, ale skupiający się na wszystkich sprzecznościach, które tworzą takie miasta na całym świecie. Rozwój, pieniądze. To nie nasze, a zarazem nasze miejsce. Angielskie, ale australijskie, na końcu świata. Próbujemy żyć z godnością, okazując równocześnie brak szacunku. A na końcu tego pokręconego białego świata są plaże i natura, które nas wszystkich łączą”.
Najnowszy singiel „Paint Me Silver”: https://youtu.be/5Xml6eYn5Eg


Lista utworów:
1. 30,000 Megatons
2. Sweep Me Off My Feet
3. Paint Me Silver
4. Colder Than Ice
5. Edge Of The World Pt. 1
6. A/B
7. Zen Automaton
8. All I Want For Xmas (Is A Tascam 388)
9. Edge of the World Pt. 2
10. The Weather
POND tworzą: Nicholas Allbrook, Joe Ryan, Jay Watson, Jamie Terry


Więcej na:
www.mystic.pl


2017-05-30


Archiwum newsów:

2010:
marzec luty styczeń

2009:
grudzień listopad pażdziernik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2008:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2007:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2006:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

Archiwum - 2005