ZAPROSZENIE DLA MŁODYCH ZESPOŁÓW
Zachęcamy do nadsyłania do nas materiałów demo i promo młode kapele i projekty grające wszelkie odmiany muzyki metalowej oraz klimaty prezentowane w dziale "Puszka Pandory". Ze swojej strony zapewniamy recenzję, a w ciekawszych przypadkach również wywiad. Materiały ślijcie do kwatery głównej Mrocznej Strefy. Adres znajdziecie w dziale "O Nas".


NOMAD LIVE
Zapraszamy na koncert NOMAD, który odbędzie się 9-go grudnia br. w MDK w Opocznie. Gwiazdą wieczoru będzie PANDEMONIUM, oprócz tego zagrają RAIN OF SORROW oraz BESTIAL RAIDS!


www.abyss.opoczno.net
www.nomad-band.com


HERMH NEWS
Zespół zakończył właśnie prace nad nowym MCD, który kończy trylogię "Płomieni Edenu". "After the Fire - Ashes", bo taki tytuł nosi mini-album, przynosi ponad 43 minuty materiału. Znalazły się na nim dwa nowe utwory: "Hermetic" oraz "Crownymph", utwór "Wolfish Flower" w zupełnie odświeżonej wersji, cover pionierów "czarnego rock`n`rolla" VENOM - "Black Metal" ,4 utwory koncertowe zarejestrowane w marcu 2006, oraz niespodziankę w postaci utworu "Red Blood Running" - zremiksowanego oraz przearanżowanego przez elektro-industrialny RED EMPREZ zyskujący w swoim kręgu coraz większe uznanie. Fragmentów tego ostatniego można posłuchać na stronie : http://www.redemprez.com/ Dodatkowym bonusem będzie teledysk do jednego z utworów. Wydaniem materiału zajmie się Pagan Records. Przypominamy też, że HERMH będzie można zobaczyć podczas koncertów w ramach TORMENT TOUR, gdzie pojawi się w towarzystwie HELL-BORN,BLINDEAD i MASSEMORD. Na trasie pojawią się goście, którzy wspomogą zespół podczas koncertów, a będą nimi Vac-V z krakowskiego CRIONICS oraz Konrad z białostockiego CINIS. Szczegóły trasy znajdziecie w dziale Polecamy.


www.hermh.pl


HUNTER W MYSTIC PRODUCTION
Zespół Hunter oraz firma Złoty Melon dowodzona przez Jurka Owsiaka podpisali kontrakt licencyjny z Mystic Production. Najnowszym wydawnictwem Hunter w barwach nowej wytwórni będzie dwupłytowy album DVD/CD zatytułowany "HolyWood". Na krążku DVD znajdą się dwa koncerty zarejestrowane na Przystanku Woodstock, odpowiednio w latach 2003 i 2004. Dodatkowo na płytę trafi pięć teledysków Hunter, materiały archiwalne, wywiady oraz zdjęcia. Cały materiał video będzie trwał ponad 2,5 godziny. Dodatkowa płyta CD zawierać będzie siedem utworów o łącznym czasie przekraczającym 30 minut, w tym niepublikowane wcześniej numery, m.in. utwór Krzysztofa Daukszewicza "Easy Rider" z jego gościnnym udziałem, cover zespołu Outkast i polskojęzyczną wersję "Fallen".

Poniżej tracklista wydawnictwa "HolyWood":
DVD:

Przystanek Woodstock 2003:
1. Fantasmagoria
2. Mirror of war
3. Why...?
4. Greed
5. So...
6. Freedom
7. Siedem
8. Grabaszszsz
9. Kiedy Umieram...
10. Fallen

Przystanek Woodstock 2004:
1. Wręczenie złotego bączka
2. Requiem
3. Screamin' Whispers
4. Misery
5. Freedom
6. Żniwiarze umysłów
7. So
8. Greed
9. Fantasmagoria
10.Fallen
11. Kiedy Umieram
12. Loża Szyderców
13. Sto Lat - Pożegnanie
+ Bonusy (materiały archiwalne, wywiad, teledyski, zdjęcia)

CD Audio
1. Hey Ya!
2. Easy Rider feat. Krzysztof Daukszewicz
3. Kiedy Umieram...
4. Freedom
5. Loża Szyderców
6. Spadany (demo wersja)
7. Easy Rider feat. Krzysztof Daukszewicz (wersja alternatywna) .


MITCH AND MITCH W RADIOWEJ TRÓJCE
Mitch & Mitch wystąpią w dniu 24 listopada w radiowej Trójce, w studio im. Agnieszki Osieckiej. Transmisja na żywo o godzinie 22:00, zaraz po liście przebojów Marka Niedźwieckiego. M&M's zaprezentują repertuar z najnowszej płyty "12 Catchy Tunes (We Wish We Had Composed)", której premiera już 20 listopada!


www.mystic.com.pl


U BAZYLA - KONCERTY
Oto daty najbliższych koncertów w poznańskich klubie "U Bazyla":
2006.11.24 - INFINITY + SATORI + THUNDERS
start: godz. 18.00
2006.12.01 - 100 TWARZY GRZYBIARZY
start: godz. 18.00
2006.12.02 - VESPA + support ORCHID
start: godz. 18.00, wjazd 10 zł
2006.12.03 - PROLETARYAT
start: godz. 18.00
2006.12.04 - Hell-Born (PL), Hermh (PL), Blindead (PL), Massemord (PL)
TORMENT TOUR 2006: start: godz. 18.00, bilety: 15/20 zł
2006.12.10 - LIPALI + support DREARY MOWER
start: godz. 18.00.


http://uBazyla.pl


PANDEMONIUM NEWS
Najnowsze wieści z obozu PANDEMONIUM: "W lutym 2007r. wchodzimy do Serakos Studio, aby zrealizować dla Mystic Production nowy album noszący tytuł "Hellspawn". Zapraszam na naszą stronę www.pandemonium.metal.pl i do zobaczenia na koncertach !!! Paweł - PANDEMONIUM Ponadto 13 stycznia 2007 w Warszawie grupa zagra obok ARATHYR, ETHELYN, EMPHERIS, BELFEGOR, SALTUS oraz NOMAD, a więcej szczegółów już wkrótce.


RADIO WID NEWS
22.11 w godzinach 22:00 - 24:00 na antenie internetowego RadioWIDa (http://radio.wid.pl) mieć będzie miejsce audycja poświęcona muzyce metalowej świata: 22 listopada w "Słowiańskiej i nie tylko Podróży Muzycznej" metal świata, czyli jak to robią m.in. Serbowie, Chorwaci, Rosjanie, Ukraińcy, Białorusini, Bułgarzy, Węgrzy, Litwini, Łotysze, Czesi, Słowacy, Irlandczycy, a także Australijczycy i Chińczycy. I nie tylko. Każdy kawałek z innej krainy. Usłyszymy m.in. Svarrogh, Kraljevski Apartman, Żalvarinis, AC/DC, Sear Bliss, Cruachan, Soncevorot, Ariję, Arzen, SSOGE , Heresy i nie tylko. Poza tym konkursy, wejściówki na Saltusa i Adultery, informacje koncertowe. Tydzień później audycja "Kobiety w metalu" o płci pięknej grającej metalową nutę - i wywiad z Tomkiem Koczką (TKO, Silent Stream of Godless Elegy).


ÍON - DEBIUTANCKI ALBUM
Na 10 grudnia br., Foreshadow, polski dystrybutor portugalskiej firmy Equilibrium Music, wyznaczył krajową premierę debiutanckiego krążka solowego projektu, za który odpowiedzialny jest Duncan Patterson (ex-ANATHEMA, ex-ANTIMATTER). Jako ÍON obiera on ścieżkę muzyki neoklasycznej, minimalistycznej i bardzo osobistej. Wplata elementy irlandzkiego mistycyzmu i śródziemnomorskiego posmaku. Na płycie pojawiła się rzesza gościnnych muzyków i wokalistek z całego świata, co nadało całemu projektowi wymiar międzynarodowy i bardzo unikalny. Metafizyczna, głęboka i wielowymarowa sztuka.... Płyta, zatytułowana "Madre, Protegenos", jest już dostępna w przedsprzedaży po specjalnej obniżonej cenie w sklepie internetowym Foreshadow pod adresem.


www.sklep.foreshadow.pl


SCORNGRAIN
Cyber thrash metalowa załoga SCORNGRAIN wydała właśnie swój drugi album nakładem fińskiej Dynamic Arts Records. Firma ta podpisała właśnie umowę z Foreshadow na oficjalną dystrybucję w Polsce i najświeższe wydawnictwa są już do kupienia w sklepie internetowym Foreshadow pod adresem http://www.sklep.foreshadow.pl. Jak na razie w ofercie znajdują się najnowsze płyty SILENTIUM, SHADE EMPIRE, wspomnianego SCORNGRAIN i re-edycję debiutu DEATHBOUND.


SCHWARZMETALL MUSIKRODUKTIONEN
Szwajcarska firma Schwarzmetall Musikproduktionen właśnie wydała dwie nowe pozycje: DEKADENT - "Manifestation Of Seasonal Bleeding" DIGI-CD (progresywny Black Metal). Próbki mp3 można znaleźć pod poniższymi adresami:
http://www.schwarzmetall.org/Dekadent/Dissident%20Dream.mp3
http://www.schwarzmetall.org/Dekadent/Vigred%20Mp3.mp3
Drugą pozycją jest BLUTMOND "Endzeit" (surowy i szybki black metal ze Szwajcarii), a próbki nowych utworów znajdują się tu:
http://www.schwarzmetall.ch/Blutmond_Endzeit_Flammentod.mp3
http://www.schwarzmetall.ch/Blutmond_Endzeit_Tot2.mp3.


www.schwarzmetall.org


OBTEST
24 listopada nakładem Ledo Takas Records ukazuje się 10-calowy, winylowy mini-album "Pries Audra" zawierający demo zespołu wzbogacone o 2 bonusowe utwory, a całość wydana jako gatefold limitowany do 222 ręcznie numerowanych kopii. Oprócz tego dostępne są już koszulki tego jednego z najbardziej znanych litewskich zespołów grających melodyjny pagan black metal. OBTEST zagra też na festiwalu "Heathen Crusade II", który będzie miał miejsce 19-20 stycznia 2007 w Mineapolis, Minnesota, USA. Obok nich zagrają tam również Bal-Sagoth, Manegarm, Vreid, Rudra, Skyforger, Mael Morda oraz Slough Feg.


LEDO TAKAS MA 10 LAT
Zasłużona dla podziemia nie tylko na Litwie i w sąsiadujących z nią krajach bałtyckich Ledo Takas Records 1 grudnia będzie obchodzić 10 lat swojego istnienia. Z tej to okazji w Wilnie 25 listopada na urodzinowym koncercie zagrają: KATEDRA [heavy metal], OBTEST [pagan metal], ZALVARINIS [progressive folkrock metal], OSSASTORIUM [technical death metal], ARGHARUS [black metal] oraz MURDER SITE [brutal death metal]. Wjazd: 25 Lt.


www.ledotakas.net


INFINITY I THUNDERS LIVE
24 listopada (piątek) w poznańskim klubie "U Bazyla" o godz. 19.30 wystąpią:
INFINITY
(www.infinity.metal.pl)
Zespół thrash/heavy metalowy, który zdążył już zyskać uznanie wielu fanów ciężkiego i zarazem ambitnego grania. Koncert 24 listopada jest szczególnie ważny dla Infinity - będzie on połączony z premierą debiutanckiej płyty demo "Infinite War", na której zaśpiewał już nowy wokalista grupy - Bartek "Dzwonas" Kajdasz (ex-Bellstrike).
oraz THUNDERS
(www.myspace.com/heavythunders)
"Lata '80 w XXI wieku" - to hasło tej, działającej już kilka lat w Poznaniu, kapeli. Grupa czerpie inspiracje z legend heavy i power metalu, nie rezygnując jednak z własnego, niepowtarzalnego brzmienia.
Wjazd: 4 zł.


www.infinity.metal.pl


HELLFIST I BESTIAR - NAJBLIŻSZE KONCERTY
Torun 25.11 - Klub Muzyczny Bunkier
OLD TEMPLE FEST II
+ Bloodthirst, Massemord, North
Wjazd: 7 zł
Rawicz 2.12 - Performance Club
+ Helgardh, Decline
Wjazd: 5 zł
Nakło n./ Notecia 9.12 - Marley Club
Wjazd: 10 zł
+ Wishmaster, Moloch Letalis.


WATAIN
Szwedzka horda WATAIN podpisała właśnie stosowne papiery z francuską Season Of Mist na wydanie trzeciego albumu na terenie Europy. Wydanie jest planowane na marzec 2007 roku, a następnie grupa wyjedzie na europejskie tournee. Nagranie płyty będzie miało miejsce w Necromorbus Studio (Funeral Mist, Malign, Ofermod etc).


PANDEMONIUM LIVE
W imieniu CK Wiatrak zapraszamy na koncert, który odbędzie się 18 listopada 2006 o godzinie 19 00 w Zabrzu (ul. Wolności 395). Zagrają zespoły: PANDEMONIUM, MOULDED FLESH oraz DECLINE. Wstęp 10 zł. Więcej info na


www.ckwiatrak.prv.pl


ASUNDER
Amerykanie z ASUNDER wydali właśnie swoje najnowsze monumentalne dzieło "Works Will Come Undone"! Po znakomicie przyjętych poprzednich wydawnictwach (split z FLIES ON FLESH, album "A Clarion Call" i split z GRAVES AT SEA) przyszedł czas na najbardziej dojrzałe wydawnictwo. Krążek ten zawiera tylko dwa utwory, z czego pierwszy z nich, "A Famine" trwa 22 minuty (i to jest ten krótszy), drugi natomiast ponad 50 minut! "Works Will Come Undone" na nowo definiuje pojęcie ekstremalnego doom metalu i najłatwiej muzykę tę określić można mianem awangardowego, eksperymentalnego death/funeral metalu. Do dodatkowych atutów albumu należy fakt, iż produkcją zajął się sam Billy Anderson, znany ze współpracy m.in. z NEUROSIS, MELVINS, MR. BUNGLE czy HIGH ON FIRE. A sam zespół ma w swoim składzie muzyków m.in. z THE GAULT, AMBER ASYLUM czy DYSTOPIA. Po więcej informacji oraz fragment pierwszego utworu odsyłamy do sklepu internetowego FORESHADOW (http://www.sklep.foreshadow.info). Tam też można oczywiście zamówić to wydawnictwo.


ABLAZE IN HATRED
Kolejna doom metalowa premiera jesieni. Jest już dostępny debiutancki album fińskiej grupy doom/death metalowej ABLAZE IN HATRED zatytułowany "Deceptive Awareness". Ten młody zespół, który powstał w 2004 roku ma w swoim składzie bardzo doświadczonych muzyków, m.in. z innej fińskiej grupy FALL OF THE LEAFE. Krążek ten to siedem utworów, które z całą pewnością przemówią szczególnie do fanów SHAPE OF DESPAIR i SWALLOW THE SUN. Krążek wydała wytwórnia Firedoom Music i można go nabyć za pośrednictwem sklepu internetowego FORESHADOW pod adresem


http://www.sklep.foreshadow.info


AMBER ASYLUM
Długo wyczekiwany, nadchodzący pełny album AMBER ASYLUM jest już na ukończeniu. Będzie to pierwszy od siedmiu lat pełnometrażowy studyjny album zespołu, który będzie nosić tytuł "Still Point". Wydawnictwo ukaże się pod szyldem Profound Lore Records i w Polsce będzie dostępne za pośrednictwem Foreshadow Produtions. Premiera przewidziana jest na wczesną wiosnę 2007 roku. Niektóre z utworów jakie znajdą się na nadchodzącym krążku noszą tytuły: "12 Months", "Black Phoebe", "Outer Dark" i "Loss Is The Sword".


www.foreshadow.info


VIA-NOCTURNA PRZEDSTAWIA: CALM HATCHERY - "EL-ALAMEIN"
Wśród wyblakłych piasków pustyni stalowe demony przerwały odwieczny śpiew wichrów pod El Alamein. Zastygłe chwilowo ziarna czasu poderwały się niesione ogniem armatnim by kolejny raz upaść pod gąsienice. Dźwięki giętej stali rozbrzmiewały jeszcze przez długie lata... "El Alamein" to niemalże 32 minuty technicznego death metalu najwyższej próby. Zawartość płyty przesiąknięta jest smrodem ropy i żelastwa. Wszystko to na profesjonalnym krążku CDr z rewelacyjną oprawą. Całość w liczbie limitowanej do 200 sztuk.

Lista utworów:
01 Stone Wings of the Emperor
02 Beauty of Pain
03 El-Alamein
04 God of Shadows
05 Obexob (The 22nd Hour)
06 Execution
07 Evolutionary Burning
08 Psycho Desert
09 I'm Coming For Your Throne

Zamówienia można składać na adres via_nocturna@vp.pl. Szczegółowe informacje o płycie znajdują się na stronach Via-Nocturna:


www.via-nocturna.pl


UNEARTHLY
Nowy album brazylijskiego blackmetalowego komanda, "Unmercyful Personalized Bestiality" ukaże się w grudniu tego roku. Niektóre z utworów można znaleźć na nowej, oficjalnej stronie zespołu.


www.unearthly.com.br


DAYMARES W SELFMADEGOD RECORDS
Świeżym nabytkiem Selfmadegod Records została warszawska grupa DAYMARES. W wyniku nawiązanej na początku września współpracy, nowi podopieczni wytwórni z Białej Podlaskiej wydadzą na początku 2007 roku, nie zatytułowany jeszcze, debiutancki album, na który powinni zwrócić uwagę nie tylko sympatycy ciężkiego hardcore'a i punk rocka, ale również - a może przede wszystkim - zwolennicy death'n'rolla spod znaku Entombed.
"Cieszymy się bardzo, że nasz debiutancki materiał wyjdzie w Selfmadegod Records. Karolowi podoba się to, co robimy, a wytwórnia jest zdecydowanie najprężniej działającym wydawnictwem i dystrybucją HC / punk w kraju, więc nie zastanawialiśmy się zbyt długo, aby zacząć współpracę" - napisali muzycy DAYMARES.
"Jestem bardzo dumny z faktu, że taki zespół jak DAYMARES znalazł się pod skrzydłami Selfmadegod Records. To bez wątpienia jedna z najbardziej obiecujących nowych grup na scenie hardcore / metal. Z niecierpliwością czekam na debiutancki album, który z pewnością znajdzie rzesze odbiorców" - nie pozostając dłużnym w komplementach, prorokuje w specjalnym oświadczeniu Karol Pieńko, szef wytwórni. Grupa, powołana do życia z inicjatywy Arka (perkusja), Marcina (gitara) i Pata (wokal), do których wkrótce dołączył Grzesiek (bas), rozpoczęła wspólne próby w pierwszych, zimowych miesiącach 2006 roku. Rozwijając muzyczne wizje, które od dawna chodziły muzykom po głowach, Daymares skierował swe pomysły w stronę nie tylko ciężkiego harcore'a o amerykańskich proweniencjach, ale zespalając go z chwytliwą motoryką death'n'rolla i punkową naturalnością, zaproponował muzykę, której w Polsce do tej pory nie grano.
Spędzając całą wiosnę na intensywnym przygotowywaniu autorskich kompozycji, w maju 2006 roku formacji udało się również zarejestrować przeróbkę utworu Integrity ("Darkness"), legendarnych amerykańskich hardcore'owców, która z logiem kalifornijskiej Escapist Records znajdzie się niebawem na albumie "Harder They Fall: A Tribute To Integrity", kompilacyjnym materiale w hołdzie muzykom z Cleveland. W pierwszych dniach lipca warszawiacy weszli do stołecznego studia "Serakos", gdzie nagrali 5-utworowe demo, ukazujące drzemiący w Daymares, olbrzymi potencjał. Z materiałem tym można się już zapoznać w sieci (http://myspace.com/yourdaymares).
Najbliższe plany zespołu obejmują zarejestrowanie pierwszego, dużego albumu. Wydanie longplay w barwach, coraz prężniej działającej Selfmadegod Records zaplanowano na początek 2007 roku.


www.selfmadegod.com


ABUSED MAJESTY NEWS
Strona Abused Majesty zmieniła adres i nieco się odświeżyła. Nowy adres to www.abused-majesty.pl.
W lutym 2006 roku Maar (gitara) zdecydował się opuścić Abused Majesty. Od tego momentu zespół działa jako trio w składzie: Rob-D - gitara, Icanraz - perkusja, Hal - bas i wokal. Sesyjnie zgodzili się wspomagać grupę Vac-V (klawisze) oraz Yanuary (gitara), znani z zespołów CRIONICS, ANAL STENCH i THY DISEASE.
Zespół właśnie nagrał swój trzeci materiał demo - "Immortality Crusade", na który złożyły się cztery utwory (trzy zupełnie nowe oraz cover SATYRICON "The Night of the Triumphator"). Materiał został nagrany w białostockim studio Studnia. Zespół postanowił zrealizować ten materiał, aby sprawdzić się w nowym składzie przed nagrywaniem drugiej płyty, która zostanie zarejestrowana w studio Hertz na przelomie marca i kwietnia 2007. Nowy utwór "Immortality Crusade" part 2 jest już do ściągnięcia na stronie www w dziale downloads.


MITCH & MITCH W MYSTIC PRODUCTION
Mystic Production przyjął pod swoje opiekuńcze skrzydła nieobliczalny muzyczny ansambl, znany na całym świecie jako Mitch & Mitch. O Da Mitchiz wiadomo niewiele. Powstali w momencie Wielkiego Wybuchu. Przeszli niejedno stadium ewolucji do momentu gdy udało im się wziąć w ręce najprostsze instrumenty wydające dźwięki. Kowboje demoludów zdobyli wielką popularność jeszcze za czasów Starych Singers, podstępnie zaprzęgając do pomocy wykwalifikowanych muzyków z ansamblów Baaba czy Pogodno. Dzięki niesamowitym koncertom zaszczepili swoje przeboje w sercach młodzieży, starców i kobiet ciężarnych, a po wypchanej hitami produkcji "Luv Yer Country" są wśród nas ponownie, z jeszcze bardziej szaloną płytą "12 Catchy Tunes (We Wish We Had Composed)" na którą trafiły następujące klasyki:
01. Mambo '63
02. She's Mine
03. Frankkus's Dilemma
04. Karateporno
05. Moving Far
06. Neue Einz
07. Na-Na-Na-Na
08. Porque No Me Quieres?
09. Wendekreis Des Krebses
10. Warjatuncio
11. Samuu (You've Got It)
12. Pizzaman

Uroczysta premiera płyty odbędzie się 20 listopada. W tym dniu podjęte zostaną szczególne środki bezpieczeństwa, m.in. wzmocniona ochrona w sklepach, które "12 Catchy Tunes" będą sprzedawać.

Dla formalności podamy, że w skład zespołu wchodzą:
Mitch - guitars, keys, voc
Mitch - bass, voc
Serious Mitch - guitars, melodica, perc, keys, voc
Mrs.Mitch - guitars, perc, sampler, voc
James Boned Mitch - drums, perc, voc

Obecnie Da Mitchiz szaleją na koncertach, a publiczność je im z ręki. Ostatnio zagrali:
2.11.2006 - Łódź - "Jazzga"
3.11.2006 - Praga (Czechy) - Stimul Festival
4.11.2006 - Wrocław - "Oda Firlej"
5.11.2006 - Bielsko-Biała - "Massala"
7.11.2006 - Katowice - "Cogitatur"
8.11.2006 - Kraków - "Re"
a przed nimi jeszcze:
17.11.2006 - Berlin (Niemcy) - "White Trash Fast Food"
18.11.2006 - Greifswald (Niemcy) - "Polenmarkt Fest"
19.11.2006 - Szczecin - "Hormon"
21.11.2006 - Poznań - "Eskulap"
27.11.2006 - Warszawa - Teatr Rozmaitości

Więcej informacji na stronie:


www.mitch-and-mitch.com


NORTH - NOWY ALBUM
Nowy, długo oczekiwany album NORTH jest już dostępny. Płyta nosi tytuł "Na Polach Bitew" i przynosi ponad 40 minut agresywnego grania pełnego bitewnego zgiełku i przesyconego słowiańskim duchem, przez zespół określanego mianem Crushing Pagan War Metal. Jest to czwarty, duży album NORTH, zespołu będącego razem z Behemoth, Graveland, Sacrilegium jednym z twórców polskiej fali Black Metalu poczatku lat 90-tych.
Program płyty: Wojna Trwa, Pamięć Przeszłości, Dni Miecza, Słońca Znak, religia kłamstwa i Nienawiści, Krew Bohaterów, Na Polach Bitew. MP3 utworu "Dni Miecza" można znaleźć na stronie wydawcy (Pagan Records):


www.paganrecords.com.pl
www.north.artikon.pl


OLD TEMPLE FESTIVAL II
Sobota 25.11.2006
Galeria Muzyczna "Bunkier"
ul. Wola Zamkowa 2 w Toruniu
Początek - 19:30
Zagrają:
NORTH (crushing pagan war metal), MASSEMORD (black metal), BESTIAR (satanic old-school death metal),
BLOODTHIRST (hateful antichristian thrash metal), HELLFIST (death metal).


www.oldtemple.com


NEGURA BUNGET - NOWY ALBUM
Od 26 października można już oficjalnie nabyć najnowszy studyjny album znakomitego zespołu grającego awangardowy black metal NEGURA BUNGET - "OM" wydany w ekskluzywnym limitowanym digipacku. Oprócz regularnej płyty audio z albumem, wydawnictwo zawiera również dysk DVD ze swoistą 'ilustracją' albumu, nowym wideoklipem, zapisem koncertowym, szczegółowym wywiadem z zespołem i niepublikowanym wcześniej materiałem. Płyta, która dopiero co pojawiła się w sprzedaży, jest już oficjalnie wyprzedana u wydawcy - włoskiej Code 666! U polskiego dystrybutora - Foreshadow Productions również zostało niewiele już sztuk, więc spieszcie się jeśli jeszcze jej nie macie. Nie wiadomo ile przyjdzie nam czekać na drugi nakład tego wydawnictwa!


www.foreshadow.info


ISIS NA WINYLU
Za około miesiąc w sprzedaży pojawi się nowe wydawnictwo ISIS, mianowicie "Live 3" wydane na podwójnym białym winylu. Album ten będzie limitowany tylko do 750 sztuk i Foreshadow Productions będzie go mieć w sprzedaży w swoim sklepie internetowym jako pierwsi w Europie! Ze względu na bardzo limitowany nakład, w niedługim czasie pojawi się możliwość rezerwacji tego wydawnictwa na stronie wspomnianego polskiego dystrybutora.
Jak powszechnie wiadomo, 31 października będzie mieć miejsce premiera najnowszego studyjnego albumu ISIS - "In the Absence of Truth" w formacie CD, który również będzie do nabycia w sklepie internetowym Foreshadow. Ponadto, belgijska wytwórnia Conspiracy Records wydaje winylową wersję tego albumu, który będzie dostępny w połowie listopada i który już jest oficjalnie wyprzedany! Ograniczoną ilość sztuk będzie można otrzymać w Foreshadow Productions.


www.foreshadow.info


ASUNDER
Na 31 października kanadyjska wytwórnia Profound Lore Records ustaliła datę premiery nowego pełnometrażowego albumu amerykańskiej grupy doom metalowej ASUNDER. Krążek nosi tytuł "Works Will Come Undone" i zawiera dwa potężne utwory ekstremalnego doom metalu. Zespół niedawno wrócił z bardzo udanej trasy po Japonii, gdzie koncertowali u boku Corrupted. Płyta dostępna w sklepie internetowym Foreshadow Productions.


www.foreshadow.info


NEOLITH NEWS
Oto najbliższe daty koncertów NEOLITH, na których zespół przedstawi premierowe utwory z nadchodzącej płyty "Individual Infernal Idimmu":
25.XI. Warszawa - klub Progresja - XV-lecie Corruption: Corruption + Neolith + Carnal + Slaughters of the Soul + inni
2.XII. Svidnik (Słowacja) - klub Holicstvo: Neolith + support.


www.neolith.pl


SPICHLERZFEST #1
17 listopada zapraszamy wszystkich lubiących ciężkie brzmienia i death'ową prędkość, ale nie tylko na SPICHLERZFEST#1 do Miastka. Zagrają: CALM HATCHERY ze Słupska (zespół grający death metal na wysokim poziomie, który niedawno wydał swoją debiutancką płytę "El Alamein" przez Via Nocturna; KALOSZ LASZLO z Koszalina, którzy mają dość niekonwencjonalne podejście do rocka, ostre, a zarazem z humorem teksty, a wszystko to okraszone dobrym rockowym brzmieniem; DELICTUM INITIALE z Miastka - death metal, czyli "zakręcone rytmy, połamane struktury, naprzemienne tempa oraz liczne melodie". Na imprezie będzie można zakupić tanio piwo. Otwarcie bram przewidziane na godzinę 19-tą, bilety 5 zeta.


VIRGIN SNATCH - NOWY ALBUM GOTOWY
Nowy album VIRGIN SNATCH zatytułowany "In The Name Of Blood" jest już gotowy. Premiera płyty zaplanowana jest na 20 listopada. Materiał zarejestrowano i zmiksowano w Hertz Studio, wydawcą jest Mystic Production. Okładkę zaprojektował grecki artysta Seth (m.in Vader, Paradise Lost).

"In The Name Of Blood" został nagrany w składzie:
Zielony - wokale
Grysik - gitary
Hiro - gitary
Anioł - basy
Jacko - bębny

Tracklista przedstawia się następująco:
1. State Of Fear
2. Purge My Stain!
3. Bred to Kill
4. IV - Vote Of No Confidence
5. In The Name Of Blood
6. Omniscientia
7. Diminished Responsibility
8. You-Know-Where
9. Devoted Loyalty

Już teraz można posłuchać utworu "State Of Fear" pod tym adresem:


www.virginsnatch.net/_pliki/mp3.html


XTREEM MUSIC - PREMIERY
Hiszpańska Xtreem Music wypuściła kilka nowych wydawnictw: DISGORGE (Meksyk) "Gore Blessed To The Worms" (czwarty album gore death/grind'owej formacji), VIDRES A LA SANG "Endins" (nowy krążek hiszpańskiej kapeli grającej death metal: 2 nowe utwory, nowa wersja numeru z demo z 1992 roku, covery EXODUS, WASP & GOREFEST i AVULSED oraz video-clip), AUTUMNAL "Grey Universe" (debiut hiszpańskiej kapeli obracającej się w stylistyce doom/death metal w stylu wczesnego MY DYING BRIDE i ANATHEMA), LIGHTNING "Filthy Human Beings" (drugi pełnograj Hiszpanów - death/black metal w klimatach AETERNUS, MORBID ANGEL i IMMORTAL).


www.xtreemmusic.com


DEVILISH IMPRESSIONS NEWS
Po wydaniu jeszcze świeżego krążka "Plurima Mortis Imago" DEVILISH IMPRESSIONS zagra w listopadzie i grudniu w towarzystwie AETERNUS (Norwegia) europejskie tournee. Supportem będą DARKSHINE (Francja) i ARUM (Brazylia). Oto szczegóły:
28.11.06 - D - Hamburg @ Markthalle
29.11.06 - D - Berlin @ K17
30.11.06 - D - Waltershausen @ KuFa
01.12.06 - D - Bitterfeld @ Festung
02.12.06 - D - Elterlein @ Hagalaz
03.12.06 - D - Munchen @ Titanic City
05.12.06 - A - Vienna @ Escape
06.12.06 - SLO - Maribor @ Klub Mc-Pekarna
09.12.06 - NL - Arnhem @ Metal Meeting
10.12.06 - LONDON @ ELECTROWERKZ doors 6PM
12.12.06 - UK - BRADFORD @ Rio's
13.12.06 - UK - DERBY, @ The First Floor Club
14.12.06 - BEL - GENT @ The Frontline
16.12.06 - IT - Prato @ Anomalia
17.12.06 - IT - Torino


www.conquerrec.com
www.devilish-impressions.com


DARZAMAT W CREATIVE MUSIC
DARZAMAT zasilił niedawno szeregi Creative Music! Jak wiadomo zespół ten cieszy się ugruntowaną w naszym kraju pozycją, a jego ostatnie dzieło "Transkarpatia" zdobywa entuzjastyczne recenzje w kraju i za granicą. Jako pierwsze działania promocyjne Creative Music planuje na przyszły rok trasę koncertową w Polsce. Szczegóły już wkrótce.


CRIONICS NEWS
Dwa lata od wydania płyty "Armageddon's Evolution", zespół CRIONICS zakończył pracę nad jej następcą! Na koniec października zespół planuje początek sesji nagraniowej w olkuskim studio ZED. Realizatorem będzie bardzo utalentowany Tomasz Zalewski, który ma na swoim koncie produkcję ostatnich albumów Thy Disease, Totem, Horrorscope i wielu innych! Na płycie znajdzie się 9-10 utworów autorskich oraz 3 bonus tracki, które pojawią się odpowiednio na wydaniach polskim, europejskim i japońskim. Autorem szaty graficznej będzie Michał "Czecza" Czekaj, a nie jak do tej pory Jacek Wiśniewski. Premiera płyty "Neuthrone", bo taki będzie tytuł nadchodzącego dzieła CRIONICS, planowana jest na przełom lutego i marca 2007. Zespół zapowiada nowe rozwiązania w swojej muzyce, a materiał określa jako głęboki, czytelny i przekonywujący! Na koniec pragniemy poinformować, że Crionics dołączył do szeregów Creative Music. Wraz z premierą płyty agencja planuje trasy koncertowe zespołu, które obejmą Polskę, Europę Zachodnią oraz Ukrainę, Rosję i Białoruś! Więcej informacji na oficjalnej stronie zespołu www.crionics.pl i managementu www.creative-music.pl.


THY DISEASE NA WSCHODZIE
Krótko po udanej trasie w kraju "Rat Race Tour 2006", oraz występach w Europie Zachodniej THY DISEASE wyrusza na kolejny tour - tym razem za naszą wschodnią granicę! Oprócz THY DISEASE wystąpi znana już polskim fanom białoruska RASTA .Pod szyldem "The Age Of Movement Tour" zespoły, wspierane przez lokalne supporty, zagrają w sumie kilkanaście koncertów na Białorusi i w Rosji!
Oto szczegóły "THE AGE OF MOVEMENT TOUR 2006":
09.11.06 - Brest @ Zio Pepe
10.11.06 - Grodno @ StopLine
11.11.06 - Mogilev @ GCK
12.11.06 - Vitebsk @ Brigantina
13.11.06 - Minsk @ WestWorldClub
14.11.06 - Gomel @ GCK
15.11.06 - Ivanovo @ Taganka
16.11.06 - Samara @ Rock-Podval
18.11.06 - Ekaterinburg @ Strela
19.11.06 - Toljatti @ Generator
20.11.06 - Nizhni-Novgorod @ 5 element
21.11.06 - Tula @ Rodina
23.11.06 - Rostov-on-Don @ Podzemka
24.11.06 - Voronezh @100 Ruchev
26.11.06 - Jaroslavl @ Partisan.


PARAGON RECORDS NEWS
- Długo przesuwane oczekiwanie na album francuskich blackmetalowców z CELESTIA "Apparitia" dobiegnie końca i zostanie on wydany w okolicy grudnia tego roku. Ponadto w przyszłym roku wspólnymi siłami Paragon and Aeternitas Tenebrarum Foundation ukaże się najnowszy materiał tej hordy zatytułowany "Frigidiis Apotheosia: Genese de l'Abstinence"
- Po dziesięciu latach działalności BIOLICH postanowiło się rozpaść, ale muzycy już zapowiadają, że nie odwieszą instrumentów na kołek i już wkrótce o nich usłyszymy
- Nowym nabytkiem Paragon Recs jest węgierska VORKUTA grająca black metal w dużej mierze inspirowany "Blood Fire Death" BATHORY i tradycyjnym black metalem. Nakładem nowego wydawcy ukażą się dwa albumy tego bandu, a pierwszy, "Caverns of Lunacy", już w styczniu
- Ta sama firma nawiązała współpracę z grającym prymitywny i sadomasochistyczny black metal duetem ASH POOL. Już wkrótce pierwsze owoce tej kolaboracji.


www.paragonrecords.net

Archiwum newsów:

2010:
marzec luty styczeń

2009:
grudzień listopad pażdziernik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2008:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2007:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2006:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

Archiwum - 2005