ZAPROSZENIE DLA MŁODYCH ZESPOŁÓW
Zachęcamy do nadsyłania do nas materiałów demo i promo młode kapele i projekty grające wszelkie odmiany muzyki metalowej oraz klimaty prezentowane w dziale "Puszka Pandory". Ze swojej strony zapewniamy recenzję, a w ciekawszych przypadkach również wywiad. Materiały ślijcie do kwatery głównej Mrocznej Strefy. Adres znajdziecie w dziale "O Nas".


BESTIAR W MAD LION RECORDS
Nowa płyta deathmetalowego BESTIAR pt. "Inferno Invert" zostanie wydana przez Mad Lion Records. Kontrakt z wytwórnią opiewa na dwie płyty, ale daty wydania pierwszej z nich jeszcze nie podano. Niebawem ruszy też nowa strona zespołu, na której będzie można znaleźć dużo nowych informacji dotyczących samej płyty, jak i wytwórni, z którymi współpracowały i współpracuje BESTIAR.


www.bestiar.com
www.madlion.eu


DISMEMBER W POLSCE
Pod koniec kwietnia pojawi się w naszym kraju DISMEMBER. Na 9 koncertach death metalowcom ze Szwecji będą towarzyszyć INFERNAL WAR, IPERYT i VEDONIST. Rozpiska "Scorched Land Tour 2007" wygląda następująco:
21.04.2007 Łódź - Music Garden
22.04.2007 Rzeszów - Pod Palmą
23.04.2007 Kraków - Loch Ness
24.04.2007 Katowice - Mega Club
25.04.2007 Poznań - Eskulap
26.04.2007 Wrocław - Madness
27.04.2007 Toruń - Od Nowa
28.04.2007 Warszawa - Progresja
29.04.2007 Lublin - Graffiti
Mroczna Strefa patronuje tej trasie.


www.roseproduction.com
www.dismember.se


NOWOŚCI STRIGOI RECORDS
Strigoi Records wypuści jeszcze w styczniu trzy nowe pozycje: SKOGEN - "Nieświęte Północne Sztormy", ABUSIVENESS -"Krzyk Świtu" (reedycja) oraz multimedialny CD MOONTOWER - "Unholy Rehearsals". Więcej informacji już wkrótce.


www.myspace.com/strigoirecords


HIRO I CHMURA W NeVeR
Skład sosnowieckiego thrash/death metalowego zespołu NeVeR uległ dosyć poważnym zmianom. Kolejną dekadę działalności NeVeR rozpoczyna w chyba najmocniejszym składzie swojej dotychczasowej historii.
Zaproszenie do współpracy przyjęli bowiem znani i cenieni na rynku muzycy: gitarzysta Jacek Hiro (Virgin Snatch, Sceptic, Dies Irae) oraz perkusista Jakub "Cloud" Chmura (Thy Disease, Sceptic, Anal Stench, Headless). Zarówno management jak i lider zespołu nie chcą komentować powodów rozstania się z dotychczasowymi muzykami, zapewniają jednak, że wszystko odbyło się w przyjacielskiej atmosferze z wzajemnym zrozumieniem. Aktualnie zespół przygotowuje się do sesji nagraniowej, której wynikiem będzie trzecia, oficjalna płyta NeVeR. Początek sesji zaplanowano na marzec 2007. Na płycie znajdzie się najprawdopodobniej 11 utworów, utrzymanych tradycyjnie w klimacie technicznego thrash/death metalu, przy którym, jak twierdzą sami muzycy: "wymiękną najwięksi twardziele, a pavulon to dziecięca igraszka...".
Data premiery zostanie ustalona i podana do publicznej wiadomości po całkowitym zakończeniu nagrań i postprodukcji albumu.

Więcej informacji:www.never.pl


THRONEUM / REVELATION OF DOOM
THRONEUM zakończyło nagrywanie swojej części muzyki na zapowiadany split z REVELATION OF DOOM i są w końcu konkrety dotyczące jego wydania. Album nazywać się będzie "Total Regression!" i ukaże się już 15 lutego nakładem Pagan Records. Oba zespoły przygotowały łącznie około 40 minut materiału, będącego hołdem dla old schoolowego, podziemnego black/death metalu. Na płycie znajdują się zarówno premierowe nagrania, jak i spora dawka coverów m.in. Sodom, Hellhammer, Blasphemy, Unleashed... Kaos (R.O.D.). Jak informują muzycy "W trakcie sesji REVELATION OF DOOM, w studio pojawili się znakomici goście. W "Unholy Existence" obok Longinusa zaśpiewał autor tej kompozycji, czyli Paul z Pandemonium. Kolejny gość to Jaro z Dead Infection, on wydarł się w coverze Terrorizer "Need To Life". Oba utwory brzmią przerażająco doskonale! Jak zresztą ten cały brudny i wulgarny materiał!"


www.revelationofdoom.co.nr


SATHANAS
15 lutego nakładem Pagan Records ukaże się mini-album amerykańskiej formacji SATHANAS. Ten istniejący już od blisko dwudziestu lat zespół cieszy się kultowym statusem i olbrzymim szacunkiem w podziemiu, porównywalnym jedynie z Nun Slaughter. "Flesh For the Devil" to kawał siarczystej, Black/Death metalowej surówki w old schoolowym stylu. Program płyty: Invocation, Possessed by Blasphemy, Flesh for the Beast, Reign of the Antichrist, Nocturnal Hell, Unholy War. Autorem okładki jest Chris Moyen, a projektem książeczki zajął się Northgrove z Urgehal/Vulture Lord.


www.sathanas.net


BLOODTHIRST
Na początku marca thrashmetalowy BLOODTHIRST wejdzie do studia Metalsound w Świebodzinie, by zarejestrować dziewięć nagrań na swój debiutancki album dla Pagan Records. Roboczy tytuł tego materiału to "Let Him Die", znane są już tytuły niektórych utworów: Let Him Die, Desecrate The Lie, Crush The Bastard Nazarene, Thrashing Madness, Destroyer - Bringer Of Flames, Winds Of Death, Excommunion(Sacrifice For Hell)... Oczekujcie ostrej, agresywnej młócy w stylu pierwszych dwu albumów Kreator, Assassin, Protector. Oprawą graficzną płyty zajmie się Klaudiusz Witczak odpowiedzialny min. za okładki Throneum i Nun Slaughter.


www.bloodthirst.metal.pl
www.paganrecords.com.pl


BLACK ALTAR / ODIUM REX
Ukazał się split BLACK ALTAR z norweskim Nebular Mystic. Część BLACK ALTAR zawiera zremasterowaną wersje "Wrath ov the Gods" z 4 bonusowymi utworami. Płytę wydała południowo- amerykańska WarKult Prod. jako slipcase CD.
We wrześniu ubiegłego roku BLACK ALTAR zakończył nagrywanie drugiej pełnometrażowej płyty zatytułowanej "Death Fanaticism". Powinna się ukazać w Europie w okolicach maja nakładem Odium Rex.
Z kolei wydanie 7" ORCUSTUS w Odium Rex nie dojdzie do skutku. Zespół postanowił nie publikować ponownie utworów z demo. Nie wyklucza to jednak współpracy w przyszłości, przy kolejnej epce z nowymi utworami. Wkrótce nakładem Odium Rex ukaże się również oficjalny t-shirt ORCUSTUS. Zamiast epki ORCUSTUS Odium Rex wyda ciężką winylową wersje kultowego VARATHRON "Crownsreign" oraz 7" heavy ep z plakatem norweskiego DEATHCULT (zespół Hoest'a z Taake i Skaag'a z Ghaalskagg).


www.black-altar-horde.com
www.myspace.com/blackaltarhorde
www.kriegsgott.org
www.odiumrex.com


ABSENTIA
18 stycznia miała miejsce premiera najnowszego wydawnictwa Via-Nocturna, którym jest CDR darkambientowego projektu ABSENTIA. Materiał nosi tytuł "Waiting" i zawiera 35 minut muzyki z kręgów dark ambient / industral. Limitowane do 200 sztuk wydanie składa się z następujących kompozycji:
01 Waiting
02 Yesterday's Experience
03 Waiting II
04 My Thoughtful Heart
05 Waiting III - Exodus

Więcej informacji:


www.via-nocturna.pl


MOTORBREATH
We wrześniu 2006 r. w warszawskim Serakos Studio MOTORBREATH zarejestrowało nowy materiał. "Funeral Show" jest pierwszym po czterech demach, pełnometrażowym krążkiem, na którym znajduje się 10 kompozycji. MOTORBREATH powstał 1990 roku w Legionowie k/ Warszawy. W jego skład wchodzą: Bartek Strutyński (bas, wokal), Radek Chyliński (gitara), Marek Grzymkowski (gitara) i Marcin Góralski. Muzyka, jaką tworzą, to heavy/thrash. Na swoim koncie ma 4 płyty demo, choć właściwie przyznaje się do trzech oraz wydany nakładem Apocalypse Production split kasetowy. Materiał zawarty na ostatnich dwóch demach, czyli "Voice From Nowhere" i "Following The Fear" (nagrane w DBX Studio) został bardzo pozytywnie przyjęty przez środowisko fanów, jak również przez krytyków. Zespół koncertował min. z TSA, Grzegorzem Kupczykiem i CETI, Killjoy, The No-Mads, Rootwater, Horrorscope i wieloma innymi.


www.motorbreath.rockmetal.art.pl


HOUR OF PENANCE - PROMO 2007
Znana z dwóch wydawnictw Xtreem Music deathmetalowa formacja HOUR OF PENANCE zakończyła prace nad "Promo 2007". Sesja nagraniowa miała miejsce w 16th Cellar Studios (www.16thcellarstudios.com) w Rzymie, a całość można odsłuchać na stronie www.myspace.com/hourofpenance
Więcej informacji:


www.hourofpenance.net


DETONATION NEWS
Trzeci album death/thrash metalowego DETONATION będzie nosić tytuł "Emission Phase". Konceptualny album był nagrywany w kilku różnych studiach nagraniowych: partie bębnów powstały w Excess Studios, a pozostałe instrumenty były nagrywane w Split Second Sound Studios w Tilburgu (Holandia). Na krążku, który ukaże się nakładem Osmose Productions w kwietniu znajdą się następujące kawałki:
1. Invoking the Impact
2. When Stone Turns to Ash
3. Craven Ablaze
4. Into the Emission Phase
5. Chokedamp
6. Defects of the Isolated Mind
7. Modulate
8. Infected
9. Soul Severance
10. Reborn Inside the Radiance
11. Fallout (instr.).


www.detonation.nl
www.myspace.com/detonationnl


ANGELCORPSE NEWS
Powracająca do żywych legenda death metalu informuje, że trwają prace nad nowym albumem "Of Lucifer And Lightning". Jak powiedział nam Pete Helkamp: "John Longstreth stworzył miażdżące partie bębnów, a ja i Gene (Palubicki) pracujemy nad ścieżkami gitar, basu i wokali. Obiecujemy, że "Of Lucifer And Lightning" będzie najbardziej ekstremalnym albumem ANGELCORPSE. Oczywiście, brzmi to typowo i każdy zespół po powrocie po latach tak twierdzi, ale my mówimy im wszystkim "wypierdalać": ANGELCORPSE nigdy nie był taki jak inne zespoły i ten album to udowodni."


U BAZYLA - NAJBLIŻSZE KONCERTY
Oto lista najbliższych koncertów, które będą miały miejsce w poznańskim klubie "U Bazyla":

2007.01.27 - AQQ + WIEWIÓRCZAKI
start: godz. 20.00, wjazd: 8/10 PLN
2007.02.03 - PLEBANIA + ŻYLAKI ODBYTU
start: godz. 19.00, wjazd: 10 PLN; po koncercie party prowadzi DJ RYHU - wstęp gratis
2007.02.04 - BULBULATORS + ANTI DREAD + BERI BERI + SANDALS
start: godz. 19.00
2007.02.09 - HOPS + ALIENACJA + GUARANA
start: godz. 19.00
2007.02.10 - RH+, FILL + goście
start: godz. 19.00
2007.02.11 - TOMEK LIPIŃSKI SOLO
start: godz. 18.00, wjazd 15 PLN
2007.02.16 - HOLLOW SIGN i ich goście
start: godz. 19.00
2007.02.17 - SEX BOMBA
start: godz. 19.00
2007.02.23 - THUNDERS / INFINITY
start: godz. 19.00
2007.02.24 - ENERGY LEVEL LOW
(w ramach imprezy BloodLust Night)
2007.02.25 - RIAD TRIPS OVER
start: godz. 19.00.


http://uBazyla.pl


STRANDHOGG
Poznańska blackmetalowa horda STRANDHOGG właśnie nagrywa w Migdal Mobile Studio debiutancki album "Ritualistic Plague (Evangelical Death Apotheosis)". Tymczasem kończy się nakład demo "Art of Satanic And Antichristian Blood", a osoby zainteresowane tym materiałem mogą napisać maila na adres nightal@strandhogg.org i płytka zostanie wysłana pod wskazany adres totalnie za free.
Więcej info na:


www.strandhogg.org


OBSCENE EXTREME 2007
Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja jednego z największych festiwali metalowych w środkowej Europie OBSCENE FESTIVAL. W tym roku święto ekstremalnego metalu potrwa 3 dni i potrwa od 5 do 7 lipca. Na dzień dzisiejszy potwierdzone są występy następujących kapel:
GRAVE + ROTTEN SOUND + WACO JESUS + ROMPEPROP + INHUMATE + MAGRUDERGRIND + SUBLIME CADAVERIC DECOMPOSITION + CLITEATER + LIFE IS A LIE + CARNAL DECAY + HYMEN HOLOCAUST + DIGESTED FLESH + MUCOPUS + HERPES DE CRACHAT DE FILLETTE + TINNER + NARCOSIS + DISTORTED IMPALEMENT + MORBIDIUM + NEUROPATHIA + 35 innych.


www.obscene.cz


METAL JEERS DEATH ASSAULT VOL.I
17 lutego o godzinie 18.00 w białostockiej kawiarni Fama odbędzie się koncert otwierający cykl imprez pod sztandarem Metal Jeers. Gwiazdą wieczoru będzie heavymetalowa formacja MONSTRUM z Rzeszowa, która będzie promować swój drugi album "VIII dzień tygodnia". Wśród gości będzie ponadto łomżyńska blackmetalowa horda MEMEMBRIS. Gospodarzami imprezy będą białostockie formacje ENTROPIA oraz EFFECT MURDER, którzy po blisko dwóch latach milczenia staną ponownie na scenie. Zespół po raz pierwszy zaprezentuje się w nowym składzie oraz z nowym repertuarem. Zapraszamy wszystkich serdecznie!!! Info:


murder_jb@wp.pl


EFFECT MURDER NA MY SPACE I YOUTUBE
Zapraszamy do odwiedzin profilu zespołu www.myspace.com/effectmurder. Natomiast na stronie www.youtube.com pod hasłem EFFECT MURDER można obejrzeć dwa oficjalne teledyski "Massacre" i "Against Terror" oraz klipy koncertowe. Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z materiałami video. Bezpośrednie połączenie:


http://www.youtube.com/results?search_query=effect+murder


TENEBRIS
Po wielu miesiącach pustych zapowiedzi w końcu ukazał się na CD długo oczekiwany materiał kultowej, awangardowo-metalowej formacji TENEBRIS - "Catafalque - Comet". Zawiera on mini-album "Catafalque" (1997) uzupełniony o osiemnastominutową suitę "The Comet" (2001) oraz enigmatyczne dwuutworowe promo "Leaving of Distortion Soul" (1999). Razem 43 minuty - 10 utworów poddanych wnikliwemu masteringowi. Materiał dostępny w: Crude Entertainment (www.crudeent.com), Bad Taste Entertainment (www.badtaste.pl) oraz Monstrous Star Records (www.monstrousstarrecords.com).


DECAPITATED / PHAZM EUROPEJSKIE TOURNEE 2007
Krajowy DECAPITATED i francuski PHAZM ruszają 16 lutego na europejską trasę. Poniżej szczegóły.
16.02. - Warszawa - Progresja
17.02. - Berlin - K 17
18.02. - Sneek - Het Bolwerk
20.02. - London - Underworld
21.02. - Dudley - JB's
22.02. - Bradford - Rio
23.02. - Dublin - Voodoo Lounge
24.02. - Cork - An Cruisin Lan
25.02. - Glasgow - Soundhaus
26.02. - Manchester - Music Box
27.02. - Brighton - Engine Room
28.02. - Paris - Le Batofar
01.03. - Tarragona - Sala Zero
02.03. - Madrid - Ritmo & Compas
03.03. - Lisboa - Cine-Teatro
04.03. - Porto
06.03. - Irun - Tunk
07.03. - Marseille - Le Korigan
08.03. - Pratteln - Z7
09.03. - Siena - Sonar
10.03. - Montegranaro - Tana Delle Tigri
11.03. - Wien - Planet Music
12.03. - Jena - Rosenkeller
14.03. - Essen - Turock
15.03. - Copenhagen - The Rock
16.03. - Wrocław - Madness.


DESPISED ICON
Kanadyjska hybryda ekstremalnego death metalu i metal-core'a DESPISED ICON rusza w połowie marca na europejską trasę. Zespół przygotowuje obecnie nowy album, który jest trzecim atakiem po "The Healing Process" (2005) i debiutanckim "Consumed By Your Poison" (2002). Na portalu Youtube można obejrzeć video clip do utworu "The Sunset Will Never Charm Us" pochodzącego z płyty "The Healing Process":


www.youtube.com/watch?v=oTQtHAMRzHI
www.despisedicon.com
www.myspace.com/despisedicon


FEAR MY THOUGHTS
Niemiecka nadzieja współczesnego, melo-death metalu FEAR MY THOUGHTS wzbogaciła swoją stronę na MySpace o najnowszy video clip "Blankness" pochodzący z wydanego 15 stycznia przez Century Media Records debiutu "Vulcanus". Można go obejrzeć pod adresem:


www.myspace.com/fearmythoughts
www.fearmythoughts.com
www.centurymedia.com


WATAIN
Szwedzcy szaleńcy z blackmetalowego WATAIN dołączą do europejskiej trasy dwóch metalowych legend CELTIC FROST i KREATOR. Tournee będzie miało miejsce w marcu i kwietniu i do tego zestawu dołączy ponadto LEGION OF THE DAMNED. Polska została niestety pominięta... Poniżej szczegóły.
08 Mar 07 Koln (DE) Live Music Hall
09 Mar 07 Antwerpen (BE) Hof Ter Lo
10 Mar 07 Heerhugowaard (NL) De Waerdsetempel
11 Mar 07 Tilburg (NL) 013
13 Mar 07 Glasgow (UK) Garage
14 Mar 07 Bradford (UK) Rio
15 Mar 07 Wolverhampton (UK) Wulfrun Hall
16 Mar 07 Cardiff (UK) Souls
17 Mar 07 Nottingham (UK) Rock City
18 Mar 07 London (UK) Koko
20 Mar 07 Paris (FR) Elyse Montmartre
21 Mar 07 Bordeaux (FR) Theatre Barbey
22 Mar 07 Madrid (ES) La Riviera
23 Mar 07 Bilbao (ES) Rockstar
24 Mar 07 Barcelona (ES) Razzmatazz 1
26 Mar 07 Pratteln (CH) Z7
27 Mar 07 Milan (IT) Rolling Stone
28 Mar 07 Stuttgart (DE) Longhorn
29 Mar 07 Berlin (DE) Columbia Club
(poniższe koncerty bez LEGION OF THE DAMNED):
31 Mar 07 Oslo (NO) Betong
01 Apr 07 Gothenburg (SE) Trdtgarn
02 Apr 07 Malm (SE) KB
03 Apr 07 Stockholm (SE) Arenan
04 Apr 07 Helsinki (FI) Tavastia
05 Apr 07 Hamburg (DE) Markthalle
(fot. Mikołaj "Manstein" Kunz).


MUZYCZNE MOSTY - PIERWSZA EDYCJA
Podczas pierwszej edycji tego projektu, w dniach 29.01 - 05.02, do Gdańska przyjedzie szwedzka grupa Thrashedy grająca ciekawą odmianę thrash metalu. Ich polskim partnerem będzie trójmiejski zespół Bad Taste znany polskiej publiczności z licznych supportów gwiazd pokroju Raz Dwa Trzy czy Piersi. Projekt Nadbałtyckiego Centrum Kultury ma na celu zbliżenie obu grup na możliwie wielu płaszczyznach: kulturowej, muzycznej, językowej, a także międzyludzkiej. Podczas tygodniowego pobytu szwedzkiej grupy w Gdańsku, oba zespoły będą uczestniczyły w dwóch jam session w Pubie Patio, zrealizują wspólną 20-godzinną sesję nagraniową w profesjonalnym studiu nagrań, oraz zagrają wspólny finałowy koncert otwarty dla publiczności w klubie Parlament. Ponadto, zespół polski będzie miał za zadanie pokazać grupie ze Szwecji wszystkie uroki Trójmiasta oprowadzając ich po gdańskich zabytkach, spacerując po sopockiej plaży, jadając wspólnie w trójmiejskich knajpkach czy też bawiąc się z nimi w klubach. Oba spotkania mają więc na celu nie tylko zwykłą prezentację artystów i zespołów, ale mają mieć charakter wspólnych działań artystycznych i integracyjnych, które zbliżą muzyków poprzez wspólnie uprawianą sztukę i poprzez wspólnie spędzany czas. Druga edycja projektu będzie miała miejsce na przełomie lutego i marca 2007 w Szwecji. Zespół Bad Taste pojedzie wówczas do miasta Kalmar, z którego pochodzi grupa Thrashedy i oba zespoły nagrają wspólnie materiał muzyczny, a także będą mieli okazję zapoznać się tym razem z urokami szwedzkiego wybrzeża. Sponsorem podróży artystów obu zespołów jest Stena Line. Cały projekt odbywa sie pod honorowym patronatem Konsulatu Szwedzkiego w Gdańsku.


MYSTIC TOUR 2007
W marcu 2007 odbędzie się trasa koncertowa na niespotykaną w kraju skalę. Cztery zespoły: HUNTER, FRONTSIDE, VIRGIN SNATCH oraz ROOTWATER zagrają wspólnie 30 koncertów w 30 największych miastach Polski. Więcej informacji już wkrótce.


www.mystic.com.pl


BEHEMOTH NEWS
BEHEMOTH od grudnia 2006 roku pracuje nad swoim najnowszym albumem, "The Apostasy", którego premiera przewidziana jest na lato 2007 roku. Niezmiennie na stanowisku producenta Nergal z pomocą Malty i reszty zespołu właśnie skończyli nagrywać ślady bębnów. Za kilka dni rozpocznie się nagrywanie gitar. Oto, co zdołaliśmy usłyszeć od zespołu w krótkiej przerwie między sesjami w studiu Radia Gdańsk.
"Nigdy nie byliśmy lepiej przygotowani jako zespół. Naprawdę ciężko i uczciwie pracowaliśmy przed wejściem do studia, próbując nieprzerwanie przez trzy miesiące, od 4 do 6 godzin dziennie. W tej chwili Inferno zakończył nagrywanie swoich partii i wkład tej pracy jest doskonale słyszalny. Muszę powiedzieć, że był bardzo zaangażowany w cały projekt. Wykonuje najcięższą, "galerniczą" pracę i wciąż doskonale radzi sobie ze swoim zadaniem."
"Pamiętam, jak pewnego dnia próbował nagrać fragment jakiegoś utworu kilkanaście razy i nigdy nie było to wystarczająco dobre. Kiedy w końcu udało mu się położyć na taśmie przyzwoitą wersję zapytał się mnie co sądzę. Powiedziałem, że jest to niezłe, a nawet bardzo dobre. Pytanie jednak, czy chcemy wersje bardzo dobrą czy doskonałą. Jego odpowiedź była krótka: Kasujemy. Mogę nagrać to jeszcze lepiej."
Malta dodaje "Nigdy nie widziałem tego zespołu tak dobrze przygotowanego do sesji nagraniowej. Inferno używał swoich bębnów, które przetestował w wersji live, więc doskonale się za nimi czuł i wiedział jakiego efektu może oczekiwać."
Perkusista BEHEMOTH również nie kryje entuzjazmu. Nagranie śladów bębnów zajęło 10 dni plus około tygodnia na ustawienie właściwego brzmienia plus testowanie mikrofonów. "Przed wejściem do studia mieliśmy praktycznie wszystko gotowe. Wszystkie kliki do utworów były zgrane w wersji audio, my byliśmy doskonale ograni z materiałem. Nie było więc żadnych wątpliwości ani pytań. Nigdy w życiu w ten sposób nie zaaranżowałem bębnów. To jest życiowa produkcja."
O wszystkich nowościach będziemy was na bieżąco informować, a tymczasem odwiedźcie stronę youtube zespołu, oficjalny website oraz myspace, gdzie zamieszczono najnowszą wideo relację z sesji plus zdjęcia ze studia, których autorem jest Krzysztof Sadowski.


www.behemoth.pl
http://www.youtube.com/profile?user=Behemothofficial
www.myspace.com/behemothofficial


RIVERSIDE NEWS
Prace nad nowym albumem RIVERSIDE ruszyły już pełna parą. Aktualnie zespół kończy komponowanie premierowego materiału i już niedługo wchodzi do studia. "Rapid Eye Movement", bo taki będzie tytuł kolejnego krążka, zapowiada się na najbardziej oniryczną część "Reality Dream Trilogy". Na płycie znajdzie się ponownie dziewięć kompozycji (3 x 3), a oprawą graficzną kolejny raz zajmie się Travis Smith. Planowana data wydania albumu to wrzesień 2007, pod skrzydłami Inside Out na świecie i Mystic Production w kraju. Nowe kompozycje będzie można usłyszeć już wkrótce na trzech koncertach zespołu:
28.03.2007 - Wiatrak, Zabrze
30.03.2007 - C.C. de Mortel, Ittervoort, Holandia
31.03.2007 - Das Rind, Rüsselsheim, Niemcy.


www.riverside.art.pl/main.html
www.myspace.com/riversidepl


AURAL MUSIC NEWS
Trzy wytwórnie należące do grupy Aural Music, której Foreshadow jest oficjalnym dystrybutorem w naszym kraju zaplanowała aż cztery nowe premiery na luty nowo rozpoczętego 2007 roku. Pierwszą z nich jest najnowszy pełnometrażowy album THEE MALDOROR KOLLECTIVE zatytułowany "Pilot (Man with the Meat Machine)". Tak jak to było w przypadku pięciu poprzednich krążków tego nietuzinkowego zespołu i tym razem jest to awangardowy konglomerat dźwięków sięgających swym klimatem wszystkiego co najlepsze w muzyce niezliczonych gatunków. Wszystko bardzo wydatnie zahaczające o nowatorską muzykę ekstremalną. Na stronie Code666, wydawcy tego albumu, znajduje się fragment utworu "A Gasoline Hero" oraz najnowsze wideo promujące to wydawnictwo --> http://www.myspace.com/code666records.
Drugą premierą jest kolejny krążek mrocznej gotyckiej formacji DISMAL zatytułowany "Miele dal Salice". Najbardziej intensywny album w karierze grupy, wprowadza słuchacza w swoiste limbo, gdzie wszystko działa na zasadzie przeciwieństw i jest w stanie kompletnie zaskoczyć każdy muzyczny umysł.
Z kolei Eibon Records, wytwórnia również należąca do Aural Music Group, przygotowała dwa świeże wydawnictwa, a pierwszym z nich jest album SELAXON LUTBERG - "Cold House of Love". To idealne połączenie dark ambientu z minimalistycznym post-rockiem, a wszystko otulone niesamowitą aurą tajemniczości. Wystarczy posłuchać jednego utworu pochodzącego z tego dzieła, aby się przekonać o jego ujmującej sile: Remember or forget? --> http://www.eibonrecords.com/samples/Selaxon_Cold_house_of_love/01_Remember_or_forget.mp3.
Drugą propozycją włoskiej wytwórni jest swoiste objawienie na scenie ciężkiego alternatywnego grania, mianowicie zespół VANESSA VAN BASTEN, o którym z całą pewnością już niedługo będzie głośno. A to za sprawą ich debiutanckiego długograja "La Stanza di Swedenborg". Najprościej krążek ten można opisać jako przykład nowoczesnego nurtu post rockowego. Miłośnicy takich grup i artystów jak Jesu, Neurosis, Sunn O))), Lycia, Slowdive, ale również Enio Morricone, Klaus Schulze czy Badalamenti powinni zwrócić szczególną uwagę na to znakomite wydawnictwo. Wszystkie powyższe płyty będą mieć oficjalną polską premierę 2 lutego i będzie można je nabyć poprzez sklep internetowy FORESHADOW pod adresem http://www.sklep.foreshadow.pl.


DEATHBOUND - TRZECI ALBUM JUŻ WKRÓTCE
W tym miesiącu swoją premierę będzie mieć "We Deserve Much Worse", trzeci album w karierze Finów z DEATHBOUND. Jak zapewnia wydawca, to najmocniejszy album grupy, a zaplanowana europejska trasa z Napalm Death ma być tylko tego dowodem. Zespół przemycił patenty znane ze swoich dwóch poprzednich krążków i wraz z niesamowitą produkcją dźwiękową nagrał album, który udowadnia, że ten gatunek to jeden z najpotężniejszych w XXI wieku. Na "We Deserve Much Worse" znajdzie się 18 kawałków, a sama płyta zostanie wydana w formacie digipack. Przygotujcie się na potężną dawkę grind death metalu!


ÍON - DEBIUT W REGULARNEJ SPRZEDAŻY
Długo zapowiadany debiutancki pełnometrażowy album solowego projektu Duncana Pattersona (ex-Anathema, ex-Antimatter) ÍON zatytułowany "Madre, Protëgenos" jest już w regularnej sprzedaży w sklepie internetowym FORESHADOW pod adresem http://www.sklep.foreshadw.pl . ÍON obiera ścieżkę muzyki neoklasycznej, minimalistycznej i bardzo osobistej. Wplata elementy irlandzkiego mistycyzmu i śródziemnomorskiego posmaku. Na płycie pojawiła się rzesza gościnnych muzyków i wokalistek z całego świata, co nadało całemu projektowi wymiar międzynarodowy i bardzo unikalny. Metafizyczna, głęboka i wielowymarowa sztuka....


BLOOD I BLEED W SELFMADEGOD RECORDS
Powstała na gruzach formacji My Minds Mine, holenderska, thrash/core'owa grupa Blood I Bleed wyda w styczniu 2007 roku retrospektywną kompilację "High Octane Thrash". Album, na którym znajdą się nie publikowane wcześniej nagrania, trudno dostępne utwory i garść przeróbek, ukażę się z logiem Selfmadegod Records.
Założony w roku 2002 przez byłych członków dobrze znanego w undergroundzie, hardcore / grindcore'owego zespołu My Minds Mine, holenderski Blood I Bleed to grupa z olbrzymim potencjałem. Podążając wcześniej obraną drogą, choć z nowym podejściem i wpływami cenionych nazw, jak choćby Heresy, Intense Degree czy S.O.B., Holendrzy podjęli kolejne muzyczne wyzwanie. Zainspirowani hard- i grindcorem lat 80. oraz japońskimi grupami punkowymi, kwartet z Niderlandów jest siłą, z którą już dziś należy się liczyć. Hardcore / thrash na piątym biegu z mocą, której trudno się oprzeć.
Album "High Octane Thrash" zawiera większość utworów, które ukazały się pierwotnie jedynie na winylach, w tym m.in.: pierwszy singiel "Blood I Bleed", materiał ze splitu dzielonego z Under Pressure, Sounds Like Shit, Unholy Grave, numery z kompilacji oraz przeróbki Heresy, Negative FX, Fear Of God i BGK. W sumie aż 32 kompozycje.
Warto dodać, że Holendrzy dali się poznać polskim fanom na trasie, którą odbyli w naszym kraju w roku 2004. Z innych wieści z obozu Blood I Bleed dowiadujemy się również, że wokalista Rosco (wcześniej My Minds Mine) znów stanął za mikrofonem, co wyraźnie wpłynęło na intensywność muzyki. Resztę szeregów Blood I Bleed uzupełniają dziś: Shantia (gitara), Bert (bas) i Henk (perkusja).


www.selfmadegod.com


ROOTWATER W MYSTIC PRODUCTION
W grudniu br. ROOTWATER podpisał długoterminowy kontrakt z Mystic Production. Owocem tego będzie wydanie nowej płyty już w lutym 2007 oraz bardzo mocne wsparcie w promocję oraz koncerty zespołu. Album nosi nazwę "Limbic System", będzie zawierać około 16 utworów, nie wszystkie utwory będą po angielsku! W sesję nagraniową zaangażowanych jest 2 producentów: Tomek "ZED" Zalewski oraz Krzysztof Palczewski. Produkcja albumu odbywała się w 3 studiach. W sesji gościnnie udział wzięli znajomi zespołu: Hrycu na instrumentach perkusyjnych oraz Darek i Paweł z zespołu Mordewind grający na dudach, didgeridoo etc. Dokładna data premiery będzie znana już wkrótce - aktualnie płyta weszła już w przed ostatnią fazę produkcji, obecnie nagrywane są ścieżki wokali Taff'a, pozostał mix i mastering albumu. Okładkę albumu wykona Rootseba. Wkrótce też zostanie zmieniona obecna strona internetowa ROOTWATER. W grudniowym numerze "Mystic Art" znalazł się obszerny Studio Raport z prac nad "Limbic System".
W marcu 2007, ROOTWATER wyrusza w "gigantyczną" trasę koncertową "Mystic Tour 2007", na którą złoży się 35 koncertów w całej Polsce - rozpiska niebawem!!! Na trasie w roli headlinera wystąpi zespół HUNTER, a wspomagać go będą FRONTSIDE oraz VIRGIN SNATCH.
Więcej info o trasie wkrótce na stronie:


www.mystictour.pl


SHINING LIVE
3 lutego w Halmstad szwedzki SHINING będzie celebrować wydanie swojego nowego albumu "V Halmstad" (Osmose Productions). Koncert będzie miał miejsce w klubie "Diezel" i będzie to pierwsza okazja, by zobaczyć w akcji nowego frontmana zespołu, Ghoul'a. Występ będzie filmowany, a efekty ukażą się na DVD "Fy Fan För Livet!". Supportem będzie norweski kultowy DHG (ex-DODHEIMSGARD), który zagra po raz pierwszy "na żywo" po 7 latach przerwy.


REBEL ANGELS TOUR 2007
Creative Music z przyjemnością informuje, że pełną parą rozpoczęło przygotowania do majowej trasy o kryptonimie "REBEL ANGELS TOUR". Będziecie mogli zobaczyć na jednej scenie czołowych polskich przedstawicieli gatunku death-black, czyli Hate, Darzamat, Crionics i Sammath Naur! Dwa pierwsze bandy wydały swoje ostatnie albumy już jakiś czas temu, ale nie miały dotąd możliwości szerszego zaprezentowania się polskim maniax! Crionics i Sammath Naur przygotowują się właśnie do sesji nagraniowych, więc REBEL ANGELS TOUR 2007 będzie pierwszą okazją do zapoznania się z ich nowymi kawałkami! Trasa ma planowo nawiedzić 10 największych polskich miast. Ceny biletów będą jak zwykle konkurencyjne, tak żebyście mieli jeszcze w rezerwie drobiazgi na płyty, koszulki i piwo... Dalsze informacje już wkrótce.

REBEL ANGELS TOUR 2007
HATE
DARZAMAT
CRIONICS
SAMMATH NAUR

18.V.07 Zabrze @ Ck-Wiatrak
19.V.07 Kraków @ Loch Ness
20.V.07 Rzeszów @ Rejs
21.V.06 Lublin @ Graffiti
22.V.07 Białystok @ Gwint
23.V.07 Warszawa @ Progresja
24.V.07 Łódź @ Musicgarden
25.V.07 Bydgoszcz @ Route 66
26.V.07 Poznań @ U Bazyla
27.V.07 Wrocław @ Madness
Otwarcie Bram - 19:00, Start koncertu - 19:30
Bilety w przedsprzedaży 12 zł, w dniu koncertu 16zł
Więcej informacji na stronie:


www.creative-music.pl


DEICIDE - DODATKOWE KONCERTY W HANNOVERZE I BERLINIE
Dla fanów DEICIDE dobre wieści! Deathmetalowa legenda zagra dwa dodatkowe koncerty w Niemczech w ramach ich trasy po Europie: 29.01 w Hannover (MuzikZentrum) oraz 30.01 w Berlinie (SO36). DEICIDE towarzyszyć będą VISCERAL BLEEDING i PSYCROPTIC.


www.massive-music.pl


FRONTSIDE - NOWY VIDEO CLIP
W przedświąteczny weekend FRONTSIDE intensywnie pracował nad pierwszym teledyskiem promującym płytę "Absolutus". W obiektach Wrocławskiej Wytwórni Filmowej nakręcono ujęcia do klipu "Wybraniec". Produkcji obrazu podjęłą się ekipa Inbornmedia, która realizowała również najnowszy teledysk VADER "Halleluyah!!! (God Is Dead)". Za reżyserię odpowiadają Maciej Pawełczyk oraz Radosław Wikiera, a za zdjęcia Jakub Jakielaszek. Na planie teledysku wystąpiły również modelki z DevilAngels, które mogliście oglądać na ostatniej sesji zdjęciowej FRONTSIDE. Premiera klipu pod koniec stycznia.


www.mystic.com.pl


ANTIGAMA - NOWA PŁYTA GOTOWA
ANTIGAMA zakończyła prace nad nowym albumem! "Resonance", czwarta płyta grupy, której wizjonerska muzyka redefiniuje pojęcie muzyki ekstremalnej, będzie miała swą premierę w maju 2007 roku, z nalepką cenionej, amerykańskiej Relapse Records. Warszawiacy, związani do niedawna z polską firmą Selfmadegod, podpisali stosowne dokumenty z filadelfijskim wydawcą w połowie kwietnia 2006 roku, dołączając do "rodziny" Relapse, która dała światu m.in. takie grupy jak: Mastodon, Nile, Suffocation czy The Dillinger Escape Plan. Materiał, ponownie sprokurowany w olsztyńskim "Studio X", wyprodukował Szymon Czech. "Po raz pierwszy mieliśmy tyle czasu na nagrania. Pozbyliśmy się wszystkich zahamowań i wylaliśmy wszystko, co trujące i zwierzęce" - powiedział Łukasz Myszkowski, wokalista Antigamy. "Z pewnością jest to najlepiej brzmiący, najbardziej dojrzały album Antigamy. Jest zbyt wcześnie na jakiekolwiek recenzje tej muzyki, ale jeśli miałbym ją szybko streścić w kilku słowach, jest to na pewno najbardziej brutalna, dzika, zaskakująca, nieszablonowa i eksperymentalna rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiliśmy" - dodał gitarzysta Sebastian Rokicki.
Warszawiacy zarejestrowali również dodatkową kompozycję "Zoom", która pojawi się na japońskiej edycji następcy "Zeroland" (Selfmadegod Records, 2004).

Oto spis utworów albumu "Resonance":
1. "Seismic Report"
2. "Ecstasy"
3. "Pursuit"
4. "Neutral Balance"
5. "Order"
6. "Pending"
7. "Zoom"
8. "Remembering Nothing"
9. "Barbapapex"
10. "Psychonaut"
11. "No"
12. "After"
13. "By And By"
14. "Shymrok"
15. "Types Of Waste"
16. "Asylum"
17. "Unreachable"
18. "Stars".


DEFEATED SANITY W GRINDETHIC RECORDS
W lutym, nakładem brytyjskiej Grindethic Records, ukaże się długo oczekiwany album niemieckich deathmetalowców z DEFEATED SANITY. "Psalms Of The Moribund" zawiera podobno najcięższy materiał stworzony przez ten zespół, nie zabraknie też elementów progresywnych i bardziej technicznych. Album został wyprodukowany przez Jörga Ukena w Soundlodge Studios (Rhauderfehn, Germany), a masteringem zajął się Robbe K z DISAVOWED. Na płycie znajdzie się dziewięć numerów, a więcej na temat tego wydawnictwa można znaleźć na poniższej stronie.


www.grindethic.co.uk


NOWOŚĆ NO ANGELS PRODUCTIONS
W najbliższym czasie ukaże się najnowsze wydawnictwo No Angels Prod., które powstaje w kolaboracji z Beast Of Prey. Grecki projekt IN SCISSORS stworzył album "The Veratrine Evangelicum" utrzymany w stylistyce dark ambient/experimental, a który został osadzony w tematyce religijnej, gdzie zamysłem było aby muzyka dawała wrażenie, że akcja tej swoistej ścieżki dźwiękowej ma miejsce głęboko pod ziemią. Oczekujcie niekonwencjonalnego wydania.


www.no.angels.glt.pl


NEGURA BUNGET NEWS
Rumuńska NEGURA BUNGET ruszy już wkrótce w trasę koncertową po Europie. Wśród dotychczas ustalonych terminów jest również koncert w Polsce, a w chwili obecnej zespół ustala dalsze miejsca i daty.
04/04/2007 - Budapest (HUN) + Adultery
05/04/2007 - Zilina (SVK) + Adultery
06/04/2007 - Ostrava (CZE) + Adultery
07/04/2007 - Katowice (POL) + Adultery
08/04/2007 - Praha (CZE) + Adultery
20/04/2007 - Eastclub, Bischofswerda (D) + Menhir
05/05/2006 - "Av is og ild Festival"- Bad Segeberg (D).


www.negurabunget.com

Archiwum newsów:

2010:
marzec luty styczeń

2009:
grudzień listopad pażdziernik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2008:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2007:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2006:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

Archiwum - 2005