WACKEN OPEN AIR 2007 - SKŁAD SKOMPLETOWANY !!!
Ostatnie poczynania organizatorów Wacken Open Air niewątpliwie zasługują na najwyższe uznanie z racji anonsowania niezwykle cenionych i zasłużonych w metalowej branży zespołów. W ramach festiwalu wystąpi bowiem odrodzona legenda i jeden z prekursorów światowego death metalu - POSSESSED. Choć dzisiejszy skład Opętanego dość drastycznie różni się od znanego z "Seven Churches", mamy nadzieję, że show klasyków z San Francisco z pewnością będzie łakomym kąskiem dla wszystkich miłośników starej szkoły łojenia. Dla rozkochanych w wolniejszych, aczkolwiek nie pozbawionych klimatu dźwiękach prawdziwą ucztą stanie się bez wątpienia występ Petera Steele'a, który w także i w tym roku zaszczyci swoją obecnością fest, pojawiając się teraz z kolei ze swoim priorytetowym zespołem - TYPE O' NEGATIVE. Niewykluczone natomiast, że znakomitym dostarczycielem dobrego humoru okaże się z kolei występ zwycięzców Eurowizji 2006 w postaci LORDI! XVIII edycja Wacken Open Air odbędzie się tradycyjnie w tej miłej i znanej wszystkim północnoniemieckiej miejscowości tym razem w dniach 2 - 4 sierpnia, oprócz wyżej wymienionych zaś, równie gorących wrażeń dostarczą też z pewnością m. in. 1349, ALL THAT REMAINS, ANIMAL ALPHA, AMORPHIS, DIE APOKALYPTISCHEN REITER, AS I LAY DYING, BELPHEGOR, BENEDICTUM, THE BLACK DAHLIA MURDER, BLACK MAJESTY, BLIND GUARDIAN, BULLET FM VALENTINE, CANNIBAL CORPSE, CHTHONIC, COMMUNIC, DESTRUCTION, DIMENSION ZERO, DIMMU BORGIR, DIR EN GREY, DISILLUSION, DRONE, ELECTRIC EEL SHOCK, ENSLAVED, FAIR TO MIDLAND, FALCONER, FASTWAY, GRAVE DIGGER, HAGGARD, HATESPHERE, HEAVEN SHALL BURN, ICED EARTH, IMMORTAL, IN FLAMES, J.B.O, KAMPFAR, LACUNA COIL, LETZTE INSTANZ, MAMBO KURT, MAROON, MENNEN, MOONSORROW, MOONSPELL, MUNICIPAL WASTE, NAPALM DEATH, NARZISS, NAERA, NORTHER, PHARAO, RAGE, ROSE TATTOO, SACRED REICH, SAHG, SAMAEL, SAXON, SCHANDMAUL, SODOM, SONIC SYNDICATE, STORMWARRIOR, STRATOVARIUS, SUBWAY TO SALLY, SWALLOW THE SUN, THERION, THE SORROW, TURBONEGRO, TYR, UNHEILIG, VADER, VISION BLEAK, VITAL REMAINS, VOLBEAT. Jeśli dopisze pogoda, zanosi się na to, że początek sierpnia będzie podwójnie gorący!


www.wacken.com
www.metaltix.com


IMMOLATION NEWS
Wszystkich polskich fanów IMMOLATION informujemy, że w sierpniu zespół zagra 4 koncerty w naszym kraju! Będzie to część ich sierpniowego pobytu w Europie i udziału na kilku letnich festiwalach jak Brutal Assault czy MOD festival. IMMOLATION zagra 12.08 w Katowicach (Mega-Club), 14.08 Łodzi (Funaberia 2), 15.08 Wrocławiu (Klub Madness). Nadal poszukiwane jest miejsce na czwarty koncert. Wkrótce zostaną również ogłoszone nazwy zespołów, które będą supportować IMMOLATION na tych koncertach.


www.empire-records.com.pl


PARTY SAN OPEN AIR 2007
Jak co roku, także i w te wakacje trzy sierpniowe dni staną się świętem rozkochanych w bardziej ekstremalnych odcieniach metalowego hałasu. Mowa oczywiście o odbywającym się u naszych zachodnich sąsiadów Party San Open Air 2007, który tradycyjnie odbędzie się w położonym nieopodal Erfurtu i Weimaru kurorcie Bad Berka (Turyngia), tym razem w dniach 9. 08 - 11. 08. Kto ma czas, chęci, a przede wszystkim pieniądze, powinien koniecznie zaliczyć niniejszy fest, gdyż za jedyne 36.60 Euro obejrzeć będzie można: KREATOR, DEICIDE, ASPHYX, IMMOLATION, DIE APOKAYPTISCHEN REITER, GRAVE, MERCILESS, GORGOROTH, VADER, BELPHEGOR, OLD, HAEMORRHAGE, KORPIKLAANI, THE BLACK DAHLIA MURDER, SECRETS OF THE MOON, BEWITCHED, MELECHESH, DRILLER KILLER, CLITEATER, INTERMENT, RED HARVEST, EQUILIBRIUM, FUNEBRARUM, CEPHALIC CARNAGE, KORADES, F.U.C.K, LAY DOWN ROTTEN, DISASTER KFW. Warto to chyba przemyśleć, czyż nie?


www.party-san.de


REBEL ANGELS TOUR RAPORT
Jak napisali na półmetku trasy organizatorzy: "Z zadowoleniem powiadamiamy, że trasa "Rebel Angels Tour" cieszy się dużym zainteresowaniem wśród rodzimych fanów metalu. Wspólne przedsięwzięcie agencji koncertowej Creative Music oraz zespołów: Hate, Darzamat, Crionics i Sammath Naur okazuje się sporym sukcesem. Wyprzedane koncerty w Krakowie i Rzeszowie, dobra frekwencja w Lublinie, Białymstoku oraz Zabrzu przekonują, że w Polsce muzyka metalowa ma wielu wiernych zwolenników, mimo tego, że praktycznie całkowicie jest pomijana w mediach publicznych. Wysoki poziom reprezentowany przez zespoły uczestniczące w "Rebel Angels Tour", potwierdza doskonałą kondycje polskiej sceny metalowej, tak bardzo cenionej za granicą. Jesteśmy zbudowani wspaniałą atmosferą na koncertach i świetnym przyjęciem ze strony fanów. Po wydaniu płyty "Anaclasis" nie mieliśmy okazji zaprezentowania na żywo tego materiału polskiej publiczności, z wyjątkiem dosłownie kilku lokalnych koncertów. W międzyczasie zagraliśmy dwie trasy europejskie, a także bardzo udane tour w Rosji obejmujące 12 koncertów pt Metal Spirit Resurrection vol 4. Teraz, dzięki inicjatywie Creative Music, polscy fani mają także okazję zobaczyć nas na żywo z materiałem z Anaclasis, a także poznać dwa utwory z nadchodzącej płyt, którą zamierzamy nagrać już sierpniu - mówi A.T.F. Sinner, lider zespołu Hate. Z kolei Nera - wokalistka Darzamat, podkreśla: Dzięki fachowej organizacji trasa przebiega zgodnie z planem. Ekipa techniczna wykonuje codziennie nadludzką pracę przygotowując scenę oraz nagłośnienie zespołów, dzięki czemu poziom koncertów jest bardzo wysoki. To dla nas bardzo ważne, że mamy wreszcie okazję zaprezentowania na żywo materiału z płyty "Transkarpatia". Większość koncertów gramy poza Polską, więc cieszymy się, że pojawiła się szansa przedstawienia rodakom nowego oblicza Darzamat. W szczególności chodzi nam o tych, którzy nie zawitali na tegoroczną Metalmanię czy koncerty, na których supportowaliśmy Moonspell.
Trasa "Zbuntowanych Aniołów" odwiedziła jeszcze cztery miasta: Łódż, Bydgoszcz, Poznań i Wrocław. Fanów w Łodzi zaniepokoiły wieści, że władze miasta zostały przed koncertem zaalarmowane o rzekomym związku zespołów Hate i Crionics z sektami satanistycznymi. Zawiadomienia dokonał poseł Nowak - postać znana w sejmie RP z walki z sektami religijnymi. Dariusz Styczeń z agencji Creative Music tak skomentował tę sytuację: "Przygotowanie tej trasy kosztowało nas kilka miesięcy wytężonej pracy, dlatego mamy nadzieję, że będzie ona przebiegać dalej bez zakłóceń i uda się nam zrealizować plan wszystkich dziesięciu koncertów. Zainteresowanie nimi jest bardzo duże, co świadczy o tym, że taka trasa była potrzebna. W sprawie propagowania rzekomego "satanizmu" przez uczestników, mogę powiedzieć tylko tyle, że informacje te nie mają żadnych podstaw. Politycy, którzy twierdzą, że walczą z satanizmem, w tym przypadku zwalczają wolność słowa i wolność do wypowiedzi artystycznej, a nam po prostu utrudniają życie.".


www.creative-music.pl


ARCH ENEMY
Niemiecko-szwedzka ekipa jest w trakcie nagrywania następcy wydanego w 2005 roku albumu "Doomsday Machine". Wokalistka, Angela Gossow, ukończyła nagrywanie swoich partii i postanowiła podzielić się swoimi wrażeniami: "Hells yeah, ukończyłam swoje wokale! Nagrałam w sumie 14 utworów, wszystko szybciej niż kiedykolwiek. Na poprzednim albumie trochę eksperymentowałam z nakładkami na wokale, ale tym razem jest klasycznie, jedna linia, bez nakładania efektów, bez bajerów. Włożyłam mnóstwo pracy i emocji w teksty, niektóre z nich sprawiają, że płaczę, a większość z nich wprowadziła mnie w stan wściekłości. Tematyka dotyczy bólu i porażek, których wzajemnie sobie przysparzamy. Aby zrównoważyć te mroczne tematy, postanowiliśmy napisać kilka tekstów w rodzaju "We Will Rise" - wiecie, takie wojownicze kawałki! Na świecie nie ma tylko cierpienia i niesprawiedliwości, ale także nadzieja, miłość i przyjaźń. Mimo wszystko, ten album was zmiażdży. Oto niektóre tytuły: "Blood Is On Your Hands", "Vultures" i "In This Shallow Grave". Dobrze bawiłam się nagrywając w nowym Studio Fredman w wiosce o nazwie Hyssna. Fredrik (Nordström, producent) zajął się ustawieniem killerskiego brzmienia wokali, ale to Michael nagrywał i zajmował się produkcją moich partii. Nagrywałam wieczorami i późno w nocy, kiedy reszta chłopaków skończyła nagrywać partie swoich instrumentów. Wkrótce zaczniemy miksy albumu. Niklas Sundin (Cabin Fever Media) pracuje nad świetną grafiką do tej płyty. Myślę też, że dogadaliśmy się odnośnie tytułu tego wydawnictwa, ale więcej wiadomości wkrótce."
Jeśli chcecie zobaczyć Angelę w akcji, to luknijcie na tego linka umieszczonego na YouTube.com:
www.youtube.com/watch?v=iSPiOKLgI8Q
Nadchodzące koncerty ARCH ENEMY
18.08.2007 Derby (UK) @ Bloodstock Festival
24.08.2007 Gemuenden (D) @ Up From The Ground Festival.


www.archenemy.net
www.myspace.com/archenemy
www.centurymedia.com


NOCTURNAL RITES NEWS
Szwedzcy hevymetalowcy z NOCTURNAL RITES wyjadą w roli headlinera jesienią na tournee z fińskim THUNDERSTONE. W ten sposób ruszy szeroko zakrojona promocja ich najnowszego krążka "The 8th Sin" (wydany 28 maja 2007 przez Century Media Records).
A oto daty koncertów:
Oct. 27 - Lenzburg (CH) @ Metal Inferno Festival
Oct. 28 - Paris (F) @ La Boule Noire
Oct. 30 - Madrid (E) @ Caracol
Oct. 31 - Barcelona (E) @ Mephisto
Nov. 01 - Milano (I) @ Transilvania
Nov. 02 - München (D) @ Metropolis
Nov. 03 - Zlin (CZ) @ Masters of Rock Cafe
Nov. 04 - Vienna (AT) @ tba.
Nov. 05 - Nürnberg (D) @ Hirsch
Nov. 06 - Lebach (D) @ Rockstage
Nov. 07 - Essen (D) @ Turock
Nov. 08 - Hannover (D) @ Musikzentrum
Nov. 09 - Osnabrück (D) @ Bastard Club
Nov. 10 - Weert (NL) @ Bosuil
Nov. 11 - Hamburg (D) @ Markthalle
Inne występy NOCTURNAL RITES:
June 6, 2007 Soelvesborg (S) @ Sweden Rock Festival
June 7, 2007 Haninge (S) @ Haninge Kulturhus
June 8, 2007 Nynäshamn (S) @ Annexet
June 9, 2007 Västeras (S) @ Hörnet
Tu znajdziecie e-card zespołu: http://ecard.centurymedia.com/nocturnalrites/ A pozostałe info:


www.myspace.com/nocturnalrites
www.youtube.com/noctv
www.nocturnalrites.com
www.centurymedia.com


THE HAUNTED NEWS
Szwedzi z THE HAUNTED zakończyli drugą część trasy "Cursed Earth Tour", na której towarzyszyli im Municipal Waste i Lyzanxia. Tym, którzy nie mieli jeszcze okazji zobaczyć ich w akcji pozostają koncerty na letnich festiwalach.
THE HAUNTED @ Summer Festivals 2007
June 29, 2007 - Kirunafestivalen, Kiruna, Sweden
July 6, 2007 - Battle of Metal Festival, Gieselwind, Germany
July 14, 2007 - Kaltenbach Open Air, Austria
July 21, 2007 - Metal Healing, Greece
August 04, 2007 - Fredericia Hardcore Fest, Fredericia, Denmark
August 25, 2007 - Metal Day Free Fest, Trento, Italy
September 7, 2007 - Klubb Kaliber, Mariestad, Sweden
September 8, 2007 - Club Maiden, Oslo, Norway.


www.the-haunted.com
www.myspace.com/thehaunted
www.youtube.com/profile?user=TheHauntedOfficial


ABSU NEWS
Perkusista i wokalista ABSU Proscriptor przesłał nam następującą wypowiedź: "Po pięciu latach milczenia miło mi zapowiedzieć nowy skład ABSU. Trudno było znaleźć zastępstwo za Shaftiela and Equitanta po tym jak graliśmy razem przez 11 lat, ale przyszedł na to czas. Po reorganizacji skład wygląda następująco:
Proscriptor McGovern - Percussives, Mellotron, Voices & Lyrical Magick
Vastator Terrarum - Guitars, Bass Guitar, Analog Synthesizers & Backing Voices
Aethyris MacKay - Guitars, Bass Guitar, Analog Synthesizers & Backing Voices
Rozpoczęliśmy komponowanie i aranżowanie materiału na album zatytułowany po prostu "Absu". Nagrania rozpoczniemy późną jesienią tego roku lub na samym początku 2008 roku, a termin wydania przez Osmose Productions / The End Records to prawdopodobnie czerwiec 2008 roku. Planowane na ten album utwory to:
Night Fire Canonization
Girra's Temple
Amy
In the Name of Auebothiabathabaithobeuee
13 Globes
Voor
Twix Yesterday, The Day & The Morrow
Between the Absu of Eridu & Erech
Those of the Void Will Re-Enter
Magick Square Cipher
Sceptre Command
Nunbarshegunu
Diversified Signs Inscribed
xiv. Our Earth of Black
xv. Ye Uttuku Spells
xvi. ...Of the Dead Who Never Rest in Their Tombs is the Attendance of Familiar Spirits...
Muzycznie, album będzie dość podobny do płyty "Tara", ale będzie więcej miejsc dla progresywno-psychodelicznych faktur znanych z lat 70-ych."
Z innych wieści dotyczących ABSU, Osmose Productions / The End Records wznowią zremasterowaną wersję ich ostatniego jak dotąd studyjnego albumu "Tara", który będzie zawierać ponadto EP "In the Eyes of Ioldánach" i ukaże się we wrześniu.


www.osmoseproductions.com


NEGURA BUNGET NEWS
Rumuńscy blackowcy z NEGURA BUNGET wrócili właśnie z największej w swojej historii trasy po Europie, która niestety ominęła Polskę. Latem grupa zagra na kilku festiwalach. Oto info:
20/07/2007 - PItnnneck (DE) - "Hell's Pleasure" Festival
+ Secrets of the Moon, Shining, Zemial, Meleches, Opera IX, Desaster...
21/07/2007 - Nordhorn (DE) - Cat-Rock Festival
+ Dark Age, Doro, Wizard, Nagasaki 45, Imperia...
25/08/2007 - Debrecen (HU) - "The Chromized Land" Festival
+ Bornholm, Sin of Kain, Sear Bliss, Frost, Neochrome...


www.negurabunget.com
www.myspace.com/negurabunget


MAYHEM - CHAOS W STANACH
Norweska legenda black metalu MAYHEM rusza w lipcu na swoją pierwszą od 6 lat trasę koncertową po USA. Amerykanie zostaną nawiedzeni w następujących miejscach:
July 16th - DNA Lounge, San Francisco, CA
July 17th - Galaxy Club - Santa Ana, CA
July 18th - Key Club - Los Angeles, CA
July 20th - Studio Seven - Seattle, WA
July 22nd - Joe's - Chicago, IL
July 23rd - BB Kings - New York, NY
July 24th - Jaxx - Springfield, VA
July 25th - The Sterling Hotel - Allentown, PA
Supportować MAYHEM będą: NACHTMYSTIUM, SIGH, TODAY IS THE DAY, INTRONAUT, WITHERED, AMBER ASYLUM, LUDICRA, CREMATORIUM, NOVEMBER'S DOOM, MOUTH OF ARCHITECT, DEKAPITATOR.


STROMMOUSSHELD W KRAKOWIE
Już niedługo, czyli w piątek 8 czerwca b.r., StrommoussHeld zagra w krakowskim "Lost Highway Club" (ul. Brzozowa 8, na Kazimierzu). "Odmłodzony audio-wizualny set zagramy wspólnie z byłym perkusistą StrommoussHeld - Fear'em (obecnie Clinica Muerte) oraz z czołowym przedstawicielem polskiej sceny elektronicznej - CH DISTRICT." - piszą muzycy zespołu. Po koncercie całonocne Insane Continent Metal After Party. Start: 19:00. Bilety 10 zł.


http://myspace.com/losthighwayclub
http://myspace.com/strommoussheld
www.strommoussheld.com


FOCUS W POLSCE
Ikona progresywnego rocka rodem z Holandii, zespół FOCUS, zagra już 16 czerwca 2007 r. w Katowicach w "Mega Clubie". Początek koncertu o godz. 20:00, bilety dostępne w przedsprzedaży w cenie 95 zł.

U BAZYLA - KONCERTY
01.06.2007 (piątek) w klubie "U Bazyla" odbędzie koncert zespołu DESDEMONA - metalowo-gotyckiej formacji z wokalistką Agatą Pawłowicz - znanego m.in z koncertów na Castle Party w Bolkowie oraz wspólnych występów z grupą Nine Inch Nails. Po koncercie afterparty, na którym zagra między innymi DJ Dobermann. Początek godz. 20.00, wjazd 5 PLN.
http://www.desdemona.info.pl
2.06.2007 (sobota) w klubie "U Bazyla" odbędzie się koncert zespołów z kręgu thrash / death / black metalu - DIVINE INSANITY, HORNAD i LIKANTROPIA. Początek o godz. 20.00, wjazd 5 PLN.


www.divineinsanity.metal.org.pl
www.likantropia.metal.org.pl
www.hornad.metal.org.pl


PANDEMONIUM NA MYSTIC FESTIVAL
Ostatnim zespołem, który potwierdził swój występ na Mystic Festiwal, jest łódzkie PANDEMONIUM. W dniu festiwalu, 05.06.2007, będzie miała premierę ich nowa płyta zatytułowana "Hellspawn".
A oto pełny program festiwalu:
PANDEMONIUM 14:30 - 15:00
ROOTWATER 15:20 - 15:50
BLOODSIMPLE 16:10 - 16:40
VIRGIN SNATCH 17.00 - 17.30
BEHEMOTH 18.00 - 19:00
CELTIC FROST 19:30 - 20.30
SLAYER 21.00 - 22.30.


www.mystic.com.pl


SJODOGG W OSMOSE PRODUCTIONS
Osmose Productions zajmie się wydaniem debiutanckiego albumu formacji SJODOGG. Jeszcze tej jesieni powinien ukazać się materiał zatytułowany "Landscapes of Disease and Decadence". SJODOGG postawił sobie zadanie tworzenia mrocznej muzyki stawiającej bardziej na klimat i "groove" niż na czysto techniczną brutalność. Według słów muzyków, ich dźwięki są minimalistyczne, ale przy tym innowacyjne. Pożyjemy, zobaczymy...


www.osmoseproductions.com


NIGHTWISH NEWS
Pod poniższym adresem można posłuchać fragment najnowszego, premierowego utworu NIGHTWISH:
http://www.box.net/index.php?rm=box_v2_mp3_player_shared&node=f_63699470
Fragment pochodzi z singla "Eva", którego premiera miała miejsce 30 maja. "Eva" będzie singlem sprzedawanym tylko za pośrednictwem internetu, a całkowity dochód z jego sprzedaży przekazany zostanie na cele charytatywne. W utworze "Eva" usłyszymy nową wokalistkę NIGHTWISH, która zastąpiła za mikrofonem Tarje Turunen i której tożsamość ujawniona zostanie w oświadczeniu prasowym i na oficjalnej stronie zespołu w dniu premiery singla. Na oficjalnej stronie zespołu podano, że jest nią 34-letnia Szwedka Anette Olzon. Zdjęcie nowej frontmanki oraz info na jej temat znajdziecie pod tym linkiem:
http://www.nightwish.com/en/band/members/facts?id=16
Przypomnijmy, że "Eva" promuje szósty, studyjny album NIGHTWISH, który ukaże się 26 września.


www.nightwish.com


DEVILISH IMPRESSIONS NEWS
Już prawie dwa tygodnie trwa sesja nagraniowa nowego albumu DEVILISH IMPRESSIONS. Tym razem zespół postanowił odwiedzić olsztyńskie Studio X, gdzie zarejestrowane zostaną wszystkie ślady bębnów i gitar. Instrumenty klawiszowe i dodatkowe sample oraz efekty zostaną nagrane w domowym studio klawiszowca Asgaard - Flumena (Wojtek Kostrzewa). Partie wokalne nagrane będą pod czujnym okiem Arka Malczewskiego w Hendrix Studio w Lublinie (Behemoth), gdzie materiał zostanie też zmiksowany. Masteringiem albumu zajmie się Andy Classen w znanym niemieckim Stage One Studio (m.in. Rotting Christ, Belphegor, Krisiun, Sinister, Legion Of The Damned)!!!
"Muzycznie materiał ten będzie znacznie różnił się od tego, co zrobiliśmy na 'Plurima Mortis Imago'. Stylistycznie nadal pozostanie miskturą black i death metalu, ale wszystko wskazuje na to, że tym razem jeszcze bardziej przekroczyliśmy granice gatunków. Chociaż znajdziecie tu mnóstwo niekonwencjonalnych aranżacji, nowy materiał jest pełen chwytliwych, kopiących w dupsko riffów i unikalnych melodii. Nagrania zajmą nam 1.5 miesiąca, ale mając w głowie wszystkie detale, jakimi wzbogacane są nowe kompozycje po prostu nie możemy się doczekać momentu, w którym dane nam będzie usłyszeć efekt finalny." - piszą muzycy DEVILISH IMPRESSIONS
Nowe dzieło zatytułowane będzie "Diabolicanos - Act III: Armageddon" i powinno ukazać się na rynku jesienią tego roku!!!
Pod poniższym linkiem znajdziecie zdjęcia z trasy MARDUK / DEVILISH IMPRESSIONS z St. Petersburga:
http://moon-light.ru/show.phtml?id=233&fr=1&band=968
Potwierdzony został udział DEVILISH IMPRESSIONS na festiwalu open air Metal Heads Mission na Ukrainie, gdzie zespół zaprezentuje się obok m.in. u boku Vader i Benediction - http://www.mhm-fest.com/.


www.devilish-impressions.com


BISCLAVERET NEWS
09.06.2007 - Festiwal Temple of Silence III Podczas tegorocznej edycji festiwalu, zespół wystąpi jako side-projekt Bisclaveret vs. Bruno w specjalnym programie: "Mannequins", promującym najnowsze wydawnictwo. Muzyka prezentowana zarówno na płycie, jak i podczas występu stanowi tło do słynnego "Traktatu o Manekinach" autorstwa B. Schulza. Muzycy w ten sposób chcą złożyć hołd jednemu z największych polskich pisarzy.
Zapraszamy więc do Międzyborza w dniach 08-09.06.2007 (piątek i sobota), gdzie odbędą się dwa bliźniacze festiwale: Pierwszego dnia, w ramach imprezy BEZ KONTROLI wystąpią: ZBIGNIEW KARKOWSKI, NAPALMED (cze), HATED BRUIT KOLLEKTIV, VILGOĆ, KREW Z KONTAKTU, XV PARÓWEK, KARKOWSKI / PIOTROWICZ, ROBERT PIOTROWICZ. Drugiego dnia, w ramach imprezy Temple of Silence wystąpią: HATI, VIOLENTA PROJECTA (Czechy), BRASIL and the Gallowbrothers band, SYNTA [XE] RROR, BISCLAVERET vs Bruno, MIRT, MACIEJ SZYMCZUK, LOVERDOZED. Tymczasem zespół zakończył prace nad nowym materiałem, który ukaże się pod szyldem Bisclaveret vs. Bruno. Płyta powinna ukazać się nakładem nowej wytwórni Carmina Zoharum. Album to prawie czterdziestominutowa ilustracja muzyczna do tekstu Brunona Schulza "Traktat o Manekinach". Muzyka zawarta na płycie to kolaż psychodelicznych pasaży oscylujących w stylistyce dark ambientowej. Już teraz można zobaczyć na stronie www.bisclaveret.com (dział - galeria) zdjęcia zespołu z sesji promującej to wydawnictwo. Autorem graficznej części wydawnictwa będzie Praetorian. Więcej informacji już wkrótce.


BEAST GOES EAST TOUR 2007
Czerwiec 2007 przynosi trasę dwóch hord, w dźwiękach których nie uświadczycie ani czystych wokali, ani melodyjnych zawodzeń, ani melodyjnych fryzur. W zamian dostaniecie potężną dawkę solidnego napierdolu za sprawą:
SHORT SHARP SHOCK (Liverpool/UK)
Crossover/Thrash Metal/Hardcore - wszystko w idealnych proporcjach, zagrane wściekle, mocno i z polotem. Pamiętasz DRI, Suicidal Tendencies, SSD, Exodus i starą Metallicę? Oni na pewno! Earache wydaje właśnie reedycję ich debiutu dla Dead & Gone.
DAYMARES (Warszawa)
Najbardziej obskurne elementy Hardcore/Punk/Death'n'Roll - agresywny i brudny kawałek czadu. Gdzieś pomiędzy Entombed, Cro-Mags, Tragedy i Damnation AD. Właśnie zadebiutowali pierwszą płytą dla Selfmadegod.
16.06.07 - Nowy Targ @ Dudek + Odszukać Listopad
17.06.07 - Kolbuszowa @ MDK + Eye For An Eye, Regres
18.06.07 - Lublin @ Tektura + Imperial Leather, Thanx For Fuckin Nothing
19.06.07 - Warszawa @ Aurora.


www.myspace.com/shortsharpshock
www.myspace.com/yourdaymares
www.selfmadegod.com


BEHEMOTH NEWS
Na najnowszym albumie BEHEMOTH zatytułowanym "The Apostasy", który ukaże się 2 lipca w Polsce i w Europie, a 17 lipca w Stanach zjednoczonych znajdą się następujące utwory:
1. Rome 64
2. Slaying The Prophets Of Isa
3. Prometherion
4. At The Left Hand Of God
5. Kriegsphilosophie
6. Be Without Fear
7. Arcana Hereticae
8. Libertheme
9. Inner Sanctum
10. Christgrinding Avenue
Okładkę nowej płyty możecie znaleźć obok.
Zespół w czasie wakacji wystąpi na prestiżowym festiwalu Ozzfest w Stanach Zjednoczonych. Wszystkie terminy zostały już potwierdzone:
BEHEMOTH
Ozzfest
07/12 White River Amphitheatre - Seattle, WA
07/14 The Gorge - George, WA
07/17 Sleep Train Amphitheatre - Sacramento, CA
07/19 Shoreline Amphitheatre - Mountain View, CA
07/21 Hyundai Pavilion - San Bernardino, CA
07/24 Cricket Pavilion - Phoenix, AZ
07/26 Journal Pavilion - Albuquerque, NM
07/28 Coors Amphitheatre - Denver, CO
07/30 Verizon Wireless Amphitheater - Kansas City, MO
08/02 Smirnoff Music Center - Dallas, TX
08/04 Verizon Wireless Amphitheatre - San Antonio, TX
08/06 Verizon Wireless Amptheater - St. Louis, MO
08/08 Germain Amphitheatre - Columbus, OH
08/10 First Midwest Bank Amphitheatre - Tinley Park, IL
08/12 Alpine Valley Music Theatre - East Troy, WI
08/14 Verizon Wirless Music Theatre - Indianapolis, IN
08/16 PNC Bank Arts Center - Holmdel, NJ
08/18 New England Dodge Music Theatre - Hartford, CT
08/20 Tweeter Center - Boston, MA
08/22 Tweeter Center - Philadelphia, PA
08/24 Post Gazette Pavilion - Pittsburgh, PA
08/26 DTE Energy Music Theatre - Detroit, MI
08/28 Verizon Wireless Amphitheatre - Charlotte, NC
08/30 Sound Advice Amphitheatre - West Palm Beach, FL.


www.mystic.com.pl


PARADISE LOST NEWS
Nowy album PARADISE LOST "In Requiem" jest już dostępny. Ukazał się on w tradycyjnym pudełku na CD, jak również w dwóch limitowanych formatach. Jednym z nich jest limitowany do 25 tysięcy sztuk digipak z dwoma bonusowymi utworami (trailer znajdziecie pod tym linkiem: http://specials.centurymedia.de/video/pl_digibox.wmv). Drugi z nich to limitowany winylowy box składający się z czterech siedmiocalowych płytek. Jako dodatki znaleźć tam można 3 bonusowe utwory i plakat. To cacko jest limitowane tylko do 2 tysięcy kopii.
Jesienią Paradajsi ruszają w europejską trasę. Poniżej szczegóły:
12.09.2007 Vosselaar (B) @ Biebob
13.09.2007 Paris (F) @ Elysee
14.09.2007 Lyon (F) @ Transbordeur
15.09.2007 Toulouse (F) @ Havana
16.09.2007 Barcelona (E) @ Razzv 17.09.2007 Madrid (E) @ Caracol
20.09.2007 Bordeaux (F) @ Barbey
22.09.2007 Solothurn (CH) @ Kofmehl
23.09.2007 Milan (I) @ Alcatraz
24.09.2007 Winterthur (CH) @ Salzhaus
25.09.2007 Vienna (AT) @ Planet Music
27.09.2007 Muenchen (D) @ Backstage
29.09.2007 Koeln (D) @ Live Music Hall
30.09.2007 Berlin (D) @ Columbiahalle Club
01.10.2007 Copenhagen (DK) @ Little Vega
02.10.2007 Oslo (NOR) @ Rockefeller
03.10.2007 Stockholm (S) @ Debaser
05.10.2007 Hamburg (D) @ Markthalle
06.10.2007 Bochum (D) @ Zeche
07.10.2007 Utrecht (NL) @ Tivoli
Pozostałe koncerty / festiwale:
28.05.2007 Leipzig (D) @ Wave Gotik Treffen
02.06.2007 Casablanca (MA) @ Association Festival
16.06.2007 Glauchau (D) @ Woodstage Festival
18.06.2007 Southampton (UK) @ The Brook
19.06.2007 Manchester (UK) @ Academy *
20.06.2007 Birmingham (UK) @ Academy *
21.06.2007 London (UK) @ Astoria *
29.06.2007 Lleida-West of Catalonia (E) @ Senglar Rock Festival
07.07.2007 Geiselwind (D) @ Battle of Metal Festival
08.07.2007 Athens (GR) @ Olympic Complex of Hellinikon
* support dla Type O Negative
Ponadto zapraszamy do obejrzenia specjalnej, poświęconej zespołowi e-card:


http://ecard.centurymedia.com/paradiselost
www.paradiselost.co.uk
www.paradiselost.de
www.myspace.com/paradiselostuk
www.centurymedia.com


REBEL ANGELS TOUR RUSZYŁO!!!
HATE, DARZAMAT, CRIONICS oraz SAMMATH NAUR piątkowym koncertem w Zabrzu rozpoczęło dziesięciodniową trasę, która w najbliższych dniach przetoczy się przez największe polskie miasta. Zamykający koncert zespół HATE dopiero co powrócił z bardzo udanej, prawie trzytygodniowej wyprawy za wschodnią granicę, gdzie w roli headlinera cieszył się bardzo dobrym przyjęciem i ściągnął sporą rzeszę fanów. Ekipa ATF Sinner'a zaprezentuje już nowe utwory z nadchodzącej płyty, która zostanie zarejestrowana w sierpniu w studio Hertz. DARZAMAT, który wystąpi jako trzeci zespół właśnie kończy prace nad swoim pierwszym w historii materiałem DVD zatytułowanym "Live Profanity", który zawierać będzie między innymi bardzo udany koncert z tegorocznej Metalmanii oraz występ z niemieckiego "Winternachtstraum Festival". Wydawnictwo będzie zawierać dodatkowe materiały, takie jak teledyski oraz niepublikowane dotąd numery audio i zdjęcia. CRIONICS zaprezentuje nowe utwory z nadchodzącej płyty "Neuthrone", której europejska premiera będzie miała miejsce już 28 maja, a w Polsce 4 czerwca. Zespół po dłuższej przerwie powraca z bardzo mocnym i świeżym materiałem, którego przedsmak w postaci videoclipu możecie zobaczyć w portalach interia.pl, onet.pl natomiast ze strony www.crionics.pl możecie pobrać również premierowy utwór. Otwierającym koncerty będzie bardzo obiecujący, bydgoski SAMMATH NAUR, który jest w trakcie nagrywania drugiej płyty.
Na całej trasie pojawi się stoisko, na którym będzie dostępny duży wybór koszulek i płyt występujących zespołów. Przypominamy, że koncerty rozpoczynają się o 19:30, do klubu wpuszczamy o 19:00, bilety w dniu koncertu 16zł.

Poniżej pełna rozpiska trasy:
REBEL ANGELS TOUR 2007
Hate, Darzamat, Crionics, Sammath Naur
18.V.07 Zabrze, Ck-Wiatrak
19.V.07 Kraków, Zaścianek
20.V.07 Rzeszów, Rejs
21.V.07 Lublin, Graffiti
22.V.07 Białystok, Gwint
23.V.07 Warszawa, Progresja
24.V.07 Łódź, Dekompresja
25.V.07 Bydgoszcz, Route 66
26.V.07 Poznań, U Bazyla
27.V.07 Wrocław, Madness
Więcej informacji na stronie:


www.creative-music.pl


KONCERT MONASTERY, DREARY MOWER I MORTAR
9 czerwca 2007 (sobota) w klubie "U Bazyla" w Poznaniu zagrają: MONASTERY (thrash metal - Świebodzin), DREARYMOWER (thrash metal - Poznań) oraz MORTAR (death metal - Poznań).


www.monastery.muzyka.pl
www.drearymower.easydrinkers.com
www.mortar.metal.pl


NECROPHORUS WE WROTYCZ RECORDS
21 maja to data premiery nowego wydawnictwa poznańskiej firmy Wrotycz Records. Nowy album NECROPHORUS pt. "Imprints" wykracza daleko poza dokonania wcześniejszego "elinrós" (2005), jeszcze intensywniej penetrując dźwiękowy krajobraz wyobraźni i mistycyzmu. "Imprints" jest niczym wibracja świeżego powietrza zmiksowanego z trzech przestrzennych, elektryzujących nagrań w plenerze oraz minimalistycznych, głębokich i rozciągających się dźwięków. Wszystko to tworzy psychodeliczną atmosferę i uczucie przebywania wewnątrz muzyki, wewnątrz magicznego kręgu dźwiękowego krajobrazu.
"Imprints" to piąty album NECROPHORUS. Jego założyciel, Peter Andersson (Szwecja), najbardziej znany jest z RAISON D'ETRE, wydawanego z powodzeniem od lat przez legendarną szwedzką wytwórnię Cold Meat Industry. Zainspirowany wyprawą w niesamowite krajobrazy Islandii latem 2006 roku, Peter Andersson stworzył ten niezwykły dźwiękowy zapis. "Imprints" to trzy wariacje na temat tego samego wrażenia: dwie z nich to czyste studyjne kompozycje, natomiast trzecia wariacja to improwizowane nagranie "live in studio".


www.wrotyczrecords.prv.pl
www.myspace.com/wrotyczrecords


BEHEMOTH: NOWY RAPORT JUŻ W SIECI
Behemoth umieścił na swojej stronie YouTube najnowszy raport z przygotowań nowej płyty "The Apostasy". Tym razem możemy "od kuchni" zobaczyć przygotowania do najnowszej sesji zdjęciowej. Film znajduje się pod tym adresem: http://www.youtube.com/profile?user=Behemothofficial.
Behemoth zakończył niedawno mini-trasę złożoną z pięciu specjalnych koncertów w Stanach Zjednoczonych (m.in. z Dimmu Borgir, Cannibal Corpse oraz na słynnym New England Metal & Hardcore Festival). Oto jak skomentował te występy Nergal" "Zdedycydowaliśmy się zagrać te 5 koncertów w Stanach jako rozgrzewka przed Ozzfest. Po raz pierwszy zagraliśmy również w Stanach jako headliner i te sztuki były rewelacyjne. Montreal - rewelacja, jak zawsze. New England Metalfest to potężny festiwal. Trudno mi określić jak genialne przyjęcie mieliśmy w tym miejscu, naprawdę bardzo to doceniamy. Zagraliśmy jeden nowy numer i ludziom totalnie się spodobał." "Nowy album "The Apostasy" jest wreszcie gotowy i jestem tym faktem strasznie podekscytowany. Dostaliśmy właśnie ostateczny mastering z Cutting Room i brzmi to POTĘŻNIE! Okładka i booklet nowej płyty przebije wszystko co do tej pory zrobiliśmy. Nigdy dotąd nie posunęliśmy się tak daleko. Jeszcze odrobina cierpliwości i sami zobaczycie efekty naszej pracy - naprawdę warto poczekać!"
"W tej chwili jesteśmy w Rosji i jest totalne szaleństwo. Zwariowani fani i wszystko trochę poza kontrolą. Ale taki jest urok koncertów na wschodzie, nie moglibyśmy prosić o więcej!".


www.mystic.com.pl


THY DISEASE: ROZPOCZĘCIE PRAC NAD NOWYM ALBUMEM
Minął już ponad rok od wydania przez THY DISEASE doskonale przyjętego albumu "Rat Age". W tym czasie zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów promujących to wydawnictwo, docierając do fanów w Europie Zachodniej, Rosji, Białorusi, Ukrainie oraz oczywiście w Polsce. Nadszedł jednak już czas na nowy album! Już na przełomie lipca i sierpnia THY DISEASE wejdzie do olkuskiego studia ZED, by pod okiem Tomka Zalewskiego, nagrać swoją piątą już w historii płytę. Jak twierdzi sam zespół, po nowym wydawnictwie można spodziewać się jak zwykle dużej ilości niespodzianek oraz ciekawych rozwiązań! Nie jest jeszcze pewne kto będzie wydawcą płyty, ponieważ management zespołu (Creative Music), prowadzi nadal rozmowy w tej kwestii. Premiera nowego wydawnictwa planowana jest wstępnie na przełom października i listopada. Krótko potem THY DISEASE wyruszy w trasę koncertową po Polsce, natomiast na początku roku 2008 zespół odbędzie duże tour w Europie Zachodniej. Na wiosnę planowana jest trasa po "bloku wschodnim". O kolejnych nowościach zobozu Syndykatu będziemy informować Was na bieżąco.


www.creative-music.pl


CRIONICS: NOWA PŁYTA, TELEDYSK I TRASA KONCERTOWA
W lutym trwały prace nad miksami i masteringiem "Neuthrone", które jak i prawie cała sesja odbyły się pod okiem utalentowanego Tomasza Zalewskiego w olkuskim studio "ZED" (m.in. Thy Disease, Totem, Horroscope, Rootwater). Ślady bębnów zostały wcześniej zarejestrowane w podkrakowskim "Diamond Recording Studio".
"W nagraniach po raz pierwszy posłużyliśmy się w całości własnym sprzętem, było to możliwe dzięki owocnej współpracy z krakowskim dystrybutorem sprzętu muzycznego i jedynym polskim przedstawicielem wielu renomowanych zachodnich producentów - firmą Music Info (www.musicinfo.pl). Wykorzystaliśmy zestaw perkusyjny Mapex M Studio z triggerami D-drum i blachami Sabian AAX. Gitary zostały nagrane na gitarach Jackson WRMG z przetwornikiem EMG 81, oraz Ibanez RG 7620, wzmacniaczach Mesa Boogie Dual Rectifier 3 Ch Head i Line 6 Flextone II HD. Użyte kolumny gitarowe to Randall RA i RS 412 XC na głośnikach Celestion Seventy 80. Do rejestracji partii basu użyliśmy pięciostrunowego Musicman Bongo i wzmacniacza Eden WT 1205 World Tour. Wszystkie partie klawiszy pochodzą z Roland Fantom XA".
Pod koniec lutego we współpracy z gliwicką grupą "Besz Film" zespół nakręcił teledysk do utworu "Humanmeat Cargo". Prace nad zdjęciami i przygotowaniem planu trwały 6 dni. Całość przedsięwzięcia komentuje wokalista i gitarzysta Crionics - Waran: "Praca na planie i przygotowania do zdjęć były bardzo intensywne i męczące, ale wszyscy mieliśmy przy tym sporo zabawy. Myślę, że efekt jest ciekawy i oryginalny, ponieważ postanowiliśmy nieco przełamać konwencję, w jakiej osadzone są typowe metalowe teledyski. Nakręciliśmy sporo materiału, który oczywiście nie zmieścił się w tych niecałych 4 minutach trwania utworu, ale ujęcia są na tyle dobre i ciekawe, że autorzy klipu z utalentowanym i wielokrotnie nagradzanym Beniaminem Szwedem na czele planują na podstawie fabuły zmontować miniaturę filmową, która podobnie jak kilka jego dotychczasowych produkcji zostanie zaprezentowana na wielu festiwalach filmów niezależnych." Premiera teledysku już na początku maja, klip ukaże się w telewizji, portalach interia.pl, onet.pl oraz innych miejscach w sieci.
Data europejskiej premiery "Neuthrone" to 28 maja w barwach Candlelight Records. W Polsce płyta będzie dostępna już tydzień później - 4 czerwca w katalogu Mystic Production. W Ameryce Północnej, Południowej, Japonii i Australii album ukaże się 26 sierpnia.
Tymczasem CRIONICS wraz z HATE, DARZAMAT i SAMMATH NAUR wyruszyło w trasę koncertową "Rebel Angels Tour 2007", a więcej szczegółów znajdziecie w dziale .
Więcej info na stronie:


www.creative-music.pl


TRIBUTE TO VENOM - "GODS OF GOATS"
Po długim opóźnieniu Metalrulez Prod (www.mzprod.com) z dumą prezentuje najnowsze i zarazem najlepsze wydawnictwo. Tribute to Venom - "Gods of Goats" to ponad 55-minutowy hołd ku czci VENOM. Wydane jako CD, z 8 stronnicową książeczką w oszałamiającym nakładzie 500 sztuk!
Tracklista:
661. Machetazo - "Black Metal"
662. Sturmgewehr666 - "In League with Satan"
663. Hangman - "Raise the Dead"
664. Empheris - "Lady Lust"
665. Cremaster - "Acid Queen"
666. Aquer - "Countess Bathory"
667. Bastard - "Mystique"
668. Hekseri - "Don't Burn The Witch"
669. Chaosphere - "Leave Me In Hell"
670. Frostmoon Eclipse - "1000 Days In Sodom"
671. Arminius - "The Evil One"
672. Mord'A'Stigmata - "Resurrection"
673. Turin Turambar - "Black Fucking Medley"
674. Spinal Cord - "Live Like A Angel (Die Like A Devil)"
675. Cerembrum - "Countess Bathory"
676. Lux Ferre - "Black Metal".


www.mzprod.com
info@mzprod.com


MOTORBREATH NEWS
Zespół MOTORBREATH informuje, że po 17 latach wspólnego grania Marek Grzymkowski z przyczyn artystyczno - osobistych zdecydował się opuścić zespół. Reszta kapeli bardzo dziękuje mu za wieloletnią owocną współpracę i oczywiście życzy Grzymoxowi wszystkiego najlepszego oraz realizacji wszelkich zamierzonych planów. Najbliższy koncert w Chorzowie 26 maja 2007 będzie ostatnim koncertem zespołu w składzie z Grzymoxem. Jego miejsce w MOTORBREATH zajmie Artur Tabor, a w nowym składzie grupa zadebiutuje w Czerwionce, na festiwalu Around The Rock, 30 czerwca 2007.
Więcej informacji na stronie:


www.motorbreath.rockmetal.art.pl


COBALT NEWS
MP3 z utworem "Blood Eagle Sacrifice" z przygotowywanego do wydania albumu "Eater of Birds" znajduje się w dziale MP3 na stronie wydawcy, czyli Profound Lore Records. COBALT to przedstawiciel blackmetalowej sceny z Ameryki Północnej. "Eater of Birds" jest zapowiadany jako masywny i epicki kawał szamańskiego black war metalu inspirowanego również dźwiękami takich wykonawców jak NEUROSIS czy SWANS. Z tymi ostatnimi związki sięgają również gościnnego udziału legendarnego Jarboe z tego zespołu w utworach "Invincible Sun" i "Androids, Automatons, and Nihilists". Trwający ponad 70 minut album wypełniają następujące kompozycje:
1. When Serpents Return
2. Ulcerism
3. Ritual Use Of Fire
4. Blood Eagle Sacrifice (MP3)
5. Witherer
6. Ritual Use Of Fire
7. Invincible Sun
8. Androids, Automatons, and Nihilists
9. Cephalopod
10. Ritual Use Of Fire
11. Eater Of Birds
Płyta ukaże się pod koniec lutego.


www.profoundlorerecords.com
www.myspace.com/profoundlore


AMBER ASYLUM I THE ANGELIC PROCESS NEWS
Kanadyjska Profound Lore Records wydała w ostatnich tygodniach dwie nowe pozycje: AMBER ASYLUM ("Still Point") i THE ANGELIC PROCESS ("Weighing Souls With Sand"). Pierwsza z nich to pierwszy album awangardzistek z Bay Area od czasu wydanego w 2000 roku "Supernatural Parlor Collection". Grupa w nowym składzie pokaże się na scenie towarzysząc występowi MAYHEM 16 lipca w DNA Lounge w San Francisco.
Z kolei THE ANGELIC PROCESS złożony z dwojga muzyków tworzących również parę w życiu prywatnym oferuje dźwięki spod znaku ambient drone metalu. Duet planuje europejskie tournee i szczególny koncert z Jarboe (SWANS), który będzie miał miejsce 26 maja w Underwater Lounge w Brooklynie, NY.


www.profoundlorerecords.com
www.myspace.com/profoundlore


DEVILISH IMPRESSIONS NEWS
Stacjonująca w Wielkiej Brytanii formacja DEVILISH IMPRESSIONS powróciła niedawno z trasy "Sword In The East Tour 2007" po wschodnich rubieżach Europy, gdzie koncertowali w towarzystwie MARDUK. Zdjęcia z moskiewskiego koncertu można znaleźć pod tym linkami:
http://darkside.ru/report/1962/
www.headbanger.ru/reports.php?id=5
DEVILISH IMPRESSIONS będzie reprezentowane od teraz na terenie wschodniej Europy przez białoruską agencję The Flaming Arts.


www.conquerrec.com


NEWSY Z NECROTORTURE
Włoska agencja promocyjna informuje o posunięciach swoich podopiecznych:
- SHADOW OF SOUL przygotowało już dwa nowe utwory na swój kolejny pełny album. Ich tytuły to: "Soul's Stealers" i "The Rage of Ulysses",
- CONFUSION GODS zakończyli nagrywanie nowego demo "At the Gates of Confusion". Nowe kawałki można znaleźć na profilu zespołu na MySpace: www.myspace.com/confusiongods.
- DAMNED CREATION wchodzą do studia w połowie czerwca, by nagrać materiał pt. "Martyr & Tyranny",
- NEVERISE pracują nad nowymi numerami. Grupa wchodzi w wakacje do studia i nagra tam nowe promo składające się z czterech kawałków, możliwe że również nakręci video clipa.
- Nowy album ECNEPHIAS "Dominium Noctis" został dobrze przyjęty przez podziemne media na całym świecie. Cały materiał jest także osiągalny na stronie zespołu www.ecnephias.com w dziale "disco and reviews".


www.necroagency.com
www.myspace.com/necroagency


U BAZYLA: KONCERTY, KONCERTY, KONCERTY...
W poznańskim klubie "U Bazyla" w ciągu najbliższych tygodni będzie można zobaczyć następujących wykonawców:
2007.05.20 - SICKBAG + HEAVYWEIGHT
start: godz. 19.00, bilety w cenie Panie 6/ Panowie 7 PLN
2007.05.24 - DRUNK FIELD + LOW SPEED DIRT
start: godz. 19.00, wjazd: 5 zł
2007.05.25 - impreza BLOODLUST TEAM
start: godz. 21.00
2007.05.26 - REBEL ANGELS TOUR 2007
start: godz. 19.00, wjazd: 12/16 zł; zagrają: HATE + DARZAMAT + CRIONICS + SAMMATH NAUR
2007.05.27 - WŁOCHATY + ŚWIADOMOŚĆ + PLEBANIA + WC
start: godz. 18.00, wjazd: 16/23 PLN
2007.06.01 - IMPREZKA ROUTE66 + koncert DESDEMONA
start: godz. 19.00
2007.06.08 - PARANOYA
start: godz. 19.00
2007.06.14 - MASTER + BESTIAR + ANIMA DAMNATA + Pyorrhoea + Straghok
start: godz. 19.00
2007.06.15 - BIAŁE WIŚNIE
start: godz. 19.00
2007.06.16 - WARFIST + LEGIONY PODZIEMIA + MORTAR + NON OPUS DIE + SUPREME LORD
start: godz. 19.00
2007.06.22 - 1125 + REGIMENT + ACEDIA
start: godz. 19.00
2007.06.30 - DARK PLANET
start: godz. 19.00.


http://uBazyla.pl


IN FLAMMEN OPEN AIR
W dniach 13.07.-14.07.2006 w niemieckim Torgau / Brückenkopf odbędzie się druga edycja festiwalu IN FLAMMEN OPEN AIR. Zagrają:
DISBELIEF
AGATHODAIMON
DEATH REALITY
LIFTHRASIL
DAWN OF FATE
SAXORIOR
MOSHQUITO
MIGHT OF LILITH
BETRAYER
SILENTIUM NOCTIS (I)
BGT
UNTAMED
INFECTED BRAIN
ARCHE:HAVOC
ABGROGATION
EXOTOXIN
DEATH EMBRACE
Więcej info:


www.In-Flammen.com


IN THIS MOMENT NEWS
Pochodzący z Los Angeles metalowcy z IN THIS MOMENT zagrają na kilku tegorocznych europejskich festiwalach: Download Festival (UK), Rock am Ring/Rock im Park (D), Fields Of Rock (NL) i Bochum Total (D). Sami muzycy wypowiadają się na ten temat niezwykle entuzjastycznie, a poniżej szczegóły dotyczące koncertów:
01.06.07 (D) Nürnberg/Zeppelinfeld - Rock im Park (http://www.rock-im-park.de/)
03.06.07 (D) Nürburgring/Eifel - Rock am Ring (http://www.rock-am-ring.com)
10.06.07 (UK) Donington Park - Download Festival (http://www.downloadfestival.co.uk)
16.06. 07 (NL) Biddinghuizen - Fields Of Rock Festival (http://www.fieldsofrock.nl)
23.06.07 (D) Bochum - Bochum Total (http://bochumtotal.de)
Premiera nowego albumu IN THIS MOMENT "Beautiful Tragedy" w barwach Century Media Records jest przewidziana na 15 czerwca (Niemcy, Austria, Szwajcaria, Beneluks, Włochy), 18 czerwca (reszta Europy z wyjątkiem Hiszpanii i Portugalii - 19 czerwca oraz Szwecji, Finlandii i Węgier - 20 czerwca).


www.myspace.com/inthismoment


NOCTURNAL RITES NEWS
Szwedzka ekipa spod znaku melodyjnego power metalu prezentuje E-card reklamujący ich nowy, już ósmy album "The 8th Sin", który zostanie wydany przez Century Media Records 28 maja. Dzięki E-card już teraz można posłuchać kilku nowych utworów, zobaczyć video clip do numeru "Never Again" i wygrać eksluzywne t-shirty NOCTURNAL RITES. Wszystko to znajdziecie pod następującym adresem: http://ecard.centurymedia.com/nocturnalrites/nocturnalrites2.html.
Na coraz bardziej popularnym YouTube znaleźć można kilka akcentów związanych z NOCTURNAL RITES. Na przykład pod www.youtube.com/watch?v=Q7N7TljklDc lub www.youtube.com/watch?v=zMCBgwt92TY.
NOCTURNAL RITES Live:
June 6, 2007 Sweden Rock Festival, Soelvesborg (S)
June 7, 2007 Kulturhus, Haninge (S)
June 8, 2007 Annexet, Nynäshamn (S)
June 9, 2007 Hörnet, Västeras (S).


www.nocturnalrites.com
www.myspace.com/nocturnalrites
www.centurymedia.com


BECOMING THE ARCHETYPE NEWS
Progresywno-death metalowa formacja z Atlanty zaprezentowała swój najnowszy utwór "The Monolith" na profilu wydawcy na MySpace. To taki przedsmak długo oczekiwanego albumu "The Physics Of Fire", który w Europie ukaże się 18 czerwca, a znaleźć go można na www.myspace.com/centurymediagermany. Z kolei na profilu samego zespołu znajduje się video clip do kawałka "Endure":


http://www.myspace.com/becomingthearchetype


AMORPHIS NEWS
Finowie z AMORPHIS ujawnili więcej szczegółów dotyczących ich nowego CD. Tytuł płyty to "Silent Waters", a ukaże się ona 31 sierpnia. Tylko w Finlandii tytułowy numer ukaże się na singlu (już 27 czerwca), reszta świata będzie mogła go zakupić w necie.


www.nuclearblast.de


ION DISSONANCE NEWS
18 czerwca kanadyjski death-core'owy kwintet ION DISSONANCE rozniesie głośniki wszystkich tych, którzy zakupią nowy album, a pierwszy dla Century Media Records pt. "Minus The Herd". Przedsmak w postaci nowego utworu "Kneel" znajdziecie na www.myspace.com/iondissonance.
Grupa pojawi się również w Europie na zbliżającym się tournee. Oto daty koncertów (warto zwrócić uwagę, że jeden z występów będzie miał miejsce w Łodzi):
04.05.2007 Karlsruhe (D) @ Substage
05.05.2007 Essen (D) @ Turock
18.05.2007 Chemnitz (D) @ AJZ
25.05.2007 Antwerpen (B) @ Hof Ter Lo
26.05.2007 Utrecht (NL) @ Tivoli (Matinee)
06.05.2007 London (UK) @ Underworld
07.05.2007 Hull (UK) @ Hull Metal Fest
08.05.2007 Manchester (UK) @ Music Box
09.05.2007 Liverpool (UK) @ Roadkill
10.05.2007 Leeds (UK) @ Rio's
11.05.2007 Swindon (UK) @ Furnace
12.05.2007 Kingston (UK) @ The Peel
13.05.2007 Reading (UK) @ The Face Bar
14.05.2007 Newport (UK) @ TJ's
16.05.2007 Copenhagen (DK) @ Lades
17.05.2007 Berlin (D) @ Tommyhaus
18.05.2007 Chemnitz (D) @ AJZ
19.05.2007 Lodz (PL) @ Demode
20.05.2007 Prague (CZ) @ 0.0.7
21.05.2007 Lasko (SLO) @ Smocl Lasko
22.05.2007 Muenchen (D) @ Feierwerk
23.05.2007 Luzern (CH) @ Sedel
24.05.2007 Trier (D) @ Ex Haus.


www.id357.com
www.myspace.com/iondissonance
www.centurymedia.com


EYECONOCLAST NEWS
Włoska kapela grająca melodyjny death/thrash metal wyda swój debiutancki album "Unassigned Death Chapter" jeszcze w tym roku, a wydawcą będzie brytyjska Stagefright Records. Wszelkie szczegóły można znaleźć na poniższych stronach www:


www.myspace.com/eyeconoclast
www.eyeconoclast.com


BEHEMOTH NEWS
Na stronie internetowej YouTube, BEHEMOTH umieścił koncertową wersję utworu z nowej płyty zatytułowanego "Christgrinding Avenue". Oto link do strony: www.youtube.com/profile?user=Behemothofficial.
Klip pochodzi z koncertu, który zespół zagrał w holenderskim mieście Tilburg. Jest to premierowy numer z zapowiadanej na 3 lipca nowej płyty Behemoth "The Apostasy". Zespół ujawnił też nazwiska muzyków, którzy wystąpili gościnnie w utworze "Inner Sanctum" - to wokalista NEVERMORE, Warrel Dane oraz światowej sławy pianista - Leszek Możdżer.
BEHEMOTH właśnie wrócił z Izraela, gdzie zagrał drugi swój drugi koncert w historii. Oto krótki komentarz Nergala: "To nasza druga wizyta w Izrealu i po raz kolejny przyjęcie fanów i atmosfera wokół naszej wizyty całkowicie mnie rozwaliła. Cieszę się że BEHEMOTH ma tak silne poparcie w tej części globu. Zagraliśmy w Izrealu jeden z nowych utworów, mocno związany z historią tego regionu i religią, żeby zobaczyć reakcje ludzi i reakcje były wręcz niesamowite."


www.mystic.com.pl
www.behemoth.pl


AT ALL COST W CENTURY MEDIA
Niemiecki koncern płytowy Century Media Records informuje o podpisaniu kontraktu z kolejnym zespołem. Jest nim pochodzący z Austin, Texas (USA) AT ALL COST. Amerykanie grają mieszaninę thrash metalu i ciężkiego rocka. Debiutancki album tej ekipy ukazał się ze znaczkiem Combat Records w 2005 roku i nosi tytuł "It's Time To Decide". Kolejny krążek ma się ukazać jeszcze w tym roku.


www.atallfuckingcost.com
www.myspace.com/atallcost


ABORTED SUPPORTEM DLA HATEBREED
Belgowie z death/grindowego ABORTED zostali potwierdzeni jako support dla duńskich thrasherów z HATESPHERE na kilku koncertach, które będą miały miejsce w czerwcu tego roku. Oto szczegóły:
(**support dla Hatesphere)
26.05.2007 Besancon (F) @ tba
09.06.2007 Huenxe (D) @ Deathfeast Festival
13.06.2007 Hannover (D) @ MZ Nord**
14.06.2007 Berlin (D) @ K17**
15.06.2007 Trier (D) @ Summer Blast Festival**
17.06.2007 Koeln (D) @ Underground**
18.06.2007 Osnabrueck (D) @ Bastard Club**
19.06.2007 Darmstadt (D) @ Steinbruch Theater**
20.06.2007 Muenchen (D) @ Metropolis**
21.06.2007 Erstfeld (CH) @ Transilvania**
22.06.2007 Salzburg (AT) @ Summernight Festival**
24.06.2007 Clisson (F) @ Hellfest
20.07.2007 Xanthii (GRE) @ Metal Healing Festival
21.07.2007 Tolmin (SLO) @ Metal Camp Festival
27.07.2007 Obersinn (AT) @ Eisenwahn Fest
04.08.2007 Naples (I) @ V. Papa
10.08.2007 Jaromer (CZ) @ Brutal Assault Festival
12.08.2007 Vosselaar (B) @ Biebob
08.09.2007 Recarei (PT) @ Caos Emergente Festival.


www.goremageddon.be
www.myspace.com/g0remagedd0n
www.centurymedia.com


OSMOSE PRODUCTIONS NEWS
- ONDSKAPT: nagranie nowego albumu szwedzkiej formacji będzie miało miejsce w sierpniu, a więc krążka nie należy się spodziewać wcześniej niż jesienią tego roku
- BENIGHTED: tu również sesja nagraniowa nowego albumu jest planowana na sierpień, a płyta ukaże się w połowie października
- IMPALED NAZARENE: Finowie aktualnie pracują nad nowym CD pt. "Manifest", który zostanie nagrany latem. Plany zespołu dotyczą też trasy po Ameryce Północnej w październiku / listopadzie b. roku. 4 czerwca ukaże się re-edycja albumu "Rapture" z bonusami.
- SIGH: nowy album japońskich awangardzistów "Hangman's Hymn" ukaże się w Osmose Productions 4 czerwca
- ARKHON INFAUSTUS: po wielu opóźnieniach związanych z ponownym nagrywaniem przez Francuzów nowego pełnograja "Orthodoxyn" znamy już datę, kiedy ten album się ukaże. Będzie to 28 maja, a wydanie w postaci tzw. digibooka będzie limitowane do 1500 kopii. Równolegle ukaże się jako zwykły CD oraz winyl limitowany do 1000 sztuk. W Stanach wydaniem zajmie się Red Stream.


ORANGE GOBLIN I CORRUPTION WE WROCŁAWIU
Na jedyny, ekskluzywny koncert w Polsce przyleci 2 czerwca brytyjska formacja ORANGE GOBLIN. Dwa tygodnie po majowej premierze nowego albumu "Healing Through Fire" zespół wystąpi we wrocławskim klubie Firlej.
Orange Goblin to legenda londyńskiego, gitarowego undergroundu. Formacja założona w 1995 roku ma na swoim koncie pięć albumów, z czego praktycznie każdy utrzymany jest w nieco odmiennej stylistyce. Począwszy od psychodelicznych melodii "Frequencies from Planet Ten", poprzez gęste, basowe brzmienie "Time Travelling Blues", przytłaczający doom "The Big Black", aż po agresywny metalowo/punkowy "Coup de Grace" i "Thieving From The House of God". Zespół pełnymi garściami czerpie z tradycji hard-rocka spod znaku Black Sabbath i rock'n'rolla a'la Motorhead, dokładając od siebie jak najbardziej współczesną, piorunującą dawkę energii, dzięki czemu niezmiennie od 12 lat otrzymuje za swoje występy najwyższe noty m.in od takich magazynów jak Kerrang czy Metal Hammer. Oprócz wielu tras po całym świecie w roli headlinera, Orange Goblin miał okazję występować u boku takich sław jak Queens of the Stone Age, Danzig, Monster Magnet, Cathedral, Ronie James Dio czy Alice Cooper.
Nowy album, wydany tym razem przez Sanctuary Records (w Polsce Mystic Production),dostępny będzie już 21 maja, a na razie można posłuchać jednego z nowych kawałków na stronie Myspace kapeli (www.myspace.com/theorangegoblin). We wrocławskim Firleju supportem brytyjczyków będzie warszawsko-sandomierskie Corruption - zespół, który w tym roku jako trzecia formacja z Polski, po Vaderze i Behemoth, zagra na festiwalu Wacken Open Air.
Bilety na koncert w Firleju w cenie 35/45pln (obie pule limitowane do 150 sztuk) można już zamawiać za pośrednictwem www.shortcut.pl.


www.mystic.com.pl


TOTENTANZ W MYSTIC PRODUCTION
Mystic Production podpisał kontrakt z jedną z najbardziej obiecujących formacji na współczesnej scenie rockowo-metalowej, zespołem TOTENTANZ. Totentanz to pochodzący z Tarnowa czteroosobowy zespół w składzie Rafał Huszno (gitara, wokal), Erik Bobella (gitara basowa), Adrian Bogacz (gitara), Sebastian Mnich (perkusja), który powstał w 2005 roku. Dwóch muzyków TOTENTANZ (Erik i Sebastian) do niedawna współtworzyło legendarną punkrockową kapelę KSU. Po wydaniu w 2006 świetnie przyjętego materiału demo "Nieból", opuścili KSU by poświęcić się w 100% Totentanz. Propozycja Totentanz to ciężki, acz przebojowy rock/metal z odpowiednią dawką emocji i niepokojącymi tekstami śpiewanymi w języku polskim przez charyzmatycznego wokalistę. Zespół w chwili obecnej pracuje nad swoim debiutanckim albumem, który ukaże się jesienią 2007 roku.
Więcej informacji na stronie www.totentanz.pl.


www.mystic.com.pl


PERPETUAL MOTION FOOD W TORUNIU
Zapraszamy serdecznie na promocję płyty znanej w pewnych kręgach grupy Perpetual Motion Food. O muzyce zespołu mówi się jako o "free electro acoustic ambient chaos music", choć najbliższy występ zapowiada się bardziej w stylu free folk noise. Koncert połączony będzie z promocją czasopisma Gościniec Sztuki (numer poświęcony historii i teraźniejszości alternatywnych działań artystycznych w Toruniu) i odbędzie się 9.05 w Toruniu w Piwnicy pod Aniołem.


www.myspace.com/perpetualmotionfood

Archiwum newsów:

2010:
marzec luty styczeń

2009:
grudzień listopad pażdziernik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2008:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2007:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2006:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

Archiwum - 2005