BEHEMOTH UJAWNIA TYTUŁ NOWEJ PŁYTY
BEHEMOTH ujawnił tytuł swojego dziewiątego studyjnego albumu. "Evangelion", bo tak się będzie nazywać płyta, ukaże się na rynku latem. Nergal, frontman BEHEMOTH tak komentuje tytuł nowej płyty: "Ten tytuł chodził mi po głowie od roku i w końcu dorosłem do tego pomysłu. Ta nazwa brzmi epicko i jest pełna mocy i doskonale oddaje charakter naszego nowego albumu.
"Evangelion" wywodzi się z greki i znaczy tyle co "głosić słowo Boże" lub "nieść dobrą nowinę". Ale przecież już wiecie, że uwielbiamy zabawy z symbolami i znaczeniami. My pokażemy Wam, czym naprawdę jest "Evangelion". Płyta "Evangelion" BEHEMOTH ukaże się w Polsce dzięki firmie Mystic Production późnym latem. Szczegóły dotyczące okładki oraz track listy wkrótce!
www.behemoth.pl
www.mystic.pl


ARAFEL NEWS
Wokalista niemieckiej folk black metalowej formacji EQUILIBRIUM, Helge Stang, dołączył do składu izraelsko-rosyjskiej kapeli ARAFEL. Sesja nagraniowa nowego albumu tego zespołu jest planowana na jesień-zimę 2009 roku.


TRIBUTE TO EMPEROR, ARCTURUS I VED BUENS ENDE
Wydawca tribute albumu ULVER "My Own Wolf: A New Approach", rosyjska Aspherical Asphyxia Productions, na 15 kwietnia 2009 wyznaczyła datę premiery nowego potrójnego albumu "Old Crown, New Spawn" poświęconego tym razem EMPEROR, ARCTURUS oraz VED BUENS ENDE. Pierwsza część tego wydawnictwa, zatytułowana "Furens" została poświęcona EMPEROR. Na album składają się wybrane interpretacje utworów EMPEROR oraz autorskie utwory zespołów biorących udział w projekcie, co, jak podaje wydawca, jest wyróżnikiem tego wydawnictwa.
Rozkład jazdy:
Nefertum (IT) - Ye Entrancemperium (5:12)
Nefertum (IT) - Beneath The Ashes (7:38)
Darkenhold (FR) - Ancient Queen (3:47)
Darkenhold (FR) - Marble Bestiary (5:30)
Artefact (FR) - The Loss And Curse Of Reverence (6:10)
Aorlhac (FR) - With Strength I Burn (8:10)
Aorlhac (FR) - Le Mirroir Des Peches (4:30)
The Sect (FR) - Cosmic Keys To My Creations And Times (6:00)
Mindgrinder (NO) - I Am The Black Wizards (6:41)
Mindgrinder (NO) - Hellfire (4:14)
Bound By Entrails (US) - Under The Midnight Sun (4:50)
Bound By Entrails (US) - Inno A Satana (3:53)
Smohalla (FR) - Variations On The Wanderer Theme (6:28)
Farstad (NO) - Ye Entrancemperium (5:30)
Wydawnictwo będzie dostępne bezpłatnie online. Następnie zostanie wydana wersja CD. W ciągu kolejnych 2 tygodni zostaną udostępnione kolejne części tributu.
Więcej informacji na www.myspace.com/asphasph


LET THEM COME PRODUCTION NEWS: POWRÓT CORTEGE
Z niebytu, po czterech latach powraca death metalowy CORTEGE. Zespół w lekko zmienionym składzie pracuje obecnie nad nowymi numerami. Póki co, starsze rzeczy można sobie przypomnieć na www.myspace.com/cortegelegion, a w nagłych przypadkach proszę kontaktować się z zespołem pisząc na cortege@o2.pl . Dyskografia CORTEGE to: 2000 - "Awareness", 2001- "Introduction To the Slaughter of Your Gods", 2004 - "V-666".
www.let-them-come.eu


MINSK NEWS
MINSK zapowiada swoje pierwsze w historii europejskie tournee, które rozpocznie się występem 23 kwietnia na Roadburn Festival w holenderskim Tilburgu. Później rozpocznie się dwutygodniowy objazd wraz z polską formacją KETHA. Tymczasem wiadomo już, że następca debiutanckiego albumu dla Relapse Records, a zatytułowanego "The Ritual Fires of Abandonment" ukaże się 1 czerwca. "With Echoes In the Movement of Stone", bo taki tytuł nosi krążek numer 2 został nagrany w Volume Studios w Chicago. Otwierający ten materiał kawałek "Three Moons" można usłyszeć na stronie MySpace zespołu: www.myspace.com/minsk . Tam również można zobaczyć okładkę "With Echoes In the Movement of Stone". Ponadto MINSK wydało również winylową siedmiocalówkę z coverami Roky Ericksona, na której obok nich pojawiają się koledzy z Relapse Records - UNEARTHLY TRANCE. Wydawnictwo na czarnym winylu, limitowane do 500 kopii ukazało się nakładem Parasitic Records. MINSK wykonuje utwór "Stand For the Fire Demon", natomiast UNEARTHLY TRANCE - "Night of the Vampire".
MINSK LIVE:
April 23 Tilburg, Netherlands 013 - As Part of Roadburn festival 2009
April 26 Wrocław, Poland W ramach Assymetry Festival
April 27 Berlin, Germany Cassiopeia
April 28 Leipzig, Germany Atari
April 29 Lysá Nad Labem, Czech Rep. Luft kinoklub
April 30 Olomouc, Czech Republic Mitril
May 1 Caselle d'altivole (Treviso), Italy Centro Recreativa
May 2 Sierre, Switzerland Hacienda Sonic
May 3 Madrid, Spain Wurlitzer ballroom
May 4 Lisbon, Portugal Transmission
May 5 Porto, Portugal Fabrica De Som
May 6 Leon, Spain Hellraiser
May 7 Bilbao, Spain Edaska
May 8 TBA, France TBA
May 9 TBA, Belgium TBA
May 10 TBA, Netherlands TBA
www.relapse.com
www.thesoundofminsk.com
www.myspace.com/minsk


HATE NEWS
HATE atakuje Amerykę Premiera teledysku HATE "Threnody" miała miejsce w programie Hard Rock Channel nadawanym w Chicago, a obejmującym również Minnesotę i Wisconcin. 3 kwietnia video pojawiło się także w Access Unlimited TV w Colorado. Vile Metal Videos (www.vilemetalvids.com) wyemituje na początku maja specjalny wywiad z grupą. Potwierdzone są również europejskie festiwale:
9 maja LONDON (UK)@THE CAMDEN UNDERWORLD Infernal Damnation Festival VI
5 czerwca - Czechy - Hardline Therapy Open Air Festival
12 czerwca - Niemcy - Death Feast Open Air
13 czerwca - Czechy - Czech Death Fest 2009 -Czerveny Kostelec
25 czerwca - Czechy - Ostrava - Unholy Festival
16-18 lipca Austria - Kaltenbach Open Air
13-15 sierpnia - Niemcy - Dinkelsbuhl - SUMMER BREEZE OPEN AIR
2-3 października - Niemcy - Lichenfels - Way of Darkness Fest
Cały czas jest możliwość zobaczenia koncertów HATE w kraju podczas wciąż trwającej Morphosis Tour: 17.04 2009 - Warszawa: Progresja, 18.04 2009 - Bydgoszcz: Estrada, 19.04 2009 - Poznań: U Bazyla, 24.04 2009 - Częstochowa: Tramwaj, 25.04 2009 - Bielsko-Biała: RudeBoy, 26.04 2009 - Rzeszów: Pod Palmą.


BLAZE BAYLEY: KONCERT PRZESUNIĘTY
Jak informuje agencja MA-IN: "Z powodu żałoby narodowej koncert Blaze Bayley + Motherstone + Crystal Viper + Dragon's Eye zaplanowany na czwartek 16 kwietnia w warszawskim klubie Progresja zostaje przeniesiony na sobotę 27 czerwca (miejsce pozostaje bez zmian). Bilety zachowują ważność, jak również mogą być zwracane w miejscach sprzedaży za okazaniem potwierdzenia zakupu."


VIRGIN SNATCH: ACT OF GRACE TOUR 2009 W PEŁNI
Trasa VIRGIN SNATCH promująca najnowszy album grupy "Act of Grace" w pełnym rozkwicie! Zespół wraz z współorganizatorem trasy, Creative Music jest już po kilku koncertach i śmiało można powiedzieć: Jest lepiej niż dobrze. Zielony: "Tak jak obiecaliśmy, docieramy zarówno do mniejszych miejscowości (Ostrowiec Świętokrzyski, Sandomierz czy Krosno), jak i wielkich skupisk miejskich (Warszawa, Zabrze, Kraków) i wszędzie spotykamy się z masą fanów i genialnym przyjęciem. Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni. Temperatura gigów jest rewelacyjna, a wszystkie dotychczasowe sztuki na stałe zostaną w naszej pamięci! Miejsce i wielkość klubu schodzą na dalszy plan, bo Wy Metalheads udowadniacie, że nasza muzyka jest dla Was ważna! Nie ma w tym co mówię żadnego koniunkturalnego podtekstu, a tylko szczera radość z grania i możności spotkania się z publiką podczas gigu.... Prócz podziękowań dla publiki, chcielibyśmy pokłonić się lokalnym promotorom, którzy stanęli na wysokości zadania i nie rzadko potrafili przygotować zaplecze organizacyjne lepiej niż w niejednym dużym mieście! Dla przykładu w Krośnie przyszło nas zobaczyć ponad 250 osób, z kolei w Warszawie z racji 4-godzinnego opóźnienia (z przyczyn niezależnych od zespołu i CM ) weszliśmy na deski chwilę przez 2.00 w nocy i... pomimo piekielnie później pory, spalenia nagłośnienia i końca tygodnia (niedziela) czekaliście na nas! !Respect! Creative Music wraz z VS właśnie zakończyło booking pierwszej partii koncertów przed wakacjami - kolejnych możecie się spodziewać w okresie jesiennym i będą to duże miasta, do których mieliśmy plan dotrzeć właśnie w tym terminie. Pierwszy koncert po świętach odbył się 17 kwietnia w opolskim klubie K60, potem VS zagościło w Rude Boy'u (Bielsko-Biała) by na koniec weekendu i kwietniowych koncertów pojawić się w rodzinnym mieście nowego basisty - Novego (ex-Vader, ex-Behemoth) w tarnowskim klubie "Przepraszam", na który serdecznie zapraszamy."
Poniżej lista kolejnych koncertów VIRGIN SNATCH w ramach "Act of Grace Tour 2009":
17.04.09 OPOLE - K60
18.04.09 BIELSKO BIAŁA - Rude Boy
19.04.09 TARNÓW - Klub Przepraszam
15.05.09 MIELEC -Tba
16.05.09 STALOWA WOLA -Jazz Rock
22.05.09 CIESZYN - Tba
29.05.09 CZĘSTOCHOWA - Tramwaj
30.05.09 TORUŃ - Bunkier
31.06.09 KIELCE -Mundo Cafe
12.06.09 SANOK - tba
13.06.09 PRZEMYŚL - tba
18.06.09 CIECHANÓW - S'thrash'ydło
www.mystic.pl


THE THORN NEWS
Zespół THE THORN nagrał nowy materiał. "The First Step To Insanity" to epka, w skład której wchodzą trzy utwory. Materiał ten ma na celu głównie znalezienie przez zespół zainteresowanej wytwórni do wydania następcy albumu "Hermitage of Non-divine". Wszystkie utwory można znaleźć na stronie: www.myspace.com/thornpl.  Zapraszamy do przesłuchania!
www.thorn.w.interia.pl


THE EASTERN FRONT: WYDAWNICZE ZAPOWIEDZI
Wiosną tego roku w The Eastern Front ukażą się 3 pełne albumy. Pierwszy z nich to split projektów AGNIVOLOK i CHAOS AS SHELTER pt. "Henbane", zawierający wczesne nagrania obu tych formacji. Drugie wydawnictwo to Gregorio Bardini and Thierry Jolif - "Kantalon", na którym będzie można usłyszeć tradycyjne pieśni z francuskiej Bretonii zagrane przez włoskiego mistrza gry na flecie Gregorio Bardini'ego oraz francuskiego muzyka i pisarza Thierry Jolifa. Trzecie i ostatnie CD to solowa płyta legendarnego Tony Wakeford'a - "Not All of Me Will Die". Muzyk znany między innymi z Sol Invictus, Death In June, Triple Tree i L'Orchestra Noir) nagrał muzykę z tekstami napisanymi przez ukraińsko-polsko-żydowską poetkę Zuzannę Ginczankę, która została zamordowana przez Gestapo w Krakowie w 1944 roku.
www.theeasternfront.org
www.reverbnation.com/theeasternfront


BIG GIG SQUAD UDERZA PO RAZ DRUGI
Big Gig Squad zaprasza na kolejny organizowany przez siebie koncert. Zagrają: BORN ANEW (www.myspace.com/bornxanew), DISPEL THE CROWD (www.myspace.com/dispelthecrowd), BOTTOM (www.myspace.com/hatefulmusicterrorism) oraz UNITY OF BLOOD (www.myspace.com/unityofbl). Koncert odbędzie się w piątek 01.05.2009 w klubie "Imbir" (ul. Św. Tomasza 35) w Krakowie. Start 18:00, wjazd:10 pln.


THE DAMNATION W PSYCHO RECORDS
Kolejnym nabytkiem Psycho Records jest niemiecki THE DAMNATION. Zespół ten wykonuje old schoolową mieszankę thrash i death Metalu w stylu starych mistrzów na czele z MORGOTH, PROTECTOR czy MASSACRA. Szykuje się naprawdę znakomity krążek, który powinien sporo namieszać w undergroundzie. Premiera płyty planowana jest na przełomie maja i czerwca 2009 roku. Czekajcie nieuniknionego... www.psychozine.eu


KSU: RE-EDYCJE ALBUMÓW LEGENDY PUNK ROCKA
KSU to zespół z charakterem i bogatą historią. Po ponad trzydziestu latach niestrudzonej walki na scenie przyszedł czas na przypomnienie najlepszych i najciekawszych albumów jakie nagrali Siczka i jego muzycy. Na pierwszy ogień idzie "21", płyta nagrana w roku 1999 w RSC Recording Studio z Andrzejem Wiśniowskim.
Płyta wydana w ekskluzywnym digipaku otwiera serię re-reedycji, które obok nowej szaty graficznej uzupełnione będą też o nigdy nie publikowane nagrania. Kolejne albumy będą się ukazywać co dwa miesiące, po "21" pojawią się jeszcze "Moje Bieszczady", "Ludzie Bez Twarzy" i "Bez Prądu". Wszystkie ze specjalnymi bonusami! Dalsze plany wydawnicze KSU już wkrótce! KSU "21" w dobrych sklepach muzycznych od 14 kwietnia!
www.mystic.pl


METAL MUNDUS RECORDS NEWS
Powołane jako oddział firmy Fonografika Metal Mundus Records to nowe wydawnictwo w Polsce. W swoich założeniach ma nadzieję, że wspólnie z jednym z największych dystrybutorów płyt w Polsce uda im się wydać sporo ciekawych płyt z muzyką rockową i metalową oraz wypromować sporo dobrych, wartych uwagi polskich zespołów. Już dziś możemy oficjalnie poinformować, że pierwsze dwie płyty w kolekcji MM to będą nowe albumy zespołów: - ALASTOR - "Spaaazm" oraz THE NO-MADS - "The Age of Demise" Płyta grupy ALASTOR powinna być dostępna w sklepach w dniu 02.05.2009.
www.metalmundus.pl
www.wydawnictwo.metalmundus.pl


HUNTER: "HELLWOOD" Z NIESPODZIANKĄ
14 kwietnia, we wtorek, w sklepach znalazł się nowy album formacji HUNTER zatytułowany "HellWood". Płyta została zarejestrowana w styczniu i lutym 2009 w studiach Sonus, Nemezis i Studio X. Nad produkcją całości czuwali Andrzej AKA Karp oraz Paweł DRAK Grzegorczyk. Mix i mastering całości to z kolei dzieło Jacka Miłaszewskiego. 16 marca we Wrocławiu, formacja HUNTER we współpracy z Grupą #13 dokonała pierwszej w pełni HellWoodzkiej produkcji. Jest to pełnometrażowy klip do premierowego singla z nowego albumu, piosenki o znajomo brzmiącym tytule "Labirynt Fauna". Jak wyglądała cała ta sytuacja można zobaczyć na specjalnie przygotowanym materiale "making of…", który jest dostępny na oficjalnej stornie zespołu oraz pod tym adresem: www.youtube.com/watch?v=w_0ZHa8J2Vk
Album "HellWood" został nagrany w składzie: Paweł "Drak" Grzegorczyk, Piotr "Pit" Kędzierzawski, Michał "Jelonek" Jelonek, Konrad "Saimon" Karchut i Dariusz "Daray" Brzozowski. Kupujący "HellWood" mogą liczyć na miłą niespodziankę. W środku pięknie wydanego digipaka znajduje się kupon rabatowy o wartości 50 zł na zakup karnetu na tegoroczną edycję festiwalu Hunter Fest. W tym roku Hunter Fest odbędzie się w dniach 23, 24 i 25 lipca na lotnisku w Szymanach obok Szczytna. Na lotnisku będą trzy sceny, na których wystąpi ponad trzydziestu artystów. Wśród potwierdzonych już gwiazd są MACHINE HEAD, była wokalistka NIGTHWISH Tarja Turunen oraz legendarna załoga MOTORHEAD! Nie zabraknie też oczywiście gospodarza festiwalu, czyli formacji HUNTER. Zapraszamy!
HUNTER na scenie można zobaczyć także wcześniej niż na Hunter Fest. Oto daty najbliższych koncertów zespołu:
23.04 Warszawa - Klub Progresja
24.04 Zabrze Klub - Wiatrak
25.04 Dobrodzień - MDK
26.04 Wrocław - Klub Łykend
08.05 Boryszyn k. Lubrzy - Festiwal
www.mystic.pl


BEHEMOTH: TRZECI EPIZOD Z PRODUKCJI NOWEJ PŁYTY ONLINE!
Trzeci epizod z serii filmów dokumentujących pracę nad nową płytą już w sieci! Zespół zarejestrował już wszystkie partie gitar rytmicznych oraz basowych oraz partie solowe i wokalne do części utworów. W chwili obecnej trwają prace w studio "B" Radia Gdańsk. Nergal wraz z Janem Brytem rejestrują ślady wokali i dodatkowych gitar. Kliknij tutaj aby obejrzeć nowy epizod: www.youtube.com/watch?v=BW5E2zvdmIY.
Basista BEHEMOTH, Orion tak podsumował swój udział w sesji "Widać już koniec pracy, jesteśmy bliżej niż dalej. Do rejestracji basu użyłem sprawdzonych przez lata basów ESP i preampu Sansamp. Z nowego arsenału w nagraniu pojawił się wzmacniacz i kolumna Markbass. Tym razem było mniej poszukiwań, więcej pewności siebie i realizacji konkretnych określonych celów w brzmieniu. To zdecydowanie najsprawniejsza i najbardziej świadoma sesja nagraniowa BEHEMOTH!"
www.mystic.pl
www.behemoth.pl
foto. Ivo Ledwożyw


PURE HATE NEWS
Zespół PURE HATE zakończył nagrywanie nowego albumu "Hate Is Coming". Płyta zawiera 12 utworów, do jednego z nich został nagrany videoklip, który można obejrzeć na www.myspace.com/purehatemusic . Obecnie trwają poszukiwania wydawcy.


ARTUS PROG FESTIVAL
Już 18 kwietnia w Sali Wielkiej Dworu Artusa w Toruniu odbędzie się festiwal muzyki progresywnej i art rockowej - ARTUS PROG FESTIVAL. Przy Rynku Staromiejskim 9, w dworze, którego historia sięga XIV wieku wystąpią zespoły: ILUZJON, VOTUM, CRYSTAL LAKE, RETROSPECTIVE i LFG.
Początek imprezy o godzinie 17:00, otwarcie godzinę wcześniej. Ceny biletów: przedsprzedaż - 15 zł, w dniu koncertu - 20 zł.


"U BAZYLA": KONCERTY
Poznański klub "U Bazyla" zaprasza na kolejne organizowanie u siebie imprezy:
19.04.2009 - HATE, otwarcie drzwi: 18.00, start koncertu: 19.00, bilety: 13zł / 16zł
21.04.2009 - Mourning Beloveth, Mournful Congregation, Longing For Dawn, Gallileous, godz.
19:00 22.04.2009 - BeerDay Party vol. 4, godz. 18:30, wjazd 2 zł (studenci) / 4 zł (reszta)
23.04.2009 - PODWÓRKOWI CHULIGANI, godz. 19:00
25.04.2009 - AFTER LIFE, godz. 19:00
26.04.2009 - REJESTRACJA, godz. 19:00
07.05.2009 - SCHIZMA, godz. 19:00
08.05.2009 - PERSONA NON GRATA, godz. 19:00
09.05.2009 - DARK PLANET, godz. 19:00
13.05.2009 - JEŹDŹCY CIEMNOŚCI, godz. 19:00, wjazd 10 zł
15.05.2009 - M.o.s.s.a.D, godz. 19:00
16.05.2009 - JAPOŃSKIE RYTMY, godz. 19:00
24.05.2009 - CHRIST AGONY, OBSESSION, AZYLUM, drzwi 18:00, start 19:00, bilety 12/15 zł
29.05.2009 - OBUWIE, MUZYKA DOMOWEJ ROBOTY, GRAMY PUNKA, godz. 19:00
05.06.2009 - M.o.s.s.a.D, godz. 19:00
26.06.2009 - PAURA (Brazylia), godz. 19:00
http://uBazyla.pl


HEBOSAGIL NEWS
Fiński HEBOSAGIL, którego jedną z płyt recenzowaliśmy na swoich wirtualnych łamach udostępnił zupełnie za darmo na swojej stronie www wspomnianą EP "Cosmic" oraz debiutancki album "Colossal". Oba wydawnictwa można załadować klikając na poniższy link.
www.hebosagil.com


WOLVES' RIDE TOUR
Na początku maja wilcza wataha osaczy kilka osad na południu kraju. Pierwszych zmasowanych ataków dokonają deathmetalowcy z PNEUMATIC FROST. Następnie na pole boju wkroczą odhumanizowani awangardowcy z MORD'A'STIGMATA, zadając głębokie rany wszelkim niedowiarkom. Niedobitków zaszczują brutaliści z EMBRIONAL, po to tylko, by zostali oni ostatecznie rozszarpani przez morderców ze STILLBORN. Przygotujcie się do wojny.
Daty koncertów:
08.05.2009: Nowy Targ - klub "Dudek"
09.05.2009: Gorlice - klub "Alcatraz"
10.05.2009: Nowy Sącz - klub "Zdarta Płyta"
Start: 19.00 / Bilety: 15 zł
Więcej informacji w dziale "Polecamy". Mroczna Strefa sprawuje patronat nad tą mini-trasą.
www.myspace.com/mythroneprom
 


SUNSET WINGS: NOWE WYDAWNICTWO WROTYCZ RECORDS
"Covering For Solace", debiutancki album kaliningradzkiego zespołu SUNSET WINGS, to szeroko otwarte okno do świata muzyki neofolkowej. Zainspirowany perłami angielskiej poezji romantycznej, tradycyjnymi balladami z Wysp Brytyjskich oraz twórczością prerafaelitów album ten zabiera słuchacza w cudowną podróż dziecięcych snów, słodkiego smutku i melancholii. Srebrne struny gitary akustycznej i czułych skrzypiec, głębokie dźwięki wiolonczeli i ciepłe fletu, harmonijka, znakomite pianino, delikatne brzmienie perkusji i pozytywki tworzą złotą oprawę dla perełek z twórczości Williama Blake'a, Dante Gabriela Rosetti'ego, Rudyarda Kiplinga i Thomasa Lovella Beddoesa. Ukołysany przez "White Seal" Kiplinga i łagodny "Softly now the Burn is Rushing" MacManusa zagłębisz się w sen wraz "Proserpine" Rosseti'ego, poczujesz niewyrażalny smutek utraty kochanka w "Death-Parting" oraz "Ballad" Johna Gay'a. Spadające liście i śnieg pokrywają ziemię, kołyszące się drzewa rozmawiają z bryzą. Czy echo niesie Pożegnanie? Do kogo powinniśmy się modlić? I czy w ogóle powinniśmy? Ale mimo wszystko kwiaty umierają, dusze wędrują swoimi ścieżkami do nieśmiertelnego światła, a melancholia postrzegana jest jako możliwość do tworzenia piękna wokół nas. Pomimo smutku tekstów muzyka na tym albumie jest częściej jasna i przepełniona słodką nostalgiczną melancholią, ma nieść ukojenie i spokój zmęczonym sercom. "Covering For Solace" to rzeka pieszczotliwej czułości, rzeka czarujących melodii, która płynie "pomiędzy promieniami gwiazd miłości" do morza Harmonii pod wschodnim niebem.
Ze swoim specyficznym brzmieniem i nastrojem SUNSET WINGS bez wątpienia znajdą swoje miejsce pomiędzy innymi rosyjskimi zespołami takimi jak Neutral i Romowe Rikoito (niektórzy z muzyków Romowe Rikoito uczestniczyli gościnnie w nagraniu tego albumu). Wszyscy fani oczarowani muzycznym kunsztem Michaela Cashmore'a również nie będą rozczarowani. Płyta wydana przez Wrotycz Records 3 kwietnia w 4-panelowym digipacku z 12-stronnicową książeczką zawierającą wszystkie teksty oraz urzekające obrazy Natalii Krutciny.
www.myspace.com/sunsetwings
www.wrotycz.com
www.myspace.com/wrotyczrecords


SHRAPNEL NEWS
Seven Gates Of Hell wypuściło całkiem niedawno drugi album formacji SHRAPNEL pt. "Hecatomb". Reklamowany jest jako agresywny i bezkompromisowy miks przemocy, szaleństwa, bólu i cierpienia, a prostszymi słowamy czysty war black metal. Digipak został wydany w limitowanej edycji 400 sztuk, a specjalna edycja ma zawierać również maskę gazową.
www.7gates.org


KAT I ROMAN KOSTRZEWSKI: WYJĄTKOWY KONCERT
Zespół taki jak KAT nie wymaga przedstawiania, podobnie jak koncerty KAT-a nie wymagają specjalnego zaproszenia, bo ekipa Romana Kostrzewskiego najczęściej gra w wypełnionych do ostatniego miejsca klubach czy salach. Można bez cienia przesady stwierdzić, że gdyby nie KAT, nie byłoby muzyki metalowej w Polsce. Śląska żywa legenda działa aktywnie i koncertuje już blisko trzydzieści lat. Choć 2004 rok przyniósł poważny rozłam w Kacie, wszyscy fani, którzy cenią charyzmę, głos i teksty wokalisty, wiedzą że KAT i Roman Kostrzewski nie różni się od KAT-a, który tworzył swoją legendę w latach osiemdziesiątych - może poza tym, że w roku 2009 jest jeszcze bardziej ograny, doświadczony i ma jeszcze więcej niezapomnianych utworów w swoim repertuarze. Zespół, oprócz swoich największych przebojów, prezentuje ostatnio na żywo tak rzadko grane dotąd kompozycje jak "Dziewczyna w cierniowej koronie", czy te pochodzące z płyty "Szydercze Zwierciadło". Do tego na pewno dojdą premierowe utwory z płyty, która ukaże się jesienią tego roku. Wyjątkowy koncert, który dowiedzie powyższych słów będzie miał miejsce w klubie "Stodoła" (ul. Batorego 10) 23 kwietnia 2009 (czwartek). Wejście do klubu: godz. 19:00, początek koncertu godz. 20:30. Bilety: w przedsprzedaży 35 zł, w dniu koncertu 45 zł.


BEHEMOTH: NOWY MODEL GITARY ESP SYGNOWANY PRZEZ NERGALA
Współpraca Nergala z ESP - jednym z największych na świecie producentów gitar elektrycznych z Kalifornii (m.in. Metallica, Slayer, Rammstein) zaowocowała modelem instrumentu sygnowanym przez gitarzystę BEHEMOTH. Jego nazwa to HEX-7 - jest to siedmiostrunowa gitara w kształcie litery "V", zaprojektowana w całości przez Nergala wraz ze wybranymi przez niego przystawkami i osprzętem. Na rynku pojawi się latem tego roku i będzie dostępna w wersji LTD. "Gdy ESP skontaktowało się ze mną w sprawie stworzenia mojego sygnowanego modelu, byłem zachwycony! Zawsze byłem fanem ich instrumentów i jestem bardzo wdzięczny za to, że dali mi możliwość przedstawienia mojego wyobrażenia tego, jak powinna wyglądać idealna 7-strunowa gitara do grania ekstremalnego metalu! Nie mogę się doczekać przetestowania tej bestii podczas nadchodzącej letniej trasy ze Slayerem i Marilyn Manson!" - mówi lider BEHEMOTH.
www.mystic.pl
www.behemoth.pl

Archiwum newsów:

2010:
marzec luty styczeń

2009:
grudzień listopad pażdziernik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2008:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2007:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2006:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

Archiwum - 2005