THE GATHERING: NOWA PŁYTA W SPRZEDAŻY
Koniec oczekiwania i niepewności! Najnowszy, dziewiąty studyjny album formacji THE GATHERING zatytułowany "The West Pole" jest już do nabycia. Ostatni album THE GATHERING "Home" ukazał się w 2005 roku i od tego momentu w zespole zmieniło się wiele rzeczy. Kapelę opuściła wokalistka Anneke van Giersbergen; na jej miejsce do zespołu trafiła znana z formacji OCTAVIA SPERATI Silje Wergeland, zaśpiewała w siedmiu utworach na płycie. Poza nią na płycie udzielają się jeszcze dwie wokalistki: Anne van den Hoogen oraz Marcela Bovio z meksykańskiego zespołu ELFONIA. "The West Pole" został wyprodukowany przez gitarzystę zespołu, Rene Ruttena, i zmiksowany przez Zlaya Hadzicha, który pracował także przy płycie "Souvenirs"; płyta przynosi to, co najlepsze w muzyce THE GATHERING, zaskakując jednocześnie słuchacza nowymi pomysłami. W tym roku THE GATHERING obchodzi jubileusz dwudziestolecia istnienia, a "The West Pole" jest z tej okazji doskonałym prezentem dla fanów. Płyta ukazała się w Polsce dzięki firmie Mystic Production.

www.mystic.pl


CONATUS RECORDS NEWS
Szwajcarscy hard-core'owcy z LIFE AS WAR wydali w Conatus Records swoją drugą w historii EP-kę zatytułowaną "To Tell You This". Pozycja dla wielbicieli konkretnego, oldskulowego i nowojorskiego HC. Na krążku znalazły się następujące kawałki:
1.Life As War
2.A Crisis Cracking Parody
3.To Tell You This
4.My Condition(s)
5.Even the Score
6.The Smell of Death Link
Próbki utworów można usłyszeć na www.conatusrecords.com.


BETHLEHEM NEWS
W Red Stream ukazuje się 12 czerwca wydawnictwo BETHLEHEM o tytule "A Sacrificial Offering to the Kingdom of Heaven in a Cracked Dog's Ear". Porcja typowego dla tego zespołu niemieckiego dark metalu została wzbogacona o chore wrzaski i zawodzenia samego Kvarforth'a z SHINING. Unikalne utwory pochodzące z sesji do "S.U.i.Z.i.D." z lat 1997-98 zostały na nowo zmanipulowane i zremiksowane z samplami dialogów w języku angielskim. Oto lista utworów:
1)Devilcrazy God Thirteen
2)Thou Shalt Kill Yourself
3)Yesterday I Already Killed Myself Today
4)Dead White Marten
5)Through Stained Touch of My Nemesis
6)Nexus
7)Lingering Fart (A fart standing still)
8)As I Still Puked Caulerpa Taxifolia
9)Vargtimmen
10)Death Is Soft Stool...
11)Reflections On Dying.

www.redstream.org


THE NO-MADS NEWS
Premiera płyty THE NO-MADS już wkrótce. Jak piszą sami muzycy: "Nareszcie! Wyczekiwany od dawna trzeci album jednego z leaderów rodzimej sceny thrash! Fenomenalny wokal Sylwii to ewenement, obok którego nie przechodzi się obojętnie. Lektura obowiązkowa dla fanów HOLY MOSES oraz agresywnego oblicza ARCH ENEMY. Muzyka THE NO-MADS to nuklearny żywioł wypalający do gołej ziemi wszystko, co napotka na swojej drodze! Brzmienie zabija doskonałą produkcją Tomka Zalewskiego (m.in. Horrorscope, Totem, Rootwater, Coma). Prawie 40 minut czystej furii i urywającej łeb energii rodem z najlepszych dokonań DESTRUCTION, SODOM i KREATOR. Szczypta techniki zadowoli zwolenników dźwięków spod znaku MEKONG DELTA i SADUS. Po prostu europejski thrash metal na światowym poziomie! Wydawnictwo uzupełnia bonusowy DVD zawierający koncert zarejestrowany podczas festiwalu "Thrash Attack", teledyski, wywiad oraz "making of...". Premiera 06.06.2009 w barwach Metal Mundus."


CARACH ANGREN W MADDENING MEDIA
Niemiecka firma Maddening Media podpisała kontakt z holenderskim kwartetem CARACH ANGREN. Album o tytule "Death Came Through a Phantom Ship" zostanie nagrany w sierpniu i wydany jeszcze w tym roku.

www.maddening-media.de


BEHEMOTH: CZWARTY EPIZOD Z PRODUKCJI NOWEJ PŁYTY ONLINE
Czwarty epizod z serii filmów dokumentujących pracę nad nową płytą już w sieci. Zespół zakończył pracę w studio "B" Radia Gdańsk nagrywając partie solowe i wokale pod okiem Jana Bryta. Aby obejrzeć nowy epizod, wystarczy kliknąć na ten link: www.youtube.com/watch?v=Huzo3R_Uk-g.

Płyta BEHEMOTH "Evangelion" ukaże się na polskim rynku 7 sierpnia dzięki firmie Mystic Production, natomiast już we wrześniu zespół ruszy w trasę po Polsce.

www.behemoth.pl
www.mystic.pl


REPOSSESSION NEWS
25.05.2009 to data oficjalnej premiery debiutanckiego nagrania death metalowego REPOSSESSION "Reign Over Inferno". Grupa powierzyła wydanie krążka dynamicznie rozwijającej się wytwórni Psycho Records, która planuje intensywną akcję promocyjną materiału. Oprócz płyt na rynek wkrótce trafią koszulki, pinsy i inne gadżety pozamuzyczne. Materiał można już zakupić na Allegro: www.allegro.pl/item636751045_repossession_reign_over_inferno_premiera.html, a próbki utworów posłuchać na: www.myspace.com/repossessionpossesseddeathmetal. Z najnowszych wieści wynika, że szeregi REPOSSESSION opuścił Raven i zespół szuka w związku z tym "łaknącego krwi growlera".

www.myspace.com/repossessionpossesseddeathmetal


EISENWALD TONSCHMIEDE NEWS
Niemiecka firma Eisenwald Tonschmiede wypuściła 25 maja 12-calowy winyl z materiałem australijskich depressive black metalowców z AUSTERE - "To Lay Like Old Ashes". Wydawnictwo będzie dostępne w dwóch wersjach, a każda z nich będzie nieszablonowo opakowana i ręcznie numerowana (każda w limicie 250 sztuk): jest edycja czarna i edycja ciemnozielona. Obie zawierają dwukolorowe winyle, poster w formacie A2 i mnóstwo innych atrakcji. Więcej informacji między innymi na www.myspace.com/bandaustere.
Oprócz tego ta sama niemiecka wytwórnia wypuściła drugi album formacji TODESKULT - "Apathy". 6 utworów pełnych głębokiego wewnętrznego dyskomfortu, cierpienia i apatii.

www.myspace.com/vastandvoid


BLINDEAD: NOWY MINI-ALBUM
Najnowsze wydawnictwo BLINDEAD zatytułowane "Impulse" ukazało się oficjalnie nakładem Lou & Rocked Boys w kooperacji z Foreshadow Music. Album powinien już być dostępny nie tylko w sprzedaży wysyłkowej, ale również we wszystkich dobrych sklepach muzycznych na terenie całego kraju. Przypominamy, że na "Impulse" składają się trzy bardzo długie, przestrzenne utwory, w których zespół pokusił się o większą ilość elektronicznych eksperymentów, nie tracąc przy tym nic z siły bijącej z poprzednich albumów. Szczerze polecamy wszystkim fanom rocka, metalu i wielbicielom wszelkiej maści alternatywy!

www.foreshadow.pl


AVULSED NEWS
Xtreem Music wypuści na początku czerwca piąty album najlepszej hiszpańskiej death metalowej kapeli AVULSED. "Nullo (The Pleasure of Self-mutilation)" jest określane przez sam zespół jako ich "najcięższy, najbardziej intensywny i dojrzały krążek". Grupa gra już, przypomnijmy, od 18 lat i dorobiła się już marki kapeli grającej brutalny, ciężki, intensywny i przy tym chwytliwy death metal. Nagrania materiału zostały ukończone na początku maja, a wydawnictwo będzie zawierać gore'owe grafiki wykonane przez Mike'a Hrubovcaka (Grave, Monstrosity, Mortician, Cattle Decapitation...). Lista utworów:
1. Breaking Hymens
2. Killing After Death
3. Maggotfilled
4. Voracious Backpacker
5. Nullo (The Pleasure of Self-mutilation)
6. Nazino (Cannibal Hell)
7. Fair Flesh Obsession
8. Penectomia
10. Chestblood
11. She's Hot Tonight (in my Oven)
Trzech utworów z nowego albumu AVULSED można posłuchać na www.myspace.com/avulsed.

www.xtreemmusic.com
www.myspace.com/xtreemmusic


HIBRIA NEWS
Brazylijscy metalowcy z HIBRIA wydali swój drugi pełno wymiarowy album pt. "The Skull Collectors". Krążek został wydany w Azji przez Spiritual Beast, zaś w Europie przez Remedy Records. Miksem i masteringiem zajął się Achim Köhler, producent znany z pracy dla takich zespołów, jak Amon Amarth, Sodom, Pink Cream 69 i Brainstorm, był też odpowiedzialny za "Devil's Ground" Primal Fear. "The Skull Collectors" to album koncepcyjny opowiadający o człowieku, któremu spełniło się marzenia zostania pilotem wojskowym, lecz jego losy potoczyły się później nieco inaczej. W celach promocyjnych HIBRIA nakręciła teledysk do utworu "Tiger Punch", wyreżyserowany przez Luisa Mario Jobima i Marcela Kunzlera. Można go obejrzeć pod linkiem www.youtube.com/watch?v=OKPZBugBbgg. W maju grupa odwiedziła koncertowo kraje Dalekiego Wschodu, w tym Japonię, Tajwan, Hongkong i Południową Koreę.

www.hibria.com
www.myspace.com/hibria


XIII. STOLETI W CK WIATRAK
30.05.09 (sobota) o godz. 19.30 w CK Wiatrak w Zabrzu zagra kultowa grupa sceny gotyckiej XIII. STOLETÍ. Supportem będzie Poison Words. Bilety w przedsprzedaży kosztują 35 pln, w dniu koncertu: 40 pln.

www.wiatrak.art.pl


CRYPTIC TALES, BESATT, EMBRIONAL I UNDERDARK W TRASIE
Przez południowo-wschodnią Polskę przetoczy się mini trasa z udziałem: CRYPTIC TALES, BESATT, EMBRIONAL i UNDERDARK. Proponowany zestaw będzie niewątpliwą gwarancją mocnych wrażeń dla fanów black/death metalowej muzyki. Podczas koncertów prowadzona będzie promocyjna sprzedaż dostępnych płyt CD oraz koszulek zespołów.
29.05.09 - Przemyśl, Klub Sing Sing (SACRIFER, UNDERDARK, EMBRIONAL, CRYPTIC TALES) 30.05.09 - Rzeszów, Klub Vinyl (UNDERDARK, EMBRIONAL, CRYPTIC TALES + BESATT)
31.05.09 - Kraków, Klub Underworld (UNDERDARK, EMBRIONAL, CRYPTIC TALES + BESATT).


GHOST BRIGADE NEWS
Finowie z GHOST BRIGADE zaskoczyli parę osób swoim debiutanckim albumem "Guided by Fire" wydanym przez Season Of Mist Records jesienią 2007 roku. W sierpniu powrócą, by dostarczyć kolejną mieszankę post-rocka, metalcore'a, rocka progresywnego, death i doom metalu. Krążek będzie nosić tytuł "Isolation Songs" i zostanie wydany w Europie dokładnie 3 sierpnia przez Season Of Mist.

www.ghostbrigade.net
www.myspace.com/ghostbrigade


IMPERIUM DEKADENZ NEWS
Przed kilkoma miesiąca Season Of Mist Records ogłosiła podpisanie kontraktu z niemiecką black metalową hordą IMPERIUM DEKADENZ. Perkusista Vespasian i wokalista Horaz są gotowi wypuścić swoją najnowszą plagę już latem tego roku. Tytuł płyty to "Procella Vadens", a data wydania w Europie została ustalona na 3 sierpnia.

www.imperium-dekadenz.de
www.myspace.com/imperiumdekadenz


DESTROYER 666 NEWS
W poprzednim newsie na temat australijskiego DESTROYER 666 pisaliśmy, że 22 czerwca ukazuje się ich najnowszy album "Defiance". Wiadomo dodatkowo, że na wersji digipak znajdzie się bonusowy utwór i jak podaje wydawca: "wszystko co możemy powiedzieć to to, że to bardzo specjalny utwór".

www.destroyer666.net
www.myspace.com/destroyer666band


DRUDKH NEWS
Nadchodzi nowy album tej ukraińskiej formacji pt. "Microcosmos". Data jego wydania to 22 czerwca. Niektórzy fani wiedzą, że folk metalowcy z DRUDKH uznają zasadę "żadnych zdjęć, żadnych wywiadów, żadnej strony internetowej i żadnych koncertów". W opinii muzyków tego przedsięwzięcia, muzyka mówi wszystko i nie potrzebuje używania tanich trików dla popularyzacji nazwy zespołu. Jednakże, w ramach kontraktu z Season Of Mist, DRUDKH zgodzili się na stworzenie przez tę francuską firmę ich oficjalnego profilu MySpace. Adres tej strony to www.myspace.com/drudkhofficial. Wiadomo też, że zostanie wydany specjalny box set albumu "Microcosmos", który będzie dostępny w sprzedaży wysyłkowej i limitowany do 500 kopii. W skład solidnego drewnianego pudła o wymiarach 30 x 26 x 4 cm wejdą:
- wersja digipak albumu "Microcosmos",
- reedycja dawno wyprzedanej EP-ki "Anti-Urban",
- limitowany T-shirt "Microcosmos",
- specjalna książeczka w formacie DVD.
Poza digipakem, pozostałe przedmioty będą dostępne tylko w tej limitowanej wersji.

www.season-of-mist.com
www.myspace.com/seasonofmist


JARBOE LIVE
Znana głównie z udziału w zespole SWANS Jarboe, obecnie nagrywająca solowe płyty pod szyldem JARBOE w maju i czerwcu objedzie z koncertami Europę. Odwiedzi również Polskę, a koncerty odbędą się w następujących lokalizacjach:
5.06 - Warszawa, No Mercy
6.06 - Wrocław, Firlej
Na obu koncertach artystce będzie towarzyszyć grecka black metalowa horda NAER MATARON.

www.season-of-mist.com


DEVILSTONE OPEN AIR FESTIVAL NEWS
Potwierdzono już pełną listę zespołów, które zagrają w dniach 17-19 lipca 2009 na umiejscowionym na Litwie festiwalu DEVILSTONE OPEN AIR. Gwiazdą będzie brazylijska SEPULTURA, a obok nich zagrają: KEEP OF KALESSIN (Norwegia, modern black metal), SINISTER (Holandia, techniczny death metal), CODE (Anglia / Norwegia, nostalgiczny black metal), TRAUMA (Polska, death metal), ZAS (Litwa, socjopolityczny metal / rock), BILOCATE (Jordania, klimatyczny, orientalny death metal), LEPROUS [Norwegia, progressive metal), AZARATH (Polska, death metal), FRAILTY (Łotwa, doom/death metal), OBTEST (Litwa, pagan metal), NAHASH (Litwa, occult black metal), THE PROWLERS (Włochy, progressive power / heavy metal), DIABOLICAL (Szwecja, death/thrash metal), SAPLES (Litwa, old school death metal), CROCELL (Dania, agresywny death/thrash metal), STRANGER AEONS (Litwa, progressive metal / rock), HEAVEN GREY (Łotwa, klimatyczny doom/death metal), LUCTUS [Litwa, thrash/black metal) oraz gość specjalny.

Przypomnijmy, że festiwal odbędzie się w małym miasteczku Anyksciai. Wszelkie potrzebne informacje znajdziecie na stronie www.devilstone.net.


KLAUS SCHULZE & LISA GERRARD: KONCERTOWE DVD
1 czerwca ukaże się na rynku wyjątkowe wydawnictwo - zapis jedynego koncertu, jaki twórca muzyki elektronicznej Klaus Schulze i eks-wokalistka DEAD CAN DANCE Lisa Gerrard zagrali w Polsce w Bazylice Ojców Salezjanów na warszawskiej Pradze, który odbył się 13 listopada. Artyści promowali nagrany wspólnie i świetnie przyjęty album "Farscape". "Dziękuję Bardzo" zawiera pełny zapis koncertu z Warszawy oraz dodatkowo 30-minutowy dokument "In The Moog For Love" z wywiadem z Lisą Gerrard. "Dziękuję Bardzo", poza edycją na DVD, będzie także dostępne w wersji audio jako 3-płytowy digipak, na którym dodatkowo znalazł się zapis koncertu z Teatru Schillera w Berlinie. DVD "Dziękuję Bardzo" ukaże się w Polsce dzięki firmie Mystic Production.

www.mystic.pl


PROLETARYAT: KONCERT Z OKAZJI 20-LECIA
Już 30.05.2009 w warszawskim klubie "Fonobar" odbędzie się koncert grupy Proletaryat. Jest to koncert w ramach trasy z okazji XX-lecia istnienia zespołu. Podczas koncertu nagrana zostanie płyta "Live!" - trzeci koncertowy album Proletaryatu. Jako suport wystąpią zespoły Skowyt oraz Shrot. Start: 20:00, wjazd: 20 zł.

www.fonobar.pl
www.myspace.com/fonobar


BEHEMOTH: OKŁADKA "EVANGELION"
Prezentujemy okładkę najnowszej płyty BEHEMOTH "Evangelion". Krążek trafi do sklepów 7 sierpnia, natomiast już we wrześniu zespół ruszy w trasę po Polsce! Oto jak Nergal opisał nową szatę graficzną: "Na "Evangelion" staraliśmy się przedstawić formę czystą i bezpośrednią zarazem... jednocześnie zależało nam na epickim, dystyngowanym charakterze oprawy graficznej tej płyty. Po raz kolejny pracowaliśmy z Tomaszem Daniłowiczem, który wykonał zdecydowanie najlepszą ilustrację dle BEHEMOTH ze wszystkich dotychczasowych. Obraz przedstawia "Wielką Nierządnicę Babilonu", która dosiada siedmiogłową bestię. Święci tego świata oddają jej hołd, zaś u jej stóp leżą rozbite tablice z 10 przykazaniami. Jest to nasza wizja, nasza interpretacja tej nowotestamentowej przypowieści, w której "kurwa Babilonu" jest symbolem buntu oraz opozycji przeciwko Bogu. Od dawna jestem zafascynowany historiami mającymi swoje źródła w Biblii, niejednokrotnie wykorzystywaliśmy jej symbolikę w tekstach czy na okładkach płyt. Zawsze jednak były one przefiltrowane przez moje doświadczenie i światopogląd. Uwielbiam żonglować, bawić się symbolami... tak też jest i tym razem. Bohaterka naszej nowej okładki jest archetypem nieposłuszeństwa, indywidualności, samostanowienia i wolnej, nieskrępowanej woli. Są to uniwersalne słowa - klucze, tak charakterystyczne i decydujące, by zrozumieć charakter naszej twórczości... i prawdziwej natury człowieka".
Płyta BEHEMOTH "Evangelion" ukaże się w Polsce dzięki firmie Mystic Production.


www.behemoth.pl
www.mystic.pl


XIII. STOLETI: NOWY ALBUM
XIII. STOLETI, ikona czeskiego rocka, powraca nowym znakomitym albumem. "Dogma" to muzyczny i słowny manifest twórcy i lidera grupy Petra Stepana. Od strony muzycznej płyta jest powrotem do najlepszej tradycji zespołu, która oparta jest na zdecydowanym gitarowym graniu - na "Dogmie' ostre rockowe riffy tworzą świetny podkład pod melodyjny, ekspresyjny glos Petra. W tekstach Petr zgłębia tajniki okultyzmu, czarnej magii, mówi o wpływie Księżyca. Warto dodać, ze lider XIII. STOLETI jest autorem biblii wampirycznej "Kniha Nosferatu". Zapraszamy do zanurzenia się w tajemniczy i niesamowity świat XIII STOLETI. Wydawcą płyty w Polsce jest Big Blue Records.

http://big-blue.com.pl


CASTLE PARTY FESTIVAL 2009
Tegoroczna, już 16-ta edycja CASTLE PARTY odbędzie się w dniach 24 - 25 - 26 lipca 2009 na zamku w Bolkowie.

W piątek 24.07.09 (start - 18.30) zagrają:
DEPRESSIVE DISORDER
IRFAN
NUNIQ
MOON FAR AWAY
AESTHETIC MEAT FRONT
SKINNY PATRINI
VARIETE
PSYCHE

W sobotę 25.07.09 (start - 14.00) zagrają:
SANE
VIC ANSELMO
JOY DISASTER
INDUKTI
MADRE DEL VIZIO
SPECTRA PARIS
DREADFUL SHADOWS
FADING COLOURS
CREMATORY
COVENANT

W niedzielę 26.07.09 (start - 14.30) zagrają:
HEAD - LESS
JACQUY BITCH
SOLAR FAKE
NOT
DEATHCAMP PROJECT
ARTROSIS
KMFDM
DIARY OF DREAMS
FRONT 242

Po koncertach na zamku odbędą się After Show Party w klubach.

www.castleparty.com
www.myspace.com/castleparty


CRIONICS NEWS
Zespół CRIONICS właśnie zakończył prace nad nową epką, która zostanie nagrana już w tym miesiącu. Ślady zostaną zarejestrowane w krakowskim studio Shindler Factory (Thy Disease - Anshur-Za), natomiast miks i mastering odbędzie się w białostockim Hertz Studio, którego nie trzeba szerzej przedstawiać. Na Epce znajdą się 3 nowe kompozycje oraz nietypowy jak na CRIONICS cover. Ostatnią płytą "Neuthrone" zespół zakończył 3- płytowy kontrakt z Candlelight Records. Creative Management rozpoczęło rozmowy z kilkoma potencjalnymi wydawcami nowej płyty. Szczegóły znajdzienie wkrótce na oficjalnym myspace zespołu www.myspace.com/crionics i na stronie www.crionics.pl.


SONNEILLON NEWS
Zespół SONNEILLON skończył nagrywać teledysk do utworu "Into the Unknown", który będzie promował materiał "Polymorphous". Więcej szczegółów wkrótce. Trailer z planu teledysku dostępny jest pod linkiem: www.youtube.com/watch?v=A3ViN7q5l8g.

Więcej info na www.myspace.com/sonneillonsymphonic.


SYN ZE SASE TRI W NEGURA MUSIC
Prowadzona przez muzyków NEGURA BUNGET firma Negura Music podpisała trzypłytowy kontrakt z rumuńskim symfoniczno-blackmetalowym SYN ZE SASE TRI. Debiutancki album zatytułowany "Intre doua lumi" ma się ukazać jesienią tego roku.

www.synzesasetri.com


"U BAZYLA": KONCERTY
Poznański klub zaprasza na kolejne koncerty w swoich progach:
20.05.2009 - EPICRISE (Ukraina), HAILSTORM (Piła), DYING SPIRIT (Piła) + support, start 20:00, bilety 10 zł
21.05.2009 - BeerDay Party vol. 5 (grill, karaoke, konkursy piwne, potańcówka), start 20:00, bilety 3/5 zł 22.05.2009 - ROCKOTEKA (muza dla każdego), start 20:00, wjazd free
23.05.2009 - ROCKOWIRÓWKA, start 20:00, wjazd free
24.05.2009 - CHRIST AGONY, OBSESSION, AZYLUM, VEDONIST, drzwi 18:00, start 19:00, bilety 12/15 zł 26.05.2009 - DISCO (muza lat 70, 80, 90) - sala koncertowa, sala barowa - inna muzyka taneczna, start 20:00, wjazd free
27.05.2009 - REGGAE, DANCE HALL itp., sala koncertowa, start 20:00, wjazd free
28.05.2009 - DARK MACHINERY (Industrial / Power Noize / Hellectro Dj Phantom (Industria ex Machina)) - sala koncertowa, start 20:00, wjazd free
29.05.2009 - ROCKOTEKA, start 20:00, wjazd free
30.05.2009 - ROCKOTEKA, start 20:00, wjazd free
31.05.2009 - JAM SESSION (pogrywamy jak umiemy), start 20:00, wjazd free
02.06.2009 - HITY Z SATELITY (muzyka taneczna), start 20:00, wjazd free
03.06.2009 - DLA KAŻDEGO COŚ MIŁEGO - muzyka taneczna, start 20:00, wjazd free
04.06.2009 - DLA KAŻDEGO COŚ MIŁEGO - muzyka taneczna, start 20:00, wjazd free
05.06.2009 - M.o.s.s.a.D., ERVINAXER, DRAGON'S LAIR, HAILSTORM - sala koncertowa, wjazd 5 zł, sala barowa - wjazd free, start 20:00, po koncercie impreza taneczna AFTER PARTY - wjazd free
06.06.2009 - Amphi Festival Warm Up Party (Industrial / EBM / Dark Wave / Hellectro / Futurepop) - cały klub, start 20:00, wjazd free
07.06.2009 - JAM SESSION, start 20:00, wjazd free
09.06.2009 - HITY Z SATELITY, start 20:00, wjazd free
10.06.2009 - ROCKOTEKA, start 20:00, wjazd free
12.06.2009 - koncert BURNED FEAR TOUR 2009: ESQARIAL, ROTENGEIST, DISQUIET, OBSSESION - sala koncertowa, wjazd 10 zł, sala barowa wjazd free, start 20:00
13.06.2009 - koncert JEŹDŹCY CIEMNOŚCI + suport - sala koncertowa, wjazd 10 zł, sala barowa wjazd free, start 20:00, po koncercie ROCKOTEKA - wjazd free
14.06.2009 - JAM SESSION, start 20:00, wjazd free
17.06.2009 - Tranceplantacja (Psy / Goa Trance), Dj Phantom (Industria ex Machina) - sala barowa, start 20:00, wjazd free
18.06.2009 - ROCKOWIRÓWKA, start 20:00, wjazd free
19.06.2009 - ROCKOTEKA, start 20:00, wjazd free
20.06.2009 - Koncert LISTOPAD - sala koncertowa, wjazd 10 zł, sala barowa wjazd free, start 20:00, po koncercie ROCKOTEKA - wjazd free
21.06.2009 - NOC KUPAŁY (erotyczna impreza taneczna) - wjazd free, start 20:00
23.06.2009 - AFTER PARTY po koncercie Nine Inch Nails wjazd free
26.06.2009 - ROCKOWE ROZPOCZĘCIE LATA (koncert 3 kapel rockowych) - sala koncertowa, wjazd 5 zł, sala barowa wjazd free, start 20:00
24.06.2009 - ROCKOTEKA, start 20:00, wjazd free
25.06.2009 - REGGAE, DANCE HALL itp. - sala koncertowa, start 20:00, wjazd free
27.06.2009 - ROCKOWIRÓWKA, start 20:00, wjazd free
28.06.2009 - JAM SESSION, start 20:00, wjazd free.

http://uBazyla.pl


AVULSED NEWS
7 maja hiszpańscy death metalowcy z AVULSED zakończyło sesję nagraniową długo oczekiwanego, piątego albumu pt. "Nullo (The Pleasure of Self-mutilation)". Po ośmiu miesiącach powolnej i tytanicznej pracy grupa może z dumą zapowiedzieć swój najbardziej dojrzały, najcięższy i po prostu najlepszy album w swojej historii. "Nullo" zostanie wydane w tym samym czasie (w czerwcu) przez Xtreem Music (wymiany) & Metal Age Productions (sprzedaż) na terenie całej Europy, poza Rosją i byłymi krajami Związku Radzieckiego, gdzie zajmie się tym Coyote Records. We wrześniu Ibex Moon Records (firma prowadzona przez Johna McEntee z INCANTATION) wyda ten materiał w USA. Zapowiadają się też koncerty w Europie, ale szczegóły jeszcze nie są znane. Póki co, trzy kawałki z albumu "Nullo" można odsłuchać na www.myspace.com/avulsed.

Więcej info na www.avulsed.com.


SAINC NEWS
O najnowszym albumie SAINC opowiada Świerszcz (ex-YATTERING): "W swoim dorobku mamy już kilka nagrań demo i w zasadzie ten album będzie naszym drugim dużym wydawnictwem, ale pierwszym oficjalnym. Tytuł albumu - "Patogen". Tematyka oparta jest na genetyce ludzkiej. Dzięki badaniom genetycznym udało się potwierdzić wymarcie całego gatunku w wyniku działania czynnika chorobotwórczego - SUPERCHOROBY. Superchorobą może stać się każdy PATOGEN (żywy czynnik zakaźny), który po zaatakowaniu populacji szybko się rozprzestrzenia, uśmiercając jej osobników, w stosunkowo krótkim czasie doprowadzając do znacznego lub całkowitego zredukowania jej liczebności. Album zawiera 9 utworów, nagraliśmy do niego klip "Gene (From Dead) Resurrection", który można obejrzeć na stronie www.youtube.com/watch?v=OaGUr1yw_z8. Nagrywamy dwie wersje: w języku polskim i angielskim.

Lista utworów:
1.Nowy Stary Świat
2.Geno Zmartwychwstanie
3.Wściekłe Modyfikacje
4.Odrodzony
5.Mutacje Błędna Replikacja
6.Ormus
7.Toksyczne Lekarstwo
8.MHC HLA
9.HGP

Twórcą okładki jest Krzysztof Iwin znany z produkcji dla zespołu Yattering . Na stronie umieszczone będą wkrótce fotki z nagrań do klipu, wstawiony na naszą stronę zostanie również klip w dwóch wersjach językowych. Kolejnym produktem reklamowym będzie płyta w formacie DVD z naszymi klipami. Większość utworów mogliście już zobaczyć w sieci. Tytuły utworów: 1 Gene (From Dead) Resurrection, 2 City of God, 3 Łamaniec, 4 C R U X, 5 Strong, 6 Kamilot, 7 Koncerty Negatyw Papryka, 8 Nagrania do demo albumu 2005. Jak wspomniałem wyżej, SAINC nagrał już album, ale w wersji demo. Większość utworów zostało wykorzystane do filmików ze sportami ekstremalnymi itp. Album stanowi podsumowanie filmów ŚVierszcza w oparciu o muzykę z albumu SAINC nagranego w 2008 roku. Wstępnie będzie to około 30 filmów w formacie płyty DVD."


TOTENTANZ NEWS
Już 5 czerwca, na rynku w Tarnowie, o godzinie 20.30 niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju koncert zagra zespół TOTENTANZ. Występ wyjątkowy, bo TOTENTANZ będzie towarzyszyć na scenie dwudziestoosobowa Tarnowska Orkiestra Kameralna. Koncert będzie rejestrowany i ukaże się w postaci DVD. Utwory z dwóch płyt zespołu, "Nieból" oraz "Zimny Dom", w wykonaniu z orkiestrą zyskają nowy wymiar i charakter, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich na to niecodzienne wydarzenie!

www.totentanz.pl
www.mystic.pl


AVA INFERI NEWS
"Blood of Bacchus" to tytuł nowego krążka formacji AVA INFERI. Album zostanie wydany w formacie CD digipak przez Season Of Mist Records 14 lipca. Na płycie znalazło się 9 utworów, a wedle słów Rune (eks-MAYHEM) "niektóre są cięższe, inne bardziej jazzujące lub utrzymane w stylu fado (portugalski folk), a jeszcze inne trafiającym prosto w serce gothic-doom'em.". Poniżej lista utworów:
1. Truce
2. Last Sign of Summer
3. Colours of the Dark
4. Black Wings
5. Appeler les loups
6. Be Damned
7. Tempestade
8. Blood of Bacchus
9. Memoirs.

www.ava-inferi.com
www.myspace.com/avainferi
www.season-of-mist.com


DESTRÖYER 666 NEWS
14 lipca będzie miała premiera nowa, długo wyczekiwana płyta australijskiej formacji DESTRÖYER 666. Czwarty album nosi tytuł "Defiance", zostanie wydany przez francuską Season Of Mist i zawierać będzie takie oto numery:
1. Weapons of Conquest
2. I am not Deceived
3. Blood for Blood
4. The Barricades are breaking
5. A Stand Defiant
6. A Path to Conflict
7. A Thousand Plagues
8. Human all too Human
9. A Sermon to the Dead.

www.destroyer666.net
www.myspace.com/destroyer666band
www.season-of-mist.com


DRUDKH NEWS
14 lipca ukazuje się nowy album ukraińskiego DRUDKH - "Microcosmos". Wydawcą jest pododdział Season Of Mist Records - Underground Activists. Na płycie znajdą się następujące kawałki:
1. Days That Passed
2. Distant Cries Of Cranes
3. Decadence
4. Ars Poetica
5. Everything Unsaid Before
6. Widow's Grief
Warto zwrócić uwagę na nieco inną niż dotychczas kolorystykę okładki płyty DRUDKH.

www.season-of-mist.com


GNOSTIC NEWS
25 maja w barwach Season Of Mist Records ukazuje się debiut formacji GNOSTIC pt. "Engineering the Rule". Na albumie znajdą się następujące utwory:
1. Visceral
2. Isolate Gravity
3. Sleeping Ground
4. Engineering the Rule
5. Wall of Lies
6. Violently Calm
7. Life Suffering
8. Corrosive
9. Mindlock
10. Splinters of Change

GNOSTIC w lipcu ruszy na trasę po USA z ATHEIST. W związku z tym, że GNOSTIC jest złożone w trzech czwartych z muzyków ATHEIST, perkusista Steve Flynn komentuje całą sytuację: "Jesteśmy absolutnie podekscytowani grając na tournee z tak niesamowitym zestawem brutalnych i technicznych kapel. Wszystkie zespoły są nie tylko opętańczo techniczne i ciężkie, ale zestaw przynosi szerokie spektrum stylów - od awangardowych brzmień PSYOPUS po techniczny death metal GNOSTIC i ATHEIST. Do tego jeszcze bardziej współczesna, łamiąca karki technika, umiejętności i szybkość THE FACELESS i brutalność THE AGONIST i mamy piekielną noc. To będzie dla trzech z nas również pewien eksperyment, ponieważ ja, gitarzysta Chris Baker i Jonathan Thompson grający na basie w GNOSTIC i na gitarze w ATHEIST będziemy grać dwa koncerty jednego wieczoru. Nie pamiętam takiej sytuacji w świecie technicznego death metalu."

www.gnosticmusic.com
www.myspace.com/gnosticmusic
www.season-of-mist.com
www.thunderdometouring.com


WISDOM IN CHAINS W I SCREAM RECORDS
I Scream Records z dumą prezentuje swój nowy nabytek WISDOM IN CHAINS. Grupa powstała w 2003 roku jako kolaboracja muzyków z Ameryki i Europy, zaznaczając dość szybko obecność na scenie hardcore, punk i Oi!. Założycielami zespołu są Richie i Mad Joe z KRUTCH (twórcy albumu "Whatever It Takes" wydanego przez I Scream Records w 2002 roku) oraz Maarten z holenderskiego DAREDEVIL. WISDOM IN CHAINS ma na koncie 3 studyjne krążki, a kolejny zostanie nagrany latem i wydany jesienią tego roku.

www.gordeonmusic.de
www.myspace.com/gordeonmusic


BEHEMOTH: KOŃCÓWKA NAGRAŃ
BEHEMOTH właśnie zakończył nagrywanie śladów na ich najnowszy, długo oczekiwany album, "Evangelion" w Studiu Radia Gdańsk. 12 maja Nergal poleciał do Anglii, gdzie dołączy do Colina Richardsona, który już rozpoczął miksowanie płyty w studiu Miloco w Londynie. "Dokładnie dzisiaj zakończyłem prace nad ostatnimi śladami wokalnymi na "Evangelion". Moje struny głosowe są w opłakanym stanie, ledwo mówię, ale przepełnia mnie uczucie spełnienia i szczęścia. Mam wrażenie, że na naszym ostatnim krążku "The Apostasy" moje partie brzmiały bardzo poprawnie, ale czegoś im brakowało. Na "Evangelion" zadbałem o to, by były nie tylko brutalne... ale również bardziej różnorodne. Jest w nich zdecydowanie więcej emocji i ekspresji. Będziecie zaskoczeni!" Płyta BEHEMOTH "Evangelion" ukaże się na polskim rynku 7 sierpnia dzięki firmie Mystic Production.

www.behemoth.pl
www.mystic.pl


LACRIMOSA: NOWA PŁYTA W SKLEPACH
Po czterech latach oczekiwania, ukazała się nowa studyjna płyta szwajcarskiej legendy - formacji LACRIMOSA. Album jest zatytułowany "Sehnsucht", czyli tęsknota: "Cztery lata temu ukazała się nasza płyta "Lichtgestallt", po której pojechaliśmy na trwającą 18 miesięcy trasę koncertową" - mówią Tilo Wollf i Anne Nurmi. "Podczas tej trasy, dzięki naszym fanom, przeżyliśmy wiele niezapomnianych chwil. Część z nich udało nam się zamieścić na koncertowym albumie "Lichtjahre". Fascynacja publiczności oraz emocje, jakie okazywała nam i naszej muzyce, stanowiły dla nas potężną inspirację i umocniły nasze relacje z naszymi fanami. Dlatego z radością ogłaszamy, że 8 maja ukazała się nasza nowa studyjna płyta. Jej muzyczna i tekstowa zawartość da się wyrazić jednym słowem, które jednocześnie jest idealnym tytułem. Tym słowem jest "tęsknota"."

"Sehnsucht" dostępny jest jako wersja standardowa oraz digipak zawierający specjalne wersje utworów i, uwaga, po raz pierwszy w historii kolor na okładce. Na płycie znajduje się dziesięć premierowych kompozycji. Płyta jest dostępna w Polsce dzięki firmie Mystic Production.

www.mystic.pl


BESATT, GORTAL, EMBRIONAL I UNDERDARK: WSPÓLNA MINI-TRASA
19 i 20 czerwca na wspólnych koncertach zagrają: BESATT (black metal - www.myspace.com/besattofficial), GORTAL (death metal - www.myspace.com/gortal), EMBRIONAL (death metal www.myspace.com/embrional) i UNDERDARK (death metal www.myspace.com/underdarkdeathmetal). Koncerty będą miały miejsce:
19.06. Warszawa, klub "Fonobar"
20.06. Lublin, klub "Ragnarock"
Start o godzinie 19:00, bilety: 15 zł.
Mroczna Strefa jest patronem medialnym tej mini-trasy.


MASS MURDER #1
Pod nazwą "Mass Murder #1" odbędzie się koncert, na którym wystąpią: SOUL SNATCHER (brutal death metal), FEROSITY (brutal death metal) oraz MESMERIZED (death / black metal). Impreza będzie miała miejsce 21.05.2009 w Warszawie w klubie "Metal Cave", ul. Jana Olbrachta 46. Początek o godz. 20:00, bilety - 10 zł. UWAGA!!! Co dziesiąty fan z zakupionym biletem otrzyma wybraną przez siebie płytę wydaną przez Redrum 666 / Fallen Angel w prezencie!!!

www.myspace.com/redrum666label
www.redrum666.net


NEGURA BUNGET NEWS
Z obozu rumuńskiego NEGURA BUNGET otrzymaliśmy następujące oświadczenie: "To jedna z trudniejszych wieści do przekazania. Przykro nam zaanonsować, że Hupogrammos i Sol Faur zakończyli swoją podróż w NEGURA BUNGET. Życzymy im wszystkiego najlepszego w ich nowych projektach. W międzyczasie, nowy skład zespołu został złożony i będzie kontynuować to, co zaczęło się przed 15 laty. Wszystkie zaplanowane przez NEGURA BUNGET plany (koncerty, występy na festiwalach, kontrakty z Aural Music / Code666 oraz Prophecy Productions / Lupus Lounge) będą również kontynuowane w nowej formule." Negru. Jednocześnie Negru informuje, że jedyny adres kontaktowy do zespołu to contact@negurabunget.com. Potwierdzono też udział zespołu na Hole In The Sky Festival w Norwegii.
Nowy skład zespołu to: Corb - gitary / wokale, Spin - gitary, Gădineţ - bas, Inia Dinia - klawisze, Ageru Pamanatului - wokale / dudy / instrumenty perkusyjne / ksylofon i Negru - perkusja / instrumenty perkusyjne.

Najbliższe koncerty NEGURA BUNGET: 26/06/2009 - Aschaffenburg (DE) - Jukuz Aschaffenburg - www.jukuz.de
27/06/2009 - Graspop (BE) www.graspop.be (+ Taake, Samael, Heaven & Hell)
10/07/2009 - My Metal Festival (RO) (+ Biohazard...)
06/08/2009 - Black Noise Festival (HU)
07/08/2009 - Brutal Assault Festival (CZ) www.brutalassault.cz (+ Opeth, Immortal...)
09/08/2009 - Summer Darkness Festival (NL) www.summerdarkness.nl (+ Lacuna Coil, Korpiklaani...)
27/08/2009 - Hole In The Sky festival (NO) www.holeinthesky.no (+ Enslaved, Voivod...).

www.negurabunget.com
www.myspace.com/negurabunget


CREMASTER: NOWE VIDEO
W sieci pojawił się nowy teledysk CREMASTER, obrazujący pieśń "Z kopyta kulig popierdala". Niesamowitą bajkę stworzoną przez zupełnie nieznanego nam kolegę można obejrzeć wchodząc na podany poniżej link:
http://www.youtube.com/watch?v=eQZdF3VtkVI

Teledysk promuje wydaną niedawno najnowszą płytę zespołu "No Nie No No". Chętnych do jej nabycia (namawiamy do służby wojskowej odbycia) uprasza się o poszperanie w necie bądź kontakt z zespołem: cremaster@o2.pl. Miłego oglądania.


RIVERSIDE: NOWY UTWÓR JUŻ DOSTĘPNY
"Egoist Hedonist" to tytuł premierowej piosenki RIVERSIDE, której od niedawna można słuchać na profilu MySpace zespołu. Utwór udostępniony na stronie w wersji radiowej promuje album "Anno Domini High Definition". Płyta trafi do sklepów 15 czerwca i dostępna będzie w dwóch wersjach: podstawowej oraz w specjalnej z bonusowym DVD, na którym znajdą się utwory z koncertu w klubie "Paradiso" w Amsterdamie, zarejestrowane podczas trasy "Reality Dream Tour" w grudniu 2008 roku. We wrześniu RIVERSIDE rusza w intensywną trasę koncertową promującą ten album.

www.myspace.com/riversidepl
www.riverside.art.pl
www.mystic.pl


BRIFF: NOWY ZESPÓŁ MUZYKÓW BUTELKI
Po odejściu z zespołu BUTELKA - Supeł, Kot i Kviatol rozpoczęli pracę nad stworzeniem materiału dla swojego nowego zespołu. 16 marca poszukiwania wokalisty zostały zakończone sukcesem i do składu dołącza Mish (IXION). 23 marca formacja przyjmuje nazwę BRIFF. Nazwa ma podwójne znaczenie: B - symbol chemiczny półmetalu o nazwie Bor + riff symbolizują nie ograniczanie się tylko do metalu, ale także do eksperymentowania z brzmieniami elektronicznymi i samplami; fonetycznie, z jęz. angielskiego (breathe), odnosi się do oddechu, nowej świeżości. Premierowy utwór BRIFF pt. "Judasz" jest już dostępny na stronie zespołu www.briff.pl. Kolejne 2 kawałki usłyszeć będzie można już niebawem, a pozostałe 2 niedługo potem. Niewykluczone, że całość - 5 utworów - będzie miała wydawcę, ale nie wyprzedzajmy faktów. Tymczasem zespół planuje zagrać kilka koncertów, ale o tym dowiemy się w odpowiednim czasie.

www.briff.pl


BARONESS NEWS
Pochodzące z amerykańskiego miasta Savannah BARONESS wyruszyło do Dallas (Teksas), gdzie rozpoczęło nagrywanie nowego albumu będącego następcą wydanego w 2007 roku krążka pt. "Red Album". BARONESS będzie pracowało z nominowanym do nagrody Grammy producentem Johnem Congleton'em (EXPLOSIONS IN THE SKY, THE POLYPHONIC SPREE, THE ROOTS, BUDDY MILES, BLACK MOUNTAIN). Album, który jest wciąż jeszcze bez tytułu zostanie wydany jeszcze w tym roku przez Relapse Records.

www.relapse.com
www.myspace.com/YourBaroness


PRIME CUTS MUSIC NEWS
Najnowsze wydawnictwo australijskiej Prime Cuts Music to split CUNTSCRAPE / DEATHFUCKINGCUNT pt. "Gashtronomic Gynecological Grindcore vs Extra Defective Chromozonal Tech Slam".

CUNTSCRAPE został stworzony przez muzyka ukrywającego się pod nickiem Lord Labia. Na debiutanckim albumie "Thrush Bang Mania" towarzyszyli mu Sexxx Machine, Sir Vixalot, DiscoDan Axis oraz Schwingslayer. Razem wymieszali ze sobą elementy grind, thrash i death metalu. Na splicie prezentują 11 nowych kawałków "gastronomicznego i ginekologicznego grindu".
www.myspace.com/grindecologyst

DEATHFUCKINGCUNT powstało w 2007 roku. W składzie grupy pojawili się basista Brad, gitarzysta Tristan, perkusista Dan i wokalista Blake. Debiutancki koncert zagrali w styczniu 2008, nagrali też demo "Got Sack?" oraz utwory na nowy split z CUNTSCRAPE. Grają techniczny, szybki i brutalny death metal.
www.myspace.com/deathfuckingcunt.

www.primecuts.com.au
www.myspace.com/primecutsmusic


S'THRASH'YDŁO 2009: GŁOSOWANIE
W związku z przygotowaniami do kolejnej edycji festiwalu S'THRASH'YDŁO 2009, organizatorzy ogłaszają konkurs, w wyniku którego zwycięski zespół będzie miał możliwość zaprezentowania swojej twórczości na scenie festiwalu. W następstwie przesłuchań i selekcji z zespołów, które zgłosiły chęć uczestnictwa w konkursie organizatorzy wyłonili 10 finalistów. Konkurs polega na oddawaniu głosów na zespół z niżej wymienionej listy, który chcielibyście zobaczyć na festiwalu, poprzez wysłanie maila podając w temacie hasło "KONKURS 2009" na adres: info@sthrashydlo.pl. Mail powinien zawierać imię i nazwisko głosującego oraz nazwę zespołu, na który oddawany jest głos. Głosowanie potrwa do 30 czerwca 2009, w mailu oddajemy głos tylko na jeden zespół. Po tym terminie organizatorzy ogłoszą zwycięzcę, uczestnika tegorocznej edycji festiwalu. Dodatkową atrakcją jest to, że wśród głosujących, którzy trafnie wytypują zespół rozlosowana zostanie nagroda w postaci płyty CD, koszulki etc... Oficjalne wręczenie nagrody nastąpi w dniu festiwalu, a w przypadku, gdy dana osoba nie będzie uczestnikiem festiwalu, nagroda zostanie wysłana pocztą.

Oto lista zespołów, które zakwalifikowały się do głosowania:
HYPERIAL (www.myspace.com/hyperialmetal)
CINIS (www.myspace.com/cinisband)
LOSTBONE (www.myspace.com/lostbone)
BASEMENT (www.myspace.com/basement2009)
DESTROYER (www.myspace.com/destroyeronline)
NIHILOSAUR (www.myspace.com/nihilosaurband)
AT THE LAKE (www.myspace.com/bandatthelake)
CALM HATCHERY (www.myspace.com/calmhatchery)
FAM (www.myspace.com/panzergrind)
UNQUADIUM (www.myspace.com/unquadium).


DEMONICAL NEWS
Szwedzka death metalowa maszyna DEMONICAL zamieściła na swoim profilu MySpace utwór będący hołdem dla Niemiec - "Götter des Nordens". Przypominamy, że nowy album DEMONICAL pt. "Hellsworn" ukazał się 15 maja nakładem Cyclone Empire. Zaraz potem ruszył na trasę z TORTURE KILLER i FACEBREAKER, latem zagra na kilku europejskich festiwalach (o czym informowaliśmy wcześniej), a na wrzesień zapowiedziano kilka nowych koncertów. Oto szczegóły:
16.09 2009 CZE - Praga - Exit Chmelnice
17.09 2009 GER - Oberhausen - Helvete - Deathevocation Fest
18.09 2009 GER - Ruhstorf - Metal Invasion Festival
19.09 2009 GER - Prenzlau - Filthrock Festival.

www.demonical.net
www.myspace.com/thedemonicalhorde
www.cyclone-empire.com
www.dreamtidemusic.com


CRYPTIC TALES: "ANATHEMA" NA CD
Dojdzie do kolejnej reedycji starszych nagrań zespołu CRYPTIC TALES. Tym razem wytwórnia REDRUM 666 wznowi na srebrnym krążku kultowy materiał z lat 90-tych - "Anathema". Będzie to nie lada gratka dla fanów starej szkoły szwedzkiego death metalu wzbogaconego o niekonwencjonalne instrumenty takie jak kontrabas, gitara klasyczna czy klawisze. Materiał ten złamał wszelkie konwencje panujące w owych czasach na metalowej scenie i odbił się szerokim echem w całej Europie. Całość przeszła re-mastering w Studio Spaart i została oprawiona w nową szatę graficzną. Do wydawnictwa zostanie dołączony bonus w postaci materiałów fotograficznych z tamtego okresu. REDRUM 666 zapowiada wznowienie tej pozycji na 24.05.09.


DUAL-COMA: KONCERTY Z FRONTSIDE
Muzycy DUAL - COMA (www.myspace.com/dualcoma) nie zasypują gruszek w popiele i w trakcie nagrywania nowego materiału atakują koncertowo. Tym razem przypada im supportować grupę FRONTSIDE na kilku koncertach. Przypominamy, że zespół nadal promuje swoją płytę "Reprogrammed H.A.T.E.", którą można nabyć na www.let-them-come.eu lub na aukcjach Allegro.

Pełna rozpiska koncertowa wygląda tak: 04.06.2009 - FRAKTAL - Mikołów, ul. Karola Miarki 15, start: 18:00, wstęp: 18/23zł (w dniu koncertu) - razem z FRONTSIDE
05.06.2009 - JAZZ ROCK - Stalowa Wola, ul. Ofiar Katynia 37, start: 18:00, wstęp: 18zł - razem z FRONTSIDE
07.06.2009 - GALERIA TEATR FROM POLAND - Częstochowa, al. NMP 2, start: 18:00, wstęp: 20/25zł (w dniu koncertu) - razem z FRONTSIDE
13.06.2009 - ROCK RIDERS ESPRESSO (Open Air) - SLOVAKIA, start: 16:00 - razem z: Imperium, Sandbridge, Pyrimor, Astarot
19.06.2009 - PSZCZYNA info TBA
20.06.2009 - KLUB STUDENCKI PANOPTICUM - Cieszyn, ul. Bielska 66, start: 20:00, wstęp: 7zł - razem z: Heretique, Interior Of Soul
26.06.2009 - LEŚNICZÓWKA - Chorzów, al. Muzyków 1, start: 20:00, wjazd: 5zł, razem z: Dianthus 27.06.2009 - TAWERNA - Tychy, Ul. Jankowicka 3-5, start: 20:00, wjazd: FREE, razem z: Dianthus.


GOROD NEWS
Francuska Listenable Records poleca formację GOROD. Grupa gra nowoczesny i techniczny death metal. Album "Process of a New Decline" ukazuje się 15 czerwca tego roku. GOROD powstał we Francji (Bordeaux) w 1997 roku pod nazwą GORGASM i po wielu przetasowaniach w składzie nagrali w końcu swój debiutancki album "Neurotripsicks", który ukazał się w 2004 roku nakładem Deadsun Records. Dzięki temu materiałowi GOROD podpisał papiery z Willowtip Records (USA), która wznowiła "Neurotripsicks" w 2005 roku i dorzuciła dodatkowo dwa nowe utwory. Po zmianie nazwy na GOROD zespół zagrał trochę koncertów w Europie, wystąpił też na Maryland DeathFest (USA).

www.myspace.com/gorod
http://gorod.free.fr
www.listenable.net


UNEARTHLY NEWS
Brazylijscy black metalowcy z UNEARTHLY zapowiadają wydanie swojego kolejnego pełnego albumu pod tytułem "Age of Chaos". Enigmatyczną informację od samego zespołu można sobie uzupełniać zaglądając co jakiś czas na niżej podane strony www.

www.myspace.com/unearthlycommando
www.unearthly.com.br


BLACK RIVER NEWS
9 maja rozpoczęła się sesja nagraniowa drugiej płyty zespołu BLACK RIVER. Przypomnijmy, że debiut pt. "Black River" wydany w czerwcu rok temu został entuzjastycznie przyjęty przez odbiorców i krytyków muzycznych. Masa pochlebnych recenzji, nominacja do "Fryderyka 2009", nominacja na "Yach Film" za klip do "Silence" i przede wszystkim entuzjastyczne przyjęcie podczas koncertów, których zespół od premiery zagrał około dwudziestu w całym kraju. Kay - "Do studia wchodzimy już za kilka dni i planujemy, że już we wrześniu płyta powinna trafić do sklepów. Dość szybko jak na nas, ale już nie możemy się doczekać aby nowe utwory zagrać na koncertach, które planujemy właśnie w tym okresie. Odbiór debiutu dał nam dużego energetycznego kopa, tak że prace nad nowymi kawałkami były czystym relaksem i w zasadzie wszystko wychodziło za pierwszym strzałem, jakby z rozbiegu. Zagraliśmy trochę koncertów, trochę się ograliśmy i wspólnie złapaliśmy kierunek w jakim chcemy podążać. Zrobiliśmy około dwudziestu szkieletów utworów, z których musimy teraz coś wybrać, czyli zrobić pierwszą selekcję i skupić się już na konkretach, które dopracujemy w studiu. Roboczy tytuł płyty to "Black 'n' Roll" i jest absolutnie nieprzypadkowy, bo oddaje w pełni charakter tego co chcemy nagrać. O wszystkim postaramy się informować na bieżąco, więc zachęcam do odwiedzin naszej strony na myspace." Dla przypomnienia - link do klipu nagranego przy okazji poprzedniej wizyty BLACK RIVER w studiu: www.youtube.com/blackriverrock.

www.blackriver.pl


ROTTEN CORPSE NIGHT V
6.06.2009, Warszawa, "Metal Cave", ul. Jana Olbrachta 46
Początek godz. 18.00 - wjazd 7 zł
- INHUMAN OBSESSED (death metal - Piotrków Trybunalski / Łódź / Warszawa)
- BROKEN SWORD (thrash/black metal - Warszawa)
- IN SIDE (metal/progressive - Warszawa)
- ANESTEZJA (thrash/death metal - Warszawa)
- DELITOR (death/hardcore - Otwock)
Więcej informacji w dziale "Polecamy" oraz na stronie www.myspace.com/rottencorpsenight
Mroczna Strefa sprawuje patronat medialny nad tym koncertem.

CHAOSUC: KONCERT W KRAKOWIE
Radio Panteon zaprasza na długo oczekiwany koncert formacji ChaosUC. Jako support wystąpi zespół Lacrima, który debiutuje na scenie po ponad ośmiu latach nieobecności scenicznej. Cały koncert utrzymany więc będzie w klimatach doom'owych, o które ostatnio bardzo ciężko pomimo bogatej oferty koncertowej. Koncert odbędzie się w Krakowie, 9 maja w Klubie "Underworld" na ul. Dietla 50. Wstęp - symboliczne 5 zł.
www.myspace.com/mythroneprom

OVERLORD NEWS
Po ponad 10 latach oczekiwania album OVERLORD "In the World of Time" doczekał się w końcu oficjalnego wydania za sprawą Surgical Diathesis Records. Rozkład jazdy poszerzono o dodatkowe bonusy, w tym coverową wersję "Diabelskiego Domu" z repertuaru KAT-a. Z pomocą Atamana Tolovego odświeżono też nieco layout krążka. Premiera płyty miała miejsce w kwietniu tego roku. Zapraszamy do słuchania. Więcej informacji o zespole na oficjalnym profilu myspace
www.myspace.com/overlordgdm
www.myspace.com/mythroneprom


HOLDEN AVENUE NEWS
Wrocławski zespół HOLDEN AVENUE powstał na początku roku 2007. Po początkach, które jak zawsze bywają ciężkie, drobnych zmianach, retuszach i poszukiwaniach wykrystalizował się ostateczny skład, który wraz z niezastąpionym Przemkiem "Perłą" Wejmannem postawił sobie za cel realizację albumu. Na płycie znajduje się 12 kompozycji utrzymanych w konwencji melodyjnego punk rocka, jednakże nie stroniących od smaczków i zapożyczeń z innych gatunków muzycznych. Zarówno muzycznie, jak i tekstowo na płycie jest zróżnicowanie, przez co każdy powinien znaleźć coś dobrego dla siebie. Płytę wydaną przez Lou & Rocked Boys promować będzie singiel pod tytułem "Easy", do którego już niebawem będzie można obejrzeć teledysk zrealizowany przez Mateusza "Manię" Winkla.
www.myspce.com/holdenavenue


TIDES FROM NEBULA NEWS
TIDES FROM NEBULA został założony na początku 2008 roku przez czterech muzyków, którzy chcieli poszukać czegoś innego, czegoś, czego nie słyszeli na co dzień na polskiej scenie gitarowej. W rok powstało prawie 50 minut energetycznej, przestrzennej i przede wszystkim bardzo emocjonalnej gitarowej muzyki instrumentalnej. Premiera ich debiutanckiego materiału będzie miała miejsce 25 maja nakładem Lou & Rocked Boys. Do tej pory TIDES FROM NEBULA grało z takimi zespołami, jak This Will Destroy You, Blindead, Caspian, Pure Reason Revolution, pg.lost, At The Soundawn, Minsk, a w planach ma koncerty z Rosetta czy Contants. Ostatnio zespół został laureatem Neuro Music przy Asymmetry Festival. Najbliższy koncert tej grupy odbędzie się 17.05 w krakowskim Imbirze o godz. 19:00 (wstęp 7 zł)
www.rockers.pl


ANTIMATTER NEWS
Już 15 maja ukaże się "Live@An Club", najnowsze wydawnictwo ANTIMATTER, mocno kojarzonego w Polsce projektu Micka Mossa, byłego członka i kompozytora legendarnej Anathemy. "Live@An Club" to zapis akustycznego koncertu w pełni oddającego emocjonalność oraz swoistą rockową szorstkość ostatnich wydawnictw ANTIMATTER. Fani zespołu znajdą tutaj wszystkie klasyczne już utwory, jakie Mick stworzył pod szyldem ANTIMATTER oraz dwa zaskakującego wyboru covery ("The Power of Love", "Working Class Hero"). Dla wszystkich fanów ANTIMATTER, ANATHEMY czy po prostu dla miłośników niewymuszonej akustycznej prostoty będzie to zapewne jedno z ciekawszych wydawnictw tego roku.
www.foreshadow.pl


WERKRAUM NEWS
Właśnie ukazała się re-edycja dawno już nieosiągalnego albumu WERKRAUM z 2004 roku pt. "Unsere Feuer brennen!". Nowe, nielimitowane i zremasterowane wydanie trwa około 57 minut, CD został wydany w czarnym pudełku z czarną okładką i 4-stronicową książeczką. Na płycie znalazły się następujące utwory (dwa ostatnie to bonusy):
1. Nocturne
2. Die letzte Jagd
3. Chanson De La Plus Haute Tour
4. Einsamer nie
5. Legion
6. Steh auf, Nordwind!
7. Dignitas Dei
8. Ewigland
9. Heilige Krieg
10. Hohezeit
11. Civitas Dei
12. Wir rufen deine Wölfe *
13. Blutsommerland *
www.werkraum.org/Shop.php
www.coldspring.co.uk/discography/csr49cd.php
www.coldspring.co.uk
 


PTSD: NOWY VIDEO CLIP
My Kingdom Music prezentuje pierwszy oficjalny video clip opisywanego u nas w dziale "Recenzje" zespołu PTSD (post-traumatic stress disorder). Obrazek do "Anyone" został nakręcony na potrzeby filmu "Am I Evil" reżyserowanego przez Richarda Terrani zwycięzcy jednej z nagród podczas Horror Festival w USA. Obróbką teledysku zajęli się utalentowany Włoch Alessandro Castriota oraz gitarzysta PTSD Yorga. Clip możecie obejrzeć pod adresem
www.youtube.com/watch?v=Rb4Rz9D9kgA.
Więcej info:
www.myspace.com/postraumatic
www.mykingdommusic.net
www.myspace.com/mykingdommusic


ORDO EQUILIBRIO ROSARIUS: KONCERTY
Szwedzki kontrowersyjny duet planuje kilka kolejnych koncertów, które odbędą się w tym roku na festiwalach w różnych lokalizacjach:
9.5.2009 - Body Machine Body Festival, Club Tapper, Tallin, Estonia - ORDO ROSARIUS EQUILIBRIO (Swe), Militant Cheerleaders On The Move (Swe), Rosewater (Lat), Machine Park (Fin), Lip Service (Swe), STandART (Lat), Suicidal Romance (Est), Fuck You I Am A Robot DJ Zynthexia (Fin) - www.myspace.com/bodymachinebody

26.9.2009 - Mithras Garden Festival, BPM Club, Zwickau, Niemcy - ORDO ROSARIUS EQUILIBRIO (SE), Spiritual Front (I), eksluzywny akustyczny set Simone H. Triarii (D), Novalis deux (D) + Aftershowparty: DJ Dominus Dolorum (Top Act - German-Gothic-Radio)

21.11.2009 - November Madness, Kantine Augsburg, Augsburg, Niemcy - Esplendor Geometrico (Esp), ORDO ROSARIUS EQUILIBRIO (Swe), Spiritual Front (Solo), Klangstabil (D), TRIARII (D)
www.paganwelt.de
www.musikkantine.de


ISIS: NOWY ALBUM
5 maja nakładem Conspiracy Records ukazał się najnowszy album ISIS - "Wavering Radiant". W notce od polskiego dystrybutora czytamy: "Muzyka ISIS jest adekwatną metaforą ich kariery - zbyt powolnej zdaniem niektórych, przepełnionej cierpliwością i niewymownym napięciem i prącą do przodu z naporem drogowego walca ku finałowi wypełnionego mocą wprawiającą ziemię w drgania. Przy ostatniej płycie napisano "ISIS (jak niewiele innych zespołów na świecie) potrafi tak wysoko zawieszoną poprzeczkę oczekiwań krytyków i fanów, każdorazowo pokonywać z dziecinną wręcz łatwością. Aż strach myśleć o kolejnej płycie." - i chociaż "Wavering Radiant" zamiast pokonywać poprzeczkę postawioną poprzednim albumem pełni rolę nowej poprzeczki, nie mającej nic wspólnego z poprzednią i postawioną w innym miejscu - nie zmienia to faktu, że mamy do czynienia z dziełem ponadprzeciętnym. Miejscami mamy tu do czynienia z odwołaniami do ciężkiego i powtarzalnego ISIS rodem z epoki Celestiala i SGNL05 ("Hall of the Dead", "Treshold of Transformation"), niektóre z kompozycji brzmią jak odrzuty z kultowego Oceanica, niektóre zaś usłyszane po raz pierwszy przywoływały na myśl ostatnie dzieło kwintetu z Bostonu. Już wtedy słychać było niesamowity progres, jakiego dokonali, tym razem mamy na to drugi przykład - nowy album jest wydawać by się mogło na pierwszy rzut oka niespójny stylistycznie, ale po głębszym poznaniu uświadamiamy sobie, że jest równy poziomem, odmienne kompozycje nas nie rażą, a przed całością jak zwykle padamy na kolana. Wirtuozeria w tworzeniu kompozycji, zjadliwe wokale Aarona Turnera oraz jak zwykle lejące miód na uszy słuchaczy instrumentarium zapewnia najnowszemu dziełu ISIS godne miejsce w dyskografii kapeli nie zaniżając narzuconego wcześniej poziomu ani o milimetr. Wszystko to, do czego nas przyzwyczajono skompresowano w jedną całość z całą masą nowych elementów, z którymi nie mieliśmy wcześniej styczności. Chociaż słychać tu echa przeszłości, jest to zupełnie nowy zespół... Pozycja OBOWIĄZKOWA."
www.rockers.pl


ALASTOR: PREMIERA "SPAAAZM"
2.05.2009 oficjalną premierę miał nowy album thrash metalowego zespołu ALASTOR, zatytułowany "Spaaazm". Album został nagrany w ZED Studio w Olkuszu, w okresie od września 2007 do lutego 2008. Produkcją zajął się Tomasz Zalewski. Lista utworów: 1. To, Czego Nie Wie Nikt; 2. Spaaazm; 3. Nienasycenie; 4. Dosyć; 5. Od Zawsze Tutaj; 6. Głową W Mur; 7. Nie Zapomnij; 8. Mów; 9. On; 10. Na Oślep; 11. Nie Okłamuj, Nie Oczerniaj, Nie Dobijaj; 12. Człowiek Pies; 13. Kolejna Cienka Nić. Płyta została nagrana w składzie: Robert Stankiewicz (wokal), Sławomir Bryłka (bębny), Mariusz Matuszewski (gitara), Marcin Bilicki (gitara), Jacek Kurnatowski (bas). Wydawcą płyty jest Metal Mundus Records oddział Fonografiki. Przypomnijmy, że ALASTOR powstał 1986 roku w Kutnie. Na swoim koncie ma występy na wszystkich większych festiwalach metalowych i rockowych w Polsce: Metal Battle, Metalmania, FMR Jarocin, Rock Festiwal Węgorzewo, Strash'ydło w Ciechanowie, Mayday Festiwal, Dramma, Wojna z Trzema Schodami i wiele innych. Na jedne scenie znaleźli się obok m.in: Nasty Savage, Exhumer, Living Death, Sodom, Kat, Turbo, Wilczy Pająk, Dragon....
www.metalmundus.pl
www.wydawnictwo.metalmundus.pl


KUINEN KAAMOS W MADDENING MEDIA
Fińska formacja IKUINEN KAAMOS podpisała papiery z Maddening Media. Grupa tworzy mroczny progressive metal i zaczyna nagrania albumu "Fall of Icons" 17 maja. Płyta ma się ukazać jesienią 2009 roku. Aby skrócić czas oczekiwania, Maddening Media wraz z zespołem IKUINEN KAAMOS udostępniły do darmowego odsłuchu lub ściągnięcia ich ostatnie EP "Closure".
www.maddening-media.de


OBSCURA & DYING FETUS: TRASA Z CANNIBAL CORPSE
Niemiecka OBSCURA zapowiada europejskie tournee have z CANNIBAL CORPSE. Jesienna trasa zacznie się 2 października podczas Death Feast Ultimate w niemieckim Oberhausen, a na liście zespołów występujących na tym koncercie widnieją również DYING FETUS i EVOCATION. Niżej znajdziecie daty tych koncertów.
OBSCURA / DYING FETUS & CANNIBAL CORPSE Tour Dates:
October 2 Oberhausen, Germany Death Feast Ultimate
October 3 Lichtenfels, Germany Way Of Darkness Fest
October 4 Pratteln, Switzerland Z7
October 5 Saarbrucken, Germany Garage
October 6 Vosselaar, Belgium Biebob
October 7 Paris, France La Locomotive
October 9 Barcelona, Spain Razzmatazz 2
October 10 Madrid, Spain Heineken
October 11 Bilbao, Spain Rock Star
October 12 Lyon, France Transbordeur
October 13 Milan, Italy Alcatraz
October 14 Rome, Italy Alpheus
October 16 Athens, Greece Gagarin 205
October 17 Thessaloniki, Greece Principal Club Theatre
October 18 Belgrade, Serbia SKC
October 19 Bratislava, Slovakia DK Dubravka
October 20 Cracow, Poland Studio
October 21 Berlin, Germany Columbia Club
October 23 Munchen, Germany Backstage
October 24 Linz, Austria Posthof
October 25 Ludwigsburg, Germany Rockfabrik
October 26 Dordrecht, Netherlands Bibelot
October 27 Zwolle, Netherlands Hedon
www.relapse.com
www.obscura-metal.com
www.dyingfetus.com


ROOTWATER NEWS
Atmosfera wokół nowego albumu ROOTWATER jest już tak gorąca, że nie wypada dłużej czekać! Ujawniamy zatem najważniejsze informacje: tytuł, datę premiery, okładkę i listę utworów. Płyta będzie nosić tytuł "Visionism" i do sklepów trafi 15 czerwca. Okładka to perfekcyjne nawiązanie do idei zaszyfrowanej w tytule, a równocześnie ukłon w stronę Monty Pythona i ich legendarnej krótkometrażówki będącej wstępem do filmu "Sens Życia". Kto pamięta fatalne zakończenie triumfalnego rejsu "Karmazynowych Ubezpieczeń Ostatecznych", ten wie o czym mowa... Jak zwykle w wypadku ROOTWATER nie obędzie się bez niespodzianek. Jedną z nich jest niewątpliwie udział folkowej formacji Haydamaky. Utwór z ich udziałem nosi tytuł "Haydamaka" i będzie prawdopodobnie pierwszym singlem z "Visionism". A oto pełna tracklista tego albumu:
Intro
1. Venture
2. Haydamaka
3. Under the Mask
4. Realize
5. The Ministry
6. Steiner
7. Living In the Cage
8. Frozenthal
9. Freedom
10. Closer
11. Follow the Spirit
12. Alive
13. Timeless
14. Visionism
www.mystic.pl
www.rootwater.pl


ARIA W POLSCE
Zaledwie kilka dni dzieli rzeszę fanów ostrych, melodyjnych odmian rocka od wielkiego wydarzenia, na które bardzo wielu z nich czekało długie lata: w piątek - 8 maja na deskach dużej sceny stołecznego klubu "Progresja" wystąpi ARIA, wielka gwiazda rosyjskiego heavy metalu, zespół z ponad 25-letnią historią, którego dokonania porównywane są do twórczości Iron Maiden czy Helloween. Będzie to ich PIERWSZY i JEDYNY koncert w Polsce, a wspierać ich będą dwie ekipy: powermetalowa Epidemia oraz thrashowo-rock'n'rollowy Krüger.
Otwarcie bram - 19:00, początek koncertu - 20:00.


TRIBUTE TO VED BUENS ENDE
Kilkanaście dni temu światło dzienne ujrzała druga część potrójnego tribute albumu "Old Crown, New Spawn", tym razem poświęcona norweskiemu VED BUENS ENDE. W tej części kompilacji, zatytułowanej "Tristis", wzięło udział 5 kapel: Kailash, The Konsortium, Neochrome, Hexenmeister oraz Exsules, wzbogacając covery VBE własnymi autorskimi utworami. Zarówno pierwsza, poświęcona EMPEROR, jak i druga część płyty dostępne są za darmo i legalnie pod adresem http://panacea.msk.su/ocns.  Od 30 kwietnia jest dostępna także "Maestis" - ostatnia części trylogii, która zawiera interpretacje kawałków ARCTURUS. Wydawcą jest Aspherical Asphyxia Prod. (www.myspace.com/asphasph).
Więcej info:
www.myspace.com/mythroneprom


WOLVES' RIDE TOUR: ZMIANA MIEJSCA
Nastąpiła zmiana miejsca koncertu w Nowym Sączu 10 maja 2009 w ramach trasy Wolves' Ride. Koncert odbędzie się w klubie "Stara Szafa", ul. Piotra Skargi 17
www.myspace.com/mythroneprom


DEMONICAL NEWS
Szwedzki DEMONICAL doczekał się kolekcji swojego merchandise'u rozprowadzanego przez brytyjski Razamataz. Możecie to sprawdzić klikając w następujący link: Visit the Razamataz website for secure online ordering. Direct: www.heavymetalonline.co.uk/acatalog/DEMONICAL.html.  Oprócz tego, szwedzcy death metalowcy sprzedają różne bajery na swoich koncertach, a okazja ku temu będzie, bo w maju zespół rusza w trasę po Europie. Odwołany został występ w Main: http://www.heavymetalonline.co.uk  From now on, Razamataz will take care of all DEMONICAL w szwedzkim Malmö na "Northern Death Blow", natomiast potwierdzono udział Szwedów na Metal Invasion Festival we wrześniu. Oto lista koncertów:
DEMONICAL + TORTURE KILLER + FACEBREAKER - "NORTHERN DEATH BLOW TOUR"
15.05 2009 SWE - Stockholm - Kafe 44/Luciferian Society
16.05 2009 SWE - Köping - Ögir/Eldfesten Festival
17.05 2009 SWE - Gothenburg - Kreta
19.05 2009 GER - Greifswald - Klex
20.05 2009 GER - Jena - Rosenkeller
21.05 2009 GER - Regensburg - Boilerroom
22.05 2009 GER - Dessau - Legacy Festival
23.05 2009 GER - Stuttgart - Club Zentral
25.05 2009 FRA - Lyon - Lyon's Hall
26.05 2009 ITA - Padova - Country Star
27.05 2009 SL - Ljubljana - Channel Zero
28.05 2009 AUT - Vienna - Escape Metalcorner
29.05 2009 AUT - Marchtrenk - Plant of Rock Festival
30.05 2009 NL - Tilburg - 013/Neurotic Deathfest
31.05 2009 GER - Hamburg - Bambi Galore/Revolt
01.06 2009 GER - Flensburg - Roxy
DEMONICAL @ SUMMER FESTIVALS
04.06 2009 SWE - Sölvesborg - Sweden Rock Festival
23.07 2009 CZE - Ostrava - Unholy Fest
22.08 2009 BEL - Mean - Metal Mean Festival
18.09 2009 GER - Ruhstorf - Metal Invasion Festival
19.09 2009 GER - Prenzlau - Filthrock Festival
www.demonical.net
www.myspace.com/thedemonicalhorde
www.cyclone-empire.com
www.myspace.com/dreamtidemusic
www.dreamtidemusic.com


RAVENLAND NEWS
Brazylijscy goth metalowcy z RAVENLAND mogą się cieszyć albumem "...and a Crow Brings Me Back" wydanym w ich ojczystym kraju przez Free Mind Records. Produkcją płyty zajął się Ricardo Confessori (Angra, Shaman), a partie gitar nagrał Tommy Lindal (ex-Theatre Of Tragedy). Ujawniono też nazwiska dwóch innych znanych osób zaangażowanych w proces produkcji tego materiału. Są nimi: Waldemar Sorychta, który zajął się masteringiem u siebie w Niemczech. Przypomnijmy, że Sorychta produkował już albumy takich zespołów, jak Moonspell, Tiamat, Therion, Samael, Lacuna Coil i wielu innych oraz José Luiz Peixoto, który może być znany z jego współpracy z Moonspell przy okazji albumu "The Antidote". Jose napisał kilka tekstów zainspirowanych nazwą zespołu RAVENLAND i tytułem ich nowego krążka, co zostanie zawarte w książeczce do płyty.
Więcej info:
www.ravenland.net
www.myspace.com/ravenland


BLINDEAD NEWS
Bardzo miło jest nam donieść, że zasłużenie zyskujący coraz większą popularność BLINDEAD, którego nadchodzący mini album "Impulse" ukaże się lada dzień, został dostrzeżony przez organizatorów "Blitzkrieg V Tour" i zaproszony na trasę w towarzystwie VADER i ROOTWATER. Trasa, podczas której zespoły odwiedzą największe polskie miasta, rozpocznie się pod koniec sierpnia i trwać będzie do połowy września. Po więcej szczegółów zapraszamy na oficjalną stronę BLINDEAD oraz profil myspace zespołu. Tam też zapoznać się już można z nowym materiałem, jaki znajdzie się na "Impulse".
www.foreshadow.pl


CRYPTIC TALES NEWS
Ostatnie CD CRYPTIC TALES pt. "VII Dogmata of Mercy" jest już dostępne w sprzedaży poza granicami Polski. Płyta została wznowiona 7 kwietnia przez amerykańską wytwórnię Crash Music (www.crashmusicinc.com). Tymczasem stary materiał "Valley of the Dolls" zespołu CRYPTIC TALES można już nabyć w formacie CD w naszym kraju. Zgodnie z zapowiedziami pozycja ta została wznowiona przez wytwórnię Psycho Records i zawiera 7 utworów nagranych przez zespół w 1994 roku. Jako bonus na CD umieszczono koncert z kultowego festiwalu Sthrashydło 1994, na którym zespół wykonał nigdzie nie zarejestrowane utwory "Neighbourhood" oraz "Await the Night". Krążek jest dostępny w poniżej podanych miejscach.
www.myspace.com/psychozine
www.cryptictales.pl


DYING FETUS NEWS
Death metalowcy z DYING FETUS weszli do Wright Way Studios w Baltimore, MD i zaczęli prace nad nowym pełnym albumem dla Relapse Records. Następca "War of Attrition" jest nagrywany z producentem Steve'm Wright'em i powinien ukazać się we wrześniu tego roku.
www.relapse.com
www.dyingfetus.com
www.myspace.com/officialdyingfetus


REPOSSESSION W PSYCHO RECORDS
Wszelkie znaki na niebie (i nie tylko tam!!) wskazują na to, iż debiutancki krążek zwany "Reign Over Inferno" polskiego REPOSSESSION ukaże się z logiem Psycho Records. "Reign Over Inferno" to sześć skomasowanych, intensywnych hymnów death metalowych, mających w sobie korzenie starego grania w szwedzkim stylu Grave, Carnage czy Dismember. Jeśli szukasz odskoczni od płyt produkowanych masowo i nachalnie proponowanych Ci w marketach, gazetach i kioskach i lubisz wspierać podziemne wydawnictwa - Nie zwlekaj! Sięgnij po REPOSSESSION - Reign Over Inferno - emocje gwarantowane!!!!
Więcej na: www.psychozine.eu


DUAL-COMA NEWS
DUAL-COMA objeżdża Polskę wszerz i wzdłuż ze swoimi koncertami. Pod tym linkiem www.youtube.com/watch?v=yFUE7fW2lzM możecie obejrzeć krótki film (nie do końca poważny) z tych podróży. Uwaga! Mocne sceny! Płytę DUAL-COMA można cały czas nabyć na stronie wytwórni www.let-them-come.eu lub na aukcjach Allegro.


DARKENER & DELITOR: KONCERT
Mroczna Strefa objęła patronatem medialnym koncertu DARKENER & DELITOR, który odbędzie się 20 czerwca 2009 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku. DARKENER to nowy projekt muzyczny Janusza Maciejowskiego zrealizowany wspólnie z deathmetalową grupą DELITOR. W programie będzie także pokaz kickboxingu prezentowany przez OKT (Otwock Kick- boxing Team) i pojedynek na miecze średniowieczne.
DARKENER to stare, znane kawałki Janusza Maciejowskiego, jeszcze z czasów "Not Here" i "One Way" i kilka nowych utworów w mrocznych aranżacjach oraz koncert formacji DELITOR. Na ścianach sali koncertowej będzie też w trakcie koncertu efemeryczna wystawa fotografii Janusza Maciejowskiego. A wszystko to 20 czerwca 2009 o godzinie 19.00 w MDK w Otwocku, w sali widowiskowej. Wstęp na koncert jest wolny, a aktualizowane info o koncercie można znaleźć na:
http://forum.fotomotywy.pl/viewtopic.php?p=13590#13590


WITCHKING NEWS
Power/heavy metalowe WITCHKING bez wokalisty! Całkiem niedawno Tomek Twardowski postanowił opuścić szeregi zespołu. Powodem są sprawy, które uniemożliwiają mu dalsze pełne angażowanie się w zespół. Oto oficjalne stanowisko w tej sprawie gitarzysty zespołu, Mateusza Gajdzika: "Decyzja została podjęta wspólnie z Tomkiem, nie żywimy do siebie urazy, jesteśmy dalej dobrymi kumplami i myślę, że nie raz będzie okazja wspólnie się napić. Nagraliśmy razem dwie płyty, sporo się razem nauczyliśmy. Mam nadzieję, że Tomek szybko dołączy do jakiegoś zespołu." Ogłoszono zatem nabór na nowego wokalistę WITCHKING! Zgłoszenia można wysyłać na adres mailowy witchking@witchking.pl. Ostatni koncert z Tomkiem miał miejsce w Krakowie, gdy grupa supportowała Týr, Alestorm i Heidevolk. 
www.witchking.pl
www.myspace.com/witchkingband

Archiwum newsów:

2010:
marzec luty styczeń

2009:
grudzień listopad pażdziernik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2008:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2007:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2006:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

Archiwum - 2005