TOXIC BONKERS: SUPPORT DLA ANTHRAX W WARSZAWSKIEJ STODOLE
Agencja Go Ahead informuje, iż przed jedynym polskim występem legendy thrash metalu - formacji ANTHRAX (28 lipca, warszawska Stodoła, godz. 20:00) zagra grupa TOXIC BONKERS! To istniejąca od 1993 roku polska grupa, założona przez Marcina Klimaszewskiego (Klimer) i Konrada Sobierajskiego (Sobieraj) mająca na swoim koncie kilka doskonale przyjętych krążków. W tej chwili ten zespół to nowa jakość i nowy skład. Powstały ponad 15 lat temu zespół ewaluował do tego stopnia, że ich koncerty to w tej chwili nie tylko odegranie utworów, ale również prezentacja multimedialna filmów obrazujących przekaz zawarty w tekstach. Niedawno TOXIC BONKERS wystąpił (1.07.2009) w krakowskim klubie Lochness jako support Sepultury. Recenzje po koncercie są niesamowite. Występ doceniła również brazylijska Sepultura dedykując prosto ze sceny otwierającemu zespołowi kultowy kawałek "Roots Bloody Roots": www.youtube.com/watch?v=asy6Oq2S21U. Obecnie trwa nagrywanie piątej już płyty zespołu - pozostało jedynie dograć sample oraz zmiksować i zmasterować album. Bilety na koncert ANTHRAX można nabywać za pośrednictwem www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.ticketonline.pl oraz www.shortcut.pl.
Więcej info:
www.toxic-bonkers.com
www.myspace.com/toxicbonkers
www.selfmadegod.com


Sonheillon

SONHEILLON: MINI-ALBUM W SPRZEDAŻY
Zapowiadany od jakiegoś czasu MCD SONNEILLON z Bielska - Białej już w sprzedaży! Ponad pół godziny symfonicznego black metalu najwyższych lotów. Trzeba wspomnieć, że klawiszowiec SONNEILLON to człowiek odpowiedzialny za intro dźwiękowe do epizodów BEHEMOTH'a ilustrujących pracę nad ich ostatnią płytą. Okładką i grafikami zaś zajął się niejaki Xaay, znany z kolaboracji z takimi bandami jak NILE czy NECROPHAGIST. Płyta zawiera numer bonusowy w postacie "Upon the Crimson Moon", który zapowiada debiutancką pełną płytę. Oprócz tego, wydawnictwo zostało wzbogacone o teledysk do kawałka "Into the Unknown". Płyta dostępna za śmieszną cenę 19 zł (koszty przesyłki w Polsce wliczone!!!). Możliwości zespołu słuchajcie na http://www.myspace.com/ltcp
www.let-them-come.eu


Squash Bowels

SQUASH BOWELS NEWS
Nowy album grind-core'owców jest już gotowy. Będzie zawierać 14 oldskulowych cięć utrzymanych w grind-core'owym stylu. "Grindvirus" zostanie wydany we wrześniu 2009 przez Willowtip Records (USA). Materiał został nagrany w maju i czerwcu tego roku w białostockim Hertz Studio, a składać się na niego będą następujące numery:
1. Grindvirus
2. Two Cows And Monkey
3. Oust - Odour Eliminator
4. Wriggler
5. Abhorrently Stinking Rich Man
6. Shit Oneself
7. D. I.
8. Sheep Dag
9. Bacterial Fertiliser
10. Hamsters In Your Head
11. Don't Look a Gift Horse In the Ass
12. Nose-Lunger
13. Child Victims
14. Anodal Closing Odour
www.myspace.com/squashbowels


Hate

HATE: TRASY W BRAZYLII I MEKSYKU
Właśnie dotarły do nas sensacyjne wieści z obozu HATE. Zespół potwierdził swoją pierwszą trasę w Ameryce Południowej, która rozpocznie się 18 września koncertem w Sao Paulo. Od czasu premiery ich ostatniej płyty "Morphosis" wydanej przez francuską wytwórnię Listenable, zespół zagrał już europejskie tour, którego częścią były także występy w Polsce (12 koncertów). HATE zostali także potwierdzeni na kilku ważnych festiwalach w Europie, takich jak Summer Breeze Open Air, Kaltenbach Festival, Death Feast OA etc. Komentarz lidera HATE na temat zbliżającej się trasy: "To jest historyczne i bezprecedensowe wydarzenie - nie możemy się już doczekać tych koncertów! Trasa będzie przedłużeniem trwającej od miesięcy krucjaty pod hasłem "Morphosis Tour", której celem jest promocja płyty. Ciężko pracujemy i fakt docenienia nas w ten sposób sprawia, że mamy niesamowitą motywację. Po tym jak nasz album ukazał się w Ameryce Południowej za sprawą brazylijskiej wytwórni Sadistico, otrzymaliśmy już kilka poważnych propozycji stamtąd. Teraz z dumą możemy ogłosić, że trasa została potwierdzona. Jest to szansa, na którą czekaliśmy od lat i wykorzystamy ją najlepiej jak się da!"
Oto potwierdzone daty koncertów w Brazylii:
18.09  - Sao Paulo
19.09 - Belo Horizonte
20.09 - Campinas
21.09 - Porto Alegre
Ponadto zespół potwierdził swoją pierwszą w historii trasę koncertową w Ameryce Środkowej. Odbędzie się ona w listopadzie i obejmie 10 koncertów w największych miastach Meksyku. Trasa będzie przedłużeniem trwającej od miesięcy promocji nowej płyty pod tytułem "Morphosis", która miała premierę w zeszłym roku nakładem wytwórni Listenable.
Pełny rozkład trasy:
11.11. 2009 CHILPANCINGO GRO - SALON AMBAR
12.11. 2009 TBA
13.11. 2009 SN LUIS POTOSI - STIC
14.11. 2009 SALTILLO - BAR RIO
15.11. 2009 MONTERREY - ROCK HOUSE
18.11. 2009 PUEBLA - LA CIRICUA
19.11. 2009 TLAXCALA - ROCKOLA
20.11. 2009 CUERNAVACA - FORO THE PIT
21.11. 2009 MEXICO CITY - CIRCO VOLADOR
22.11. 2009 TBA
www.youtube.com/hatepoland
www.hate-metal.com
www.myspace.com/hatepoland


Black River

BLACK RIVER NEWS
Sesja nagraniowa drugiej płyty BLACK RIVER systematycznie posuwa się do przodu. Tym razem o nagraniach śladów gitar w studiu Radia Gdańsk wypowiadają się główni zainteresowani: "Jesteśmy po nagraniu gitar na album "Black 'n' Roll". Czy będą brzmiały "Black" sami ocenicie, ale na pewno są "Roll"! Za sterami zasiadł ponownie Malta, a ten doskonale wie o co nam w tym zespole chodzi. Chcieliśmy, aby gitary brzmiały w stronę tego jak zespół brzmi na żywo, zależało nam na uzyskaniu jak najszczerszego, prostego, wręcz brudnego brzmienia i uważamy, że to nam się z powodzeniem udało osiągnąć. Nie bawiliśmy się w zbędne duble, milion pięćset tracków, a chcieliśmy zrobić szczere nagranie, pokazujące to jak naprawdę brzmimy, a nie to co jesteśmy wstanie wybajerzyć w studio. Co do kwestii technicznych, użyliśmy kilku gitar i kilku wzmacniaczy, żadna filozofia. Główne partie gitarowe nagraliśmy na dwóch najstarszych instrumentach jakie nam wpadły w ręce, Gibson Les Paul '56, z pickupami P-90, oraz Gibson Les Paul Deluxe '79 z minihumbuckerami. Do nagrań solówek użyliśmy już gitar nowszych, Gibson Les Paul Standard '96 z pickupami Seymour Duncan, oraz Gibson Les Paul Custom '94 z klasycznymi gibsonowskimi PAF'ami. Wzmacniacze użyte w sesji to: Marshall Plexi 1959 z kolumną Marshall 1960, Mesa Boogie Dual Rectifire z kolumną Mesy 4x12, oraz Sommatone Nergal Signature, podłączony do głośnika z comba Fender Deluxe Limited Edition. Podsumowując jesteśmy zadowoleni z gitar, i nie możemy się już doczekać aż usłyszymy jak zwykle magiczne basy Oriona - Z black 'n' rollowym pozdrowieniem, Art i Kay".
Drugi raport ze studia można zobaczyć na oficjalnym profilu zespołu pod adresem: www.youtube.com/blackriverrock oraz www.myspace.com/blackriverpl. Natomiast pierwszy raport z nagrywania śladów perkusji można zobaczyć na profilu Daray'a: www.youtube.com/DarayDrummer.
Przypominamy, że premiera drugiej płyty BLACK RIVER o roboczym tytule "Black'n'Roll" przewidziana jest na połowę września. Kilka dni po premierze zespół będzie promował płytę koncertami na polskiej trasie BEHEMOTH, którą uzupełniają HERMH i AZARATH. Więcej szczegółów odnośnie dalszych prac nad płytą już wkrótce.
www.blackriver.pl
www.mystic.pl


THE EASTERN FRONT: NOWOŚCI WYDAWNICZE
Izraelska firma The Eastern Front wypuściła na samym początku lata tego roku 3 nowe wydawnictwa:
- TONY WAKEFORD "Not All of Me Will Die" CD
Najnowszy, czwarty już solowy album legendarnego Tony Wakeford'a (ex-DEATH IN JUNE, SOL INVICTUS). W całości poświęcony życiu i twórczości żydowskiej poetki polsko-ukraińskiego pochodzenia Zuzanny Ginczanki, którą zamordowało w 1944 roku w Krakowie Gestapo. Wszystkie teksty oparte są na fragmentach jej poezji. Na płycie gościnnie wystąpili różni muzycy, a wśród nich awangardowa kompozytorka Susan Matthews oraz członkowie Orchestra Noir, Zunroyz i Sol Invictus.
- GREGORIO BARDINI AND THIERRY JOLIF - Kantalon CD
Tradycyjne pieśni z francuskiej Bretanii w eksperymentalnej oprawie.
- AGNIVOLOK AND CHAOS AS SHELTER - Henbane CD
Wczesne nagrania Agnivolok i Chaos As Shelter, oficjalnie wydane po raz pierwszy.
www.theeasternfront.org


PRIME CUTS MUSIC: NOWE WYDAWNICTWA
BE'LAKOR - BE'LAKOR - "Stone's Reach"
Grupa wykonuje melodyjny death metal i pochodzi z Melbourne. Są określani jako jedna z najbardziej obiecujących i twórczych kapel działających obecnie w Australii. W dwa lata po wydanym własnym sumptem krążku "The Frail Tide" BE'LAKOR powraca z drugim wydawnictwem, które ukazało się 20 czerwca. Zespół tworzą: Shaun Sykes (gitara), George Kosmas (wokale, gitara), Steven Merry (fortepian, klawisze), John Richardson (bas) oraz Jimmy Vanden Broeck (bębny).


EMPYREAN - EMPYREAN - "Quietus"
EMPYREAN to sekstet z Brisbane, Australia. Inspirują się melodyjnym, mrocznym i symfonicznym metalem, a na koncertach dzielili scenę między innymi z Dark Tranquillity (Swe), Vader (Pol), Insision (Swe), Clutch (USA), Iron Lung (USA), Psycroptic i Alchemist. Najnowszy album ma się spodobać fanom takich kapel, jak Dimmu Borgir, Arcturus, Gojira, Emperor, Cradle of Filth i Old Man's Child.www.myspace.com/empryeanband
www.myspace.com/belakor
www.primecuts.com.au
www.myspace.com/primecutsmusic


EN DECLIN

EN DECLIN W MY KINGDOM MUSIC
Na wrzesień wyznaczono premierę nowego albumu EN DECLIN - "Domino / Consequence". Po raz kolejny grupa kieruje swoją rozmarzoną muzykę w stronę energetycznych brzmień, nie pozbawionych elementów progresywnych oraz indie. Klimatem i emocjami przypomina dokonania ANATHEMY, TOOL i KLIMT 1918. Na płycie znalazł się również cover Beatlesów "While My Guitar Gently Weeps". Pełna lista utworów wygląda następująco: 1. Fourteen Days - 2. Over - 3. Envied Routine - 4. Naiive - 5. Domino - 6. Consequence - 7. Keyword Out of Context - 8. Leave Apart a Sense - 9. The Script - 10. While My Guitar Gently Weeps (The Beatles cover) - 11. Dipped - 12. Keyword Out of Context (bonus track - italian version).
Próbki można usłyszeć na www.myspace.com/endeclin.
www.mykingdommusic.net


Deep Purple

DEEP PURPLE: NOWE DVD JUŻ W SKLEPACH
"History, Hits & Highlights 1968-76" to tytuł najnowszego DVD żywej legendy rocka - DEEP PURPLE. To dwupłytowe wydawnictwo prezentuje okres działalności zespołu w latach 1968 - 1976, czyli cztery różne składy i oblicza zespołu. "History, Hits & Highlights 1968-76" to zapisy pełnych koncertów, niepublikowane dotąd wywiady oraz fragmenty programów telewizyjnych. Oczywiście nie zabrakło wykonań takich klasyków, jak "Smoke On The Water", "Hush", "Speed King", "Black Night", "Child In Time", "Strange Kind Of Woman", "Burn" czy "Mistreated" oraz bogatej galerii zdjęć, a całość jest wzbogacona o interesującą książeczkę. "History, Hits & Highlights 1968-76" to niemal pięć godzin rocka na najwyższym poziomie. DVD DEEP PURPLE ukazało się w Polsce dzięki firmie Mystic Production.
www.mystic.pl


Negura Bunget

NEGURA BUNGET NEWS
Na festiwalu Graspop NEGURA BUNGET wystąpiło po raz pierwszy w nowym składzie. Zdjęcia z tego koncertu można podziwiać na www.myspace.com/negurabunget. Zapowiadane są już kolejne występy odnowionego oblicza rumuńskich avantgarde black metalowców:
06/08/2009 - Black Noise Festival (HU)
http://www.last.fm/event/1046303 + Agregator, Nightspirit
07/08/2009 - Brutal Assault Festival (CZ)
www.brutalassault.cz + Opeth, Immortal...
09/08/2009 - Summer Darkness Festival (NL)
www.summerdarkness.nl + Lacuna Coil, Korpiklaani...
27/08/2009 - Hole In The Sky Festival (NO)
www.holeinthesky.no + Enslaved, Voivod
29/08/2009 - Moonfog Festival (PL)
www.moonfogfest.com + The Moon And The Nightspirit
07/11/2009 - Blikfest Festival (BE)
http://bf5.belandi.be
16/01/2010 - Bavarian Battle Festival (DE)
www.bavarianbattle.de
Więcej info:
www.negurabunget.com
www.youtube.com/neguramusic


Rootwater

ROOTWATER: CHULIGAŃSKI WYBRYK MUZYKÓW
Mystic Production z przykrością informuje, że pod koniec czerwca doszło do bardzo nieprzyjemnego incydentu z udziałem muzyków zespołu ROOTWATER. Warszawska formacja promuje swój najnowszy album "Visionism" i oczywiście udziela wielu wywiadów. Podczas jednego z nich dziennikarz zadał pytanie, które wywołało dość nieoczekiwaną reakcję, muzycy ROOTWATER rzucili się na niego i zaczęli go bić. Bez względu na to jakie było to pytanie, reakcja ROOTWATER wydaje się być jednak nieadekwatna. Wydawca płyty "Visionism", firma Mystic Production nie zajęła jeszcze stanowiska w tej sprawie.
www.mystic.pl


Din Brad

DIN BRAD NEWS
Uboczny projekt jednego z muzyków awangardowo-black metalowego NEGURA BUNGET ujawnił tytuł debiutanckiego albumu. Będzie się nazywał "Dor", a słowo to oznacza w języku rumuńskim "fundamentalną cechę miejscowego ducha". "Dor jest tym, za czym tęskni twoje serce za czymś, co miałeś i utraciłeś, za czymś, co chciałeś, a nigdy tego nie dostałeś, za osobą, miejscem, czasem." Album został złożony z dwóch elementów: z jednej strony mamy autentyczne rumuńskie pieśni tradycyjne zaśpiewane wśród natury, zaś z drugiej są tu osobiste wizje i interpretacje muzyki tradycyjnej, którą nagrano w studiu z zaproszonymi gośćmi. Oba elementy zostały wymieszane ze sobą. Album zostanie wydany jeszcze w tym roku przez Auerbach Tonträger / Prophecy Productions.
www.dinbrad.ro
www.myspace.com/dinbrad


EFFECT MURDER

EFFECT MURDER NEWS
Zespół ukończył pracę nad swoim pierwszym dużym albumem "Architects of a Sense". Materiał był nagrywany etapami, co spowodowało duże rozciągniecie w czasie przy realizacji całości. Pierwsze ślady zostały nagrane w maju ubiegłego roku w białostockim studiu Hertz, gdzie perkusista Gregor, pod czujnym uchem braci Wiesławskich, zarejestrował ślady bębnów. Gitary rytmiczne nagrano w lipcu, w studiu Studnia Piotrka Polaka. W sierpniu , we współpracy z mini studio No Rush, zarejestrowano ślady basu Dehumanizera oraz ścieżki wokalne Stanii. Z powodu "obowiązków rodzinnych" gitarzysty Johny'ego, zespół na blisko pół roku zespół zawiesił działalność, a prace nad albumem zostały przerwane. Reaktywacja nastąpiła w lutym 2009 roku. Muzycy ponownie spotkali się w studiu No Rush, by zarejestrować partie gitar prowadzących oraz dopiąć wszystkie muzyczne szczegóły dotyczące albumu. Pod koniec lutego w studiu Hertz został zrobiony miks, a w maju mastering. Na album "Architects of a Sense" składa się osiem kompozycji utrzymanych w duchu brutalnego, technicznego death metalu z elementami grindu. Tym samym jest to powrót EFFECT MURDER do koncepcji muzycznych, które zostały zapoczątkowane na mini albumie "Portrait Of Fanatic", a w pełni rozwinięte w nowych kompozycjach. Ostatnie dwa lata były dla zespołu intensywną pracą nad stylem i charakterem muzyki, na kształt, której złożyły się różne osobowości muzyków. Dzięki temu "Architects of a Sense" uzyskuje nowy wymiar, bardziej dojrzały i muzycznie spójny. To album pełen pasji i finezji, brutalności i muzycznej ekspresji, gdzie każdy z instrumentów odgrywa szczególną rolę przy jednoczesnym tworzeniu całości. Przy produkcji albumu zespół skorzystał z usług najlepszych realizatorów dźwięku (Wojtek i Sławek Wiesławscy - Studio Hertz) oraz licznych przyjaciół (Piotr Polak - Studnia Studio, Adam - No Rush Studio), którzy pomogli zrealizować muzyczne wizje sespołu. Na płycie pojawiło się także kilku wyjątkowych gości (m.in. Hal z Abused Majesty i Hermh, Przemek i Wojtek z Helleraizer, Adam z No Rush Studio), którzy swym udziałem wzbogacili płytę. Obecnie band jest na etapie poszukiwania wydawcy. Wszystkich zainteresowanych zespołem oraz jego twórczością zapraszamy do odwiedzenia profilu My Space , na którym można odsłuchać numer "New System Failed" z nadchodzącej płyty.
www.effectmurder.metal.pl
www.myspace.com/effectmurder


CARNAL NEWS
"Re-Creation" to tytuł najnowszej płyty warszawskiej formacji CARNAL, której premiera zapowiadana jest na jesień 2009 roku. W chwili obecnej w Elephant Studio w Olsztynie, pod okiem Szymona Czecha, trwają prace nad masteringiem materiału. "Na płytę trafi 11 utworów, w tym 10 kompozycji autorskich oraz cover. Koncept tekstowy skupia się wokół zagadnienia 7 grzechów głównych, jednak odnosi się do innych niż Biblia tekstów kultury, ale które wątek ten poruszały. Stąd tytuł płyty "Re-Creation", czyli ponowne tworzenie jako próba nawiązania korespondencji z już powstałymi interpretacjami pewnych zagadnień oraz nadanie ich elementom nowego znaczenia. Znajdziemy odwołania m.in. do opowiadania Jerzego Andrzejewskiego pt. "Teraz na Ciebie zagłada", do obrazu Hieronima Boscha oraz do filmu Ingmara Bergmana "Siódma pieczęć" i motywu gry w szachy ze śmiercią." [R.G.] Płyta została nagrana i zmiksowana w Studio Perlazza w Opalenicy na przełomie marca i kwietnia. Rola realizatora dźwięku oraz producenta została tym razem powierzona cenionemu w wielu kręgach Przemysławowi Wejmannowi (ex-Acid Drinkers). W jednym z utworów partie klawiszy skomponował i nagrał Krzysztof Palczewski (ex-Collage, Satellite), który był odpowiedzialny również za produkcję i nagranie wokali.


Infernal Angels

INFERNAL ANGELS W MY KINGDOM MUSIC
My Kingdom Music wita w swoich wydawniczych progach jedną z ciekawszych black metalowych formacji z Włoch - INFERNAL ANGELS. Przewidywany do wydania na 28 września album "Midwinter Blood" będzie zawierać dźwięki zbliżone do dokonań Taake, Dissection, Gorgoroth, Naglfar i starego Aeternus, a znajdą się na nim następujące kompozycje: 1. Prologus Odii - 2. Melody Of Pain - 3. Midwinter Blood - 4. Coronation Of Dark Victory - 5. Conquering The Throne Of Sin - 6. A New Era Is Coming - 7. Tutto Quel Che Rimane - 8. Sangue - 9. Inesorabile - 10. Epilogus Humanitatis.
www.mykingdommusic.net


Stormental

STORMENTAL NEWS
Brazylijscy metalowcy ze STORMENTAL umieścili na YouTube video clip do utworu "In Front of You", który jest pierwszym singlem z nadchodzącego CD/DVD zespołu. Wydawnictwo to ukaże się we wrześniu lub październiku i zawiera materiał z przedstawienia "Perception of the Other" stworzonego we współpracy z Siedler Cia. de Dança de Florianópolis, na którym pomieszane zostały wpływy heavy metalu i contemporary music. Teledysk wyreżyserowany przez Antonio Rossę można zobaczyć na www.youtube.com/watch?v=_e8OxcjPm1Q
Więcej info:
www.myspace.com/stormental

Archiwum newsów:

2010:
marzec luty styczeń

2009:
grudzień listopad pażdziernik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2008:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2007:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2006:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

Archiwum - 2005