RIVERSIDE: ZŁOTE "ADHD"

Kolejny album wydany przez Mystic Production właśnie pokrył się złotem! Tym razem jest to czwarta płyta warszawskiej formacji RIVERSIDE zatytułowana "Anno Domini High Definition". Krążek trafił do sklepów 15 czerwca i zgodnie z przewidywaniami natychmiast stał się przebojem. Dotarł do pierwszego miejsca listy Olis i pierwszego miejsca Top 20 sieci Empik. Zespół zagrał dużą trasę koncertową po Polsce a obecnie kontynuuje ją w całej Europie. Złota Płyta za "Anno Domini High Definition" to potwierdzenie klasy i znaczenia RIVERSIDE
. Gratulujemy!

www.riverside.art.pl
www.mystic.plTHY DISEASE: NOWA PŁYTA 30 LISTOPADA

Wszystkich fanów THY DISEASE pragniemy z przyjemnością poinformować, że znana jest juz data premiery najnowszego, albumu zespołu. Piąty krążek grupy, zatytułowany "Anshur-Za" trafi na półki sklepowe już 30 listopada. Przypomnijmy, że w warstwie tekstowej "Anshur-Za" jest concept albumem i podobnie jak poprzednia płyta zespołu "Rat Age", opowiada historię osadzoną w realiach świata rządzonego przez złowieszczy Syndykat. Jeżeli chodzi o muzykę, to jak zwykle w przypadku THY DISEASE, możemy spodziewać się wielu niespodzianek, niestandardowego podejścia do muzyki metalowej, ale także dużej dawki ekstremalnej przebojowości! Album został zarejestrowany w trzech studiach nagraniowych: ślady perkusji w Dominik Studio, wokale, gitary i bas w Schindler's Factory Studio, natomiast klawisze, miksy i mastering w studio ZED. Producentem płyty, podobnie jak w przypadku albumu "Rat Age", jest THY DISEASE oraz Tomasz Zalewski. Nad okładką i stroną wizualną pracowało dwóch znakomitych grafików: Xaay - znany min. ze współpracy z Behemoth, Nile oraz Michał Czekaj - nadworny grafik Creative Music. "Anshur-Za" zostanie wydany w formie digipaka o bardzo bogatej szacie graficznej. Pragniemy również przypomnieć, że do udziału w ostatniej sesji nagraniowej, zespół zaprosił znakomitych gości. Solo w utworze "Rotten Structure" zagrał sam Vogg z Decapitated, a Paulina Maślanka z Delight zaśpiewała w ponownie zarejestrowanym coverze Madonny. Oprócz tego utworu, usłyszeć będzie można na "Anshur-Za" przeróbkę utworu Depeche Mode "Sinner In Me".

Jeżeli chodzi o promocję albumu, na styczeń zaplanowany jest udział THY DISEASE w ogólnopolskiej trasie koncertowej pod szyldem "Creative Act Of Music". 24 stycznia odbędzie się także w Krakowie specjalny koncert zorganizowany z okazji 10. rocznicy powstania zespołu!

www.mystic.plBEHEMOTH: NERGAL LAUREATEM NAGRODY MIASTA GDAŃSKA

Niezmiernie miło nam poinformować, że lider BEHEMOTH, Nergal, został laureatem nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury. Nagrody w dziedzinie kultury przyznawano już po raz dziesiąty. Nergal zwyciężył w plebiscycie publiczności; nagrody odebrali także pianistka Małgorzata Walentynowicz, grafik Maciej Salamon oraz poeta Grzegorz Kwiatkowski. Nagroda Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury przeznaczona jest dla tych artystów młodego pokolenia, których twórczość zasługuje na szczególne wyróżnienie, jest też wyrazem uznania dla ich dotychczasowych osiągnięć. Laureatów wybiera spośród kandydatów nominowanych przez środowiska twórcze i akademickie Kapituła Nagrody. Gratulujemy!

www.behemoth.pl
www.mystic.plMAQAMA: KONCERTY

W połowie października miała miejsce debiutancka płyta MAQAMA zatytułowana "Maqamat", która została doskonale przyjęta zarówno przez media, jak i fanów - w najbliższym czasie wystąpi cztery razy na żywo. Oto szczegóły nadchodzących koncertów:

27.11 Ostrów Wlkp. - Klub Afera, godz. 20.00, wstęp 10 PLN/15 PLN (support: ROOTS OF THE STORM)
28.11 Ozimek - Zberny Club godz. 20.30, wstęp 7 PLN
11.12 Wrocław - Klub Liverpool, godz. 19:30, wstęp 10 PLN (support: THE SOUND CODE)
12.12 Racibórz - Atmosfear, godz. 20.30, wstęp 7 PLN

Na luty 2009 zespół planuje trasę obejmującą blisko 20 koncertów w całej Polsce. Więcej szczegółów wkrótce!STARSPLANESANDCIRCLE NEWS

23 listopada nakładem wydawnictw płytowych sound.own/Tone Industria ukazuje się debiutancka płyta starsplanesandcircles "structures". starsplanesandcircles (gwiazdy, samoloty i okręgi) powstał nocą 12/13 listopada 2008 roku na podberlińskiej autostradzie. Wówczas też pojawiła się cała koncepcja projektu: nazwa, tytuł, tracklista i forma. Podstawowa warstwa muzyczna opracowana została podczas kilku sesji na przełomie listopada i grudnia ub. roku. W ten sposób powstało pięć zarysów struktur. Ich wzbogacanie odbywało się etapami, przy współudziale znamienitych gości, postaci uznanych i wyjątkowych w rodzimym środowisku alternatywnym i jazzowym: Łukasza Myszkowskiego (współproducent; IN, Ostrov, ex-Antigama), Macieja Miechowicza (Neuma, Kostas New Progrram), Kostasa Georgakopulosa (Kostas New Progrram), Macieja Janasa (Ketha), Dominika Strycharskiego (Pulsarus, Kostas New Progrram), Krzysztofa Lenarda (Pro-Creation, Deneb). Miks, mastering oraz aranżacja całości miały miejsce w podwarszawskim Jozevstudio przy pomocy Łukasza Myszkowskiego. "structures" przynosi muzykę ambitną i zaskakującą, niepokojącą i transową, wprowadzającą słuchacza w świat dźwięków niekonwencjonalnych, ale pozwalających na ich swobodną interpretację, a skojarzenia z muzyką ilustracyjną są jak najbardziej na miejscu. W chwili obecnej trwają zaawansowane próby koncertowego wcielenia starsplanesandcircles celem scenicznej prezentacji wydawnictwa w nowych, zaskakujących aranżacjach. "structures" promowany jest dwoma utworami: "structure three" (z udziałem: Dominika Strycharskiego, Kostasa Georgakopulosa, Łukasza Myszkowskiego i Krzysztofa Lenarda) oraz "structure four" (z udziałem Łukasza Myszkowskiego), dostępnymi na profilu myspace pod adresem: www.myspace.com/starsplanescircles. Płyta dostępna jest w dystrybucji Rockers Publishing.MAMMOTH GRINDER W RELAPSE RECORDS

Nowy album MAMMOTH GRINDER zatytułowany "Extinction of Humanity" ukaże się w wersji CD i cyfrowej 8 grudnia dzięki Relapse Records. Wcześniej wyszło wydanie winylowe w Ghosthunt Records. Tymczasem MAMMOTH GRINDER umieściło dwa kawałki z tej płyty: "Total Extinction" oraz "Devoured By Fear" na swoim MySpace:

www.myspace.com/mammothgrinderABRAXAS: NOWA EP W RELAPSE RECORDS

Nowa death metalowa formacja ABRAXAS z takimi muzykami, jak Makoto Mizoguchi (PYREXIA, HATE ETERNAL) na gitarze i basie, Mike Hrubovcak (MONSTROSITY, VILE) na wokalu oraz Lance Wright (VILE) na bębnach wyda swoją debiutancką EP-kę 15 grudnia w Relapse Records. Artwork przygotowuje Drew Elliott (AMORPHIS, NECROPHAGIA). Aktualnie na majspejsie ABRAXAS umieściło do odsłuchu trzy z czterech kawałków z tej EP: www.myspace.com/officialabraxas. Trwają też prace nad pełnym albumem, który ma być gotowy w przyszłym roku.ROTTEN SOUND W RELAPSE RECORDS

Relapse Records podpisało kontrakt z fińskim ROTTEN SOUND. Kapela grająca obecnie w składzie: Keijo Niinimaa - wokal, Mika Aalto - gitary, Sami Latva - bębny, Toni Pihlaga - bas powstała w 1993 roku i ma już na koncie dość pokaźną dyskografię, a ostatni album pt. "Cycles" został wydany w styczniu 2008. Obecnie ROTTEN SOUND pracuje nad nowym materiałem. Na początek wyjdzie EP "Napalm", którego wydanie jest zaplanowane na marzec 2010 roku.

www.relapse.com
www.myspace.com/rottensoundBLACK RIVER: ZAGRAJ I WYSTĄP W TELEDYSKU

Kay z BLACK RIVER: "Bardzo cieszy nas fakt, że początkujący muzycy i nie tylko, chętnie grają nasze utwory, czego dowodów należy szukać między innymi na YouTube. Oglądając te filmiki wpadliśmy na pomysł aby z czegoś takiego zmontować klip do tytułowego utworu z właśnie wydanej płyty "Black'N'Roll". My też zaczynaliśmy rozgrywając utwory swoich ulubionych wykonawców i robimy to nadal. Tym bardziej jesteśmy dumni z faktu, że teraz ktoś nas tak wyróżnia! Jeżeli śpiewasz, grasz na gitarze czy też perkusji, nagraj się w dobrej jakości i powieś film na swoim profilu lub prześlij do nas. Liczy się zaangażowanie i ciekawy pomysł, wykonanie schodzi na dalszy plan. Z nadesłanych prac spróbujemy zmontować klip który mamy zamiar odpowiednio promować." Tekst, nuty i tabulatury do utworu "Black'N'Roll" można pobrać ze strony www.blackriver.pl/tabs. Filmy należy nagrać w jak najlepszej jakości w formacie: mov, avi lub dowolnym obsługiwanym przez serwis YouTube. Termin nadsyłania prac mija 21 grudnia. W celu ustalenia szczegółów prosimy o kontakt pod friendsclip@blackriver.pl

Więcej info:
www.blackriver.pl
www.blackriver.pl/friendsclip

AGONIA RECORDS NEWS

- Po oryginalnym debiucie, przyszedł czas na kolejny album norweskiego ANGST SKVADRON. Nowe dzieło, "Sweet Poison", oferuje zupełnie nową porcję psychodelicznych inspiracji, zamkniętych w serii chwytliwych riffów i ciężkich brzmień. Całość utrzymana jest w stylu psychodelicznego rocka/metalu. Data wydania: 08.02.2010.

- Nowym nabytkiem Agonia Records jest band pochodzący z Niemiec (Saksonia) - BEISSERT. Zespół wykonuje hybrydę tradycyjnego rocka / metalu / sludge z naleciałościami progresywnego rocka lat 70-ych, psychodelii, sludge i black metalu. Ciemność i mistycyzm są wszechobecne w ich muzyce. Do tej pory zespół wydał jeden, debiutancki album w 2007 roku, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem przez fanów. Kolejny album zostanie nagrany w najbliższych miesiącach i ukaże się na początku 2010 roku.

- W marcu przyszłego roku INFERNO ruszają na trasę po Meksyku. Większość koncertów jest już potwierdzona.

- Okładka ostatniego albumu MR DEATH - "Detached From Life" zostanie wykorzystana jako okładka 30. numeru jednego z najbardziej poczytnych amerykańskich magazynów z muzyką ekstremalną - "Sounds Of Death Magazine"!

www.agoniarecords.comMOON: SENSACYJNY POWRÓT PO LATACH

I słowo stało się ciałem! Na początku 2009 roku zespół MOON powrócił na scenę po blisko dziesięciu latach niebytu. Lider zespołu, Cezar, będący w wyjątkowej formie twórczej po wydaniu przez CHRIST AGONY ostatniej płyty "Condemnation" postanowił wskrzesić swój projekt, który pod koniec ubiegłej dekady uraczył fanów black/death metalu dwoma wyjątkowymi albumami. Po uzupełnieniu składu i zagraniu mini-trasy w maju 2009 wraz z Azarath, Hell United i Neolith, Cezar wraz z muzykami rozpoczął pracę nad nowym albumem, a jesienią podpisał kontrakt wydawniczy z Witching Hour Productions. Już na początku przyszłego roku pojawią się wznowienia dwóch pierwszych płyt MOON czyli "Demon's Heart" oraz "Satan's Wept", oryginalnie wydane w 1997 oraz 1999 roku przez Pagan Records. Wydawnictwo to trafi do sprzedaży pod wspólnym tytułem "Devil's Return" w formie ekskluzywnego podwójnego digi packa. Sesja nagraniowa nowej płyty zatytułowanej "Lucifer's Horns" odbędzie się w styczniu 2010, a premiery możemy spodziewać sie jesienią. Obecny skład MOON wygląda następująco: Cezar - gitara, wokal; Gonthy - gitara; Mścisław - bas, wokal; Vizun - perkusja.

www.myspace.com/moonunholythroneMAR DE GRISES: RE-EDYCJA DEMÓWKI

Jeden z ważniejszych zespołów fińskiej wytwórni Firebox/Firedoom, chilijski MAR DE GRISES, postanowił przypomnieć o sobie fanom, przygotowując specjalne wydawnictwo, które już niebawem ukaże się na rynku pod nazwą "First River Regards". Nie jest to kontynuacja zeszłorocznego "Draining the Waterheart", a powrotem do czasów, kiedy muzyka zespołu nabierała charakterystycznego dla późniejszych wydawnictw, zbudowanego na ciężkim, doom metalowym rdzeniu i postrockowej delikatności, szlifu. "First River Regards" to jedyne demo MAR DE GRISES w zupełnie nowej oprawie graficznej, z poprawionym brzmieniem oraz bonusem w postaci nagrań z festiwalu Doom Shall Rise Festival III.

www.foreshadow.plSTROMMOUSSHELD NEWS

29 listopada ukazuje się najnowszy singiel STROMMOUSSHELD. "Connective Tissue" będzie dostępny jako wydawnictwo do darmowego ściągnięcia w formacie MP3 i FLAC. Download będzie również zawierać między innymi gotowe do wydruku naklejki na CD oraz informacje.

Tracklista:
01. Long Ago Gone
02. Connective Tissue
03. Bonus: We Are Time (Laibach Cover)

http://myspace.com/strommoussheldZOHARUM NEWS

- Przypominamy, że jest już dostępny najnowszy singiel legendy polskiego industrialu DIFFERENT STATE - "I'm Out", który promuje najnowszą płytę "Through the Falling Eyelid". Premiera albumu zaplanowana jest na dzień 10.01.2010, natomiast singiel można pobrać pod następującym adresem:
http://free-arts.sate.pl/zoharum/ds-single.html.

- 23 lutego 2010 roku ukaże się album kolaboracyjny dwóch dark ambientowych projektów HOARFROST & INNER VISION LABORATORY - "Decline". Już 6 grudnia dostępny będzie singiel "Broken Waltz" promujący niniejsze wydawnictwo, a który będzie można pobrać za pośrednictwem strony www.zoharum.com

- Na mapę kulturalną Gdańska powraca impreza ARTeNATIVE. Kolejna edycja odbędzie się w gdańskim klubie "Riviera Literacka" w sercu starówki Gdańskiej - na ul. Mariackiej. Podczas ARTeNATIVE #7 zaprezentuje się zespół AB INTRA oraz Praetorian z najnowszym cyklem prac zatytułowanym "Autism Spectrum Disorder". Impreza odbędzie się 06.12.2009 (niedziela), początek o godz. 19:00, wstęp wolny.

www.zoharum.com
www.myspace.com/zoharumEMPTY PLAYGROUND W WITCHING HOUR

"Under Dead Skin" to tytuł debiutanckiej płyty EMPTY PLAYGROUND. Ten poznański horror band podpisał właśnie kontrakt z Witching Hour Productions i szykuje dawkę elektryzującej mieszanki grind, black, death i industrial metalu. Będzie to pełnoczasowy debiut studyjny i następca rewelacyjnie przyjętego mini-albumu, wydanego własnym sumptem przez zespół. Obecnie płyta przechodzi proces miksów w białostockim studiu HERTZ. Produkcją płyty i ostatecznymi szlifami zajęli się bracia WIESŁAWSCY. Wkrótce także będzie można zapoznać się z ciekawą sesją fotograficzną, za którą odpowiedzialna była grupa KRYSIUK&KAJKO, a charakteryzacją zajął się Grzegorz Gawrysiak. Premiera płyty zaplanowana jest na koniec lutego 2010. Już teraz możemy potwierdzić, że oprócz wydania "Under Dead Skin" w digipaku, dostępne będą dwa specjalne pakiety z różnymi wzorami koszulek oraz 7"EP`ką dostępną jedynie w takim pakiecie. Kolejne szczegóły już wkrótce.

www.myspace.com/niemaboga
www.emptyplayground.plDEMONICAL W TRASIE

Dreamtide Music prezentuje "Accession To the Throne Tour 2010", na którym zagrają szwedzka horda DEMONICAL jako headliner, a towarzyszyć im będą fińscy grind maniacy z DEATHBOUND i inna szwedzka death metalowa kapela MY OWN GRAVE. Na trasę złoży się 16 koncertów w 11 europejskich krajach. Oto szczegóły:

12.02 (SWE) Stockholm @ Snövit
13.02 (DK) Fredericia @ Ungdomens Hus
14.02 (GER) Osnabrück @ Bastard Club
15.02 (NL) Tilburg @ Little Devil
17.02 (BEL) Roeselare @ De Verlichte Geest
18.02 (GER) Neuss @ Das Haus
19.02 (GER) Annaberg-Buchholz @ Gleis 3
20.02 (GER) Stuttgart @ Club Zentral
21.02 (CH) Zürich @ Dynamo Werk 21
22.02 (ITA) Vicenza @ The Jack Hole
23.02 (SLO) Ljubljana @ Channel Zero
24.02 (HUN) Pecs @ Toxic Music Club
25.02 (CRO) Zagreb @ Zeljeznicar
26.02 (CZE) Slavonice @ Kawarna
27.02 (GER) Leipzig @ Hellraiser
28.02 (GER) Greifswald @ Klex

www.demonical.net
www.myspace.com/thedemonicalhorde
www.deathbound.net
www.myspace.com/deathboundspace
www.myowngrave.com
www.myspace.com/myowngraveyard"U BAZYLA": KONCERTY

Poznański klub "U Bazyla" zaprasza na kolejne imprezy:

27.11.2009 - koncert zespołu HOPE + goście - start: 19:00
28.11.2009 - TURBOMROCZNE ANDRZEJKI - zaprasza Black Angels, start: 20.00, wjazd: 5 PLN
29.11. 2009 - koncert folkowych zespołów JAR i Percival, wjazd: 12 zł
30.11.2009 - koncert zespołu Black Love Fantom (BLF)- Japonia
03.12.2009 - koncert NAGŁY ATAK SPAWACZA - start: 20.00, wjazd: 20/25 PLN
04.12.2009 - koncert FADING COLOURS, godz. 20.00, bilety: 15/20 zł
05.12.2009 - Chainsaw Metal Slaughter - X-lecie BLOODTHIRST, start: 19:00, wjazd: 15 zł

http://uBazyla.plDISQUIET: NOWY ZESPÓŁ Z POZNANIA

Od ludzi z radiowego programu Thrashing Madness otrzymaliśmy następującego newsa: "DISQUIET z Poznania nagrali i wydali własnym sumptem album "The Truth", którego produkcja, jak i oczywiście zawartość robi bardzo duże wrażenie. Zespół sprawnie łączy melodię i przystępność heavy metalu z drapieżnością nowoczesnych dźwięków spod znaku melodyjnej Szwecji. Muzyka dla fanów: Soilwork, Strapping Young Lad, In Flames, Gardenian czy nawet solowych dokonań Bruce'a Dickinsona. Nowocześnie. Z pazurem. Przemyślanie. Ambitnie. Intrygująco. Profesjonalnie.

http://myspace.com/disquietmetalVOTUM NEWS

Premiera najnowszej płyty została przesunięta z 16 na 23 listopada - album ukaże się za pośrednictwem Mystic Production. Następca wydanego na początku 2008 roku "Time Must Have a Stop" będzie koncept albumem, na który złoży się siedem kompozycji:

1.Falling Dream
2.Glassy Essence
3.Home
4.Faces
5.Stranger Than Fiction
6.Indifferent
7.December 20th

W nadchodzący weekend VOTUM zagra pierwsze koncerty w ramach promocji nowego albumu. Jako support we wszystkich miastach wystąpi DIANOYA. Oto daty i miejsca występów (początek: godzina 19:00, Wrocław 18:30):

26.XI - Poznań, Eskulap
27.XI - Wrocław, Od Zmierzchu Do Świtu
28.XI - Konin, Oskard
29.XI - Toruń, Od Nowa

www.votumband.pl
www.myspace.com/votumband
www.lastfm.pl/music/Votum
www.metafiction.pl"ROCK NA BAGNIE": ZAPOWIEDŹ

Festiwal "Rock na Bagnie" odbędzie się w pierwszy weekend lipca 2010 w Strękowej Górze nad rzeką Narew (województwo podlaskie), na skraju Biebrzańskiego Parku Narodowego leżącego w rozległej dolinie rzeki - najlepiej zachowanym i największym naturalnym obszarze bagiennym Europy. Jest to zarazem teren dawnej, historycznej granicy Wielkiego Księstwa Litewskiego i Polski, obszar przenikania kultur, języków i wpływów. Z biegiem lat granica oddaliła się, związki i pamięć zatarły. Dlatego też na festiwal zostały zaproszone zespoły z Litwy - kapele u nas zupełnie nieznane, choć działające tak blisko. Gmina Zawady, na terenie której leży Strękowa Góra jest nowym miejscem na rockowej mapie Polski. 06.09.2009r. odbył się na jej terenie znakomity koncert zespołów SABATON i FORTECA zorganizowany z okazji obchodów 70. Rocznicy Bitwy pod Wizną, który obejrzało kilka tysięcy osób. Idąc za ciosem, grupka zapaleńców postanowiła kontynuować spotkania z muzyką rockową w tym pięknym i historycznym miejscu w postaci nowego festiwalu jakim jest "Rock Na Bagnie". Festiwal podzielono tematycznie na 3 dni: dzień punkowy, dzień z muzyką różną i dzień metalowy. Więcej informacji już wkrótce.PANTERA NA HARDZONE

10 grudnia w warszawskim Klubie Park odbędzie się impreza tematyczna Hardzone: Pantera. Grupa święciła tryumfy w latach 90. za sprawa takich albumów jak "Cowboys From Hell", "Vulgar Display of Power", czy "Far Beyond Driven". To jeden z najważniejszych zespołów sceny metalowej, byli i są inspiracją dla wielu grup młodego pokolenia, m.in. Devildriver, Mastodon i Lamb of God. 8 grudnia tego roku mija piąta rocznica tragicznej śmierci gitarzysty Pantery - Darella "Dimebaga" Abbotta, zastrzelonego na scenie przez psychopatycznego "fana" w trakcie koncertu Damageplan. Imprezy pod szyldem Hardzone odbywają się w każdy czwartek. Za muzykę odpowiedzialny jest Sebastian Grabowski (Radio Kampus). Podczas imprezy z Panterą nie zabraknie muzyki takich wykonawców jak Down, Hellyeah, Metallica, Chimaira, Fear Factory, Sepultura, Black Label Society, Mastodon, Devildriver, Five Finger Death Punch, Unearth i Lamb of God.
Wejście - 20:00, koniec imprezy - ok. 02:00, ceny biletów: studencki 5zł / normalny 10zł.

www.klubpark.plBETHLEHEM: RE-EDYCJA W RED STREAM

30 listopada ukazała się re-edycja kultowego albumu niemieckiego BETHLEHEM "Dictius Te Necare". Dark metalowy album został poddany cyfrowemu remasteringowi przez alexanderwelt media. Czteropanelowy digipak, wewnątrz ośmiostronicowa książeczka i odświeżony design. Bonusowe utwory to: "Schatten aus der Alexander Welt" (rehearsal 1995) i "Aphel - die schwarze Schlange (rehearsal 1995).
www.redstream.orgTHE DILLINGER ESCAPE PLAN NEWS

THE DILLINGER ESCAPE PLAN kończą nagranie bardzo oczekiwanego albumu "Option Paralysis", który będzie pierwszym owocem współpracy z francuską Season Of Mist Records. Materiał nagrywany jest w Orange County, California (USA) z producentem Steve'm Evetts'em (THE USED, GLASSJAW, EVERY TIME I DIE) i zostanie wydany 22 marca 2010 roku. W grudniu THE DILLINGER ESCAPE PLAN ruszy w trasę koncertową po USA, a w lutym zagra trochę imprez w Europie. Poniżej daty i szczegóły:

01 Feb 10 Wien (AT) Chelsea
02 Feb 10 Zürich (CH) Mascotte
03 Feb 10 Milano (IT) Circolo Magnolia
04 Feb 10 München (DE) 59 To 1
05 Feb 10 Köln (DE) MTC
06 Feb 10 Brussels (BE) Ancienne Belgique
08 Feb 10 Berlin (DE) Magnet
09 Feb 10 Amsterdam (NL) Paradiso
10 Feb 10 Paris (FR) La Maroquinerie
12 Feb 10 London (UK) Barfly

Więcej info:
www.optionparalysis.net
www.myspace.com/dillingerescapeplan
www.myspace.com/dillingerstreetteamBARONESS NEWS

BARONESS podali do wiadomości pierwsze daty ich europejskiego tournee, które będą promować najnowszy album "Blue Record". Poniżej daty i szczegóły. Oprócz tego na swoim MySpace zespół zaprezentował niedawno video clip do utworu "A Horse Called Golgotha": www.myspace.com/yourbaroness.

January 18 Tilburg, NL 013
January 19 London, UK TBA
January 20 Manchester, UK Islington Mill
January 21 Glasgow, UK Nice N Sleazy
January 22 Birmingham, UK Hare and Hound
January 23 Paris, France La Maroquinerie
January 24 Karlsruhe, Germany Die Stadtmitte
January 25 Munich, Germany Feierwerk
January 26 Hamburg, Germany Hafenklang
January 27 Copenhagen, DK The Rock
January 28 Berlin, Germany Festsaal Kreuzberg
January 29 Leipzig, Germany Zoro
January 30 Koln, Germany Gebaeude 9
January 31 Brussels, Belgium AB Club
February 1 Rotterdam, NL Watt

www.relapse.comCOCKNEY REJECTS W CK WIATRAK

12.12.09, sobota, godz. 19.00. Punk rockowa legenda COCKNEY REJECTS zagra jedyny koncert w Polsce na XXX-lecie zespołu! Impreza będzie miała miejsce w CK Wiatrak, w Zabrzu (ul. Wolności 395). Bilety: przedsprzedaż: 48 pln, w dniu koncertu: 58 pln. Start: godz. 19:00, wejście do klubu od 18:30.

Więcej info:
www.wiatrak.art.plSACRED REICH: RE-EDYCJA "INDEPENDENT"

Po latach ukazuje się na nowo klasyczny album thrash metalowego SACRED REICH "Independent". Re-edycję wypuszcza wiosną przyszłego roku holenderska Displeased Records. Wydawnictwo zostało poddane remasteringowi i zawierać będzie 5 rzadkich, bonusowych utworów.

Tracklista:
1. Independent
2. Free
3. Just Like That
4. Supremacy
5. If Only
6. Crawling
7. Pressure
8. Product
9. I Never Said Goodbye
10. Open Book
11. Do It

Bonusy: (A question EP):
12. A Question
13. Let's Have a War (Fear cover)
14. Who's To Blame
(Open book EP):
15. Big Picture (MDC cover)
(Crawling EP):
16. Crawling [radio edit]

www.displeasedrecords.comCUNTSCRAPE: NOWY ALBUM

Jedna z najbardziej szalonych i nieobliczalnych australijskich kapel CUNTSCRAPE rusza w trasę promującą ich najnowszy album "Papsmear Campaign". Mieszanka grind'u, death'u, thrash'u, rocka i humoru pojawia się tym razem 23 razy - premiera albumu 27 listopada w Prime Cuts Music, a koncertów będzie o wiele mniej, ale mają pozostać na długo w pamięci. Trasa przebiega niestety tylko przez Australię i dla mimo wszystko zainteresowanych poniżej więcej informacji.

Nov 27th - Amplifer Bar, Perth + Claim The Throne, Gallows For Grace & Nexus
Dec 11th - Monstrothic @ Rosies, Brisbane + The Dead & Brazen Bull
Dec 12th - The Del Plaza, Southport, Gold Coast + Meat Grinder, Hate Disciple
Dec 13th - Cleveland Memorial Hall + Defamer, People Die, Cross The Lips Of Grace, Aversions Crowned
Dec 17th - Hamilton Station Hotel, Newcastle - SLAUGHTERFEST
Dec 18th - The Basement, Canberra - SLAUGHTERFEST
Dec 19th - Sandringham Hotel, Sydney - SLAUGHTERFEST

www.myspace.com/grindecologyst
www.myspace.com/primecutsmusic
www.primecuts.com.auBLOOD FIRE DEATH FESTIVAL VOL. IV

19 grudnia, w zabrzańskim klubie CK Wiatrak, odbędzie się czwarta już edycja imprezy Blood Fire Death Festival. Zagrają: BESATT (black metal), SALTUS (pagan black/death metal), BAPHOMET'S THRONE (black metal), PERSECUTOR (death/thrash metal), CARNAGE (death metal). Szczegóły w dziale "Polecamy" oraz na www.myspace.com/bloodfiredeathfestivalDEMONICAL NEWS

Szwedzcy death metalowcy potwierdzili swoje występy na tegorocznych open-airach.

04.06 2010 GER - Protzen - Protzen Open Air
08.07 2010 SLO - Tolmin - Metalcamp
10.07 2010 GER - Torgau - In Flammen Open Air
12.08 2010 GER - Bad Berka - Party San Open Air

W lutym natomiast DEMONICAL wyruszy na "Accession To The Throne Tour" razem z DEATHBOUND i MY OWN GRAVE.

www.demonical.net
www.myspace.com/thedemonicalhordeNEGURĂ BUNGET NEWS

W lutym 2010 roku ma ukazać się na nowo nagrana wersja albumu "Maiastru Sfetnic", nad którą muzycy pracowali od 2008 roku. Duża część nagrań nastąpiła w kwietniu 2009 roku, jeszcze przed rozstaniem NEGURA BUNGET z Hupogrammos'em i Sol Faur'em.

W przyszłym roku zostanie wydanie również koncertowe DVD "Focul Viu". Nagrań dokonano w styczniu 2008 roku podczas koncertu w Bukareszcie. Trwający 90 minut koncert został zarejestrowany w stereo i 5.1 surround, a na DVD znajdzie się również galeria zdjęć oraz przeróbki wszystkich dotychczasowych teledysków grupy i występu na żywo. Materiał zostanie wydany przez Prophecy Poductions w trzech różnych formatach: Digi DVD (video), Digipak 2CD (tylko audio) oraz specjalne digi DVD + 2CD (video + audio). To ostatnie dwa materiały nagrane w starym składzie, a jednocześnie początek nowej ery.

W 2010 roku NEGURA BUNGET ruszy na kolejne europejskie tournee, tym razem pod szyldem Spirit Of The Land. Pierwsza część trasy, między 22 stycznia i 7 lutym będzie prowadzić przez Bałkany (Bułgaria, Turcja, Grecja, Macedonia, Serbia, Chorwacja), podczas gdy druga, między 18 marca a 30 maja, będzie intensywną podróżą przez Europę Zachodnią.

Najbliższe koncerty zespołu:
21/11/2009 - Iasi (RO) - Rock'n'Iasi + Bucovina, Piatra, Spectral, Skepsis
22/11/2009 - Chisinau (MD) - Club Faraon + Burn The Truth
28/11/2009 - Arad (RO) - Tabu
09/01/2009 - Cluj-Napoca (RO) - Music Pub
16/01/2010 - Bavarian Battle Festival (DE) (www.bavarianbattle.de) + Helfahrt, Waldgeflüster
19/06/2010 - Hellfest (FR) (www.hellfest.fr) + Immortal, Behemoth, Arch Enemy, Dark Funeral...

www.myspace.com/negurabungetDIVINE EVE W IBEX MOON RECORDS

Teksańczycy grają death/doom metal już od 1992 roku. Nagrywali już dla Relapse Records i Nuclear Blast Records, a od niedawna cieszą się kontraktem z Iber Moon Records, które wkrótce wyda ich nowy materiał zatytułowany "Vengeful And Obstinate". Można spodziewać się miksu elementów muzyki Black Sabbath, Celtic Frost, Hellhammer, Sodom, Venom, Bathory, Nihilist, Entombed i Cathedral.

DIVINE EVE w styczniu ruszy na trasę z INCANTATION i HATE. Oto daty:
13.01.2010 (UK) Nottingham, Seven
14.01.2010 (UK) Manchester, Satan's Hollow
15.01.2010 (UK) Leeds, Rios
16.01.2010 (UK) London, The Elektrowerkz
17.01.2010 (BE) Antwerp, Den Eglantier
19.01.2010 (FR) Paris, TBA
20.01.2010 (FR) Marseille, TBA
21.01.2010 (SP) Barcelona, Mephisto
22.01.2010 (SP) Bilbao, Santana 27
24.01.2010 (SP) Madrid, Ritmo & Compas
25.01.2010 (FR) Lyon, TBA
30.01.2010 (IT) Prato/Florence, Siddharta
31.01.2010 (IT) Gorizia, Pieffe Factory

www.myspace.com/divineeve2008FATALIST W IBEX MOON RECORDS

Fani szwedzkiego death metalu z kalifornijskiego miasta Ventura znani byli wcześniej jako grający covery szwedzkich kapel band pod nazwą Stockholm Syndrome. Przez to, że w grupie panował chaos, często zmieniał się skład, wszystko utkwiło w martwym punkcie i zespół zawiesił działalność. Wiosną 2006 roku Wes Caley (ex-Uphill Battle, ex-Exhumed) wznowił działania grupa, która zamiast przeróbek zaczęła grać własne kawałki utrzymane w stylu Entombed, Nihilist, Grave, Dismember i Unleashed. Skontaktował się z Neil'em Burkdoll'em (Dirty Dead, Stump) zaraz po tym, gdy uświadomił sobie, że projekt tamtego muzyka o nazwie Neil's Poor podążał podobną drogą. Razem stworzyli FATALIST, do którego dołączyli Tyler Castro i Art Hades grający na bębnach i basie. Pod koniec 2007 roku muzycy nagrali złożone z 7 utworów demo pt. "Loss". W lutym 2008 roku podpisali kontrakt z Ibex Moon Records, a na przełomie zimy i wiosny 2009 roku weszli do studia, by nagrać 4 dodatkowe numery do tych powstałych przy okazji demówki. 11 utworów złożyło się na debiutancki album "The Depths of Inhumanity", który ukaże się w styczniu 2010 roku. FATALIST grało ponadto trochę koncertów w towarzystwie Gravehill, Exmortus, Impaled, Inherit Disease, Flesh Consumed, Destroyed in Seconds, Abysmal Dawn i wielu innych.

www.fatalistband.com
www.myspace.com/fatalist666KATATONIA: NOWY ALBUM JUŻ W SKLEPACH

Na półkach sklepowych pojawiło się już najnowsze studyjne dzieło zespołu KATATONIA. Ósmy album w dorobku Szwedów jest zatytułowany "Night Is the New Day" i znajduje się na nim 11 kompozycji będących muzyczną kontynuacją poprzednich albumów formacji. Nad brzmieniem całości czuwał David Castillo.

Okładka płyty "Night Is the New Day" kolejny raz została zaprojektowana przez Travisa Smitha, który współpracował także z takimi kapelami jak Opeth, Novembre czy chociażby z Riverside.

Program płyty: Forsaker; The Longest Year; Idle Blood; Onward Into Battle; Liberation; The Promise of Deceit; Nephilim; New Night; Inheritance; Day & Then the Shade; Departer.

Płyta "Night Is the New Day" zespołu KATATONIA ukazała się w Polsce dzięki firmie Mystic Production.

www.mystic.plDIFFERENT STATE: NOWE SINGIEL W NECIE

Nowy singiel DIFFERENT STATE "Signal: I'm Out [hermetic formula of my consciousness]", zapowiadający album "Through the Falling Eyelid" jest już dostępny w sieci. Można pobrać go całkowicie za darmo, korzystając z poniższego linka: http://free-arts.sate.pl/zoharum/ds-single.html lub za pośrednictwem strony www.zoharum.com.ROCK METAL FEST: KOLEJNA EDYCJA

Czołówka krajowej sceny razem na jednym koncercie - ROCK METAL FEST!! Po wyjątkowo udanej pierwszej edycji Rock Metal Fest w marcu tego roku w Krakowie - tym razem organizatorzy zapraszają do Warszawy na niepowtarzalną imprezę - jeszcze chyba nigdy nie było takiego nagromadzenia w jednym miejscu najważniejszych krajowych zespołów z gatunku rock i metal. Do składu, który można było zobaczyć pół roku temu, tym razem dołączyli m.in. TURBO oraz CETI. 19 grudnia w warszawskiej Stodole wystąpią: TSA, ACID DRINKERS, KAT & Roman Kostrzewski, HUNTER, FRONTSIDE, TURBO, CETI, ROOTWATER, NONE, CARNAL.

Oto szczegółowe info:
19.12.2009 - Warszawa, Klub STODOŁA, wejście od 14:00, start: 15:00. Bilety: przedsprzedaż - 85zł, w dniu koncertu - 99zł. Bilety można nabyć w całej Polsce w sieciach EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN. Fotografie z pierwszej edycji festiwalu można oglądać na www.beatapasek.plBARONESS: PREMIERA VIDEO

BARONESS z dumą obwieszcza o premierze pierwszego video do utworu z "Blue Record" - "A Horse Called Golgotha", która ma miejsce na MySpace Music. Teledysk był kręcony w rodzinnym mieście muzyków Savannah, GA, a obrazki reżyserował Joshua Green. BARONESS pracowało już z tym gościem przy okazji poprzedniego video do numeru "Wanderlust" pochodzącego z "Red Album". Ponadto zaplanowane zostało już tournee po Europie, na którym BARONESS będzie headlinerem. Będzie ono miało miejsce na początku przyszłego roku i potwierdzono już kilka pierwszych dat. Info poniżej.

January 18   Tilburg 013    Netherlands
January 31    Ancienne Belgique   Belgium
February 1   WATT, Rotterdam    Netherlands

www.relapse.com
www.myspace.com/yourbaroness

SQUASH BOWELS: PREMIERA NOWEGO ALBUMU W EUROPIE

Najnowszy krążek SQUASH BOWELS "Grindvirus" miał już swoją premierę za Oceanem. Amerykańskie wydanie płyty ujrzało światło dzienne 20 października 2009 nakładem Willowtip Records. Pierwsze recenzje płyty przeczytać można na myspace zespołu. Kolejna premiera "Grindvirus", tym razem europejska, zaplanowana została na czwartek 10.XII.2009. Wydaniem krążka na Europę zajmie się nasza rodzima Selfmadegod Records (www.selfmadegod.com). Zamówienia w postaci pre-order składać można pod tym linkiem: www.shop.selfmadegod.com/product_info.php?products_id=5917. Płyty zamówione w formie pre order wysyłane będą na tydzień przed premierą, już 4 grudnia, czyli prosto pod choinkę. Dodajmy również, iż amerykańskie wydanie płyty dostępne będzie bezpośrednio u zespołu w okolicach 20 listopada. Szczegóły na myspace: www.myspace.com/squashbowelsHYPERIAL W PSYCHO RECORDS

Młody zespół HYPERIAL podpisał właśnie papiery z coraz prężniej działającą wytwórnią Psycho Records. Owocem tej współpracy będzie debiutancki krążek zwany "Sceptical Vision". HYPERIAL powstał w 2006 roku. Jest to kolektyw różnych ludzi, z których każdy miał inne muzyczne korzenie. Muzykę tej grupy można określić mianem eklektycznego metalu, a to za sprawą stosowania różnych stylów muzycznych, ale przede wszystkim wszechobecnych futurystycznych partii klawiszowych, nadających smaczku niebanalnemu brzmieniu. W 2007 HYPERIAL zarejestrował w warunkach domowych dwuutworowe demo zatytułowane "The Eternal Paradise of the Illusion". Muzyka HYPERIAL została już zauważona na scenie, bowiem zespół został zaproszony na koncerty u boku takich sław jak TRAUMA czy CHRIST AGONY. Na razie ani wydawca ani zespół nie zdradzają żadnych szczegółów odnośnie konkretnej daty premiery. Wiadomo na razie tylko to, że na płycie znajdzie się między innymi cover grupy DANZIG "Belly of the Beast". Szykuje się kolejne dobre, bo polskie, wydawnictwo. Więcej już niedługo na www.psychorecords.euTSA ZAGRA W KLUBIE "PARK"

26 listopada (czwartek) 2009 r. w warszawskim klubie "Park" zagra jedna z najważniejszych formacji polskiego rocka, grupa uważana za prekursora muzyki heavy metalowej w Polsce - TSA. Wejście na koncert: 19.00, początek koncertu: 20.00. Bilety: 15 pln ulgowy, 30 pln normalny (dostępne także w przedsprzedaży, w klubie "Park", Al. Niepodległości 196 (Warszawa) - www.klubpark.plAMORPHOUS NEWS

AMORPHOUS zakończył ostatni etap nagrań MCD "Modus Operandi". Wszystkie utwory z tego wydawnictwa zostaną udostępnione na profilu myspace. W tej chwili do odsłuchania jest kawałek tytułowy.

www.amorphous.pl
www.myspace.com/amorphousband
www.youtube.com/amorphousbandWARFECT W MY KINGDOM MUSIC

WARFECT jest wedle włoskiego wydawcy "nową świetną rzeczą pochodzącą ze Szwecji". Grają eksplodującą miksturę riffów inspirowanych gigantami z przeszłości oraz nowoczesnych brzmień. Debiutancki album "Depicting the Macabre" to mus dla fanów wczesnego thrash metalu w stylu zbliżonym do Sepultury, Paradise Lost, Slayer’a i Metalliki. Płyta ukazała się 16 listopada nakładem My Kingdom Music, a poniżej lista utworów, które znajdują się na krążku:

1. Creation - 2. Heathen Reigns - 3. Depicting the Macabre - 4. Symbol of Submission - 5. I Factor - 6. Supervised Life - 7. Never To Return - 8. Harvest of Trinity - 9. Truth Untold - 10. Atrocity

Sample można znaleźć na www.myspace.com/warfect, natomiast więcej informacji na www.mykingdommusic.net.ROOTWATER W FABRYCE LYNCH'A

W połowie października zespół ROOTWATER we współpracy z grupą filmową Mania Studio, zrealizował klip do utworu "Living In the Cage". Zdjęcia powstały w Łodzi, w Hali Davida Lynch'a. Aktualnie klip jest w fazie końcowego montażu i jak łatwo się można domyślić, to bardzo mocny, miejscami bezlitosny obraz, doskonale korespondujący z warstwa muzyczną i tekstową utworu, pokazujący te sfery rzeczywistości, których się domyślamy, a o które często boimy się zapytać. Kompozycja pochodzi z najnowszego albumu zespołu "Visionism". W oczekiwaniu na pełną wersję, na stronie ROOTWATER oraz w serwisie YouTube możemy obejrzeć teaser do klipu "Living In a Cage": www.youtube.com/watch?v=AaG-XXWe_s8. Tymczasem 6 listopada ROOTWATER wyruszyło w towarzystwie BLINDEAD i THE SUPERGROUP w trasę koncertową "Visionism Tour". Poniżej pozostałe daty:

13.11 WROCŁAW - klub Liverpool + Insult
21.11 KALISZ - Pod Muzami + Briff
01.12 GDYNIA - klub Ucho + Chassis
07.12 KRAKÓW - klub Zaścianek
05.12 ZABRZE - CK Wiatrak + The SuperGroup
06.12 CZĘSTOCHOWA - Teatr From Poland + The SuperGroup
08.12 RZESZÓW - klub Pod Palmą + The SupeGroup, Cyriam
09.12 LUBLIN - klub Graffiti + The SuperGroup, Shame Yourself
18.12 KIELCE - klub Mundo Hard Rock
19.12 WARSZAWA - Rock Metal Fest

Więcej informacji na www.myspace.com/rootwaterORANGE THE JUICE ZAGRA W AUSTRII

Zespół ORANGE THE JUICE został zaproszony przez austriackie miasto Linz, tegoroczną Europejską Stolicę Kultury i wystąpi 14 listopada 2009 w tamtejszym klubie POSTHOF w ramach cyklu: "A Dozen of Europe". Grupa zagra tego dnia w towarzystwie innych zespołów z Polski: Village Kollectiv, Millopa oraz RH+.

Projekt przygotowywany przez austriacki ośrodek kulturalny POSTHOF, ma na celu przybliżenie muzyki najciekawszych wykonawców z krajów "nowej" Europy. Według założeń cyklu, każdy z poszczególnych miesięcy roku 2009 został przypisany konkretnemu krajowi z tzw. "byłego bloku wschodniego". Dzięki temu na scenie klubu POSTHOF miały okazję zaprezentować się już grupy ze Słowacji, Estonii, Węgier, Cypru, Litwy, Słowenii, Łotwy, Malty, Bułgarii i Czech. Listopad będzie poświęcony właśnie muzyce z Polski. Występ ORANGE THE JUICE zapowiadany jest jako grindcore jazz z Polski.

Przypomnijmy, iż ORANGE THE JUICE rozpoczął wieloetapowy proces nagrywania drugiego albumu. Następca debiutu entuzjastycznie przyjętego przez krytykę i słuchaczy został zatytułowany "The Messiah Is Back". Grupa zapowiada zupełnie nieszablonową produkcję oraz nagrania z kilkoma zaproszonymi gośćmi.

www.orangethejuice.com
www.myspace.com/orangethejuiceBOREA: PREMIERA RE-EDYCJI

15 listopada odbyła się premiera reedycji taśm zespołu BOREA. Na płycie znalazły się obie taśmy: "Whose Fault" z 1993 roku, oraz "Before You Die" z 1992. Jako bonus na krążku pojawił się jeden premierowy, całkowicie nowy numer, który być może będzie zapowiedzią całkowicie nowej płyty z logiem BOREA. Reedycja ta została wydana w tradycyjnym jewel case, ubrana w piękną grafikę, gdzie znajdziecie dużo archiwalnych zdjęć, krótkie bio zespołu oraz teksty zarówno w języku angielskim jak i w języku polskim. Całość będzie znakomitym uzupełnieniem kolekcji niejednego maniaka polskiego podziemia. Jednocześnie informujemy, że ciągle w dobrej cenie do zdobycia w Psycho Records jest znakomity split trzech polskich kapel: WARFIST, EXHALATION i MESMERIZED.

Zamów już teraz swoją kopię pisząc pod jeden z adresów mailowych: robert@psychozine.eu lub diablo@psychozine.eu.EFFECT MURDER NEWS

Oto newsy z obozu białostockiego EFFECT MURDER:

- Zapadła ostateczna decyzja co do wydania nowej płyty EFFECT MURDER. Dzięki kooperacji dwóch młodych wytwórni The Prize Of Beauty Production (UK) i White Worms Records (PL) nowy album zespołu "Architects of a Sense" ukaże się na początku 2010 roku. Album będzie zawierał osiem morderczych utworów. W chwili obecnej zespół pracuje nad oprawą graficzną okładki oraz strony www. Z nowymi premierowymi kompozycjami "Death Alive" oraz "New System Failed" można zapoznać się na stronie MySpace zespołu: www.myspace.com/effectmurder

Zawartość "Architects of a Sense":
1. Fuck the World of Media
2. New System Failed
3. Death Alive
4. Eyes Cannibalism
5. The Architects of a Sense
6. Valves Devaluation
7. The Fall of a Present Civilization
8. In the New Magnificent Hell

- 27 lutego, w kultowym londyńskim klubie The Underworld Camden, odbędzie się kolejna edycja MANIFESTU z udziałem DEFEATED SANITY (Niemcy), EMBRYONIC DEPRAVITY (UK), FLESHROT (UK), EFFECT MURDER (Polska) oraz CHANGER (Islandia). Koncerty z cyklu "Manifest" powstały dzięki inicjatywie Partera & The Prize Of Beauty Production (TPOBP) przy współpracy z Rock Foundations. Przesłaniem Manifestu jest - jak zaznaczają autorzy - umożliwienie polskim zespołom zagrania koncertu poza ojczystym krajem oraz przedstawienie angielskim maniax polskiej sceny andergrandowej. Podczas koncertów ma miejsce swoista konfrontacja twórczości zespołów z całej Europy oraz integracja fanów, w szczególności Polaków którzy pracują w Wielkiej Brytanii.

Więcej informacji na stronach:
http://theprizeofbeauty.com
www.myspace.com/theprizeofbeautyproduction

- 13 lutego 2010 roku dzięki FOX RECORDS ukaże się pierwsza w Polsce, jak i na świecie płyta złożona w hołdzie twórczości DANZIG. Płyta zatytułowana "The Dark Side of the Blues - A Tribute To Danzig” będzie zawierała 18 utworów Mistrza Glena w wykonaniu takich zespołów jak: 666 ANIOŁÓW, NOVEMBER, THE CUFFS, THE NO-MADS, DEAD INFECTION, COCHISE, THE KOLT, ABUSED MAJESTY, DUMBS, HELLRAIZER, VULGAR, HYPERIAL, EFFECT MURDER, FETO IN FETUS, DEATH DENIED, SONNEILLON, HUGECCM, UNGERPATH. Wydawnictwo w formie digipacku ukaże się w ściśle limitowanym nakładzie 666 sztuk! Wszelakie informacje dotyczące przedsięwzięcia można uzyskać pod adresem email: fox.records@yahoo.com

Strona www zespołu: www.effectmurder.metal.plTURBO CHARYTATYWNIE

13 listopada 2009 r w zabrzańskim CK Wiatrak odbędzie się koncert charytatywny pod hasłem "Heavy Sound Is Solution - gramy dla Igora". Dochód ze sprzedaży biletów w całości zostanie przekazany rodzicom malucha cierpiącego na przepuklinę oponowo-rdzeniową i wymagającego długotrwałej oraz kosztownej rehabilitacji. Tak więc cel imprezy jak najbardziej szczytny, a muzyka jaką zaprezentują grające w tym dniu zespoły jak najbardziej ciężka.

Gwiazdą wieczoru będzie legenda polskiej sceny metalowej - grupa TURBO, promująca swój nowy album "Strażnik Światła", którego premiera odbędzie się 16 listopada. Zespół tworzy już od prawie 30 lat. W tym okresie wydali 13 studyjnych albumów. Są autorami takich przebojów jak "Dorosłe Dzieci", "Żołnierz Fortuny", czy "Kawaleria Szatana". Pod koniec lat 80-ych zespół wraz z Katem i TSA zaliczany był do "Wielkiej trójcy polskiego metalu" i dzielił scenę z najbardziej znaczącymi formacjami metalowymi na świecie. Zespołem towarzyszącym gigantom będzie zabrzański SOCIOPATHY, reprezentujący różne oblicza death metalu zamknięte w najnowszym ich krążku "Animalism". Ponadto zagrają krakowska hard-core'owo / death metalowa maszyna DROWN MY DAY oraz zabrzański BEERHEAD, grający metal / rock 'n rolla mocno okraszanego soczystymi gitarowymi dźwiękami. Imprezę rozpoczną dwa zespoły - częstochowski MAKLE KFUCKLE metal / hard-core oraz katowicki OUT OF RAGE. Obie formacje to czysta dawka metalowej energii, która udzieli się każdemu fanowi ciężkiego grania.

13.11.09, piątek, godz. 17:00, CK Wiatrak, Zabrze, ul. Wolności 395, bilet-cegiełka - 15 zł

www.wiatrak.art.plDIFFERENT STATE: NOWY SINGIEL W INTERNECIE

Jak już informowaliśmy, legenda polskiej sceny industrialnej DIFFERENT STATE powraca z najnowszym wydawnictwem "Through the Falling Eyelid". Składać się będzie na niego 10 hipnotycznych kompozycji utrzymanych w narkotyczno-transowym duchu DIFFERENT STATE, a album będzie miał swoją premierę nakładem Zoharum 10 stycznia 2010 roku. W poniedziałek listopada ukazała się internetowa wersja singla promującego "Through the Falling Eyelid", zaś 1 grudnia rozpocznie się sprzedaż przedpremierowa. Ci, którzy dokonają zakupu przed premierą, otrzymają WERSJĘ LIMITOWANĄ - zawierającą bonusowy CD-R z niepublikowanymi dotąd utworami, teledyskiem, zdjęciami i innymi ciekawymi dodatkami. Przedsprzedaży będzie można dokonać wyłącznie za pośrednictwem sklepu internetowego www.alchembria.pl oraz sklepu internetowego www.serpent.pl.

Więcej informacji znajdziecie na www.zoharum.comBEHEMOTH: "EVANGELION" ZŁOTĄ PŁYTĄ

Niezmiernie miło nam poinformować, że najnowszy studyjny album BEHEMOTH zatytułowany "Evangelion" osiągnął w Polsce status złotej płyty! "Evangelion" ukazał się na rynku 7 sierpnia i zadebiutował na drugim miejscu listy OLIS - rankingu najlepiej sprzedających się płyty w Polsce. Następnie przez trzy kolejne tygodnie płyta BEHEMOTH była numerem 1! Przypomnijmy też, że "Evangelion" odniósł również ogromny sukces w Stanach Zjednoczonych. Po pierwszym tygodniu sprzedaży album zadebiutował na doskonałym, 55 miejscu listy Billboard Top 200! W zestawieniu Billboard Hard Music Albums "Evangelion" pojawił się na 5. miejscu, z kolei na Billboard Independent Albums album zajmował miejsce 6. W tej chwili BEHEMOTH promuje album na koncertach w Europie.

www.behemoth.pl
www.mystic.plBISCLAVERET LIVE

W tym miesiącu zespół BISCLAVERET wystąpi z dwoma koncertami: 28.11. (sobota) w Łodzi oraz 29.11 (niedziela) w Warszawie. Pierwszy koncert odbędzie się w ramach cyklicznej imprezy SDGE w łódzkim klubie Luka. Koncertowi i imprezie towarzyszyć będzie wernisaż prac z cyklu "Autism Spectrum Disorder" autorstwa Praetoriana - artysty fotografa współpracującego z kolektywem Zoharum. Informacje dodatkowe:

Klub LUKA, ul. Zgierska 26A (dawne kino Zachęta), Łódź, godzina: 20:00
www.myspace.com/klubluka

Drugi koncert odbędzie się w ramach reaktywowanej imprezy artystycznej ARTeNATIVE w Warszawskim Centralnym Domu Qultury. Obok koncertu BISCLAVERET będzie można zobaczyć również występ projektu AB INTRA oraz cykl prac fotograficznych "Autism Spectrum Disorder" Praetoriana. Po koncercie after party, które poprowadzi Dj 666V.

ARTeNATIVE # 6, 29.11.2009 (niedziela), Centralny Dom Qultury, Warszawa, ul. Burakowska 12, start 20:30, wstęp: 8 zł

www.cdq.pl
www.zoharum.com
www.myspace.com/zoharumGRIMLORD NEWS

Od pierwszego stycznia będzie można kupić płytę koszulkę lub inne gadżety związane z zespołem GRIMLORD. Wszystko to dzięki Trident Harmony ©™ Promotion & Design, a więcej informacji znajdziecie na:

www.grimlord.eu
www.myspace.com/tridentpromotionROMA AMOR W POZNANIU

Wrotycz Records przedstawia koncert ROMA AMOR z Włoch. Impreza odbędzie się 6 grudnia 2009 r. (niedziela) w Poznaniu, w klubokawiarni MESKAL, ul. Nowowiejskiego 17, www.meskal.com. Bilety: 20 PLN, ilość biletów limitowana do 60 sztuk!

ROMA AMOR (Włochy) to suma najpiękniejszych tradycji muzycznych Europy początku XX wieku: mroczny kabaret, tradycyjne piosenki francuskie, folkowe kawałki śpiewane w tawernie, walczyki i tango przywołane przez gitarę, akordeon, bas, pianolę i perkusję. To przejmujące teksty w języku angielskim, francuskim i włoskim wyśpiewane mocnym, charyzmatycznym głosem Euski. To muzyka energetyczna jednak mroczna; romantyczna, jednak "wściekła"; poukładana, jednak zaskakująca. Te klimatyczne koncerty będące prawdziwą ucztą dla duszy i ciała. Pierwszy album ROMA AMOR zebrał entuzjastyczne recenzje czołowych magazynów muzyki niezależnej w Europie. W najbliższych dniach, również nakładem wytwórni Old Europa Cafe (Włochy), ukaże się drugi studyjny album zespołu zatytułowany "Femmina", zapowiadany jako spotkanie z mroczną stroną kobiecości.

www.myspace.com/romamorensemble

Rezerwacja biletów: wrotyczrecords@op.pl

Szczegółowe informacje:
www.wrotycz.com
www.myspace.com/wrotyczrecords"DECEMBER'S ROCK NIGHT" W KRAKOWIE

19 grudnia w klubie "Face2Face" (ul. Paulińska 28, Kraków) zagrają: LOVE DE VICE i goście. LOVE DE VICE jest główną atrakcją wieczoru. To stołeczny zespół poruszający się w hard-rockowej stylistyce spod znaku Purple czy Floyd, podanej we współczesnej formie. Muzyka ucieszy zarówno fanów zagranego z werwą przebojowego hard rocka, jak i sympatyków bardziej klimatycznych dźwięków w stylu THE GATHERING, CLOSTERKELLER czy SIGUR ROS. LDV promuje album "Dreamland" wydany nakładem BLACKFIELDMEDIA tymczasem w zaciszu sali prób powstaje jego następca.

TENEBRIS to wizjonerzy psychodelicznego post-metalu. Absolutnie nietuzinkowa i niekomercyjna muzyka, wymykająca się wszelkim próbom zaszufladkowania. Z jednej strony cisną się analogie do SADIST, NOCTURNUS, EPHEL DUATH, CYNIC czy PAN-THY-MONIUM, z drugiej dziwnie nieokreślone dźwięki na pograniczu jazz'u, psychodelii czy progresji - nasuwające skojarzenia z KING CRIMSON. Aktualnie TENEBRIS przygotowuje pięciopłytowy BOX "Diib" z niemal wszystkimi nagranymi w swej osiemnastoletniej karierze materiałami. Przed jego premierą BLACKFIELDMEDIA wyda niebawem nie publikowany album z 1999 r. "Leavings of Distortion Soul".

WHOREHOUSE to energetyczny thrash metal inspirowany EXODUS, TESTAMENT czy VIO-LENCE. Świetnie prezentują się na żywo. Zespół promuje swój debiutancki krążek "Execution of Humanity" wypuszczony nakładem krakowskiej wytwórni DEFENSE.

BEHEADING MACHINE to najciężej grający zespół tego wieczoru, łączący death metal z niemal hard-core'ową motoryką. Gołym okiem widać wiele analogii do DECAPITATED, nie tylko w warstwie muzycznej ale w młodym wieku muzyków, nazwie sugerującej brak głowy oraz w krośnieńskim korzeniach zespołu. BEHEADING MACHINE często porównywany bywa z objawieniami nurtu death core jak BENEATH THE MASSACRE, WAKING THE CADAVER czy HOUR OF PENANCE. Obecnie nagrywają materiał na debiutancką płytę, którą będzie firmować DEFENSE.

Cena biletu: 10 zł przedsprzedaż, 15 zł w dniu koncertu, a wraz z biletem każdy otrzyma płytę CD z wszystkimi czterema zespołami. Mroczna Strefa patronuje temu koncertu, a więcej informacji znajdziecie w dziale "Polecamy" naszego serwisu.CREATIVE ACT OF MUSIC TOUR 2010

Zapowiadana od jakiegoś czasu trasa VIRGIN SNATCH w końcu doczekała się oficjalnego potwierdzenia. Creative Music informuje o styczniowej trasie VIRGIN SNATCH i THY DISEASE, pod nazwą Creative Act Of Music Tour 2010. Początek 2010 to doskonała okazja do pokazania się ludziom na świeżo, bez koncertowego tłoku, który dominuje w końcówce odchodzącego roku, w naszym kraju - klaruje organizator. Trasa obejmie 12 miast, w większości przypadków tych, których twórcom "In The Name of Blood" czy "Act of Grace" nie udało się odwiedzić przed wakacjami. VIRGIN SNATCH towarzyszyć będzie THY DISEASE, który jest tuż przed premierą swojej najnowszej płyty, sygnowanej również logówką Mystic Production.

Creative Act Of Music 2010 rozpocznie się 12 stycznia w nowo otwartym, rzeszowskiego klubie "Od Zmierzchu Do Świtu" i trwać będzie niepełna 2 tygodnie, kończąc 23 stycznia w odremontowanym klubie CK Wiatrak w Zabrzu.

VIRGIN SNATCH jest po pierwszej serii odbytych koncertów (zaliczonych jeszcze przed wakacjami), promujących ich ostatnie wydawnictwo "Act of Grace" i wciąż podrasowuje swoją i tak bardzo mocną pozycje na krajowym rynku. Koncertowy czarny koń to tylko jedna z licznych, pozytywnych opinii, stanowiących o sile tej metalowej maszyny. "Virgin Snatch odwiedził wówczas głównie mniejsze miasta, do których wiedzieliśmy, że nie będziemy mogli dotrzeć z normalną regularną trasą koncertową. Wspomniane sztuki wpisuję do moich ulubionych w historii zespołu, z różnych względów... - wspomina Zielony - wokalista i lider grupy, ale głównie z powodu genialnego, organicznego wręcz kontaktu z publiką podczas występów... . Nadszedł więc czas na duże miasta i co za tym idzie większe kluby, czyli normalną profesjonalną trasę koncertową, którą anonsuje właśnie Creative Music" - dodaje.

Drugim zespołem, który ma nadzieję przyciągnąć dużą ilość swoich starych fanów na koncerty jest krakowski THY DISEASE. Zespół w styczniu obchodzić będzie swoje X-lecie - które wraz z fanami świętować będzie na specjalnym, oddzielnym performance w Krakowie zaraz po zakończeniu trasy. Przede wszystkim jednak promować będzie swój najnowszy, piąty w dorobku zespołu, album "Anshur Za", który Mystic Production zapowiada jeszcze w tym roku.

Do całej trasy dołączą jeszcze dwa zespoły, które oficjalnie potwierdzone zostaną w połowie listopada. Wszystkich zainteresowanych (wytwórnie, zespoły) zagraniem trasy z VIRGIN SNATCH i THY DISEASE odsyłamy do organizatora trasy Creative Act Of Music, 2010, czyli Creative Music.

Kontakt: management@creative-music.pl

Oto pełna rozpiska CREATIVE ACT OF MUSIC TOUR 2010:

12.01.10 RZESZÓW - Od Zmierzchu Do Świtu
13.01.10 LUBLIN - Graffiti
14.01.10 CZĘSTOCHOWA - Galeria Teatr from Poland
15.01.10 ŁÓDŹ - Dekompresja
16.01.10 WARSZAWA - Progresja
17.01.10 BIAŁYSTOK - Fama
18.01.10 OLSZTYN - Grawitacja
19.01.10 GDYNIA - Ucho
20.01.10 BYDGOSZCZ - Estrada
21.01.10 POZNAŃ - U Bazyla
22.01.10 WROCŁAW - Madness
23.01.10 ZABRZE - CK Wiatrak

Więcej informacji na stronie organizatora - Creative Music: www.creative-music.pl oraz www.myspace.com/creativemusicba

Archiwum newsów:

2010:
marzec luty styczeń

2009:
grudzień listopad pażdziernik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2008:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2007:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2006:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

Archiwum - 2005