DIARY ABOUT MY NIGHTMARES (D.A.M.N.) NEWS press release/Pressemitteilung

Nadchodzący album formacji DIARY ABOUT MY NIGHTMARES "Forbidden Anger" oprócz wydania europejskiego nakładem Unexploded Records będzie miał swoją premierę również w Japonii i Azji pod koniec stycznia 2010 roku, a wydawcą będzie Spiritual Beast Records.

Więcej info:
www.myspace.com/damnmetal
www.damnmetal.de
www.youtube.com/watch?v=s9q35z7yW_AFOE W LET THEM COME PRODUCTIONS

Już w styczniu 2010 w katalogu wytwórni Let Them Come Productions zadebiutuje zespół FOE z płytą "Madness". Kapela, niegdyś znana pod nazwą ALKOHOLICA, wykonuje death metal, który w większości podpada pod określenie "stara szkoła". Jednak FOE nie trzyma się kurczowo jednej stylistyki, przez co "Madness" obfituje w thrashowe zagrywki i dźwięki, które śmiało można nazwać progresywnymi. To wszystko oprawione jest w surowy, chropowaty sound. Obecnie można już posłuchać jednego numeru na www.myspace.com/ltcp

Więcej szczegółów wkrótce na http://let-them-come.euNIGHT OF THE ANCIENT DEATH INCANTATION VOL. 5

30.01.2010 w Łodzi będzie miała miejsce 5. edycja cyklicznej imprezy. Miejsce to klub Luka, ul. Zgierska 26A, start o godz. 18.00, bilety - 10zł.

Wystąpią:
STOS - www.myspace.com/stosmetal
INHUMAN OBSESSED - www.myspace.com/inhumanobsessed
WAR-SAW - www.myspace.com/warsawpoland
STYGMATH - www.myspace.com/stygmathpl
CONSFEARACY - www.myspace.com/consfearacypl


Mroczna Strefa patronuje tej imprezie. Informacje również w dziale Polecamy.


AMORPHOUS NEWS

Od 24 grudnia pod adresem www.myspace.com/amorphousband jest do posluchania MCD "Modus Operandi" wrocławskiego AMORPHOUS. Materiał wydany na CD dostępny będzie w styczniu 2010 roku.


www.amorphous.pl
www.youtube.com/amorphousband

ACCOMPLICE AFFAIR NA SKŁADANCE CYBERTOTEM REMIX PROJECT

"Cybertotem Remix Project" to płyta z remiksami i utworami zainspirowanymi dronami z utworów Marka Styczyńskiego: "Dolphin's Heath" i "Cyber Totem". Na płycie znajduje się aż 11 utworów, co daje ponad godzinę urozmaiconych, ale mocnych wrażeń. Oprócz ACCOMPLICE AFFAIR w projekcie wzięli udział tacy wykonawcy, jak: Centrum, Emiter, Trepang, Ramunas Jaras, DubCore, Andrzej Widota (The Band of Endless Noise), Hati oraz Marek Styczyński. Płyta schowana jest w kopercie z tekstem na temat możliwego, leczniczego wpływu słuchania 11 utworów w sposób uważny. Oto tekst z wewnętrznej koperty: "Odtruwająca mieszanka dźwiękowo-muzyczna CRP, wzorowana na UTINAM esencji indiańskiej, UTINAM - Oryginal Indian Essence" Więcej szczegółów na temat tego wydawnictwa na stronach:


http://worldflagrecords.blogspot.com
www.accompliceaffair.za.pl

METAL NIGHT PARTY

Na Metal Night Party zagrają: EFFECT MURDER (brutal death grind - Białystok); MEMEMBRIS (black metal - Łomża) i MASTABAH (extreme speed death - Gdańsk). Impreza odbędzie się 9 stycznia 2010 (sobota), początek o godz. 20:00. Miejsce: Sobiewola Pub, ul. Sobieskiego 14, IŁAWA, wjazd: 5 zł.Mroczna Strefa sprawuje patronat medialny nad tym koncertem. Więcej szczegółów w dziale "Polecamy".
AXEL (WERKRAUM) NEWS

Od niedawna dostępny jest CD projektu STURMPERCHT - "Schattenlieder", w którego składzie jest Axel (WERKRAUM) aka "Hanns Aufschring" zajmujący się chórkami, grający na akustycznych i elektrycznych gitarach, fletach, instrumentach perkusyjnych, hurdy gurdy, akordeonie oraz odpowiedzialny za miksy i końcowy mastering. Wśród innych gości są. Vinterriket aka "Waldwuuz", Gerhard (Allerseelen,) Markus Wolff (Waldteufel) i Irij (Eluveitie). Album dostępny w Steinklang Records.

Już wkrótce ukaże się CD CHANGES - "Lament", przy którym również maczał palce Axel z WERKRAUM, odpowiedzialny za instrumentalne interludia i akompaniujący deklamacjom poezji Roberta N. Taylor'a. Materiał dostępny w firmie (nie sklepach) Tesco.

Jeszcze później zostaną wydane rzeczy już z logo WERKRAUM: niezatytułowany wybór rzadkich utworów z różnych kompilacji i kompozycji wcześniej nieopublikowanych, a także najnowszy materiał o roboczym tytule "Amber Soul".

www.werkraum.org
www.myspace.com/werkraumANTICHRIST MAGAZINE # 9/2009

Na 48 stronach formatu A4 ukazał się w ilości 3000 kopii angielskojęzyczny magazyn "ANTICHRIST", a w nim między innymi wywiady z: WITCHTRAP (Kolumbia), GUILLOTINE (Szwecja), OBSCURE (ex-ENSLAVED - Norwegia), COLOSSEUM (Finlandia), AGORAPHOBIC NOSEBLEED (USA), GRAVEYARD (Hiszpania), AGATHODAIMON (Niemcy), MAXIMUM PERVERSION (Australia), KB (Francja), MYND SNARE (Indie), PLANAR EVIL (Włochy), SLAUGHTER LORD (Australia) i wieloma innymi. Oprócz tego między innymi raport z Kostaryki, recenzje etc.

Więcej info:
www.antichrist.deadshop.info
www.deadshop.info

BLACKASTRIAL MAGAZINE #5

"Od 4 stycznia w salonach Empiku oraz drogą wysyłkową można nabyć najnowszy numer BLACKASTRIAL. Numer 5 bogato okraszony treścią w postaci wywiadów z: 1349, Przemek Popiołek, ALLERSEELEN, MASTIPHAL, BLUT AUS NORD, DÄLEK, DEMON VOMIT, ECHOES OF YUL, WYDAWNICTWO KAGRA, MASTER'S HAMMER, NADER SADEK, PULVERISED RECORDS, SUFFOCATION, SYBREED, URGEHAL, TIDES FROM NEBULA, MARKIZ DE SADE, ALLERSEELEN... Tradycyjnie nie zabrakło też felietonów o filmie i innych zjawiskach około muzycznych.

www.talisac.com/blackastrial
www.myspace.com/blackastrial


RELAPSE RECORDS NEWS

- W związku z ogromnym zainteresowaniem koncertem BARONESS w Brukseli, Amerykanie dadzą dodatkowy koncert tego samego dnia, czyli 31 stycznia w Club Ancienne Belgique. Supportem na obu koncertach będzie formacja DRUMS ARE FOR PARADES. Trasa rozpoczyna się 18 stycznia w Holandii, a więcej informacji można znaleźć na www.relapse.com i www.myspace.com/yourbaroness

- REVOCATION zaprezentowało swoje najnowsze video do utworu "Dismantle the Dictator" na Ultimate-Guitar.com. Teledysk był kręcony w Bostonie, Masachussets, a reżyserował je Dave Brodsky (THE BLACK DAHLIA MURDER, SUICIDE SILENCE, WARBRINGER, STRAPPING YOUNG LAD). REVOCATION weźmie udział w "Thrash And Burn European Tour" razem z DYING FETUS, MAN MUST DIE, ORIGIN i BENEATH THE MASSACRE. Trasa rozpocznie się na początku kwietnia. Więcej info na www.myspace.com/thrashandburneurotour oraz na www.myspace.com/revocation

- MISERY INDEX w styczniu rozpocznie nagrywanie następcy wydanego w 2008 roku albumu "Traitors". Za konsoletą zasiądzie Steve Wright w Wright Way Studios (DYING FETUS, SLIPKNOT, MOS DEF). Roboczy tytuł nowego materiału to "Heirs To Thievery", a oto tytuły niektórych utworów: "Embracing Extinction", "Heirs To Thievery", "Fed To the Wolves" i "Sleeping Giants". Premiera powinna nastąpić w maju.

www.miseryindex.com
www.myspace.com/miseryindex

- 22 grudnia ukazało się wydawnictwo "Evolution In One Take: For Grindfreaks Only! Vol. 2", na którym BRUTAL TRUTH gra cały nowy album "Evolution Through Revolution" od początku do końca w jednym podejściu w Mark It Zero Studios z Dan'em O’Hare'm za konsoletą.

www.myspace.com/brutalfuckingtruth, and website:
www.brutaltruth.comRADIO HEAVY METAL ATTACK: SONDA 2009

Radio " Heavy Metal Attack " przeprowadziło sondę wśród swoich słuchaczy. Sonda dotyczyła ulubionego albumu wydanego w 2009 roku. Oto jej wyniki:

1.Slayer - World Painted Blood
2.Megadeth - Endgame
3.HammerFall - No Sacrifice, No Victory
4.Vader - Necropolis
5.Grave Digger - Ballads of a Hangman
6.Behemoth - Evangelion
7.Arch Enemy - The Root of All Evil
8.Nile - Those Whom The Gods Detest
9.Powerwolf - Bible of the Beast
10.Kreator - Hordes of Chaos

Radio można słuchać ze strony www.heavymetalattack.plNEGURĂ BUNGET NEWS

Rumuński zespół ujawnił, że już został nagrany najnowszy album NEGURA BUNGET "Vîrstele pămîntului", a miks i mastering zostaną zrobione w ciągu najbliższych tygodni. Nagrań dokonano w Negura Music Studio pod czujnym okiem Mihai Tomy. Na płycie znajdą się następujące kompozycje: "pămînt", "dacia hiperboreana", "umbra", "ochiul Inimii", "chei de rouă", "ţara de dincolo de negură", "jar", "arborele lumii", "întoarcerea amurgului". Album zostanie wydany ze znaczkiem code666 Records w specjalnej, limitowanej edycji pod koniec marca 2010 roku.

Jeszcze w styczniu NEGURA BUNGET ruszy w europejską trasę pod tytułem Spirit of the Land. Na początku grupa będzie objeżdżać Bałkany, by 18 i 19 marca zagrać na Węgrzech, a dalej w Austrii, Francji, Hiszpanii, Portugalii, raz jeszcze we Francji, Belgii, Szwajcarii, Włoszech, Wielkiej Brytanii, jeszcze raz w Belgii, Niemczech, Holandii, Szwecji, Norwegii, jeszcze raz w Szwecji, ponownie w Niemczech. 23 maja grupa zagra w Pradze w Exit Chmelnice. Końcówka maja to również koncerty w Niemczech, Słowenii, Chorwacji i na Słowacji.

www.negurabunget.com
www.myspace.com/negurabunget
www.twitter.com/negurabunget
www.youtube.com/neguramusicMOUGA NEWS

Nakładem wytwórni Mystic Production ukazał się debiutancki album formacji MOUGA "The God And Devil's Schnapps". Drugim singlem promującym płytę jest utrzymany w klimacie rockowej ballady, akustyczny utwór "I Can Hold". Można go już posłuchać na profilu myspace zespołu: www.myspace.com/mougaspace. Muzycy zakończyli również prace nad klipem do wspomnianego wyżej utworu, którego premiera odbędzie się na specjalnym koncercie, zorganizowanym z okazji wydania debiutanckiego albumu MOUGI. Na tą okazję przygotowywane są różnego rodzaju niespodzianki oraz szczególna oprawa wizualna. Całe przedsięwzięcie odbędzie się w Tarnogórskim Centrum Kultury w Tarnowskich Górach. Wejście na koncert jest darmowe, a całość rozpocznie się o godzinie 20:00. Zajawkę teledysku można obejrzeć pod tym adresem: www.youtube.com/watch?v=23QQRaIfQYMTHE SICKENING: PREMIERA ALBUMU W XTREEM MUSIC

15 grudnia ukazał się album "Death Devastation Decay" grającej ultra-brutalny death metal kapeli THE SICKENING z Norwegii. W składzie eks-perkusista BLOOD RED THRONE, a fani takich brutalistów, jak SUFFOCATION, KATAPLEXIA, DISAVOWED i INVERACITY będą wpiekłowzięci.

Tracklista albumu:
01. Aggravated Explosive Prolapse of the Bowel
02. To Cauge and Fuck the Sockets
03. A Dish so Sweet
04. Morbid Necro Extremeties
05. Slurping Rotten Remains
06. Obsessed with the Dead
07. Infestors
08. Violent Female Circumcision
09. Castle of Death
10. Death Devastation Decay
11. Hammer Smashed Face (Cannibal Corpse cover)

Description:
www.myspace.com/thesickeningdeathmetal
www.xtreemmusic.comTHE RETALIATION PROCESS W SILVERWOLF

Najnowszym nabytkiem niemieckiej Silverwolf Productions jest THE RETALIATION PROCESS. Grupa założona w 2008 roku nagrała niedawno swój debiutancki album "Downfall" w Hamburgu w Eikey Studio z Eike Freese'm. Dość enigmatycznie zawartość płyty określa się mianem grooving modern metalu, a efekt końcowy będzie można poznać w lutym 2010.

www.myspace.com/theretaliationprocess

CORRUPTION i CARNAL NA WSPÓLNEJ TRASIE KONCERTOWEJ

9 marca 2010 rozpocznie się trasa koncertowa "BOURBON RIVER RE-CREATION TOUR 2010", na której wystąpią CORRUPTION, CARNAL oraz LOSTBONE! Ojcowie polskiego stoner rocka z CORRUPTION, groove-metalowy CARNAL oraz energetyczny metalowo - hardcore'owy LOSTBONE zagrają w dwunastu miastach Polski:

9.03 Warszawa, klub Hard Rock Cafe
10.03 Łódź, klub Stereo Krogs
11.03 Katowice klub Cogitatur
12.03 Kraków, klub Zaścianek
13.03 Bielsko-Biała, klub Rude Boy
14.03 Wrocław, klub Firlej
15.03 Zielona Góra, klub 4 róże dla Lucienne
16.03 Kalisz, klub Pod Muzami
17.03 Poznań, klub Fort VIII
18.03 Toruń, klub Bunkier
19.03 Gdynia, klub Rockz
20.03 Olsztyn, klub Andergrant

Wszystkie zespoły będą promować swoje najnowsze płyty: CORRUPTION - "Bourbon River Bank", która trafi do sprzedaży na początku roku, CARNAL - wydany jesienią dla Revolution Records świetnie przyjęty "Re-Creation", a LOSTBONE swój płytowy debiut "Severance", który będzie miał premierę przed trasą. W każdym z miast zespoły postanowiły zaprosić lokalny suport, który otworzy te koncerty. Chętni do zagrania w poszczególnych klubach proszenie są o zgłaszanie się za pośrednictwem stron: www.myspace.com/carnalzone i www.myspace.com/corruptioninfo.DYING FETUS: HEADLINER NA THE THRASH AND BURN EUROPEAN TOUR

DYING FETUS poprowadzi kolejną edycję "Thrash And Burn Tour", która rozpocznie się na początku kwietnia. Oprócz DYING FETUS zagrają ORIGIN, BENEATH THE MASSACRE, REVOCATION i MAN MUST DIE. Więcej informacji można znaleźć na www.myspace.com/thrashandburneurotour. Amerykanie zakończyli niedawno pracę nad drugim video promującym płytę "Descend Into Depravity". Tym razem wybrany został numer "Your Treachery Will Die With You". Teledysk nakręcono w Nowym Jorku ponownie z Kevin'em Custer'em (HATEBREED, TESTAMENT, SOULJA BOY, KINGDOM OF SORROW).

DYING FETUS LIVE (+ ORIGIN, BENEATH THE MASSACRE, REVOCATION, MAN MUST DIE)
April 9 Karlsruhe, Germany Substage
April 10 Essen, Germany Turock
April 11 Hamburg, Germany Markthalle
April 13 Copenhagen, Denmark The Rock
April 14 Berlin, Germany S036
April 15 Nitra, Slovakia Nova Pekaren
April 16 Leipzing, Germany Theaterfabrik
April 17 Wurzburg, Germany Posthalle
April 18 Wien, Austria Arena
April 19 Munchen, Germany Feierwerk
April 20 Graz, Austria Seifenfabrik
April 21 Bologna, Italy Estragon
April 22 Milan, Italy Tunnel
April 23 Erstfeld, Switzerland Transilvania Live
April 24 Savigny, France Le Temple Emprunte
April 25 Rennes, France Ubu
April 26 Gent, Belgium Minus One
April 27 London, UK Underworld
April 28 Newport, UK TJ’s
April 29 Manchester, UK Club Academy
April 30 Birmingham, UK 02 Academy
March 1 Tilburg, Netherlands Death Fest
March 2 Barroselas, Portugal SWR Metalfest

www.relapse.com
www.dyingfetus.com
www.myspace.com/dyingfetusBATTALION W SILVERWOLF PRODUCTIONS

Dość mało konkretnie Silverwolf Productions zapowiada szwajcarską kapelę BATTALION. Wedle słów wydawcy "BATTALION to metal bez kompromisów", "ci młodzi szwajcarscy oldskulowcy rozbujają każdą dyńką, która się nie buja" i inne literackie "cudactwa". Album "Underdogs" zostanie wydane w lutym 2010.

www.battalion.ch
www.myspace.com/batallionofficial

LAMENTS OF SILENCE W MY KINGDOM MUSIC

Hiszpańskie LAMENTS OF SILENCE podpisało kontrakt z My Kingdom Music. Debiutancki album zespołu zatytułowany "Restart Your Mind" jest zapowiadany na 19 lutego. LAMENTS OF SILENCE ma nas "zniszczyć niesamowitą miksturą awangardowego death metalu w nowoczesnym stylu FEAR FACTORY i TRIVIUM, z melodyjnym dotykiem szwedzkiego brzmienia". Album został zmiksowany w Nott-in-Pill Studios (UK - Trivium, Bullet For My Valentine, Soulfly, etc), a masteringem zajął się Jonas K'jellgren (gitarzysta Scar Symmetry) w szwedzkim BlackLounge Studios (Sonic Syndicate, Katatonia, Centinex).

Tracklista:
1. Restart Your Mind - 2. Sentenced - 3. Paper Dolls - 4. Homeless On The World Of Solus - 5. Doomed - 6. Scream In The Darkness - 7. Solitude - 8. Within My Dreams - 9. Holy Faces

Próbki utworów na www.myspace.com/lamentsofsilence
Więcej info: www.mykingdommusic.netEVERSIN W MY KINGDOM MUSIC

Włoska My Kingdom Music wita u siebie EVERSIN. Ich nowy album "Divina Distopia" to czysty włoski techno power-thrash w stylu NEVEMORE, ANNIHILATOR, MEGADETH, ICED EARTH oraz SYMPHONY X i będzie się można o tym przekonać 19 lutego. Drugi krążek zespołu składa się z 7 bogatych muzycznie utworów. Tracklista:
1. X.E.N.O.S. - 2. Wings Ov Tears - 3. In The Shadow Of The Rose - 4. Divina Distopia - 5. Angel Of Silence - 6. Suddenly - 7. In My Dreams They Live

Próbki utworów na www.myspace.com/eversinmetal
Więcej info na www.mykingdommusic.netSOUND STORM: VIDEO CLIP DO "TORQUEMADA"

Video clip do utworu "Torquemada" bliżej nieznanej formacji SOUND STORM będzie kręcony w Turynie we współpracy zespołu z TMA Film Productions. Ujęcia mają być kręcone w historycznych kostiumach, z użyciem najnowszych filmowych technologiii. Album "Twilight Opera" ma zostać wydany 25 stycznia.

Więcej info: www.myspace.com/powerofsoundstormWITH CHAOS IN HER WAKE W RISING RECORDS

Rising Records zapowiada kolejne swoje odkrycie w postaci pięcioosobowego death metalowego bandu WITH CHAOS IN HER WAKE z Yorkshire. To następny reprezentant death metalowej generacji, która nie ogranicza się do kopiowania starych mistrzów, pokazali to już na koncertach, na których grali z Trigger The Bloodshed, Annotations Of An Autopsy i Sylosis. Album "Treason" zostanie wypuszczony 15 lutego.

www.myspace.com/withchaosinherwake

TRIBUTE TO DANZIG JUŻ WKRÓTCE

13 lutego 2010 roku w Białymstoku będzie miała miejsce premiera pierwszego polskiego, a może i światowego wydawnictwa poświęconemu twórczości DANZIG! Odbędzie się z tej okazji specjalny koncert. W niedalekiej przyszłości planowane są na tą okazję koncerty w Bydgoszczy, Katowicach, okolicach Olsztyna i Sopotu, ale to w okolicach marca, kwietnia 2010. Płyta CD zostanie wydana przez Black Fox Records w formie digipack, w ściśle limitowanym, numerowanym nakładzie 666 sztuk, nosi tytuł "THE DARK SIDE OF THE BLUES - A TRIBUTE TO DANZIG". Na wydawnictwie znalazło się 18 kompozycji Mistrza wykonanych przez polskie zespoły: November, 666 Aniołów, The Cuffs, The No-Mads, Dead Infection, Cochise, The Kolt, Abused Majesty, Dumbs, Hellraizer, Vulgar, Hyperial, Effect Murder, Feto In Fetus, Death Denied, Sonneillon, Hugeccm, Angerpath. Autorem grafiki jest znany artysta plastyk Rafał Drzycimski. Generalnie 70 minut wspaniałych aranżacji, perfekcyjnego wykonania i super brzmienia! Szczegółowe informacje można otrzymać pisząc na adresy mailowe: fox.records@yahoo.com lub fox.records@o2.plCIRYAM: ANGLOJĘZYCZNA "VENUS" W SIECI

Zgodnie z zapowiedziami (ale nie w Mrocznej Strefie) teledysk do utworu "Venus" (wersja anglojęzyczna) został udostępniony dla wszystkich. W imieniu zespołu zapraszamy do oglądnięcia i komentarzy, a clip można zobaczyć na www.youtube.com/watch?v=14QXTwQZ3ts. Teledysk promuje album zespołu CIRYAM "Człowiek motyl", realizacja i montaż video: Damian / Filer / Krzanowski, scenariusz i reżyseria: Robert Węgrzyn, udział wzięli: CIRYAM, Anna (Dżewko) Romańczak, Krzysztof Skiba.NAPALM DEATH W POLSCE

23 stycznia w białostockim klubie "Gwint" będzie miał miejsce koncert legendarnych death / grind-core'owców z NAPALM DEATH. Zanim jednak wyjdą oni na scenę, będzie można obejrzeć występy rodzimych kapel takich jak: SQUASH BOWELS, ABUSED MAJESTY, TRAUMA i DEAD INFECTION.IHSAHN NEWS

Trzy dni później natomiast, ma mieć miejsce premiera najświeższego dzieła niejakiego Vegarda Sverre Tveitana, lepiej kojarzonego pod pseudonimem IHSAHN. Nowy album studyjny, zatytułowany "After" ma zamykać trylogię, jaką w roku 2006 otworzyła płyta "The Adversary". Dwa lata później ukazała się kontynuacja zatytułowana "angL". Muzyk użył tym razem ośmiostrunowych gitar, co okazało się jego zdaniem doświadczeniem bardzo inspirującym. Przypomnijmy, że IHSAHN to były wokalista, gitarzysta, współkompozytor, oraz autor tekstów nieodżałowanego EMPEROR, który z decyzji jego i drugiego filaru grupy - Samotha został rozwiązany w roku 2001. Zespół reaktywował się na krótko cztery lata później by dać serię pożegnalnych koncertów, których zwieńczeniem jest wydane w roku 2009 DVD "Live Inferno / Live at Wacken Open Air 2006". Muzyk znany jest również z działalności pod takimi szyldami, jak PECCATUM czy THOU SHALT SUFFER.SOULFLY NEWS

Na początek przyszłego roku planowana jest premiera siódmej studyjnej płyty grupy SOULFLY. Prace nad materiałem roboczo zatytułowanym "Omen" ruszyły 6 listopada i mają miejsce w mieszczącym się w Hollywood studiu Edge Of The Earth. Nad brzmieniem czuwa producent Logan Mader, który miał już szansę się wykazać we współpracy z Maxem przy okazji projektu CAVALERA CONSPIRACY.THERION NEWS

Trwają prace nad nowym albumem grupy THERION. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie grupy: "Therion trzyma wszystko w ścisłej tajemnicy". Wiadomo tylko tyle, że proces rejestrowania zdecydowanej większości materiału na płytę trwa w specjalnie zbudowanym na tę okazję studiu. Miks i reszta nagrań ma się odbyć, jak wyznał sam mistrz ceremonii - Christofer Johnsson w "naprawdę legendarnym studio", którego nazwa oraz lokalizacja, jak się już pewnie domyślacie, nie została na razie podana do wiadomości publicznej. Prace potrwają najprawdopodobniej co najmniej do końca stycznia przyszłego roku. Chris, w roku 2008 rozwiązał dotychczasowy skład dziękując za współpracę braciom Niemann (Kristian - gitara, Johan - bas), z którymi nagrywał i koncertował od roku 1999. "Bestyję" opuścił również perkusista Peter Karlsson. Decyzja została podjęta wspólnie i obyło się podobno bez wrogiej atmosfery. Za partie sekcji rytmicznej będą najprawdopodobniej odpowiedzialni: Johan Kullberg (perkusja) oraz Nalle Pahlsson (bass). Wiadomo na pewno, że miejsce za mikrofonem Chris powierzył Thomasowi Vikstromowi, którego mieliśmy okazję podziwiać na polskich deskach scenicznych, choćby przy okazji trasy jubileuszowej pod koniec 2007 r i któremu zaproponowano etat pełnoprawnego członka zespołu. Zarówno data premiery nowej płyty, jak i dokładne personalia muzyka, który razem z szefem kapeli kładzie ślady gitar nie zostały sprecyzowane.

www.megatherion.comENOCHIAN THEORY

Intensywnie promowana przez Anomalousz Records Music, brytyjska progmetalowa grupa ENOCHIAN THEORY potwierdziła swój występ na przyszłorocznym festiwalu Metal Camp w Słowenii. Najnowsze dziecko Bana Harrisa- Hayes'a (wokal, gitara); Shauna Raymenta (bass) oraz Sama Streeta (perkusja) zostało wydane przez sam zespół "na własną rękę" 3 sierpnia bieżącego roku i nosi tytuł "Evolution: Creatio - Ex Nihilio". Muzyka zespołu to całkiem ciekawe połączenie awangardowego, połamanego rytmicznie metalu z bardziej lirycznym, symfonicznym graniem. Album zebrał bardzo dobre recenzje na całym świecie i pozytywne opinie ze strony takich osobistości rockowego grania jak Steven Wilson, czy Bruce Dickinson. Zespół został nominowany do dwóch nagród na włoskim The Prog Awards na rok przyszły i podpisał kontrakty z kilkoma uznanymi producentami sprzętu muzycznego, jak Warwick Basses, Fender, czy Paiste. Rok 2010 zapowiada się więc dla zespołu nad wyraz pomyślnie.

www.enochiantheory.co.ukRELAPSE RECORDS NEWS

- TOXIC HOLOCAUST właśnie wypuściło limitowaną 7-calową epkę. Wydawnictwo zawiera utwór "Gravelord" pochodzący z ich ostatniego albumu "An Overdose of Death" oraz 2 niepublikowane dotąd kawałki: "666" i "Suicide Eye". Aktualnie TOXIC HOLOCAUST objeżdżają Europę w towarzystwie SKELETONWITCH i GOATWHORE, a po powrocie zamieszają tworzyć nowy materiał, który powinien się pojawić jesienią 2010 roku.

www.myspace.com/toxicholocaust

- Pochodzący z Providence (Rhode Island, USA) HOWL wszedł niedawno do Machine With Magnets Studios (BATTLES, CLAP YOUR HANDS SAY YEAH, LIGHTNING BOLT, DAUGHTERS), by z inżynierem dźwięku Keith'em Souza nagrać swój debiutancki album. Materiał jeszcze bez tytułu powinien ukazać się nakładem Relapse Records wiosną 2010 roku. Znane są już pojedyncze tytuły utworów: "Horns of Steel" i "The Day of Rest". Można tymczasem posłuchać debiutanckiej EP zespołu, którą umieszczono na www.myspace.com/howlheavymetal

- Relapse Records wznowi w styczniu pierwszy właściwy album CONVULSE - "World Without God". Krążek wychodzi w 10 lat po jego oryginalnym wydaniu i został poddany masteringowi i będzie zawierać dodatkowo legendarne demo z 1990 roku pt. "Resuscitation of Evilness". Przypomnijmy, że CONVULSE poprzestało na wypuszczeniu dwóch pełnych albumów, zanim nie sczezło na dobre, ale wciąż są uważani za jednych z protoplastów fińskiego death metalu.

www.myspace.com/convulsedeathmetal

- Niemiecka OBSCURA ujawni w styczniu 2010 roku gitarowe tabulatury do utworów z wydanego w 2009 roku albumu "Cosmogenesis". 145-stronicowa książka oprócz pełnego zapisu nutowego na gitary będzie zawierać również komentarze na temat każdego z kawałków i jeszcze kilka innych niespodzianek. Również w styczniu OBSCURA będzie objeżdżać Europę wraz z THE BLACK DAHLIA MURDER, 3 INCHES OF BLOOD, NECROPHOBIC oraz THE FACELESS, ale o tym informowaliśmy obszernie już wcześniej, więc szukajcie tego we wcześniej umieszczonych newsach.

www.obscura-metal.com

Więcej info:
www.relapse.comKENOS W MY KINGDOM MUSIC

Włoskie My Kingdom Music z dumą wypowiada się o podpisaniu kontraktu z death metalowym KENOS. 5 lutego 2010 roku ukaże się trzeci album tej formacji, który będzie zawierać techniczny i melodyjny death metal. Płyta nosi tytuł "X-Torsion" i można się na niej spodziewać ""amerykańskich" riffów otoczonych klawiszami i elektroniką", a zaskoczeniem na pewno będą prawdziwe orkiestralne aranżacje i żeńskie wokale. Już teraz określa się ten krążek jako jeden z najbardziej ambitnych death metalowych albumów, jakie zostały nagrane we Włoszech. Oto lista utworów:

1. Room Sexteen - 2. 2012 Omega Assimilation - 3. Encounter - 4. I Remember - 5. X-Torsion - 6. Bitchswitch - 7. Erocktika (Desert Dancing Raven Queen) - 8. Revolver Revival - 9. AddictionXtinction - 10. Eyes Of Hurricane part. 2

Próbki utworów można znaleźć na www.myspace.com/kenosband
Więcej info na www.mykingdommusic.netNIHIL NOVI SUB SOLE W MY KINGDOM MUSIC

W końcu fani Marco Kehren'a po rozwiązaniu przez niego DEINONYCHUS doczekają się nagrań tego muzyka. Mowa tu o projekcie NIHIL NOVI SUB SOLE grającym muzykę spod znaku orkiestralny ambient martial industrial. Wspomina się przy tej okazji takie nazwy, jak KARJALAN SISSIT, TRIARII, DEAD CAN DANCE, APOPTOSE i ARDITI, pada też nazwisko polskiego kompozytora Wojciecha Kilara. Efekty można będzie usłyszeć od 29 stycznia 2010 roku na albumie "Jupiter Temple". Album ukaże się w wersji deluxe A5 digiCD limitowanej do 700 kopii.

Oto lista utworów:
1. Nihil Novi Sub Sole - 2. Die Angeklagten - 3. To Enslave & Destroy - 4. Avvenimento Traumatico - 5. Stigma - 6. Fellonia Con Sangue - 7. Walking Over Mother Disease - 8. Obedience To None - 9. Paralyze - 10. Victoria Victis - 11. Idolatry - 12. Totgeborener Lebensmut

Próbki utworów na www.myspace.com/nihilnovisubsoleofficial
Więcej info na www.mykingdommusic.netHYPOCRISY I HATESPHERE W POLSCE

26 stycznia 2010 r. w Katowicach w "Mega Clubie", i dzień później w stołecznej "Progresji", wystąpi legenda szwedzkiego death metalu - zespół HYPOCRISY, promując nowy, świetnie przyjęty album "A Taste of Extreme Divinity". Peter Tagtgren i spółka znani są z bardzo żywiołowych występów i przez wielu uważani za jeden z najlepszych koncertowych zespołów w gatunku. Thrash'owi mocarze z HATESPHERE wydali w tym roku nowy album "To the Nines" a na scenie nie mają sobie równych.

HYPOCRISY odwiedzi nasz kraj w ramach europejskiej trasy promującej nowy album "A Taste of Extreme Divinity". Jedenasty, studyjny album szwedzkiej formacji pojawia się cztery lata po "Virus", krążku uznawanym za powrót szwedzkich muzyków do death metalowych korzeni. Co tym razem przyszykowali Peter Tagtgren i spółka? Perkusista Reidar Horghagen skromnie twierdzi, że "A Taste of Extreme Divinity" to klasyczna płyta kapeli i nie różni się niczym od poprzednich. "Ale kiedy jej słuchasz, od razu wiesz, że to Hypocrisy. Ma to unikalne brzmienie, które wyróżnia nas spośród większości innych zespołów dzisiejszej sceny metalowej" - dodaje szybko Horgh. Rola suportów na trasie przypadła duńskiemu HATESPHERE i fińskiej formacji SURVIVORS ZERO. Bilety na koncert w Katowicach w cenie 70 zł (przedsprzedaż), 85 zł w dniu koncertu dostępne będą w Mega Clubie oraz sieci Ticketpro.

HYPOCRISY, HATESPHERE, SURVIVORS
26.01.2010 KATOWICE, "MEGA CLUB"
27.01.2010 WARSZAWA "PROGRESJA"HATE NEWS

Grupa HATE nie ma chwili wytchnienia. Już na początku stycznia zespół, w towarzystwie INCANTATION (USA), wyrusza na kolejną europejską trasę, promującą ich ostatni album "Morphosis", podczas której odwiedzi dziesięć państw (w tym Wielką Brytanię) na 19 koncertach. Niedawno zespół wrócił z trasy po Meksyku, gdzie wystąpił na dziewięciu koncertach wspierany przez miejscowe kapele. Miesiąc wcześniej HATE zagrali także kilka koncertów w Brazylii, gdzie supportował ich znany australijski band DESTROYER 666. Po powrocie z europejskiej trasy, w lutym, HATE będzie można zobaczyć podczas serii koncertów w Polsce, które odbędą się w ramach Rebellion Tour 2010. W tej trasie wezmą udział także: DARZAMAT (promujący nowy album), VEDONIST, SAMMATH NAUR, DRAGON'S EYE i UNQUADIUM. Będą to jedne z ostatnich w Polsce koncertów HATE przed planowanym wejściem do studia, co nastąpi w czerwcu przyszłego roku. Premiera następnej płyty zespołu planowana jest na jesień 2010.

EUROPEAN TOUR 2010
HATE (PL), Incantation (USA), Nerve (IT), Noctem (SPA), Divine Eve (USA)
January 13 2010, NOTTINGHAM (UK) "Central"
January 14 2010, LEEDS (UK) "Rios"
January 15 2010, BIRMINGHAM (UK) "Eddies Rock Club"
January 16 2010, LONDON (UK) "Underworld"
January 17 2010, GEMBLOUX (Bel) "Maison Inter"
January 18 2010, TILBURG (Hol) "Little Devil"
January 19 2010, TBA (Fra)
January 20 2010, LUYNES / Marseille (Fra) - Le Korigan
January 21 2010, BARCELONA (Spa) "Mephisto"
January 22 2010, BILBOA (Spa) "Sala bilbo rock"
January 23 2010, VIGO (Spa) "La fabrica de chocolate"
January 24 2010, MADRID (Spa) "Ritmo & compas"
January 25 2010, TBA (Fra)
January 26 2010, LONATO DEL GARDA/BRESCIA (Ita) "Olden Live Club"
January 27 2010, TBA (Aus)
January 28 2010, JENA (Ger) "Rosenkeller"
January 29 2010, HRADEC KRALOVE (Cze) "RC Strojovna"
January 30 2010 PRATO/FLORENCE (Ita), "Siddharta"
January 31 2010, GORIZIA (Ita) "Pieffe Factory"

REBELLION TOUR 2010 / Polska (HATE, Darzamat, Vedonist, Sammath Naur + supporty)
February 19 2010 Lublin: Graffiti
February 20 2010 Rzeszów: Od Zmierzchu Do Świtu
February 21 2010 Bielsko-Biała: RudeBoy
February 22 2010 Zabrze: CK Wiatrak
February 23 2010 Wrocław: Madness
February 24 2010 Poznań: U Bazyla
February 25 2010 Bydgoszcz: Estrada
February 26 2010 Olsztyn: Andergrant
February 27 2010 Białystok: Gwint (Zgrzyty 2010)
February 28 2010 Warszawa: ProgresjaWALENTYNKI NA ROCKOWO-METALOWO

Tak mocno rockowej, walentynkowej imprezy nie było już dawno w Krakowie! Na jednej scenie klubu Studio legendarne TURBO idące jak burza po niedawnym wydaniu "Strażnika Światła", fascynujący skrzypcowy wirtuoz Jelonek, śląscy kosiarze Crystal Viper, krakowski Witchking pierwszy raz na żywo w swoim grodzie po liftingu w postaci zmiany wokalisty i perkusisty, częstochowska Vena Valley, krośnieński Ciryam oraz słowacki Ravenclaw w roli otwieracza. Św. Walenty już zaciera ręce!

KRAKÓW, KLUB STUDIO, UL. BUDRYKA 4
WALENTYNKI 14.02.2010, WSTĘP: 16.30, START: 17.30
Bilety: 55 pln w przedsprzedaży, 69 pln w dniu koncertu (pełna lista placówek sprzedających bilety na www.eventim.pl Oto przedsmak - właściwa degustacja nastąpi na Love It Hard Festival.

www.youtube.com/watch?v=yS48tL0s35E
www.youtube.com/watch?v=Mbp3b7uehx0
www.youtube.com/watch?v=xRbg5TxBdHc
www.youtube.com/watch?v=tcESbt0F_ME
www.youtube.com/watch?v=EgpvnAS3cwQ
www.youtube.com/watch?v=14QXTwQZ3ts
www.youtube.com/watch?v=knVFeJODkKkUNWOM: DOWNLOAD ZA DARMO

15 grudnia objawiła się światu debiutancka płyta tajemnicznej formacji UNWOM. Nagrany w 2005 roku materiał "Phase 1: Inner Earth Dimension" to pierwsze wspólne dokonanie hiszpańskiego duetu tworzonego przez Sartyx'a (aka Vicente J.) i Dafydd (aka Dave Rotten). Jak sami muzycy twierdzą "to nie jest album, to faza, nie ma tu piosenek, są poziomy. UNWOM to nie muzyka, UNWOM powinno być rozumiane jako doświadczenie. Mroczna i enigmatyczna mieszanka dźwiękowych krajobrazów i otaczających zewsząd mistycznych oscylacji." Materiał jest zalecany miłośników takich wykonawców, jak SUNN O))), MEGAPTERA, EARTH, MZ.412 i tym podobnych.

Po 4 latach od powstania "Phase 1: Inner Earth Dimension" jest dostępne całkowicie ZA DARMO na stronie www.unwom.com

Więcej info:
www.myspace.com/unwomTHE ARGENT DAWN W RISING RECORDS

Rising Records wita w swoich progach pięcioosobową death metalową kapelę THE ARGENT DAWN z południowego zachodu Anglii. Grupa powstała w 2006 roku, zagrali już na sześciu trasach w Wielkiej Brytanii, między innymi w towarzystwie Dying Fetus, Whitechapel, Despised Icon i Ted Maul. Inspiracje czerpią od takich zespołów, jak Decapitated, Bloodbath, Aborted, Whitechapel i The Acacia Strain, a obecnie kończą prace nad swoim debiutanckim albumem "A Blank Eternity", który ukaże się 22 lutego 2010 roku.

www.myspace.com/theargentdawnukSYCRONOMICA NEWS

Po nagraniu trzeciego albumu "Sycroscope" i listopadowym tournee, na którym byli gościem specjalnym Endstille, God Dethroned i Hollenthon, pochodzący z Monachium black metalowy sekstet SYCRONOMICA będzie jedną z głównych atrakcji festiwalu dobroczynnego "Together as One" w niemieckim Passau oraz "Hills Of Death Festival" w niemieckim Heidelberg 9 stycznia 2010 roku. Poniżej daty:

19.12.09 GER "Together As One Benefiz" Passau @ Zeughaus (www.zeughaus-passau.de)
09.01.10 GER "Hills Of Death Festival" Heidelberg @ Halle 02 (www.hillsofdeath.de)
30.01.10 GER "Burning Winter Festival" Ostfildern @ Zentrum Zinnsholz (www.burningwinter.de)
23.07.10 GER "Boarstream Open Air" Mulfingen-Buchenbach (www.boarstream.de)

Więcej info:
www.myspace.com/sycronomica
www.sycronomica.deEVERYTHING BURNS W RISING RECORDS

Powstali w połowie 2007 roku i szybko umocowali się w brytyjskim undergroundzie. EVERYTHING BURNS ciężko pracują nad chwytliwą formułą grania, z epickimi gitarowymi riffami. Ich debiutancki CD "Home" ukaże się w barwach Rising Records 22 lutego 2010 roku.

www.myspace.com/everythingburnsbandUZIEL: NOWE NAGRANIE NA MYSPACE

Na profilu www.myspace.com/uzielband jest do posłuchania nowe nagranie zespołu UZIEL. Tym razem jest to cover DEAD INFECTION "Burglary".

www.let-them-come.eu
www.myspace.com/ltcpINNER VISION LABORATORY & HOARFROST: SPLIT W ZOHARUM

W necie jest już pierwsza odsłona współpracy między tymi dwoma projektami - singiel "Broken Waltz" zapowiadający album "Decline". Pulsujący, maszynowy i mechaniczny ambient/industrial utkany dźwiękami z bogatej palety melodii i dźwięków. Przejmująca historia z pogranicza filmów grozy opowiedziana językiem muzyki. Singiel w formacie mp3 można pobrać pod linkiem http://www.free-arts.sate.pl/zoharum/inner/inner.html, można go również pobrać za pośrednictwem strony Zoharum: www.zoharum.com.

Tak o swojej współpracy opowiadają autorzy:
Karol (Inner Vision Laboratory):
Współtworzenie muzyki z innymi artystami to zawsze nowe, ciekawe i bardzo rozwijające doświadczenie. Z muzyką Hoarfrost zapoznałem się za pośrednictwem netlabelu Kaos ex Machina. Pewnego razu wysłałem zapytanie do Rafała w sprawie ewentualnej współpracy. Od słowa do słowa i tak, po pewnym czasie zaczęły nam powstawać naprawdę interesujące kompozycje. Jestem tym bardziej zadowolony, gdyż stworzenie tej kolaboracji dało mi zupełnie nowe spojrzenie na muzykę, którą piszę sam i poniekąd ukierunkowało moją twórczość, która powstawała później.

Rafał (Hoarfrost):
Współpraca z IV Lab była okazją do nagrania płyty zupełnie innej, niż "Ground Zero". "Decline" jest próbą przedstawienia przerażającego świata w sposób bardziej subtelny. Jest psychologicznym horrorem, w którym główną rolę gra człowiek obłąkany, spodziewający się śmierci i - choć panicznie się jej obawiający - jednocześnie jej poszukujący. To wędrówka przez jego wyimaginowany świat, pełen bezkształtnych cieni i niezidentyfikowanych dźwięków, prowadząca ku nieuchronnemu przeznaczeniu.

Premiera płyty już 23.02.2010. Przedsprzedaż albumu rozpocznie się 14 stycznia. W przedsprzedaży dostępna będzie wersja limitowana (przeznaczona wyłącznie dla tych, którzy dokonają zakupu przed premierą) zawierająca bonusowy dysk z remiksami, materiałem video, tapetami i innymi ciekawymi dodatkami.

Więcej informacji na stronie:
www.zoharum.com
www.myspace.com/zoharum

Więcej informacji o zespołach:
www.myspace.com/hoarfrostdarknation
www.myspace.com/ivlabBUZZOV*EN NEWS

W styczniu ujawni się pięć do tej pory niewydanych utworów BUZZOV*EN pod wspólnym tytułem "Violence From the Vault". Kawałki były nagrane w 1995 roku w oryginalnym składzie zespołu. Oprócz tradycyjnego digipaka materiał będzie dostępny cyfrowo i jako 12-calowy winyl. Próbki audio można znaleźć na www.myspace.com/buzzovenOfficial.16 NEWS

Pochodząca z Los Angeles formacja 16 zapowiedziała daty swoich koncertów w Europie. Trasa, na którą ruszą z włoskim ORANGE MAN THEORY wystartuje w połowie marca. Prócz tego, potwierdzono też występ 16 na Hellfest, na którym wystąpią między innymi obok OBSCURA, DYING FETUS, NECROPHAGIST i RWAKE. Więcej informacji na ten temat na www.hellfest.fr i www.myspace.com/busreishellfest.

16 + ORANGE MAN THEORY
March 16 Roma, Italy Sinister Noise Club
March 17 Ravenna, Italy Bronson
March 18 Torino, Italy United Club
March 19 Milan, Italy Dauntaun c/o C.S.O.A. Leoncavallo
March 20 Innsbruck, Austria PMK
March 21 Wien, Austria Arena
March 22 Jena, Germany Rosenkeller
March 23 Hamburg, Germany Hafenklang
March 24 Liege, Belgium La Zona
March 25 Besancon, France Les Passagers Du Zink
March 26 Winterthur, Switzerland Gaswerk
March 27 Martigny, Switzerland Les Caves De Manoir
March 28 Geneva, Switzerland KAB-Usine
May 28 Baltimore, MD Sonar (jako część Maryland Deathfest)
June 20 Clisson, France Hellfest

www.relapse.comEMERGENCY GATE NEWS

EMERGENCY GATE podpisało nowy kontrakt z Twilight Zone Records i są na starcie nagrań swojego najnowszego albumu. W mijającym roku zagrali około 70 koncertów w 24 krajach oraz na europejskiej trasie z KREATOR. Zespół wchodzi do Dreamscape Studios w Monachium 22 grudnia.TOTEM ZAMIAST ROOTWATER NA ROCK METAL FEST

W związku z chorobą wokalisty Maćka Taffa, ROOTWATER nie wystąpi na Rock Metal Fest. Zamiast nich na koncercie wystąpi TOTEM. Druga edycja festiwalu, który zgromadził największe gwiazdy polskiego rocka i metalu odbędzie się już 19 grudnia w warszawskiej "Stodole".

Oto dokładny rozkład występów na imprezie:
14:00 - otwarcie bram
15:00 - 15:25 - CARNAL - 25 min.
15:35 - 16:00 - NONE - 25 min.
16:15 - 16:45 - TOTEM - 30 min.
17:00 - 17:40 - FRONTSIDE - 40 min.
18:00 - 18:45 - CETI - 45 min.
19:00 - 19:45 - HUNTER - 45 min.
20:05 - 20:50 - TURBO - 45 min.
21:15 - 22:15 - ACID DRINKERS - 60 min.
22:40 - 23:40 - KAT & Roman Kostrzewski - 60 min.
00:00 - 01:00 - TSA - 60 min.

19.12.2009 Warszawa, Klub STODOŁA, ul. Batorego 10
Wejście od 14:00, start 15:00

Jeszcze więcej szczegółów w dziale "Polecamy". Mroczna Strefa sprawuje patronat medialny nad imprezą."U BAZYLA": KONCERTY

Poznański klub zaprasza na nadchodzące imprezy:
31.12.2009 - SYLWESTER W KLUBIE U BAZYLA
Otwarcie bram o godzinie 19:00, cena zaproszenia 50,00 zł / osoba

21.01.2010 - CREATIVE ACT OF MUSIC TOUR 2010: VIRGIN SNATCH, THY DISEASE
01.02.2010 - koncert DEVIL INSIDE (Szczecin), REBELHOUSE (Szczecin) + zespoły lokalne
24.02.2010 - koncert HATE, DARZAMAT, VEDONIST, DRAGON'S EYE, SAMMATH NAUR, UNQUADIUM

http://uBazyla.plCRYPTIC NEWS

Informujemy, że debiutancki album zespołu CRYPTIC zatytułowany "Infinite Torment" właśnie ujrzał światło dzienne! Materiał zarejestrowany w Studio78 wydany został we współpracy z NUCITY. Album zawiera 9 energetycznych numerów utrzymanych w klimacie oldschoolowego death/thrash metalu w nowoczesnej oprawie. Więcej informacji o wydawnictwie, zespole i planach koncertowych na oficjalnej stronie www.cryptic.pl oraz www.myspace.com/crypticpoland.TITUS' TOMMY GUNN: PREMIEROWY UTWÓR NA MYSPACE

Już w połowie grudnia na półkach sklepowych pojawia się solowy projekt wokalisty i basisty ACID DRINKERS - Titusa, nazwany TITUS' TOMMY GUNN. Album jest zatytułowany "La Peneratica Svavolya" i znajduje się na nim dziesięć kompozycji. Płyta została wyprodukowana również przez Titusa, natomiast mixem i masteringiem zajął się Jacek Miłaszewski. Już teraz możecie posłuchać premierowej kompozycji zatytułowanej "Big Brutal Swings". Utwór znajdziecie na www.myspace.com/titus-tommy-gunn.

Płyta TITUS' TOMMY GUNN "La Peneratica Svavolya" ukaże się na rynku dzięki firmie Mystic Production.BEHEMOTH ZAGRA Z METALLIKĄ I SLAYER!

Niezmiernie miło nam poinformować, że BEHEMOTH będzie polskim support actem na przyszłorocznym festiwalu Sonisphere Festival, na którym wystąpią giganci światowego metalu - METALLICA, SLAYER, ANTHRAX oraz MASTODON! Koncert odbędzie się na warszawskim Bemowie 16 czerwca 2010 roku. Bilety można będzie nabyć od 10 grudnia (internet) oraz 19 grudnia (punkty sprzedaży). Więcej szczegółów niebawem na stronach LiveNation.pl oraz Sonishphere Festivals. Zapraszamy!SWORN AMONGST NEWS

Jeden z najbardziej ekscytujących młodych zespołów ostatnich miesięcy SWORN AMONGST ma na koncie debiutancki album dla Rising Records - "And So It Begins", który otrzymał bardzo dobre noty od europejskiej prasy. Kapela zagrała między innymi na Bloodstock Festival, tournee "Thrashing Like A Maniac" wraz z Gama Bomb i Bonded By Blood, pełny tour z Breed 77, a teraz zapowiadają już nowy album "Severance". Płyta zostanie wydana 15 lutego 2010 roku przez Rising Records.

www.swornamongst.co.uk
www.myspace.com/swornamongstARMAGEDON NA CREATIVE ACT OF MUSIC TOUR 2010

Creative Music informuje, iż skład styczniowej trasy CREATIVE ACT OF MUSIC 2010 powiększył się o kolejny zespół. Jest nim powracający po latach, silniejszy niż kiedykolwiek ARMAGEDON! Twórcy kultowego niegdyś "Invisible Circle", niespodziewanie zawiesili działalność, pozostawiając po sobie świetne recenzje i całkiem spore grono fanów. Teraz, odrodzeni z popiołów, z dumą prezentują swoje nowe oblicze, za sprawą tegorocznego, świetnie przyjętego krążka "Death Then Nothing”. Przypomnijmy, że gospodarzami tego przedsięwzięcia jest thrash /death metalowa maszyna VIRGIN SNATCH oraz przedstawiciele industrial death metalu - THY DISEASE. Oba zespoły wzmocnione przez ARMAGEDON ruszają na wspólną trasę już 12 stycznia 2010, by dzielić sceniczne deski w 12- stu, największych miastach w Polsce! Do trasy dołączą jeszcze dwa zespoły, o których Was poinformujemy już niebawem.

CREATIVE ACT OF MUSIC TOUR 2010:
VIRGIN SNATCH, THY DISEASE, ARMAGEDON + 2 zespoły
12.01.10 RZESZÓW - Od Zmierzchu Do Świtu
13.01.10 LUBLIN - Graffiti
14.01.10 CZĘSTOCHOWA - Galeria Teatr From Poland
15.01.10 ŁÓDŹ - Dekompresja
16.01.10 WARSZAWA - Progresja
17.01.10 BIAŁYSTOK - Fama
18.01.10 OLSZTYN - Grawitacja
19.01.10 GDYNIA - Ucho
20.01.10 BYDGOSZCZ - Estrada
21.01.10 POZNAŃ - U Bazyla
22.01.10 WROCŁAW - Madness
23.01.10 ZABRZE - CK Wiatrak

Więcej informacji:
www.creative-music.pl
www.myspace.com/creativemusicbaFATALIST: VIDEO DO "FROZEN EPITAPH"

Amerykanie z FATALIST grający oldskulowy szwedzki death metal kręcą video do utworu "Frozen Epitaph" pochodzącego z ich debiutanckiego albumu "The Depths Of Inhumanity". Zdjęcia z planu można zobaczyć na stronie www.myspace.com/fatalist666. A wspomniany album wychodzi nakładem Ibex Moon Records w styczniu 2010 roku.

www.fatalistband.comSARAH JEZEBEL DEVA W RISING RECORDS

Wokalistka znana ze współpracy z CRADLE OF FILTH oraz własnego zespołu ANGTORIA ukończyła swój solowy album. Jak mówi sama Sarah Jezebel Deva "Album nie jest nastawiony na jakiś konkretny gatunek muzyczny. Miejscami to rock, gdzie indziej jest bardziej epicko, jak w filmach." Przed nagraniem płyty Sarah skontaktowała się z Kenem Newmanem w Ohio. Później poleciała do Australii na sześć miesięcy, podczas których zrobiła próbne nagrania, by po powrocie do Wielkiej Brytanii ukończyć materiał na album. W nagraniu wzięli udział między innymi Dave Pybus (CRADLE OF FILTH), Martin Powell (MY DYING BRIDE) i eks-perkusista TRIGGER THE BLOODSHED Max Blumos. Krążek zatytułowany "A Sign of Sublime" ukaże się nakładem Rising Records 15 lutego 2010 roku.

www.myspace.com/jezebeldeva


TOTENTANZ I CARRION W CK WIATRAK

Zabrzański CK Wiatrak będzie gościć w najbliższy piątek 11.12.2009 roku dwie rockowe kapele: TOTENTANZ i CARRION. Koncert rozpoczyna się o godzinie 19.00.

Więcej info:
www.wiatrak.art.plTHE GATHERING: TRASA KONCERTOWA

Holenderski THE GATHERING rusza w trasę koncertową po Europie. Całość rozpocznie się w grudniu koncertami w Holandii (Zoetermeer, Den Bosch, Dordrecht, Haarlem), zaś w styczniu zespół ruszy do innych krajów, odwiedzi też Polskę. Poniżej szczegóły:

22.01 Krefeld (ger) - Kulturfabrik
23.01 Erfurt (ger) - HsD (formerly Gewerkschafshaus)
24.01 Berlin (ger) - Columbia Club
26.01 Karlsruhe (ger) - Substage
27.01 Nurnberg (ger) - Hirsch
28.01 Praga (cz) - Abaton
29.01 Kraków (pl) - Loch Ness
30.01 Bratislava (sk) - Randal
31.01 Budapest (hu) - Diesel

W lutym THE GATHERING zagra dalsze koncerty: w Chorwacji, we Włoszech, w Hiszpanii, Francji, Szwajcarii, w Niemczech, Belgii i Grecji.QUO VADIS: DVD ZA FREE

Wyjątkowo oryginalny sposób znalazła szczecińska metalowa grupa QUO VADIS na wydanie swojej najnowszej produkcji "DVD - LIVE". Płyta wraz z okładką jest udostępniona bezpłatnie do pobrania ze strony zespołu - www.quovadis.metal.pl. Premiera płyty nastąpiła 5 grudnia 2009. "DVD - LIVE" zawiera zapis jubileuszowego koncertu z okazji 20-lecia zespołu, który miał miejsce równo rok temu 5 grudnia 2008 r. plus wywiady, teledyski i inne dodatki. Znajdziemy tam na żywo wykonane takie historyczne "szlagiery" zespołu jak: Rzeźnik, MONofobia, NKWD, Trzy szósteczki, Ból istnienia, Dominus, Kocham Cię kochanie moje, Pretty woman i wiele, wiele innych Dostępne formaty to DVD i DiVX.

www.quovadis.metal.plTITUS' TOMMY GUNN: TITUS Z ACID DRINKERS SOLO

Już w połowie grudnia na półkach sklepowych pojawi się solowy projekt wokalisty i basisty ACID DRINKERS - Titusa, nazwany Titus’ Tommy Gunn. Album będzie zatytułowany "La Peneratica Svavolya" i znajdzie się na nim dziesięć kompozycji. Płyta została wyprodukowana również przez Titusa, natomiast mixem i masteringiem zajął się Jacek Miłaszewski.

Program płyty:
The Bitch Is (Still) Dead
Varran's 10
The Awakening
Scarass
Grand +Snow+Gorilla
Vein Calls: Eat!
One Scotch Please
The Singer
Big Brutal Swings
As Long As You

Tegoroczne koncerty ACID DRINKERS:

11 XII - Kalisz - Pod Muzami - godz. 19.00
12 XII - Łódź - Dekompresja - godz. 19.00
17 XII - Radom - Katakumby - godz. 19.00
18 XII - Lublin - Graffiti - godz. 19.00
19 XII - Warszawa - Stodoła - Rock Metal Fest - godz. 15.00
20 XII - Białystok - Gwint - godz. 19.00

Płyta Titus'Tommy Gunn "La Peneratica Svavolya" ukaże się na rynku dzięki firmie Mystic Production.

www.mystic.plTRUNAR W DEAD CENTER PRODUCTIONS

Szesnastym wydawnictwem Dead Center Productions jest CD białoruskiego TRUNAR - "christs Not christians". Porcja oldskulowego, trującego black metalu, 9 zabójczych numerów. Płyta wychodzi w koprodukcji z Wings Of Destruction Productions. Dwa utwory możecie usłyszeć pod linkami:
www.deadshop.info/trunar/TRUNAR-A_Long_Way.mp3
www.deadshop.info/trunar/TRUNAR-U_Piecach_Mauthausena.mp3INTESTINAL W PSYCHO RECORDS

Kolejny zespół zadebiutuje pod skrzydłami Psycho Records. Tym razem papiery z tą polską podziemną wytwórnią podpisał zespół INTESTINAL ze Szwecji. Muzyka tego zespołu kierowana będzie dla fanów "death metalu" spod znaku ENTOMBED (starego), GROTESQUE, LIERS IN WAIT, GRAVE czy TORMENTED! Jednym słowem, szykuje się rewelacyjny krążek spod znaku "pure swedish old school death metal"! Album będzie nosił tytuł "Human Harvest", a w jego skład wchodzić będzie dziesięć bestialskich, bezkompromisowych numerów, po przesłuchaniu których nic już nie będzie takie samo. Album będzie gotowy na przełomie grudnia/stycznia - więc już niebawem kolejny "szwedzki" album zapuka wam do drzwi. Bądźcie gotowi. Więcej szukajcie na: www.psychorecords.euANGST SKVADRON: NOWY ALBUM W LUTYM

"Sweet Poison" to tytuł drugiego solowego albumu Tronda Nefasa - frontmana URGEHAL, grającego również w ENDEZZMA, VULTURE LORD i BEASTCRAFT. Można spodziewać się dźwięków inspirowanych progresywnym rockiem i metalem. Płyta ma się ukazać w lutym 2010 roku ze znaczkiem Agonia Records.

www.myspace.com/angstskvadron
www.agoniarecords.comTOTENTANZ: PŁYTA KONCERTOWA

Już na dniach, na półkach sklepowych pojawi się wyjątkowa płyta koncertowa. Mowa tu o najnowszej pozycji w dorobku tarnowskiej formacji TOTENTANZ i ich płycie zatytułowanej "Live". Album składa się z dwóch krążków: CD i DVD, na których można posłuchać i zobaczyć, jak zespół zaprezentował się 5 czerwca tego roku podczas koncertu z towarzyszeniem Tarnowskiej Orkiestry Kameralnej. Ten wyjątkowy występ odbył się na tarnowskim rynku, a zespół zaprezentował to, co najlepsze w ich dorobku.

Program płyty: Paranoja; Marionetka; Przeżyjemy zło; Całkiem sam; Oceany gwiazd; Światło dnia; Odkłamanie; Poza wszystkim; Nikt; Nie zostało nic; Na koniec świata; Zimny dom; Daję mniej; Zagubieni; Eutanazja; Zawołać.

Płyta "Live" TOTENTANZ ukazuje się na rynku dzięki firmie Mystic Production.

www.mystic.plBLOODTHIRST NEWS

Nadchodzi drugi album piekielnego tria z "Goat City", czyli poznańskiej formacji BLOODTHIRST, zajmującej się, jak nazywają to sami muzycy, "Hateful Antichristian Thrash'em". Pomyli się jednak ten, kto sądzi, że trio z Wielkopolski serwuje jedynie peany ku chwale oldskulowego thrash metalu. Bo choć "Sanctity Denied" aż kipi wściekłą szybkością, w muzyce BLOODTHIRST nie brakuje solidnej porcji melodii, przy których kierujemy swe myśli w stronę szlachetnego, skandynawskiego black / death metalu. Poznaniacy przygotowali tym razem album bardziej różnorodny, w którym riffowa chłosta rani znacznie precyzyjniej. Następcę płyty "Let Him Die" (2007) zarejestrowano w studiu "Metal Sound" w Świebodzinie z Wojciechem "Polandem" Cenajkiem w roli producenta. Za oprawę graficzną odpowiadał, podobnie jak w przypadku split-albumu z EXCIDIUM, Tomasz Reich. Limitowany digipack poszerzony został o dodatkowy utwór - nagrany ponownie "Hateful Antichristian Thrash", będący bodaj najbardziej rozpoznawalnym utworem BLOODTHIRST. Kolejnym dodatkiem jest koncertowy wideoklip do numeru "Assassination Is Absolute", nakręcony podczas "Death Dealers Fest" 13 marca 2009 roku.GRIM HARVEST FESTIVAL II

W klubie "Pod Palmą" w Rzeszowie 11 grudnia odbędzie się druga edycja GRIM HARVEST FESTIVAL. Tym razem zagrają: MORD (pierwszy w historii koncert tego norwesko-polskiego bandu), ANIMA DAMNATA, STILLBORN, DECEPTION, BESTIAL RAIDS, BLOODTHIRST, HELL UNITED, HETZER, INFIDEL, ULCER UTERUS. Początek koncertu o godz. 17:00, miejsce: ul. Cicha 4a, Rzeszów, bilety w cenie 25 zł (przedsprzedaż) i 35 zł (w dniu koncertu).


ACHERON NEWS

Amerykańscy kultowcy z ACHERON zakończyli pracę nad video clipem do utworu "I Am Heathen", który pochodzi z wydanego przez Displeased Records w tym roku albumu "The Final Conflict: Last Days of God". Wersja tego krążka na rynek w USA właśnie została wypuszczona przez Ibex Moon Records.

www.displeasedrecords.comROOTWATER: GRUDNIOWE KONCERTY ODWOŁANE

Management zespołu ROOTWATER poinformował, że grudniowe koncerty w ramach trasy "Visionism Tour" zostają odwołane z powodu zapalenia płuc wokalisty Maćka Taffa. "Pierwsza część trasy za nami, a tu taki "świński" numer... Temperatura, totalne osłabienie, zero głosu... szlag mnie trafia, że musimy przerwać, bo z gigu na gig było coraz lepiej, maszyna zaczynała się rozkręcać, Wy też ! Ostatnie koncerty to totalne wariactwo! Trudno, pozostaje mi przeprosić rozżalonych oraz pozdrowić wszystkich, którzy zawsze nas wspierają. Spotkamy się tak szybko jak tylko się da, obiecuję! Tylko bez żadnych więcej "świńskich" numerów!" - pisze w liście do fanów Maciek Taff. Zespół i management przepraszają wszystkich tych, którzy czekali na grudniową trasę. Jednocześnie zapowiadają, że po powrocie wokalisty do zdrowia ROOTWATER nadrobi zaległości licznymi koncertami.

www.mystic.plCHAOS SYNOPSIS W PSYCHO RECORDS

Z potwierdzonych źródeł wiadomo nam, że brazylijski death metalowy zespół CHAOS SYNOPSIS podpisał papiery z polską wytwórnią Psycho Records. Owocem tej współpracy będzie album "Kvlt Ov Dementia". Ten album brazylijskiego tria CHAOS SYNOPSIS kierowany będzie do wszystkich maniaków południowoamerykańskiego death metalu, który nie będzie pozbawiony wpływów starej sceny thrash metalowej. Perfekcyjny, zabijający i kruszący kości krążek "Kvlt ov Dementia" zapewne zaspokoi wszystkich maniaków na całym świecie. Jeśli diabelską radość przynoszą wam płyty KRISIUN, BEHEMOTH, DEATH, SEPULTURA czy OPHIOLATRY, to koniecznie musisz sprawdzić CHAOS SYNOPSIS i ich najnowszy album. Europejskie wydanie posiadać będzie dwa bonusowe numery, w tym cover DEATH "Zombie Ritual". Płyta ta na terenie Brazylii wyszła pod szyldem Freemind Records i wersja ta jest bez bonusowych numerów.

Więcej już niedługo na: www.psychorecords.euHOUR OF PENANCE NEWS

Włoski HOUR OF PENANCE przygotowuje nowy album, który ma się ukazać nakładem Unique Leader Records na początku 2010 roku. Gitarzysta Guilio Moschini wystosował do mediów następującą informację: "HOUR OF PENANCE kończy nagrywanie nowego albumu w 16th Cellar Studios w Rzymie i w kolejnych dniach rozpoczną się miksy w tym samym studiu, którymi zajmie się Stefano Morabito. Kiedy tylko skończymy miksy, wyślemy materiał do Hertz Studios w Polsce, gdzie pracowały takie legendarne zespoły, jak Behemoth, Decapitated, Vader oraz Hate i tam album będzie poddany masteringowi."OBSCURA NEWS

Holenderski basista Jeroen Paul Thesseling (OBSCURA, PESTILENCE) będzie promować (amplification line) Hellborg produkowane przez producenta z Niemiec. Thesseling, znany w świecie ekstremalnego metalu jako muzyk grający na sześciostrunowym, bezprogowym basie gra na instrumentach Warwick Thumb już od 1993 roku i nie inaczej będzie podczas trasy OBSCURA i PESTILENCE, która będzie miała miejsce na początku 2010 roku, a także podczas nagrywania kolejnych albumów obu tych kapeli. Przypomnijmy, że Thesseling dołączył do progressive death metalowej formacji OBSCURA pod koniec 2007 roku i zagrał na drugim albumie pt. "Cosmogenesis". Niedawno wszedł też do składu wracającego po 15 latach przerwy PESTILENCE. Wiadomo też, że OBSCURA dołączy do THE BLACK DAHLIA MURDER, 3 INCHES OF BLOOD i kilku innych na 2010 Bonecrusher Fest. Trasa rozpocznie się 8 stycznia w niemieckim Wiesbaden. Poniżej daty.

OBSCURA, THE BLACK DAHLIA MURDER, 3 INCHES OF BLOOD, NECROPHOBIC, THE FACELESS, CARNIFEX, INGESTED:

January 8 Wiesbaden, Germany Schlachthof
January 9 Oberhausen, Germany Turbinenhalle
January 10 Hamburg, Germany Markthalle
January 11 Malmo, Sweden KB
January 12 Aarhus, Denmark Voxhall
January 13 Berlin, Germany Columbia Club
January 14 Prague, Czech Rep. Abaton
January 15 Nurnburg, Germany Hirsch
January 16 Dresden, Germany Reithalle
January 17 Wien, Austria Arena
January 18 Budapest, Hungary Diesel
January 19 Ljubljana, Slovenia Kino Siska
January 20 Munchen, Germany Backstage Werk
January 21 Bologna, Italy Estragon
January 22 Milan, Italy Musicdrome
January 23 Erstfeld, Switzerland Transilvania Live Club
January 24 Esch-Alzette, Luxembourg Kulturfabrik
January 26 Barcelona, Spain Salamandra 1
January 27 Madrid, Spain Joy Eslava
January 28 Porto, Portugal Cine Teatro Julio Diniz
January 29 Durango, Spain Plateruena
January 30 Paris, France Trabendo
January 31 Antwerp, Belgium Muziekodroom
February 1 Bristol, UK Academy
February 2 Leeds, UK Rios
February 3 Glasgow, UK Garage
February 4 Birmingham, UK Academy
February 5 London, UK ULU
February 6 Utrecht, Holland Tivoli

www.relapse.com
www.obscura-metal.comTHE QUIREBOYS W POLSCE

Wielka gratka dla miłośników melodyjnego rocka i wesołego rock 'n rolla, ale także dla wielbicieli dynamicznego rocka progresywnego. Wystartowała sprzedaż biletów na 2 koncerty w Polsce słynnej, reaktywowanej przed kilkoma laty brytyjskiej formacji THE QUIREBOYS, której - z pełno wymiarowymi setami - towarzyszyć będzie DAVID CROSS BAND, czyli zespół byłego skrzypka, klawiszowca i melotronisty KING CRIMSON! Listopad 2009 r. to ważny miesiąc w karierze THE QUIREBOYS. Na samym jego początku ukazał się akustyczny album grupy zatytułowany "Halfpenny Dancer", zawierający nowe wersje ich najpopularniejszych utworów, którymi na przełomie lat 80. i 90. zawojowali listy przebojów, m.in. "King Of New York", "There She Goes Again", "Roses And Rings" i innych, ale też kilka coverowych niespodzianek. Tydzień później nakładem EMI ukazała się na rynku reedycja płyty "A Bit Of What You Fancy", która dwie dekady wcześniej przyniosła THE QUIREBOYS sławę i uznanie fanów na całym świecie. Na atrakcyjnie wydanej płycie znalazło się 12 oryginalnych piosenek oraz dodatkowo 8 utworów demo poddanych obróbce cyfrowej w słynnych Abbey Road Studios.

www.quireboys.com
www.myspace.com/thequireboys
www.youtube.com/watch?v=CDBgANQG3H4
www.youtube.com/watch?v=qOwTFYQy8dU

David Cross był członkiem King Crimson w latach 70., w okresie wyznaczonym albumami "Larks' Tongues in Aspic", "Starless and Bible Black" oraz "Red", z których utwory obecnie gra zresztą na koncertach. Po odejściu od tej legendarnej formacji przewodzi własnemu zespołowi, a także udziela się w licznych projektach, w których brało lub bierze udział wielu muzyków King Crimson, np. John Wetton, Robert Fripp, Richard Palmer-James czy Peter Sinfield.

www.david-cross.com
www.myspace.com/davidcross1
www.myspace.com/thedavidcrossbandfanpage
www.youtube.com/watch?v=-HDpZ-nuEcY

Koncerty będą miały miejsce 27 lutego (sobota) w "Progresji" w Warszawie, a dzień później, 28 lutego (niedziela) w klubie "Studio" w Krakowie. Wstęp od godziny 18:00, początek koncertu: 19:00. Bilety w przedsprzedaży w klubach oraz na www.eventim.pl.KOMPILACJA Z OKAZJI 5-LECIA VIA-NOCTURNA

"Obscurum Aeterna" to tytuł kompilacji z okazji 5-lecia Via-Nocturna. Oprócz artystów znanych z wydawnictw tej wytwórni, takich jak I.A. SERPENTOR, CALM HATCHERY, ABSENTIA CZY AITON, na płycie znajdziecie również nagrania gości specjalnych, w tym m.in. CHRIST AGONY, ABUSED MAJESTY czy solowe, stworzone specjalnie na tą kompilację, nagranie Flumena (ASGAARD, EX-HERMH). Oprócz gwiazd rodzimego "podziemia", na płycie pojawią się także goście z Francji - LIFE'S DECAY, oraz USA - THE ZIGGURAT. Żeby tego było mało, będą również debiutujące 2 świetnie zapowiadające się zespoły wrocławskie: EGRIMONIA i LILLA VENEDA. Na to wyjątkowe wydawnictwo składa się 11 utworów w wykonaniu 11 zróżnicowanych stylistycznie artystów od dark ambient, po black/death metal. Całość, trwająca ponad 55 minut, to emocjonujący pościg za zachodzącym słońcem duszy, w mrok, który niezmiennie nas fascynuje i przyciąga...

Oto, jak prezentuje się pełna tracklista:
01 FLUMEN - Introitus
02 EGRIMONIA - Black Mistress
03 AITON - Schizein
04 LILLA VENEDA - Solar Visions Ov The One
05 CALM HATCHERY - Living Monstrosity (Death cover)
06 CHRIST AGONY - Prophetical Pt. III
07 I.A. SERPENTOR - At The Gates
08 THE ZIGGURAT - Wind Walker
09 ABUSED MAJESTY - Omnivorous Sonatina
10 LIFE'S DECAY - Etesse
11 ABSENTIA - Blind Dreams

Album "Obscurum Aeterna" będzie dostępny do pobrania całkowicie ZA DARMO już 24 grudnia 2009 roku na stronach Via-Nocturna. Za oprawę wizualną płyty odpowiedzialna jest firma Morgan Le Fay. Wkrótce zaprezentujemy trailer promujący to wydawnictwo. Więcej informacji pod adresem: www.via-nocturna.com

Archiwum newsów:

2010:
marzec luty styczeń

2009:
grudzień listopad pażdziernik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2008:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2007:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2006:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

Archiwum - 2005