CRIONICS NEWS

"Scapegoat" - to tytuł utworu pochodzącego z niedawno nagranej EP "N.O.I.R", będący jednocześnie zapowiedzią nowej muzycznej ścieżki obranej przez zespół CRIONICS. Utwór jest już do odsłuchania na oficjalnym profilu myspace zespołu. Na przełomie lutego / marca wiadomo już będzie, kto zostanie wydawcą tego materiału. Premiera "N.O.I.R." zaplanowana jest jeszcze przed wakacjami tego roku. Management zespołu - Creative Music - ogłosi również w niedługim czasie z kim podpisany zostanie kontrakt na wydanie kolejnych albumów CRIONICS. Wkrótce ruszą także prace nad nowym, dużym albumem CRIONICS, którego rejestracja planowana jest wstępnie na lipiec/sierpień b.r. Premiera nowej płyty poparta zostanie szeroko zakrojoną promocją koncertową nie tylko w Polsce czy Europie! Polskich fanów ucieszyć może fakt, iż już w kwietniu CRIONICS wyruszy na polską trasę koncertową w towarzystwie Rotting Christ i Lost Soul, aby móc zaprezentować kilka utworów ze swojej zbliżającej się epki N.O.I.R. Poniżej dokładna rozpiska trasy i zespoły biorące w niej udział:

Aealo Tour 2010

ROTTING CHRIST, LOST SOUL, CRIONICS, NAUMACHIA, STRANDHOGG


15.04.2010 (POL) Białystok / Gwint
16.04.2010 (POL) Lublin / Graffiti
17.04.2010 (POL) Rzeszów / Pod Palmą
18.04.2010 (POL) Kraków / Loch Ness
19.04.2010 (POL) Katowice / Mega Club
20.04.2010 (POL) Wrocław / Madness
21.04.2010 (POL) Łódź / Dekompresja
22.04.2010 (POL) Bydgoszcz / Estrada
23.04.2010 (POL) Szczecin / Słowianin
24.04.2010 (POL) Gdynia / Ucho
25.04.2010 (POL) Poznań / Blue Note

Więcej informacji:
www.myspace.com/crionics
www.creative-music.pl
www.massive-music.plVALIANCE NEWS

Po dwóch dobrze przyjętych albumach, “The Unglorious Conspiracy” i “Wayfaring”, włoska formacja VALIANCE wraca z nowym singlem i video “Drama Life”. Utwór został poddany masteringowi w Finnvox Studio i zapowiada nadchodzący trzeci album zespołu. Oto link do video: www.youtube.com/watch?v=rdAxzdrR3lA

Więcej info:
www.valiance.it
www.myspace.com/valianceband
www.delirioagency.com10-LECIE OVERLORD I ELENIUM

12 lutego 2010 r. w Klubie Muzycznym "Europa" w Jaśle odbędzie się koncert, podczas którego dwie jasielskie ekipy OVERLORD i ELENIUM fetować będą okrągłe dziesięciolatki. OVERLORD, który w minionym roku po wielu latach milczenia wydał "In the World of Time", swój debiut z 1998 r., zagra specjalny koncert, dokładnie 10 lat po ich ostatnim występie live, który zagrali w towarzystwie m.in. Decapitated. Drugi z jubilatów, ELENIUM, który w 2009 r. zadebiutował albumem "Eccentric Soul's Anatomy" (Lilith Prod.) obchodzić będzie 10-lecie działalności. Tego wieczoru ELENIUM wystąpi w poszerzonym składzie, z gościnnym udziałem wieloletniego basisty zespołu Łukasza Forystka, znanego również z NEOLITH, SACRUM, OVERLORD czy CONDEMNATION. Ponadto przez scenę jasielskiego klubu przewinie się kilka znanych fanom ciężkich brzmień kapel, m.in. KRUSHER, HEADACHE, MINDFIELD. Szykuje się potężna dawka hałasu i dobrej zabawy. Następna taka okazja może nieprędko się nadarzyć!
Wjazd: 10/12 zł Start: 17:00

www.myspace.com/overlordgdm
www.myspace.com/eleniumspacePHLEGETHON NA DWÓCH PŁYTACH

25 stycznia 2010 roku nakładem Xtreem Music ukazał się podwójny składak podsumowujący działalność fińskich protoplastów death metalu PHLEGETHON. Na wydawnictwie pt. "Drifting in the Crypt" znalazły się nagrania z ich sześciu demówek z lat 1989, 1990, 1995, 2006, 2007 oraz 2008, jak również mini-LP "Fresco Lungs" (1991) wraz z dwoma bonusami z 1992 roku. W sumie aż 26 nagrań i dodatki w postaci specjalnego wywiadu, zdjęć itd. Pojawiały się również pierwsze w historii oficjalne koszulki PHLEGETHON.

www.myspace.com/phlegethonfin
www.xtreemmusic.com
www.myspace.com/xtreemmusicRELAPSE RECORDS NEWS

- W styczniu Relapse Records wypuściło kilka nowych pozycji:
BUZZOVEN - "Violence from the Vault" CD oraz limitowany do 500 kopii LP
OBSCURA - "Cosmo" książka z tabulaturami
CONVULSE - "World Without God" CD (wznowienie z bonusami)

W lutym pojawią się wznowienia płyt hiszpańskich grind'owców z HAEMORRHAGE "Grume" (+ bonusy) oraz "Apology For Pathology", re-edycja CD OBSCURA "Retribution" (+ bonusy), na marzec natomiast zapowiadane są wznowienia krążków formacji 16 "Curves That Kick" i "Drop Out" oraz kolekcja niepublikowanych utworów i nagrań z siedmiocalowych EP-ek SAYYADINA - "The Great Northern Revisited".

- Zespoły związane z Relapse zagrają w dniach 30 kwietnia i 1 maja na Neurotic Death Fest Festival 2010: w piątek 30 kwietnia pojawi się tam ROTTEN SOUND, zaś 1 maja ANTIGAMA, DYING FETUS, ORIGIN, MAN MUST DIE i REVOCATION. Więcej info na www.neuroticdeathfest.com.

- Formacje 16, DYING FETUS, NECROPHAGIST i OBSCURA wystąpią na Hellfest Festival 2010, który odbędzie się między 18 i 20 czerwca w Clisson we Francji. W składzie imprezy są między innymi IMMORTAL, KISS, TWISTED SISTER, GODFLESH i NEVERMORE. Więcej informacji można znaleźć na stronie festiwalu www.hellfest.fr.

Jeszcze więcej info:
www.relapse.comAGONIA RECORDS NEWS

- Po oryginalnym debiucie jakim był "Flukt", przyszedł czas na kolejny album norweskiego ANGST SKVADRON. Nowe dzieło, "Sweet Poison", oferuje zupełnie nową porcję psychodelicznych inspiracji, zamkniętych w serii chwytliwych riffów i ciężkich brzmień. Całość utrzymana w stylu rock/metal. Data wydania to 08.02.2010.

- Reedycje albumów ARMAGEDDA i URGEHAL dostępne będą od 01.03.2010.
ARMAGEDDA - "Ond Spiritism: Djafvulens Skalder" - jewelcase CD
ARMAGEDDA - "Only True Believers" - limitowany digipack CD z 2 dotychczas niepublikowanymi utworami oraz nową oprawą graficzną
URGEHAL "Through Thick Fog Till Death" - reedycja czwartego, od dawna wyprzedanego albumu

www.myspace.com/armageddaonline
www.myspace.com/urgehal666

- SVARTTJERN zagrają na Inferno Festival 2010. Pojawą się również na trasie razem z SHINING i SARKOM w marcu 2010.

www.myspace.com/svarttjern
www.myspace.com/spearheadofficial

- NEFARIUM będzie supportował DARK FUNERAL podczas A Declaration Of Hate European Tour 2010. Nowy, trzeci album NFEARIUM zostanie wydany w 2010 roku. Więcej informacji wkrótce.

www.myspace.com/nefarium

- AOSOTH odbędzie trasę po Europie razem z BLACKLODGE i HELL MILITIA.
www.myspace.com/aosoth616

- DIE HARD zostali dodani do tegorocznego składu Festung Open Air. Oprócz nich zagrają m.in.: Gospel Of The Horns, Tulus, Gehenna, Sahg, Vomitor. Więcej informacji:

www.united-metal-maniacs.de.
www.myspace.com/diehardthrash

- IMPIETY ogłasza nowy skład! A-War (gitary) i Andrea Janko (perkusja) dołączyli w ostatnich dniach do zespołu, jako pełnoprawni, nowi muzycy. Obaj pochodzą z kapeli Imposer z Włoch. Obaj wykazują się pełną dedykacją i poświęceniem dla IMPIETY. Tym samym informujemy, że Akihiro Tsunoda i Itaru Sayashi ogłosili odejście z zespołu. Ich decyzja była głównie umotywowana obowiązkami zawodowymi. Pierwsze 2 potwierdzone tegoroczne festiwale dla IMPIETY to SWR Fest XIII 2010 w Portugalii, oraz God Beheading Ritual Fest 2010 w Tajlandii. Daty zbliżającej się, kwietniowej trasy koncertowej po Ameryce Południowej - Terroreign Over South America Tour 2010 - zostaną podane wkrótce.

www.myspace.com/impietyofficial

Dokładnych dat koncertów oraz newsów szukajcie na www.agoniarecords.com oraz www.myspace.com/agoniarecordsFOE W LET THEM COME
Let Them Come Productions z dumą zapowiada premierę debiutanckiej płyty grupy FOE "Madness". Dwóch numerów można już posłuchać na www.myspace.com/ltcp. Zamówienia można składać przez myspace i stronę www.let-them-come.eu.


INTERMENT NEWS

Szwedzka death metalowa formacja INTERMENT przekazała następujące wieści: "Nasz debiutancki album nabiera kształtów, wszystko oprócz wokali zostało już nagrane. Planowany tytuł to "Into the Crypts of Blasphemy", a prace powinny być ukończone na początku lutego. Na płycie znajdą się następujące utwory: "Night of the Undead", "Torn from the Grave", "Stench of Flesh", "Morbid Death", "Sacrificial Torment", "The Pestilence", "Where Death Will Increase", "Dreaming in Dead", "Eternal Darkness". Nagrany został również klasyk CARNAGE "Torn Apart", ale nie wiemy jeszcze, czy znajdzie się na albumie. Czas pokaże... "Into the Crypts of Blasphemy" powinno się ukazać w kwietniu dzięki Pulverised."

www.interment.se
www.myspace.com/intermenthordeTOXIC HOLOCAUST NEWS

Koncertowe wybryki TOXIC HOLOCAUST nagrane podczas niedawnego tournee po Europie zostały umieszczone w sieci na Nitrox.tv. Profesjonalnie sfilmowany występ zarejestrowano 15 grudnia w niemieckim Monachium, w klubie Feierwerk. Grupie TOXIC HOLOCAUST towarzyszyły SKELETONWITCH i GOATWHORE. Relapse Records wznowiło niedawno debiut tej kapeli pt. "Evil Never Dies" z 2003 roku oraz inne wydawnictwo - "Hell On Earth". Oprócz tego formacja wydała limitowaną wersję siedmiocalowej epki, zawierającej singlowy utwór "Gravelord" pochodzący z albumu "An Overdose of Death…", jak również dwie niepublikowane pieśni, "666" i "Suicide Eye". Aktualnie muzycy TOXIC HOLOCAUST przebywają w swoich domach i powoli tworzą nowe kawałki na następcę "An Overdose of Death...".

www.relapse.com
www.myspace.com/toxicholocaustBLACK TUSK NEWS

BLACK TUSK weszli do studia, by nagrać materiał na swój debiutancki album dla Relapse Records i następcę "Passage Through Purgatory". Nagrania mają miejsce w Jam Room Recording Studio (BARONESS, BAND OF HORSES, KYLESA, WITHERED) w Columbia, S.C. z inżynierami dźwięku w osobach Jay'a Matheson'a i Steve'a Slavich'a. Roboczy tytuł płyty to "Taste the Sin" i znajdą się na nim takie numery, jak "Unleash The Wrath", "Double Clutchin, Part 1", "Redline, Part 2", "The Take Off, Part 3" i "The Ride, Part 4". Próbki nagrań BLACK TUSK można usłyszeć na:

www.myspace.com/blacktusk
www.blacktuskterror.comMISERY INDEX NEWS

Death metalowcy z MISERY INDEX zebrali trochę materiałów ze studia, gdy nagrywali album "Heirs To Thievery", będący następcą wydanego w 2008 roku CD "Traitors". Efekty można zobaczyć na Hardtimes.ca. Dodatkowo video ze studia znaleźć można na stronie w Facebook'u: www.facebook.com/miseryIndex#. Muzycy ujawnili też kilka tytułów utworów, które znajdą się na "Heirs To Thievery": "Embracing Extinction", "Heirs To Thievery", "Fed To The Wolves" i "Sleeping Giants". Album powinien się ukazać nakładem Relapse Records w maju 2010 roku.

www.relapse.com
www.miseryindex.com
www.myspace.com/miseryindexROTTEN SOUND NEWS

Finowie z ROTTEN SOUND dołączą do ABORTED i THE RED CHORD na "Machines Of Grind" tour, który będzie miał miejsce przez trzy tygodnie w Europie. Trasa zacznie się w połowie kwietnia, a w jej skład wchodzą występy na Neurotic Death Fest i Revolution Fest Open Air. Oprócz tego, już w marcu nakładem Relapse Records wyjdzie EP "Napalm" zawierająca trzy nowe numery ROTTEN SOUND oraz trzy covery utworów NAPALM DEATH

ROTTEN SOUND Tour Dates:
"Machines Of Grind" Co-Headline Tour z ABORTED, THE RED CHORD

April 16  Copenhagen, Denmark  Pumpehuset
April 17   Essen, Germany   Turock
April 23   Evreux, France   Abordage
April 24   Nantes, France   Le Ferrailleur
April 25   Durango, Spain   Plateruena
April 26   Madrid, Spain   Ritmo & Compas
April 27   Barcelona, Spain   Apolo 2
April 28   Luynes, France   Le Korigan
April 30   Tilburg, Holland   013 (Neurotic Death Fest)
March 1 Leisnig, Germany Revolution Fest Open Air
March 2 Brno, Czech Rep. Faval
March 3 Munchen, Germany Feierwerk
March 4 Vienna, Austria Arena
March 5 Ljubljana, Slovenia Gala Hala
March 6 Lonato Del Garda, Italy Olden Live Club
March 7 Zizers, Switzerland Eventstage
March 8 Durby, Belgium Durbuy Rock Fest

"Terrorizer Tour-Ture" Co-Headline Tour z ABORTED, THE RED CHORD
April 18 London, UK Underworld
April 19 Birmingham, UK 02 Academy 3
April 20 Newcastle upon Tyne, UK 02 Academy 2
April 21 Leeds, UK Rios
April 22 Plymouth, UK White Rabbit

www.relapse.com
www.myspace.com/rottensoundBLACK ANVIL NEWS

Nowojorski BLACK ANVIL rozpoczął nagrania następcy debiutanckiego albumu "Time Insults the Mind". Grupa pracuje z "General" George'm Fullan'em (THE ROLLING STONES, DREAM THEATER) w studiu Marka "The Animal" Mendozy (TWISTED SISTER) w Long Island, NY. Nowy krążek będzie nosić tytuł "The Triumvirate" i znajdą się na nim między innymi takie numery: "The Evil of All Roots", "What Is Life If Not Now!", "Angels To Dust", "Ultimate Reality", "With Transparent Blood" and "Dead and Left". Głównym tematem "Triumvirate" będzie "początek końca". Wydanie jest wstępnie zaplanowane na końcówkę wiosny, a wydawcą będzie Relapse Records. central theme will be that of “Beginning and End”. A late spring release date is expected with more album details to be announced shortly.

www.relapse.com
www.myspace.com/blackanvilnyTROLLECH: NOWY WINYL

W barwach Werewolf Productions ukazało się nowe winylowe wydawnictwo czeskiego TROLLECH. LP "Jasmuz" miał swoją premierę 7 lutego 2010 roku i jest limitowany do 333 sztuk. Zamówienia można składać na www.Werewolfshop.cz.

Więcej info:
www.werewolfshop.cz
www.werewolfprod.trxl.czUNDERDARK: NOWY ALBUM W PSYCHO RECORDS


W styczniu 2010 roku na rynku ukazał się debiutancki album zespołu UNDERDARK o tytule "In the Name of Chaos". Jak zapowiada wydawca (Psycho Records) i zespół, płyta pełna jest świeżych pomysłów, utwory są dynamiczne i zaaranżowane w wyszukany i dojrzały sposób. Album zawiera dziewięć iście brutalnych i ciężkich utworów. Gościnnie na płycie będzie można także usłyszeć instrumentarium mocno odbiegające od death metalowej stylistyki (np. skrzypce i wiolonczela).Fragmenty płyty można posłuchać na www.myspace.com/underdarkdeathmetal, a wszystkie informacje o zespole znajdują się na www.underdark.pl.


TRIBAL CONVICTIONS 'ZINE #3
Już jest dostępny trzeci numer niekochanego TRIBAL CONVICTIONS 'ZINE. Tym razem zgodnie z obietnicą, całość jest napisana po polsku i wywiady tylko z polskimi kapelami. Taki ukłon w stronę z jednej z mocniejszych i ciekawszych scen na świecie. W numerze tym znajdziecie dwie wspominkowe rozmowy z Arturem (BOREA) i Kruszyną (HAZAEL) oraz zostały przepytane młode wilki polskiej sceny HYPERIAL, UNDERDARK, HELL UNITED, jak również weterani z ETHELYN. Do tego rozwiązła rozmowa z Tomkiem odpowiedzialnym za Redrum666 / Fallen Angel Records. Do tego kilka recenzji płyt, prasy muzycznej i dwie relacje koncertowe. Xero, 36 stron pełno wypełnionych drukiem. Zamów swoją kopię mailowo: aliyu@go2.pl


HEAVY METALOWE ŚWIĘTO
Organizatorzy metalowego święta z udziałem WILD KNIGHT, CRYSTAL VIPER i LONEWOLF, które odbędzie się w stołecznym klubie "Progresja" w sobotę 30 stycznia, właśnie ogłosili nazwy zespołów, które otworzą imprezę. Będą to: warszawska Strefa Mocnych Wiatrów oraz wrocławski InDespair. Jak wcześniej zapowiedziano, zespoły LONEWOLF i WILD KNIGHT zaprezentują inny set koncertowy niż na ostatniej edycji Hard Rocker Festival, natomiast grupa CRYSTAL VIPER po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje pełny koncertowy show. Tuż przed imprezą zostanie podana jeszcze jedna informacja, która na pewno ucieszy wszystkich, którzy się na nią wybiorą! Wstęp do klubu od godziny 18:00, start o 19:00. Bilety do nabycia w Progresji, na stronie Eventim.pl oraz w punktach sieci Eventim na terenie całego kraju.

DARK TRANQUILLITY: "JESTEŚMY OTCHŁANIĄ"

Szwedzi z DARK TRANQUILITY ujawnili listę utworów, oraz zaprojektowaną przez Stefana Wibbeke okładkę nowej płyty. Album będzie nosił tytuł "We Are the Void" , a wydany zostanie 24 lutego nakładem Century Media. Ci, którzy nie mogą się już doczekać premiery wydawnictwa, mają szansę posłuchać w sieci pochodzącego z niego utworu zatytułowanego "Dream Oblivion". Poniżej tytuły utworów oraz link do profilu myspace grupy, gdzie można go posłuchać i rzucić okiem na okładkę płyty:

01. Shadow In Our Blood
02. Dream Oblivion
03. The Fatalist
04. In My Absence
05. The Grandest Accusation
06. At The Point Of Ignition
07. Her Silent Language
08. Arkhangelsk
09. I Am The Void
10. Surface The Infinite
11. Iridium

www.myspace.com/dtofficial
www.darktranquillity.com/realindex.htmlSOILWORK W STUDIO

Jak możemy dowiedzieć się z oficjalnej strony zespołu, grupa SOILWORK weszła do studia, by rozpocząć pracę nad swą ósmą płytą długogrającą. Będzie to pierwszy album, jaki Szwedzi zarejestrują z nowym swym nabytkiem - gitarzystą Sylvianem Coudretem. Produkcją płyty zajmie się Peter Wichers, gitarzysta znany z kooperacji z Warellem Dane'm, który w roku 2008 powrócił do grupy po trzyletniej absencji. Całość zmiksuje do kupy Jens Borgen mogący pochwalić się współpracą z takimi gigantami klimatycznego metalu jak PARADISE LOST, OPETH, czy KATATONIA. Materiał nie ma jeszcze tytułu.

www.soilwork.org/index.phpNOWA PŁYTA NEVERMORE
Znamy już tytuł nowego krążka tej grupy. Album zatytułowany "The Obsidian Conspiracy" ukaże się jeszcze w tym roku. Nad jego brzmieniem czuwał będzie gitarzysta oraz producent SOILWORK- Peter Wichers. Miksami zajmie się natomiast Andy Sneap.

www.twitter.com/warrel_daneJELONEK W CK WIATRAK W ZABRZU

5.02.2010 (piątek) o godz:19:30 rozpocznie się koncert JELONKA w CK Wiatrak w Zabrzu (ul. Wolności 395). Bilety w przedsprzedaży: 20 zł, w dniu koncertu: 25 zł. Start: godz. 19:30, wejście do klubu od 19:00. Michał "Jelonek" Jelonek to członek zespołów Hunter i Orkiestra Dni Naszych, były członek kieleckiej grupy Ankh. Jeden z najlepszych skrzypków na polskiej scenie rockowej. Najlepszy instrumentalista polski wg magazynu Tylko Rock (1993). Jelonek wygrał wiele konkursów i festiwali, m.in. Złotego Bączka, czy Jarocin 93. Koncert Jelonka otwierał Woodstock 2009. 3 grudnia 2007 ukazała się jego solowa płyta zatytułowana Jelonek. Muzyczne wpływy: Musorgski, Beethoven, Czajkowski, Bach, Vivaldi, Metallica, Rage Against the Machine, Sepultura, Steve Vai.... www.wiatrak.art.plCLOSTERKELLER W CK WIATRAK W ZABRZU

13.02.2010 (sobota) o godz. 19.00 zagra w CK Wiatrak w Zabrzu legenda gotyckiego rocka CLOSTERKELLER. Bilety w przedsprzedaży: 25 zł, w dniu koncertu: 30 zł. Start: godz. 20:00, wejście do klubu od 19:00.


LUNATIC SOUL: DRUGA PŁYTA W TYM ROKU

Mariusz Duda jest właśnie w trakcie komponowania materiału na nową płytę LUNATIC SOUL. Tym razem czeka nas "biały album". "Od początku widziałem dwie pierwsze płyty jako dyptyk. W wersji czarnej i białej. Żadnych tytułów płyt - po prostu nazwa i znak graficzny. Płyta czarna to przejście na stronę śmierci, płyta biała to przejście na stronę życia. Po czerni nadszedł czas na biel. Okładkę widzę jako negatyw okładki płyty debiutanckiej. Obecnie jestem w trakcie komponowania nowych utworów, więc zimowa sceneria za oknem jak najbardziej mi odpowiada" - opowiada Mariusz. "Biały" LUNATIC SOUL albo "Lunatic Soul II" będzie - jak zapewnia muzyk - albumem "pełnym tajemniczych klimatów, dziwacznych dźwięków i wyszukanych instrumentów. Próbą kompromisu między dobrą piosenką a otwartą formą i eksperymentem dźwiękowym". I dodaje: "chciałbym teraz bardziej niż kiedykolwiek wykorzystać głos w sposób niestandardowy". O dodatkowych muzykach i gościach biorących udział w projekcie dowiemy się niebawem. Drugie LUNATIC SOUL ponownie będzie nagrywane w warszawskim studiu Serakos. Początek nagrań - już w lutym i marcu tego roku. Płyta ukaże się na rynku jesienią 2010 dzięki firmie Mystic Production.

www.lunaticsoul.com
www.myspace.com/lunaticsoulband
www.mystic.plINNER VISION LABORATORY / HOARFROST

“Decline” to niezwykły efekt współpracy przedstawicieli dwóch odmiennych stylistyk. Pulsujący, maszynowy i mechaniczny ambient/industrial utkany dźwiękami z bogatej palety melodii i dźwięków. Przejmująca historia z pogranicza filmów grozy opowiedziana językiem muzyki. Wyłącznie w przedsprzedaży dostępna będzie wersja limitowana, zawierająca dodatkowy dysk z remiksami i innymi dodatkami (video, tapety), którą nabyć można wyłącznie za pośrednictwem sklepów www.alchemria.pl oraz serpent.pl. Warto pamiętać, iż wersja limitowana nie różni się w cenie od wersji podstawowej. Przedsprzedaż zakończy się na 3 dni przed oficjalną premierą, wyznaczoną na 23.02.2010.

Tracklista:
1.Mind Infinite; 2.Do You See Them Too; 3.Behind the Walls; 4.Broken Waltz; 5.A Secret Sign; 6.Unless You’re Dreaming…; 7.Boundless Oblivion; 8.A Clear Fuse

bonus:
1. Broken Waltz Hoarfrost vs. Inner Vision Laboratory (album version); 2. Narcosis State Inner Vision Laboratory (unreleased before); 3. Quasi Miraculous Hoarfrost (unreleased before); 4. Do You See Them Too (remixed by Bisclaveret); 5. Boundless Oblivion (remixed by Roto Visage); 6 .A Secret Sign (remixed by Maciej Szymczuk) Extras: Video trailer; wallpapers

www.zoharum.com
www.myspace.com/zoharumSEVEN FESTIVAL 2010: NOWY FESTIWAL NA MAZURACH

W dniach od 8 do 11 lipca odbędzie się w Węgorzewie Seven Festival. Przez cztery dni na festiwalowych scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z kraju i zagranicy. W tegorocznej edycji wystąpią m.in. rockowe gwiazdy HEY, COMA i CLOSTERKELLER. Dla fanów ciężkiego rocka zagrają VADER i HUNTER. Pierwszy raz w Węgorzewie zagra LIPALI. Rocznicowy koncert da zespół KOLABORANCI. Z nowym programem wystąpi grupa MUCHY. Wkrótce poznamy zagraniczne gwiazdy. Jedną z atrakcji będzie jedyny letni występ supergrupy HEART & SOUL, którą utworzyli muzycy zespołów CKOD, Agressiva 69, NOT i Made in Poland. Zespół przedstawi "Projekt Closer", czyli specjalny program w hołdzie Joy Division z okazji 30. rocznicy wydania słynnej płyty "Closer". Stawkę, obok popularnych wykonawców, uzupełni plejada nowych zespołów, dla których Seven Festival jest naturalnym środowiskiem. Po raz kolejny odbędzie się międzynarodowy konkurs dla młodych zespołów o Grand Prix festiwalu. Przed rokiem zdobył tę nagrodę brytyjski zespół Blakfish. Seven Festival music & more to nie tylko muzyka, ale również ekologia, turystyka, działania artystyczne i pozytywna energia. Nazwą impreza nawiązuje do wielkiego światowego konkursu na siedem nowych cudów świata (www.new7wonders.com). Mazury reprezentują Polskę w tym ogromnym i prestiżowym przedsięwzięciu. Przy wsparciu władz, Seven Festival aktywnie włączy się do promocji Mazur jako Cudu Natury, realizując także idee pozamuzyczne. Ponadto, organizatorzy przygotują wraz organizacją WWF specjalny program, który będzie promował zainteresowanie problemami ekologii i zdrowy styl życia. Seven Festival jest naturalnym następcą festiwalu Eko - Union Of Rock, który ma kilkunastoletnią historię. Podczas poprzednich edycji wystąpili tam m.in.: Soulfly, The Stranglers, Funeral For A Friend, Paradise Lost czy Anathema.

Oficjalna strona festiwalu: www.sevenfestival.plTHE EASTERN FRONT NEWS

Oto informacje na temat najnowszych wydawnictw izraelskiej firmy The Eastern Front:

- BLEIBURG "Indivisibiliter Ac Inseparabiliter" CD
Wydany w ilości 1000 kopii następca koncertowego albumu i DVD "Open Wound". Na nowym materiale niemiecko-chorwacki muzyk Stefan Rukavina składa hołd poległemu imperium, jako, że łacińska maksyma "Indivisibiliter ac Inseparabiliter" była czymś w rodzaju motto Austro-Węgier. Powstałe w 1867 roku imperium było jednym z najważniejszych w ówczesnej Europie i zostało zlikwidowane podczas I Wojny Światowej. Wzloty i upadki Austro-Węgier BLEIBURG oddaje w 15 nowych utworach operujących estetyką martial industrialu, folku i EBM. Książeczka została zilustrowana pięknymi grafikami i zawiera dokładną historię rodziny Rukavina, w szczególności chorwackiego generała, Barona Georga Freiherr von Rukaviny, dowódcy fortecy Temesvár (Timisoara).

- GREGORIO BARDINI & GERSTEIN "Arise of a Bleeding Rose"
Wspólne dzieło dwóch legend włoskiej sceny industrial: Gregorio Bardini'ego i Gerstein'a z gościnnym udziałem S. Rukaviny (Bleiburg) i Paolo Longo Vaschetto. Gerstein (a.k.a. Maurizio Pustianaz) i Gregorio Bardini znają się od połowy lat 80-ych. W tamtym czasie Gerstein czynił pierwsze kroki w komponowaniu eksperymentalnych suit na fortepian, zaś Gregorio był klawiszowcem i flecistą w formacjach Thelema i Kino Glaz. Kontakt obu muzyków urwał się z czasem, a ich drogi zetknęły się ponownie, gdy Maurizio otrzymał pierwsze wydawnictwo Gregorio Bardini'ego dla The Eastern Front ("Sentinelle del Mattino"), by je zrecenzować dla magazynu "Chain D.L.K.". Po nawiązaniu współpracy Gregorio przygotował muzykę, dograł partie fletu, okaryny i wokali, zaś Maurizio użyczył swego głosu w utworze "Arise of a Bleeding Rose", który jest hymnem całego albumu.

www.theeasternfront.orgDEMONICAL NEWS

Szwedzcy death metalowcy już niebawem ruszą na "Accession To The Throne Tour", po czym zamierzają w maju zaatakować Finlandię w towarzystwie australijskich szaleńców z DESTROYER 666. Poniżej daty potwierdzonych koncertów: Demonical + Deathbound + My Own Grave - "Accession to the Throne" tour

12.02 2010 SWE - Stockholm - Snövit
13.02 2010 DK - Fredericia - Ungdommens Hus
14.02 2010 GER - Osnabrück - Bastard Club
15.02 2010 NL - Tilburg - Little Devil
16.02 2010 BEL - Antwerpen - De Rots
17.02 2010 BEL - Roeselare - De Verlichte Geest
18.02 2010 GER - Neuss - Das Haus
19.02 2010 GER - Annaberg-Buchholz - Gleis 3
20.02 2010 GER - Stuttgart - Club Zentral
21.02 2010 CH - Zürich - Dynamo Werk 21
22.02 2010 ITA - Vicenza - The Jack Hole
23.02 2010 SLO - Ljubljana - Channel Zero
24.02 2010 HUN - Pecs - Toxic Music Club
25.02 2010 CRO - Zagreb - Zeljeznicar
26.02 2010 CZE - Slavonice - Kawarna
27.02 2010 GER - Leipzig - Hellraiser
28.02 2010 GER - Greifswald - Klex
Demonical + Deströyer 666

06.05 2010 FIN - Turku - Klubi
07.05 2010 FIN - Helsinki - Dante's Highlight
08.05 2010 FIN - Oulu - Nuclear Nightclub

Demonical @ summer festivals
04.06 2010 GER - Protzen - Protzen Open Air
08.07 2010 SLO - Tolmin - Metalcamp
10.07 2010 GER - Torgau - In Flammen Open Air
12.08 2010 GER - Bad Berka - Party San Open Air

www.demonical.net
www.myspace.com/thedemonicalhorde
www.facebook.com/pages/Demonical/74449349436KINGDOM OF SORROW NEWS

Zespół KINGDOM OF SORROW w gwiazdorskiej obsadzie z Jamey Jasta (HATEBREED) i Kirkiem Windstein'em (DOWN, CROWBAR) w składzie zakończyli nagrywanie następcy debiutanckiej albumu "Kingdom Of Sorrow". Najnowszy materiał zmiksował Zeuss w Planet Z Recordings (Hadley, MA), a płyta powinna ukazać się późną wiosną nakładem Relapse Records.

www.relapse.comVOTUM NEWS

Choć światowa premiera nowej płyty VOTUM "Metafiction" będzie miała miejsce 1 marca 2010, VOTUM wciąż zbiera dowody uznania za poprzedni album "Time Must Have a Stop". W głosowaniu słuchaczy European Klassik Radio (www.ekr.net) utwór VOTUM z debiutanckiej płyty zatytułowany "The Pun" zajął trzecie miejsce w kategorii "najlepszy utwór roku", wyprzedzając piosenki takich zespołów jak Alice In Chains, Placebo, Green Day czy Porcupine Tree Również dzięki głosom fanów VOTUM przeszło do następnego etapu konkursu przygotowanego przez międzynarodowy portal POWER OF PROG, w którym stawką jest zdobycie tytułu zespołu miesiąca LUTEGO. Na Votum można głosować pod tym linkiem: www.micropoll.com/akira/mpview/643664-225975. Jeśli chodzi o krajowe media - utwór VOTUM "Stranger Than Fiction" pojawił się w notowaniach TurboTop w Antyradiu - zespół można wesprzeć głosując tutaj: http://antyradio.pl/Turbo-Top.PESTILENT DEATH 'ZINE #4
Od jakiegoś czasu dostępny jest nowy, czwarty numer zina "Pestilent Death". Na 38 stronach formatu A4 znajdziecie sporo materiałów głównie poświęconych black metalowi, m.in.: COUNTESS (Unikatowy wywiad z Orlokiem), SARGEIST (Bluźnierstwo prosto z Finlandii), CRYFEMAL (Hiszpańskie opętanie), CORPUS CHRISTII (Dosadnie i konkretnie). Do tego polska scena reprezentowana przez DARK FURY (Niepoprawni i bezpośredni), MYSTES (Filozofia Satanizmu po Polsku) i LEICHENGOTT (Olsztyńscy bluźniercy). Do tego Empty Playground, długaśna rozmowa z Atmospheric Zine i na deser Mroczna Poezja. Na dokładkę sporo recenzji i kilka relacji z koncertowych wypadów. Dobrej jakości ksero, całość w języku polskim, a w zina możecie się zaopatrzyć w Strigoi Records (www.strigoirecords.com).

BLANK VERSE NEWSNakładem Visceral Circuitry Records ukazał się materiał szwedzkiego projektu BLANK VERSE. Wydany w formacie CDR "Karelia Ingria" zawiera 7 utworów w stylistyce experimental ambient noise. Warto zwrócić uwagę, że wydawnictwo jest limitowane do 100 kopii. Fragmentów można posłuchać na www.myspace.com/blankverseblank, a po więcej informacji odsyłamy na maila scumflesh@wanadoo.fr.


TESTOR NEWS

Thrash metalowy TESTOR rozpoczął właśnie pracę w studio nad kolejnym krążkiem. Podobnie jak w przypadku "Next Stop Insanity" nowa płyta realizowana będzie w olkuskim Zed Studio pod okiem Tomka 'Zeda' Zalewskiego. Na całość złoży się 8 kompozycji oraz intro i outro utrzymanych w konwencji thrash metalowej. Jak zapewnia zespół, nowa płyta będzie godnym następcą "Next Stop Insanity" i fani nie będą zawiedzeni. Praca w studio będzie udokumentowana w postaci raportów video, które za jakiś czas ukażą się w sieci.

www.myspace.com/testorband
www.youtube.com/testorbandLOST SOUL: TRASA KONCERTOWA Z ROTTING CHRIST

Dokładnie 15 kwietnia rozpocznie się polska część trasy koncertowej ROTTING CHRIST, którzy promują nowy album "Aealo" dostępny od lutego za pośrednictwem wytwórni Season Of Mist. Na blisko dwutygodniowym tournee, gościem specjalnym trasy Greków będzie LOST SOUL. To pierwsza trasa, na której ekipa Jacka Greckiego będzie prezentować materiał z wydanej w październiku ubiegłego roku i uznanej przez wielu fanów i krytyków za najlepszy album AD 2009 płyty "Immerse In Infinity". Trasa rozpocznie się w Białymstoku, a zakończy w Poznaniu.

Oto pełna rozpiska:
15 kwietnia - Białystok, Gwint
16 kwietnia - Lublin, Graffiti
17 kwietnia - Rzeszów, Pod Palmą
18 kwietnia - Kraków, Loch Ness
19 kwietnia - Katowice, Mega Club
20 kwietnia - Wrocław, Madness
21 kwietnia - Łódź, Dekompresja
22 kwietnia - Bydgoszcz, Estrada
23 kwietnia - Szczecin, Słowianin
24 kwietnia - Gdynia, Ucho
25 kwietnia - Poznań, Blue Note

Więcej szczegółów wkrótce!
Od kilku dni dostępny jest już teledysk LOST SOUL do utworu "If The Dead Can Speak" wyprodukowany przez grupę Endorfina - można go obejrzeć na kanale Witching Hour w serwisie Youtube pod tym adresem:
www.youtube.com/witchinghourpro

Więcej info:
www.witchinghour.plDIVIDED MULTITUDE W SILVERWOLF PRODUCTIONS

Nowym nabytkiem Silverwolf Productions jest powstały w 1995 roku zespół DIVIDED MULTITUDE. Po nagraniu dwóch dem

ówek "Stranded" i "Tale Of Tomorrow" podpisali kontrakt z Sensory Records na wydanie ich debiutanckiego albumu "Inner Self", który ukazał się w 1999 roku. Drugi album DIVIDED MULTITUDE pt. "Falling To Pieces" został wydany w 2002 roku. Póżniej, po występie na Prog Power Europe ograniczyła swoją aktywność, a muzycy zajęli się innymi projektami, m.in. Triosphere, Tal Rusha i Wattamezz. W 2007 roku grupa powróciła demówką "Guardian Angel". Pod tym samym tytułem ukrywa się trzeci pełny album nagrany w Skansen Lydstudio i domowych studiach, a który zmasterował Jacob Hansen w Hansen Studios.
Płyta ukaże się nakładem Silverwolf Productions 26.03.2010 roku.

www.dividedmultitude.com
www.myspace.com/dividedmultitudeASLEEP IN THE PARK: KONCERTY W POLSCE

Występem w czwartek 14 stycznia w bydgoskim klubie Estrada rozpoczęła swoją kilkunastokoncertową trasę po Polsce australijska rockowa formacja ASLEEP IN THE PARK. Radosne, żywiołowe piosenki zespołu po raz ostatni tej zimy będzie można usłyszeć na żywo w niedzielę 31 stycznia w zakopiańskim klubie Ampstrong. UWAGA: KONCERT W WARSZAWSKIM CDQ PRZENIESIONY NA CZWARTEK 21 STYCZNIA, NATOMIAST KONCERT W ZABRZU ZOSTAŁ ODWOŁANY!
Bilety na większość koncertów w cenie 15 PLN, a oto dokładna rozpiska:

14.01 czwartek Bydgoszcz, Estrada, ul. Dworcowa 51
16.01 sobota Iława, Piwnica 13, ul. Grunwaldzka 13
18.01 poniedziałek Słupsk, Motor Rock Pub, ul. 9 Marca 3
19.01 wtorek Koszalin, Kredens, ul. Młyńska 49
21.01 czwartek Warszawa, CDQ, ul. Burakowska 12
22.01 piątek Lublin, Graffiti, Al. Piłsudskiego 13
23.01 sobota Mysłowice, MOKiS Trójkąt, ul. Laryska 1
25.01 poniedziałek Zielona Góra, 4 Róże Dla Lucienne, Stary Rynek 17
29.01 piątek Bełchatów, Piwnica, ul. Wieczorkiewicza 12
30.01 sobota Gomunice, Bogart, ul. Fabryczna 13
31.01 niedziela Zakopane, Ampstrong, ul. Jagiellońska 18WROTYCZ RECORDS NEWS

W tym roku Wrotycz Records zapowiada wydanie kilku ciekawych płyt. Pierwszą z nich będzie premiera nowego materiału IN MEDITARIVM, za którym stoi Olegh Kolyada, znany także z projektow First Human Ferro i Oda Relicta, tym razem tworzący apocalyptic ritual/dark ambient.

www.wrotycz.com
www.myspace.com/wrotyczrecordsATMOSPHERIC MAGAZINE #16

4.01.2010 ukazał się najnowszy numer "Atmospheric Magazine". W numerze 16 znajdziecie wywiady z: ETERNAL TEARS OF SORROW, TURISAS, DEATH ANGEL, HAGGARD, TURBO, BESATT, DARZAMAT, DECAPITATED, ARMAGEDON, Marcin "Novy" Nowak (ex-VADER, ex-BEHEMOTH, ex-DEVILYN, VIRGIN SNATCH, ex-DIES IRAE), Jakub "Cloud" Chmura (SCEPTIC, THY DISEASE), FRONTSIDE, EBOLA, SAINC, SKELETON OF GOD, NOWELA 'ZINE, LACRIMOSA, KORSARZ + artykuł o starym thrash metalu ze Skandynawii + Podsumowanie roku 2009, relacje z koncertów, recenzje. Format A4, 64 str., druk.

Więcej info na:


www.atmospheric.pl
www.myspace.com/atmosphericmagazineFUELBLOODED W MY KINGDOM MUSIC

Po debiutanckim albumie "Inflict the Inevitable" z 2006 roku i koncertowaniu w kilku częściach Europy przyszedł czas, by holenderski FUELBLOODED wylądował w My Kingdom Music i tam wyda nowy materiał zatytułowany "Off the Face of the Earth". Wydanie płyty jest spodziewane 5 lutego 2010 roku. Zespół gra melodyjny thrash/death metal w stylu zbliżonym do TRIVIUM, DARKANE i MEGADETH. Miksami i masteringem zajął się sam Jonas Kjellgren (SCAR SYMMETRY, THE ABSENCE, CARNAL FORGE...).

Album będzie poprzedzony video clipem do utworu "The End Starts Here".
Tracklista albumu:
1. The End Starts Here - 2. Discontinued Dormancy - 3. When Passion Dies - 4. Recipe For Demise - 5. The Cult Of Ego - 6. Off The Face Of The Earth - 7. The Wrath Of A?ath - 8. Pandemic Persection - 9. Demonized + videoclip "The End Starts Here".

www.myspace.com/fuelblooded
www.mykingdommusic.netDECAPITATED SUPPORTEM HYPOCRISY

DECAPITATED po raz pierwszy od blisko trzech lat na żywo w Polsce!!! Niezmiernie miło jest nam ogłosić, że jeden z najbardziej znanych polskich zespołów metalowych - DECAPITATED - po tragicznych wydarzeniach w listopadzie 2007 wraca na scenę! Jeszcze bardziej ekscytujący jest fakt, że oprócz zaplanowanej na luty 2010 roku trasy brytyjskiej, zespół wcześniej wystąpi po raz pierwszy na koncercie w Polsce - 26 stycznia w Katowicach (Mega Club) - jako gość specjalny na polskim koncercie HYPOCRISY. DECAPITATED pojawi się w katowickim Mega Clubie w zastępstwie HATESPHERE, którzy z powodów personalnych musieli wycofać się z trasy z HYPOCRISY. Oprócz Vogga (gitara), założyciela zespołu - za perkusją zasiądzie Austriak Kerim "Krimh" Lechner (muzyk Thorns of Ivy i Tone Intimacy). Głosem Decapitated będzie Rafał Piotrowski (Ketha, Forgotten Souls), a na basie zagra Filip "Heinrich" Hałucha (Vesenia, Rootwater, Unsun i Masachist). Bilety na koncert w Katowicach w cenie 70 zł (przedsprzedaż), 85 zł w dniu koncertu dostępne są w Mega Clubie oraz sieci Ticketpro.

HYPOCRISY, DECAPITATED, SURVIVORS ZERO
26.01.2010 KATOWICE, "MEGA CLUB"ASPHYX NA JEDYNYM KONCERCIE W POLSCE

Reaktywowana w 2007 roku legenda holenderskiego doom/death metalu zawita do Polski 27 marca na koncert w warszawskim klubie Progresja. ASPHYX zagra jako gwiazda imprezy 'From Here To Past'. ASPHYX występujący w składzie: Martin Van Drunen (śpiew), Wannes Gubbels (gitara basowa), Bob Bagchus (perkusja) i Paul Baayens (gitara) wydał w ubiegłym roku pierwszy od dziewięciu lat studyjny album - "Death... The Brutal Way", który szybko okrzyknięto mianem jednej z najlepszych płyt w gatunku, które trafiły do sprzedaży w ubiegłym roku. Biorąc pod uwagę kultowy dorobek z lat 90-tych, doskonałe przyjęcie wspomnianego albumu, jak również wyborną formę, którą Martin Van Drunen prezentuje w ASPHYX oraz swoim drugim zespole HAIL OF BULLETS - można się spodziewać perfekcyjnego show dla wszystkich fanów ekstremalnej muzyki. Przed ASPHYX wystąpią supporty, które również będą nie lada atrakcją tego mini-festiwalu - więcej szczegółów wkrótce!

27 marca 2010 - Warszawa, Progresja - Asphyx + supporty. Bilety dostępne będą w klubie oraz w sieci Eventim i Shortcut.QUO VADIS AKUSTYCZNIE

Zespół QUO VADIS zaprasza na wyjątkowy, niepowtarzalny i kto wie czy nie JEDYNY koncert QUO VADIS w wersji akustycznej. Zespół został zaproszony przez Olka Różanka do akcji AKUSTYCZEŃ 2010. W związku z powyższym grupa przeprowadzi eksperyment w postaci zagrania swoich utworów w "nieco" innych i niekonwencjonalnych wersjach. Pojawi się również kilku muzycznych gości z innych zaprzyjaźnionych zespołów, niespodzianki repertuarowe i ogólnie 14 utworów w wersji "miętko - ogniskowej". Warto to zobaczyć na własne oczy, bo więcej się może nie powtórzyć. QUO VADIS zagra akustyczny koncert w niedzielę 17-go stycznia 2010 w szczecińskim Free Blues Clubie. Start o 21.00. Bilety w cenie 10 i 15 zł."U BAZYLA": KONCERTY

Poznański klub zaprasza na imprezy:
14.01.2010 - koncert zespołu SIGNUM ARTIS [2 sala], start: 20.00, wjazd: 3zł; sala barowa wjazd: free
15.01.2010 - ZOMBIE NATION [2 sala], start: 20.00, wjazd: 3zł; sala barowa wjazd: free ..
16.01.2010 - VOMITGRINDER ZAPRASZA [2 sala], godz. 19:00, wjazd: 5zł; sala barowa wjazd: free
21.01.2010 - CREATIVE ACT OF MUSIC TOUR 2010: VIRGIN SNATCH, THY DISEASE, ARMAGEDON, NAMMOTH, HEART ATTACK, start: 19.00, wjazd: 20/25zł
22.01.2010 - ROCKOTEKA, start: 18.00, wjazd: free
23.01.2010 - ROCKOTEKA, start: 18.00, wjazd: free
30.01.2010 - CAN YOU DUB STEP? wystąpią: Q600&P500-my head is dubby, Collie Weed-dubside, start: 21.00, wjazd: 10zł
31.01.2010 - koncert zespołu CARIZMA, godz. 19:00
01.02.2010 - koncert DEVIL INSIDE (Szczecin), REBELHOUSE (Szczecin) + zespoły lokalne
05.02.2010 - koncert DORIAN GRAY (Poznań), NORTHWAIL (Szczecin), STRANDHOGG (Poznań)
07.02.2010 - koncert zespołu SAINC
12.02.2010 - REGGAE, RAGGA, DANCEHALL - dj party, start: 21.00
13.02.2010 - BeerDay Party
14.02.2010 - MAQAMAT TOUR 2010 - zagrają: MAQAMA, FORMA, start: 19.00, wjazd: 12/15 zł
21.02.2010 - koncert ENEJ, LONT, godz. 19:00, wjazd: 10zł
24.02.2010 - REBELLION TOUR 2010: Hate, Darzamat, Vedonist, Dragon’s Eye, Mala Herba, Unquadium, godz. 18:00-18:30, wjazd: 25/30 PLN
25.02.2010 - koncert zespołu NEL (Chorzów), godz. 19:00
27.02.2010 - CAN YOU DUB STEP? - dj party start: 21.00
30.03.2010 - Death Dealers Fest vol. VI: Proclamation (Esp), Bestial Raids (Pol), Persecutor (Pol), Doombringer (Pol), godz. 19:00

http://uBazyla.plPROBLEMY WYDAWNICZE PAIN OF SALVATION

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie progmetalowych Szwedów z PAIN OF SALVATION: Wytwórnia SPV (dystrybutor i współwłaściciel Inside Out Music) zdeklarowała niewypłacalność i ogłosiła bankructwo przysparzając nam oraz innym zespołom wielu strat. Dla nas oznacza to, że data wydania nowej płyty, oraz czterech tras koncertowych zostały albo odwleczone, albo odwołane. Dlatego jesteśmy szczęśliwi mogąc ogłosić, że wracamy do gry z nową wytwórnią: Century Media, która pomaga Inside Out uporządkować bałagan, jaki narobiło SPV. Ostatni studyjny materiał grupy to wydana 16 listopada zeszłego roku Epka, tajemniczo zatytułowana "Linoleum". Oprócz pięciu autorskich utworów premierowych, znalazł się na niej cover "Yellow Raven" z repertuaru grupy SCORPIONS.

www.painofsalvation.comZNAMY JUŻ TYTUŁ NOWEGO KRĄŻKA KEEP OF KALESSIN!

Norweski KEEP OF KALESSIN ujawnił, że ich nowy album będzie nosił tytuł "Reptilian". Zespół udostępnił już w sieci specjalną wersję utworu "Dragontower", która weźmie udział w Eurovision Sogcontest "Metal Grand Prix". Pełna jego wersja ukaże się wraz z albumem jeszcze w tym roku nakładem Nuclear Blast. Ostatnim jak na razie albumem studyjnym zespołu jest wydany 6 czerwca (ach te dwie szóstki [śmiech]) 2008 roku "Kolossus". Poniżej adres, pod którym można utworu posłuchać:www.youtube.com/watch?v=jRA5pKOP5Ho
www.nuclearblast.de/showDynamicPage.php?ident=newsdetail&nid=3317SINGLOWY NUMER HACKNEYED DOSTĘPNY W SIECI

Pochodzący z drugiego albumu HACKNEYED, utwór "Deatholution" został udostępniony w internecie (pierwszy link pod tekstem). Jest to singiel promujący najnowszy, wydany nakładem Nuclear Blast 14 sierpnia ubiegłego roku, krążek zatytułowany "Bur After Reaping". Zespół wrócił właśnie z trasy, którą odbył u boku takich nazw jak NILE, KRISIUN, czy GRAVE. ... Było naprawdę wspaniale spotkać i poznać członków tych świetnych kapel. Mieliśmy razem mnóstwo dobrej zabawy w busie oraz miastach , które odwiedziliśmy jak choćby Londyn. Spotkaliśmy również wielu niesamowitych ludzi podczas koncertów. Za nami świetna zabawa z polska ekipą Massive Music (śmiech)... czytamy w oświadczeniu Philipa Mazala i reszty zespołu.

www.jamlegend.com/songs/86606
www.nuclearblast.de/showDynamicPage.php?ident=newsdetail&nid=3313NOWY ARSIS JUŻ W LUTYM!

Nuclear Blast Records zapowiedzieli również na 5 lutego 2010 premierę świeżego krążka ARSIS zatytułowanego "Starve For the Devil". Póki co klikając na podany tuż pod tekstem informacji link, możemy nacieszyć się pochodzącym z niego premierowym utworem “Forced To Rock”. ... Jak mógłbym ulepszyć świat? Oto pytanie, jakie zadałem sobie pisząc "Forced To Rock". Doszedłem od wniosku, że świat death metalu potrzebuje swojego hymnu. Oczywiście nie jest to lekarstwo na raka, ale to co mam do zaoferowania to dobra zabawa, która nie jest udziałem większości współczesnej muzyki... oświadczył James Malone, gitarzysta oraz wokalista zespołu.

www.myspace.com/arsis
www.nuclearblast.de/showDynamicPage.php?ident=newsdetail&nid=3310OKŁADKA I DATA PREMIERY ŚWIEŻEGO IMMOLATION!

Nowojorczycy z IMMOLATION ujawnili grafikę autorstwa Para Olofssona, która ozdobi front ich najnowszego dzieła zatytułowanego "Majesty And Decay". Album nakładem Nuclear Blast ukaże się 5 marca jeszcze w tym roku. Robert Vigna (gitara) nie krył zachwytu: ...Par Olofsson zrobił kawał niesamowitej roboty na potrzeby tej okładki! Jest to rzecz tak pokręcona, mroczna i ponura i tak realistyczna w odbiorze! On naprawdę uchwycił zawarte na płycie emocje i to czego szukaliśmy! Razem z muzyką wprowadza ona w naprawdę wyjątkowy nastrój. Myślę, że fani ją pokochają! Poprzedni album zespołu zatytułowany "Shadows In the Light” ukazał się 10 maja 2007 roku. Trzeba przyznać, że obrazek, który ozdobi ich nową płytę rzeczywiście robi wrażenie!

www.nuclearblast.de/showDynamicPage.php?ident=newsdetail&nid=3308DYING FETUS: PREMIERA NOWEGO VIDEO

DYING FETUS informuje o premierze swojego drugiego video do ich nowego albumu "Descend Into Depravity". Tym razem obrazek powstał do otwierającego płytę "Your Treachery Will Die With You". Teledysk był kręcony z reżyserem Kevin Custer (HATEBREED, TESTAMENT, SOULJA BOY, KINGDOM OF SORROW), z którym DYING FETUS pracowało już nad video do "Shepherd's Commandment".

www.relapse.com
www.dyingfetus.com
www.myspace.com/dyingfetusNEURONIA: NOWY ALBUM GOTOWY

Warszawiacy z NEURONII, którzy zakończyli promocję poprzedniej płyty "Winter of My Heart" występami na Hunterfest i jako support Tankard, przygotowali nowy album "Follow the White Mouse!". Na drugi krążek, nagrany w studio DBX w październiku i listopadzie, trafi 7 kompozycji: 1.Death Has Come to Town 2.Put Your Dukes Up 3.White Mouse 4.Make them die 5.November Skies 6.Slipping Into Oblivion 7.Faster

W utworze "Make Them Die" zaśpiewał gościnnie Paul z Pandemonium, natomiast w "Faster" na gitarze zagrał Opath z Corruption. Kolejnym gościem jest Tomasz Osiecki, którego grę na sitarze można usłyszeć w utworze "White Mouse". Singlem promującym płytę będzie utwór "Put Your Dukes Up", który na początku roku trafi do stacji radiowych, i który został udostępniony do odsłuchu na stronie Myspace zespołu (www.myspace.com/neuronia). Prezentuje nieco bardziej łagodne, bardziej przebojowe, ale w 100% rock 'n rollowe oblicze NEURONII.

Aktualny skład zespołu to: Michał Rogala - gitara, Maciej Nawrot - wokal, Tomasz Nowak - wokal, Dominik Beśka - bas, Michał Pasternak - perkusja. Najbliższe koncerty NEURONIA zagra już 16 stycznia w Grodzisku Mazowieckim ('Grodziska Alternatywa') oraz 22 stycznia w toruńskim klubie 'Od Nowa'.INHUMAN OBSESSED / WAR-SAW / STYGMATH / ROUSPETER LIVE

29.01.2010 w Tomaszowie Mazowieckim, w klubie "Impuls" zagrają:

INHUMAN OBSESSED (www.myspace.com/inhumanobsessed)
WAR-SAW (www.myspace.com/warsawpoland)
STYGMATH (www.myspace.com/stygmathpl)
ROUSPETER (www.myspace.com/rouspeter)
Wejście od godz. 18.00, start o 19.00, wjazd 10zł.

Mroczna Strefa patronuje imprezie.SATOR MARTE W NAGA PRODUCTIONS

Pierwszym tytułem czeskiej Naga Productions w 201o roku będzie album czeskiego black metalowego SATOR MARTE. Krążek nosi tytuł "Za zdmi" (Behind the Walls), zawierać będzie nietypowe, dewastujące partie basu i klimat. Teksty są inspirowane bezsilnością oraz związanymi z nią wojnami i horrorami. Wydanie jest planowane na luty lub marzec tego roku.

www.myspace.com/satormarte
www.satormarte.wz.cz
http://naga-productions.com
www.myspace.com/nagamusicBEHEMOTH: NR 1 W MAGAZYNIE "TERRORIZER"

BEHEMOTH zdominował podsumowanie prestiżowego magazynu o muzyce "Terrorizer", który właśnie opublikował swoje zestawienie za 2009 rok. BEHEMOTH zajął pierwsze w niemal wszystkich kategoriach:

najlepszy zespół, najlepszy zespół koncertowy, najlepszy basista (Orion), najlepszy gitarzysta (Nergal), najlepszy perkusista (Inferno), najlepszy wokalista (Nergal), osobowość roku (Nergal), najlepszy album (Evangelion) i najlepsza okładka (Evangelion).

www.behemoth.pl
www.mystic.plEFFECT MURDER NEWS

- Na 7 lutego została ustalona premiera nadchodzącego albumu "Architects of a Sense". Z tej szczególnej okazji stajnia White Worms Records przygotowała wyjątkową imprezę. W tymże dniu, w białostockiej Kawiarni Fama odbędzie się pierwsza edycja imprezy EXTREME METAL UNDERGROUND, na którym jako goście specjalni zespołu EFFECT MURDER wystąpią: FURIA, BLOODTHIRST, MEMEMBRIS, FETO IN FETUS oraz REINCREMATION. Na tą szczególną okazję oraz muzyczne święto serdecznie zapraszamy.

- Do grona zespołów związanych z Mythrone Promotion dołączył EFFECT MURDER, którego album "Architects of a Sense" ukaże się na początku lutego 2010 roku nakładem dwóch młodych wytwórni The Prize Of Beauty Production z Wielkiej Brytanii i White Worms Records z Polski. Mythrone Promotion weźmie udział w kampanii promocyjnej krążka oraz będzie suportować zespół w nadchodzących koncertach.

Więcej info o Mythorne Promotion na stronie: http://www.myspace.com/mythroneprom

- Pozostałe potwierdzone koncerty EFFECT MURDER w 2010 roku:
"V FOR VENDETTA", wystąpią: OCTARINE, IN YOUR FEAR, THRASH EM, EFFECT MURDER
Data: 8 stycznia 2010, miejsce: Moniecki Dom Kultury, Mońki, start: 18.00
"METAL NIGHT PARTY", wystąpią: MASTABAH, MEMEMBRIS, EFFECT MURDER
Data: 9 stycznia 2010, miejsce: Sobiewola Pub, Iława ul. Sobieskiego 14, start: 20.00

"ASSAULT ON CZARNA BIAŁOSTOCKA", wystąpią: ABUSED MAJESTY, CINIS, EFFECT MURDER, THE GROWLING STONES
Data: 30 stycznia 2010, miejsce: Dom Kultury, Czarna Białostocka, start: 19.00

"MANIFEST", wystąpią: DEFEATED SANITY (Niemcy), RAMESSES (UK), EMBRYONIC DEPRAVITY (UK), EFFECT MURDER (Polska), CHANGER (Islandia)
Data: 27 luty 2010, miejsce: The Underworld Camden, Londyn, start: 17.30

www.myspace.com/effectmurder
www.effectmurder.metal.pl
www.myspace.com/whitewormsrecordsCHRIST AGONY NA ŚLĄSKU

Pod koniec stycznia CHRIST AGONY nawiedzi Śląsk. Zespół wystąpi 29.01.2010 r. na deskach gliwickiego "ROCK'A MUSIC CLUB". Niezmordowaną ekipę pod dowództwem Cezara wspomagać będą death metalowe formacje ze Śląska i nie tylko. Po koncercie przewidziano grube 'after party'. Mus dla każdego maniaka ekstremalnych dźwięków, który znajdzie się w polu rażenia. Szczegóły poniżej.

Zagrają:
CHRIST AGONY (www.myspace.com/christagonyofficial)
EMBRIONAL (www.myspace.com/embrional)
GORTAL (www.myspace.com/gortal)
HETZER (www.myspace.com/666hetzer)

Miejsce: "ROCK'A MUSIC CLUB", Gliwice, Rynek 18
29 stycznia 2010, wejście: 18:00 / start: 19:00
Bilety: 15 (przedsprzedaż) / 20 zł (w dniu koncertu)THERION: POTWIERDZONO JUŻ TRZY WYSTĘPY

Jak w nagłówku - THERION potwierdził 3 gigi na 2010 rok. Dwa pierwsze z nich odbędą się w Rosji 4, oraz 5 grudnia odpowiednio w: Glav Club (St. Petersburg) i w stołecznym B1-Maximum Club. Trzeci natomiast zgromadzi fanów w Niemczech, a będzie miał on miejsce 9 lipca w Rock Harz Open Air (Ballenstedt)

http://blogs.clarin.com/blogfiles/eltroncodesamael/therion2000.jpg www.megatherion.com/TRAUMA: NOWY ALBUM W LUTYM

W lutym 2010 roku, na półki sklepowe w kraju oraz za granicą trafi zapowiadany już od kilku miesięcy, zarejestrowany w białostockim studio Hertz, świeży album grupy TRAUMA zatytułowany "Archetype of Chaos". Ślady na ich nowe dzieło zostały położone w listopadzie, a wydania tego wyczekiwanego krążka podjęła się wytwórnia Witching Hour Productions, z którą zespół rozpoczął współpracę w grudniu zeszłego roku. Na wspomnianej płycie nie zabraknie gości i będziemy mogli nacieszyć swe uszy partiami klawiszy w wykonaniu Piotra Kopcia (NAUMACHIA, ATROPHIA RED SUN), oraz grą Konrada Rossa, gitarzysty SOTHOTH i REDEMPTOR. Poniżej lista utworów, w jakich grupa zamknie materiał, który zdaniem wydawców "zadowoli nawet najbardziej wybrednych fanów death metalu", oraz obecny skład:

1. Intro ( White Architect)
2. Cortex Deformation
3. A Dying World
4. War Machine
5. The Slime
6. The Truth Murder
7. Tabula Rasa
8. Portrait Of The Lies
9. Destruction Of The Demented World

Artur 'Chudy' Chudewniak - wokal
Jarosław 'Mister' Misterkiewicz - gitary
Dawid 'Davidian' Rutkowski - bas
Arkadiusz 'Mały' Sinica - perkusja

Autorem zarówno okładki, jak i layout'u strony internetowej zespołu jest znany ze współpracy z NILE, BEHEMOTH i THY DISEASE Michał Lorenc, tworzący pod pseudonimem Xaay.

www.witchinghour.pl/news-pl.htmNAUMACHIA W WITCHING HOUR

Bracia Wiesławscy czuwali również nad brzmieniem nowego albumu biesów z NAUMACHIA. Zespół, w odmienionym składzie zarejestrował w studiu Hertz materiał na swój trzeci album zatytułowany "Black Sun Rising", który nakładem Witching Hour Productions ukazał się 25 września minionego roku. Aktualny skład zespołu przedstawia się następująco:
Soyak - wokale i gitara
Armand - gitara i wokale
VX - klawisze
Mortifer - bas
Icanraz - perkusja

www.witchinghour.pl/releases-pl-evil018.htmTHE VISION BLEAK: NOWE DZIEŁO W MARCU

Drugiego stycznia roku bieżącego w Berlin's Access Bar odbyło się pierwsze, przedpremierowe przesłuchanie nowego albumu niemieckich horror/gothic metalowców z THE VISION BLEAK. Materiał został zaprezentowany fanom w obecności muzyków grupy: Schwadorfa (gitary, bas, wokale) i Konstanza (wokale, perkusja, klawisze). Data premiery "Set Sail To Mystery", bo tak ochrzcili swe nowe dziecko, ma mieć miejsce w marcu i ukaże się nakładem niezależnej wytwórni Prophecy Productions. Zespół ujawnił rozpiskę europejskiej trasy:

02.04.2010 CZ - Prag / Exit Chmelnice
03.04.2010 AT - Wien / Escape
04.04.2010 IT - Lonato del Garda / Olden Live Club
05.04.2010 DE - Würzburg / Posthalle
06.04.2010 FR - Paris / Glazart
07.04.2010 UK - London / Purple Turtle
08.04.2010 DE - Essen / Turock
09.04.2010 NL - Leeuwarden / Romein
10.04.2010 BE - Vosselaar / Biebob

www.myspace.com/thevisionbleak
www.the-vision-bleak.de/?page=news&lang=en&pagenum=1PHLEGETHON: RE-EDYCJA XTREEM MUSIC

Po wielu latach fani fińskiego undergroundu doczekają się wydawnictwa zawierającego wszelki nagrany przez death/thrasherów z PHLEGETHON materiał muzyczny z lat 1989 - 2008. Wszystko to pomieści się na dwóch dyskach, uzupełnionych o wywiad, zdjęcia i bio, a całość nosić będzie tytuł "Drifting In the Crypt". To wyjątkowe wydawnictwo ukaże się w drugiej połowie stycznia 2010 roku nakładem Xtreem Music. Po raz pierwszy będą też dostępne oficjalne koszulki PHLEGETHON.

Zawartość CD - 1
"Neutral Forest " (Demo '90), "Visio Dei Beatifica" (Demo '89), "Promo 1995"

Zawartość CD - 2
"Fresco Lungs" (Mini LP '91), "Fresco Lungs - CD Bonus" ('92), "Totems Within" (Demo '06), "Lava Poetry" (Demo '07), "Circle of the Hybrid Statues" (Demo-track '08)

Dla przypomnienia, PHLEGETHON był uznawany jako istotna część fińskiej metalowej sceny na samym początku lat 90-ych obok takich kapel, jak DEMIGOD, FUNEBRE, AMORPHIS, DEMILICH, SENTENCED, XYSMA, DISGRACE, MORDICUS, PURTENANCE i CONVULSE.

www.myspace.com/phlegethonfin
www.xtreemmusic.comHROMOVLAD W NAGA PRODUCTIONS

Słowacki HROMOVLAD dołączył do grona zespołów nagrywających dla czeskiej Naga Productions. Zespół znany ze swoich występów scenicznych i grający mieszankę black metalu i folka wkrótce będzie tworzyć nowy materiał, który powinien ukazać się jesienią lub zimą 2010 roku.

www.myspace.com/hromovlad
www.hromovlad.com
http://bandzone.cz/hromovlad
http://naga-productions.comABADDEN W RISING RECORDS

Nowym zespołem w barwach brytyjskiej Rising Records jest ABADDEN, który twierdzi, że "jesteśmy thrash'owym bandem, jedną stopą tkwiącym w starej szkole, a drugą w nowej". W grupie udzielają się gitarzysta Bill Robinson, wokalista i gitarzysta Dan Pool, basista John Blunt i perkusista James Bell. Debiutancki album ABADDEN "Sentenced To Death" ukaże się nakładem Rising Records 1 marca.


www.myspace.com/abaddenMAQAMAT TOUR 2010 (MAQAMA + FORMA)

Już w lutym odbędzie się trasa koncertowa zespołu MAQAMA promująca wydany w październiku 2009 debiutancki album "Maqamat". Przed występami MAQAMA publiczności zaprezentują się również FORMA oraz lokalne supporty. Na warszawskim występie charytatywnym (na rzecz dzieci z autyzmem pod opieką fundacji Synapsis) gościem specjalnym będzie Tomek Lipiński i TILT.

Oto daty koncertów:
04.02 Stalowa Wola "JazzRock"
05.02 Kraków "Zaścianek"
06.02 Rzeszów "Od Zmierzchu do Świtu"
11.02 Zielona Góra "Kawon"
12.02 Lubin "CK Muza"
13.02 Toruń "Od Nowa"
14.02 Poznań "U Bazyla"
18.02 Warszawa "Proxima" KONCERT CHARYTATYWNY - gość specjalny TOMEK LIPIŃSKI I TILT
19.02 Wrocław "Madness"
20.02 Chorzów "Leśniczówka"
26.02 Gdynia "Ucho"
27.02 Olsztyn "Andergrant"
28.02 Bydgoszcz "Estrada"

Przypomnijmy, że MAQAMA powstała w marcu 2008 roku w Warszawie, w efekcie współpracy Kamila Haidara (Shahid), Krisstala i Podgoora (muzyków Frogoff), oraz Tomka Krzemińskiego (Neuma). 9 utworów, które znalazły się na debiutanckim krążku "Maqamat" oscyluje brzmieniem wokół rockowo-transowych klimatów. Z racji fascynacji muzycznych Haidara, nie mogło zabraknąć brzmień orientalnych i etnicznych, stąd też na płycie obok standardowego instrumentarium pojawiają się takie rzeczy jak arabska lutnia (oud), darabuki czy lira korbowa. "Maqamat" to historie o samotności, indywidualiźmie i poszukiwaniu samego siebie w dzisiejszym pozornie usystematyzowanym świecie. Z kolei zespół FORMA to trio założone przez trzech studentów architektury: Kacpra Kempistego (gitara), Jakuba Tolaka (perkusja, sampler i wokal), Macieja Wróbla (bas i wokal). Owoc pięciu lat istnienia FORMY to autorski repertuar i szeroki wachlarz muzycznych światów: od jazz-rocka do ambientu, od drum 'n bassu do metalu. W nasyconej emocjami muzyce zespołu odnaleźć można ukojenie, ale także szaleństwo i niepokój, które znajdują swój wyraz podczas ekspresyjnych występów na żywo. Ostatnio do zespołu dołączył drugi, zdolny gitarzysta Mateusz Horyński, który wspomaga trio w czasie koncertów. 30.10.2009 w warszawskim Centralnym Basenie Artystycznym miał miejsce duży koncert zespołu z gościnnym udziałem Pauliny Przybysz. To wydarzenie z okazji pięciolecia istnienia grupy było rejestrowane na żywo w celu stworzenia DVD. Pierwsze, promujące to nowe wydawnictwo wideo "Faces", ujrzy światło dzienne na początku 2010 roku.THE GATHERING NEWS

Holenderski band informuje, że pod linkiem www.youtube.com/watch?v=alUdIFc8fb0 można zobaczyć ich najnowsze video do utworu "No Bird Call". Dla przypomnienia informujemy, że 22 stycznia grupa jedzie w europejską trasę koncertową, podczas której odwiedzi również Polskę. Koncert będzie miał miejsce 29 stycznia (piątek) w Krakowie, w klubie "Loch Ness".BLACK THOUGHTS BLEEDING W SILVERWOLF PRODUCTIONS

Niemiecka Silverwolf Productions, która wydała między innymi albumy formacji F5, Andromeda, Loch Vostok, Dreamscape, Sycronomica i Watch Me Bleed wydaje debiutancki album pt. "Stomachion" firmowany przez BLACK THOUGHTS BLEEDING. Pierwszy koncert zagrali w 2008 roku, a zaraz potem zebrali materiał na EP “Tragedy of Evolution”, który był dostępny głównie w internecie. Reakcje były pozytywne, a magazyn Rock Hard porównał ich do Heaven Shall Burn i Neaera. Wkrótce potem zagrali na Summer Breeze Open Air obok takich tuzów, jak As I Lay Dying, Soilwork i Cradle Of Filth. Teraz atakują albumem "Stomachion", który zawiera fuzję nowoczesnego metalu, thrash’u i hard-core’a i ukaże się w lutym tego roku.

www.blackthoughtsbleeding.com
www.myspace.com/blackthoughtsbleedingZOHARUM NEWS

- Do obejrzenia jest najnowsze video DIFFERENT STATE - "Stone Cold Heart", które jest dostępne pod adresem www.youtube.com/watch?v=MRm1BD9BXSQ. Premiera albumu "Through the Falling Eyelid" będzie miała miejsce 10.01.2010 roku

- 14 stycznia ruszy przedsprzedaż kolejnego wydawnictwa sygnowanego logiem Zoharum: HOARFROST & INNER VISION LABORATORY - "DECLINE".

www.zoharum.com
www.myspace.com/zoharum

Archiwum newsów:

2010:
marzec luty styczeń

2009:
grudzień listopad pażdziernik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2008:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2007:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2006:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

Archiwum - 2005