GOJIRA: DWA KONCERTY W POLSCE

Jeden z najbardziej oryginalnych zespołów na scenie ekstremalnej - GOJIRA, wystąpi dwukrotnie w Polsce pod koniec wakacji. Progresywni metalowcy z Francji, którzy zasłynęli takimi albumami jak "The Link" (2003), "From Mars To Sirius" (2005), czy "The Way Of All Flesh" (2008) przyjadą do naszego kraju na dwa koncerty - 25 sierpnia wystąpią w warszawskiej "Stodole", dzień później w krakowskim "Klubie Studio". Francuzi będą promować swój ostatni album, który nie tylko zadebiutował na 138. miejscu listy Billboard 200, ale też zwrócił uwagę muzyków METALLIKI, którzy zaprosili GOJIRA by supportowali ich na 15 koncertach ubiegłorocznej amerykańskiej trasy. Po takich doświadczeniach, nie ma wątpliwości, że występy GOJIRA będą niesamowitym, profesjonalnym spektaklem, który koniecznie trzeba zobaczyć. Na szczególną uwagę zasługują również pozostałe dwa zespoły, które wystąpią tego wieczoru - zyskujący entuzjastyczne recenzje w całej Europie za sprawą płyty "Immerse In Infinity" LOST SOUL (zaproszony ostatnio na słynny festiwal Brutal Assault) oraz kolejny polski 'towar eksportowy', złożony z byłych i obecnych muzyków Dimmu Borgir, Vader, Decapitated, Azarath czy Vesania - MASACHIST. Będzie to pierwsza w ogóle okazja by zobaczyć MASACHIST na żywo!

25.08, klub Stodoła, ul. Batorego 10, Warszawa
26.08, klub Studio, ul. Budryka 4, Kraków
Wejście od godziny 18.00. Ceny biletów: przedsprzedaż 70 zł, w dniu koncertu 79 zł.

Bilety do nabycia na eventim.pl,ticketpro.pl, ticketonline.pl oraz w kasach klubu "Stodoła" i klubu "Studio".


METAL TIME: DRUGA EDYCJA

W drugiej edycji Metal Time 21.08.2010 w Malborku wystąpi 10 zespołów. Na dzień dzisiejszy są to: gwiazda festiwalu - BEHEMOTH, SALTUS, PANDEMONIUM, FORECAST, CALM HATCHERY oraz IMMENSE DECAY. Pozostałe nazwy zostaną ujawnione już wkrótce. Wstęp na festiwal jak w zeszłym roku jest darmowy, darmowe jest też pole namiotowe oraz grochówka dla wszystkich przybyłych na imprezę.

Oficjalna strona festiwalu to www.metaltime.glt.pl.

Natomiast podczas Nowostawskich Nocy Motocyklowych (impreza towarzysząca Metal Time) 20.08.2010 wystąpi CETI.


MORBID ANGEL NA RAZIE BEZ PETE’A SANDOVALA

Ten utalentowany perkusista ma poważne problemy z kręgosłupem i musi zostać poddany laserowej operacji na Florydzie. Niestety, rehabilitacja będzie na dla niego procesem długotrwałym, stąd jego miejsce za zestawem perkusyjnym musi zająć ktoś inny. Wybór padł na Tima Yeunga. Ma on pracować z muzykami zespołu nad nowymi utworami i przygotować się z nimi do nadchodzącej trasy koncertowej.

www.season-of-mist.com
www.myspace.com/morbidangelmusic


CYNIC: EP W MAJU

A dokładniej już 17-ego maja, sumptem francuskiej Season Of Mist ukaże się mini-album tej zasłużonej grupy zatytułowany "Re-Traced". Ma on zawierać remake'i czterech utworów pochodzących z wydanej dwa lata temu "Traced In Air", jeden pierwotnie nie publikowany utwór, oraz wideo. Okładkę wydawnictwa przygotował Travis Smith, a setlista przedstawia się następująco:

1. Space
2. Evolutionary
3. King
4. Integral
5. Wheels Within Wheels

www.season-of-mist.com


THE DILLINGER ESCAPE PLAN: NADCHODZI "OPTION PARALYSIS"!Dokładnie tak zatytułowali swój najnowszy, czwarty już album akrobaci z THE DILLINGER ESCAPE PLAN. Album trafi na sklepowe półki 22 marca. My natomiast już dziś możemy nacieszyć swe oczy i uszy oficjalnym teledyskiem do mającego otwierać całość "Farewell, Mona Lisa". Klip jest dostępny miedzy innymi na profilu MySpace zespołu.


www.season-of-mist.com/light/index.php?action=news&title=THE+VIDEO+ESCAPE+PLAN
www.myspace.com/dillingerescapeplan


PAIN OF SALVATION: PIERWSZA CZĘŚĆ "ROAD SALT" W MAJU!Materiał na pierwszą część nowego albumu PAIN OF SALVATION jest już gotowy. Premiera wydawnictwa zapowiedziana jest na maj. Usłyszymy 12 premierowych utworów.

www.painofsalvation.com


KATATONIA: NOWY KLIP W NECIE!

Muzycy szwedzkiej formacji KATAONIA nakręcili teledysk do utworu ze swej nowej płyty "Night Is the New Day", zatytułowanego "The Longest Year". Obrazek w reżyserii Cahrliego Grandberga można już teraz podziwiać na stronie Peaceville Records. "The Longest Year" to również tytuł nowego EP grupy, które nakładem rzeczonej wytwórni ujrzało światło dzienne 15 marca. Oprócz tytułowego utworu, alternatywnej wersji "Idle Blood", oraz remiksu "Day And Then the Shade" usłyszymy niepublikowany wcześniej numer zatytułowany "Sold Heart".

www.peaceville.com


WINYLOWE REEDYCJE W PEACEVILLE

Peaceville Records zapowiedzieli na marzec reedycje płyt: DARKTHRONE "Under a Funeral Moon", oraz AUTOPSY "Mental Funeral". Oba krążki ukażą się na winylach limitowanych do 1000 sztuk.

www.burningshed.com/store/peaceville/product/338/1982
www.burningshed.com/store/peaceville/product/338/1981


KONCERT W TORUNIU
W sobotę 10 kwietnia 2010 roku odbędzie się koncert na którym zagrają: NORTH, PERCIVAL SCHUTTENBACH, MOLOCH LETALIS, PERCIVAL. Impreza odbędzie się w Toruniu w "Bunkier" Pub mieszczącym się na ul. Wola Zamkowa 2. Bilety w przedsprzedaży kosztują 15 zł. (można nabyć je bezpośrednio w klubie albo w internet cafe "Kasandra", ul. Mostowa 15), a przed samym koncertem 18 zł. Zapraszamy!!!

IN MEDITARIVM: NOWE WYDAWNICTWO WROTYCZ RECORDS

IN MEDITARIVM to ukraiński projekt zgłębiający klimaty apokaliptyczno-rytualne i dark ambient, założony w 2000 roku przez Olegha Kolyade, znanego także z projektow First Human Ferro, Ostarbeiter i Oda Relicta. Wcześniejsze albumy: "Les Fleur de Mal" i "Uterus" nawiązują do oldskulowych brzmień Morthound, Ildfrost, ConSono czy Archon Satani. "The Great Limbo" bazuje na przearanżowanych utworach wybranych z tych wydawnictw i nagranych na nowo w 2009 roku w studio Oda Relicta. Nieuchwytna historia projektu znajduje swoją kontynuację w wyjątkowym wydawnictwie Wrotycz Records. Album, opatrzony pracami utalentowanej artystki Kati Astraeir, wydany został w postaci digipacku z plakatem w limitowanej ilości 500 kopii. Data wydania: 18 marca 2010

www.myspace.com/inmeditarivm
www.wrotycz.com
www.myspace.com/wrotyczrecords


ARMAGEDDA: "OND SPIRITISM" NA WINYLU

Wybitne wydawnictwo nie istniejącej szwedzkiej formacji ARMAGEDDA "Ond Spiritism" doczekało się wydania na 12-calowym picture LP. Limitowana edycja 777 kopii zawiera dodatkowo kolorowy plakat. Wydanie firmuje Agonia Records, a premiera jest przewidziana na 20.04.2010.

www.agoniarecords.com


BARONESS NEWS

Wokalista i gitarzysta BARONESS John Dyer Baizley znajdzie się na okładce czołowego niemieckiego pisma piszącego o alternatywnym rocku "Visions". Numer oznaczony cyfrą 205 ukazuje się 24 marca na terenie Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Więcej informacji na www.visions.de/magazin, a także na poniższych stronach:

www.relapse.com
www.myspace.com/yourbaroness


BRIAN POSEHN: DEBIUT W RELAPSE JUŻ WKRÓTCE

Brian Posehn umieścił dwie nowe pieśni, "Itunes" i "Valet In the Valley" na swoim profilu MySpace. Obie pochodzą z albumu "Fart And Wiener Jokes" i można je usłyszeć na www.myspace.com/BrianPosehn. Album ukaże się 27 kwietnia nakładem Relapse Records. Następca płyty "Live In: Nerd Rage" powstawał w różnych miejscach w USA, na koncertach zagranych w 2009 roku, a oprócz nagrań live zawiera studyjne "More Metal Than You" i cover mistrza country Kenny Rogers'a - "The Gambler". Posehn nagrał te utwory z pomocą takich sław, jak Scott Ian (ANTHRAX), Jamey Jasta (HATEBREED, KINGDOM OF SORROW), Mark Morton (LAMB OF GOD), John Tempesta (EXODUS, THE CULT) i Russ Parrish (STEEL PANTHER).

www.relapse.com


RELAPSE RECORDS: NOWY PODCAST W NECIE

Drugi z podcastów Relapse Records miał swoją premierę na Relapsepodcast.com. Druga część zawiera wywiad z Bobbym Ferry'm, który opowiada o re-edycjach albumów zespołu 16: "Curves That Kick" i "Drop Out" oraz o trasie po Europie. Podcast daje też szansę usłyszeć dwa premierowe numery: "Whore" CULTED (z nowej EP-ki "Of Death And Ritual" i "Suffer the Children" - cover NAPALM DEATH wykonywany przez ROTTEN SOUND na ich nowym EP "Napalm".

www.relapsepodcast.com
www.relapse.com


THRASH AND BURN EUROPEAN TOUR 2010

9 kwietnia rozpocznie się europejska trasa pod nazwą Thrash And Burn skupiająca naprawdę niezłą ekipę w postaci DYING FETUS, ORIGIN, BENEATH THE MASSACRE, REVOCATION i MAN MUST DIE. Newsy dotyczące touru można znaleźć na oficjalnym profilu MySpace pod adresem www.myspace.com/thrashandburneurotour. Uzupełniany na bieżąco blog zostanie umieszczony na www.thrashandburntour.wordpress.com.

Oto daty i miejsca koncertów:
DYING FETUS, ORIGIN, BENEATH THE MASSACRE, REVOCATION, MAN MUST DIE

April 9 Karlsruhe, Germany Substage
April 10 Essen, Germany Turock
April 11 Hamburg, Germany Markthalle
April 13 Copenhagen, Denmark The Rock
April 14 Berlin, Germany S036
April 15 Nitra, Slovakia Nova Pekaren
April 16 Leipzing, Germany Theaterfabrik
April 17 Wurzburg, Germany Posthalle
April 18 Wien, Austria Arena
April 19 Munchen, Germany Feierwerk
April 20 Graz, Austria Seifenfabrik
April 21 Bologna, Italy Estragon
April 22 Milan, Italy Tunnel
April 23 Erstfeld, Switzerland Transilvania Live
April 24 Savigny, France Le Temple Emprunte
April 25 Rennes, France Ubu
April 26 Gent, Belgium Minus One
April 27 London, UK Underworld
April 28 Newport, UK TJ’s
April 29 Manchester, UK Club Academy
April 30 Birmingham, UK 02 Academy
May 1 Tilburg, Netherlands Neurotic Death Fest
May 2 Barroselas, Portugal SWR Metalfest

www.relapse.com


ATSPHEAR NEWS

ATSPHEAR wydało swój nowy album "Children of the Fields", na którym można znaleźć miks death/core metalu i epickich melodii. Grupa czerpie z korzeni hard rocka i heavy metalu z lat 70-ych i 80-ych, poszukując w tym inspiracji i łącząc to z nowocześniejszymi brzmieniami. Powstała w 2001 roku i ma na koncie następujące albumy: "New Line System (2005 - Zero Records) i "Ascent Descent" (2007), a na scenie grała już między innymi z ALICE IN CHAINS i SOILWORK.

Więcej info i muzyki na:
www.atsphear.com
www.myspace.com/atsphearsite
www.youtube.com


IMPIETY: TRASA PO EUROPIE

W kwietniu IMPIETY objedzie Europę w towarzystwie szwedzkiego SETHERIAL. Poniżej szczegóły:

EUROPEAN TERROR REIGN TOUR 2010

IMPIETY (Singapur - www.myspace.com/impietyofficial)
SETHERIAL (Szwecja - www.myspace.com/setherialsweden)

10.04-DE - Hessen @ KOBM Festival
11.04-DE - Berlin @ K17
13.04-DE - Hamburg @ Markthalle
14.04-BE - Antwerpen @ De Rots
15.04-NL - Zaandam @ De Kade
16.04-DE - Greifswald @ Juz Klex
17.04-DE - Leipzig @ Hellraiser
18.04-IT - Lonato @ Olden Live Club
20.04-AU - Vienna @ Escape Metalcorner
21.04-HU - Budapest @ Blue Hell
22.04-RO - Bucharest @ Suburbia Club
23.04-RO - Baia Mare @ Tineretului Hall
24.04-UK - Hastings @ The Gallows
25.04-UK - Nottingham @ The Central
26.04-UK - London @ Purple Turtle
27.04-UK - Bristol @ The Bierkeller
29.04-SP - Madrid @ Ritmo&Compas
30.04-SP - Coruna @ Filomatic
01.05-PT - Barroselas @ SWR Festival

Supporty:
I DIVINE (Węgry - www.myspace.com/idivineofficial) - od 11.04 do 21.04
OUR MALEVOLENT TYRANNY (UK - www.myspace.com/omtmusic) - od 24.04 do 27.04
THE SOMBERLAIN (Hiszpania - www.myspace.com/thesomberlainofficial) - od 28.04 do 30.04

www.myspace.com/iconmusicagency
www.agoniarecords.com


DEMONICAL I INTERMENT: KONCERTY

W najbliższym czasie dwie szwedzkie death metalowe ekipy działające pod egidą Dreamtide Music zagrają na koncertach. Poniżej szczegóły:

DEMONICAL (www.myspace.com/thedemonicalhorde, www.demonical.net)

23.04 2010 FIN - Seinäjoki - Firebox Metal Fest (w/ Marduk, Torture Killer, Skepticism etc)
06.05 2010 FIN - Turku - Klubi (w/ Deströyer 666, Axegressor)
07.05 2010 FIN - Helsinki - Dante's Highlight (w/ Deströyer 666, Crosswrecker)
08.05 2010 FIN - Oulu - Nuclear Nightclub (w/ Deströyer 666)
04.06 2010 GER - Protzen - Protzen Open Air
08.07 2010 SLO - Tolmin - Metalcamp (mainstage, time tba)
10.07 2010 GER - Torgau - In Flammen Open Air
12.08 2010 GER - Bad Berka - Party San Open Air

INTERMENT (www.myspace.com/intermenthorde, www.interment.se)
02.04 2010 SWE - Gävle - Maxim (w/ Jarboe, Nachtmystium, In Mourning)
29.04 2010 SWE - Stockholm - Mosebacke (w/ Trident, Spazmosity, Blackshine, Coercion)

www.myspace.com/dreamtidemusic
www.dreamtidemusic.com


KILLING ADDICTION: ZAPOMNIANY BAND POWRACA!

15 marca miał swoją premierę drugi album powracającej po 16 latach od debiutu formacji KILLING ADDICTION z Florydy! "Fall of the Archetypes" to 11 numerów przeznaczonych dla fanów oldskulowego death metalowego mięcha w stylu SUFFOCATION, CARCASS, INCANTATION, BOLT THROWER i MORBID ANGEL. Wydawcą jest hiszpańska Xtreem Music, a na płycie znalazły się następujące numery:

01. Fall of the Archetypes
02. Leviathan
03. Vita Adeus
04. Silent War
05. Syndicate Empires
06. Less Than Human
07. Threshold
08. Ashes of Civilization
09. Scourge
10. Mindprobe
11. Dark Tomorrow

www.myspace.com/killingaddiction
www.xtreemmusic.com


BLACKASTRIAL MAGAZINE: NOWY NUMER1 kwietnia (ponownie to nie Prima Aprilis!) trafi do Empików i przez internet najnowsza odsłona BLACKASTRIAL Magazine. A w nim do poczytania: BURZUM, RIVERSIDE, FULCRUM, KULT OV AZAZEL, Mitch Dickinson, REDRUM, Artur Szolc, DECAPITATED, ABIGOR, UNLEASHED, DEUTSCH NEPAL, MOJA ADRENALINA, Paweł Frelik, DIVINE EVE, KATATONIA, GOJIRA, ULCERATE, NEUROTHING, HORUS CYCLIC DAEMON... oraz felietony, recenzje CD, relacje z koncertów... Więcej informacji na temat zawartości tego numeru w dziale "Polecamy".
ATHANATOR W METAL BLAST RECORDS

ATHANATOR to doświadczony undergroundowy band, który powstał w Kolumbii, w Medellin w 1989 roku. Najnowsze ich wydawnictwo to album "Architect of Disaster", który swoją premierę będzie miał 28 maja tego roku nakładem mniej znanej Metal Blast Records. Płytę nagrał, wyprodukował i zmiksował Jose Uribe, a na zawartość krążka mają się złożyć energetyczne thrash metalowe numery z mocnym odciskiem heavy metalowych melodii i tekstami o śmierci. "Architect of Disaster" zawiera dodatkowo DVD z dokumentem zarejestrowanym podczas pracy nad płytą, video clipy i fragmenty występów ATHANATOR.

www.athanator.com
www.myspace.com/athanator


THRASH METAL NIGHT VOL. 1

Zagrają:

HORRORSCOPE
ALASTOR
THE NO-MADS
SOUL COLLECTOR

26 marca 2010 (piątek), godz. 18:00
GLIWICE, ROCK'A Music Club
wjazd: 20 zł/25 zł

Mroczna Strefa jest patronem medialnym tego koncertu.Więcej info:
www.myspace.com/mythroneprom
www.rocka.gliwice.pl


THE EXPLOITED W POLSCE

Punkowa legenda ze Szkocji, jeden z absolutnych liderów gatunku wystąpi na 3 koncertach w Polsce w związku z trasą podsumowującą trzy dekady działalności zespołu! Autorzy kultowego "Punks Not Dead" dowodzeni przez charyzmatycznego Wattiego Buchana może nie wydają ostatnio płyt co roku, ale jeśli już sygnują swoim logiem nowy materiał można być pewnym, że będzie to energetyczny punk z elementami hardcore, metalu i crossover - tak było z świetnym "Beat The Bastards" (1996), ostatnim jak dotąd studyjnym krążkiem "Fuck The System" (2003) - i tak zapewne będzie na najnowszej płycie, która ma trafić do sklepów w tym roku.

Najważniejsza zawsze była dla zespołu scena i kontakt z fanami. O tym jak anarchiści-weterani czują się na żywo, będzie można się przekonać już na przełomie maja i czerwca, zespół wystąpi we Wrocławiu, Łodzi i Krakowie. W roli supportów zobaczymy WC i Al & The Black Cats

31.05.2010 WROCŁAW, Klub Alibi, Pl. Grunwaldzki 67, Start 19:00 (otwarcie bram 18:00)
01.06.2010 ŁÓDŹ, Klub Dekompresja, ul. Limanowskiego 200, Start 19:00 (otwarcie bram 18:00)
02.06.2010 KRAKÓW, Klub Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1, Start 19:00 (otwarcie bram 18:00)

Bilety na wszystkie koncerty kosztują 50 złotych w przedsprzedaży (60 zł w dniu koncertu) - dostępne w sieci Ticketpro, klubach i wybranych sklepach.


EMPTY PLAYGROUND: PREMIERA "UNDER DEAD SKIN" 26 MARCA

Dużymi krokami zbliża się premiera dawno zapowiadanego albumu EMPTY PLAYGROUND - "Under Dead Skin" - krążek trafi do sklepów 26 marca. Debiutancki album poznańskiego zespołu to ponad 50 minut ekstremalnego miksu. Zespół bez jakiegokolwiek zażenowania czy ograniczeń sięga po klasyczne gore'owe riffy, by po chwili znaleźć się w black metalowym klimacie okraszonym elektronicznym beatem. Zjawiskowość tego zespołu polega na braku ograniczeń w jakimkolwiek stylu muzycznym, tu możecie spodziewać się wszystkiego... Wydawca zapewnia, że tak ekstremalnego albumu nie słyszeliście już dawno! Całość została przygotowana z należytą starannością pod względem produkcji muzycznej, za którą odpowiedzialni byli bracia Wiesławscy z białostockiego Hertz Studio, jak i strony wizualnej, począwszy od charakteryzacji podczas sesji zdjęciowej, za którą odpowiedzialna była grupa Krysiuk&Kajko, którą przygotował znany charakteryzator Grzegorz Gawrysiak, kończąc na grafice 9 panelowego digi packa rozkładanego w kształcie litery T, którą przygotował mentalporn.com. Wraz z debiutanckim albumem dostępna będzie limitowana do 500 sztuk ręcznie numerowana siedmiocalowa EP'ka o wdzięcznym tytule "Make My Pain Go Away" wydana na czerwonym winylu, oraz specjalne limitowane pakiety z koszulkami i EP'kami. Już dzisiaj możecie się zapoznać na stronie www.witchinghour.pl oraz na www.myspace.com/niemaboga z premierowym utworem "D.E.V.I.L." pochodzącym z albumu "Under Dead Skin". W sklepie www.witchinghour.pl/shop można już zamawiać w przedsprzedaży 4 produkty EMPTY PLAYGROUND.


SEPULTURA I CROWBAR: RUSZYŁA SPRZEDAŻ BILETÓW

Agencje Show No Mercy oraz Knock Out Produktions informują, iż ruszyła przedsprzedaż biletów na dwa koncerty jednej z najciekawszych tras metalowych odwiedzających Polskę w pierwszej połowie 2010 roku. W krakowskim Studiu (21 kwietnia) i dzień później w warszawskiej Progresji wystąpią dwa już teraz kultowe zespoły - SEPULTURA oraz CROWBAR. Na obu koncertach wspierać ich będą zespoły Hamlet (Hiszpania) oraz Armed For Apocalypse (USA). Bilety można kupić za pośrednictwem sieci Shortcut.pl, w sieciach kas biletowych Eventim (tylko Warszawa), TicketPro (tylko Kraków) oraz Ticketportal. Na koncert warszawski można też złożyć rezerwację za pomocą strony klubu Progresja. Cena biletu w przedsprzedaży to 85 zł, w dniu koncertu wzrośnie do 100 zł.


ROCK METAL FEST JUŻ ZA KILKA DNI

Największe gwiazdy polskiego rocka i metalu pojawią się razem na jednej scenie. Po dwóch udanych edycjach festiwalu, które odbyły się w 2009 roku, ponownie zapraszamy wszystkich do Grodu Kraka, gdzie w przeddzień święta wiosny, czyli 20 kwietnia zaryczą starzy wyjadacze polskiej sceny. Tym razem na scenie Klubu Studio zobaczymy 10 wyśmienitych polskich zespołów. Oto dokładna rozpiska godzinowa Rock Metal Fest 2010:

24:00 - 01:00 KAT & Roman Kostrzewski
22:30 - 23:30 Acid Drinkers
21:15 - 22:00 Frontside
20:15 - 21:00 Turbo
19:15 - 20:00 Decapitated
18:15 - 19:00 Ceti
17:15 - 18:00 Zle Psy
16:15 - 17:00 Jelonek
15:30 - 16:00 Blindead
15:00 - 15:20 230 Volt

Kraków - 20.03.2009 - Klub Studio – ul. Budryka 4 – start godz. 15:00 - otwarcie bram 14:00 Bilety: przedsprzedaż 65 zł, w dniu koncertu 80 zł. (Ticket Pro, Empik, Media Markt, Saturn)


ROTTEN SOUND NEWS

Fińskie ROTTEN SOUND umieściło na swoim Majspejsie dwa numery ze swojej nowej EP-ki "Napalm". Są to "Mindkill" oraz cover NAPALM DEATH "Missing Link". Dla informacji: "Napalm" będzie zawierać trzy nowe kawałki ROTTEN SOUND: "Mindkill", "Dead Remains" i "Brainload" oraz trzy przeróbki utworów NAPALM DEATH: "The Kill", "Missing Link" i "Suffer The Children", a płyta ukaże się 5 kwietnia. Limitowana edycja jest wzbogacona o dodatkowy dysk DVD z zapisem koncertu fińskich grind'owców na ubiegłorocznej edycji Obscene Extreme Festival. ROTTEN SOUND ogłosiło też daty koncertów w Skandynawii, które odbędą się jeszcze przed trasą po Europie "Machines of Grind" z ABORTED oraz THE RED CHORD.

ROTTEN SOUND Tour Dates:
April 12 Turku, Finland TVO
April 13 Stockholm, Sweden Kafe 44 (+ Afgrund)
April 14 Gothenburg, Sweden Henriksberg (+ Afgrund)
April 15 Oslo, Norway Betong (+ Afgrund)

www.relapse.com
www.myspace.com/rottensound


HOWL NEWS

HOWL ujawniło pierwsze utwory z nadchodzącego albumu "Full of Hell": "Jezebel" oraz poprzedzające je intro "Asherah" na swoim profilu MySpace: www.myspace.com/howlheavymetal. Album w sprzedaży pojawi się 17 maja, a wydawcą jest Relapse Records. HOWL nagrało "Full of Hell" w styczniu w Machine With Magnets Studios (BATTLES, CLAP YOUR HANDS SAY YEAH, LIGHTNING BOLT, DAUGHTERS), a inżynierem dźwięku był Keith Souza. Grafikami na to wydawnictwo zajął się Ryan Begley, a poszerzona wersja znajdzie się na rozkładanym winylu.

www.relapse.com


CONVULSE: RE-EDYCJA STARYCH MATERIAŁÓW

Pierwszy oficjalny album fińskich death metalowców z CONVULSE pt. "World Without God" został na nowo wydany przez Relapse Records 25 stycznia tego roku. Wydawnictwo zawiera dodatkowo demo z 1990 roku "Resuscitation of Evilness".

Więcej info:
www.myspace.com/convulsedeathmetal
www.relapse.com


THE MURDER INDUSTRY: DEBIUT W XTREEM MUSIC

Od 12 marca jest dostępny debiutancki album grającego brutalny death metal THE MURDER INDUSTRY z Hiszpanii. Wydawca, czyli Xtreem Music informuje, że opatrzony doskonałą produkcją krążek zatytułowany "Death Motivation" spodoba się fanom takich kapel, jak SUFFOCATION, KILLING ADDICTION, DYING FETUS, CANNIBAL CORPSE czy NILE.

Tracklista:
01. Death Motivation
02. Apology of Cannibalism
03. Mutilated Innocence
04. Antropophagic Doctrine
05. Man Devour the Man
06. Temple of Torment
07. Messenger of Terror
08. Master of All Assassins

www.myspace.com/themurderindustry


BELTIS TIME DRINKING TIME #1

Na pierwszej edycji festiwalu BELTIS TIME DRINKING TIME, który odbędzie się 3 kwietnia w Ostrawie, w klubie "Tancirna" zagra pagan/black metalowy SKYFORGER z Łotwy, który podczas występu zagra między innymi numery ze swojego nowego albumu "Kurbads". Oprócz tego mają wystąpić także polscy black metalowcy z BESATT i serbski black/thrash metalowy MAY RESULT. Szczegółowa rozpiska poniżej:

14:00: otwarcie klubu
15:00 - 15:30 ABSTRACT (Słowacja)
15:30 - 16:30 CRUADALACH (Czechy)
16:30 - 17:30 ASGARD (Czechy)
17:30 - 18:30 PANYCHIDA (Czechy)
18:30 - 19:30 AVENGER (Czechy)
19:30 - 20:30 TROLLECH (Czechy)
20:30 - 21:30 MAY RESULT (Serbia)
21:30 - 22:30 BESATT (Polska)
22:30 - 22:45 tombola
22:45 - 00:30 SKYFORGER (Łotwa)

Bilety w cenie 12 EURO.

Więcej info:
www.myspace.com/beltisblackfest
www.bandzone.cz/fan/beltisblackfest
www.crystalprod.cz


SOUND STORM: NOWE VIDEO DO OBEJRZENIA

Pierwsze oficjalne video do utworu "Torquemada" z najnowszego albumu SOUND STORM zatytułowanego "Twilight Opera" (Rising Records 2010) jest już dostępne w necie. Wyprodukowane we współpracy z TMA Film, wykorzystuje najnowocześniejsze technologie i można je obejrzeć pod następującym linkiem na YouTube:

www.youtube.com/powerofsoundstorm


CRUSADE OF THE BLACK CONQUERORS TOUR 2010W czeskim Brnie 28 marca zagrają:
TAAKE, HORNA, ANGANTYR, SILVA NIGRA, BLACKSHORE
Koncert odbędzie się w "Faval Club". Początek imprezy o 18:30, wstęp: 15 Euro


Więcej info:
http://naga-productions.com
www.myspace.com/nagamusic
TRIGGER THE BLOODSHED: NOWY ALBUM JUŻ NIEBAWEM

Świeży oddech w płucach brytyjskiej sceny death metalowej, czyli młodziaki z TRIGGER THE BLOODSHED już zaznaczyli swoją obecność poprzednimi albumami, czego dowodem były rozliczne wyróżnienia w różnych magazynach branżowych. Kolejnym krążkiem death'owców, po "Purgation" i "The Great Depression", będzie zapowiadany na maj "Degenerate", który został nagrany na samym początku 2010 roku i współprodukowany przez Marka Daghorn'a (Orange Goblin, Cradle Of Filth), a miksami zajął się Jacob Hansen (Aborted, Hatesphere, Volbeat).

www.myspace.com/triggerthebloodshed


OMISSION W XTREEM MUSIC

Hiszpańską Xtreem Music zasilił jeden z najlepszych i najbardziej obiecujących thrash metalowych aktów, czyli OMISSION. Założona w 2002 roku grupa nagrała do tej pory trzy demówki, a pod koniec 2009 roku własnym sumptem wypuściła debiutancki album "Thrash Metal Is Violence", który został wkrótce potem wyprzedany (limitowana edycja 500 kopii). Re-edycją tego krążka zajmie się Xtreem Music, które dorzuci dodatkowo dwa niepublikowane nagrania koncertowe z występu umieszczonego na winylowym splicie z niemieckim OLD. OMISSION określa swoją muzykę jako "Satanicspeed Thrash Metal" i przywołuje swoje inspiracje takimi mistrzami, jak Venom, Possessed, Celtic Frost, Bathory, Destruction, Kreator i Sodom. Wznowienie materiału będzie miało swoją premierę 15 kwietnia. Próbki nagrań znajdziecie nawww.myspace.com/omissionthrashmetal

Więcej info:
www.xtreemmusic.com
www.myspace.com/xtreemmusic


CORRUPTION NEWSNa półkach sklepowych można już znaleźć najnowszy studyjny album formacji CORRUPTION zatytułowany "Bourbon River Bank". Zespół nakręcił także teledysk do utworu "Addicts, Lovers and Bullshitters", który możecie obejrzeć tutaj:
http://www.youtube.com/mysticprodtv#p/a/u/0/Qp42oTwDozs
Płyta CORRUPTION ukazała się na rynku dzięki firmie Mystic Production.

Więcej info:

www.corruption.pl
www.myspace.com/corruptioninfo
www.mystic.pl
NEFARIUM: NOWY ALBUM W MAJU

7 maja będzie miała miejsce premiera najnowszego albumu black metalowego NEFARIUM "xxx". Wydawcą jest krajowa Agonia Records. Na płycie wystąpili między innymi: perkusista Garghuf (Enthroned, ex-Gorgoroth), gitarzysta Archaon (1349) i wokalista Wildness Perversion (Mortuary Drape). Miksy i mastering odbyły się z pomocą Andy Larocque'a w Sonic Train Studio. W marcu NEFARIUM ruszyło na europejską trasę z DARK FUNERAL, w ramach którego odwiedzi też Polskę. Poniżej szczegóły:

A Declaration Of Hate European Tour 2010:
March 16 Zwolle - Hedon, The Netherlands
March 17 Köln - Essigfabrik, Germany
March 18 Vosselaar - Biebob, Belgium
March 19 Strasbourg - La Laiterie, France
March 20 Pratteln - Z7, Switzerland
March 21 Limoges - CC John Lennon, France
March 23 Madrid - Penelope, Spain
March 24 Murcia - Nuevo Garaje, Spain
March 25 Barcelona - Salamandra 1, Spain
March 26 Marseille - Le Jas Rod, France
March 27 Annecy - Le Brise Glace, France
March 28 Paris - L'Elysee Montmartre, France
March 30 Rome - Alpheus, Italy
March 31 Milan - Magazzini Generali, Italy
April 01 Ljubljana - Solkan/Nova Gorica, Slovenia
April 02 Zagreb - Bogaloo Club, Croatia
April 03 Bratislava - Randal, Slovakia
April 04 Zlin - Masters Of Rock Cafe, Czech Republic
April 05 München - Backstage, Germany
April 06 Nürnberg - Hirsch, Germany
April 07 Mühltal bei Darmstadt - Steinbruch Theater, Germany
April 09 Jena - F-Haus, Germany
April 10 Berlin - H-O-F- 23, Germany
April 11 Katowice - Mega Club, Poland
April 12 Gdańsk - Parlament, Poland
April 13 Vilnius - New York, Lithuania
April 14 Riga Melna Piektdiena, Latvia
April 15 Helsinki - Tavastia Klubi, Finland
April 16 Turku - Klubi, Finland
April 17 Oulu - Club Teatria, Finland
April 19 Stockholm - Klubben, Sweden

www.agoniarecords.com
www.myspace.com/agoniarecords


VII OLSZTYN OLD UNDERGROUND "GRIND 'N ROLL" PARTY

Olsztyn Old Underground zaprasza na kolejną, siódmą już odsłonę Olsztyn Old Underground Party. Tym razem będziemy obracać się w klimatach grind core, a całą imprezę firmować będą jedne z najciekawszych składów polskiej sceny:

ASS TO MOUTH (www.myspace.com/assgrindsystem)
NEUROPATHIA (www.myspace.com/neuropathia)
FETO IN FETUS (www.myspace.com/fetoinfetus)
NORYLSK (www.myspace.com/norylsk)

VII Olsztyn Old Underground "Grind'n'Roll" Party
Data: 10 kwiecień 2010 (sobota)
Miejsce: Olsztyn, Przystań Marina (za Novotelem), ul. Jeziorna 6
Start: 20.00, otwarcie bram: 18.00
Wjazd: 12 zeta

Mroczna Strefa sprawuje patronat medialny nad tą imprezą. Więcej szczegółów znajdziecie w dziale "Polecamy" oraz na www.lastfm.pl


SVART CROWN NEWS

Francuski death/black metalowy SVART CROWN, który w minionym roku gościł na koncertach w Polsce w ramach United Death Armageddon Tour wszedł do studia celem nagrania następcy znakomitego debiutu "Ages Of Decay". Materiał o nieznanym jeszcze tytule zostanie nagrany w paryskim Studio des Variétés (Enhancer, Etienne Daho, Laure Sinclair...) oraz BST Studio (Antaeus, Aosoth, Hell Militia...). Miksem i masteringiem zajmie się Francis Caste (Kickback, Arkhon Infaustus, Phazm). Płyta powinna zostać ukończona na początku maja. Wkrótce na profilu MySpace zespołu dostępny będzie raport ze studia.
W skład SVART CROWN wchodzą muzycy znani m.in. z Antaeus, Glorior Belli i Diablic.

Więcej info:
www.myspace.com/svartcrown


THY DISEASE: EUROPEJSKA PREMIERA "ANSHUR-ZA"

Wytwórnia Mystic Productions oraz management Creative Music, przekazały nam informację, że już 22.03.10 będzie miała miejsce europejska premiera ostatniego krążka THY DISEASE, zatytułowanego "Anshur-Za"! Dystrybucją płyty zajmie się Indie Distribution , dzięki czemu album będzie dostępny w większości państw naszego kontynentu. Już wkrótce podamy dalsze szczegóły dotyczące tego wydarzenia. Znamy już natomiast pierwsze reakcje na "Anshur-Za" w kraju i musimy przyznać, że ostatnie dzieło THY DISEASE okazuje się być najlepiej przyjmowanym albumem w dziesięcioletniej karierze zespołu! W ramach kampanii promocyjnej ukazały się wywiady w najważniejszych krajowych magazynach i portalach internetowych, a w styczniu odbyła się pierwsza, z kilku zaplanowanych na ten rok, trasa koncertowa. W tym miejscu pragniemy przypomnieć, że w Tour nie wzięli udziału dwaj muzycy zespołu - Psycho i Cube. Nieprzewidziane okoliczności uniemożliwiły im w ostatniej chwili udział w trasie. Zespół postanowił jednak nie odwoływać swoich występów. Na odsiecz THY DISEASE przyszedł stary znajomy zespołu - Syriusz, który stanął za mikrofonem w zastępstwie Psycho. Jak wieść niesie, nawet sceptycznie początkowo nastawieni fani, zostali pozytywnie zaskoczeni i koncerty THY DISEASE spotykały się z doskonałym przyjęciem. Już wkrótce podamy kolejną garść newsów związanych ze światową premierą “Anshur-Za”, która będzie miała miejsce jeszcze w tym roku, oraz na temat dalszych planów THY DISEASE związanych z koncertami w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju.


SOLAR SKELETONS NEWS

Muzycy minimalistyczno - industrialno - hipnotyczno doom bluesowego bandu SOLAR SKELETONS informują o wydaniu najnowszego ich materiału pt. "Necroethyl" na ciężkim winylu. Grupa rozpoczęła swoją krucjatę w Waszyngtonie w styczniu 2006 roku, choć muzycy mają już dziesięcioletnie doświadczenie i grali już koncerty praktycznie na całym świecie. Wkrótce po stworzeniu zespołu przenieśli się jednak do belgijskiej Brukseli, gdzie zagrali szereg koncertów z takimi formacjami, jak Parade Ground, Otto Von Schirach, Le Dernier Cri, Koonda Holaa czy Bex. W SOLAR SKELETONS, poza dwoma głównymi postaciami udzielają się okryte tajemnicą dwie osoby pochodzące z Francji, ukryte pod nickami TZII i RIPIT. Na nowej płycie gościnnie udziela się Kamilsky (a.k.a KOONDA HOLAA) i jego córka Schovenka Isabelle.

www.solarskeletons.com


NEURONIA NEWS

Warszawska NEURONIA przygotowała nowy album "Follow the White Mouse!" - płyta trafi do sklepów 20 marca za pośrednictwem dystrybucji Fonografika. Na drugi krążek, nagrany w studio DBX w październiku i listopadzie, trafi 7 kompozycji + intro i outro:

1.Inside
2.Make Them Die
3.Slipping into Oblivion
4.White Mouse
5.November Skies
6.Faster
7.Death Has Come to Town
8.Put Your Dukes Up
9.Outside

W utworze "Make Them Die" zaśpiewał gościnnie Paul z PANDEMONIUM, natomiast w "Faster" na gitarze zagrał Opath z CORRUPTION i LEASH' EYE. Kolejnym gościem jest Tomasz Osiecki, którego grę na sitarze można usłyszeć w utworze "White Mouse". Singlem promującym płytę jest utwór "Put Your Dukes Up", zespół udostępnił też na stronie Myspace (www.myspace.com/neuronia) drugi utwór "Death Has Come To Town".

Nowym gitarzystą zespołu został Rafał "Lewy" Lewandowski, który zaliczył już sceniczny debiut w zespole na koncercie w Stalowej Woli. W ubiegły weekend zespół nakręcił we Wrocławiu teledysk do "Put Your Dukes Up". Zdjęcia zrealizowała ekipa DWAEM MEDIA GROUP (. Możemy również potwierdzić, że NEURONIA wystąpi na Military Camp Festival 6 czerwca 2010 (na terenie kampusu WAT, przy klubie Progresja) jako suport SABATON, U.D.O. i BLAZE! Najbliższe koncerty NEURONIA zagra już 14 marca w stołecznym klubie Neo, 11 kwietnia we wrocławskim Madness, a 24 kwietnia w Lublinie razem z CORRUPTION.


"U BAZYLA": KONCERTY

Poznański klub zaprasza na następujące imprezy w swoich skromnych progach.

12.03.2010 - koncert Dr Hackenbush, Masturbator, start: 20.00, wjazd: 22/27 zł
13.03.2010 - DarkPlanetNight IV [2sala] Start: 20.00, wjazd: 5 zł, sala barowa wjazd free
14.03.2010 - koncert THE CLINKERS, TWIST THE BEAST [2. sala], start: 19.00, wjazd: 5zł, sala barowa wjazd free
17.03.2010 - koncert To Leave A Trace (Ukraina), Hope Against Hope (Zielona Góra)[2sala], godz. 19:00, wjazd: 10zł, sala barowa wjazd free
18.03.2010 - 20 lecie Radia AFERA - Akademicki Przegląd Muzyczny w Klubie "U Bazyla", godz. 19:00
19.03.2010 - SUOMI NIGHT - II Ogólnopolski Zlot Fanów Nightwish, start: 20:00, wjazd: 6zł
20.03.2010 - ROUTE 66 - Metropolis Edit, start: 20.00, wjazd: 8zł
21.03.2010 - koncert: LENIWIEC, REAKCJA, start: 20.00, wjazd: 13/16zł
25.03.2010 - 20 lecie Radia AFERA - Akademicki Przegląd Muzyczny w Klubie "U Bazyla", godz. 19:00
27.03.2010 - X EDYCJA PYRKONU [2. sala]
01.04.2010 - koncert finałowy 20 lecie Radia AFERA - Akademicki Przegląd Muzyczny w Klubie "U Bazyla", godz. 19:00
18.04.2010 - Iubaris, M.o.s.s.a.D., No Mercy, Oblivion, godz. 19:00, wstęp 5 pln
22.04.2010 - koncert Drunk-N-Rolled
02.06.2010 - Death Dealers Fest vol. VI, godz. 19:00

http://uBazyla.pl


MROCZNA STREFA POLECA

W marcu i maju odbędzie się kilka podziemnych imprez, które nasz serwis mocno poleca wszystkim fanom metalowych brzmień:

NIGHT OF THE ANCIENT DEATH INCANTATION vol.6
19.03.2010 - Tomaszów Mazowiecki - Impuls
godz. 18.00 - start 19.00 - wjazd 10zł
Zagrają: INHUMAN OBSESSED, WAR-SAW, INFERNAL DEATH, KISSED PICTURES
-------------------------------------------------------------------

METAL WAR MACHINE II
26.03.2010 - Olsztyn - Andergrant
godz. 18.00 - start 19.00 - wjazd 8zł
Zagrają: INHUMAN OBSESSED, WAR-SAW, ANESTEZJA, PROJECT X
-------------------------------------------------------------------

METAL WAR MACHINE II
27.03.2010 - Ostrołęka - Adrenalina
godz. 18.00 - start 19.00 - wjazd 5zł
Zagrają: INHUMAN OBSESSED, WAR-SAW, ANESTEZJA
-------------------------------------------------------------------

BESTIALITY OVER EUROPE 2010
31.03.2010 - Warszawa - Dobra Karma
Zagrają: DECOMPOSED GOD (Brazylia), INHUMAN OBSESSED, WAR-SAW, ANESTEZJA
------------------------------------------------------------------------

THRASH METAL MANIA
1.05.2010 - Zabrze - CK Wiatrak
start 14.00 - wjazd 20zł
Zagrają: MASTICATE, SNAKE EYES, OBLITERATOR, IMMENSE DECAY, MONOLIT, WAR-SAW, CURSED CARNIVAL, SAPROS, ŚWINIOPAS, HEADBANGER, FORTRESS


NIHIL QUEST NEWS

Bydgoski zespół hardrockowo-metalowy NIHIL QUEST opublikował pierwszy teledysk z wydanej jesienią płyty EP "0.9". Zarówno utwór, jak i clip "(Also Sprach) Franky" jest inspirowany historią Armina Meiwesa, współczesnego niemieckiego kanibala. Meiwes, w internecie podpisujący się jako Franky, dzięki ogłoszeniom znalazł Bernda Brandesa - mężczyznę, który marzył o tym aby być zabitym i zjedzonym. Co ciekawe, jak potwierdzają to sporządzone przez kanibala nagrania wideo, panowie zaczęli od tego drugiego punktu. "(Also Sprach) Franky" zgodnie z tytułem, opowiada historię z punktu widzenia Meiwesa. - Sprawa od początku była kontrowersyjna, bo wszystko odbyło się za zgodą stron - mówi Ian Giedrojć, wokalista Nihil Quest. - Poza makabrą jest w tej historii także kwestia ograniczenia swobody. Meiwes faktycznie został ukarany ponieważ zaszokował społeczeństwo, a nie dlatego, że zrobił Brandesowi krzywdę. Gdy sprawa wyszła na jaw, fora miłośników kanibalizmu, na których ogłaszał się Meiwes zostały zamknięte. Wciąż natomiast można dotrzeć do jego postów w usenecie (popularny kiedyś system grup dyskusyjnych). Są one jednym z autentycznych elementów, które wykorzystano w teledysku. Armin Meiwes odsiaduje wyrok dożywocia i obecnie deklaruje się jako wegetarianin. NIHIL QUEST planuje kolejne nagrania. Teledysk można obejrzeć na www.youtube.com.

Więcej info:
www.nihilquest.com
www.myspace.com/nihilquest


UNEARTHLY TRANCE NEWS

UNEARTHLY TRANCE już wkrótce zacznie w Nowym Jorku prace nad następcą albumu "Electrocution". Piąta płyta w dyskografii nosi roboczy tytuł "V". Nagrania będą się odbywać w SIR Studios, a za sterami usiądzie Sanford Parker. Brzmienie UNEARTHLY TRANCE ma składać się z nieco wolniejszych riffów, surowych struktur i trochę bardziej progresywnych kompozycji, ale jednocześnie ma być mroczniejsze, dziwniejsze i bardziej chorobliwe. Artwork na "V" wykona Glyn Scrawled, a wydanie nakładem Relapse Records jest spodziewane gdzieś pod koniec wiosny. Oprócz tego, UNEARTHLY TRANCE wspólnie z VOLITION nagrało covery WINTER na limitowany, siedmiocalowy split-EP. UNEARTHLY TRANCE nagrało swoją wersję "Servants of the Warsmen", a VOLITION - "Eternal Frost".

www.relapse.com
www.unearthlytrance.com
www.myspace.com/utny


BARONESS NEWS

Amerykański BARONESS potwierdził pierwsze daty swoich występów na europejskich festiwalach w tym roku. Pierwszy z koncertów będzie miał miejsce na Eurockeennes Festival 2 lipca we francuskim Belfort (, zaś drugi 9 lipca na fińskim Ruisrock Festival w Turku).

Więcej info:
www.myspace.com/yourbaroness
www.relapse.com


MISERY INDEX: ADAM JARVIS NA OKŁADCE

Perkusista MISERY INDEX Adam Jarvis znalazł się na okładce marcowego wydania Sick Drummer Magazine. Opowieść zawiera informacje o technikach stosowanych przez Jarvisa podczas nagrywania nowego albumu jego zespołu pt. "Heirs To Thievery", ekskluzywne video ze studia, trochę o życiu w trasie i sporo więcej. 11-ty numer magazynu jest dostępny pod adresem SickDrummerMagazine.com.

Przypominamy, że nagrany w Wright Way Studios album "Heirs To Thievery" ukazuje się 17 maja nakładem Relapse Records.

Więcej info:
www.relapse.com
www.miseryindex.com
www.myspace.com/miseryindex


ARCH ENEMY PO RAZ PIERWSZY W POLSCE

16 maja 2010 w warszawskim klubie Stodoła wystąpi ARCH ENEMY - szwedzka grupa wykonująca melodic death metal. Zespół będzie promował swoje ostatnie wydawnictwo "The Root of All Evil" (2009), które stanowi zbiór nagranych ponownie kompozycji z pierwszych trzech płyt zespołu - w wersji z wokalem Angeli Gossow, której w czasie oryginalnych nagrań "Black Earth", "Stigmata" i "Burning Bridges" nie było jeszcze w zespole.

Pomimo swojego ekstremalnego brzmienia, ARCH ENEMY to jeden z czołowych metalowych zespołów na świecie. Od wydania "Wages of Sin" w 2002 roku, grupa osiągnęła międzynarodowy sukces dzięki bezlitosnej pracy i ogromnemu poświęceniu. Zespół grał na najważniejszych festiwalach muzycznych (Wacken, Summer Breeze, Ozzfest, Download, Graspop, Loudpark itd.), towarzyszył wielu znanym zespołom takim, jak Machine Head, Slayer, Megadeth, Cradle Of Filth czy Iron Maiden oraz podróżował z własnymi koncertami po całym świecie np. podczas trasy "Tyranny & Bloodshread" w 2008 roku po USA oraz "December Tyranny" w Europie. Poza tym odwiedzili Azję, Amerykę Łacińską i Australię.

Bilety w cenie 100 zł (110 zł w dniu koncertu ) do nabycia w kasie klubu "Stodoła'', ul. Batorego 10, Warszawa oraz na ticketonline.pl, ticketpro.pl, eventim.pl


AMORPHOUS: NOWY MINI-ALBUM WYDANY

AMORPHOUS, w szeregach którego udziela się Pająk (obecnie również w VADER i ESQARIAL) oraz Młody (DISSENTER, F.A.M.) z dumą przedstawia nowe MCD "Modus Operandi". Jest to zapowiedź pełnej płyty pod roboczym tytułem "A Perfect Evil". Nagrania, mix i mastering - studio "Kurnik" & "Spider home studio", foto - Michał Badura, grafiki - Pachu, intro w numerze "Agony Part I" - Dead Factory. Na oficjalnym profilu myspace, pod adresem www.myspace.com/amorphousband, jeszcze do końca marca można odsłuchać wszystkie utwory z tego wydawnictwa. Zespół w chwili obecnej jest na etapie poszukiwań wydawcy pełnego materiału. Gotowa jest również nowa strona pod adresem www.amorphous.pl, na której można zamówić "Modus Operandi" na CD.


SABATON WRÓCI JESIENIĄ

Uwielbiana w Polsce szwedzka maszyna wojenna SABATON powraca do nas jesienią tylko na 4 koncerty klubowe w ramach trasy World War Tour, promując tęsknie wyczekiwany przez tysiące fanów najnowszy album pt. "Coat of Arms", którego premiera odbędzie się 21 maja. Choć wszystkie koncerty odbędą się w drugim tygodniu listopada, przedsprzedaż rozpoczyna się już 3 marca, a bilety zapewne szybko się wyczerpią, również ze względu na świetne zespoły towarzyszące, które wkrótce zostaną ujawnione. Bilety kosztują 75 PLN w przedsprzedaży, zaś ich cena na dzień koncertu to 85 PLN, dostępne są w sieci Eventim i ich placówkach w całej Polsce (pełna lista tych miejsc na Eventim.pl), a także w klubach i wybranych miejscach związanych z promocją kultury i muzyki. Wstęp na wszystkie koncerty o 18.00, start o 19.00.

08.11 KRAKÓW, STUDIO, UL. BUDRYKA 4
10.11 KATOWICE, MEGA CLUB, UL. ŻELAZNA 9
11.11 ŁÓDŹ, DEKOMPRESJA, UL. LIMANOWSKIEGO 200
12.11 RZESZÓW, POD PALMĄ, UL. CICHA 4A

W internecie umieszczono zwiastun World War Tour, którego tłem muzycznym jest apetyczny fragment utworu z nadchodzącego wydawnictwa zespołu SABATON: www.youtube.com


DEAD INFECTION I INNI W GLIWICACH

Embrional i Mythrone Promotion przedstawiają "ANTI-HUMAN BEHAVIORS".
Zagrają:

DEAD INFECTION (grindcore / death metal / bossa nova - www.myspace.com/deadinfection)
THRONEUM (death metal / black metal - www.myspace.com/throneum)
STILLBORN (death metal / black metal - www.myspace.com/naturalborndestroyers)
DEPRIVED (death metal - www.myspace.com/depriveddeathmetal)
Koncert będzie miał miejsce 9 kwietnia 2010 (piątek) o godz. 17:00 w Gliwicach, w "ROCK'A Music Club".
Wjazd: 20/25 zł.

Mroczna Strefa sprawuje patronat medialny nad imprezą.

Więcej info:
www.myspace.com/embrional
www.myspace.com/mythroneprom
www.rocka.gliwice.pl


GOD'S GOTTA BOYFRIEND: NOWY ZESPÓŁ MUZYKÓW MOUGI

Zespół God's Gotta Boyfriend powstał w połowie 2008 roku w Tarnowskich Górach. Jego skład zasilają muzycy MOUGI w osobach wokalisty i gitarzysty Mateusza "Konya" Koniecznego oraz perkusisty Sebastiana "Stepol" Brzuszczaka. Ostatnim muzykiem jest Oskar "Gała" Ludziak - basista, który współpracował z takimi zespołami jak HeR, Chico, Brown Cube, Hetane i.in. Muzyka GGB to połączenie energetycznego punka, funku oraz rockowych brzmień, które pokazują inne spojrzenie na te gatunki. Właśnie ukazało się debiutanckie wydawnictwo zespołu. EP "Horror Show", bo tak się nazywa, zawiera 4 kompozycje. Gościnnie na płycie wystąpiła wiolonczelistka Paulina Atamańska. Okładkę natomiast zdobi rysunek perkusisty zespołu. Tracklista wygląda następująco:

1. Horror Show
2. A Second Of Relief
3. Your Temple
4. Outro

Z muzyką zespołu można także zapoznać się pod adresem myspace:

www.myspace.com/godsgottaboyfriend


RED FOREST NEWS

RED FOREST to młoda grupa z Łodzi. Muzykę zespołu można określić jako połączenie industrial metalu i metal core'a. Chociaż RED FOREST powstał w 2008 roku, to jednak w jego skład wchodzą muzycy, którzy mają na koncie już członkostwo w innych grupach. Slaw był gitarzystą prog rockowego zespołu ILUZJON, Wojtomierz udzielał się w NERVILLE, a wokalista Visnia i perkusista Cichy byli członkami grupy BEDLAM.

Klip promujący pierwszy krążek demo grupy nagrany został do kawałka "Whose Law?" w Łodzi w listopadzie 2009 roku. Jego reżyserią zajął się Kacper Zieliński. Zachęcamy do obejrzenia klipu na profilu MySpace grupy:

www.myspace.com/redforestband

Płyta demo "Monolith" zawierać będzie trzy kawałki: "Whose Law?", "Wings", "Monolith" oraz wspomniany klip do kawałka "Whose Law?". Grupa podpisała umowę menedżersko-wydawniczą z firmą Metal Mundus.
Więcej informacji wkrótce!

http://label.metalmundus.pl


MASTER: NOWY ALBUM

Jeden z największych weteranów na scenie ekstremalnego metalu MASTER powraca z nowym albumem "The Human Machine", który wydaje Pulverised Records. Materiał jest wypełniony po brzegi staromodnymi death / thrash metalowymi riffami z inspiracjami muzyką spod znaku crust i charakterystycznym gulgotaniem Paula Speckmann'a. Nagrania zostały dokonane w Shaark Studios (Root, Fleshless...), a grafikami zajął się Eliran Kantor (Testament, Sigh, Anacrusis...).

Tracklista:
1. The Human Machine
2. It’s What Your Country Can Do For You
3. Twisted Truth
4. True Color
5. Suppress Free Thinking
6. A Replica Of Invention
7. Faceless Victims Expelled
8. Worship The Sun
9. The Lack Of Space
10. Impale To Kill


SALEM W PULVERISED RECORDS

Działający już od 25 lat izraelski SALEM wciąż ma się dobrze i prezentuje swój siódmy pełny album "Playing God And Other Short Stories", którego wydawcą jest Pulverised Records. Oparty na koncepcji superbohaterów, nowy materiał dowodzi, że grupa daleka jest od wszelkiej tematyki politycznej. W dwóch utworach gościnnie zaryczał sam Tomas Lindberg (ex-AT THE GATES), a nagrania miały miejsce w Sterling Sound, masteringiem i dźwiękiem zajął się UE Nastasi (Biohazard, Clutch, Devin Townsend, Sepultura...).

Tracklist:
1. Drums Of The Dead Part I
2. Drums Of The Dead Part II
3. The Privileged Dead
4. Exodus
5. The Downfall Of Paris Part I
6. The Downfall Of Paris Part II
7. The Mark Of The Beast Part I
8. Beast Lullaby
9. The Mark Of The Beast Part II
10. The Mark Of The Beast Part III
11. I Hate Pigs!
12. Playing God


EXHALE NEWS

EXHALE powstało w 2004 roku z inicjatywy gitarzysty Johana i perkusisty Gustava. Obaj byli zafascynowani Brutal Truth, Napalm Death, Nasum i tym podobnymi grind'owcami, a wkrótce dołączyli do nich wokalista Ulf oraz basista Karl. Razem nagrali 3 utwory pod wspólnym tytułem "...die inside", a pod koniec 2004 roku na miejscu basisty nastąpiła zmiana i na to miejsce wskoczył Johan. Wiosną 2005 EXHALE nagrało debiutancki album, ale ze względu na problemy Emetic Records wydało "Prototype" dopiero na początku 2006 roku. Wkrótce potem nowym wokalistą został Peter. Po koncertach w Europie i USA zaczęły powstawać nowe nagrania. Na pozycję drugiego gitarzysty przyszedł Viktor, a Andreas został nowym basmanem. Początek 2010 roku to podpisanie kontraktu z Dark Balance Records i już wkrótce ukaże się nowy album wypełniony grind / death metalem pt. "Blind".

www.exhaleswe.com
www.myspace.com/exhaleswe


TERMINAL NEWS

Teledysk TERMINAL nakręcony, nowa płyta w sklepach od 8 marca, spotkanie z fanami w Empiku. To tyle pokrótce, a teraz szerzej... Na początku lutego w Teatrze Wielkim w Poznaniu, nakręcony został teledysk do pierwszego singla zespołu TERMINAL "Deep Inside". W sieci dostępny jest już "making of" z planu klipu - można go obejrzeć pod adresem www.youtube.com/watch?v=m5it6CaBBE4. W klipie wzięli udział akrobaci z programu Mam Talent - Ania Komorowska - półfinalistka I edycji i Michał Zawadka, czyli duet KAIRAKU. Tancerze szybowali na szarfach, opowiadając historię zawartą w balladzie. Premiera teledysku połączona będzie z wydaniem płyty "Tree of Lie", która trafi do sklepów w poniedziałek 8 marca. Od 26 lutego album jest natomiast dostępny w sprzedaży drogą internetową (m.in. w www.witchinghour.pl/shop). 11 marca w warszawskim Empik Megastore przy ul. Nowy Świat o godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie z zespołem. Zapraszamy!

Przypomnijmy, że "Tree of Lie" to długo wyczekiwany, debiutancki album zespołu TERMINAL. Na płycie gościnnie udziela się światowej sławy perkusista Virgil Donati (Planet X, Derek Sherinian Band). Do kilku utworów nagrano również partie saksofonu, skrzypiec czy wiolonczeli. Płyta została wydana w formacie digipak. Na profilu Myspace zespołu www.myspace.com/terminalfm udostępniono singlową balladę "Deep Inside" promującą album oraz medley wszystkich utworów z płyty.

Tracklista:
1. The Beginning
2. Afterlife
3. Mind Destruction
4. Together Apart
5. Behind The Mask
6. Brand New Sin
7. Deep Inside
8. The Maze
9. Evil Machine
10. Tree Of Lie
11. Game Of War
12. The End

www.terminal.fm
www.myspace.com/terminalfm
www.revolution-records.com


SUICIDAL TENDENCIES: PIERWSZE DVD ZESPOŁU

"Live At The Olympic Auditorium" to tytuł pierwszego DVD w karierze legendarnej formacji SUICIDAL TENDENCIES. DVD ukaże się na rynku w połowie marca i będzie zawierało zapis 80-minutowego koncertu, jaki zespół zagrał 29 października 2005 roku w The Olympic Auditorium w Los Angeles. SUICIDAL TENDENCIES zagrało tego wieczora 16 utworów, a wśród nich takie klasyki jak "War Inside My Head", "Possessed To Skate" czy "Institutionalized". Zespół zaprezentował się w składzie: Mike Muir (wokal), Mike Clark (gitara), Dean Pleasants (gitara), Steve Bruner (bas) i Dave Hidalgo (perkusja).

Tracklista:
Intro
I Shot Reagan
War Inside My Head
Subliminal
Ain’t Gonna Take It
Suicidal Failure
We Are The Family
Possessed To Skate
I Saw Your Mommy
Walking The Dead
Show Some Love... Tear It Down!
Cyco Vision
Two-Sided Politics
Won’t Fall In Love Today
Institutionalized
Pledge Your Allegiance

DVD Suicidal Tendencies "Live At The Olympic Auditorium" ukaże się w Polsce dzięki firmie Mystic Production.

www.mystic.pl


PSYCHO MAGAZINE: NOWY NUMERPrzed kilkoma dniami odbyła się premiera oficjalnego wydania Psycho Magazine. Numer pierwszy zawiera wywiady z: ANTIGAMA, THE DAMNATION, ARMAGEDON, THRONEUM, CHAOS UC, ANTICIPATE, GORTAL, MORD'A'STIGMATA, AZARATH, BRIGHT OPHIDIA, EMBRIONAL, HATE, BLIND BEYOND, WISHMASTER, SQUASH BOWELS, HELL UNITED, SALTUS, UNDERDARK. Poza tym artykuły: "CUD NAD WISŁĄ...", "FILMOWA MINI OPOWIEŚĆ - TELEDYSK A METAL", relacje z koncertów: BRUTAL ASSAULT VOL.14, METAL TIME FESTIWAL, METAL BLOW FEST II, DOOMSDAY X TOUR 2009, recenzje płyt i prasy muzycznej... Całość to 80 stron, formatu A4, profesjonalny czarno-biały druk, cena: 10 zł + wysyłka.
ZOHARUM: NOWA SERIA WYDAWNICZA

Zoharum otwiera nowy cykl wydawniczy IYHHH - serię płyt w limitowanym nakładzie 444 sztuk. Główna idea przyświecająca niniejszej serii to chęć pokazania ciekawych, nietuzinkowych projektów muzycznych, które na ogół debiutują tym wydawnictwem, a także przypomnienie rzadkich, niedostępnych już materiałów dźwiękowych tych formacji, które od dłuższego czasu funkcjonują na scenie muzycznej oraz ich side-projektów etc. Można powiedzieć, że nadrzędnym celem tej serii jest uchronienie niezwykłej, niebanalnej muzyki od zapomnienia, przywołanie i odświeżenie jej dla nowych grupy odbiorców i kolekcjonerów. Albumy sygnowane jako IYHHH wydawane są na CD, opakowane w ekopack, w formacie zbliżonym do wymiarów karty okolicznościowej z dołączoną do niej pocztówką. Każda część serii opatrzona w jednakowy design. Posiada jednak w odrębny cover i numer katalogowy. Wszystkie egzemplarze są ręcznie numerowane.

ZOHAR IYHHH 001 - Krzysztof Stanisławski (Stanislavsky) - "End of All Things"
Cykl otworzy materiał młodego polskiego kompozytora Krzysztofa Stanisławskiego - artysty, który powołuje się na inspiracje muzyką filmową. Niewątpliwie w jego twórczości słychać echa muzyki Clousera, Zimmera, czy Goldenthala. Wszystkie orkiestralne dźwięki wymieszane w miksturze industrialnych bitów i zgrzytów dają nową jakość. "End of All Things" spokojnie mógłby znaleźć się na półce obok soundtracków "Pi", "Saw" (Piła) czy "Even Horizon" i nie ma w tym żadnej przesady. Wyobraźnia twórcza tego muzyka i jego wgląd w muzykę ilustracyjną wprowadza słuchacza w nowy inny wymiar dźwiękowej opowieści grozy. W jego twórczości brak przesadnego patosu, rozwlekłych plam, a mimo tego dźwięki zaklęte w ten album pełne są emocji, namiętności; sporo w niej akcji, zmian tempa, zaskakujących przeskoków klimatu. Materiał ten jest polecany zarówno tym, którzy uwielbiają klasyczne soundtracki, jak również wszystkim tym, którzy odnajdują się w stylistyce muzyki industrialnej. Premiera płyty: 31 marca 2010
Więcej informacji na stronach Zoharum

www.zoharum.com
www.myspace.com/zoharum


ABUSIVENESS NEWS

Old Temple przedstawia nowe wydawnictwo: ABUSIVENESS - "TRIODITIS".
Po kilku latach ciszy powraca jedna z najbardziej zasłużonych black metalowych hord z naszego kraju. Nowy album przynosi jeszcze bardziej mroczne i bezwzględne oblicze zespołu. Wściekłe, niesamowite i urozmaicone wokale. Zajadłe gitary wypluwające z siebie niszczące riffy. Potężna i szybka praca perkusji. Bezkompromisowość muzyki zestawiona jest na tym albumie z świetnymi melodyjnymi partiami. Zajadłe, pogańskie, antychrześcijańskie teksty śpiewane po polsku oraz jeden po ukraińsku. Świetna, mroczna oprawa graficzna autorstwa Sonneillon z B.o.P. Teksty w 16-stronnicowej książeczce po polsku i angielsku. Album wydany w standardowym pudełku. Wszystkie kopie ręcznie numerowane. CD ze specjalnym graficznym tłoczeniem.


MOON NEWS

20 lutego w lubelskim Sinquest Studio rozpoczęła się sesja nagraniowa trzeciego albumu MOON pt. "Lucifer's Horns". Za realizatorskim stołem zasiadł Arek "Malta" Malczewski znany ze współpracy z AZARATH i BEHEMOTH, który wspólnie z Cezarem będzie producentem albumu. Premiera płyty przewidziana jest na koniec sierpnia 2010. Płyta ukaże się nakładem Witching Hour Productions w wersji digipak oraz jako specjalny pakiet zawierający digipak z koszulką i w limitowanej wersji winylowej. Już pod koniec marca nakładem Witching Hour ukażą się natomiast długo oczekiwane reedycje wcześniejszych płyt MOON w podwójnym digipaku zatytułowanym "Devil's Return". Całość ozdobiona będzie nową szatą graficzną. Więcej szczegółów już wkrótce… Aktualny skład MOON: Cezar - gitara, wokal, Gonthy - gitara, Mścisław - bas, wokal, Vizun – perkusja.

www.witchinghour.pl


NEGURĂ BUNGET NEWS

Rumuńscy black metalowi nowatorzy i wizjonerzy z NEGURA BUNGET zapowiadają coraz bliższą premierę swojego najnowszego albumu "Vîrstele Pămîntului". Data wydania to 31 marca, w Niemczech i we Włoszech - 2 kwietnia. Wydawcą jest Code666 Records, które przygotowało przy tej okazji specjalną, limitowaną edycję - ręcznie wykonany box z drewna, wypełniony ziemią. Na swoim profilu MySpace NEGURA BUNGET umieściła też zdjęcia z sesji nagraniowej w studiu. Na www.myspace.com/negurabunget znaleźć można również utwór z materiału "Măiestrit / Măiastru sfetnic", zatytułowany "A-vînt în abis". To specjalne wydawnictwo ukazuje się już 15 marca nakładem Lupus Lounge / Prophecy Productions.

7 marca rusza też pomału trasa NEGURA BUNGET po Europie. "Spirit of the Land - European Tour 2010" rozpocznie się koncertem w Sofii, po czym muzycy objadą prawie wszystkie zakątki kontynentu. Niestety, w rozpisce nadal nie ma naszego kraju... Po szczegóły odsyłamy na rozliczne strony www zespołu:

www.myspace.com/negurabunget
www.facebook.com/negurabunget
www.twitter.com/negurabunget
www.last.fm/music/Negură+Bunget
www.reverbnation.com/negurăbunget
www.youtube.com/neguramusic


IN FLAMMEN OPEN AIR

W dniach 09.-10.07.2010 w Torgau (koło Leipzig / Lipska) odbędzie się kolejna edycja In Flammen Open Air. Oto lista już potwierdzonych zespołów:

ASPHYX (NL) www.myspace.com/officialasphyx
EISREGEN www.myspace.com/frissscheisse
HELHEIM (NOR) www.myspace.com/helheimnorway
DAWN OF FATE www.dawn-of-fate.de
HARADWAITH (nowy zespół Iblisa - ex-ENDSTILLE) www.myspace.com/haradwaith
DEMONICAL (SWE) www.myspace.com/thedemonicalhorde
SKANNERS (IT) www.myspace.com/skanners
BIG BALL (niemiecka odpowiedź na AC/DC) www.myspace.com/bigballrocks
TOXOCARA (NL) www.myspace.com/toxocara
EXTINCTIONIST www.myspace.com/extinctionist
TROLLECH (CZ) www.myspace.com/trollechofficial
ULTRAWURSCHT www.myspace.com/ultrawurscht
THY FINAL PAIN www.thy-final-pain.com
PACE OF HEARSE www.myspace.com/paceofhearse

Pełne info o festiwalu i biletach na www.In-Flammen.com


GATE: ZMIANY W SKŁADZIE

GATE kończy sen zimowy, prace nad nowym materiałem idą powoli ale systematycznie. Skracając czas oczekiwania na nowe piosenki zespół zaprasza do zapoznania się z nie publikowanymi do tej pory kawałkami pochodzącymi z sesji live dla Radia PIK w Bydgoszczy: www.myspace.com/gatepl

Informujemy o bardzo pozytywnej zmianie składu, mianowicie z zespołem podjął współpracę jeden z najlepszych polskich bębniarzy - Marcin Jahr. Jak gra Marcin, możecie posłuchać na www.marcinjahr.com i www.myspace.com/marcinjahr.

Więcej info:
www.psychorecords.eu


RAMMSTAHL POLECA

Niezmordowany reporter Rammstahl zaprasza do kolejnej inwazji mocy z krajowych scen na swoim profilu www.youtube.com. Tym razem w akcji można zobaczyć m.in.: FURIA, TRAUMA, HERMH, EFFECT MURDER, IN EXTREMIS, REINCREMATION, HEART ATTACK, VIRGIN SNATCH, THY DISEASE, EXHALATION, DIMIDIUM MEI, THANATHRON, FETO IN FETUS, BESATT, CARNAGE, PERSECUTOR i SALTUS. Nadal trwają rozmowy w sprawie publikacji nagrań video Armagedon, Behemoth, Darzamat, Mala Herba, Anima Damnata.... Wiadomo już, że nie zobaczycie nagrań Mord z ich jedynego koncertu, jaki zagrali w swojej karierze. A wkrótce kolejne koncerty i kolejne ciekawe propozycje.

www.myspace.com/rammstahl
www.myspace.com/psychomagazine
www.psychozine.eu
www.youtube.com/rosenstahl3x6

Archiwum newsów:

2010:
marzec luty styczeń

2009:
grudzień listopad pażdziernik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2008:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2007:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2006:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

Archiwum - 2005