DARKZONE PRODUCTIONS
W styczniu została powołana do życia nowa, niezależna i oficjalna inicjatywa wydawniczo - dystrybucyjna DarkZone Productions. Powstała w celu promocji szeroko pojętego metalu, ciężkiego rocka i muzyki ekstremalnej, na przekór panującemu wokół "kryzysowi" i coraz bardziej posuniętej komercjalizacji w świecie metalu.

Nie zamierzamy zasypywać słuchaczy dziesiątkami marnych wydawnictw, będziemy działać pomału, ale w miarę możliwości skutecznie. Mamy zamiar dostarczać Wam co ciekawsze kąski powstałe na polskiej ziemi, ale nie tylko. Nie będziemy się ograniczać do wydawania płyt - w naszej ofercie znajdziecie różnego rodzaju wydawnictwa innych firm płytowych, zajmiemy się promocją i dystrybucją mniej lub bardziej znanych, ale przede wszystkim interesujących zespołów i projektów muzycznych. Mamy wiele pomysłów - bacznie przyglądajcie się temu co robimy. Powinno być ciekawie!

O wszystkim będziemy Was informować na bieżąco na specjalnej stronie http://darkzoneproductions.blogspot.com, a także na stronach naszego serwisu. Do współpracy zapraszamy wszystkich, którzy stanowią o tym, że muzyka, której słuchamy, a którą tworzą inni jest tak wyjątkowym zjawiskiem w świecie muzyki. Wszelkie propozycje, oferty i sugestie ze strony zespołów, firm wydawniczych i dystrybucyjnych oraz zwyczajnych słuchaczy weźmiemy pod uwagę, na wszystkie postaramy się odpowiedzieć. Mail kontaktowy to mrocznastrefa@go2.pl.

OGŁOSZENIE WYNIKÓW PLEBISCYTU "MROCZNA DYCHA 2009 ROKU"

W dziale "Konkursy" znajdziecie wyniki plebiscytu ogłoszonego przez nasz serwis pod koniec ubiegłego roku, a zamkniętego dokładnie o północy z 31 stycznia na 1 lutego 2010 roku. Oprócz wyników, jak zawsze przedstawiamy listę osób nagrodzonych, listę sponsorów nagród oraz zestawienia osób związanych z naszym serwisem.ZAPROSZENIE DLA MŁODYCH ZESPOŁÓW
Zachęcamy do nadsyłania do nas materiałów demo i promo młode kapele i projekty grające wszelkie odmiany muzyki metalowej oraz klimaty prezentowane w dziale "Puszka Pandory". Ze swojej strony zapewniamy recenzję, a w ciekawszych przypadkach również wywiad. Materiały ślijcie do kwatery głównej Mrocznej Strefy. Adres znajdziecie w dziale "O Nas". Prosimy jednak o nadsyłanie muzyki wyłącznie na płytach CDR, gdyż nie recenzujemy utworów w formacie mp3.MROCZNA STREFA POSZUKUJE WSPÓŁPRACOWNIKÓW
Nasz serwis poszukuje współpracowników. Szczególnie mile widziane są osoby, które chciałyby przeprowadzać wywiady oraz przygotowywać materiały do działu Newsy. Wymagana jest dobra orientacja w tym, co się dzieje w świecie metalu, dostęp do internetu i trochę wolnego czasu. Bardzo dobra znajomość języka angielskiego lub/i niemieckiego też będzie atutem. Próbki waszych materiałów, pytania, propozycje etc. możecie wysyłać na e-mailowy adres mrocznastrefa@go2.pl.

(English version below)

Początek 2005 roku przyniósł zmiany na stronie Mrocznej Strefy. Zmiany na tyle istotne, aby w tym miejscu należało się odwiedzającym (także tym, którzy zawitali tu po raz pierwszy) kilka słów wyjaśnienia co, jak, dlaczego i gdzie. Nie jest to aż tak zawiła kwestia, bo strona nie poraża estetycznymi fajerwerkami. Jej podstawowym założeniem jest, by nieść wszystkim zainteresowanym ciekawe treści, a nie wizualizacje, pod którymi gdzieś tam znajdują się tak naprawdę nijakie teksty. Zanim jednak przedstawimy co można znaleźć na stronie, należy się kilka generalnych uwag. Przez nieco ponad rok pod tym adresem można było znaleźć informacje na temat audycji radiowej nadawanej pod tą samą nazwą w Radiu Grudziądz. Strona ta spełniła swoją rolę, o czym świadczyło niezwykłe zainteresowanie ze strony odwiedzających, ich liczny udział w konkursach, kontakt ze strony osób, które do tej pory nie wiedziały o takim medium. Jednocześnie wielu ludzi pytało mnie "a może by tak poszerzyć stronę o nowe działy, o nowe podstrony?" Wychodząc naprzeciw tym sugestiom, ale też realizując konsekwentnie drogę postępu, na jaką wkroczyłem w lutym 1997 roku prowadząc pierwszą, historyczną audycję radiową pod nazwą "Mroczna Strefa" (a poniekąd już wcześniej i nabierając doświadczeń w różnych mediach), postanowiłem o zmianach, a efekty sami widzicie.
Decydując się na zmiany należało sięgnąć po drastyczne środki liftingowe, stąd strona informacyjna radiowej "Mrocznej Strefy" zamieniła się w portal muzyczny, który w dalszym ciągu będzie zajmował się szeroko pojętym metalem i ekstremą. Nie będziemy unikać żadnego z podgatunków tego gatunku, żadnej z odmian ekstremalnego grania, nie zabraknie też "wycieczek" do dźwięków z innych półek: w dziale "Puszka Pandory" pojawią się opisy płyt z kręgu dark ambient, neofolk, industrial i noise, a tu i ówdzie rzeczy z pogranicza folka i metalu, a nawet materiały stricte folkowe. Wyjaśnienia do działów "Wywiady" i "Recenzje" są zbędne. Może poza tym, że niewykluczone jest, iż wśród wywiadów znajdą się też ciekawsze z tych, które pojawiły się w audycji, a wiele osób nie miało dotąd okazji ich poznać i usłyszeć. Nieco później z inicjatywy Mansteina powołaliśmy do życia "Metaleksykon", w którym można znaleźć ciekawie napisane biografie zespołów bardziej lub mniej znanych, ale także tych nieco zapomnianych.
Do współpracy zaprosiłem ludzi, których łączy przede wszystkim muzyczna pasja, zamiłowanie do wszelkich przejawów muzycznej ekstremy. Niektórzy mają już za sobą doświadczenia w innych mediach, inni dopiero wkraczają na tę drogę. Razem nie mamy zamiaru lizać tyłków decydentom, zniżać głowy przed dużymi firmami i skazywać na krytykę te mniejsze tylko dlatego, że mają mniejszą siłę przebicia. Nie zawsze będziemy obiektywni, nie będziemy też dzielić sceny na tzw. nadziemie i podziemie, mainstream czy underground. Na wsparcie mogą liczyć ci, którzy będą wspierać również nasze inicjatywy i ci, którym zależy na promocji i zdrowym klimacie na uniwersalnej i jak by nie patrzeć jednej i wspólnej scenie metalowej. Jakkolwiek patetycznie te ostatnie słowa brzmią, zapraszam do "Mrocznej Strefy"!


Adres kontaktowy:
Wojciech "Diovis" Szymański (naczelny serwisu ;), recenzje, newsy, wywiady, korekta)
mail: diovis@go2.pl lub mrocznastrefa@go2.pl
Poczta tradycyjna: (UWAGA! ZMIANA ADRESU!) Wojciech Szymański, ul. Struga 16/19, 26-600 RADOM


Współpracowali z nami: Fenrir, „13”, Luna, Lena, Narmer, Beti & Robert, Mariusz Kowalczyk, Piotr Morawski (Kotlet), Agnes, Agnieszka Nycz (Ashka), Margit, Warzych, Satyrja, Trinity, Tomasz Lewicki, Jakub "kaReL" Karelus, sThor, Filip "Cannibal", Tomasz "Powróz" Powrózek, Nettie, Astarte, Bart Stali współpracownicy (w kolejności alfabetycznej):

Kępol
(recenzje, wywiady, newsy, relacje z koncertów)
mail: pkepinski@gmail.com

Pablo.Sulik
(recenzje, newsy, wywiady)
mail: pablo1934@op.pl

Peter
(administrator serwisu, wywiady, recenzje)
mail: pete.r@interia.pl

V. Ziutek
(recenzje, relacje z koncertów, zdjęcia, wywiady)
mail: vilcinescu@radiowid.pl

Współpracują z nami również:

Mikołaj "Manstein" Kunz
(recenzje, relacje z koncertów w Niemczech i w Polsce, zdjęcia, Metaleksykon)
mail: koenigstiger@wp.pl

Współpracowali z nami:
Fenrir, „13”, Luna, Lena, Narmer, Beti & Robert, Mariusz Kowalczyk, Piotr Morawski (Kotlet), Agnes, Agnieszka Nycz (Ashka), Margit, Warzych, Satyrja, Trinity, Tomasz Lewicki, Jakub "kaReL" Karelus, sThor, Filip "Cannibal", Tomasz "Powróz" Powrózek, Nettie, Astarte, Bart


UWAGA! Redakcja Mrocznej Strefy nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi muzyków czy innych osób wypowiadających się na naszych wirtualnych łamach. Nie jesteśmy powiązani z jakimkolwiek ruchem religijnym lub społecznym, partią polityczną czy inną instytucją.
Prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie, wykorzystywanie i rozpowszechnianie jakichkolwiek materiałów umieszczonych na stronach Mrocznej Strefy bez zezwolenia zabronione.ABOUT US (English version)


Mroczna Strefa webzine was found on a base of a radio show with a same name. At first it was just a website advertising the activities behind the radio program broadcasting in a local Radio Grudziadz 90.6 FM. "Mroczna Strefa Radio Show" (which means "Dark Zone" in Polish) started in February of 1997, but the website existed pretty later, like about 2003 year. Many people visited the site taking part in numerous competitions, writing many e-mails to us in different matters etc. Some of those people asked me to put more sections on the pages of Mroczna Strefa website and the suggestions led to change the website a bit. That's why the advertising site changed in a beginning of 2005 year into extreme music webzine. We present here all kinds of metal music as well as much more experimental sounds like dark ambient, neofolk, industrial, noise and even folk & folk metal (in "Pandora's Box" section). I think we shouldn't explain what stands behind the sections "Interviews" and "Reviews". In a part of the webzine called "Metaleksykon" our colleague Manstein present bios of some famous and some forgotten bands. Unfortunately to you, we write in Polish language only, but we are sure that you should know what you can find on our virtual pages.
I have invited to collaboration people who share my musical passion. Some of them had experiences in medias earlier, some others just start their way. Together we don't want to lick someone's ass, we don't want to favour big labels and pass over the underground labels like many others do. We won't always be objective, we won't divide a musical scene into mainstream and underground, we don't want to be a most popular or controversial webzine. We support all those who also support our actings and want to be promoted here. Altogether we are able to push all that forward even if you know how the metal & extreme music scene has changed lately.
Welcome to Mroczna Strefa webzine!

Contact:
Wojciech "Diovis" Szymański (editor, reviews, news, interviews)
mail: diovis@go2.pl or mrocznastrefa@go2.pl
Postal address for sending of promos: (ATTENTION! CHANGE OF ADDRESS!) Wojciech Szymański, ul. STRUGA 16/19, 26-600 RADOM, POLAND


Staff:

Kępol
(reviews, interviews, news, live reports)
mail: pkepinski@gmail.com

Pablo.Sulik
(reviews, news, interviews)
mail: pablo193@op.pl

Peter
(webmastering, interviews, reviews)
mail: pete.r@interia.pl

V. Ziutek
reviews, live reports from gigs/festivals, photos, interviews)
mail: vilcinescu@radiowid.pl

Also collaborating with us:

Mikołaj "Manstein" Kunz
(reviews, live reports from Germany & Poland, photos, “Metaleksykon” section)
mail: koenigstiger@wp.pl

In the past also collaborated:

Fenrir, „13”, Luna, Lena, Narmer, Beti & Robert, Mariusz Kowalczyk, Piotr Morawski (Kotlet), Agnes, Agnieszka Nycz (Ashka), Margit, Warzych, Satyrja, Trinity, Tomasz Lewicki, Jakub "kaReL" Karelus, sThor, Filip "Cannibal", Tomasz "Powróz" Powrózek, Nettie, Astarte, Bart