Polecamy

PERCIVAL SCHUTTENBACH, HELROTH I UKANOSE W ZABRZU I W KRAKOWIE

Na jednej scenie folk pagan metal z Polski i Litwy!
29 04 2017 w Zabrzu - CK Wiatrak
30 04 2017 w Krakowie - Klub Zaścianek
Wystąpią:
PERCIVAL SCHUTTENBACH
Potentat na scenie folk-metalowej i medieval-folkowej w Polsce. Zespół działający aktywnie od 1999 roku zgromadził od tego czasu na koncie wiele osiągnięć, w tym koncerty i występy na festiwalach w krajach całej Europy, najważniejsze wyróżnienia na festiwalach folkowych (Wirtualne Gęśle) , a także ? jako jeden z niewielu wykonawców w Polsce ? Diamentową Płytę za współautorstwo muzyki do projektu Równonoc - spektakularnego połączenia hip-hopu ze słowiańskim folkiem. Percival to również twórcy licznych projektów związanych z rekonstrukcją historyczną. Grupa zagrała ponad 1000 koncertów na wszelkiego rodzaju festiwalach, turniejach oraz inscenizacjach historycznych. Regularnie pojawiają się na najważniejszych imprezach historycznych w Polsce (Biskupin, Wolin, Ogrodzieniec, Grunwald), a ich fankluby można znaleźć nawet w Brazylii i Chinach! Zespół, którego dźwięki w dużym stopniu uświetniają najnowsze wydanie najbardziej eksportowej polskiej gry Wiedźmin 3 - Dziki Gon utytułowanej ponad 250 branżowymi nagrodami (w tym również za ścieżkę dźwiękową - min. statuetka MocArta 2015, Hollywood Music In Media Awards 2015 oraz Game Music Awards 2015 przyznane Percivalowi obok głównych kompozytorów gry - Marcinowi Przybyłowiczowi i Mikołajowi Stroińskiemu. Zespół w 2016 r. podpisał umowę wydawniczą z Sony Music Poland, której następstwem było wydanie płyty ?Strzyga? podsumowującej kilkunastoletnią działalność zespołu.
Członkowie zespołu:
Mikołaj Rybacki
Katarzyna Bromirska
Joanna Lacher
Andrzej Mikityn
Christina Bogdanova
Marcin "Froncek" Frąckowiak
www.facebook.com/PercivalSchuttenbach/
www.percivalschuttenbach.art.pl
www.youtube.com/user/percivalschuttenbach
HELROTH
Helroth został założony w grudniu 2012 roku przez trójkę przyjaciół, Marthę, Zapora i Ernesta. W kwietniu 2013 roku zespół udał się na polsko-czeską trasę ze słoweńskim zespołem Avven. W tym samym roku, Helroth wydał swoją pierwszą EP-kę "Wataha" i wystąpił w Warszawie na Folk Metal Harvest Festival razem z Dalriada, Silent Stream of Godless Elegy i Litvintroll. Wiosną 2014 roku grupa zagrała z Arkoną, Percival Schuttenbach i SSOGE we Wrocławiu i Katowicach, a jesienią na niemieckim Weltenbaum Festival w Erfurcie. Następnie suportował Eluveitie, Skálmöld i Arkonę na polskim odcinku ich trasy (Kraków, Warszawa, Szczecin). W 2015 roku Helroth zagrał jako headliner na Medieval Festival w Trokach (Litwa) i zagościł we Francji na Ragnard Rock Festival, po czym udał się na krótkie tournee po Włoszech i Słowacji. W październiku zespół wspierał we Wrocławiu Ensiferum, Skyforger i Metsatöll. W grudniu 2015 opublikował teledysk "Wiedźma" zapowiadający wydanie swojego pierwszego LP "I, Pagan". Latem 2016 Helroth ponownie zawitał na Ragnard Rock Festival we Francji. Po wydaniu debiutanckiego albumu ?I, Pagan?, Helroth zagrał kilka koncertów promocyjnych w kraju a następnie towarzyszył zespołowi Percival Schuttenbach na trasie ?Strzyga Tour?. Rok zakończył jako główny polski support Eluveitie w katowickim Mega Club.
Członkowie zespołu
Orthank - wokale
Martha - flet, drugi wokal
Ernest - skrzypce
Zapor - gitara
Jan Machalski - gitara
Morwin - bas
Marcin - perkusja
www.facebook.com/pg/Helroth/
www.youtube.com/user/HelrothOfficial
www.helroth.8merch.com
UKANOSE
Ukanose to litewski, folk metalowy zespół założony w Wilnie, na Litwie, w 2012 roku przez gitarzystę, kompozytora Linasa, akordeonistę i kompozytora Tadasa oraz perkusistę Viliusa. W 2014 roku ukazał się singiel "Triju seseliu"(Trzy siostry) zapowiadający album "Ukanose" Jesienią 2015 roku z zespołem rozstali się basista i obaj wokaliści, a w ich miejsce dołączyli: Andrius (bas) i Robertas (gitara). Na początku roku 2016 do zespołu dołączył Martynas (który nagrał część wokali na debiutanckim albumie). Zespół wystąpił na wielu festiwalach na Litwie , m.in.: ?Iš kartos i kartą - 2013?, ?Margos pievos - 2013 ? ?Kilkim žaibu - 2015 i Łotwie ?,?Zobens un Lemess - 2015 ?. Na debiutancki album "Ukanose"składa się dziewięć utworów. nagrania i miksy zostały wykonane przez Muzikos laboratorija.
Album zaprojektowany przez Kornelija Jociute zdobi grafika autorstwa Natalii Nadii Osipy.
Członkowie zespołu:
Martynas - wokal
Tadas - akordeon
Linas - gitara
Robertas - gitara
Andrius - bas
Vilius - perkusja
www.facebook.com/Ukanose/
www.youtube.com/user/ukanose

Linki do wydarzeń na fb.:
Zabrze: www.facebook.com/events/1462438713786997/
Kraków: www.facebook.com/events/596621503876938/

MROCZNA STREFA patronuje tym imprezom!!!<<<---powrót