Polecamy

TRZYDNIOWE MISTERIUM MUZYCZNEJ EKSTREMY: PARTY SAN OPEN AIR 2018

Aaaaaaarrghh!!! Jeśli ktokolwiek z was sądził, że organizatorzy sławetnego i niemniej zacnego niemieckiego Party San postanowili po wielu latach działalności w biznesie dać sobie na luz, był w ogromnym błędzie. Pomysłów na uraczenie maniactwa metalowymi odlewami wysokiej klasy nie zabrakło im ani na chwilę, co oznacza, że także i w tym roku festiwal ucieszy wszystkich jego dotychczasowych (a może nie tylko?) bywalców. Co mamy bowiem w programie? Panie i panowie – specjalnie dla was w ramach ekskluzywnego gigu wystąpią klasycy norweskiego black metalu: EMPEROR! Znalazło się jednak i miejsce dla tych, którzy wyżej wymienionym służyli w szczenięcych latach za wzorzec – VENOM. Na pewno nie trzeba też przedstawiać nikomu świntuchów z CARPATHIAN FOREST, czcicieli sił nieświętych z WATAIN, tudzież holenderskich klasyków death metalu z PESTILENCE. Kontynuując temat weteranów death, grind i temuż pokrewnych warto wspomnieć oczywiście o UNLEASHED, BRUJERIA, DYING FETUS czy SADISTIC INTENT. Swoje spojrzenia na różne szkoły grania thrash metalu przedstawią z kolei piwosze z TANKARD oraz dwa dinozaury z dwóch krajów zza Wielkiej Kałuży – EXHORDER i EXCITER. Republika czeska poszczyci się swoimi jakże zasłużonymi na „czarnej“ scenie klasykami z MASTER'S HAMMER, dla wszystkich miłośników kapel w stylu kochaj albo rzuć – REVENGE. Sporą publikę przyciągną zapewne Jankesi z BLACK DAHLIA MURDER, dziwolągi z ANAAL NATHRAKH, a być może również wyśmienite i jedyne w swoim rodzaju międzynarodowe black/doom metalowe combo pod postacią THE COMMITTEE. Czy to już koniec? Ależ nie! Każdy miłośnik DEAD CONGREGATION, TRIBULATION, TOXIC HOLOCAUST, POSSESSION, BLOOD INCANTATION, BENIGHTED, COFFINS, RAM, EVIL WARRIORS, HARAKIRI FOR THE SKY, SKELETHAL, GRUESOME, THE SPIRIT, UNANIMATED, WOLFHEART, OBSCENITY, GRAVEYARD, GRIM VAN DOOM, RAZORRAPE, PILLORIAN, HIEROPHANT, GUINEAPIG, ESSENZ, CRESCENT, DESERTED FEAR, GOATH, ENDSEEKER, OUR SURVIVAL DEPENDS ON US, ENGULFED, ULTRA SILVAM, GUTRECTOMY czy GORILLA MONSOON z pewnością będzie wpiekłowzięty. Czas i miejsce akcji: 9 – 11 sierpnia, oczywiście i jak zwykle na położonym nieopodal Schlotheim (Turyngia) lotnisku Obermehler. Bileciki w cenie 89,10 Euro wciąż zamawiać możecie poprzez sklep internetowy zacnej Cudgel, bądź też zakupić już na miejscu. Czy o czymś zapomnieliśmy? Chyba nie, a zatem – do zobaczenia pod scenami!

www.party-san.de
www.cudgel.de
www.facebook.com/PartySanOpenAir666
www.facebook.com/CudgelVertrieb

5-lecie Aterra

14 kwietnia swoje 5 urodziny będzie obchodziła ATERRA. Impreza odbędzie się w warszawskim klubie VOODOO. Początek o godzinie 19:00, wjazd 15 zeta.
ATERRA to metalowy zespół pochodzący z Ostrołęki a działający w Warszawie, w skład którego wchodzą: Caruso (wokal, gitara), Tiger (gitara), Jaga (bas), Bart X (sampler), Twardy (perkusja). Chłopaki kochają występy na żywo o czym świadczy spora liczba zagranych festiwali oraz koncertów m.in. z HATE, ACID DRINKERS, MATERIA, ILLUSION, LADY PANK, LAO CHE, COCHISE, SIQ, OSTROV, WŁOCHATY oraz to, że byli polskim supportem ARCH ENEMY oraz legendy amerykańskiego hardcore’u - M.O.D.
Grupa nagrała płytę pt. "All Born in Pain" i materiałem z niej chętnie Was poczęstuje!
Obok solenizantów wystąpią: słowacka MORNA (progressive metal), TORTURE OF HYPOCRISY (groove metal) oraz WARBAND (groove metal).
Szykuje się naprawdę dobra impreza, w trakcie której ATERRA będzie kręciła swój klip koncertowy. Zapraszamy!

Oto szczegóły:

ATERRA to metalowy zespół pochodzący z Ostrołęki a działający w Warszawie, w skład którego wchodzą: Caruso (wokal, gitara), Tiger (gitara), Jaga (bas), Bart X (sampler), Twardy (perkusja). Chłopaki kochają występy na żywo o czym świadczy spora liczba zagranych festiwali oraz koncertów m.in. z HATE, ACID DRINKERS, MATERIA, ILLUSION, LADY PANK, LAO CHE, COCHISE, SIQ, OSTROV, WŁOCHATY oraz to, że byli polskim supportem ARCH ENEMY oraz legendy amerykańskiego hardcore’u - M.O.D.
Grupa nagrała płytę pt. "All Born in Pain" i materiałem z niej chętnie Was poczęstuje!
https://www.youtube.com/watch?v=Ab-nc1e8AIU

MORNA znów najeżdża Polskę! Słowacki progresywny zespół metalowy, który w zeszłym roku grał na Wacken, wraca do twojego miasta. Nie przegap występu na żywo opartego na ostrych riffach jak i elementach klimatycznych. Przywieziemy Wam materiał z "Nuisance" i trochę starszych rzeczy plus niespodziankę!
https://www.youtube.com/watch?v=_nIa2133ezM

Warmińsko-mazurska grupa groove/death metalowa TORTURE OF HYPOCRISY została założona w 2007 roku, w Mikołajkach. Zespół jest związany z olsztyńską sceną metalową. Pierwsze demo zostało wydane w 2009 r. Rok później zespół wydał debiutancki album "Random Perspectives of Reality", a także opublikował teledysk do utworu "Last Logical Process". W 2013 r. zespół wydał dobrze przyjęty singiel "Mass Murder Mechanism", który został umieszczony na składance "Budząc umarłych" MUSICK MAGAZINE. W styczniu 2014 r. ToH wydał album "Random Augmentation", który zdobył pozytywny odbiór w prasie muzycznej. W 2016 r. grupa przygotowała specjalny koncept album z okazji 30. rocznicy katastrofy w Czarnobylu, zatytułowany „RBMK-1000”. Członkowie zespołu są powiązani tą tematyką - w rodzinnym mieście grupy naukowcy jako pierwsi w Polsce wykryli wzrost promieniowania po wybuchu reaktora nr 4. Gościnnie na albumie występuje MoozE - kompozytor ścieżki dźwiękowej do kultowej gry komputerowej "S.T.A.L.K.E.R - Shadow of Chernobyl", a także włoski ambient designer Uzbazur. Grupa nagrała klip do utworu "AZ-5 (feat. MoozE)", w którym, dzięki współpracy z grupą eksploracyjną RST, znalazły się oryginalne ujęcia z Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej. Klip zdobył tytuł TOP-VIDEO w serwisie muzycznym MUZYKOHOLICY.COM. Album „RBMK-1000” uzyskał wysokie noty w polskich i zagranicznych magazynach muzycznych oraz prasie internetowej. Za dystrybucję krążka na terenie całego kraju odpowiada Sonic Records. Zespół aktywnie koncertuje, a do tej pory dzielił scenę m. in. z Hate, Thy Disease, Obscure Sphinx, Dead Infection czy Masachist. Obecnie grupa pracuje nad 4 albumem.
https://www.youtube.com/watch?v=45l6fOqwNag

WARBAND to młody zespół z Warszawy, mający na karku kilka występów. Ich muzyki nie da się przyporządkować, choć lubią określenie "Groove Metal". Od gitarzystów, razem tworzących ciekawe aranżacje, po basistę który wie co robi i zna swój instrument, poprzez perkusistę z silną ręką, mocną pałką i niezawodnym talentem, a to wszystko wsparte energią i zabójczym wokalem.
https://www.youtube.com/watch?v=mVvx0bIV4G0

Wjazd 15 zł. Zapraszamy!!!

 
LINK DO WYDARZENIA:
https://www.facebook.com/events/1830276746992028

EUROPEJSKA TRASA MORBID ANGEL

Przypuszczalnie wielu z was czeka – jeśli nie z niecierpliwością, to już na pewno z dużą ciekawością – na najnowszy album klasyków amerykańskiego death metalu z Florydy, którego zapowiedziana na początek grudnia premiera zbliża się wielkim krokami. Wiemy już wszyscy że kolejna odsłona twórczości Treya Azagthotha i jego kompanii nosić będzie tytuł „Kingdoms Disdained“, stosownie do jej objawienia podjęte zaś zostaną zawczasu odpowiednie kroki promocyjne, gdyż już w listopadzie MORBID ANGEL przybywa właśnie na Stary Kontynent. Wszyscy pragnący usłyszeć namiastkę nowej płyty w wersji live oraz po raz kolejny sprawdzić formę sceniczną bandu, który na żywo nie zawodzi nigdy, niech już dzisiaj przygotowują się na jeden z koncertów, które odbędą się w następujących miastach: 

08.11.2017 Gothenburg (Swe), Sticky Fingers
09.11.2017 Uppsala (Swe), Katalin
10.11.2017 Oslo (Nor), Blå
11.11.2017 Aalborg (Dk), Aalborg Metal Festival
12.11.2017 Hamburg (Ger), Logo 
14.11.2017 Paris (Fra), Le Trabendo
15.11.2017 London (UK), O2 Academy Islington
16.11.2017 Bristol (UK), Bierkeller
17.11.2017 Manchester (UK), Sound Control
18.11.2017 Belfast (UK), The Limelight 2
19.11.2017 Dublin (Irl), The Academy
21.11.2017 Glasgow (UK), Classic Grand
22.11.2017 Wolverhampton (UK), Slade Rooms
24.11.2017 Voselaar (Bel), Biebob
25.11.2017 Essen (Ger), Turock 
26.11.2017 Tilburg (Hol), O13
28.11.2017 Wiesbaden (Ger), Schlachthof 
29.11.2017 Berlin (Ger), Musik und Frieden 
30.11.2017 Warsaw (Pol), Proxima
01.12.2017 Katowice (Pol), Mega Club
02.12.2017 Zlin (Cze), Winter Masters of Rock – Hala Euronics
03.12.2017 Budapest (Hun), Barba Negra
05.12.2017 Bologna (Ita), Zona Roveri
06.12.2017 München (Ger), Backstage Halle 
08.12.2017 Sneek (Hol), Bolwerk
09.12.2017 Utrecht (Hol), Tivoli Pandora
10.12.2017 Kassel (Ger), 130bmp

www.morbidangel.com
www.facebook.com/officialmorbidangelpage
www.sl-music.net

„MUSICK MAGAZINE” PO RAZ 19-TY 

Nadchodzi jesień, a wraz z nią - nowy, dziewiętnasty, numer Musick Magazine. W nim Satyr i Frost opowiadają nam o kolejnym etapie w historii Satyricon, którego pierwszym rozdziałem jest nowy studyjny album, „Deep Calleth upon Deep". Z kartek bieżącego numeru dowiecie się ponadto, co słychać u: Incantation, Akercocke, With the Dead, The Ruins of Beverast, Attic, Urn, The Lurking Fear, Tau Cross, Broken Hope, Dephosphorus, Execration, Accept, Unleashed. Tradycyjnie dużo piszemy o naszych zespołach. Tym razem chwalimy: So Slow, Kult Mogił, Biesy, Licho, Dagorath, Nekkrofukk, Limp Blitzkrieg. Wracamy do wydarzeń, jakie miały miejsce na tegorocznych edycjach Party San Festival i Brutal Assault. Całość uzupełniają stałe rubryki oraz bardzo duża sekcja recenzji! Oddzielny akapit należy się wywiadowi z Decapitated. „To jest nasz czas!" - tak zatytułowaliśmy obszerny wywiad z Voggiem z Decapitated. Jednak życie po raz kolejny pisze swój scenariusz. Kilka dni temu światek metalowy obiegła informacja o kłopotach z prawem muzyków Decapitated. Nie znamy sprawy, dlatego nie będziemy jej komentować. W momencie kiedy ta sprawa została upubliczniona, numer był już wydrukowany, tak więc jeśli ktoś szuka sensacji, to w tym wywiadzie tego nie znajdzie. Rozmawialiśmy z Voggiem w wakacje o muzyce i planach zespołu, które z dzisiejszej perspektywy wyglądają bardzo gorzko… Żywimy głęboką nadzieję, że cała ta sprawa szybko się wyjaśni.
Numer 19 Musick Magazine, 96 stron plus płyta CD Budząc umarłych cz. 12, trafił również do salonów Empik. Wysyłkowo numer jest dostępny pod tym linkiem:
http://musickmagazine.8merch.com/services/store
POLECAMY!!!

IN THE NAME OF GOD: TRASA KONCERTOWA I NOWA PŁYT

IN THE NAME OF GOD ruszyło w trasę koncertową, gdzie zagra dużo nowego materiału z wydanej we wrześniu płyty "We Are the War". Za nami koncerty 16.09. w niemieckim Wernfeld, 22.09. w Mieroszowie i 23.09. w czeskim Jaromerze. Przed nami jeszcze kolejne potwierdzone daty: 
06.10 Wrocław   
13.10 Hradec Kralove (Czechy)   
28.10 Bydgoszcz
24.11 Praga (Czechy)     

Przy okazji przedstawiamy okładkę do albumu "We Are The War". Twórcą jest Absumaniac Art.

Poniżej tracklista:
1. It's Time To Hunt
2. Revenge
3. Little Boy
4. Terror Games
5. We Are The War
6. Better Believe When Hell Comes To Us
7. Dark Days
8. House Of God

Więcej info:
www.facebook.com/ITNOGband
www.facebook.com/ITNOGband/posts/1520460221333392

MROCZNA STREFA patronuje płycie i trasie koncertowej IN THE NAME OF GOD!!!

SEATTLE NIGHT 5: LAYNE STAYLEY, DIRT & INCESTICIDE (Poligon nr.4)

"... and we die young ... faster we run ..."
W październikowy sobotni wieczór w klubie VooDoo Club już po raz 5 odbędzie się Seattle Night - Tribute to, czyli cykl koncertów poświęcony GRUNGE'owej muzyce rodem ze Seattle. Tegoroczna edycja będzie głównie poświęcona osobie LAYNE'A STALEY'A, który zmarł 15 lat temu. Poza numerami Alice in Chains (25 lecie DIRT'a) czy Mad Season, będziemy także wspominać takie zespoły jak Mother Love Bone, Screaming Trees, Pearl Jam czy Nirvana (25 lecie INCESTICIDE). Po koncertach czeka nas impreza do rana z muzyką, którą kochacie i z numerami, bez których nie umiecie się w życiu obejść. Jak muzycznie wyglądają nasze "Seattle Night"?
Nutshell: www.youtube.com/watch?v=cFauW4iWp8k
River of deceit: www.youtube.com/watch?v=DCJbff-xItA
Black: www.youtube.com/watch?v=iWA_Tr43Yag

Październikowy koncert będzie też przy okazji pierwszym na trasie kapeli POLIGON NR. 4, która będzie promować swój drugi album pt. "FLASHBACK", ale jak już "świętować" 5 lecie "Seattle Night", to z pełną pompą! Przypominamy też po raz kolejny dla przyjezdnych, że VooDoo Club club znajduje się rzut beretem (albo lekko obciążoną koszulą flanelową) od Dworca Zachodniego!

Więcej info i fotek POLIGON NR. 4
www.facebook.com/poligonnr4
www.youtube.com/user/poligonnr4
www.instagram.com/poligon_nr._4
www.facebook.com/groups/689826494521742/

Koncert otworzy zespół Rottin' Green.

"Seattle Night vol. 5"
7.10.2017
VooDoo Club, Aleja Prymasa Tysiąclecia 48A (dawne Bema 65), 01-242 Warszawa
Wejście od 19:00 - Start od 20:00
Wjazd: 20 zł

Info nt. imprezy:
www.facebook.com/events/923664781108385

MROCZNA STREFA PATRONUJE TEJ IMPREZIE!!!

ROŻNORODNOŚĆ OBLICZ MUZYCZNEJ EKSTREMY: PARTY SAN OPEN AIR 2017

Kasa uzbierana? Plany wakacyjne nakreślone? Urlop zabukowany? Każdy, kto zdążył już wszystkie trzy kryteria spełnić, a w dodatku polubił w międzyczasie odbywający się u naszych zachodnich sąsiadów Party San Open Air, może śmiało wziąć pod uwagę ową wakacyjną perspektywę również i w tym roku. Organizatorzy zacnego niemieckiego festiwalu także i tym razem postanowili poruszyć niebo i ziemię aby zadowolić wszystkich przyzwyczajonych do wysokiej jakości festiwalu, gromadzącego rokrocznie śmietankę (i nie tylko) ultra mega brutalnego grania, w związku z czym bramy piekieł po raz kolejny staną otworem w dniach 10- 12 sierpnia, oczywiście na lotnisku Obermehler, mieszczącym sie o metaforyczny rzut krzyżem od przytulnego Schlotheim w Turyngii. Wybierać będzie jak zwykle w czym, gdyż każdy z fanow ulubionego gatunku otrzyma dokładnie to czego oczekuje. Nie zabraknie bowiem bardzo cenionych, a ostatnio nawet i nieco zapomnianych jankeskich klasyków thrashu pokroju OVERKILL, POSSESSED czy DEMOLITION HAMMER. Maniacy death metalowej tradycji z pewnością przeżyją ekstazę przy gigach MORBID ANGEL (USA), VADER (Pol), VITAL REMAINS (USA), CRYPTOPSY (Can), NILE (USA), AZARATH (Pol) czy AUTOPSY (USA). Black metalową publikę poruszą ABBATH (Nor), MARDUK (Swe), INQUISITION (Col/USA), HADES ALMIGHTY (Nor), URFAUST (Hol), DARKENED NOCTURN SLAUGHTERCULT (Ger), MYSTHYRMING (Isl) czy UADA (USA), wszyscy lubujący się zaś w hybrydzie wszystkich wspomnianych wyżej gatunków spotkają się pod scena przy występach DESASTER (Ger), NECROPHOBIC (Swe), AURA NOIR (Nor), )GOD DETHRONED (Hol), MERCILESS (Swe), czy DEW-SCENTED (Ger). Nie zostaną skrzywdzeni i miłośnicy doom metalowych rytmów, którzy zmierzą się skutecznie z CANDLEMASS (Swe), MANTAR (Ger) i MOURNING BELOVETH (Irl), fanów pogańsko - folkowych akcentów ucieszy z pewnością obecność MOONSORROW (Fin), a wszyscy pragnący godnego uzupełnienia wrażeń wywołanych gigami gwiazd z wysokiej półki śmiało mogą wybrać coś odpowiadającego ich gustom spośród INSOMNIUM (Fin),ULTHA (Ger), NIGHT DEMON (USA), GUT (Ger), KRINGA (Aut), ATOMWINTER (Ger), VIGILANCE (Slo), KRATER (Ger), BLOOD OF SEKLUSION (Ita), VERHEERER (Ger), DEMILICH (Fin), KOSMOKRATOR (Bel), LUCIFERICON (Hol), DAWN OF DISEASE (Ger), KALMAH (Fin), NAILED TO OBSCURITY (Ger), THE LURKING FEAR (Swe), HUMILIATION (Mal), PIGHEAD (Ger), GRUESOME STUFF RELISH (Spa) oraz INDIAN NIGHTMARE (Ger). Od wyboru głowa boli, czyż nie? Jeśli czujecie się przekonani zamawiajcie w te pędy stosowne wejściówki lub kupujcie je na miejscu (cena w przedsprzedaży to 85,80 Euro), a potem pakujcie się i przez trzy dni dajcie się ponieść tańcom , hulankom i swawolom! See ya!

www.party-san.de
www.facebook.com/PartySanOpenAir666
www.cudgel.de
www.facebook.com/CudgelVertrieb

THE TRUE BLASPHEMY NIGHT PO RAZ SZÓSTY W LIPCU

15 lipca w Gdańskim klubie Protokultura planowa jest szósta odsłona The True Blasphemy Night. Swój udział udział zapowiedzieli:

- INFERNO - Black Metal
Czeskie Inferno powstało w 1995 roku. W dorobku muzycznym: siedem płyt, splity, epki - nazbierało się tego trochę. Teraz, po 20 latach istnienia członkowie są obdarzeni wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami, które ostatecznie pozwalają im skutecznie wyobrazić sobie przewyższającą wielkość mocy z poza i w sobie. Wysokość duchowej ekstazy i głębia nieświadomości były główną inspiracją, z której wydobywały się muzyczne dźwięki i słowa. Nowa płyta "Gnosis Kardias (Of Transcension and Involution)" czyni Black Metal nie tylko muzyką. Muzycznie można się spodziewać naturalnego połączenia starego i czarnego metalu z silnie odczuwaną psychodelią. Pomysły, których nie można było usłyszeć wcześniej. Upokarzająca agresja i militarny spokój, ciemność i lekkość, prostota i progresywne tendencje są połączone w jedną magiczną całość. Teksty i muzyka otwierają wiele ścieżek duchowych. Niektóre prowadzą na potępienie, inne powodują długotrwałe rozpuszczenie w absolucie, niektóre oferują również widok na sedno wieczności. Tragedia, łamanie koła istnienia i odrodzenia, któremu wszyscy, którzy odmawiają otworzenia serca, są potępieni.
INFERNO to:
Adramelech - Vox
Ska-Gul - Gitary
Morion - Gitary
Crudelis - Basy
M. - Perkusja
www.metal-archives.com/bands/Inferno/11670
www.youtube.com/watch?v=zA2O0xsEybE
- ARYMAN - bezkompromisowy Black Metal
Zespół powstał w 2000 roku w Bielsku-Białej. Na swoim koncie posiada demo, dwie EP oraz split, a w 2014 roku został wydany pierwszy album "Plugawe Dziedzictwo", który podąża ścieżką lewej ręki. Rok 2016 przyniósł kolejną odsłonę, ,,Czarne Rytuały Otchłani", wydaną przez Lower Silesian Stronghold (Polska) i Hass Weg Productions (Francja). Rytuał, mistyczne wokale i rasowy Black Metal zawierający 9 opętanych hymnów.
www.metal-archives.com/bands/Aryman/3540349463
www.youtube.com/watch?v=Q-ab53qATfo
- TEMPLE DESECRATION - Death / Black Metal
Zespół powstały w Tychach zespół grający death/black metal. Utworzony w 2011 roku przez nieznanych ludzi, hołdującym bluźnierstwu i Diabłu. Dorobek Temple Desecration to demo "Abhorrent Rites" z 2012 roku i najnowsze z 2014 dzieło - EP "Communion Perished". Na rok 2017 zaplanowany jest pełny album.
www.metal-archives.com/bands/Temple_Desecration/3540355759
www.youtube.com/watch?v=5I4loLSIssY
- PUTRID EVIL - Old School Death / Grind
Załoga z Gdańska prezentująca prymitywny i plugawy Death/Grind wg staroszkolnej receptury opracowanej przez: Repulsion, Autopsy, Impetigo czy NunSlaughter. Na koncie demo "Massgrave Overtortures", wydane na taśmie przez włoską wytwórnię Terror From Hell i split "Putrid Graveyard Hordes", dzielony z Sacrofuck i Execution of Light, wydany na CD przez Putrid Cult. Wkrótce kolejne wydawnictwa w uznanych podziemnych wytwórniach, a kawałki, które się na nich ukażą już do posłuchania na koncertach!
www.metal-archives.com/bands/Putrid_Evil/3540397816
www.youtube.com/watch?v=Gz16OrDqjQQ
DAGORATH - Black Metal
Dagorath to bydgoska horda grająca staroszkolny black metal. W kwietniu 2016 wydali swoje demo na CD, a we wrześniu sumptem Total War ukazała się jego kasetowa wersja. "Dagorath naprawdę mocnym akcentem zaznacza swoją obecność na krajowej scenie. Materiał jest bardzo tradycyjny, ale przez to? w pewien sposób świeży na scenie, gdzie dominuje obecnie jednak nieco inne podejście do black metalu".
www.metal-archives.com/bands/Dagorath/3540411871
www.youtube.com/watch?v=6lFz_hUX7KA&t=7s
Wjazd godz. 18:30
Start godz. 19:00
Bilety w przedsprzedaży 20 zł na stronie interticket.pl i protokultura.pl, w dniu koncertu 30zł.
Info:
www.facebook.com/The-True-Blasphemy-Night-210468116103335/?hc_ref=PAGES_TIMELINE

MROCZNA STREFA sprawuje patronat medialny nad tą imprezą!!!

DORMANT DISSIDENT NA TRASIE

Wyżej wymieniony zespół rusza w trasę. Oto szczegóły:

29.04 - Międzychód (zlot motocyklowy)
07.05 - Wrocław (przybij Piątaka)
12.05 - Ostrów Wielkopolski (Piwiarnia u Bossmana)
20.05 - Wałbrzych (Papug Pub)
27.05 - Byczyna (zlot motocyklowy)
28.05 - Dąbrowa Górnicza (Rock Out)
07.07 - Łagów (zlot motocyklowy)

Ze względu na zamknięcie klubu Alternatywa w Jeleniej Górze ten termin został wykreślony z grafiku.
Kawałki DORMANT DISSIDENT na YouTube oraz album preview:  www.youtube.com/watch?v=D5PdAHu-Km8
www.youtube.com/watch?v=YiLKJ7cQspU
www.youtube.com/watch?v=NxYmwifGHAs
www.youtube.com/watch?v=0nGALWikAzc

Na FB znajdziecie informacje dotyczące w/w koncertów (poza koncertem w Ostrowie Wielkopolskim):
www.facebook.com/events/251242635338859
www.facebook.com/events/404179359964058
www.facebook.com/events/1202331093199498
www.facebook.com/events/188849508293445
www.facebook.com/events/185833415263711
www.facebook.com/events/276127026178633

MROCZNA STREFA jest patronem medialnym tej trasy!!!

MUSICK MAGAZINE 17 (4/2016)

Na okładce nr 17 Musick Magazine zagościło logo Bolt Thrower ? 30 letni, niezawodny skład z Coventry ogłosił w ub.r. swój koniec, a my z dumą prezentujemy materiał o tym wyjątkowym zespole. Historia to coś, czego nikt, i nigdy temu zespołowi nie zabierze. Obok głównego tematu proponujemy w numerze również rarytasy w postaci niebanalnych rozmów z Teitanblood i Ryanem Forsterem znanym z Conqueror, Revenge czy Blasphemy, a ostatnio z Death Worship. Bohaterowie tych wywiadów unikają udzielania wywiadów jak diabeł święconej wody, więc tym bardziej chcemy pochwalić się tymi unikatowymi materiałami.
O nowych, świetnych płytach rozmawiamy z Immolation, Lock Up i Helheim. Tempo podnosimy również dzięki rozmowom z Dead Congregation, Bethlehem, Bestial Raids, Overkill, Sinister, ARRM, Planet Hell, Horisont, Mord?a?Stigmata, Dread Sovereign, Power Trip, Kosmokrator, Ritualization, Deivos, Arkona, Venenum, Arstidir Lifsins, Auroch, Deserted Fear, Hetroerzen czy Jarnem z Party San Festiwal.
Nie marnujemy papieru na blichtr ? stąd dodatkowo szczelnie go zapełniliśmy dodatkowo relacjami z koncertów, kolejnymi odcinkami stałych rubryk oraz, ma się rozumieć, konkretną porcją recenzji.
Do numery dołączona jest 11. część naszej kompilacji ?Budząc umarłych?, na program której składają się utwory: Planet Hell, Lęk, Deithwen, Inverted Mind, Neuronia, The Croach, Youdash, Meta Menardi, Varmia, Elegis, Gallileous, Wostok, UDS, Maszyna. Numer jest już dostępny w sprzedaży wysyłkowej pod tym linkiem http://musickmagazine.8merch.com/services/store, w salonach Empik jest dostępny od czwartku, 23 marca. Polecamy się!

MROCZNA STREFA zdecydowanie poleca ten magazyn!!!

HELROTH, VALKENRAG I UKANOSE W WARSZAWIE

Na jednej scenie pagan folk viking metal z Polski i Litwy! Na scenie warszawskiego klubu VooDoo 28 kwietnia zagrają po raz pierwszy razem:
HELROTH
Helroth został założony w grudniu 2012 roku przez trójkę przyjaciół, Marthę, Zapora i Ernesta. W kwietniu 2013 roku zespół udał się na polsko-czeską trasę ze słoweńskim zespołem Avven. W tym samym roku, Helroth wydał swoją pierwszą EP-kę "Wataha" i wystąpił w Warszawie na Folk Metal Harvest Festival razem z Dalriada, Silent Stream of Godless Elegy i Litvintroll. Wiosną 2014 roku grupa zagrała z Arkoną, Percival Schuttenbach i SSOGE we Wrocławiu i Katowicach, a jesienią na niemieckim Weltenbaum Festival w Erfurcie. Następnie suportował Eluveitie, Skálmöld i Arkonę na polskim odcinku ich trasy (Kraków, Warszawa, Szczecin). W 2015 roku Helroth zagrał jako headliner na Medieval Festival w Trokach (Litwa) i zagościł we Francji na Ragnard Rock Festival, po czym udał się na krótkie tournee po Włoszech i Słowacji. W październiku zespół wspierał we Wrocławiu Ensiferum, Skyforger i Metsatöll.
W grudniu 2015 opublikował teledysk "Wiedźma" zapowiadający wydanie swojego pierwszego LP "I, Pagan". Latem 2016 Helroth ponownie zawitał na Ragnard Rock Festival we Francji. Po wydaniu debiutanckiego albumu ?I, Pagan?, Helroth zagrał kilka koncertów promocyjnych w kraju a następnie towarzyszył zespołowi Percival Schuttenbach na trasie ?Strzyga Tour?. Rok zakończył jako główny polski support Eluveitie w katowickim Mega Club.
Członkowie zespołu:
Orthank - wokale
Martha - flet, drugi wokal
Ernest - skrzypce
Zapor - gitara
Jan Machalski - gitara
Morwin - bas
Marcin - perkusja
www.facebook.com/pg/Helroth/
www.youtube.com/user/HelrothOfficial
www.helroth.8merch.com
VALKENRAG
Pochodząca z Tomaszowa Mazowieckiego horda grająca melodyjny death metal z elementami black metalu i folku utrzymanego w tematyce wikingów i Słowian. Założona w 2006 roku przez Jorgha i Lorghata formacja w 2008 roku nagrała pierwsze demo " NordWind", do którego nakręcono video "Once Captured Priest". W 2011 z zespołu odszedł Jorgh. W 2013 roku po wielu roszadach, ekipa Valkenrag ustabilizowała się po dojściu Typhusa na gitarze, Ulfara na basie i Shevca ma bębnach. W tym składzie nakręcono video "Waves of Coming Future" oraz ?Halls of the Brave? promujące pierwszy długogrający album "Twilight of Blood and Flesh". Longplay został wydany nakładem wytwórni Art of The Night Productions i zebrał bardzo pozytywne recenzje zarówno w kraju, jak i za granicą. W 2015 roku Valkenrag nawiązał współpracę z agencją koncertową Heart of Rock. Koniec roku 2015 upłynął pod znakiem promowania nowo wydanego albumu na trasie Autumn Ride Tour razem z Quo Vadis. Przed zakończeniem trasy zespół opuścił Shevcoo, którego wkrótce zastąpił Vallghar z Hellspawn. Obecnie zespół pracuje nad materiałem na drugi album, którego rejestracja przewidziana jest na lato 2017, a korzystając z krótkiej przerwy w owych pracach panowie postanowili najechać kilka polskich grodów przypominając o swojej obecności.
Do tej pory zespół wystąpił z takimi zespołami jak: Venom, Rotting Christ, Ensiferum, Negura Bunget, Skyforger, Taake, Skalmold, Cruachan, Percival Schuttenbach, Valkyrja, Noctem, Devilish Impressions, Saltus, North, Thy Disease, Unearthly.
Członkowie zespołu
Lorghat - gitara, wokal
Typhus - gitara
Ulfar - bas
Vallghar - perkusja
www.facebook.com/pg/ValkenragBand/
www.youtube.com/user/ValkenragOfficial
UKANOSE
Ukanose to litewski, folk metalowy zespół założony w Wilnie, na Litwie, w 2012 roku przez gitarzystę, kompozytora Linasa, akordeonistę i kompozytora Tadasa oraz perkusistę Viliusa. W 2014 roku ukazał się singiel "Triju seseliu"( Trzy siostry) zapowiadający album "Ukanose" Jesienią 2015 roku z zespołem rozstali się basista i obaj wokaliści, a w ich miejsce dołączyli: Andrius (bas) i Robertas (gitara). Na początku roku 2016 do zespołu dołączył Martynas (który nagrał część wokali na debiutanckim albumie). Zespół wystąpił na wielu festiwalach na Litwie , m.in.: ?Iš kartos i kartą - 2013?, ?Margos pievos - 2013 ? ?Kilkim žaibu - 2015 i Łotwie ?,?Zobens un Lemess - 2015 ?. Na debiutancki album "Ukanose"składa się dziewięć utworów. nagrania i miksy zostały wykonane przez Muzikos laboratorija.
Album zaprojektowany przez Kornelija Jociute zdobi grafika autorstwa Natalii Nadii Osipy.
Członkowie zespołu:
Martynas - wokal
Tadas - akordeon
Linas - gitara
Robertas - gitara
Andrius - bas
Vilius - perkusja
www.facebook.com/Ukanose/
www.youtube.com/user/ukanose

Bilety: 15/20 pln
Link do wydarzenia na fb.: www.facebook.com/events/160517604460334/

MROCZNA STREFA patronuje tej imprezie!!!

PERCIVAL SCHUTTENBACH, HELROTH I UKANOSE W ZABRZU I W KRAKOWIE

Na jednej scenie folk pagan metal z Polski i Litwy!
29 04 2017 w Zabrzu - CK Wiatrak
30 04 2017 w Krakowie - Klub Zaścianek
Wystąpią:
PERCIVAL SCHUTTENBACH
Potentat na scenie folk-metalowej i medieval-folkowej w Polsce. Zespół działający aktywnie od 1999 roku zgromadził od tego czasu na koncie wiele osiągnięć, w tym koncerty i występy na festiwalach w krajach całej Europy, najważniejsze wyróżnienia na festiwalach folkowych (Wirtualne Gęśle) , a także ? jako jeden z niewielu wykonawców w Polsce ? Diamentową Płytę za współautorstwo muzyki do projektu Równonoc - spektakularnego połączenia hip-hopu ze słowiańskim folkiem. Percival to również twórcy licznych projektów związanych z rekonstrukcją historyczną. Grupa zagrała ponad 1000 koncertów na wszelkiego rodzaju festiwalach, turniejach oraz inscenizacjach historycznych. Regularnie pojawiają się na najważniejszych imprezach historycznych w Polsce (Biskupin, Wolin, Ogrodzieniec, Grunwald), a ich fankluby można znaleźć nawet w Brazylii i Chinach! Zespół, którego dźwięki w dużym stopniu uświetniają najnowsze wydanie najbardziej eksportowej polskiej gry Wiedźmin 3 - Dziki Gon utytułowanej ponad 250 branżowymi nagrodami (w tym również za ścieżkę dźwiękową - min. statuetka MocArta 2015, Hollywood Music In Media Awards 2015 oraz Game Music Awards 2015 przyznane Percivalowi obok głównych kompozytorów gry - Marcinowi Przybyłowiczowi i Mikołajowi Stroińskiemu. Zespół w 2016 r. podpisał umowę wydawniczą z Sony Music Poland, której następstwem było wydanie płyty ?Strzyga? podsumowującej kilkunastoletnią działalność zespołu.
Członkowie zespołu:
Mikołaj Rybacki
Katarzyna Bromirska
Joanna Lacher
Andrzej Mikityn
Christina Bogdanova
Marcin "Froncek" Frąckowiak
www.facebook.com/PercivalSchuttenbach/
www.percivalschuttenbach.art.pl
www.youtube.com/user/percivalschuttenbach
HELROTH
Helroth został założony w grudniu 2012 roku przez trójkę przyjaciół, Marthę, Zapora i Ernesta. W kwietniu 2013 roku zespół udał się na polsko-czeską trasę ze słoweńskim zespołem Avven. W tym samym roku, Helroth wydał swoją pierwszą EP-kę "Wataha" i wystąpił w Warszawie na Folk Metal Harvest Festival razem z Dalriada, Silent Stream of Godless Elegy i Litvintroll. Wiosną 2014 roku grupa zagrała z Arkoną, Percival Schuttenbach i SSOGE we Wrocławiu i Katowicach, a jesienią na niemieckim Weltenbaum Festival w Erfurcie. Następnie suportował Eluveitie, Skálmöld i Arkonę na polskim odcinku ich trasy (Kraków, Warszawa, Szczecin). W 2015 roku Helroth zagrał jako headliner na Medieval Festival w Trokach (Litwa) i zagościł we Francji na Ragnard Rock Festival, po czym udał się na krótkie tournee po Włoszech i Słowacji. W październiku zespół wspierał we Wrocławiu Ensiferum, Skyforger i Metsatöll. W grudniu 2015 opublikował teledysk "Wiedźma" zapowiadający wydanie swojego pierwszego LP "I, Pagan". Latem 2016 Helroth ponownie zawitał na Ragnard Rock Festival we Francji. Po wydaniu debiutanckiego albumu ?I, Pagan?, Helroth zagrał kilka koncertów promocyjnych w kraju a następnie towarzyszył zespołowi Percival Schuttenbach na trasie ?Strzyga Tour?. Rok zakończył jako główny polski support Eluveitie w katowickim Mega Club.
Członkowie zespołu
Orthank - wokale
Martha - flet, drugi wokal
Ernest - skrzypce
Zapor - gitara
Jan Machalski - gitara
Morwin - bas
Marcin - perkusja
www.facebook.com/pg/Helroth/
www.youtube.com/user/HelrothOfficial
www.helroth.8merch.com
UKANOSE
Ukanose to litewski, folk metalowy zespół założony w Wilnie, na Litwie, w 2012 roku przez gitarzystę, kompozytora Linasa, akordeonistę i kompozytora Tadasa oraz perkusistę Viliusa. W 2014 roku ukazał się singiel "Triju seseliu"(Trzy siostry) zapowiadający album "Ukanose" Jesienią 2015 roku z zespołem rozstali się basista i obaj wokaliści, a w ich miejsce dołączyli: Andrius (bas) i Robertas (gitara). Na początku roku 2016 do zespołu dołączył Martynas (który nagrał część wokali na debiutanckim albumie). Zespół wystąpił na wielu festiwalach na Litwie , m.in.: ?Iš kartos i kartą - 2013?, ?Margos pievos - 2013 ? ?Kilkim žaibu - 2015 i Łotwie ?,?Zobens un Lemess - 2015 ?. Na debiutancki album "Ukanose"składa się dziewięć utworów. nagrania i miksy zostały wykonane przez Muzikos laboratorija.
Album zaprojektowany przez Kornelija Jociute zdobi grafika autorstwa Natalii Nadii Osipy.
Członkowie zespołu:
Martynas - wokal
Tadas - akordeon
Linas - gitara
Robertas - gitara
Andrius - bas
Vilius - perkusja
www.facebook.com/Ukanose/
www.youtube.com/user/ukanose

Linki do wydarzeń na fb.:
Zabrze: www.facebook.com/events/1462438713786997/
Kraków: www.facebook.com/events/596621503876938/

MROCZNA STREFA patronuje tym imprezom!!!

FESTIWAL IM. SZYMONA CZECHA 2017

W tym roku na tej cyklicznej imprezie wystąpią:

HATE
www.facebook.com/HATEOFFICIAL
OBSCURE SPHINX
www.facebook.com/obscuresphinx
FETO IN FETUS
www.facebook.com/FetoInFetus
DEAD INFECTION
www.facebook.com/deadinfection
VARMIA
www.facebook.com/varmiaband
TORTURE OF HYPOCRISY
www.facebook.com/tortureofhypocrisy

28 stycznia 2017, brama 17:00. start 18:00
Nowy AnderGrant, Olsztyn
Ceny biletów:
40 PLN (w przedsprzedaży) / 50 PLN (w dniu koncertu)
Info: www.facebook.com/events/1808425436071270/
przedsprzedaż biletów :
- Klub Nowy ANDERGRANT (ul. Kołobrzeska 32)
- Pub SARMATA (ul.Skłodowskiej 28)
- Sklep muzyczny ROCKFAN (dom handlowy INKA)
- oraz www.andergrant.com/bilety

organizator:
Sun Dies Festival - Dobre Miasto
www.facebook.com/events/657428971051846/
Festiwal.im.Szymona Czecha - Olsztyn
www.facebook.com/FestiwalImSzymonaCzecha

MROCZNA STREFA patronuje tej imprezie!!!

40-TKA RAFIEGO, CZYLI KONCERT F.A.M., BOTTOM, HORRORSCOPE, ISCARIOTA I TERRORDOME W CHORZOWSKIEJ LEŚNICZÓWCE

Pamiętacie imprezy spod szyldu COVENANT i wiele innych? Jeśli tak, to znakomicie, a jeśli nie, to jest okazja, by sprawdzić jak do metalowego imprezowania podchodzi śląsko-krakowska party grupa. Naszemu szanownemu Koledze, organizatorowi licznych koncertów na południu Polski oraz oddanemu maniakowi undergroundu stuka w tym roku 40 zim, więc nie ma lepszej metody niż metalowy gig, by ten jubileusz uczcić.
Na urodzinach Rafiego wystąpią:  F.A.M  Death/grindowa maszyna do zabijania z Wrocławia. Goście są dopiero co po nowej płycie, więc zapał do napierdzielania świeżutkich messerschmittów z ?Human Cargo? mają tęgi.
www.facebook.com/FAMdeathgrind
BOTTOM
Przystojny, śląski SEX-tet, który od dwóch dekad z haczykiem okłada nasze uszy swoim ?hatefull music? terroryzmem. Pograją szlagiery z najnowszej ?Hipokracji? i wiązankę hitów z dawnych lat.
www.facebook.com/Bottom1995
HORRORSCOPE
Od wielu lat wiodąca wśród nastolatek marka i filar polskiego thrash metalu. Ich płyty wszyscy znają, a niektórzy nawet mają, więc wiadomo jak czadowo potrafią przygrywać do kieliszka wódki.
www.facebook.com/horrorscopeband
ISCARIOTA
Kolejna załoga z przeszło dwoma dekadami działalności na karku. W tym roku przyjebali nową płytą, pokazującą, że pośród ekip parających się melodyjnym thrash/heavy metalem nie mają sobie równych w ?upadłym królestwie?.
www.facebook.com/iscariotaband
TERRORDOME
Krakowski crossover/thrash z międzynarodowymi certyfikatami jakości. Świeżo po trasach w Chinach i Zielonej Wyspie, nie zwalniają tempa i wymierzają wokół ?sprawiedliwość maczety?.
www.facebook.com/terrordomeband
Oprócz muzy - masa znajomych ryjów, kramy bogate i dobrze zaopatrzony wódopój chorzowskiej Leśniczówki. Zatarte wspomnienia gwarantowane. Bookuj terminy i szykuj prezenty, bo to przecież urodziny Rafiego.

Kiedy: 17 grudnia 2017 r. (sobota)
Gdzie: Leśniczówka Rock?n?Roll, Chorzów, al. Muzyków 1
Za ile: ZA FREE!
Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/220590765037496

MROCZNA STREFA jest patronem medialnym tej imprezy!!!

?SEATTLE NIGHT?: NIRVANO - PEARLJAMOWA IMPREZA W WARSZAWIE

Między innymi pod patronackimi auspicjami Mrocznej Strefy, 17 grudnia w godzinach 19:00 - 04:00 w VooDoo Club (Aleja Prymasa Tysiąclecia 48A - dawne Bema 65, w Warszawie odbędzie się impreza nie tylko dla fanów NIRVANY i PEARL JAM. Jak piszą organizatorzy: ?Jeśli jesteś fanem muzyki grunge'owej, czy szeroko pojętej muzy alternatywnej, to NIE MA TAKIEJ OPCJI, byś nie słyszał o dwóch albumach, którym podczas najbliższego koncertu chcemy oddać nasz skromny hołd. Nie chodzi tutaj już nawet o marki zespołów jakimi były/są Nirvana i Pearl Jam, ale o to co "NEVERMIND" i "TEN" zrobiły dla świata muzycznego ... i po części dla nas samych. Jak wszyscy wiemy z youtube'a oraz bogatych archiwów bootlegowych, w 1991 roku obie te płyty wyszły na światło dziennie i niemalże z miejsca radio i telewizja (kiedyś muzyczna) zaczęły grać te numery do zarzygania. "Smells Like Teen Spirit", "Alive", "Jeremy", czy "Come As You Are". Te płyty były tak dobre i wypełnione niemalże po brzegi singlami, że jak powiedział kiedyś Cobain "Mogliśmy w sumie podzielić to na 2-3 płyty i zgarniać kasę, ale woleliśmy jeden super album". Te dwie płyty były i są w zasadzie kompletne. Upływ czasu niewiele je nadgryzł, a proces masteringu sprawił, że od 5 lat możemy je odkrywać na nowo.
Nie musimy już Wam więc mówić, czemu jest poświęcona już czwarta edycja naszej Seattle Night - Tribute to. Tym razem 17 grudnia (sobota) w VooDoo Club, będziemy wspominali te dwa wybitne albumy. Tym razem nasz podtytuł koncertu brzmi "25 FOR NEVERMIND AND TEN". Nie zabraknie też innych grunge'owych songów, ale przede wszystkim dobrej muzyki granej zarówno na żywo, jak i na afterparty z odtworzenia.
Nasze audio-wizualne grunge'owe widowisko rozpocznie zespół NIADARA, który pochodzi z Dąbrowy Górniczej i także zajmuje się graniem naszego ukochanego gatunku. Na deser wyjdzie współorganizator całego zajścia - zespół pieśni i tańca POLIGON NR 4, który najpierw tak jak rok temu zacznie skromnym setem unplugged, a potem dopierdzieli wszystko już na full elektrycznie.
Tego wieczoru nie zabraknie na pewno większości najważniejszych utworów z TEN'a oraz NEVERMIND'a. Po koncercie DJ rozkręci imprezę do białego rana. VooDoo Club jest bardzo blisko Dworca Zachodniego, co stanowi ogromne ułatwienie dla osób przyjezdnych z różnych zakątków Polski. Z aplikacją Pokemon, nie dość, że można złapać kilka pokemonów, to jeszcze spacerkiem w 5-10 minut dojść z dworca do klubu. O ile młodsi uczestnicy rok temu mogli prosić swoich nadzorców o to, by w ramach mikołajek zezwolili im na udział w tym grunge'owym zlocie, tak w tym roku prezent na wigilię jest bardzo dobrym pretekstem ;) NA KONIEC I W SUMIE NAJWAŻNIEJSZE: Bez Waszej obecności i bez Waszej pomocy w promocji nie ma tego koncertu! Zapraszajcie więc znajomych na koncert, udostępniajcie gdzie się da i pokażcie, że warto robić tego typu koncerty.
Po koncercie grunge'owe afterparty do białego rana rozkręci DJ Jeremy!
17 grudnia 2016 (sobota)
VooDoo Club, Aleja Prymasa Tysiąclecia 48A, Warszawa
wejście od 19 - start od 20
Wjazd: 20 zł
DO ZOBACZENIA!?

MROCZNA STREFA patronuje tej imprezie!!!

DEATH METAL NA ZAMKU W RACIBORZU

Zagrają:
CRYSTALEPSY
Brutal Death Metal, Ołomuniec
www.facebook.com/crystalepsy/?fref=ts
INDIGNITY
Death Metal, Rybnik
www.facebook.com/indignityofficial/
INFECTED MIND
Thrash Metal, Gliwice
www.facebook.com/Infected-MIND-276041445888741/?fref=ts

Szczegóły:
10.12.2016
Pub Zamkowy, Zamkowa 2, Racibórz
Wstęp:10 PLN, start:19:00

MROCZNA STREFA sprawuje patronat medialny nad tą imprezą!!!

WYTRWAŁOŚĆ I TRADYCJA RAPOON NA ŻYWO W POLSCE!

Deerhunter Booking i SEN PSZCZOŁY zapraszają na wyjątkowy wieczór z eksperymentalnymi i ambientowymi dźwiękami. Sen Pszczoły, Warszawa (Praga Południe), 5 listopada (sobota), godz. 19.00. Bilety: 30/35 pln. RAPOON wystąpi pierwszy raz w Warszawie, w dodatku z nowym programem audio-wizualnym. X-NAVI:ET przybędzie z nowym albumem "Technosis", kóry ukaże się jesienią w Instant Classic. Wieczór otworzy świetny transowy duet GNOZA z Warszawy.
Wydarzenie na facebooku: www.facebook.com/events/1586488714980863
Przedsprzedaż biletów: http://deerhunterbooking.8merch.com/05_11_2016_rapoon_x_navi_et_gnoza-id9646

RAPOON [UK] [ Ambient / Experimental / Audio-Visual ]
Robin Storey ? urodzony w 1955 r., muzyk, kompozytor, malarz, artysta video i wizjoner. Karierę muzyczną rozpoczął w 1980 r. w legendarnej brytyjskiej grupie :zoviet*france:, uważanej za jedną z najciekawszych i najbardziej wpływowych w nurcie muzyki post-industrialnej i ambientu. W 1992 r. Robin Storey opuścił :zoviet*france: i zaczął tworzyć jako RAPOON. Od tego czasu nagrał kilkadziesiąt albumów, również we współpracy z innymi artstami, m.in. z Markiem Spybeyem (jako Reformed Faction, także ex :zoviet*france:), Nigelem Ayersem (jako Hank and Slim), Stevenem Wilsonem (znanym z Bass Communion i Porcupine Tree) oraz z projektami Pacific 231 i Pas Musique. Brał udział w produkcji wielu filmów niezależnych, komponował muzykę do baletu i projekcji video. Z konceretami występował w klubach, galeriach i na festiwalach w całej Europie, USA i Kanadzie.
Robin Storey zdobył wykształcenie plastyczne w latach 1973-77. W tym samym czasie zgłębiał zagadnienia muzyki awangardowej pod opieką Dave'a Pindera, uznanego twórcy muzyki współczesnej. Wtedy to też mocno zainteresował się muzyką elektroniczną i eksperymentalną, a razem z przyjaciółmi wykonywał kompozycje Karlheinza Stockhausena, jednego z najbardziej wpływowych kompozytorów po II wojnie światowej. W latach 1977-79 nauczył się także technik grafiki warsztatowej i projektowania graficznego, które to umiejętności zdefiniowały potem oprawę plastyczną wczesnych wydawnictw :zoviet*france: z ich ręcznie wykonanymi okładkami. Od 1979 do 1994 roku pracował jako technik audiowizualny, dzięki czemu opanował sztukę filmowania, montażu i animacji slajdowej. Tytuł licencjowanego artysty plastyka zyskał w Sunderland School of Art w 1997 roku. Na swoim koncie ma także kilka doskonale sprzedających się bibliotek dźwiękowych dla korporacji Sony. W 2004 uzyskał tytuł magistra w dziedzinie kreatywnej technologii muzycznej na uniwersytecie w Newcastle Upon Tyne.
Muzyka Rapoona w pierwszym okresie działalności była silnie napiętnowana fascynacją etno-ambientem, kiedy to swoją twórczość pojmował jako "siłę kreującą stany umysłu, odkrywającą ludziom część ich własnej osobowości, medium umożliwiające dostęp do najpierwotniejszych instynktów i podświadomości". Plemienny charakter tej muzyki to również kwestia szerokiego wykorzystania rytmów oraz instrumentów etnicznych z Afryki i Azji. Monotonia i głębokie osadzenie rytmów przenosi ich transowy porządek w wymiar medytacyjny. Używając wielu tradycyjnych syntezatorów, automatów perkusyjnych i misternych przekształceń elektronicznych, generuje muzykę niezwykle bogatą brzmieniowo i rytmicznie. Dla Robina Storeya tworzenie muzyki jest nieustannym "procesem rozbierania i przebudowy". Płyty Rapoona ukazywały się w prestiżowych wytwórniach na kilku kontynentach. Polskie wydawnictwo płytowe Zoharum wydało w ostatnich latach wiele niedostępnych już wznowień klasycznych albumów Rapoona oraz kilka pozycji premierowych.
www.rapoon.org
https://en.wikipedia.org/wiki/Rapoon
www.facebook.com/rapoon

X-NAVI:ET [Experimental/ Electroacoustic] [Polska]
Rafał Iwański - urodzony w 1975 r., artysta dźwięku, perkusjonista, z wykształcenia etnolog. Tworzy muzykę elektroakustyczną budowaną na brzmieniu modyfikowanych analogowo i cyfrowo instrumentów elektronicznych i akustycznych oraz dźwięków znalezionych. Współzałożyciel i muzyk grup HATI (istniejącej od 2001 r., współtworzonej od 2007 r. z Rafałem Kołackim i z innymi muzykami sesyjnymi), Kapital (z Kubą Ziołkiem) i bydgosko-toruńsko-poznańskiego kolektywu Innercity Ensemble, od 2014 r. współtworzy grupę Alameda 5. Rafał Iwański zagrał solo (głównie jako X-NAVI:ET) i z zespołami setki koncertów m.in. w Polsce, Niemczech, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Austrii, Hiszpanii, Szwajcarii, Norwegii, Francji, Danii, na Litwie, Węgrzech i w USA - także wspólnie z innymi artystami, jak m.in. Z'EV, Richard Pinhas, Peter Votava, Jerzy Mazzoll, Jeff Gburek, John Zorn, Anna Zielińska, Wojciech Jachna, Jacek Buhl, Radek Dziubek, Dariusz Brzostek, Dariusz Wojtaś, Sławomir Ciesielski, Rafał Mazur, Witold Oleszak, Raymond Salvatore Harmon, Xavier Bayle. Współtworzył projekty audiowizualne Aqualuna (z Anną Pilewicz) i VOICES OF THE COSMOS (z Wojciechem Ziębą i Sebastianem Soberskim - radioobserwatorem z Centrum Astronomii UMK w Toruniu). Brał udział w nagraniu i realizacji kilkudziesięciu albumów wydanych na nośnikach cyfrowych CD i DVD, płytach winylowych i kasetach. W ramach działań grupy HATI prowadzi warsztaty dźwiękowe osadzone w idei i praktyce recyklingu. Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej. Jego muzyka jest wydawana w Instant Classic, Zoharum, Wounded Knife i okazjonalnie własnym nakładem w Eter Records. Na początku listopada 2016 krakowska wytwórnia Instant Classic wydaje nowy album X-NAVI:ET pt. "Technosis".
http://soundcloud.com/xnaviet
http://xnaviet.bandcamp.com/
http://youtube.com/user/xnaviet
www.facebook.com/xnaviet

GNOZA [Ritual/ Experimental] [Polska]
Gnoza to forma religijnej świadomości zakładającej poznanie i wiedzę jako jedyną drogę do zbawienia, przebudzenia ze snu. Muzyczna, rytualna droga do opuszczania platońskiej jaskini, okraszona mantrowymi, perkusyjnymi rytmami i elektronicznym hałasem.
www.facebook.com/gnoza.ritual

MROCZNA STREFA patronuje temu koncertowi!!!

?MUSICK MAGAZINE? PO RAZ PIĘTNASTY, A DRUGI RAZ W TYM ROKU

Na okładce 15. numeru ?Musick Magazine? jest SLAYER! To miejsce czekało na nich długo. Ale wreszcie są tam, gdzie być powinni. W środku zapraszamy na lekturę wywiadu z Kerrym Kingiem (jedyny wywiad jakiego zespół udzielił podczas swojej ostatniej wizyty w Polsce). Nie mniej ciekawie prezentuje się pozostała część materiałów z bieżącego numeru. I tak, proponujemy na okoliczność nowych płyt wywiady z: Neurosis, Asphyx, Nails, Candlemass, Dark Funeral, Ringworm, Blues Pills. Steve Tucker opowiada o najnowszym albumie Warfather oraz sytuacji w Morbid Angel. Wędrowcy - Tułacze - Zbiegi rzadko wypowiadają się publicznie, ale dla nas zrobili wyjątek i snują opowieść o swoim świecie. W ?Ludziach cienia? prezentujemy najnowsze wydawnictwa i wypowiedzi muzyków zespołów, które otacza atmosfera tajemniczości - znajdziecie tu Urfaust, Altarage, Light of the Morning Star, Caronte, Brujeria, Whoredom Rife, Solar Mass, Atomikyla, Above Aurora.Piszemy o polskim crossoverze oraz przedstawiamy najciekawsze tegoroczne premiery płytowe z Islandii. Bogate menu z wywiadami uzupełniają: Death Angel, Whiterscape, Aborted, Vektor, Castle. Polska scena, jak zawsze u nas, jest mocno wyeksponowana - w bieżącym numerze znajdziecie rozmowy z: Dormant Ordeal, Profanatism, Thy Worshiper, Ulcer, Vidian, Trauma, Striaght Hate. Kolejny odcinek Nowego Martwego Polskiego Metalu (Poisoned, Red Scalp, Black Smoke, Morthus), a w cyklicznym ?Na południe od nieba? recenzujemy nowości z krajowego undergroundu. Całość uzupełnia masywna sekcja recenzji i Sąd Kapturowy. Numer 15. Musick Magazine dostępny jest w salonach Empik w całym kraju od poniedziałku, 6 września.
Wysyłkowo można go już zamawiać pod adresem:
http://musickmagazine.8merch.com/services/store

DARK FUNERAL RUSZA DO BOJU

Szwedzcy ambasadorzy piekieł z DARK FUNERAL, którzy kilka miesięcy temu opublikowali swój niezwykle udany krążek ?Where Shadows Forever Reign? wcale nie zamierzają spocząć na laurach, gdyż przy szeroko zakrojonej pomocy zasłużonej Century Media oraz agencji Continental Concerts planują właśnie jego intensywną promocję. Już na przełomie października i listopada dowodzona przez Lorda Ahrimana horda wybiera się na ujęte piękną nazwą Shadows Over Europe 2016 tournee, na którym Mroczny Pogrzeb supportować będą dwa death metalowe akty w postaci dobrze znanych wam Canarhinos z KRISIUN oraz niemieckiego DESERTED FEAR. Jesienny szlak diabelskiej krucjaty przewiduje również i dwa koncerty w Polsce, wszyscy mający zaś ochotę podziwiać ów piekielną trójcę w akcji poza jej granicami, śmiało wybrać mogą jeden z gigów poniższej rozpiski:

12.10.16 Aarhus - Voxhall (DK)
13.10.16 Nijmegen - Doornroosje (NL)
14.10.16 Leipzig - Hellraiser (DE)
15.10.16 Essen - Turock (DE)
16.10.16 Vosselaar - Biebob (BE)
17.10.16 London - Underworld (UK)
18.10.16 Paris - Petit Bain (FR)
19.10.16 Vannes - Echonova (FR)
20.10.16 Biarritz - Atabel (FR)
21.10.16 Madrid - Arena (ES)
22.10.16 Barcelona - Salamandra 1 (ES)
23.10.16 Marseille - Le Moulin (FR)
24.10.16 Milano - Magazzini Generali (IT)
25.10.16 Pratteln - Z-7 (CH)
26.10.16 Munich - Backstage (DE)
27.10.16 Vienna - Simmcity (AT)
28.10.16 Praha - Nová Chmelnice (CZ)
29.10.16 Katowice - Mega Club (PL)
30.10.16 Warsaw - Progresja Music Zone (PL)
31.10.16 Berlin ? Musik & Frieden (DE)
01.11.16 Bremen - Tivoli (DE)
02.11.16 Ludwigsburg - Rockfabrik (DE)
03.11.16 Leiden - Gebroeders de Nobel (NL)
04.11.16 Oignies - Metaphones (FR)
05.11.16 Selestat - Rock your Brain Fest (FR)
06.11.16 Lyon - Ninkasi Kao (FR)

https://www.darkfuneral.se
https://www.facebook.com/darkfuneral
http://www.centurymedia.com
https://www.facebook.com/centurymedia
http://continental-concerts.de

WYTRWAŁOŚĆ I TRADYCJA - KOLEJNA ODSŁONA BARTHER METAL OPEN AIR

Kto cierpliwie czeka, zawsze się doczeka - owe motto zupełnie adekwatnie odnosić się także może do metalowych festiwali, a wiadomo, że miłośników tychże zazwyczaj nie brakuje. Co więcej - całkiem niemały procent takowych coraz częściej wybiera się na plenerowe eventy za Odrę, niewykluczone więc, że wszyscy, którzy w międzyczasie zdążyli poznać i polubić Barther Metal Open Air, również i w tym roku zdecydują się odwiedzić sympatyczne miasteczko w Mecklenburg - Vorpommern, aby przez trzy dni rozkoszować się ofertą wielu bardzo znanych, średnio znanych, jak i też mało znanych zespołów. Tradycja oraz specyfika owego festiwalu pozostają niezmienione - na scenie miejskiego amfiteatru prezentować się będą bandy spod znaku black, pagan/folk czy death metal, które pomimo różnic stylistycznych, geograficznych oraz miejsca w hierarchii zawsze przyciągają uwagę zgromadzonych oraz wraz z całą oprawą imprezy decydują o jej znakomitym klimacie. 18 edycja zacnego metalowego spektaklu będzie miała w tym roku miejsce w dniach 18 - 20 sierpnia, aktorami tegoż staną się natomiast TAAKE (Nor), HELHEIM (Nor), BLACK MESSIAH (Ger), BAPTISM (Fin), VALKYRJA (Swe), EWIGHEIM (Ger), MINAS MORGUL (Ger), THE VISION BLEAK (Ger), CENTINEX (Ger), NECRONOMICON (Ger), CORPUS CHRISTII (Ger), DIABOLICAL (Swe), DARKMOON WARRIOR (Ger), THE MONOLITH DEATHCULT (Hol), WOLFCHANT (Ger), KADAVERDISCIPLIN (Swe), SAXORIOR (Ger), ISTAPP (Swe), MUNARHEIM (Ger), MOR DAGOR (Ger), DELIRIUM (Ger), WALDTRAENE (Ger), JÖRMUNDGAND (Ger), SARKRISTA (Ger), KULTASIIPI (Ger), BEATEN VICTORIOUSES (RI/Ger), GEBRECHLICHKEIT (Ger) oraz IMMANE (Ger). Bilecików w sympatycznej cenie 41/50 Euro z pewnością nie zabraknie, podobnie jak organizatorzy wierzymy zatem w ponowną obecność wielu miłośników dobrej muzyki - bez wątpienia także i tych z Polski!

www.barther-metal-openair.de www.bmoa-shop.de www.facebook.com/BartherMetalOpenAir

CHAOS DESCENDS FESTIVAL PO RAZ DRUGI

Zapoczątkowana rok temu nowa tradycja w połączeniu z niemieckim profesjonalizmem zaowocowały udaną edycją Chaos Descends Festival. Kontynuujący spuściznę kultowego Hell's Pleasure debiut przyjął się do tego stopnia dobrze, że zainteresowanie fanów oraz motywacja organizatorów doprowadziły do sfinalizowania drugiej odsłony tegoż. Już niebawem, a dokładnie w dniach 22 - 23 lipca, wszystkim chętnym przyjdzie się bowiem zmierzyć z kolejną porcją metalowego hałasu opatrzoną tymże szyldem. Jako miejsce akcji ponownie wyznaczono usytuowany nieopodal miejscowości Crispendorf (Turyngia) teren ośrodku wypoczynkowego, bohaterami tegorocznej edycji będą natomiast MYSTICUM (Nor), DEGIAL (Swe), INCANTATION (USA), REVENGE (Can), PROFANATICA (USA), DEAD CONGREGATION (Gre), SACROSCUM (Ger), MISTHYRMING (Isl), HORNS OF DOMINATION (Ger), RAM (Swe), ARTHUR BROWN (UK), MALOKARPATAN (Slo), EURONYMOS (Ger), REVEAL (Swe), THE BLACK HEART REBELLION (Bel) oraz ALUK TODOLO (Fra). Towarzystwo w pełni międzynarodowe, nie wspominając już o różnorodności gatunkowej oraz stażu i kultowości co niektórych uczestników, dzięki czemu wyjątkowość imprezy przemawia przez siebie już praktycznie na samym starcie. O szczegółach dotyczących biletów, dojazdu oraz wszelkich innych kwestii organizacyjnych dowiecie się z oficjalnej strony festiwalu oraz uzupełniającego ją profilu Facebook. Enjoy!


www.chaosdescends.com
www.facebook.com/chaosdescendsfestival

WACKEN OPEN AIR 2016

Każdy kto w porę zdążył zaopatrzyć się w stosowną wejściówkę, może już skreślać w kalendarzu cyferki, oczekując na tradycyjną trzydniową celebrację święta metalu, znaną chyba każdemu miłośnikowi ciężkiej muzyki niezależnie od szerokości geograficznej oraz narodowości. Mowa oczywiście o niemieckim Wacken Open Air, który pozostając wciąż najsłynniejszym metalowym spędem tego typu na naszej planecie, po raz kolejny otworzy swoje wrota na przyjęcie tysięcy rzesz maniaków. Stanie się to już w dniach 4 - 6 sierpnia, tradycyjnie nie zabraknie natomiast szerokiego asortymentu bardzo znanych, jak też i mniej znanych przedstawicieli wszelakich odmian metalowej muzy, produkujących się jednocześnie na kilku scenach tej sławetnej imprezy. Czy hasło przewodnie "Faster, Harder, Louder" po raz kolejny w całej okazałości znajdzie swoje potwierdzenie? Czy klimat dopisze nie tylko w znaczeniu meteorologicznym? Czy tegoroczna edycja przyczyni się do tego, że pozwoli wszystkim gościom na powtórkę wrażeń także i za rok? Odpowiedzi na te pytania poznacie już niebawem na miejscu.


www.wacken.com
www.metaltix.de
www.facebook.com/WackenOpenAir.official/

ATRAKCJE, SENSACJE, REWELACJE: PARTY SAN OPEN AIR 2016 CORAZ BLIŻEJ!

Czas leci coraz szybciej, toteż i data kolejnej edycji Party San Open Air zbliża się wielkimi krokami. Już dziś wiadomo, iż organizowany nieprzerwanie od blisko dwóch dekad ów niemiecki festiwal tradycyjnie odbędzie się pośród pięknych krajobrazów Turyngii, podobnie jak i to, że tradycyjnie zgromadzi przedstawicieli naprawdę wysokiej klasy metalowych odlewów. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o rodzynkach w postaci reaktywowanych hord, potrafiących elektryzować w ostatnich 20 latach wszystkich maniaków muzycznego ekstremizmu - na absolutne prowadzenie wysuwają się dwa death metalowe akty pod postaciami ANGELCORPSE (USA) i REBAELLIUN (Bra) oraz mistrzowie melodyjnego black metalu z MÖRK GRYNING (Swe). Miłośnicy deathowej tradycji przeżyją momenty ekstazy także przy dźwiękach CARCASS (UK), OBITUARY (USA), GRAVE (Swe), IMMOLATION (USA), AT THE GATES (Swe) oraz? PARADISE LOST (UK), którzy z pewnością nie zapomną o swoich korzeniach również i na scenie tegoż festiwalu. Honoru thrashowej szkoły bronić będą tym razem EXODUS (USA), SODOM (Ger), WHIPLASH (USA) i SUICIDAL ANGELS (Gre), wszystkim rozkochanym zaś w rozmaitych odcieniach w black metalu niewątpliwie podpasuje oferta ARCTURUS (Nor), MGŁA (Pol), ISVIND (Nor), NECROS CHRISTOS (Ger), TAAKE (Nor) czy SVARTTJERN (Nor). Czy to już jednak wszystko? Ależ nie! Organizatorzy absolutnie nie powątpiewaliby w moc i klasę takich tuzów jak DYING FETUS (USA), NIFELHEIM (Swe), GOATWHORE (USA), DESTRÖYER 666 (Aus/Hol), TRIBULATION (Swe), CRYPTIC BROOD (Ger), BÖLZER (Swi), MOR DAGOR (Ger), EQUILIBRIUM (Ger), GRUESOME (USA), SULPHUR AEON (Ger), RECTAL SMEGMA (Hol), VIDARGÄNGR (Ger), WOLFBRIGADE (Swe), KATALEPSY (Rus), PURGATORY (Ger), BOMBS OF HADES (Swe), GRAVEYARD (Spa), BODYFARM (Hol), II (Ger), LIK (Swe), DROWNED (Ger), IRON REAGAN (USA), WEAK ASIDE (Ger), SPASM (Cze), DECEMBRE NOIR (Ger), MEMORIAM (UK), IMPLORE (Ger), ERED (Spa), MOSAIC (Ger) czy ASOMVEL (UK), w związku z czym także i dla nich nie może zabraknąć tam miejsca. A gdzie i kiedy? Naturalnie na terenie położonego obok miasteczka Schlotheim lotniska Obermehler, które rozbrzmiewać będzie piekielnymi dźwiękami w dniach 11 - 13 sierpnia. W bileciki w cenie 76,50 Euro zaopatrzyć się możecie wcześniej dzięki sklepowi internetowemu festiwalu, bądź też zakupić je na miejscu. Cóż możemy dodać zatem więcej? Po prostu - bądźcie tam, bo jak zwykle warto!


www.party-san.de
www.cudgel.de
www.facebook.com/PartySanOpenAir666

MORBID METAL FEAST NADCHODZI

Chyba nie ma lepszej daty na metalową ucztę, niż piątek, 13-go. W dodatku w tym roku przypad w maju. W gliwickim klubie ?Czerwona Cegła? zagrają: - NO SALVATION - death metalowe commando ze Śląska, które właśnie promuje swój najnowszy materiał "Defiling Verses".
www.facebook.com/nosalvation666
www.nosalvation.pl
HATE THEM ALL - chamska, brudna i nieokrzesana mieszanka black, death, thrash i... rock'n'rolla!
www.facebook.com/HateThemAll666
POSTHUMOUS - mix thrash-metalu i groove-metalu z domieszką death metalu i core'a.
www.facebook.com/posthumousbb
PROCH - klasyczny black metal z klimatycznym podejściem.
http://proch.bandcamp.com/releases

13.05.2016 (piątek)
Gliwice, klub Czerwona Cegła, ul Dworcowa 50
start: 19:30
wjazd: 10 zł

MROCZNA STREFA patronuje tej imprezie!!!

KONCERT Z OKAZJI 9. URODZIN ZESPOŁU SYNAPSA

Zespół SYNAPSA wraz z grupami KLIN oraz UVAGA zapraszają na koncert w ramach ?Confession Tour?. Link do wydarzenia na Facebooku: www.facebook.com/events/590213061133394/

Dane koncertu:
Data: 14.05.2016
Miasto: Wrocław
Miejsce: Alive
Adres: Kolejowa 12
Start: 20:00
Wjazd: 10zł
Zagrają: SYNAPSA + KLIN + UVAGA
Na koncercie będzie można nabyć płytę zespołu.

SYNAPSA
Początki wrocławskiego zespołu SYNAPSA sięgają 2007 roku. Muzyka, którą wykonuje zespół oscyluje w klimatach metalowych. Pierwszym albumem, który wydała SYNAPSA są ?Cienie?(2008). Singlem promującym to wydawnictwo był ?Ogień?. W 2013 roku swoją premierę ma EP 2013. W ramach trasy promującej to wydawnictwo udało się zagrać mnóstwo koncertów w Polsce oraz poza jej granicami. Utwory SYNAPSY emitowane były wielokrotnie na antenie Radia Wrocław, Dolnośląskiego Radia czy Radia LUZ. W 2015 roku SYNAPSA nawiązuje współpracę z wytwórnią LUNA Music Polska i wchodzi ponownie do studia w celu nagrania nowego albumu. W październiku płyta pt. "Confession" ma swoją premierę i trafia na półki sklepów muzycznych w całym kraju, a 09.10.2015 roku rozpoczęła się ogólnopolska trasa koncertowa promująca nowe wydawnictwo - "Confession Tour"
Obecnie zespół gra w składzie:
Jakub Kosiński ? wokal,
Miłosz Włodarski ? perkusja,
Jakub Szkiłądź ? gitara basowa,
Ernest Swora ? gitara elektryczna,
Mateusz Wiktorowski ? gitara elektryczna,

KLIN - Wrocław
Jak pisze sam zespół: ?Podstawowym elementem każdego naszego kawałka jest tekst napisany w języku polskim. W muzyce czerpiemy z twórców zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Staramy poruszać się w klimatach hard rocka, natomiast zdarza nam się wdrażać cięższe, heavy metalowe fragmenty. Pomimo tego, iż każdy z nas ma nieco odmienne preferencje muzyczne, zawsze potrafimy wspólnie dojść do kompromisu, który można usłyszeć w naszej twórczości. W naszym dorobku mamy EPkę składającą się z pięciu utworów. Był to nasz pierwszy wypad do studia, który planujemy powtórzyć w tym roku, w celu nagrania pełnometrażowego krążka.?
www.facebook.com/KlinWroclaw

UVAGA - Wrocław
Wrocławski zespół powstały w 2015 roku, który zebrał muzyków z kilku różnych światów. Podczas gry, muzycy łączą ze sobą elementy progresywnego rocka z rapem, momentami z rapcorem, dodając do utworów różnorodnej melodyjności. Ekipa nie ogranicza się w zakresie konkretnych nurtów muzycznych, co można usłyszeć w czasie ich koncertów. Skład koncertuje aktywnie od pół roku, niedawno wydał swoje pierwsze demo.
www.facebook.com/uvvaga

Więcej info:
www.synapsa.band.pl
www.facebook.com/synapsaband
www.youtube.com/synapsaband

MROCZNA STREFA jest patronem medialnym tej imprezy!!!

DATA PREMIERY ORAZ OKŁADKA NAJNOWSZEGO WYDAWNICTWA SOUL COLLECTOR

Prezentujemy okładkę najnowszego, łączonego wydawnictwa thrashowych grup SOUL COLLECTOR oraz kanadyjskiego REANIMATOR. Wydawnictwo zatytułowane ?In Union We Thrash? ukaże się 16.04.2016 w Europie, a 22.04.2016 w Ameryce Płn. Za grafikę odpowiedzialny jest artysta ukrywający się pod pseudonimem GORE777, materiał zaś ukaże się pod szyldem krakowskiej Defense Records. Z tej okazji SOUL COLLECTOR zaprasza wszystkich na pierwszy z serii koncertów promujących nowy materiał do Wodzisławia Śląskiego do klubu ?Amber? już 16.04.2016 - publikę rozgrzeje debiutujący, choć złożony z doświadczonych muzyków heavy metalowy IRONBOUND, natomiast jako gość specjalny scenę rozkurwią chłopaki z TERRORDOME - tej grupy nie trzeba przedstawiać fanom old schoolowego metalu. Szczegóły koncertu pod linkiem: www.facebook.com/events/1028364137247151/

MROCZNA STREFA patronuje temu wydawnictwu!!!

CHAINSAW METAL SLAUGHTER VOL. XXIV: WALPURGISNACHT

Zestaw na tym koncercie wygląda tak: NON OPUS DEI, BLOODTHIRST, MARTWA AURA, RITUAL BLOODSHED. Impreza odbędzie się 30.04.2016 w Poznaniu, w klubie U Bazyla.
Noc złych duchów, sabatów czarownic i lubieżnych orgii zbiega się nieprzypadkowo z kolejną edycją imprezy pod szyldem Chainsaw Metal Slaughter - najdłużej odbywającej się cyklicznie imprezy metalowej w Poznaniu, goszczącej najlepsze formacje z gatunku thrash, death i black metalu. Na scenie Klubu U Bazyla tym razem zobaczymy:
NON OPUS DEI (http://nonopusdei.bandcamp.com) - black metal, Olsztyn
Kwartet, który od ponad 15 lat wytycza ścieżkę ?diabolical metalu?, jak sami określają swój styl., unikalny styl - trzeba zaznaczyć. NON OPUS DEI to twór kompletny, muzycznie i lirycznie, wprowadzający do black metalu szereg ludycznych elementów, niekonwencjonalnych instrumentów i zawiłych aranżacji zamykających się w solidną całość. Ostatni album pt. ?Diabeł? - wydany w Witching Hour Productions w zeszłym roku - został zauważony jako jedno z najważniejszych wydawnictw na polskiej scenie.
?Milk of Toads? z płyty ?Diabeł?: www.youtube.com/watch?v=xiFo9XOk-AI
BLOODTHIRST (http://bloodthirst.bandcamp.com) - black/thrash metal, Poznań
Poznańska załoga krocząca obrazoburczą ścieżką od 1999 roku po raz pierwszy zaprezentuje m.in. utwory z MCD ?Glorious Sinners? (premiera w Pagan Records 8.04.). Dziki, nieokrzesany czarny thrash metal dla fanów Kreator, Destroyer 666, Dissection i Necrophobic. ?The Masterpiece of Lie? z MCD ?Glorious Sinners?: https://soundcloud.com/paganrecords/bloodthirst-the-masterpiece-of-lie
MARTWA AURA - black metal, Poznań
Zespół z Wielkopolski ze skromnym dorobkiem, niemniej z porządną już pozycją w podziemiu. W opozycji do wszelkich trendów rozsiewają atmosferę Śmierci od kilku lat mając na koncie split MC ze Szron oraz debiutancki album ?Contra Mundi, Contra Vitae?. Ich niedawny, i jedyny jak na razie, występ przed Sacrilegium w Gdańsku pozostawił spory niedosyt wśród fanów BM.
?Medytacja I? z płyty ?Contra Mundi, Contra Vitae?: www.youtube.com/watch?v=pEyPT6gioz4
RITUAL BLOODSHED - black metal, Poznań
Świeża black metalowa krew. Ich czarna sztuka przenosi słuchacza w świat wiedźm, koszmarów, starodawnych okultystycznych obrzędów w geście uwielbienia Diabła. Wśród ich inspiracji należy doszukiwać się Cultes Des Ghoules, Doombringer czy Behexen!
?Katharsis? z MCD ?Ocean of Ashes?: www.youtube.com/watch?v=Wcyeh9sdMhQ

MROCZNA STREFA patronuje tej imprezie!!!

ANTHEM NA KONCERTACH W KATOWICACH I POZNANIU W TOWARZYSTWIE DARKFALL I ANTIGOD

Death metalowy ANTHEM w towarzystwie austriackiego DARKFALL i czeskiego ANTIGOD rozsieje hymny zemsty na dwóch koncertach w Katowicach i Poznaniu. Poniżej szczegóły.
22.04., Katowice, Pub Korba (ul. Złota 1), w ramach NIGHT OF TERROR vol. 26.
Bezpośredni link do wydarzenia: www.facebook.com/events/1763266573902728 23.04., Poznań, Klub U BAZYLA (ul. Św. Wojciech 28), w ramach DEADLY ANTHEMS vol. 1.
Bezpośredni link do wydarzenia: www.facebook.com/events/1037457589627711
Bezpośredni link do obu wydarzeń: www.facebook.com/events/1139301006092514/

ANTHEM (Pol) Death Metal
Gotowość bojowa ANTHEM, przed zaplanowanymi na maj, w Monroe Sound Studio, pod komendą Arkadiusza Aro Jabłońskiego, nagraniami następcy "Phosphorus", zostanie przetestowana na polu walki podczas dwóch bitew uknutych w Katowicach i w Poznaniu. Z docierających do nas informacji wynika, że zespół jest w posiadaniu nowej, skutecznie odprawiającej na tamten świat, broni i, oczywiście, nie zawaha się jej użyć podczas obu batalii. Przecieki wspominają także iż środki bojowe, którymi dysponować będzie grupa, charakteryzują się niszczycielskim blastem i ponaddźwiękowymi, torpedującymi tempami. Sprawa wydaje się być więc przesądzona na korzyść ANTHEM i ci którzy złożą wizytę w Pubie Korba (Katowice) i/lub w klubie U Bazyla (Poznań) z pewnością się o tym przekonają!!!
www.facebook.com/anthemdeathmetal
www.anthemdeathmetal.pl
DARKFALL (Aut) Thrash Death
Austriacka kapela parająca się, już od 20 lat, melodyjnym thrash death metalem. W ramach promocji ich ostatniego albumu "Road To Redemption" band postanowił zameldować się w Polsce na dwóch koncertach - w Katowicach i Poznaniu. Prawdopodobnie ich wizyta nie ograniczy się jedynie do odegrania kawałków ze wspomnianego powyżej CD, gdyż DARKFALL pracuje obecnie nad nową płytą. Świeże "strzały", którymi zapewne zespół zapragnie podzielić się z katowicką i poznańską publiką, zostaną zarejestrowane wkrótce w Tonstudio 66 (Austria). Mix oraz mastering dopieści już w Stage One Studio (Niemcy) Król wszystkich Królów - Andy Classen! Zespół, o materiale na tę płytę, mówi tak: ?album będzie zawierać 10 numerów czystego, ekstremalnego metalu, bękart death i thrash metalu. Brutalny, ciężki, ale przy tym melodyjny i klimatyczny!?
www.facebook.com/DarkfallMetal
www.darkfall.at
ANTIGOD (Cze) Thrash Death
Czeski pluton egzekucyjny uprawiający death/thrash! Kwintet, przybędzie do Polski, na koncerty w Katowicach i Poznaniu, aby promować wydany w listopadzie minionego roku, swój drugi album "Wareligion". W składzie mają muzyków związanych z m.in. DISFIGURING CORSPE czy DISSOLVING OF PRODIGY oraz... o tym później. Personalnie ANTIGOD stał się, od niedawna, mocniejszy, za sprawą szeroko komentowanego transferu - za kilka niesfornych dziewic oraz wagon piw z browaru Velicky Bombardak (tak, tak, ANTIGOD, wzorem Behemoth oraz innych ;), ma swoje własne piwo - ANTIGOD SPECIAL, pewnie będzie można skosztować kapkie, dla zdrowotności ;), podczas ich obu koncertów!) został nabyty wyjątkowy wokalista - Mr. CHYMUS dobrze znany z ISACAARUM oraz AHUMADO GRANUJO! To trzeba będzie zobaczyć, bo ANTIGOD to ?fucking religion war?!
www.facebook.com/antigodband
www.antigod.cz

Na koncercie w Katowicach powyższej Trójcy wsparcia udzielą:
SYMBOLICAL (Pol) Death Metal
Zespół o może niezbyt imponującym dorobku wydawniczym, ale za to o bogatym warsztacie. Pochodzący z Tomaszowa Mazowieckiego SYMBOLICAL określa swoją muzykę, zawartą na swoim debiucie ("Collapse In Agony") jako instrumentalno-liryczną podróż poprzez genezę człowieka, jego egzystencję, aż po ostateczny upadek. W składzie kapeli sami doświadczeni muzycy, związani m.in. z zasłużonym INFERNAL DEATH. Za garami zasiądzie, grający tu i ówdzie ;) (Dimmu Borgir, Vader, Masachist, Vesania) Daray. W Katowicach będzie więc czego posłuchać i na co popatrzyć!
www.facebook.com/Symbolicalofficial
www.symbolical.pl
PLANET HELL (Pol) Prog Death Metal

Kosmiczny projekt muzyków z THE NO-MADS (Przemka Latacza i Józka Bródzińskiego) będzie miał za zadanie przenieść publikę katowickiej Korby w inny wymiar. Sądząc po materiale, który został przygotowany na ich debiutancką płytę, nie będą mieć z tym żadnego problemu. Carcassowo-meshuggowo-voivodowski sznyt, podparty retoryką rodem ze Stanisława Lema, uwolni szaleństwo i zaćmi rozumy! Moc z pewnością będzie z nimi!
www.facebook.com/planethellband
www.planethell.net
Koncert w Poznaniu wesprą z kolei:
BĘKART (Pol) Old School Death Metal
Death metalowa załoga z Poznania. Nie grają modnie, nie grają ładnie, nie grają nowocześnie. Grają za to, od początku swej działalności - czyli od lat 90-tych, aż do teraz, wyjebisty old school'owy death metal!!! Zespół podniósł się po kilku latach przerwy, w składzie, który gwarantuje jakość spełniająca wszelkie piekielne normy - Kanibal (gitara), Piwo (beczki) oraz Kalet (szatański wokal + bas). Spodziewajcie się na koncercie w Poznaniu, jak zwykle, bezkompromisowego ataku na który złożą się niespodzianki w postaci nowych, cały czas powstających, hymnów oraz stare lubiane hity! Fire!
www.facebook.com/pages/Bękart-Poznan/111630329037567
DIPHTHERIA (Pol) Death Grind
Projekt DIPHTHERIA zainicjowany został w 2002 roku i przez 4 lata działalności doczekał się dwóch albumów ("Lord Bigos", "Anal Front") oraz licznych udanych koncertów na scenie grindcore'owej. W 2006 zespół jednak rozpada się. W zaistniałej sytuacji dwaj członkowie grupy - Tom (gitara) i Rad (wokal) - decydują się na kontynuację działalności w innej znanej leszczyńskiej trupie - Mięso. Niestety, w 2012, również i ten band kapituluje. Pojawia się wówczas pomysł reaktywacji DIPHTHERIA. Koncepcja urzeczywistnia się gdy skład zostaje uzupełniony o, członka oryginalnego składu, perkusistę Zala oraz świeżą krew w postaci gitarzysty Alberta i basisty Pavulona. Nowa, odrodzona DIPHTHERIA jest potężną, dobrze naoliwioną machiną, której paliwem jest wysokooktanowy, soczysty death metal z elementami grind! Silna załoga i Poznań się o tym przekona! www.facebook.com/diphtheria666

Więcej info:
www.madlion.eu
www.facebook.com/madlionrecords

MROCZNA STREFA patronuje tym koncertom!!!

QUO VADIS PO RAZ PIERWSZY W ŻORACH

W sobotę 23 kwietnia w OZI PUB w Żorach wystąpi po raz pierwszy w swojej historii QUO VADIS (www.facebook.com/QuoVadisPL). Oprócz głównej atrakcji wystąpią: PIGS IN TANK (booze rock, Rybnik) - www.facebook.com/PigsInTank oraz HERETIQUE (blackened thrash metal, Gliwice) - www.facebook.com/heretique666

Data: 23.04.2016
Miejsce: OZI PUB, ul. Moniuszki 9, Żory
Start: 18:00
Wstęp: 15 zł

MROCZNA STREFA jest patronem medialnym tej imprezy!!!

BRUTAL EAST FESTIVAL 8 JUŻ 19 MARCA

Po sukcesie wyprzedanej do cna siódmej edycji najlepszego metalowego festiwalu na wschód od Wisły trzeba było iść za ciosem. Ekipa Brutal Teamu podbudowana sukcesem jesiennego wydarzenia powraca, wzorem lat wcześniejszych, z zimowo-wiosenną edycją tej imprezy. Po tradycyjnym ogłoszeniu naboru kapel odzew był jak zwykle ogromny, co dowodzi, że festiwal cieszy się coraz większym zainteresowaniem z roku na rok. Zgłosiło się kilkadziesiąt zespołów z różnych muzycznych światów, ale wybranych mogło być tylko kilka. Ostatecznie karty zostały odkryte, a kości rzucone!
Podczas 8 edycji Brutal East Festival, który odbędzie się 19 marca, tradycyjnie już w białostockiej Kawiarni Muzycznej ?Fama?, zagrają: EXPLOZER, POSTHUMOUS BLASPHEMER, UNBORN SUFFER, CINIS oraz HATE jako headliner.

Szczegóły:
Data: 19 marca 2016
Miejsce: Kawiarnia Muzyczna ?Fama?, ul. Legionowa 5, Białystok
Start: 18:00
Bilety (ilość biletów ograniczona!!):
22 zł (przedsprzedaż), 27 zł (w dniu koncertu)

Słów kilka o zespołach:
EXPLOZER - Gdańsk (Metalcore / Groove metal): Zespół powstał na zgliszczach zespołu Blitzkrieg w 2011 roku. Obecny dorobek kapeli to trzy nagrane krążki: "Rozkurwiel" (2011), "Zdrada Nieba" (2013), "Konflikt Pokoleń" (2015) oraz singiel "Morda" (2015). Aktualnie ekipa kończy przedprodukcję do płyty długogrającej, którą planuje zarejestrować w roku 2016.
www.facebook.com/explozer.gdansk
POSTHUMOUS BLASPHEMER - Mińsk/Białoruś (Brutal Technical Death Metal): Ekipa z Białorusi łoi swoje brutalne dźwięki od piętnastu lat i może się pochwalić sporym dorobkiem wydawniczym, który obejmuje pięć albumów studyjnych, kilka splitów i EPkę. Zespół ma także spore doświadczenie sceniczne zdobyte na największych festiwalach z Obscene Extreme na czele, więc w Białymstoku raczej nie będzie się oszczędzał.
www.facebook.com/posthumousblasphemerband
UNBORN SUFFER - Bydgoszcz (Death Metal / Grindcore): Bydgoszczanie, podobnie jak ich białoruscy koledzy, mogą pochwalić się imponującą dyskografią: pięć albumów i liczne demówki, splity, single czy albumy koncertowe. Najświeższe wydawnictwo to wydany zaledwie chwilę temu (1 lutego 2016) przez Selfmadegod Records album ?Nihilist?. Koncert podczas naszego festiwalu będzie więc z pewnością naładowany nowym materiałem, a to nie lada gratka.
www.facebook.com/unbornsuffer
CINIS - Białystok (Death Metal): Początki zespołu sięgają 2003 roku, a już 2 lata później ukazał się pierwszy materiał demo, ciepło przyjęty przez słuchaczy i podziemne media. Na koncie liczne koncerty u boku takich kapel jak Grave, Vader, Dead Infection, Azarath i wielu innych oraz dwa świetne albumy, z których najnowszy ?Subterranean Antiquity? został wydany przez Old Temple u schyłku 2014 roku.
www.facebook.com/cinisofficial
HATE - Warszawa (Death / Black Metal): Jeden z naszych czołowych produktów eksportowych, istniejący od przeszło ćwierć wieku z potężną dyskografią, w skład której wchodzi dziewięć albumów studyjnych. Ostatni jak dotąd materiał stołecznej ekipy to wydany w ubiegłym roku przez giganta Napalm Records krążek ?Crusade: Zero?.
www.facebook.com/HATEOFFICIAL

Więcej informacji o Brutal East Festival tutaj:
www.brutaleast.pl (zakładka ?Festival?)
www.facebook.com/brutaleastfestivalpoland
www.facebook.com/events/1108427129179570
www.facebook.com/pages/BrutalEast/253551391356659

MROCZNA STREFA patronuje tej imprezie!!!

BESTIAL MARCH II TOUR

Już w kwietniu rusza kolejna odsłona Bestial March Tour. Tym razem na 5 koncertach w południowej części naszego kraju pojawią się CIEŃ, NORTH, HELLSPAWN oraz w zależności od miasta takie zespoły, jak ULCER, HATE THEM ALL, SERPENT SEED, JARUN oraz DEEP DESOLATION i AZEL`S MOUNTAIN.
Szykujcie się na potężny cios!

08.04 TARNÓW ?Przepraszam?
Link do wydarzenia: www.facebook.com/events/1037135722974410/
09.04 KATOWICE ?Korba?
Link do wydarzenia: www.facebook.com/events/1102958143069730/
15.04 CZĘSTOCHOWA ?Teatr From Poland?
Link do wydarzenia: www.facebook.com/events/790107014450789/
16.04 ŁÓDŹ ?Stereo Krogs?
Link do wydarzenia: www.facebook.com/events/453120844886430/
22.04 WROCŁAW ?Ciemna Strona Miasta?

Link do wydarzenia: www.facebook.com/events/1707739569442800/

MROCZNA STREFA patronuje tej trasie!!!

SPLIT THRASH METALOWCÓW Z SOUL COLLECTOR I REANIMATOR NA POCZĄTKU TEGO ROKU

Łączone wydawnictwo thrashowych załóg SOUL COLLECTOR (PL) oraz REANIMATOR (CA) ukaże się w pierwszych miesiącach 2016 r. Pierwotnie krążek miał pojawić się pod koniec ubiegłego roku, jednak prace nad brzmieniem premierowych utworów polskiej grupy przedłużyły się. Kilka słów na temat materiału przekazał wokalista SOUL COLLECTOR, Rafał Halamoda: ?Jak to zwykle bywa prace nad nagraniami przedłużyły się, ale obecnie wprowadzamy ostateczne szlify dot. masteringu. Jak tylko skończmy prace, wrzucimy do sieci próbki nowych kawałków. Co do samych kompozycji, to będą one jeszcze bardziej old schoolowe niż te z ?Thrashmageddon?. Utwory są bardziej melodyjne- znajdziecie dużo odniesień do klasycznego heavy metalu z jednej strony, ale też punkową dzikość z drugiej. Sięgamy do korzeni thrashu, czerpiąc inspiracje z wczesnej Metalliki, Overkill oraz Heathen, a wszystko to doprawiamy odrobiną rock&rolla wg. przepisu nieodżałowanego Lemmy?ego! Prócz thrashowych petard na wydawnictwie znajdziecie też jeden dłuższy, bardziej skomplikowany utwór. Ku końcowi mają się też prace nad okładką, nad którą pracuje gość ukrywający się pod pseudonimem GORE777. Grafika zostanie zaprezentowana wraz z tytułem krążka, co do którego jeszcze nie podjęliśmy ostatecznej decyzji.?

Ostatecznie lista utworów SC prezentuje się następująco:
Soul Collector
1. It Is Time (Intro)
2. The Pledge
3. Never Enough
4. 1968

Parający się thrash 'n roll' em Reanimator zaprezentuje utwory znane z poprzednich wydawnictw grupy.
1. The Desolator
2. Maximum Overdrive
3. Standards Of Failure
4. Beyond That Burning Mask
5. The Mosh Master
6. Rush For The Mosh
7. Tempted By Deviance

Utwory 1-3 pochodzą z LP ?Ignorance Is No Excuse? (2009), 4-5 z EP-ki "Great Balls" (2013), a kawałki 6-9 z LP "Horns Up" (2015).

MROCZNA STREFA jest patronem medialnym tego wydawnictwa!!!

15. EDYCJA PSYCHODELIC MISANTHROPY FEST W MIĘDZYNARODOWYM SKŁADZIE

Po raz pierwszy w Polsce, we Wrześni, zagrają dwie barbarzyńskie hordy: Francuski NECROWRETCH (death/black metal) oraz singapurski INFERNAL EXECRATOR (black/death metal)! Wspomagani przez bestię z Wrześni - Moloch Letalis (death/black metal), wspólnymi siłami otworzą przed Wami czeluść! W ramach trasy EUROPE DESECRATION TOUR MMXVI, odbędzie się 15 edycja Psychodelic Misanthropy Fest! Koncert tradycyjnie odbędzie się w AQQ Pub (Września, ul. Warszawska 27 a), dnia 7 marca (poniedziałek) 2016. Start godz. 19:00, bilety 30zł (w dniu koncertu), 25zł (w przedsprzedaży).
Po wszelkie informacje piszcie na adres molochletalis@o2.pl. Znanych z doskonałej, infernalnej zabawy, maniaków metalu serdecznie zapraszamy!!

Info o zespołach:
NECROWRETCH
Horda powołana do życia w 2008 roku, we Francji. Po kilku demosach i epce szybko zdobywa uznanie starą i zgniłą mieszanką death/black metalu, brutalnie wkraczając na salony i podpisując kontrakt z potężnym labelem jakim jest Century Media. Jak na prawdziwych i typowo podziemnych metalowców przystało, Necrowretch nie zapomina o swoich korzeniach, nie spuszcza z tonu i nie zmienia priorytetów nadal taplając się w brudnych brzmieniach, wypuszczając dobrze przyjęty przez maniax pełniak ?Putrid Death Sorcery?, w 2013 roku. Koncerty po ziemiach starego kontynentu a ostatnio i Azji, świadczą o niebywałej sile i potężnej mocy tej koncertowej i diabelskiej maszyny. W roku 2015, w świat wypluty zostaje drugi album hordy ?With Serpents Scourge?, który niesie dźwięki nieskażone żadną modą i okresowym trendem. To nadal pierdolony death/black metal, który zbierze chorobliwy plon na Polskiej ziemi i który promowany jest w ramach tej właśnie trasy
www.youtube.com/watch?v=cZXjp30gn7k

INFERNAL EXECRATOR
Ponad dekadę temu, na odległych ziemiach Azji, w Singapurze, przez bandę krwiożerczych demonów spłodzony został Infernal Execrator hołdujący dzikiej i barbarzyńskiej odmianie black/death metalu. Kultywując stare tradycje, przez 9 lat działalności wypuszcza serię mniejszych wydawnictw (dema, ep, splity) by w roku 2014 uwieńczyć swoją demoniczną drogę pełnym albumem ?Ad Infinitum Satanic Adherent?. Czerpiąc z dokonań krajanów potężnego Impiety czy Marduk, Infernal Execrator jeńców nie bierze. To barbarzyński gwałt i piekielne zniszczenie, które pozostawią po sobie te demony
www.youtube.com/watch?v=QW1a0yJX9Zw

MOLOCH LETALIS
Jedyny ambasador piekła ziem wrzesińskich, który od dwunastu lat plugawi maniaków death/black metalowych dźwięków. W swej zbrojowni wykute dema, ep, splity, koncertówki oraz dwa pełne albumy ?Apoteoza Śmierci? (2009) oraz ?Zgliszcza? (2015) obydwa wydane pod sztandarem Old Temple Records , z którą to Moloch Letalis związany jest od lat. Koncertowo rzeź i piekielne harce, pot, krew i kłęby kłaków pozostawione pod sceną, jeńców nie bierze.
www.youtube.com/watch?v=tRN_PEE6ixk

MROCZNA STREFA jest patronem medialnym tej imprezy!!!

SEATTLE NIGHT POWRACA

Pod hasłem "And we die Young ... faster we run", w sobotę 5 grudnia odbywać się będzie w warszawskim klubie "Voo Doo" kolejna "Seattle Night". Pełna nazwa tej imprezy to "Seattle Night - A Tribute To Andy Wood"
Wszyscy dorastamy, ale nikt nie chce zapominać muzyki, artystów i tamtych pięknych czasów. Tych czasów, nawet jak pamiętamy je tylko z gazet, płyt cd i wielu koncertówek i dokumentów. Teogoroczna "Seattle night" jest poświęcona głównie twórczości Andy'ego Wooda, nieodżałowanego i genialnego wokalisty Mother Love Bone i Malfunkshun. Landrew odszedł od nas 25 lat temu. Pomyśleć, że w 2016 kończyłby dopiero 50 lat. Miał rodzinę, dziewczynę, wspaniały zespół, ale jak wiadomo - "Winners don't use drugs!"
Zapraszamy Was w ten zimowy sobotni wieczór na wędrówkę pod mury z napisem Mother Love Bone i zakątki w okolicach "igły" w Seattle. Postaramy się zabrać Was w podróż do stanu Waszyngton gdzie czuć ducha grunge'u, Tacomy i Aberdeen. O klimat na tym koncercie zadbają dwie kapele. Czemu dwie? Bo materiału jest mnóstwo! Najpierw zagra dla Was zespół PIES MAZOWIECKI (www.facebook.com/piesmazowiecki), który energią i niektórymi coverami może zaskoczyć niejednego słuchacza. Z resztą, myśl przewodnia tego tribute'u to zasada by pominąć jak najmniej wielkich kapel i zaprezentować możliwie najszerszy przekrój sceny Seattle lat 90tych.
Na deser wystąpi dla Państwa zespół POLIGON NR.4 (www.facebook.com/poligonnr4), który wzorem Pearl Jamu z niektórych koncertów zacznie specjalnym krótkim setem akustycznym, gdzie usłyszycie pewne perełki, raczej rzadko/nigdy wykonywane na żywo w naszym Kraju. Potem już wszyscy "wstaniemy" i postaramy się dostarczyć tyle energii by wystarczyło Wam, szanowne audytorium, do następnego naszego spotkania.
Przybywajcie i zapraszajcie znajomych. Kazik Staszewski mawiał "Bez Was nie było by nas" i w przypadku takich koncertów jest tak samo. Frekwencja i zainteresowanie jest tym, co napędza nas do działania oraz daje do myślenia klubom by udostępniać nam scenę w weekend (co nie jest takie łatwe).
Koncert odbędzie się w klubie "Voo doo", czyli tam gdzie tribute dla Nirvany z 2014. Miejsce jest o tyle dobre, że jest o rzut nieobciążonym beretem od dworca Zachodniego, co stanowi bardzo duże ułatwienie dla jednostek, które chcą uczestniczyć w tym wydarzeniu, a nie są z Warszawy. Bramy wrót Seattle (chciało by się powiedzieć Moore theater) otwieramy o 19, a mniej więcej o 20 zaczynamy naszą grunge'ową ucztę!
Po koncercie GRUNGE'owa Rockoteka, a może przy okazji obecności akustycznych gitar, będą jakieś bisy w wersji full unplugged :)
Wejście od 19 - start od 20
Bilety: 15 zł (na miejscu)

Więcej info:
www.facebook.com/events/836280896480003/

MROCZNA STREFA sprawuje patronat medialny nad tą imprezą!!!

DRUGA EDYCJA SLAVIC PAGAN FEST

W.S.S.M.M. Metalheads.pl zaprasza na drugą edycję imprezy "Slavic Pagan Fest" podczas której zagra świdnicki Azel's Mountain, Welicoruss z Rosji, a gwiazdą wieczoru będzie legendarny Saltus. Przedsprzedaż biletów w klubie Liverpool od połowy października. Impreza odbędzie się 20.11.2015 we wrocławskim klubie ?Liverpool?.

Zagrają:
SALTUS - pagan/black/death metal (PL)
www.facebook.com/SaltusPoland
WELICORUSS - symphonic pagan/black metal (CZ) (RUS)
www.facebook.com/welicoruss
AZEL?S MOUNTAIN - pagan black metal (PL)
www.facebook.com/Azels-Mountain
Start: 19.00
Bilety: 25/30zł

MROCZNA STREFA jest patronem medialnym tej imprezy!!!

R.O.D., INSIDIUS I TORTURE OF HYPOCRISY 7 LISTOPADA W WARSZAWSKIM METAL CAVE

Warszawski klub Metal Cave zaprasza na koncert 7 listopada.
Wstęp: 10zł
Otwarcie bram: 18:00

Zagrają:
TORTURE OF HYPOCRISY to groove/thrashmetalowy zespół założony w 2007 r., w Mikołajkach k. Mrągowa. Kapela w swojej muzyce łączy elementy takich gatunków jak: thrash/groove/death/progressive metal, a także muzyki etnicznej. Kawałki ToH charakteryzują się ciekawą kompozycją, surowością, obniżonymi strojeniami gitar i dużą dawką groove. Kapela ma na swoim koncie 4 wydawnictwa, wszystkie zostały wydane całkowicie niezależnie. Torture of Hypocrisy do tej pory zagrało na jednej scenie z takimi zespołami jak: THY DISEASE, KHROMA, KAATAKILLA, FETO IN FETUS, TEHACE i in. Aktualnie zespół pracuje nad nowym albumem LP, a także poszukuje wydawcy.
www.facebook.com/tortureofhypocrisy

R.O.D, czyli RAZOR OF DEATH to thrash metalowy zespół działający od 2005 roku. Grupa składa się z wokalisty i gitarzysty Szluchera, basisty o ksywie Rzulo oraz perkusisty Przema. Grają agresywny, szybki i prosty thrash, a ich ostatnim dotychczasowym wydawnictwem jest album ?Death For All?.
www.facebook.com/razorofdeath

INSIDIUS powstał w 1990 roku z inicjatywy Profesora i Choiny, później dołączyli Brazyl (voc.), Żurek (perkusja), Łysy (gitara), w założenie zespołu zaangażowany był również Pietraszak, który pomykał na perkusji i to z nim odbywały się pierwsze próby u Choiny w garażu. Później znaleźli salkę w klubie ?17? po byłej modelarni i tam ściągnęli takie kapele jak VADER czy Christ Agony, gdzie wspólnie dzielili się sprzętem. Zespół w latach 1990-1992 zagrał kilka lokalnych koncertów, ale jak to w tamtych czasach różne perypetie i pogoń za pracą sprawiły, iż zespół zawiesił działalność, choć Żurek kontynuował grę z Christ Agony. Po prawie 20 latach zespół reaktywował się i zadebiutował w 2013 na koncercie Wspomnień Szymona Czecha, następnie wystąpił razem z zespołem Vader na XXX-leciu ich działalności. Na dalszych koncertach zespół dzielił scenę z takimi zespołami jak GRAVE, MARDUK, SCEPTIC, AZARATH, VALKYRJA, SARATAN, KOHORTA, VESANIA, PANDEMONIUM i wiele innych zacnych zespołów.
www.facebook.com/InsidiusPoland


Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/1483710648624154

MROCZNA STREFA jest patronem medialnym tej imprezy!!!

KAT & ROMAN KOSTRZEWSKI W TRASIE

W związku z niedawnym wydaniem na nowo nagranego albumu "666" KAT & ROMAN KOSTRZEWSKI grają koncerty promocyjne. W listopadzie rozkład jazdy wygląda następująco:

06.11.15
Stalowa Wola, ul. 1-go Sierpnia 11a
07.11.15
Klub "G2"
Radom, ul. Przemysłowa 20
12.11.15
Klub "Fraktal"
Mikołów, ul. K. Miarki 15
20.11.15
Klub "Woor"
Kielce, Pl. Wolności 1
21.11.15
Klub "Atmosfera"
Chełm, ul.Kopernika 8
11.12.15
Klub "Wytwórnia"
Łódź, ul. Łąkowa 29
12.12.15
Klub "Barka"
Piła, ul. Wodna al. Niepodległości - Bulwary nad rzeką Gwdą
13.12.15
Dom Kultury "Słowianin"
Szczecin, ul. Korzeniowskiego 7

POLECAMY!!!

SYNAPSA ROZPOCZYNA TRASĘ PROMUJĄCĄ CD ?CONFESSION?

Zapraszamy na koncert otwierający trasę ?CONFESSION TOUR? oraz premierę płyty zespołu SYNAPSA pt. ?Confession?
Dane koncertu:
Data: 09.10.2015
Miasto: Wrocław
Miejsce: Od Zmierzchu do Świtu
Adres: Krupnicza 15
Start: 20:00
Wjazd: 10zł
Zagrają: SYNAPSA + Aim Limit + The Burning Hands
Na koncercie będzie można nabyć płytę zespołu - promocja bilet + płyta CD za 20zł
LINK DO WYDARZENIA NA FACEBOOK'U: www.facebook.com/events/899569653447088/

SYNAPSA powstała oficjalnie 16.05.2007 od początku nastawiając się na ciężkie granie. W 2008 roku wychodzi singiel pt. ?Ogień?. W 2009 roku SYNAPSA wchodzi do studia i nagrywa swój debiutancki album pt. ?Cienie?. Zespół ma za sobą też kilka wywiadów, a jego utwory można posłuchać w radiach, takich jak Pro Radio, Radio Wrocław czy Dolnośląskie Radio. Na przełomie listopada i grudnia 2011 SYNAPSA wchodzi do studia celem nagrania Epki, która zostaje opublikowana w 2013 roku. SYNAPSA ma na koncie ponad 130 koncertów w Polsce i poza jej granicami m. in w Pradze. W październiku 2015 roku, nakładem wytwórni LUNA MUSIC, ukazuje się drugi album pt. ?Confession?, a zespół rusza w ogólnopolską trasę.
Obecnie zespół gra w składzie:
Jakub Kosiński ? wokal,
Miłosz Włodarski ? perkusja,
Jakub Szkiłądź ? gitara basowa,
Ernest Swora ? gitara elektryczna,
Mateusz Wiktorowski ? gitara elektryczna,

AIM LIMIT - rock/metal
Roczny, prężnie rozwijający się zespół, który łączy energię rocka z mocą metalu. Każdy w składzie inspiruje się różnymi grupami muzycznymi oraz wykonawcami, co skutkuje ciekawą, zapadającą w pamięć twórczością. Autorski materiał śpiewany jest w języku angielskim.
Skład:
Justyna Pastucha - wokal
Marcel Philipiak ? gitara
Tomasz Korynek - perkusja
Kacper Kulios ? bas
THE BURNING HANDS - metal

Początki zespołu sięgają stycznia 2013 roku. Wtedy dwóch dwaj kumple, którzy byli zafascynowani klimatami Lamb of God. Jeden (Krzysiek) był perkusistą, a drugi (Łukasz) gitarzystą. Po krótkim jammowaniu postanowili założyć zespół. Nieuniknione było wymyślenie nazwy kapeli: The Burning Hands. Rozpoczęły się również poszukiwania muzyków do reszty składu. Do kapeli trafia, po niemałych perturbacjach basista Marcin oraz wokalista Damian...
Skład:
Damian Kikoła - wokal
Łukasz Uchwał - gitara
Marcin Szadyn - bas
Krzysztof Kamisiński - perkusja

Więcej info:
www.synapsa.band.pl
www.facebook.com/synapsaband
www.youtube.com/synapsaband

MROCZNA STREFA jest patronem medialnym tego koncertu!!!

XIII FESTIWAL MOCNYCH BRZMIEŃ W ŚWIECIU JUŻ 22 SIERPNIA

Zapraszamy w sobotę 22 sierpnia na kolejną edycję Festiwalu Mocnych Brzmień im. Ryśka Bieńka - w roli headlinera wystąpi legenda rodzimej sceny metalowej, zespół KAT & Roman Kostrzewski! Festiwal stworzony przez przyjaciół Ryśka Bieńka - muzyka ze Świecia - w pierwszą rocznicę jego tragicznej śmierci, przyciąga corocznie tłumy fanów dobrego, ciężkiego grania. Zmieniało się miejsce koncertów, zmieniali się poszczególni koordynatorzy, ale atmosfera i klimat pozostały takie same. Podobnie jak konkurs adresowany do zespołów z obszaru muzyki rockowo/metalowej, dzięki któremu muzycy rozpoczynający swoją karierę mają szansę wystąpić na jednej scenie z uznanymi zespołami. ?Przekrój stylistyczny imprezy jest jak zwykle zróżnicowany - mówi Michał Barski, koordynator artystyczny imprezy - od heavy metalu, thrashu, przez metalcore, aż po ekstremalny, techniczny death metal czy grind. Prawdziwi fani mocnych brzmień z pewnością znajdą tu coś dla siebie.? Oprócz headlinera, na dziedzińcu Zamku Krzyżackiego w Świeciu wystąpią takie grupy, jak: VIRGIN SNATCH, NONE, GNIDA, OGOTAY, VIDIAN, MINETAUR, LOWTIDE, DRUNK RIDERS, FACTOR 8.

KAT & Roman Kostrzewski - www.facebook.com/katandrk666
VIRGIN SNATCH - www.facebook.com/virginsnatch
NONE - www.facebook.com/none.band
GNIDA - www.facebook.com/gnidagrindcore
OGOTAY - www.facebook.com/ogotay666
VIDIAN - www.facebook.com/VidianPoland
MINETAUR - www.facebook.com/Minetaurband
LOWTIDE - www.facebook.com/lowtidecsw
DRUNK RIDERS - www.facebook.com/drunkriders
FACTOR 8 - www.facebook.com/Factor8pl

Ramówka XIII FMB:
14.00 - 14.30 Factor 8
14.50 - 15.20 Drunk Riders
15.40 - 16.20 Lowtide
16.40 - 17.20 Minetaur
17.40 - 18.20 Vidian
18.40 - 19.20 Ogotay
19.40 - 20.20 Gnida
20.40 - 21.25 NoNe
21.45 - 22.35 Virgin Snatch
23.00 KAT & Roman Kostrzewski

22 sierpnia 2015, godz. 14:00
Zamek Krzyżacki w Świeciu - dziedziniec, ul. Zamkowa 1
bilety: 25 zł w przedsprzedaży, 35 zł w dniu koncertu
Bilety do nabycia:
- w Punkcie Informacji OKSiR w Świeciu (ul. Wojska Polskiego 139)
- w Internecie poprzez serwis kupbilecik.pl: www.kupbilecik.pl/impreza-7050-kat.amp.roman.kostrzewski.swiecie.html
Organizatorem imprezy jest Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu oraz Michał 'Urgul' Barski - koordynator artystyczny (MAS Music Art).

Więcej info:
www.facebook.com/festiwalmocnychbrzmien
www.facebook.com/events/830226847069099/ MROCZNA STREFA sprawuje patronat medialny nad tą imprezą!!!

NUCLEAR VOMIT I FETOR UCZYNIĄ CHLEW I RZEŹ W LISTOPADZIE

Na jesień zapowiada się przyjemny zestaw koncertów w wykonaniu śląskich gagatków NUCLEAR VOMIT i FETOR.
- NUCLEAR VOMIT (goregrind)
www.facebook.com/nuclearvomitband
www.metal-archives.com/bands/Nuclear_Vomit/80066 - FETOR (brutal slam death)
www.facebook.com/fetorofficial
www.metal-archives.com/bands/Fetor/3540396783

Rozkład jazdy:
6.11.2015 - Gdańsk, TBA
7.11.2015 - Słupsk, Motor Rock Pub
www.facebook.com/events/1456582291302607/
20.11.2015 - Opole, Piekarnia
www.facebook.com/events/1577519189179354/
21.11.2015 - Wrocław, Ciemna Strona Miasta
www.facebook.com/events/1627730097447832/
22.11.2015 - Zielona Góra. 4 Róże dla Lucienne
www.facebook.com/events/1390004094660990/
Bilety: 10/15 zł
Koncerty odbędą się w ramach trasy promującej trzecią pełną płytę zespołu NUCLEAR VOMIT zatytułowaną "Chlew", oraz split z udziałem FETOR, zatytułowany "Human Abattoir".

MROCZNA STREFA jest patronem medialnym tej trasy!!!

- poprzednie ->>