Wywiady

Na samym początku wielkie przepraszam dla Rafała za opóźnienie w ukazaniu się tego wywiadu - trochę on przeleżał. Ale jest i serdecznie zapraszam do zapoznania się z jego treścią. Czy jest może jeszcze ktoś, komu nie obiła się o uszy - oczy nazwa Drummers From Hell? Jest to kanał muzyczny z filmikami nagrywanymi podczas koncertu, prezentującymi znanych (i tych mniej) perkusistów kapel metalowych. I tutaj wielki szacun dla Rafała za pomysł i wdrożenie go w życie. Naprawdę miło jest zobaczyć jak coś z pomysłu przeradza się w czyn i fajnie sobie funkcjonuje. To jest właśnie spełnianie swoich marzeń, wyrzeczenia, inwestycja w sprzęt, godziny spędzone na koncertach, zepsuty słuch hehe. Trzymam kciuki za pomysł Rafała i kibicuję kanałowi Drummers From Hell - przeczytajcie co ma do powiedzenia osoba odpowiedzialna za całe to zamieszanie i zapoznajcie się z zawartością strony i kanału youtube - Drummers From Hell!!!!

Mroczna Strefa [Peter]: Rafał, może zaczniemy od samego początku. Powiedz co kryje się pod nazwą Drummers From Hell. O co w tym chodzi?
Drummers From Hell [Rafał]: ?Witam Piotrze!!! Pod nazwą Drummers From Hell kryje się kanał youtube, na którym możemy zobaczyć filmy video z udziałem Metalowych Perkusistów. Od tych najbardziej znanych, po przez mniej rozpoznawalnych. Ale równie ciekawych i wartych ?podglądania?.?

MS: Pamiętasz początki, kiedy pojawiła się myśl by stworzyć kanał na Youtube, z filmikami z koncertów pokazujących perkusistów? Czy był jakiś serwis, strona na której się wzorowałeś?
D.F.H.: ?Początki? Jeszcze na swoim poprzednim kanale na tym samym portalu miałem pierwsze próby nagrań z udziałem perkusistów. Było to ponad 5,6 lat temu. Ale traktowałem to głównie jako nagrywki dla siebie. Ot taka fascynacja tymi Bębniarzami. Trafiało to na youtube, ale nie miało zbyt dużej rzeszy odbiorców. Na początku 2012 roku stwierdziłem, że można by zrobić taką bazę perkusistów Metalowych na jednym, konkretnym kanale. Wymyśliłem nazwę i parę miesięcy później, w sierpniu tego samego roku, mając odpowiednie narzędzia - facebook/youtube powołałem do życia DFH. Inspiracją był na pewno amerykański Sick Drummer Magazine, który skupia to wszystko w jednym. Choć, kiedy ?kręciłem? te swoje pierwsze filmiki, jeszcze nie miałem pojęcia o istnieniu kanału Amerykanów.?

MS: Pierwszy koncert, perkusista, którego nagrałeś?
D.F.H.: ?Pierwszy perkusista i koncert? Był to Frontside i Toma. W 2009 roku. Jest to świetny i precyzyjny perkusista. Po za tym fajny kumpel ;). Drugi, to Pienał z Thrashowego składu Horrorscope. Pozdrawiam obydwóch Panów ;).?

MS: Czy spotkałeś się z odmową nagrania? Patrząc na wykaz filmików chyba nie ma takiego problemu? Perkusiści chętnie się zgadzają?
D.F.H.: ?Wśród polskich perkusistów raczej nie spotykana sytuacja. Wręcz nawet dostaję zapytania o nagrywanie. Z zagranicznymi na szczęście sporadyczne sytuacje. 99% zgadza się na nagrywanie, a potem autoryzuje video ze skutkiem pozytywnym. Z podgatunków, najrzadziej zgadzają się Black Metalowcy z zagranicznych ?Hord? ;). Więc są to ?marginalne? sytuacje. Raczej moja ?praca? jest przyjmowana bardzo pozytywnie i ma duże poparcie w ?środowisku?.?

MS: Wiem, że również grasz i to chyba było też powodem powstania tego kanału. Powiedz nam, którego z bębniarzy bardzo byś chciał nagrać, a jeszcze nie udało Ci się do niego dotrzeć?
D.F.H.: ?Tak. Gram. I faktycznie to był zapalnik do całego przedsięwzięcia. Samo granie już mi nie wystarczało. Więc postanowiłem sobie skomplikować życie i wpadłem na ten szalony pomysł ;). Co do tych jeszcze nie nagranych? Na pewno Gene Hoglan. Jest to jedna z moich inspiracji i jeden z celów do osiągnięcia ;). George Kollias? Zna już kanał i pytanie do niego już poszło. Ale w klubie, w którym chcieliśmy to zrealizować, średnio mu pasowała scena i oświetlenie. Taki był oficjalny powód w 2013 ;). Więc mam się o co starać :). Z Polski na pewno Inferno z Behemoth/Azarath. Również zna, ale nie było jeszcze okazji z powodu jego kłopotów zdrowotnych - też 2013 rok. Mam nadzieję, że w tym roku, w drugiej połowie zrealizujemy temat ;).?

MS:Możesz opowiedzieć nam na jakim sprzęcie pracujesz? Myślisz, że jest to wystarczający sprzęt, czy już rozglądasz się za czymś nowym?
D.F.H.: ?Głównie na popularnych, sportowych kamerach GoPro-black,black+. Są małe i lekkie, i dość wytrzymałe. Mają również szerokokątne obiektywy. Więc świetnie się spisują w tego typu "sportach ekstremalnych? ;). Gdzie jest mało miejsca, często gorąco itd.

MS: Stworzyłeś kanał na youtube, grasz w kapeli Formis, ale jak na razie z tego nie jesteś w stanie się utrzymać? Czym się zajmujesz?
D.F.H.: ?Oczywiście że nie jestem w stanie!!! Obsługuję maszyny transportu bliskiego. Mówiąc potocznie - suwnice ;). Czyli Polska Proza? Na etacie ;).?

MS: Czy dzięki tym filmikom szkolisz swoją technikę gry? Otrzymałeś jakieś informacje od początkujących perkusistów, dla których Twoje filmiki są pomocne w nauce gry na perkusji?
D.F.H.: ?Czy szkolę technikę? podglądam i się fascynuję ;). Ale faktycznie otrzymałem wiele sygnałów od perkusistów, że podpatrzyli wiele ciekawych rzeczy i przenieśli je do swojej gry.Dzięki tym filmom. Choć nie było zamysłu aspektu edukacyjnego. Ale skoro pomaga, tym bardziej mnie to cieszy!!!!?

MS: Czy podczas nagrywania zdarzyły Ci się jakieś śmieszne sytuacje? Coś poszło nie tak? Nie nagrałeś kawałka w całości? I co, potem sam musiałeś dograć koniec? Hehe
D.F.H.: ?Hahahahaha?Dogrywać nic nie musiałem. Ale zdarza się, że nie zawsze sprzęt zadziała. Elektronika jednak bywa zawodna. Na szczęście zazwyczaj nagrywam większą ilość materiału danej kapeli. Żeby w razie takich sytuacji udało się coś wybrać. Ale z nie trafionymi kawałkami się zdarza ;).?

MS: OK, wiemy o Twojej wielkiej pasji jaką są bębny, ale czy coś oprócz tego zajmuje Twój czas wolny? Twoja ostatnia kontuzja to wynik hobby?
D.F.H.: ?Poza pracą i bębnami jest mało czasu na inne pasje. Wyjazdy na koncerty, montowanie materiałów - pochłania to godziny pracy. Ale zdarzają się ?luźne? wypady w góry, czas na pływanie i sport. A kontuzja?? Mały wypadek na nartach ;).?

MS: Jakiej muzyki słuchasz? Czy jest to tylko muzyka metalowa? Znalazłeś ostatnimi czasy kapelę, która powaliła z nóg i jesteś pod ich wielkim wrażeniem?
D.F.H.: ?Głównie to jednak ciężkie dźwięki i wszystko co z nimi związane. Jest wiele ciekawej muzyki w szeroko pojętym Metalu i parę nowości, na które czekam. Na pewno jestem ciekaw nowego At The Gates. I czy nie będzie to przysłowiowy strzał w kolano ;). Z Polski czekam na epkę młodej Death-Core?owej załogi Psychotic Violence, na nowy Vader - ciekawe co tam James nawyczyniał na bębnach. I dużo staroci. Mam mało czasu na słuchanie. Głównie jadąc autem słucham muzy ;).?

MS: Drummers From Hell to na razie kanał youtube. Czy planujesz rozwinąć działalność?
D.F.H.: ?Powstała już strona www. Mam nadzieję, że na dniach zostanie opublikowana. Jak zauważyłeś, pojawia się też trochę osób w koszulkach/bluzach DFH. Więc jest też dostępny merch. Może z czasem pojawią się jakieś wywiady o które są zapytania. Plany są. Ale co z nich wyjdzie, kto wie ;).?

MS: Na koniec chciałbym pogratulować Tobie pomysłu i zapału do realizowania tego rodzaju hobby. Widać, że pomysł, pasję można zrealizować, tylko trzeba chcieć. Tobie się udało i trzymam kciuki abyś rozwijał swój pomysł. Czy chciałbyś coś dodać od siebie na koniec? Jakaś darmowa reklama?
D.F.H.: ?Dzięki Ci bardzo!!! Nie mam zamiaru osiadać na laurach. Ale pomysł żyje również dzięki wsparciu wielu osób, promotorów koncertów, którzy nie starają się mnie blokować w działaniach, i dzięki zespołom, które są nagrywane i dalej będą!!;). Trudno mi podziękować każdemu z osobna, bo jest Was zbyt wielu!!! Dzięki Tobie, Piotrze za wywiad i wsparcie. I zapraszam na Facebook: www.facebook.com/DrummersFromHellPL. I kanał Youtube: www.youtube.com/user/drummersfromhell666

autor: Peter (Czerwiec 2014)<<<---powrót